Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 Maarf 1938 9H IN/T ENIIETIEREN LUCHTVAART Witter dan wit WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. Kon. Ned. Stoomb. My. ULYSSES. 29 Mrt. van Midd. Zee te R'dam AGAMEMNON. 29 Mrt. van Anfilchia naar Catania ACHIL LES. Midd. Zee naar R'dam, was 29 Maart 12 uur 's middags 40 mijlen Z.W. v. Ouessant. Rolt. Lloyd KOTA NOPAN, 29 Maart van Antwerpen te Rotterdam BUITENZORG, thuisr., 29 Maart van Singapore DEMPO. thuisr., pass. 28 Maart Perim. Halcyon Lyn STAD ZAANDAM. 29 Mrt. van Les Falaises te Vlaardingen STAD DOR DRECHT. 29 Maart van Porto Ferrajo naar Pepel. Kon. HolL Lloyd EEMLAND, uitr., 28 Maart te Rio Janeiro. JavaNew-York Lyn SALEIER. New-York naar Java, 29 Maart van Durban. Holland"West-Afrika Lijn AMSTELKERK. 29 Maart van Amsterdam naar W. Afrika. MU. Nederland JOHAN VAN OLDENBAR- NEVELt. thuisr.. 29 Maart te Genua MOENA, thuisr., 29 Maart van Gibraltar. Diverse Stoomvaartberichten ST. PHILIPS- LAND. 28 Maart van Stettin te Delfzijl PRINS MAURITS. Bathurst naar R'dam. pass. 29 Maart Dungeness HELBERGEN. Port Arthur naar Queenstown v. o., pass. 29 Maart Cape Race LINGE. Savannah naar Bremen, was 28 Maart 11 uur 25 voorm. 400 mijlen Z.W. van Lands End MIJDRECHT. Abadan naar Thameshaven, pass. 28 Maart Suez RANDWIJK. R'dam naar Bizerta, pass. 28 Mrt. Ouessant SLIEDRECHT. Vlis- singen naar Abadan. pass. 29 Maart Gibraltar IJSSEL, Libreville naar Rochefort, pass. 28 Maart Las Palmas. ALPHEN. HANDELSAVONDSCHOOL. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: A. T. Verschoor, vii. Blom en Olivierse te Culemborg: ..Problemen voorgroote en kleine beleggers" door drs. E. v. Wensen. DE POSTVLUCHTEN. Het Indië-vliegtuig „Torenvalk" is gister middag om halfzes op Schiphol geland. ■worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL 8533 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 769. Hedenmldag 3 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772,3 te Avord (Frankrijk). Laagste stand 733,2 te Stensele (Zweden). Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. In het Noorden weinig of geen regen. In het Zuiden waar schijnlijk droog weer. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De diepe depressie, die twee dagen geleden bij IJsland passeerde, ligt thans over het Noor delijke deel der Botnische Golf en trekt naar Fmland af. Een rug van hoogen luchtdruk scheidt haar van een volgende, die in het Zuid-Westen van IJsland den luchtdruk snel doet dalen. Het minimum schijnt echter hoog in het Noorden te zullen blijven. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van de Golf van Biscaye houdt stand, het maximum in het Oostelijk deel van Centraal Europa is verdwe nen. De breede strooming van warme lucht langs den Noordrand van het gebied van hoo gen luchtdruk dringt steeds verder naar het Oosten door en deed de temperatuur in Noord- Dultschland belangrijk stijgen. De vorst ver dween in Polen en de Baltische staten. In Noord-Scandinavlë nam de strenge vorst af tot matige vorst. In de Poolzee en langs de Oostkust van Groenland wordt nog steeds strenge koude gemeld. De koude begint thans door te dringen langs de Noorsche kust en zal vermoedelijk het Oostelijke Oostzee-gebied be reiken, De Alper. blijven In wolken gehuld en in de Oost-Alpen sneeuwt het nog. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. wind. 10 gr. C.. betrokken. London: W.Z.W. wind. 10 gr. C.. zw. bewolkt. Berlijn: W. wind. 11 gr. C.. regenbuien. Nice: Windstil, 11 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 2 u. 30 m.; nam. te 14 uur 37 m. