Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 31 Maart 1938 VIS5CHERIJ-BERICHTEN kxe&ft..MIJNHARDT)ES" LAND- EN TUINBOUW THIJS IJS E\ DE WOUDREUS tie gevolgde opleiding, teekeningen en werkstukjes, waarna de heer De Water aan de hand van de opgehangen teekeningen en schilderwerken, het onderwijs ver klaarde. Vervolgens werd aan de leerlingen P. v. Wissen, L. den Hollander, A, de Graaff en C. Kriek een prijs uitgereikt voor het ver vaardigen van een werkstuk, hetgeen door het bestuur en leeraren bijzonder op prijs wordt gesteld. Voor het trouw bezoeken van de lessen ontvingen P Zuiderduin, D. Duivenvoorde, Waimenhoven, C. Verstoep en J. v. d. Berg een prijs, waarna burge meester Berkhout er zijn vreugde over uit sprak, dat alles er zoo verzorgd uitzag. Spr. stelde het op prijs, dat in deze gemeente gelegenheid bestaat zich vakkundig te be kwamen. Spr. wekte allen op ,deze Instel ling te steunen. Aan de leerlingen H. v. d. Burg, J. Koks hoorn en J. Zoetemelk werd een diploma uitgereikt voor het met vrucht beëindigen van den 5-j. cursus. De w.n. voorzitter, de heer A. J. Turion spoorde aan de tentoonstelling te bezoeken. Op de Papelaan had een aanrijding plaats tusschen een bakfiets van O. uit Wassenaar en een onbekend gebleven auto De heer O. had schade aan boter en eieren door deze aanrijding. De Kon. marechaus see heeft deze zaak in onderzoek. Alhier had de verkooping plaats van drie huizen en een werkplaats gelegen aan den Prinses Julianaweg No.'s 26, 28 en 30 en de werkplaats achter No. 32. De drie huizen werden gekocht door de N.V. „One- siforus Bank" te Utrecht voor f. 5400.— en de werkplaats door C. Brockhaus te Was senaar voor f. 550. WARMOND. Jaarvergadering St. Matthias. De afd, tooneel van de RK. muziek-, zang- en tooneelver. St. Matthias alhier hield in hotel de Zon haar alg. jaarver gadering onder voorziterschap van den heer J. Sikking. Deze opende en dankte de leden voor het vele werk. dat zij ln het afgeloopen jaar voor de vereeniging had den gedaan. Een speciaal woord van dank hadden in ontvangst te nemen me). M. Machen en de heeren Papot, Elburg en S. G. van Stijn, die allen er zeer veel toe hebben bijgedragen, dat de vereeniging ln het afgeloopen jaar zoo vele mooie succes sen geboekt heeft. Spr. hoopte ook in de toekomst op hun medewerking te mogen rekenen. Mededeellng werd gedaan dat de heer Th, Derriks ontslag genomen heeft als secretaris. Met alg. st. werd in zijn plaats benoemd de heer A van Delft, terwijl deze tevens werd aangesteld als bibliothecaris. De heer A. Duynhoven werd benoemd als penningmeester. Er was een schrijven van den heer Nlekerk. waarin deze ontslag nam als lid der vereeniging. De voorzitter be treurde het, dat de heer Nlekerk tot dit besluit gekomen was. maar meende de motieven, die hem tot ontslag gedwongen hebben, te moeten eerbiedigen. Besloten werd voorlnopig de vacature niet aan te iWllen. In principe werd besloten het ko mende seizoen twee gemengde uitvoeringen te geven, mede gezien het groote succes, dat in het afgeloopen seizoen met het ge mengde tooneel is behaald Teneinde den onderiirugen band te versterken werd even eens besloten in de zomermaanden eenlge samenkomsten te houden. Een uitvoerige discussie ontspon zich met betrekking tot de heffing van boeten bli het niet bezoeken der repetities, doch tot een oplossing kwam men niet. Besloten werd deze aangelegen heid ln een volgende vergadering opnieuw aan de orde stellen. Na rondvraag volgde sluiting. De hand verbrijzeld. Een schipper die met zijn motorschip over de Kagerplassen alhier voer, geraakte