CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Maart wilde ons toch zijn wispelturlgen aard nog laten zien. Hij vreesde zeker, dat wij tè veel verwend zouden raken. En onze warme kleeren tè diep in de kast weg zou den stoppen! Want nu moesten we deze weer te voorschijn halen! Maar laten we dankbaar zijn voor al de mooie dagen, die we al gehad hebben. We zien daardoor al zooveel frisch lentegroen om ons heen. En zoo hebben we afscheid genomen van de maand Maart. En is April door jullie be groet met vele fopperijtjes? Ja, Vrijdag morgen moesten we allen op onze hoede zijn! Ik moet helaas bekennen, dat ik er wel eens „invlieg". En hoe is het jullie ge gaan? En nu zullen we moeten afwachten, wat April verder in den zin heeft. In elk geval hopen we, dat hij ons ook mooie, zachte dagen brengt en dan vooral in de Paasch- vacantie Nu de briefjes. Ali Verschoor Je briefje was kort, maar. verrassend! Ik dank je wel voor deze frissche versterking onder mijn werk. Trijntje van Schalk Jij hebt ook al zulke goede zorg voor me, dank Je wel, hoor. Jullie 'briefjes waren in twee opzich te n gelijk: hetzelfde papier en dezelfde lekkere inhoud! Je kunt best gewoon papier gebruiken, het hoeft niet altijd zoo mooi te zijn. Jan Bronsgeest Zeker, ik kom ook meermalen in de Leidsche Hout, en kijk ook graag naar de herten en andere dieren. Groeien je plantjes goed? Alida Stikkelorum Knap, dat je tafel laken al afgekomen is. Wat zeiden de Juf frouw en de Meester er wel van? Zoo, met jouw hulp, zal Koosje het langzamerhand wel zelf leeren. Koosje Stikkelorum Los maar geregeld met je zusje mee op, dan leer je het onge merkt zelf ook. Rietje Pielanen Dat was een prettige reden, waardoor je niet kon insturen! Lientje van der Reyden Lees vier briefjes hierboven, dan zie je het antwoord op het eerste deel van je brief. Ik mag zomer en winter beide graag, maar.ieder op zijn tijd. Jammer, dat je niet genoeg goede oplossingen hebt dezen keer. Onfor tuinlijk geweest hè! Cobl Lindhout Het is juist mooi en fleurig, dat je de croousjes in drie kleuren hebt. Je bent al een handig poppennaai- siertje, merk ik. Nico Smit Gelukkig, dat Moeder weer beter is. Je hebt weer veel opgelost, mooi! Hartelijke groeten aan allen thuis. Meiske Mulder Dan zullen er nog wel nreer versjes bij kamen, als Je het jezelf leert. Die mooie foto is nü prettig om te hebben en tevens een leuke herinnering voor later. Yvonne de Vries Om te beginnen feli citeer ik je alvast hartelijk voor as. Dins dag. Je zorgt maar, dat je beter bent! Ik hoop, dat het in alle opzichten een prettige dag voor je zal worden En ook de Zondag daarna. Je hebt je schade ingehaald met de raadsels. Den volgenden keer behoor je bij de grooteren, dus dan minstens 4 goede oplossingen. Dat lukt natuurlijk! Hennie Legeer De ben niet boos, in tegendeel. blij, dat je weer beter bent en v,eer kunt insturen. Je hebt geen gemakke lijke rol in de operette; wat jij moet doen, kunnen de meeste kinderen goed! Prettige avond dan. Vertel je me er iets over? Een groet tot afscheid aan Willie. Alex Slok Ja, je raadsels waren dui delijk, en hartelijk welkom. Rie Develing Ja. anekdoten mag je steeds insturen. Bedankt voor deze. Rite Mizée Wat een snoezig klein briefje kwam er uit den grooten brief. Heb je al gezaaid? En daarna ga je natuurlijk telkens kijken, of je de eerste puntjes al boven qc aarde ziet komen. Henny Hoogstraten Ik dacht wel, dat je het erg druk had; nu ben ik dan ook dubbel blij met je briefje. Je versje was aardig toepasselijk; alleen „nooit gedacht" klopte niet, wat mij betreft. Hartelijke groeten aan je Ouders. Riekje Leemans Ja, de zegels zijn mooi. En we hopen dan ook op een mooi carillon. Nu ben ik weer gerust over je briefjes. En hier een versje: Als later jij wat ouder bent, En 't schoolgaan is gedaan, Wie weet, waarheen je dan bent gegaan. Maar waar je ook eenmaal wezen zult, Waarheen het lot je drijft, 'k Hoop, dat de prettige raadseltijd, In je herinnering blijft. Gerrit van Egmond Jullie hebben dan al heel wat gezellige avondjes gehad van jullie club. En hebben