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 6.58 nam. tot 5.10 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG 30 Maart: op 4 u. 45; onder 17 u. 19. Sluiting cursus 19371938. Gisteravond vond de officieele sluiting plaats van den cursus 19371938 van de Handelsavondschool, directeur de heer H. Hoekstra. Het einddiploma na volbrachte driejarige studie werd uitgereikt aan: N. v. Keaken K. Rommen, T. Vis, W. v. d. Velden en J. van Zwieten, allen te Alphesn aan den Rijm. DE LOONEN DER BOUWVAKARBEIDERS. Werkzaamheden aan het nieuwe Raadhuis. In de raadsvergadering van 7 Maart j.l. heeft de heer C. Koren de vraag gesteld of de loonen van de bouwvakarbeiders, werkzaam bij den Raadhuisbouw. geen verhooging zouden ondergaan, nu de con. tracUoonen met 2 cent per uur waren verhoogd. B. en W. hebben toegezegd, deze aangelegenheid onder oogen te zullen zien. Zii deelen den raad thans mede: tot voor kort was in de arbeidsvoorwaarden van de werkfondsbestekken slechts een bepaling opgenomen, welke voorzag in het. geval, dat de collectieve contractloonen tijdens de uitvoering van een werk zouden worden verlaagd. In het bestek van den raadhuis- bouw wordt deze bepaling aangetroffen. Het blijkt ons. dat. sedert kort in de werk fondsbestekken een overeenkomstige be paling wordt opgenomen, welke een voor. zien in geeft voor het geval, dat de con tractloonen zich tijdens de uitvoering van het werk in stijgende liim bewegen. In het bestek van den raadhuisbouw ontbreekt een dergelijke voorziening, zooals blijkbaar in alle bestekken van werkfondswerken, welke geruimen tijd geleden zijn vastgesteld. De vraag, of de mogelijkheid zou bestaan ook voor die werken, welke in uitvoering zijn waarvan de bestekken niet de laatst bedoelde bepaling bevatten de loonen alsnog in evenredigheid met de verhooging van de contractloonen te verhoogen. Is door de regeering overwogen. De regeering heeft de billijkheid van het verzoek erkend en nagegaan op welke wijze het. bezwaar, dat in het bestek geen bepaling hierover is op genomen. zou kunnen worden ondervangen. Dit kan geschieden, door op die werken alsnog de besteksclausule omtrent de ver hooging van loonen. van toepassing te verklaren. Daarvoor is evenwel de mede werking noodig zoowel van de aannemers als van de Instanties, aan welke credieten uit het werkfonds zijn verleend. Niet te verwachten is. dat de aannemers, ook al zijn zij bereid aan de loonsverhoogine mede te werken, de kosten daarvan voor hun rekening te nemen. De regeering heeft er daarom geen bezwaar tegen dat, in een dergelijk geval, de kosten worden gebracht ten laste van het uit het werkfonds ver leende crediet. Met de aannemers zal dan een aanvullingsovereenkomst moeten worden gesloten, waarin op het werk de bedoelde be steksclausule van toepassing wordt ver klaard. Mochten de kosten, aan de loons- verhooging verbonden, tot gevolg hebben, dat het verleende crediet wordt overschre den. dan zal de reigeering. naar het zich laat aanzien, geen bezwaar hebben voor die overschrijding een verhooging van het crediet toe te staan. De vraag van den algemeen-secretaris van het werkfonds, of B. en W. bereid zijn, medewerking te ver- leenen aan het tot stand brengen van een regeling ln bovenstaanden zin voor het werkfondswerk„bouw van een raadhuis", hebben B. en W. bevestigend beantwoord, onder voorbehoud van de door den raad te nemen beslissing. Zoodat B. en W. thans den raad vragen goedkeuring te verleenen aan het door hen Ingenomen standpunt. Raadsagenda. De agenda van de e.v. raadsvergadering onzer gemeente op Maandag 4 April a.s. des avonds 7 uur bevat de volgende pun ten: 1. opening; 2, notulen; 3. mededeelin- gen; 4. voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een nieuw reglement van orde voor de vergadering van den raad; 5. id. :z wijziging van de verordeningen voor de commissiën van bijstand 6. ld. i.z. vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden; 7. id. i.z. beschikbaarstelling van een aanvul lend crediet voor den luchtbeschermings dienst; 8. id. i.z. toetreding tot de Fraude- Onderlinge van gemeenten; 9. id iz ver huring van het winkelpand Bruggestraat 6: 10. id. i.z. verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer A. L. Oudenes