TJOKLATDE LUXB 5ct. peepen pastille LEID5CH DAS31AD - Derde Bïad Dinsdag 5 April In 65 minuten van naar Amsterdam Arnhem C.S. KERK- EN SCHOOLNIEUWS YISSCHERIiBERICHTEN GEMENGD NIEUWS KWALITE/T Snel, veilig, comfortabel THIJS IJS M DE WOUDREUS is niet te vervangen Ontstellende ontdekking te Heemstede. 'Auto met bestuurster in de Leidsche Vaart gevonden. Gisteravond voer een schipper door de Leidsche Vaart tusschen den Manpadsweg en de Amsterdamsche waterleiding te Heemstede, toen hij midden in de vaart op iets stootte. Op het water dreven olievlek ken. De schipper waarschuwde de politie en omwonenden en gezamenlijk stelde men een onderzoek in. Al dra kwam men tot de ontdekking, dat een personenauto in de vaart lag. Met behulp van een kraanwagen werd deze op den wal getrokken. Hier deed men de ontstellende be vinding. dat de bestuurster van de ver- j ongelukte auto nog achter het stuur aat. Het was de 44-jarige mej. E. R., woonachtig te Haarlem. Zij was huis houdster van beroep. Zondagmiddag om twaalf uur was zij van huis gegaan en sindsdien had men niets meer van haar vernomen. De auto. die één meter onder water lag, is door de politie voor onderzoek in beslag genomen. 8941 (Ing-ez. Med.) Proefrit met electrischen trein. Schoenfabriek te Kaats heuvel door brand verwoest. Zeventig arbeiders zonder werk. Vanmorgen omstreeks vijf uur ontdekte I een omwoner. dat brand woedde ln de schoenfabriek van de N.V. Schoenfabriek voorheen D Glaudi. gelegen in de Markt straat te Kaatsheuvel Hii waarschuwde onmiddellijk de brand weer van Kaatsheuvel, die onder leiding van ooperbrandmeester Dekkers verscheen. Het bleek, dat de brand het hevigst woedde in de zg. ophalerljhet gedeelte, waar ook het eerst vuur was gezien. Bti aankomst van de brandweer bleek het vuur evenwel reeds een veel grooteren omvang te hebben gekregen Het had zich van die ophalerlj over het geheele fabrieksgebouw, dat een oppervlakte beslaat van acht bij veertig meter, verspreid De brandweer moest zich er toe bepalen het kantoor, dat in het aan de voorzijde van de fabriek gelegen woonhuis is inge richt. te behouden. Met groote moeite slaagde zii er in de in dit kantoor geborgen boeken en bescheiden in veiligheid te brengen. De fabriek, wélke behalve de oppervlakte gelijkvloersch nog een zolder heeft brandde geheel af. De schade bedraagt naar schatting on geveer f. 70.000 De firma is zoowel tegen brand, als bedrijfsschade verzekerd. In de fabriek lagen groote voorraden opgeslagen, welke verloren zijn gegaan. Het personeel der fabriek bestaande uit zeventig perso nen. is door den brand zonder arbeid ge- kemen OmTent de oorzaak van den brand tast men in het duister. OPLICHTING OP GROOTE SCHAAL. Dit de bekentenissen van den verleden week door de gemeentepolitie te Capelle aan den IJssel gearresteerden werkloozen kellner L. M. H S. uit Rotterdam is ge bleken. dat hij zich tevens aan oplichting heeft schuldig gemaakt te Overschie, Vlaar- dingen, Maassluis. Barendrecht en Berg- schenhoek KIND VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks zeven uur be merkte een schipper, die met zijn schip in de Vaart te IJlst lag. bij het aan wal gaan, dat tusschen zijn schip en den wal het lichaam van een knaapje dreef. Terstond bracht hij het op het droge, doch de da delijk gewaarschuwde geneesheer kon slechts den dood van het kind constatee- rcn. Het was de 4-jarige F Boschma. die ln een onbewaakt oogenblik te water moet zijn geraakt. BUITENLANDSCH GEMENGD. TREINBOTSING IN ZUID-AFRIKA. Tusschen Plumtree en Tsessebe in Zuid- Afrlka zijn een