met zijn hand tusschen den drijfriem van zijn motor tengevolge waarvan deze geheel verbrijzeld werd. Dr. Walenkamp alhier verleende de eerste hulp. waarna de patiënt vervoerd ls naar het ziekenhuis te Leiden. WASSENAAR. Aanbesteding. Ten behoeve van de Wassenaarsche Bouwvereeniging werd aanbesteed de bouw van 34 woningen met bijbehoorende schuren, tuinmuren en dergel. op terreinen aan het Bothaplein. de Hallekensstraat, de dr. Leydsstraat en de Rozensteinstraat en een complex van 23 woningen met bijbe hoorende sohuren enz. op terreinen aan de Bothastraat, de dr. Mansveltkade en de Bloemluststraat. Ei" waren 61 Inschrijvin gen. De laagste inschrijving was door J. M. Krijger te Bergambacht ln massa voor f. 164.750. De hoogste inschrijving was van T. C. Kokshoorn te Voorburg voor perceel I f. 126.860, perceel II f. 103.310, in massa voor I. 229.850. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. ZEVENHOVEN. Wegens het bedanken van den heer H. C. G. Straathof als afdeelimgssecretaris van den LT.Bis als diens opvolger be noemd de heer P. v. d. Hulst. Tot penningmeester der Geltenfokver. aan den Amstel ls gekozen J. M. Vork Lzn. alhier. VTSCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 31 Maart. Tarbot 7452 ct. per KG.; Toong 13476 ct. per KG.; Heilbot 114—90 ct. per KG.; Griet f.27—11 per 50 KG.; Groote schol f.15 idem; Middelschol f.20 idem; Zetschool f.1615.50 Idem; Kleinschool f.187 idem; Bot f6.50 id.; Schar f. 8.503.20 idem: Tongschar f.2414 idem; Poontjes f. 6.503.60 idem; Groote schelvisch f18—16 idem; Middelschelvisch f.17 —14 idem; Kleine schelvisch f. 17—10 idem; Groote gul f8.505.50 idem; KI. gul f.106.20 idem; Wijting f. 10.50—3.60 idem; Makreel f.8 idem. Kabeljauw f.4412 per 125 KG.; Leng f. 2.350.95 per stuk; Koolvisch f. 0.440.13 per stuk. Aan den afslag 6 trawlers: IJm. 91 65 man den. f.1120; IJm. 98 280 m.. f.2580; IJm. 59 500 m., f. 2700; IJm. 159 80 m., f. 930; IJm. 161 180 m.. f.1790; KW. 103 (onderbroken reis) 30 manden f.290; 3 loggers met versche visch: 6CH. 19 f.1220; KW. 86 f.370; KW. 31 f.650. 8627 (InRcz Mcd.) AARLANDERVEEN. Bij het houthakken had de heer A IC. te Aarlanderveen het ongeluk één zijner vingers af te hakken, zoodat geneeskundige hulp van dr. v. d. Wind moest worden in geroepen. ALPHEN. Mooie uitvoering van „Klein Hosanna". Tot de meest aantrekkelijke uitvoeringen behoort die van het Chr. kinderkoor „Klein Hosannah", met medewerking van het jeugd-dameskoor. De belangstelling was dan ook zeer groot, zoodat het „Nut" ge heel was bezet. De avond werd geopend door den eere-voorzitter ds. J. de Bruijn, terwijl inmiddels het koor op het podium was op gesteld. Een zevental dames presenteerde met vergulde letters in de hand het „Ho sanna". Het kinderkoor zong: „Alle man van Neerlands stam", een goede inzet! Hierna trad het jeugd-dameskoor op. dat zeer mooi zong, speciaal het „Sterrennacht" van A. M. Storch. Bijzonder aantrekkelijk waren de speelliedjes, en wel: „Het Ange lus" van Rennes en dwongen kleeding, ver lichting en voordracht bewondering af. De clou was het hoofdnummer: „Jantje in Modderstad" met muziek van mevr. N. v. d. Lindenv. Snelrewaard. Algemeen was men enthousiast over hetgeen men hier had we ten te bereiken. Een daverend applaus klonk na afloop op. Allen waren vol lof over het geen door de kinderen en mej. Tr. Klok c.s. werd geboden. Besloten werd met het avondgebed door het kinderkoor. Het be stuur en de dirigent de heer J. M. Kouwen- hoven kunnen op een bijzonder geslaagden avond terugzien; de begeleiding aan de piano was bij den heer L. v. Bommel