Jullie ook een echt bestuur? Bedankt voor je anekdote. Hu, ik heb medelijden met dat kleine zusje! Koos Kromhout Ik hoop, dat lk nu toch je oplossingen nog krijg. Je had ze nu alle zes goed. Stuurt Je vriendje niet meer met je in? Piet J. Bogaarts Is de zieke weer her steld? Zoo niet, wensch haar dan spoedige beterschap. Ik was blij weer wat van je te hooren. Lientje Weeda Nu moet ik deze bij zondere straat van jou toch eens opzoeken. Je hebt me nieuwsgierig gemaakt. Bouwe Broers Dat was dus een ver rassing voor je Vrijdag in de krant. Be dankt voor deze nieuwe anekdote. Grietje de Graaf Nu weer geheel beter? Ja, het is ongewoon, als Jij ont breekt. Zijn je radijsjes al flink opgescho ten? Zoo'n eigen tuintje is maar heerlijk. En je weet, ik vind het ook prettig, je op lossingen te ontvangen. Rietje Brandt Nu had je een gezellig handwerk-praatje. Je kunt wel fijn opschie ten, als Je 2 uur achter elkaar hebt. Tot mijn verwondering komt de laatste keeren geen Cobi uit de enveloppe! Marietje Hoppenbrouwer Prachtig, zooveel oplossingen. Nu waren de sommen zeker niet moeilijk! Marianne Immink Nu heb je je pop penfamilie gezellig om je heen; een knus kamertje zoo. Logeeren is toch wel heel fijn; zou je niet een weekje buiten Moeder kunnen? Drietal Laman Die ververij van Paul en Wim was geen klein, maar wel een fijn karweitje! Paul weer in orde? Zoo'n loco motief met lichtjes is speelgoed naar jul lie zin. Zingt je kanarie al aardig Marietje? Mientje Verstraaten Je mag meedoen, natuurlijk, en Jc bent hartelijk welkom. Een mooi begin: 8 goede oplossingen. Jo Drabbe Zonder Moeder is het on wennig in huis. Ik begrijp je blijdschap om haar thuiskomst, voor haarzelf en voor jullie allen. Nu mag je Moeder nog van mij gelukwenschenjnet haar herstel zoover. Je zwemprestaties worden steeds mooier. Nellie Kramp Nu zie je de oplossing van den boom: olm, een andere naam voor iep. Onthoud het maar goed. Alida van der Holst Het is altijd weer leuk, als er iets van je in de krant staat. En juist verrassend, omdat je nooit van te voren weet, wanneer. J. v. d. Plas Graag je voornaam er bij. Hartelijk welkom. Het heele raadsel hoeft cr niet bij telkens; de oplossingen alleen zijn voldoende. Af en toe zijn er prijsraad sels, waarbij boeken verloot worden. Truida Overduyn Goede tanden zijn een kostbaar bezit Je hebt een nuttig cadeau gekregen. Binnenkort komen „ze" weer, waarnaar jij verlangt. Hoe is het met Tini? Beterschap met hem. Truusje van Weizen Zeker vind ik dat mooie bloempjes. Heb je al gezaaid? Jan de Graaff Als ik binnen zit, toover jij me met je brief weer de lente voor oogen. Heel prettig voor me, dat begrijp je. Hèb je gefopt, of bèn je gefopt? Hoe is het met Marie? Viertal Keyzer en Piet Lagas Annie, mag ik je zoo laat nog gelukwenschen? Ik begrijp ,dat je het prettig vindt op school, vooral als je van koken en naaien houdt. Hoe zijn de foto's geworden, en hoe is je rapport? Je hebt me nieuwsgierig ge maakt. zooals je ziet. Wim, helaas waren bij jouw raadsels geen geschikte of ze hadden er al ingestaan. Coba Verlind Je bent dus in je vacan- tie jarig, en nogal vlak voor Paschen. Deze anekdote heeft er eenigen tijd geleden al ingestaan. Anny Bekooy Weer alle raadsels goed. De Ebro onthoud je maar vast. Zoo leer je tegelijk van de raadsels. Kees van Diggele Neen, Maart heeft zijn staart toch niet stil kunnen houden Je moet ieder jaar weer voor hem op passen Lena Moraal Natuurlijk hartelijk wel kom. Doe maar goed je best ik hoop ook, dat je trouw in zult sturen. Leendert heeft bij mij ook een poosje meegedaan. Groet hem van mij. Gerrie Gijsman Al kon het dan niet dadelijk, je zult toch genoeg gelegenheid krijgen om te fietsen; Maart en April stu ren ook goede dagen! En dan de zomer nog. In elk geval fijn, dat je fiets klaar staat. Zondag deed zij toch even dienst, is het niet? LenyHartwijk Wat een gezelligen dag hebben jullie gehad verleden Zondag. Nu raag ik er over schrijven, hè, de „geheim- lijd" ls voorbij. Jullie kenden de voor drachten blijkbaar op je duimpje. Je vrien dinnetje moet dan maar gauw