Uit de Omstreken LtlDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 Maart 1938 VRAGENRUBRIEK LUCHTVAART WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. J. H. te L. Recept voor Bladerdeeg of Feuilleté: 100 gram boter. 100 gram Keizers meel <of Hongaarsch meel), d.L. water en een weinig zout. De boter wordt in stukken in de bloem gesneden. Dan giet men het koude water er bij. luchtig roerende, tot de boter en de bloem aan elkaar blijven hangen als een bal. Nu wordt dit deeg uitgerold op een met bloem bestrooide plank tot men een langen dunnen lap heeft. Deze lap wordt netjes in vieren ge vouwen, daarna in tegenstelde richting nog eens uitgerold en weer samengevouwen. De overtollige bloem wordt met een borsteltje er afgeborsteld en nu laat men het deeg op een koele plaats 15 min. rusten. Deze bewerking wordt nog tweemaal herhaald met een tus- schentijd van 15 min. In het geheel is het deeg dus zesmaal uitge rold geweest en heeft het drie kwartier gerust. C. v. R. te H. Beschikt degene, die u de kosten nog moet vergoeden, over middelen, dan zoudt u in rechten betaling kunnen vorderen; een en ander brengt echter kosten mee. Als er sprake is van een samenweefsel van verdichtsels op grond waarvan u hem verzorgde, zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan op lichting en dus strafrechtelijk vervolgd kunnen worden. R. J. A. De invaliditeitsrente kan niet verhoogd worden. Betreffende de berekening kan men u bij den raad van arbeid inlichtingen verschaffen. A. H. te Z. Door een misverstand hebben wij den heer J .Bosse, Jan van Goyenkade 25 alhier ten onrechte aangewezen als de secreta ris van de afd. Leiden der Ned. Ver. van chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Nadere inlich tingen omtrent die organisatie kunt u inwinnen bij den heer J. Bosman. Jan van Goyenkade 42. alhier. G. K. te L. Vereeniging van Groote Pro vinciale Dagbladen ..G.P.D." Drift 23. Utrecht. Algemeene Nederlandsch Persbureau A.NP.. Heerengracht 467. Amsterdam C. P. V. Z. Duitsche marken (bankbiljetten) Van 1920'25 zyn niets meer waard. H. W. B. te L. Voorzichtig behandelen met wasch-benzine. DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend om zes uur is de „Valk", gezag voerder Scholte. met vijf passagiers van Schip hol naar Indië vertrokken. Het toestel heety 117 KG. vracht. 321 KG. briefpost en 9 KG. pakketpost meegenomen. De „Reiger" is hedenochtend van het vlieg veld Tjililitan vertrokken met medeneming van 271 kilogram post, 5 kilogram pakketpost en 11 kilogram goederen. Eén passagier maakt de reis tot Amsterdam mede. Twaalf passagiers zijn voor tusschentrajecten ingeschreven en vijf moesten, wegens plaatsgebrek, geweigerd wor den. Bovendien moest 200 KG. lading geweigerd worden. DUITSCHE VLIEGBOOT VERBETERT ALLE RECORDS. Een vliegboot van de Deutsche Lufthansa, die Zondagmiddag met vier man aan boord van de Zuidkust van Engeland was vertrokken, is om 6.05 uur (plaatselijke tijd) te Caravellas (Bra zilië* geland, na 6000 mijl zonder tusschenlan- ding te hebben afgelegd. De vliegboot heeft daarmede alle bestaande records verbeterd. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 769. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771,8 te Brest. Laagste barometerstand 739,0 te Nordoeyan. Verwachting tot morgenavond 7 uur. Meest matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De rug van hoogeluchtdruk over Scandinavië trok snel Oostwaarts en maakte plaats voor de diepe depressie, die gistermorgen by IJs land lag. Het gebied van hoogeluchtdruk, dal van de Azoren tot Prankryk reikt, breidde zich Oostwaarts uit. In Bohemen vormde zich een nieuw maximum van den luchtdruk. Op IJs land stygt de luchtdruk tydeiyk snel en is de temperatuur weer tot onder het vriespunt ge daald. In Noord-Scandlnavië nam de vorst weer toe. Op de Britsche eilanden en in onze om geving is het weer zeer zacht met hier en daar zeer lichten regen. In het Oostelyk Oostzeegebied valt nog sneeuw en in Oost-Europa is de vorst nog niet geweken. In Frankryk en Zwitserland ls het windstil, doch de lucht blifTt zwaar bewolkt of betrokken en daardoor het weer zacht. De hooge Alpen stations melden nog krachtige winden en koude en bewolking tot boven 3000 meter. De stations ln de Poolzee melden alle zeer lage tempera turen (minus 26 graden Celsius op de Oostkust van Groenland) Op den Oceaan melden de schepen ten Zuiden van 55 graden Noorder breedte betrekkeiyk hooge temperaturen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. ParUs: W.N.W. wind. 10 gr. C bewolkt. Londen: W.Z.W. wind, 8 gr. C.. betrokken. Berlyn: Z. wind. 2 gr. C., bewolkt. Nice: W. wind, 14 gr. C.. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 8 gr. C. (46 gr P.). 12 uur 's middags: 10 gr. C. 150 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN IE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 1.58 uur; nam. te 14.07 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Dinsdag van 6.57 uur n.m. tot 5.12 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 29 Maart: op 4.24 uur; onder 16.06 uur. AALSMEER. Feestavond supporters der V.V. „Aalsmeer". Mede ln verband met het feit. dat het le elftal van V.V. „Aalsmeer" het kampioen schap heeft behaald, organiseerde de sup- Dortörsvereen. onder groote belangstelling een huldigings- en feestavond in ,.De Oude Veiling' De voorzitter der supportersvere niging de heer De Hoog. heette in het bij zonder welkom den heer Hollander, (die op zich had genomen, een causerie te houden), den trainer, de scheidsrechters, de spelers en reserve-spelers. Het elftal dat zich op verzoek van den voorzitter op het tooneel had opgesteld, werd hartelijk door hem toe gesproken en gelukgewenscht met het be haalde succes. Den jongens werden bloemen aangeboden en een nieuwe voetbal, waar mee zij de promotie-wedstrijden kunnen aanvangen. Ook de voorzitter van V.V. „Aalsmeer", de heer J Carels, sprak een kort woord in verband met de komende promotie-wedstrijden en huldigde de sup- porters-vereeniging voor haar daadwerke lijken steun. De heer Hollander, de bekende radio-voetbalreporter, voerde vervolgens het woord en van hetgeen deze deskundige naar vorn bracht is zeker veel geleerd Menige nuttige wenk werd de plaatselijke club ge geven. Ook de supporters-organisaties waren spr. zeer sympathiek, omdat zij een opvoe dende taak hebben. Na een verloting, een filmvertooning en een bal volgde sluiting. GEMEENTERAAD. Bouw van arbeiderswoningen en van een nieuwe brug. De raad vergaderde. Als leerkrachten der Ui.O.-school werden benoemd de heeren P. Menger te Heerenveen en S. Nieuwbeerta te Delfzijl. De raad besloot in principe me dewerking te verleenen voor den bouw van 17 arbeiderswoningen aan de Spoorlaan in Plan-Zuid door de bouwvereen. „Goed wonen" alhier. Deze woningen zullen een huurprijs van f. 4.p. w. niet te boven mo gen gaan. De raad keurde goed het voorstel van B. en W„ inzake stichting gebouw van gemeentewege, ter verkrijging van een post station in het centrum van Aalsmeer-Oost (Oosteinderweghoek Machineweg). In het prae-advies, uitgebracht door B. en W. in verband met eventueele vernieuwing der Jaap Bollenbrug. werd voorgesteld, te beslui ten t.z.t. de bestaande brug te doen sloopen en ter hoogte der z-g „bruggesloot" een nieuwe brug te doen bouwen met gelijke doorvaartwijdte. doch met een doorvaart- hoogte van maximum 0.76 N.A.P. De raad besloot met de stemmen van de heeren Harting en