ln goede handen. Jammer, dat eenlge jongelui wat al te rumoerig deden, wat voor de ouderen soms zeer hinderlijk was. Uitvoering „Con Amore". De Chr. zangver. „Con Amore" gaf in het gebouw Jonathan haar Jaarlijksche uitvoe ring onder leiding van haar directeur den heer H. Welbooren. De avond werd geopend door den heer L. Sprelj. De talrijk ten ge- hoore gebrachte zangnummers werden over het geheel zeer goed gezongen Eehoudens eenlge kleine foutjes bleek dat deze veree niging over zeer goede zangers en zange ressen beschikt, al zou de zang in een groo- ter lokaal zeker beter tot haar recht komen. Op verzoek bracht de directeur tevens eenige orgelsoli ten gehoore op het nieuwe orgel, die met groote aandacht werden aan gehoord. BOSKOOP. Voor Zondag 3 April zal de Zondag- dienst. worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40, Voor het examen steno-typiste slaag de mej. A. Vermeulen, en voor het diploma kantoorstenograaf. 130 letter grepen per minuut, systeem „Groote" de heer A. Rijn beek, beiden alhier. Door het bestuur van de Alg. Ver. voor Zlekenhuisverpleging. a'hier, is tot accoun tant dezer vereeniging benoemd de heer J. Bavelaar, alhier. HAZERSWOUDE. De collecte in de Ned. Her/. Kerk ten bate van de Ger. Evangelistie-arbeid heeft opgebracht f. 160. Het mond- en klauwzeer ls wederom ln deze gemeente uitgebroken en wel onder het vee van den heer V. alhier. Laat ons hopen dat het bij dit eene geval zal blijven! Prov. Stitrenkeurmg Groninger Veeslag, De jaarlijksche Provinciale stierenkeuring voor het Groninger Veeslag, georganiseerd door de Prov. Regellngscommissie voor de Rundveefokkerij in Zuid-Holland werd thans gehouden op het terrein van den heer HJH. v. d. Kloot-Meijburg te 's Mole naars. Het terrein was keurig verzorgd door ge meentewerken, mede door de goede rege ling van de fokvereeniging Alphen a. d. Rijn. De inzending was buitengewoon groot, waaronder vooral de collectie 1-j. stieren beter was dan ooit tevoren. Dit ls wel ln hoofdzaak het gevolg door den Invoer uit Groningen. De Import was verzorgd door den heer Heldema, inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek. De belangstelling der fokkers was vooral uit Groningen zeer groot. De burgemeester deed bij deze bekronin gen van zijn belangstelling blijken. De uitslag der bekroningen ls: le kl. (eenj. stieren): Meindert, eigen. W. Korver, Nieuwkoop; Reindert, eigen. J. Wassenaar, Alphen a. d. Rijn; 2e kl. (eenj. stieren): Franco, eig. H. Voorbij, Alphen a. d. Rijn; Mattador, eig. A. Voorbij, Bodegraven; Ju lius, eigen-fokker stal v. d. Kloot-Meijburg, Alphen ad. Rijn; Karei, eig. J. A. Kool, Alphen a d. Rijn; 3e kl. (eenj. stieren 1 Jetje's Wodan, eig. J. v. Reeuwijk, Gouda; Adriaan, eig. N. C. Kaptein. Hazerswoude; Krijn, eigen-fokker G. Eikelenboom, Rijn- zaterwoude: Margo's Napoïen, eigen-fok ker G, Eikeienboom, Rijnzaterwoude; Max, eigen-fokker id.; George, eigen-fokker S. J. Visser, Rijnzaterwoude; Nelson, eigen-fok ker J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn; Bertus, eigen-fokker Gebrs. Zwanenburg, Bodegraven: Wlnfried, eigen-fokker C. Kwakernaak, Bodegraven; Adolf, eigen- fokker H. BUjleven, Nieuwkoop; Albert, eig. A. Roest, Leiderdorp; Sam, eig. L. de Wit, Alphen a. d. Rijn; Julius III, eigen fokker G. v. Dorp, Hazerswoude; Bram, eig, Q. Onderwater. Zoeterwoude; le kl. itweej. stieren): Klaas, eig. M. v. Zwieten, Alphen a, d. Rijn: Kapitein, eig. J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn; 2e kl. (tweej. stieren): Robert, eigenaars Gebrs. Zwa nenberg, Bodegraven: Bertus, eig. H. J. Paul, Zevenhuizen; Richard, eig. J. P. v. d. Stoel. Zoeterwoude; 3e kl. (tweej. stieren): Alfred, eig. H. Blijleven, Nieuwkoop: Ger- manaus, eig. Jac. Los, Alphen a. d. Rijn; Aglnus, eig. G. den Hertog, Alphen a. d. Rijn; Louis, eig. J. W. de Bruijn, Zwam- merdam; Wlert, eig. H. Los, Zwammerdam: Theo. eig. P. Langeslag, Woubrugge; Mar kies, eigen-fokker S. J. Visser, Rijnzater woude: Willem, eigen-fokker C. Kwaker- naak. Bodegraven; Janus, eigen-fokker G. den Hertog. Alphen a. d. Rijn; Frits, eig. J. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; Dator, eig. Joh .Eikelenboom, Rijnzaterwoude: Groot vorst, eigen-fokker W. J. de Vink, Bode graven; le kl. (driej. stieren): Johan Lewe, eig. H. Schouten, Bodegraven; 2e kl. (3-j. stieren): Johan, eig. J. A. Wolmerstett, Al phen a d. Rijn; Geert, eigen-fokker C. den Hertog, Alphen a d. Rijn: Rikus, eig. Th. Hartveld, Ter-Aar, 3e kl. (driej. stieren): President, eig. J. M. v. Egmond, Alphen a. d. Rijn, In het hulpgebouw GouWsluls, dat voor deze gelegenheid geheel was versierd, vier de de meisjesver. Mosterdzaad haar 4e jaar vergadering. Afgevaardigden van zuster verenigingen hielden toespraken. Uit de verslagen bleek dat de vereeniging vooruit gaat en de kas een batig saldo aanwijst. Zeer mooi was de uitvoering van zangnum mers en proza. LEIDERDORP. De heer A. D. v. Dijk over „Socialisme en Democratie". Voor de Arbelders-ontwikkelingsclub sprak In ,,'t Wapen van Leiden" de heer A. D. v. Dijk gew. secr. van de S.D.A.P. over boven genoemd onderwerp. De voorz. de heer J. Vermeulen opende, waarna de heer van Dijk het woord ver kreeg. Spr. merkte op, dat socialisme en democratie in elkaar grijpen. Vandaar, dat moet worden gestreefd naar een democra- ttsch socialisme. Socialisme beteekent vol gens spr.. dat alle menschen aanspraak hebben op de rijkdom van de aarde. Nauw verwant hieraan is het bijbelwoord: „De aarde is des Heeren, mitsgaders hare vol heid". Socialisten, menschen met een drang naar een zoo hoog mogelijke rechtsbevredi- glng, zijn er van oudsher geweest. Ook Christus heeft dit recht gepredikt. Toch is dit recht niet op aarde verwezenlijkt. Ver volgens behandelde spr. het socialisme van de laatste 90 jaar. De eenige oplossing, om de euvelen van dezen tijd tegen te gaan, ziet spr. in een samengaan van het socialis me en het Christendom. Dan zal een nieu we maatschappij kunnen worden opge bouwd. Vervolgens behandelde spr. de „Democra tie". Volgens spr. moet het ideaal blijven de staat waar de meerderheid van het volk de regeerders kan vervangen. Spr. vond voor zijn rede een aandachtig gehoor. NIEUWKOOP. De heer Th. van der Neut t Te Amsterdam (Hemweg) overleed ten huize van een zijner kinderen, in den ouder dom van bijna 73 jaren, Thomas van der Neut, tot voor een paar jaar gedurende tal van jaren doodgraver, klokluider en school- schoonhouder van deze Gemeente. Gemeenteraad. De Raad vergaderde. De voorzitter deel de mede, dat het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam het ontwerp-uit- breidlngsplan heeft ingediend, wat in studie is genomen. Een verzoek van het bestuur van den R.K. Volksbond om den kindertoeslag in de steunregeling te verhoogen van 50 op 75 ct., lokt een uitvoerige bespreking uit. De stemmen hierover staakten, zoodat een volgende maal hierover weer gestemd moet worden. Met de wethouders stemden voor het voorstel van B. en W. de heeren Stam, Van der Tol en Augustinus. Ingekomen was een verzoek van den heer G, D. van Noort om met ingang van 1 Sept. a.s. in verband met zijn 60-jarigen leeftijd ontslag uit zijn betrekking