O.q 11. id i.z verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer J. Westmaas qq.; 12. id. iz. het adres der middenstands or ganisaties ter olaatee. houdende het ver zoek aan den raad om medewerking te verleenen tot het weder openstellen van van de Van Mandersloostraat en Raad huisstraat, voor rijwielverkeer in beide richtingen; 13. benoeming van een lid van den raad, als lid van de commissie voor overleg iz. betr. het politiepersoneel: 14. benoeming van een plv. lid van de com missie voor het nazien der rekeningen, in de vacature van den heer S. Groenendijk. Raadsstukken. Reglement van orde Reeds bij .-gelegen heid van de laatste wijziging van het regle ment van orde voor de vergaderingen van den raad. in 1933. drongen Ged. Staten er op aan. het reglement, te doen aansluiten aan de in 1931 gewijzigde bepalingen ter zake in de gemeentewet.. Waar het huidige reglement ook op enkele andere onderdee- len wel eenigszins verouderd is. meenen B. en W.. dat er thans aanleiding was voor een algeheele herziening, waarbij met een en ander rekening kon worden gehouden. B. en W. hebben deze gelegenheid benut om in het nieuw ontworpen reglement voorts nog enkele andere bepalingen op te nemen zoo o m. met betrekking tot de onderscheiden commissiën van bijstand en voorbereiding Voorts hebben B. en W in het reglement een plaats ingeruimd aan bet tostituut der schriftelijke vragen naast het interpellatierecht. B en W. geven den raad in overweging het thans aangeboden reglement vast te stellen en zouden het op prijs stellen, blijkens hun schrijven aan den raad. eventueele voorstellen of amen dementen. zoo mogelijk, vóór Zaterdag a.s. te ontvangen, opdat zii zich daarover nog kunnen beraden, hetgeen een vlotte behan deling ten goede zal komen to de raads vergadering. Heffing besmettelijke ziektengelden Nu door den rijksbelastingdienst geen ge gevens meer verstrekt worden betreffende het inkomen van de aangeslagenen en daarvoor in de plaats is gekomen de ver strekking van de vermengde hoofdsom, geeft deze verandering moeilijkheden ten aanzien van de berekening der besmette lijke ziektengelden. welke rechten afhan kelijk waren gesteld van het belastbaar in komen. Herziening der verordening is alzoo wenschelijk B en W. hebben derhalve een nieuwe verordening ontboden. Bii de sa menstelling hebben zii zooveel mogelijk de oude tarieven gehandhaafd. Enkele tarie ven konden vervallen; alleen de rechten voor ovenontsmettlngen moesten worden verhoogd omdat de uitgaven, welke de ge meente daarvoor moet doen. hooger zijn dan de bestaande rechten Van eenige winst is geen sprake, daar de voorgestelde bedragen in geen enkel opzicht uitgaan boven de uitgaven welke de gemeente heeft te doen. B en W. stellen den raad derhalve voor tot aanneming dezer nieuwe ver ordening. Verkoop bouwgrond Overeenkomstig het voorstel van de commissie van bijstand voor het grondbedrijf, stellen B, en W. den raad voor den verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Bomeostraat, groot, ongeveer 645 M2 tegen een prijs van f 3000 to totaal aan den heer J. Westmaas Jr.. aannemer alhier Het is de bedoeling od het perceel 4 middenstandswoningen te bouwen. Propaganda-avcnd van de Lib. Staatspartij en Bond van J. Liberalen. Gisteravond werd door de Liberale Staats party afd. Alphen a. d. Ryn, in samenwer king meit den Bond van Jong Liberalen, in hotel „De Vergulde Wagen" een propa- ganda-avond gehouden. Hoewel de belang stelling grooter had kunnen zyn, was deze toch niet direct onbevredigend. De avond werd geopsnd door den voorzitter der pl. afd. v. d. Lib. Staatsparty, den heer W. den Hertog Azn. In afwyfcing van het programma, trad hierna het eerst als sreker op de heer A. C. Reedyk, lid v. h. hoofdbestuur van den B. v. J. L., die wees op de noodzakelykheid het Liberale beginsel te blijven steunen en te propage eren en hoe ten opzichte hiervan in dezen tijd van spanningen niet