goederentrein en een per sonentrein op elkaar gereden. De goede rentrein telde o.a. drie wagons dynamiet, doch deze zijn gelukkig niet ontploft. De personentrein vervoerde ongeveer honderdvijftig passagiers, waaronder tal rijke kinderen. De toestand werd nog ver ergerd door een hevigen storm Van Bulawayo Is onmiddellijk een hulp- trein vertrokken en ziekenauto's zijn naar de plaats des onheils gesneld. Het aantal gewonden ls nog niet bekend. Men vreest dat geheele gezinnen om het leven zijn ge komen. (Van onzen specialen verslaggever). Snel, veilig en uiterst comfortabel. De Nederlandsche Spoorwegen zullen zich daarop, met ingang van 15 Mei, na drukkelijk kunnen beroepen. Eigenlijk al eerder, want waarschijnlijk zullen met ingang van Donderdag a.s„ regel matig op het geclcctrificcerde midden- net der N.S. proefritten met de nieuwe electrische treinen gemaakt worden in de bestaande dienstregeling, waarbij ilan met een snelheid van 100 K.M. per uur en niet harder gereden wordt. Reizigers, die geluk hebben zul len dan kunnen beamen dat het veilig en comfortabel rijden is in den elec trischen trein. Over de snelheid zullen zij nog geen oordeel kunnen vellen, omdat niet harder gereden zal worden op deze verrassingsproefritten dan thans. Eerst na 15 Mei zal deze hoogcr opgevoerd worden en wel tot 120 K.M. Op uitnoodiglng van ir. W. Hupkes, chef van den dienst van tractie en materieel der N.S.. hebben we gisteren een proefrit van Amsterdam C.S. naar Arnhem mede gemaakt, waarbij de snelheid na Utrecht, toen er enkele minuten ingeloopen moes ten worden, tot tegen de 150 K.M. opge voerd werd. Overigens was dit. voor dege nen, die rustig in de zoo smaakvol inge richte wagens uit de raampjes bleven kij ken, geen bijzondere sensatie. Voor dege nen, die zich naast den bestuurder een plaatsje hadden uitgezocht, was het wel een sensatie. Honderd vijftig K.M., eerst dan ziet men, wat het zeggen wil. wan neer een trein met zoo'n snelheid langs de rails suistSuizen, dat ls de eenige benaming, die hierop van toepassing is. De rails schieten met een minimum ge raas onder het groene gevaarte door Een huis. een bosch in de verte, is in een wip bereikt, schiet voorbij, verdwijnt Rustig, uiterst rustig ligt de trein, zoo wel bij deze topsnelheid een reserve voor de dienstregeling van 1939? als bij lagere snelheden. De „meubileering", van de twee- als de driewagenstellen, ls af. In de derde klasse en in de tweede klasse-wagons ls nog maar heel weinig verschil. Alleen hebben de driewagenstellen weer afzonderlijke compartimenten, een tegemoetkoming der N.S. aan een door de reizigers geuiten wensch. Amsterdam C.SWe stappen ln om 14.19 uur. zijn na 7 minuten aan W.P., waar 5 minuten gerust wordt en star ten vandaar om 14.30 uur. Een en twintig minuten later bereikt de trein Utrecht, om 10 minuten daarna alweer uit Driebergen te vertrekken. Ede wordt om 15.18 uur bereikt en Arnhem om 15.29 uur D.w.z. dat het traject Am sterdam C.S.Arnhem door den elec trischen trein in 1 uur en 10 minuten afgelegd is. Terug ging het nog wat harder, omdat alleen ln Ede en Arn hem gestopt werd en er geen onveilig signaal meer was. Toen kwam men tot een totalen rijtijd over het traject van zegge en schrijve vijf en zestig minuten. Het heeft werkelijk een goede reden, dat ir W. Hupkes, die met enkele andere autoriteiten de pers op dezen proefrit vergezelde, trotsch is op den electrischen trein, trotscher misschien nog wel dan op de Diesels, die thans al weer voorbijge streefd zijn. Want de uiterst vaste lig ging, het lawaai ls nog minder dan