als hoofd van de openbare school. Dit werd op öe meest eervolle wijze verleend. Bij de vaststelling van de begrooting voor 1938 zijn de kosten voor het openbaar on derwijs bepaald op f. 9.47 per leerling. In veTband daarmede wordt aan de R.K. Jon gens- en Meisjesschool voor 184 kinderen een voorschot verleend van f. 1742.aan de Chr. school voor 95 leerlingen f. 899. cii aan de R.K. School te Noorden voor 197 leerlingen f. 1867.De kosten voor het vakonderwijs worden bepaald op f. 2.21 per kind, waarom aan de R. K. Meisjesschool voor 85 kinderen f. 187.85 zal worden be- betaald. De heer Sloof vestigde in de vorige ver gadering de aandacht op de abnormaal lage jaarwedde, welke de administrateur der steunverleening alhier geniet: slechts f. 200.B. en W. zouden zich hierover be raden en het bleek nu, dat de meerder heid. bestaande uit de wethouders, een ver hooging wilden tot f. 400.en de minder heid. bestaande uit den voorzitter tot f. 600. De voorz. zegt, dat de dienst hier uitstekend functionneert, dat de ambtenaar, hiermede belast, 5 jaren gymnasium genoot, 3 jaar oud is, 3 a 4 jaren hier werkzaam is, een flnancieele verantwoordelijkheid heeft van rond f. 25.000.—dat in kleine bedragen uitgegeven moet worden en zou een sala ris van f. 1000— veel meer op zijn plaats achten. Spr. weet bij ervaring, dat het in Nieuwkoop uiterst moeilijk is om een be hoorlijk loon voor een ambtenaar te ver krijgen en is daarom aan den zeer lagen lagen kant van f. 600.gebleven. Na een uitvoerige discussie staakten ook hierover de stemmen. Een belooning van f. 600. kon slechts instemming Vinden bij de hee ren Sloof, Eijs, van der Laan, Splinter en verhaar. Een bijdrage van één cent per inwoner werd toegestaan ten behoeve van de voer en nazorg voor krankzinnigen in Zuid- Holland. Na rondvraag volgde sluiting. De publicaties van ir. Dijt over afkeuring van eieren. Jaarvergadering Ned. Eiercontróle Bureau. Onder voorzitterschap van dr. L. G. Kor- tenhorst te 's-Gravenhage is gisteren te Utrecht de jaarvergaderng van het Neder- landsch Eiercontróle Bureau gehouden. De voorz. deelde in zijn openingswoord mede, dat in 1937 ruim 960 mill, eieren zijn uitgevoerd, d. i. 150 millloen meer dan in het voorafgaande Jaar. Uit de chfcrs van de deor het N.E.B. voor uitvoer goedgekeur de eieren van het jaar 1932 af, blijkt, dat de teruggang in den excort na 1932, thans weer voor een belangrijk deel ls teniet gedaan. Speciaal de export van koelhuiseieren is sterk gestegen. De voorzitter deelde verder mede, dat dr. Dijt in het Handelsblad heeft geschreven, dat de eerste leveranties op het Deterding- contingent aanvankelijk zouden zijn afge keurd en binnen het half uur door dezelfde ambtenaren weer goedgekeurd. Dit zou ge schied zijn nadat dr. Dijt zich met het departement in verbinding had gesteld en had gedreigd de zaak te zullen publlceeren. De keuring van eieren voor uitvoer be rust sinds 1930 bij het Nederlandsch Eier contróle Bureau. Het N.E.B. is dus bij deze aangelegenheid betrokken. Reeds enkele dagen nadat dr. Dijt z!jn dreigement had geuit, ls de kwestie in een bestuursverga dering van het N.E.B. behandeld. Hierbij kwam vast te staan, dat er geen oogenblii: sprake geweest ls van afkeuring der partij. Daarna ls de zaak behandeld ln de jaarver gadering van 1937, waar het testuur open lijk heeft medegedeeld, welk dreigement dr. Dijt had geuit, dat de mededeeling omtrent afkeuring der partij onjuist was en dp.t bij mogelijke afkeuring van partijen natuur lijk geen sorake zou zijn ven zwichten voor dreigementen. Door do publicaties van dr. Dijt