alleen de jongeren, miaar ook de ouderen die zich nog jong gevoelen een missie hebben te ver vullen. Als tweede spreker trad daarna op de heer C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk, die sprak over: Liberale politiek to 1938: Geestelijke en materieele weerbaarheid. Spr. begon met er op te wijzen hoe het lijkt of in onzen tijd bij velen meer en meer de persooniyke zelfstandigheid of bewust heid verloren is en berusten in een z.g. rea- liteitspoiitiek. Hiertegen wilde hij ernstig waarschuwen om daarnaast een uiteenzet ting te geven van het juiste begrip „Demo cratie". dat d-oor velen zoo onzuiver wordt nageleefd. De democratie van onze chr. regeering is ook vaak niet juist, in welk ver band hy er op wees, dat maar al te vaak reeds is gebleken dat het samengaan van kerk en politiek tot groot gevaar kan leiden. Het wordt een overheersching waarby geen rekening wordt gehouden met de ideeën van andere groepen. Het gevolg is, zooals in het buitenland bUjtot, het roepen om een totalitaire): staat. Vandaar ook dat men in onzen tijd meer en meer roept oin orga nisatie. ordening en wat dies meer zy. Na deze gedachten uitvoerig te hebben ontwikkeld, stelde spr. daartegenover het liberale beginsel tot behoud van de geeste lijke en materiëele weerbaarheid, om met een krachtige opwekking tot behoud en daadwerkeiyken steun van het liberale be ginsel te eindigen. Na een pauze volgde een gezellig samen- zijn, waarbij een tooneelstukje en muziek van het duo v. Mild, de aanwezigen nog langem tyd byeen hield. Naar wij vernemen is het de bedoeling van het Comité tot melkverstrekklng op de scholen, daarmee na de Paaschvacantle te beginnen. De prijs zal bedragen 12 ct. per liter, per leerling en per week. Voor dege nen, die niet of weinig kunnen betalen, be hoeft het deelnemen hieraan geen bezwaar te zyn. De scholen, die zich voor deze melkverstrekking nóg niet opgegeven heb ben, kunnen dit alsnog doen. Van gemeentewege Is een aanvang ge maakt met het rooien van een gedeelte van de mooie kastanjeboomen a. d. Paradijs- laan. Zulks geschiedt op verzoek van het schoolbestuur, daar door het dichte gebla derte het licht in de school het vorig jaar bijna geheel werd belemmerd. Op de Ziende is eergistermiddag de galanteriewagen, met daarvoor bespaminen paard van den koopman S. alhier aange reden door een passeerende auto. Na de aanrijding reed de bestuurder door. De wagen en de inhoud werden belangryk be schadigd; de bestuurder en het paard kwa men er goed af. De politie stelt een onder zoek in. Aan de Motorenfabriek „De Industrie" alhier zyn aangekomen de motorlogger „Oceaan" van de ReederiJ A. v. d. Zwan en Zn. te Scheveningen voor het inplaatsen van een nieuwe 2 cy). 80 P.K. 4-tact Com- pressorloonze „Industrie" Dieselmotor. Tevens de motorvrachtboot „Morgen stond" van Kapitein S. Sienstra uit Gro ningen voor het inplaatsen van een nieu we 2 cyl. 80 P.K. 4-tact Compressorlooze „Industrie" Dieselmotor. BODEGRAVEN. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. De oogappel stukgeslagen. Bij het boren van ijzer op de werkbank to de Ned. Werkbuigenfabriek v.h. Hero de Groot, werd de monteur B. getroffen door een wegspattend stuk ijzer, dat in het mid den van het rechteroog terecht kwam. Het vrij groote stuk ijzer veroorzaakte een groote wond naast en to het oog; de helft van de oogappel was volkomen stukgeslagen. Ge lukkig echiter was het metaal teruggespron gen en niet to de oogholte doorgedrongen. De man leed vreesehjke pynen en werd, na dioor dr. Kerpel verbonden te zyn, onmid- delMjk naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar onmdddelhjk operatief werd ingegrepen. Men vreest ten zeerste voor het behoud van het oog. BOSKOOP. Ledenvergadering Ver. Boom- en Plantenbeurs. De voorzitter, de heer B. Bunschoten, opende en verzocht den secretaris voorle zing te doen van het verslag der vergade ring. Na dit verslag, dat aller goedkeuring