bij den Diesel, die zooals men weet, na 15 Mei de groote trajecten zal berijden. De N.S. zijn met het middennet. wat de electrificatie betreft, gereed, zoodat 263 K.M. dubbel- en 660 K.M enkelspoor (em placementen inbegrepen) thans geschikt gemaakt zijn voor den electrischen trein. Hiervoor werd aangelegd: 1280 K.M. rijd- draad, dat is 1.150.000 KG. koper, 1280 KM. ophangkabel en versterkingsdraad hetgeen neerkomt op l 600 000 KG koper. Daarnaast zijn 8.300 000 K.G. ijzer ge bruikt voor ongeveer 7500 palen met 3750 jukken. Voorts hebben de N.S. 14 onder stations en 21 schakelstations, waarin be halve schakelaars en leidingen. 27 gelijk- richters en 27 groote transformatoren zijn ondergebracht. Er zijn nog meer cijfers, waarvan lief hebbers kunnen smullen. In de eerste plaats het te verwachten stroomverbruik, dat op ongeveer 45.000.000 K.W.U. geschat wordt. Dan het aantal treinstellen, dat ge bouwd is: 37 driewagen- en 53 tweewagen treinen, totaal 217 rijtuigen, met een aan tal zitplaatsen van 13464 en een lengte van 5 K.M. Wat de electrificatie gekost heeft? Afge rond komt dit neer op een bedrag van... f. 30.000.000, waarvan ongeveer 85"/o in Ne derland werd geplaatst, verdeeld over ruim 100 Nederlandsche firma's. En het perso neel? Ook daaraan hebben de Spoorwegen gedacht. Behalve het personeel voor het toezicht, zijn 76 wagenbestuurders, 40 elec- triciens en 40 monteurs electrische boven leiding opgeleid, waarbij vooral de wagen bestuurders, die reeds met de Diesels in hun schik waren, er op vooruitgegaan zijn. Zoo langzamerhand zal het beroep van machinist wel een schoonen dood sterver. De oude locomotieven moeten het veld ruimen en met deze „Jumbo's" zal ook hun „meester" uit het gemoderniseerde Spoorwegbedrijf verdwijnen. Neen, de eer ste jaren nog niet, maar het tempo, waar mede de N.S. de vernieuwing van het ma terieel heeft aangepakt, geeft te denken. Thans gaan over enkele dagen de proef ritten op verschillende baantrajecten van het middennet begihnen. Het zal voor vele reizigars stellig, eenyaanganame kennisma king worden, ook voor de Diesel-enthou siasten, die al lang met een scheef oog naar de vordering van de electrische bo venleiding hebben gekeken. Zij zullen zich eveneens gewonnen moeten geven aan het electrische wonder, dat de Spoorwegen de gelegenheid biedt op een nog perfecter wijze dan thans reeds het geval is, service te geven. De mensch-1938 is op zijn gemak gesteld, vooral tijdens het reizen. Hij mag, zeker na den zoo prachtig verloopen proef rit op het traject Amsterdam-Arnhem en terug, dankbaar zijn, dat aan dezen wensch zoo tegemoet gekomen wordt. Snel, veilig en comfortabel: dit zul len velen die het middennet van de N.S. bereizen na 15 Mei hartgrondig gemeend kunnen nazeggen, wanneer zij persoonlijk ervaren, hoe hard de trein rijdt, hoe rustig hij zich daarbij houdt en.... hoe uiterst gemakkelijk de zitplaatsen in alle compartimenten zijn! (Nadruk verboden). PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 6 APRIL. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur, ds. Bieshaar. Bodegraven Geref. Gem.: Nam. 7 uur. de heer Wijting van RUssen. NoordwUk-aan-Zee Geref Bond (Juliana- weg 27): Nam. 8 uur. ds. Steenbeek van Oude water. Waddinxveen Centrum: Nam. halfacht. ds. De Roon van Vlaardingen. Zoetermeer Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Nam. 7 uur ds. Kruyt te Diemen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Winsum en Baard, P. v. Wijnen te Ureterp. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Blithoven, S. R. Smilde te Zeist. Aangenomen: Naar Zevenbergen (als hulp- pred. voor Roosendaal) G. J. Grafe, cand. te Halfweg. BedanktVoor Naaldwijk. Chr. W. J. Teeuwen te Heerde. VRIJE GEREF. GEM. Naar Zwijndrecht. F. v. Dijk Aangenomen te Apeldoorn GEREF. KERKEN IN H. V. C. A. de Ridder. Beroepen: Te Zaandam cand. te 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Noordeloos, M. W. Nieuwen- huijze te Franeker. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Schevenlngen, W. C. Lamaln te Rotterdam-Zuid. Ds. L. S. P. v. d. CHIJS. Morgen viert ds. L. S. P. v. d. Chijs te Schiedam. Evang. Luth. predikant te Rot terdam zijn zilveren ambtsjubileum. Louis Suson Pedro van der Chijs werd 8 Juli 1885 te Delft, waar zijn vader in het publieke leven een vooraanstaande plaats Innam, geboren. Hij bezocht het gymna sium te Delft en studeerde aan het Ro- nonstrantsch gymnasium te Lelden, aan de Rijksuniversiteit te Groningen en aan 'iet Ev Luth. Seminarium te Amsterdam. 1 Jan. 1912 trad ds. v d. Chijs op als voor ganger van de afdeeling van den Ned. Prot. Bond te den Briel. Daar riep hij een co mité in het leven tot behartiging van de belangen van de Vrijlt Herv. en leidde er de kerkelijke verkiezingen. 6 April 1913 deed de jubilaris zijn Intrede bij de Evang. Luth. Gem. te Kampen, waar ds. A. E. F. Junod hem bevestigde 4 Sept. 1914 ver trok hij naar Doetinchem. waar hij ook voorganger was van den Ned. Prot Bond en catecheet te Huihmelo-Keppel alsmede aan het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruis berg". In Sept. 1920 verbond ds. v. d. Chijs zich aan zijn tegenwoordige gemeente spre kende over Hosea 10 vers 12b, na tevoren te zijn bevestigd door ds. W. v. Linsen. GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. Heden te Amsterdam weer aangevangen. Hedenmorgen ls ln de Keizersgrachtkerk te Amsterdam aangevangen de verdaagde zitting van de Generale Synode der Gere formeerde Kerken die ln 1936 was uit een- gegaan, nadat zij provisorisch gesloten was met het oog op de benoeming van een e.v zendingshoogleeraar aan de Theol School te Kampen. DORPEN DOOR BRAND GETEISTERD. Te Przeremska nabij Lodz in Polen zijn 26 boerderijen met 64 woonhuizen een prooi der vlammen geworden. Hierbij werden 130 personen dakloos, terwijl twee bejaarde dorpelingen in de vlammen zijn omgeko- men. In een ander dorp ln hetzelfde district, Posadowka, zijn elf boerderijen door brand verwiest. Ook hier kwam een boer in de vlammen om. STORM EISCHT SLACHTOFFERS. Een orkaanachtige storm, die vannacht boven Noord-Italië en het Noordelijk deel van de Adriatische Zee heeft gewoed, heeft zes menschenlevens geëischt. Kort nadat zij de monding van de Po waren uitgevaren, zijn vijf met koden ge laden schuiten, die door een wervelstorm werden verrast, gezonken. Van de 15 opva renden konden er slechts negen gered worden. ENGELAND HEEFT 13 MILLIOEN GASMASKERS. De Britsche onderstaatssecretaris voor defensie deelde gisteravond voor de radio mede. dat de Engelsche regeering op het oogenblik over 13 millioen gasmaskers kan beschikken. Dit aantal is nog lang niet toereikend voor de geheele bevolking, maar ln de fabrieken wordt hard gewerkt, zoodat binnen afzienbaren tijd ook de nog ont brekende millioenen zullen afgeleverd zijn. De plaatselijke autoriteiten moeten nu zoo .snel mogelijk, al naar de grootte van de steden, een aantal opslagplaatsen in richten. die elk 30.000 gasmaskers zullen kunnen bevatten. Voorts moeten zij een organisatie in het leven roepen voor de uitreiking aan de bevolking en dus aan wijzen. wie de gasmaskers ln