ln het Handelsblad is de kwestie op nieuw tor sorake gekomen in het bestuur van het N.E B. Namens liet bestuur deelde de voor zitter mede dat a'Ie berichtgeving van dr. Dijt omtrent goed- en afkeuring van de bedoelde eieren uit de lucht is gegTepen. Het cenire juiste standpunt door den heer Dijt in te nemen is: een ruiterlijk erkennen van zijn fout en een openlijk terugnemen van zijn beschul diging aan het adres van den controle dienst van het N.E.B. De notulen van de vorige jaarvergade ring, het jaarverslag over 1937, de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar, alsmede de begrooting voor het dienstjaar 1938 gaven weinig aanleiding tot discussies. Des te meer de afzet van eieren onder het nieuwe handelsverdrag met Dultschland. Op verzoek van den voorzitter gaf de heer J. G. Tukker, directeur van de Neder- landsche centrale voor eieren en pluimvee, een uiteenzetting van de nieuwe regeling. Naar aanleiding daarvan werd een groot aantal vragen gesteld. Er werd besloten, dat de heer Tukker de verschillende pun ten, die hij had behandeld, op schrift zou stellen en aan de aangeslotenen toezenden. VOOR VRIJDAG 1 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO 8.00 9.15 en 10.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Cause rie over Bijbelgeschiedenis 12.00 Berichten 12.15 Modern Klein-Orkest (Van. 1.00—1.30 Gra- mofoonmuziek) 2.00 Orgelconcert 3.00 Gramofoonmuziek 3.45 KRO-Orkest 4.30 Gramofoonmuzlek 4.45 KRO-Orkest (Ver volg) 5.30 Gramofoonmuziek 6.05 De KRO- Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De intellegentie der kinderen en hun schoolresultaten 7.35 Bedrijfsreportage 3.00 Berichten ANP 8.15 KRO-Orkest. de KRO-Boys en solisten 10.30 Berichten ANP 10.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.00 Gramofoon muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Decla matie 10.40 Zang met pianobegeleiding. In de pauze: Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.30 Jetty Cantor's ensemble. In de pauze: Gramo- foonmuziek 2.00 Pianovoordracht 2.30 Variété-programma 4.00 Gramofoonmuziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Cor Steyn's accordeonorkest 6.05 Orgelspel 6.30 Politiek radiojournaal 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 NV V-Uitzending 7.20 Berichten ANP 7.30 Berichtten - 7.36 Causerie „Lezen in den Bijbel" 8.00 Ensemble Stotijn 8.30 Causerie „De Oecumenische Beweging'' 9.00 Opera-Pro gramma (Solistenconcert) 10.00 Fantasia en solisten 10.30 Berichten ANP |p.40 Avond wijding 11.00 Viool en piano 11.30 Jazz programma (gr. pl.) 11.5512.00 Gramofoon muziek. Droitwich 1500 M. 11.4011.50 Pianosoll 12.10 Orgelconcert 12.40 Tommy Kinsman's dansorkest 1.15 Volksliederen 1.352.20 Het Birminghams Dameskwartet 4.20 Jazz muziek (gr.pl.) 4.50 Reportage 5.20 Con trabas-voordracht 5.40 John Russell en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 Zang en piano 7.20 Gramofoonmuziek 7.50 Reportage 8.20 BBC-Zangers 8.35 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 Causerie „The Trial of Dreyfus" 10.00 BBC-Orkest en -koor m.m.v. solist 10.55 Leslie Bridgewater's kwintet 11.35 Jack Jackson en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 7.558.05. 9.10 en 10.20 Gramofoonmuziek 11.35 Jane Evrard's dames-orkest. (Om 12.50 Zang) 2.05 en 3.35 Zang 4.20 Kamermuziek 7.35 Zang 7.50 Radiotooneel 9.50 Gramofoonmuziek 10.20 11.50 Orkestconcert.. Keulen 456 M. 5.30 en 6.30 Gramofoonmu ziek 7.50 Omroepschrammelensemble en Balalaika-kwintet JBajan" 11.20 Brandweer- Orkest 12.35 Omroeporkest 1.30 Schram- melensemble 2.20 Gevarieerd programma 3.20 Omroeporkest, solisten en vocaal trio 5.20 Maandrevue 6.30 Vroolijk programma 8 20 Gevarieerd programma 9.35 Gramofoon muziek 10.2011.20 Jack Alban's dansorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramo foonmuziek 11.50 en 12.30 Omroepkleinorkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Om roepkleinorkest 5.50. 