v. d. Bergen die de brug wil den verleggen naar de z.g. „Zwet" tegen het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Aan W. Kooy. Roos en J. A. v. d. Meijden werden voorschotten toegestaan ingevolge de landarbeiderswet, voor het stichten van i plaatsjes Aan den doodgraver P. Lubberden werd. op diens verzoek, wegens het bereiken van den 65-j. leeftijd, eervol ontslag tegen 15 Mei a.s. verleend." onder dankbetuiging voor de aan deze gemeente in gemelde func tie bewezen diensten. In verband hiermee werd de instructie voor deze betrekking her zien; na georganiseerd overleg zal den raad een voorstel tot definitieve vaststelling be reiken De raad hechtte zijn goedkeuring aan de door Rijnland gestelde voorwaarden in verband met de loozing van riolen op Rijnlands boezem en noteerde in dit ver band een bedrag uit de gemeentekas van f. 244.40 p. j. Een adres van bewoners van den Hornweg (ten Z.W. Machineweg). waar in werd verzocht tot verlichting van dat weggedeelte over te gaan, werd gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Aan J. Jongkind Mz. werd ontheffing verleend van de bij gemeente-verordening gestelde eischen voor vergunnings-lokaliteiten. zulks ten behoeve van het perceel Pontweg la. De voorzitter deelde mede. dat door de fa. D. Baardse Dz. alhier een treurberk aan de gemeente was geschonken, een fraaie boom, welk geschenk met grooten dank werd aan vaard. De berk is op de nieuwe begraaf plaats geplant. Hierna sluiting. De Snijbloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week heeft de handel aan de veilingen alhier zeker niet te klagen gehad over onvoldoende aanbod van verschillende producten. Integendeel, door het aanvankelijk prachtige lenteweer werd de groei in de kassen zeer bevorderd en de gevolgen demonstreerden zich aan de centrale verkoopplaatsen door een groo ten toevoer van verschillende bloemsoorten, o.m. Am. ajers, rozen en freesia's. Hoewel het seizoen der trekseringen reeds in een vergevorderd stadium verkeert, werden er ook van deze bloemtakken nog steeds be langrijke hoeveelheden aangeboden; door het zonrijke weer en het vergevorderd sta dium van natuurlijke ontwikkeling waarin de struiken verkeeren, ging het forceeren tamelijk snel en bracht weinig onkosten aan brandstoffen met zich mede. De prij zen, welke voor de seringen betaald wer den, waren over het geheel heel laag, ter wijl een gedeelte der mindere takken soms onverkocht bleef, omdat zij bleven beneden de minimum noteering van 25 cent per 10 stuks. Met de Am. anjers was het al niet gunstiger gesteld; deze kasproducten wer den eveneens tegen zeer lage geldelijke op brengsten verhandeld. Het was te voorzien, dat ook de rozen in prijs zouden terug- loopen, wat dan ook niet uitbleef; hoewel voor de allerbeste in de meest voor uit voer gevraagde variëteiten nog bij uitzon dering tot pl.m, 10 cent per stuk werd be taald. waren de doorsnee-prijzen van deze producten eveneens zeer onbevredigend. Er was nog steeds flink aanbod van verschil lende variëteiten freesia's, vooral witte en gele en in mindere mate de lilakleurige. Voor de betere kwaliteit witte werd per 10 stuks betaald van 14—20 ct„ voor de gele van 1628 ct. De calla's noteerden als hoogsten prijs 10, de amaryllis 9, de anthu- riums 12 en de gerbera's 7 cent. Van Jap. kersentakken was steeds nog aanbod van beteekenis. doch ook voor deze bloemen werden de prijzen lager; voor de allerbeste werd tot 50 ct. per stuk besteed, terwijl voor de Jap. leliekelken als hoogste opbrengst gold 15 cent. Van bolbloemen, o.m. tulpen en narcissen kwam een zeer ruim aanbod, dat. voor zoover verkoopbaar, tegen lage prijzen verhandeld werd. Plumosus-snij- groen werd, bij uitbreidend aanbod, goed- kooper; als hoogste prijs werd per 10 ran ken tot 30 ct. betaald. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was op de voor naamste marktdagen, Dinsdag en Donder dag. steeds een zeer groot aanbod van velerlei producten, waarbij de azalea's en vooral ook de hortensia's, welke hier dit sei zoen bij enorme hoeveelheden in cultuur zijn, een belangrijk deel uitmaken. Thans komen hierbij nog de perkplanten, o.m. de violen, primula's en madelieven, van welke producten de markt als het ware overvoerd wordt. Ook aan deze afdeeling van het be drijf werden, over het geheel genomen, voor de meeste gewassen onbevredigende prijzen besteed. Algemeene vergadering. De Vereeniging tot Stichting en Instand houding van Scholen met den Bijbel alhier hield haar jaarvergadering in „Irene". De voorzitter, de heer J. van der Meer Pz„ opende, waarna de secr., de heer J. v. d. Zwaard Pz., de notulen las, die overeen komstig vastgesteld was, evenals het jaar verslag. De balans-, verlies- en winstre kening werden goedgekeurd. De heer W. Dam, hoofd der school Oosteinde, sprak over „Waarom Christelijk Onderwijs?", ge volgd door een gedachtenwisseling. Als be stuursleden werden herkozen de heeren J. v. d. Meer Pz. en G. G. Dekker. Naar aan leiding van het 50-jarig bestaan van het Chr. schoolwezen te dezer plaatse werd een commissie van 5 leden benoemd, welke, in overleg met het bestuur, een programma zal ontwerpen tot een passend herdenken van dit feit in October as. De heer Dam ging voor in dankgebed. Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd heeft de heer P. Lubberden, de doodgraver der gemeente lijke begraafplaatsen alhier, als zoodanig ontslag aangevraagd. De heer Lubberden heeft 25 jaren deze functie vervuld. BENTHUIZEN. Ondertrouwd: Mathijs Pieter Sonneveld 27 j en Arlna Adriana van Drlel 26 j. Leendert Paul 48 j. en Jannetje van Belzen 31 J., te Arnemulden. Dp collecte ln de Ned. perv. Kerk ten bate van den Geref. Zendlngsbond heeft f. 60.opgebracht. HAARLEMMERMEER. Propaganda-avond der B.V.L. De pl. Landstorm-commissie in Haarlem mermeer hield in de Beurs ie Hoofddorp, onder veel belangstelling een goedgeslaagde propagandavergadering voor die afdeelin gen in Haarlemmermeer, waar de nieuwe klankfilm „Je Maintiendrai" nog niet werd vertoond en wel: Hoofddorp. Aailsmeerder- dijk. Abbenes. Cruquius. Huigsloot. Lisser- broek. Vijfhuizen en Rijk. Nadat de voor. zitter een openingswoord had gesproken en de geluidsfilm „Ned. Indië" was vertoond, hield dr. I. H. J. Vos. voorzitter van de Gew. Landstormcommissie in de stelling van Amsterdam, epn gloedvolle rede. die met groote aandacht werd gevolgd. Na de pauze werden vertoond de klanfcfüms „De Blijde Gebeurtenis" en „Je Maintiendrai" De bijeenkomst werd door den voorzitter gesloten met dank aan allen voor de ver leende medewerking. De Oranje-vereeniging „Door Een dracht Sterk" voor Zwanenburg e o. heeft besloten in den a.s. zomer een autorit voor ouden van dagen uit die omgeving, te or- ganiseeren. Voor dit doel heeft het bestuur reeds een flinke bijdrage in het reserve, fonds gestort. In de Jeugdkapel naar de Ned. Herv. Kerk werd een Evangelisatie-samenkomst gehouden, waarin als spreker optrad de heer J. Sevensma uit Amsterdam Evenals de vorige maal. was ook thans weder de opkomst zeer bevredigend. HILLEGOM. Bij het einde van de week stonden hier 420 werkloozen bij de Arbeidsbeurs Ingeschreven. Verleden jaar om dezen tijd waren er 492 werkloozen KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering der Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging hield haar Jaarver gadering onder leiding van den voorzitter den heer A, Wassenaar. Spr. memoreerde o.m. de geboorte van Prinses Beatrix. De 2de secr. las de