beginnen. En help mee zorgen voor rust om Jullie heen. Aukje van der Walle Nu hadden we toch weer een vroeg krantje, hè? Geluk kig zie ik, dat Je een Zondag binnenshuis met slecht weer ook prettig en gezellig weet te maken. Wat verwen Je mc steeds met al je mooie postpapier Marie Brokaar Bedankt voor je anek doten, twee er van kan ik gebruiken. Catrientje Kroesemeyer Ja. steeds je leeftijd vermelden. Je behoeft niet het ge- heele raadsel over te schrijven: alleen de oplossingen zijn voldoende. Nu kun je fijn met je zusje spelen; ook wel eens met echte thee? Bennie de Bruin Met dit postpapier ben ik ook meer dan tevreden. Zoo niooi als het vorige kan het ook niet altijd zijn. Viertal Hartevelt Het foutje z!t bij jullie in het zevende raadsel, zien jullie wel? Is Cootje weer beter? Ja. je moet op passen voor die deugniet-maand Maart. Leuk. dat jullie kleine zusje al zoo naar het Fröbelschooltje verlangt. Annie Schneider Moeders verjaardag ls altijd een feestdag. Het is maar beter, dal je dézen bril hebt, dan een echte! Hoe gaat het met je vriendinnetje" Gezellig voor je. dat zij er weer is. Drietal van Vliet Jij, Bernard houdt dus ook van buiten spelen; dat doen de meeste kinderen graag. En Marietje had zeker een klein verkoudheidje te pakken? Een cadeautje van Maart! Prettig, dat Adriaan het naar zijn zin heeft. Hartelijke groeten aan allen. Annie van Katwijk Dit ls een dubbel prettig briefje, waarin je me schrijft, dat je deze zelf in mijn bus hebt gestopt. Zoo gaat het dus steeds vooruit? Ja e?n leuk boerinnetje op je postpapier. Amerik Guyt Jij hebt al heel wat ge zien ln je leven, merk ik. „Als iemand v<wre reizen doet. dan kan hij wat verhalen". En dat kun jij van onder en boven den grond! Leendert Guyt Met je zegels ben je al een flink eind öp streek. Nu ziin Joh. en Leuntje dubbele nichtjes van jullie! Je bent handig in het aardappel-duwen. Of heet het zoo niet? Op jullie brief noet een 5 cents postzegel. Willem Guyt Het is een he:l bekend boek, dat de Meester voorleest. Daarbij zat ik vroeger net zoo in spanning, als Je mij nu schrijft. Het is ook heel mooi; het zou mij weer boeien, als ik het las. Jettie Heyloo Ja, ik zal je raadsel wel bewaren zoolang. Dan heb jij misschien een prettige Paaschvacantie in hot voor uitzicht. Is de proefteekening mooi ge worden? Friedel Libot Ik hoop nog meer brief jes in de kinderkrant aan je te kunnen schrijven. Een hartelijk groetje terug. Neeltje Kolderman Dat was v vdrietig voor het eendje, voor jou ook, denk ik. Gaat het loopen al een beetje beter? Arie Saihsom Ik lees met plezier, hoe iij geniet van alles; er is ook zooveel moois te zien in den lente tijd. Als je cogcn en ooren maar flink openzet! Dc kastanjes zijn er altijd het eerste bij. Nu kri je het van heel dichtbij zien. Lydia Botermans Cobi is z:':er weer bijna beter? Ja, de kinderen 1: ij gen het san elkaar. Heb jij al waterpokken gehad? Maart roert nu zijn staart. Jo Dreef Je zet weer goed in met zoo veel oplossingen. Ik heb liever tv?:: Jo's dan één, dat begrijp je! Cobie Wijnbeek Alles goed. mooi. Ver der alleen een hartelijk groetje dezen keer. Annie van der Vos Ik merk a'. h?c blij Groot moe zal zijn met de doekje.". Gaat het breien niet extra-fijn. met het ringe tje aan je vinger Rietje de Nobel Je moet me weer hel pen. evenals toen met het „draadjes trek ken". Nu met den „kippendaalder". En nu word je dus een flinke hulp voo; Moeder. Geertje van Ommering Je schrijft er alleen maar een briefje bij, als je wat weet. Was je bang, dat ik je adres vergeten zou? Leuntje Koekebakker Je z::t: al je oplossingen goed. Dat was een buitenkans je voor Cobie. Knapt Henkie weer wat op? Het is maar wat gezellig, met zoc'n heel troepje naar de duinen te gaan Johanna Koekebakker Jij natuurlijk ook alles goed. Ais je broertje b:te: is, kan hij fijn uit rijden. Corrie is toch niet ziek? Truusje Sluymer Dat is heerl s'oor je, dat. het orgelspelen zoo goed gc.at. En voor de anderen thuis ook: die ruilen het graag hooren. Ben je weer beter? Gefeii-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21