6.20 en 7.20 Gramofoon muziek 7.50 Omroepsymphonie-Orkest en solisten —9.3010.20 Gramofoonmuziek 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 L. Langlois' orkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroeporkest 5.35 Gramofoonmuziek 5.50 Pianovoordracht 6.10 Gramofoonmu ziek 6.35 Harmonicasoli 7.20 Omroeporkest 7.35 Radiotooneel 8.05 Vervolg concert 9.3Ö Gramofoonmuziek 9.4510.20 Dansmu ziek (gr.pl.). Deutschlandsendcr 1571 M. 7.20 Gevarieerd programma 8.20 1 April-Programma 9.20 Berichten 10 20—11.20 Eugen Jahn's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. DE UITVOER VAN TUINBOUW PRODUCTEN NAAR DUITSCHLAND. Onder controle van de groenten- en fruitcentralc. iHet bestuur van de groenten- en fruit- centrale heeft, naar het Hbld. verneemt, besloten dat de exporteurs van groenten en fruit van al hun transacties metDuilsch- land binnen 24 uur een gespecificeerde op gave moeten indienen van de factuur- baarde. Allereerst moeten de exporteurs van elke partij opgeven het gewicht of aantal stuks, benevens waar, wanneer en tegen welken prijs deze is ingekocht. Ver volgens moeten zij opgeven de wijze van verlading, de soort van de emballage, de verpakkingskosten. het rijloon. alles ge splitst in materiaal, loon, huur, enz. Zoo ontstaan drie bedragen: inkoopbedrag, ver- iadingskosten en algemeene onkosten plus Vrijdag 1 Afcrltr lste Programma: lederen'dag van 8—24 uur: Avro. Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen Pl.m. 9.20 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI.— 12.30 Brussel Fr. 13.20 Keulen 14.20 R. "Danmark of div. 15.20 Keulen 16.20 Droitwloh 16.50 Keulen 17.20 Brussel Fr. 18.20 Keulen 20.20 Brussel. VI. 20.35 Brussel Fr. 21.20 Brussel VI. 21.35 Keulen 22.20 Parijs R. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 diversen 10.35 London Reg. 17.20 Droit wich 19.00 Gram.muz. G.R.D. 20.00 Lon don Reg. 20.20 Droitwich 22.55 London Reg. 23.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. brutowinst, te zamen uitmakende het fac tuurbedrag. Aangezien de exporteur op de bestaande aanvrage voor een monopolie-overeenkomst reeds den naam van zijn Duitsche afne mers. den verkoopprijs en de leverings condities moet mededeelen, legt hij dus voortaan zijn boeken volledig open aan de Centrale. 7. Ik heb je nu bij het vorige plaatje al verhaald, hoe Dickie en Okkie in het woud waren verdwaald. Zij zochten met elkaar nu weer eens hier en dan weer daar soms konden zij een poosje recht door loopen, langs een pad, maar dan merkten zij weer, dat het weggetje geen einde hadDan zei Dickie weer: „Wij moeten dézen kant op, hooren dan liepen zij weer een eindje door. Maar Dickie had zich heel vaak, zonder dat hij het wist, in de rich ting juist vergisten zoo had hij zichzelf en Okkie steeds verder het bosch in gebrachtHet ergste was nog, dat het intusschen donker werd het werd nacht; Dickie en Okkie hadden nog steeds geen weg en zelfs geen schuilplaats gevonden en zij wisten niet waar zij nu heen gaan konden. Maar toen kwamen zij op een open plek; daar hadden zij eventjes een ver-gezicht, en toen riep Dickie: „O, kijk, Okkie, ik zie daar in de verte licht!" 3-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7