notulen en het jaarverslag. Het laatste getuigde van een opgewekt ver- eenigingsleven en van den goeden geest, die in de vereeniging heerscht. Het financieel verslag van den penningmeester den heer M J. Alkemade vermeldde aan inkomsten f. 553.56, uitg. f. 579.86. Er was echter met het saldo van vorig jaar nog in kas f, 92.56. Onder dank werd de penningm, gedéchar- cheerd, In de plaats van de aftredende hee ren v. d. Anker, Alkemade en Heemskerk, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren C. de Jong, E. Schoneveld en F. v. d. Valk. In de vacatures de Haan en Matthijs werden gekozen de heeren J. van Elk en C. v. Zijst. De voorzitter deed enkele mededeelingen over de vaandelcommissie. Een familielid van notaris Matthijs zal voor de vervaardiging belangeloos zorg dragen en met de collecte voor dit doel was f. 92. opgehaald. Dan kwamen ln de bespreking de feestplannen voor den a.s. zomer, den verjaardag van H. de Koningin, het 40-jarig regeeringsjubileum en het 25-j. bestaan der Oranjevereeniging. Besloten werd een kin derfeest te organiseeren op 31 Aug. en volksfeesten op 1 Sept. Lampionsoptochten, gondelvaart, koraalmuziek, een vakoptocht, straat- en gevelversiering, waarvoor een commissie van beoordeeling zal benoemd worden. Het bestuur kreeg vrij mandaat om alles zoo goed mogelijk uit te voeren. Be sproken werd de nationale feestdag van 7 Sept. waarvoor b.v, sprekers zullen worden gevraagd. Een winkelweek in de eerste week van Sept. Een vergadering met de winke liers zal hiervoor noodig zijn en uitgeschre ven worden. Reglementswijziging werd be pleit. Het bestuur zal zulks trachten uit te werken. Ook werden naar voren gebracht de eventueele moeilijkheden bij de beoordee ling van versierde rijwielen of wagens. Be pleit werd afdeelingen te maken. Het be stuur zal hieraan volle aandacht schenken. De voorzitter dankte de afgetreden bestuurs leden voor hetgeen zij voor de vereeniging gedaan hebben, waarna sluiting dezer ge animeerde vergadering volgde. KATWIJK AAN ZEE. Een mooie daad! De heer IJ. V. iii het Waaigat heeft de groote hoeveelheid van 160.000 postzegels weten te verzamelen. Van de opbrengst daarvan wordt een meisje uit deze ge meente in de bergen van Zwitserland ver pleegd. Ook anderen hebben voor datzelfde doel postzegels verzameld. DE ZEEMAN-„DICHTER" C. SCHAAP. Dankbetuiging van Prinses Juliana. In de woning Louwestraat 9 woont de bijna 71-jarige oud-zeeman C. Schaap. Van zijn 10de jaar al heeft hij 44 jaar lang de Noordzee bevaren, waarvan 30 jaar als schipper op bom en logger. Van 19191922 was hij „vader" van het Gasthuis. Toen zijn echtgenoote in het laatstgenoemde jaar stierf, trok hij zich in zijn woning in de Louwestraat terug. Nu had hij den tijd om zich geheel te wijden aan de dicht kunst, waarvoor hij veel talent bezat. Schriften vol gedichten van allerlei aard heeft hij op papier gesteld. Stormen en scheepsrampen gaf hij in dichtvorm, hui selijke tooneeltjes van bekende Katwijkers werden door hem bezongen. Ter gelegenheid van de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana en de ont hulling van het Koningin Emma-monu- ment te Baarn vervaardigde hij een 148 regellg gedicht, dat hij met eigenhandige, randversiering heeft aangeboden aan PrifT- ses Juliana. Enkele dagen geleden mocht hij namens Prinses Juliana hiervoor een schriftelijke dankbetuiging ontvangen. Ten nadeele van P. S. in de Zuid straat werden uit een schuur 2 potten met haring en een aantal bokkingen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek ln. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. E. Ami. geb. Schintz. z.: C. A. Hilgcrsom. geb. Scheen, z.; J. A. Rotteveel, geb. v. d. Lans. z. Ondertrouwd; J. Groenendyk en J. G. Storm; G. C. van Zanten en B. Halwax; C. J. van Leeuwen en M. Lang. Getrouwd: G. W. J. Meyer en E. Lebbing. Terwijl de deur een oogentolik open stond is uit de eane van de woning van W. aan den Veurschestraatweg een taschje ontvreemd, waarin een portemonnale. een kerkboekje enz Later zijn de ledige por temonnale en het kerkboekje elders in de gemeente teruggevonden. De architect J. L. J. v. d. Hoek heeft namens de Fa. C. Koop te Schevenlngen aanbesteed: het bouwen van een fabriek annex kantoor alhier. Laagste inschrijver was J. N. Kranenburg te Delft met f. 42.370. NOORD WIJK. Oranjevereeniging. De O.V. vergaderde ln café „De Zwaan", onder presidium van dr. J. P. Niekerk. Na opening en lezing der notulen Volgde het financieel verslag van den penningmeester. De kasmiddelen overgenomen van het vorig bestuur bedroegen f. 84,27; het thans zit tende bestuur had f. 1491.02 bij elkaar gegaard, zoodat een totaal van f. 1575.29 werd verkregen. Hiertegenover stond een uitgave van f. 1355.68, alzoo bleef er nog een batig saldo van f. 219.61 over. De con trolecommissie bracht bij monde van den heer L. J. v. d. Meer gunstig verslag uit. De commissie sprak namens de geheele vergadering haar grooten dank uit voor het werk door het bestuur gedaan, met den wensch dat het bestuur met een zelfde liefde en opoffering, het feest van het 40- jarig regeeringsjubileum van de Koningin zal organiseeren. De voorzitter bracht dank aan de com missie voor haar verslag en voor de woor den van hulde aan het bestuur, dezen lof wilden zij echter voor het grootste deel overhevelen naar die leden die het bestuur zoo krachtdadig hebben bijgestaan en aan hen die zoo gul hun bijdragen hebben ge stort en onder applaus werd de penning meester gedechargeerd voor zijn goed be heer. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heer J. Meyers, J. W. Midder- ham en H. J. Hensing en als plaatsver vangers P. v. Rijn, M. Westerop en G. Haasnoot. In het oude reglement werden enkele wijzigingen aangebracht. Bij de bespreking over de a.s. feestelijkheden deelde de voor zitter mede, dat het bestuur het voorne men heeft een tweeledig feest te organi seeren en wel op 31 Augustus het feest der schoolkinderen met concerten en op 6 Sep tember de Volksfeesten voor de schoolvrije jeugd en volwassenen, zoo mogelijk opge luisterd door een optocht of bloemencorso een aubade door de jeugd en een licht- sioet, waarbij de voorzitter den wensch uitsprak dat bij deze feesten de plaatse lijke muziekverenigingen een zelfde loyale medewerking zullen verleenen, als bij de Ijdtstë feesten Uit de vergadering werd nog de wensch geuit dat zoowel Noord-Binnen als Noord- wijk aan Zee .op dezelfde dagen feest zul len vieren. Het bestuur deed de toezegging, hierover met de O.V. te Zee te zuilen spre ken. Een flink aantal leden gaf zich reeds op voor het vormen van commissies voor Volksfeesten. Meerdere opgaven kunnen worden gedaan bij het bestuur, De voorzitter deelde mede, dat het le dental van 117 gestegen was tot ruim 300. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. nam. Rehoboth: Spr. dr. Van Wijngaarden, 81/4 uur nam. Schouwburg: 500ste voorstelling „De Wijze Kater" door Jan Musch. 8.15 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Riele Que- ling-kwartet, 8.15 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. ds. de Jong van Den Haag. 7% uur nam. Woensdag. Jeruël: Palestinafilm. 3 en 8 uur uur nam. Mare 1: Aandeelhoudersverg. Lcidsche Brood fabriek N. V. 4 uur nam. Nomateg (1ste Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Stadszaal: Concertgebouworkest o. 1. v. prof. W. Mengelberg. 8 uur nam. Katwijk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek van Ede. 7M uur nam. Koudekerk (Ned. Herv. Kerk)Spr. ds. v. d. Bosch. 