geval van nood snel zullen distribueeren. Daartoe is het bovendien noodig. dat men over nauw keurig bij te houden lijsten beschikt, waar uit men kan zien. hoeveel er van elke soort in ieder huis noodig zijn: want er zijn totaal vijf maten, waaronder voor baby's en voor 'kinderen van twee tot vier jaar. De bevolking moet nu vertrouwd ge maakt worden met de gasmaskers, zoodal men er mede zal weten om te gaan. wan- „Ga een beetje dichter bij de sneeuwpop neer zii in oorlogstijd gedistribueerd zullen staan. Elsje' worden Er blijkt ook nog gebrek te zijn aan „Neen, dat doe ik niet, je weet, hoe ver- bomvrije kelders. schrikkelijk jaloersch Ernst is!" De praeses der Synode, ds. J. L. Schouten van Amsterdam, opende de vergadering met het doen zingen van den Morgenzang vers 3 en 4, het lezen van Jes. 42 vers 18 en gebed. Nadat appèl nominaal was gehou den, sprak de praeses een openingswoord, waarin hij den leden een hartelijk welkom toeriep mi zij saamgekomen zijn voor het nemen van een beslissing over een zen- dingsbelang van de eerste orde. Spr. releveerde de geschiedenis van den leei stoel voor de zending, waarvoor wijlen prof. dr. H. Bavinck reeds in 1910 heeft ge pleit op een Vrije Universiteitsdag. Hij dankte de kerk van Amsterdam voor de wijze waarop zij ook nu de ontvangst van de Synode heeft voorbereid en wees er op, dat God niet genoeg kan worden gedankt voor den zegen dien Hij aan de Geref. Ker ke# heeft willen schenken op den Zen- dingsarbeid, zoowel in den hoofddienst als in de hulpdiensten. Het is een opmerke lijk verschijnsel dat juist in dezen span- nenden tijd, waarin het wereldgebeuren ons met vrees vervult, de Heer© op de zendingsvetden de deuren voor het Evan gelie, zoo wijd openzet zoodat de rijke vrucht, waarmede het werk der zending gekroond wordt, ons met aanbidding ver vult. In dat verband riep spr. op tot ver ootmoediging als men ziet op eigen on waardigheid, Maar dat moet ons, aldus spr.. ook doordringen van onze verant woordelijkheid om op dit terrein te doen wat de hand vindt om te doen en zulks dan te doen met alle macht. De internationale zendingsbeweging neemt steeds meer toe in omvang en be- leekenis en daarbij kunnen de Geref. Ker ken geen ledige toeschouwers blijijven. Zij moeten ovet de groote zendingsvraagstuk ken op de nationale en internationale con ferenties het licht van hun'welbeproefde beginselen laten schijnen. Daarvoor is noo dig een representatieve figuur, die door kneed is ln de zendingswetenschappen en daardoor in staat de beginselen uiteen te zetten en te verdedigen. Spr. bidt den Ko ning der Kerk, dat Hij biede de leiding en hulp Zijns Gecstes bij de gewichtige beslis sing die de Synode heeft te nemen; opdat de uitkomst van deze vergadering zij tot eer en verheerlijking van Zijnen grooten en heiligen Naam, tot bevordering van de komst van Zijn Koninkrijk en van de plan ting van Zijn kerk met name op de ter reinen, die Hli aan de zorg van do Geref. Kerken toevertrouwde. In de Zending ar beidt men nimmer voor een verloren zaak, want op grond van het Woord des Hoeren staat het vast. dat aan de uitkomst niet behoeft te worden getwijfeld. We hebben, aldus spr.. niets anders te doen dan het evangelie te verkondigen en voor de ooren. van heidenen en mohammedanen uit te roepen den onnaspeurlijken rijkdom van Christus. Daarvoor zijn noodig weltoege- ruste arbeiders, die gedrongen door de liefde van .Christus zich met hun gpnsche persoonlijkheid aan dezen arbeid geven. Spr. uitte den wensch dat de t© benoemen hoogleeraar blijke te zijn de rechte man op de