kon wegdragen vermeld de voorz. het volgende agendapunt, n.l. de „loonkwestie". Zeer uitvoerig zette spreker uiteen wat door het bestuur der vereeniging gedaan is om te trachten de loonregeling van de schouders der kleine kweekers af te wen telen. Het staat echter niet te bezien, dat dit zal gelukken. Volgens spreker ls dan ook een vrywillige overeenkomst met de arbei dersorganisaties het beste wat er in de ge geven omstandigheden van te maken is. Na een gedachtenwisseling zette de- voor zitter uiteen, hoe het bestuur in deze verder denkt te werken en vroeg de vergadering zich uit te spreken ten opzichte van het bestuursbeleid. De vergadering machtigde het bestuur die maatregelen te treffen, welke ten opzichte van de loonregeling noodzakelijk biyken te zyn. De voorzitter besprak ook den algemeenen toestand in het bedrijf. Alhoewel het exportcyfer zich in Boskoop in stygende lyn bevindt, heeft het gros der kleine kweekers nog met vele moei- iykheden te kampen. Om echter een goed en betrouwbaar overzicht te krygen van de verschillende bedrijven, moet het bestuur beschikken over vele gegevens. De leden der vereeniging zullen dan ook toegezonden krygen een formulier ter in vulling, aangaande de gesteldheid hunner bedryven. Met deze gegevens kan het be stuur dan bij de bevoegde instanties meer kracht byzetten ter bereiking van de hulp, die Boskoop nog immer noodig heeft. Met klem drong spr. er dan ook op aan, deze vooral nauwkeurig ingevuld bij den secreta ris terug te bezorgen. Na rondvraag volgde sluiting. HAZERSWOUDE. Een mooie N.C.R.V.-avond. De N. C. R. V. heeft in het Gymnastiek lokaal der Chr. School op het Dorp een film vertoond, waarvoor enorme belang stelling bestond. Ds. Heuzenveldt opende na het zingen van Ps. 68 vers 10, met ge bed, sprak een kort wikomstwoord en zette net doel van dezen avond uiteen. Daarna werden de films „Hoe 't reilt en zeilt", de Oranjefilm en „In Stormgety" onder alge- meene bewondering vertoond. Ds. Heuzen veldt, sprak in de plaats van ds. Kiebi, die daartoe door ongesteldheid verhinderd was, een dankend slotwoord. Hij eindigde, na het zingen van den Avondzang, met dankgebed. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad komt morgen des v.m. te 10.15 uur in openbare vergadering byeen. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Med-edeelingen en ingekomen stukken. 4. Vaststelling voor schotten op de vergoeding ex art. 101 L.O. wet 1020 over 1938 voor de -byzondere scho len. 5. Vaststelling van pensioensgrondsla gen. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit tot delegatie van bestuursbevoegdheden. 7. Voorstel tot verkoop van grond. 8. Voorstel tot verkoop van perceel Hoofdstraat 23. 9. Onderhandsche aanbesteding van het onderhoud van de plantsoenen. 10. Subsidie Groene Kruis. 11. Subsidie Ludwinaschool. 12. Subsidie Bewaarschool. 13. Reclames schoolgeld. 14. Ondertiandsche verpachting grasgewas. 15. Wyzlging begroottogen 1937 1938. 18. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren; Wilhelmlna Johanna. D. van Tb. H. Heyn en A. W. Geelen. In de plaats van den heer J. M. de Koning die om gezondheidsredenen be dankte is door den Burgemeester tot Com mandant van de Vrijw. Burgerwacht alhier benoemd, de hieer J. Nagtegaal en tot on dercommandant de heer G. van Braver. Hun installatie zal plaats hebben Dins dagavond as. in het gebouw „Irene". NIEUWVEEN. Afscheid van den heer Plomp. In een gecombineerde vergadering van de afd. Volksonderwijs en de Oudercom missie der O. L. School, heeft de heer W. Plomp afscheid genomen. De voorzitter, de heer Baurdoux, heette allen welkom, in het bijzonder de heer en mevr. Plomp, waarna hy het woord gaf aan de heer M, Karsemeyer, voorzitter der Oudercommis- 6ie der O. L. School. Deze sprak den heer en mevr. Plomp op hartelyke wijze toe, memoreerde het vele dat de heer Plomp voor het Openbaar onderwijs heeft gedaan en sprak zijn beste wenschen