7 3/4 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk)Gem. Gods. 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 10—12 1/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10-3- uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 13,. 4 of 5 uur. Entrée's Maandags f0.25overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. nist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1.30— 5 uur; 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. R'Jksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/24 1/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdageD van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10-4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f. 0.10. NOORDWIJK AAN ZEE. Een Jeugdherberg. B. en W. hébben aan de commissie van beheer van het gebouw voor Chr. Belangen. Hoofdstraat 11 te Noordwijk aan Zee. ver gunning verleend voor het inrichten van dat gebouw als jeugdherberg, door het aan brengen van slaapplaatsen met waschge- legenheden en toebehooren. zulks gedu rende de maanden Juni. Juli en Aug. as. RIJNSBURG. Kerkorganisatie. In de gecombineerde vergadering der beide Ned. Herv. J.V. sprak de heer G. Leenheer, ouderling der Ned. Herv. Ge meente alhier, over bovenstaand onder werp. Spr. wees er op, dat de Kerk. als lichaam van Christus, zich moet kunnen uitspreken Alle verdeeldheid en scheiding is en blijft verkeerd. Gods geest heeft de kerk niet verlaten. Gewezen werd op de gebeurtenissen in 1834 en 1886, waarna DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Van 104, Zondags 14. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9>/211 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3V» uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het geheim van dr. Felgentreu". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Adieu Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De man met de wassen beelden". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2>/i uur nam. en 8 uur nam.: „Massa-justitle". Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 Maart t/m. Vrijdag 1 April aa.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. uitvoerig werd stilgestaan bij de kerkelijke inrichting van 1816, toen van hoogerhand een reglement werd opgedrongen en be sprak de voornaamste onderdeelen van dat reglement, zooals belijdenis, proponents formule enz. Vervolgens gaf de heer Leenheer aan, wat nu gewijzigd en veranderd kan wor den. Echter geen uitstooten uit de Kerk, maar een redelijke tucht. Zij wil niet bui gen, maar overtuigen. Gewezen werd op hetgeen van links tot rechts in de Ned. Herv. Kerk ten opzichte van de belijdenis wordt gezegd en gesohreven. De nieuwere organisatie, meer macht aan de classicale vergaderingen, de Prov. Sy node en de Nationale Synode werden met voorbeelden uit de practijk toegelicht. Met een opwekking nader met de nieuwere voorstellen kennis te maken en ook met de daarover verschenen lectuur, besloot de heer Leenheer deze belangrijke bespreking. Tot slot volgde een gedachtenwisseling. Burgerlijke Stand. Geboren: Sijbrigje. d. van C. M. van der Loo en Berendina Johanna Jansen Jacobus, zn. van D. Starkenburg en Maartje Ravensbergen Johanna Cornelia Wilhelmina. d. van c. Zandbergen en Sophia Martina Schoneveld. Ondertrouwd: Gerrit van Egmond. 23 J. en Adrlna de Moojj, 23 jaar Adrlanus den Heijer, 33 jaar en Alida de Koning. 28 Jaar. Ondertrouwd: Albértus Heemskerk. -6 j- en Alida Peet. 19 j. te Valkenburg Z.H. - Willem Jacob Vooys, 28 j. en Jannetje van der Meu, ^Overleden Kaatje Vlanen. 74 j„ echtgenoote van Jan van der Meij Jaantje Heemske k, 70 jaar' 2—-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6