rechte plaats, en hem gegeven worde de toekomstige arbeiders te bezielen voor dit heerlijke werk, waaraan zulk een schoone toekomst is gewaarborgd. Spr. besloot met de opwekking dat men standvastig, onbe wegelijk en altijd overvloedig moge zijn in het werk des Heeren, wetende dat die ar beid in Hem niet IJdel ls. (De zitting duurt voort) JlllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Dagbladreclame llllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 11. De dwerg zei dus. dat het niet goed zou zijn als zijn meester Dickie en Okkie zag; maar de jongens letten er niet eens op, want zij hadden al uren-lang gezocht, bijna den geheelen dag zij waren erg blij, dat zij binnen waren gelaten, maar verder waren zij bijna te hongerig en te moe om te praten. Tjoo kwamen zij dan ln een kamer; daar wees de dwerg hun elk een stoel, en toen zij aan tafel waren gezeten, bracht hij hun veel en lekker eten. Nu, dat lieten zij zich heel goed smaken, en het hielp ook om hun tongen los te maken en Dickie vroeg bij het laatste gerecht: „Wat heeft u nu van uw meester gezegd?" „Mijn meester", zei de dwerg, „ls reus Slaadroplos; hij is een akelig man als je hem ziet schrik Je er van. Hij is ook heelemaal niet vriendelijk en lief; neen hij is een booze dief! Hij neemt de reizigers, die door dit bosch heen komen, alles af wat zij bij zich dragen en hij is zóó sterk, dat niemand hem kan verjagen. Hij wil ook niet hebben, dat er vreemden het huis binnen komen, en het ziet er niet best voor ons uit als hij merkt dat wij hem hebben beet genomen." IJMUIDEN, 5 ApriL VISCHPRIJZEN. Tarbot 110—98 ct., Tong 10684 ct., Heilbot 114—78 ct. per kg.; Zetschol f.31—23; Klein - schol f.288; Schar f. 11—3: Tongschar f.31— 17; Poontjes f.6—5; Groote schelvisch f.2316; Middel schelvisch f. 19—14; Klelnmiddel schel visch f.1613; Kleine schelvisch f; 139.20; Groote gul f. 14—12; KI. gul f. 14.50—7.50; Wij ting f.9—2.70; Makreel f.13 per 50 kg.; Middel hake f.5541 per 125 kg.; Kleinmiddel hake f.118; Kleine hake f.85.90 per 50 kg.: Ka beljauw f.52—26 per 125 kg.; Vleet f.3—1.05: ILeng f. 1.65—0.60; Koolvisch f. 0.70—0.15 per stuk; Rog f. 167.50 per koop. Aan den afslag 6 trawlers: IJm. 2 met f.2880; IJm. 85 met f.2790: IJm. 6 met f.3750; IJm. 432 met f.770; IJm. 177 met f. 1300: IJm. 9 met f.3440 en 9 loggers met versche visch: KW. 89 met f.200; KW. 34 met f.860: KW. 91 met f.280: KW. 178 met f.470; KW. 112 met f.320: KW. 24 met f.320; KW. 24 met f.370; KW. 105 met f.410; KW. 70 met f. 340; KW. 75 met f. 400. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: „Poolzee" IJM 77. 35 m. platvisch, 25 m. wolf en pdon. 240 st. ijskabeljauw en 450 st. stijve kabeljauw. „Jacqueline Clasina" IJM 10. 40 ip. braad- schelvisch en wijting. 50 m. platvisch. 30 m. makreel. 60 m. wolf en poon. Totaal 180 m. en 300 st. ijskabeljauw en 40 st. leng. „Hercules" IJM 196. 35 m. schelvisch, 40 m. braadschelvisch. 15 m. radio, 85 m. gul, leng en poon, 125 m. wijting en koolvisch, 65 m. hake, 45 m. varia. Totaal 410 m. en 40 st. kabeljauw. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: „Alkmaar" IJM 31 met 1300 kisten schelvisch en 500 kisten kabeljauw en gul. - De door de „Marezaten" te IJmuiden aan gekochte Engelsche stoomtrawler „Orsina" is hedenmorgen in de IJmuidensche visschers- haven aangekomen. De „Orsina" meet. 380 bruto registerton en is in grootte de vietde trawler van de Nederlandsche trawlervloot. De stoomtrawlers „Derika VII" IJM 417 n ..Sumatra" IJM 253 zijn opgelqgd. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10