uit voor de toekomst van den heer Plomp en de zijnen. Hierna werd den heer PJomp een vulpen met inscriptie aangeboden. De heer Plomp betuigde geroerd te zyn door dit afscheid en sprak nog eenige hartelyke woorden, waaruit wel bleek, dat het hem speet zyn arbeid voor het openbaar onderwijs, al thans in onze gemeente vaarwel te moeten zeggen. Belangrijke wegverbetering. De voormalige Stationsweg, tot voor kort de schrik van het verkeer, is thans geheel gerestaureerd. Nadat de asphaltlaag er af was gehaald, zijn de gevaarlijke schuine kanten opgehaald en van puin voorzien. Een enorme wals bracht alles ge- hjk, waarna het geheel geasphalteerd werd Ten bate van de Evangelisatie alhier werden 21 kerkschapen verkocht voor f. 21.25 per stuk TER AAR. Raadsagenda. De raad komt Donderdag a.s des namid dags te 2 uur in openbare vergadering bij een. Te behandelen punten zijn: 1. Ingeko men stukken. 2. Vaststelling voorschotten op de vergoeding ingevolge artikel 101 der HEDEN. Jeruël: Palestinafilm. 8 uur nam. Nomateg (1ste Blnnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Rehoboth: Zendingsby eenkomst. Spr. ds. Bieshaar van Benthuizen. 8 uur nam. Stadszaal: Concertgebouworkest o. 1. v. prof. W. Mengelberg. 8 uur nam. Katwijk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Ede. 7*4 uur nam. Koudekerk (Ned. Herv. Kerk): Spr. ds. v. d. Bosch. 7 3/4 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk)Gem. Gods. 8 uur nam. Donderdag. H. Morschweg 12: Bijbellezing dr. Locher. 3 uur nam. In den Vergulden Turk: Ver. tot Bevorde ring der Bouwkunst. Spr. Ir. J. Hoos, 8 u. nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Spiritisch Genootschap. Spr. in. Bontekoe. 8V4 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e Casa Cara)Verg. van aardappeltelers. 8 uur nam. Oude Wetering (Geref. Kerk): Zang avond Chr. Gem. Zangverenigingen, 7,30 u. up» Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 1012 1/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30— 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. R jksherbarium. Nonnensteeg 2a; Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. NedcrL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/2—41/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag 0.25; alle overige dagen f.0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Van 104, Zondags 14. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/r—ll uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3"/i uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het geheim van dr. Felgentreu". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Adieu Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8,15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De man met de wassen beelden". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 21/4 uur nam. en 8 uur nam.: „Massa-Justitle", Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 Maart t/m. Vrijdag 1 April aa.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 274. Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1938. 3. Vaststelling van de sub 2 genoemde ver goeding over het jaar 1935. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aanvulling van de Algemeene Politie verordening. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldleening ten bedrage van f. 11.770. 6. Voorstel in beginsel te besluiten tot over name van de door de Woningbouwvereni ging geëxploiteerde woningen. 7. Schrijven van Ged. Staten inzake de gemeentebegroo- ting 1938. 8. Wijziging van de gemeente-be grooting over de diensten 1937 en 1938. WADDINXVEEN. Aan de R.K. school alhier is benoemd tot onderwijzer de heer G. Straver, te Gouda. Ten nadeele van den bakker de Gr., is des nachts een automaat, inhoudende 70 reepen van Houten-chocolade, ont vreemd. De plaatselijke Vereeniging voor Luchtbescherming alhier telt reeds 100 leden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6