LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Vrijdag 25 Maart (938 De wijzigingen in het zegelbeeld in den loop der tijden Kou in 't Hoofd Wat de afgeloopen maand bracht BODEGRAVEN. t Stierenkeuring;. Gistermiddag werd de jaarlijksche stle- renkeurlne voor Zwartbont Hollandsch Veeslag gehouden op de nieuwe Markt al hier. uitgaande van de Provinciale rege lingscommissie voor de rundveefokkerij in Zuid-Holland. De belangstelling voor deze keuring leek ons iets grooter dan in vele voorgaande jaren. In totaal werden 16 stieren ter keuring aangevoerd. De jury bestond uit de heeren M. C. van Buuren te Zuidland. A. Louter te Voorburg en W. F. Brunt, alhier. De uitslag was als volgt: Driejarige stieren: Theo. eig. G. v. d. Kooij, alhier, eerv. vermelding. Twee jarige stieren: Melne 37, eig. wed. W. Ver burg, meije, 3de prijs A; Mars, eig. W. Boer, alhier. 3de prijs B; Rudolf, eig.-fok- ker, J. S. Vroege, Rietveld, eerv. verm. Eenjarige stieren: 32, eig. J. van Rijn, 2de prijs; Frans, elg.-fokker, D. Joha, Nieuw- veen, 3de prijs; Max Korengarster, eig.- fokker J. van Zijtveld, Alphen a. d. Rijn, 3de pr.; Alfonso, eig.-fokker wed. W. Ver burg, Meije, 3de pr.; Ferdinand 16, eig.- fokker, W. Boer, Bodegraven, 3de pr.; Weerderbrasser, eig. Jos C. Wesselingh, Zoeterwoude, 3de pr.; No. 533, eig. H. C. Koft, Alphen a. d. Rijn, 3de pr. Naar net oordeel van deskundigen was vooral de inzending één-jarige stieren zeer goed, zoodat de vooruitzichten voor de fokkerij wel vrij rooskleurig zijn. Van het een kwam het ander Bij het visschen met den zegen in de Oude Rijn haalde een visscher hier ter plaatse een vrij nieuw frame van een rijwiel op. "TC>en hij het te koop aanbood aan een rijwielhandelaar kreeg deze arg waan en mengde de politie in het geval. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij bieek dat het frame afkomstig was van een verleden jaar gestolen rijwiel van een boer aan de Zuidzijde. De vindplaats was een aanwijzing tegen een bepaald reeds eerder verdacht persoon en dit was aan leiding genoeg om daar een onderzoek in te stellen. De man ontkende, maar in zijn bergplaats werden andere onderdeelen, kennelijk afkomstig van dezelfde fiets gevonden, zoodat hij voor den Officier van Justitie werd geleid. Dame te water. Op de Noordzijde geraakte een dame, die bij het pa-vseeren van een auto op het rijwielpad achter een boom wilde omrij den, de macht over het stuur kwijt en viel van den zeker twee meter hoogen kant In een zeer modderige sloot, waarin zij onder het rijwiel terecht kwam. Door omstanders werd ze op het droge gehaald en van andere kleeren voorzien. De jaarvergadering der A.R. Klesver- eeniging stond onder leiding van den af- tredenden voorzitter, den heer P. M. Smit. Als bestuurslid werden gekozen de heeren B. Batelaan. C. B. Batelaan, J. Burggraaf en G. Kramer. De voorzitter hield een referaat over „Ordening". Smelt wat VapoRub in kokend water en adem de dampen in. Ook een weinig van deze zalf in de neus doen en opsnuiven. Dat verwijdert het slijm, verzacht de prikkeling en vergemakke lijkt de ademhaling. 8305 (ingez. Med.) BOSKOOP. Boomaanplanting. Door dB Ned. Spoorwegen, zal op een terrein in de animiddelliike nabijheid van het station alhier een beplanting worden aangebracht met struik- en sierheesters. Dc leiding hiervan berust bij den heer J. H. v. Straaten v. Nes, De benoodigde heestergewassen worden door de Ned. Sierteellcentrale te "sGravenhage beschik baar gesteld. Het ligt ln de bedoeling, dat deze aan- planüng gereed zal ziin bij de opening van de a.s. bloemententoonstelling. Een ernstig onheil afgewend. De petxoleumventer S. had zajai wagen aan de Emmakade even onbeheerd gelaten, van welke gelegenheid een tweetal jongens gebruik hebben gemaakt, om de kraan van het vat olie open te draalen. zoodat deze vloeistof spoedig over den weg stroomde. Hierbll bleef het echter niet; iemand kreeg de onbegrijpelijke gedachte een brandende lucifer bii de olieplas te houden, met het gevolg, dat de vlammen hoog oplaaiden en spoedig gevaar ontstond voor de hulzen, die al ernstig geblakerd werden. Met zand werden de vlammen gedoofd, waardoor een ernstig onheil is afgewend. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Herdenking 25 jarig bestaan. In de ledenvergadering van de coöpera tieve Boerenleenbank is op bescheiden wijze in de eenvoudig versierde zaal van hotel ..Klaassen" het 25-jarlg bestaan van de bank herdacht. De voorzitter, de heer P. Loef Az. her innerde er in zijn openingswoord aan. dat het juist heden 25 jaar geleden is. dat de bank werd opgericht en gaf een historisch overzicht. Ondanks het moeilijke jaar 1914, mocht de bank zich reeds spoedig in een groeiende belangstelling verheugen en weldra werd de kantoorruimte te klein. Op 1 Augustus 1934 werd het nieuwe bankgebouw ln ge bruik genomen. Spr. herdacht de overleden medewerkers der bank, de heeren W. P. v. d. Toorn en P. Bon Gzn. en bracht dank aan de heeren G. Boer Pz„ W. C. van Kleef, J. Hooftman Jz. en W. Th, van der Sluis; ook den heer p. w. Hardfjzer werd dank gebracht. Spr. eindigde met de woorden; Het kleine zaadje, in 1913 gezaaid, is een sroote boom geworden en velen leden tot zegen: moge dit zoo blijven tot in lengte van dagen". De heer J. van Gelderen, voorzitter van den Raad van Toezicht vertelde hoe de plannen om een Coöp. Boerenleenbank op te richten, waren ontstaan. Van de in de eerste ledenvergadering, op 6 Mei 1913. hebben dc bestuursleden de heeren P. Loef Az W. Kranenburg en Jac Bulk nog steeds zitting in het bestuur, ter. wijl spr. 25 iaar lid is van den R. van T. Hartelijke woorden richtte spr. tot den voorzit'er en den secretaris, terwijl hij hulde bracht aan den kassier en zijn hei- Der den heer van der Sluis. Verder werden gelukwenschen aangebo den door de heeren H. Koster. Spruyt. P. w Hardfjzer en Jac. Bulk. De voorzitter dankte de sprekers. De heer J Hooftman Jz. kassier, kreeg daarna gelegenheid zijn verslag uit te brengen, waaruit bleek da* het (aar 1937 biet eemakkslijk is gswees'. wat be reft het rendabel maken van do aan de bank toevertrouwde gelden. Aan den eenen kant stegen de sa'.'K en aan den anderen kant vermeerderde de vraag naar credieten en voorschotten Zooals te begrijpen, kwamen hierdoor de bestaande rentetarieven in het gedrang en was de Centrale Bank te Utrecht genoodzaakt haar rentetarieven voor de locale banken te herzien. Ondanks de verlaging van rente blijven de gelden toevloeien. Verder bleek uit dit verslag, dat alles zich ln opgaande lijn beweegt en spr. ein digde met een woord van dank tot de op richters, waarvan er nog velen in de ver gadering aanwezig zijn. De groei van het bedrijf moet voor hen wel een zeer groote voldoening ziin. Uit de rekening bleek, dat de totale ont vangsten en uigaven bedroegen, inclusief het saldo aan het begin en einde van 1937 f. 2 334 800.99. waaronder ontvangen spaar gelden en termijndeposito's f. 328 257.49. te rugbetaald f. 249 220.14 terugbetaald voor schotten f.16 349; ontvangen in loopende rekening f. 1.128 546 56. uitg. f. 1.1119.283.66. De balans per 31 December vermeldt onder bezittingen o.m uitstaande voor schotten f. 118.563 61te goed in loopende rekening bij de rekeninghouders f. 113 604.78 Centr. Bank f. 122.544 20: jaardeposito Centr. Bank f. 45.000. Onder de schulden spaargelden en termijndeposito f.342 503 70; in loopende rekening van de rekeninghou ders f. 164 869.39 De netto winst bedraagt na afschrijving van f. 1000, nog f. 17.50 waarvan f. 1C00 op de reserve werd gebracht. De heer P. Loef A.Zn werd tot bestuurs lid en de heer Hugo T. Hooftman tot lid van den R. van T. en de heeren W. C. Hage en K. Kromhout Kz. werden tot plaatsvervangende leden gekozen. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De heer Plaatsman w.n. voorzitter opende. De begrooting voor het jaar 1938 werd vast gesteld op f. 1582.50 in ontvangsten en uit gaven. De voorzitter deed een ernstig be roep tot het winnen van nieuwe leden, zulks ln het belang van de steeds achteruitloo- pende inkomsten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren; J. W. E. Ebblnge en D. C. Jongejan. Mej. Van Nes bracht haar jaarverslag uit over de afd. „Wijkverpleging" De kas gaf een batig saldo aan van f. 153.47. De heer J. G. Mens werd als bestuurslid herkozen. Uit het jaarverslag van de T.B.C.-bestrij ding bleek, dat het kassaldo f. 450.25 be draagt. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Dr. J. Hamburger en KI. Jonge jan. De afd. „Huiszorg" wordt ook een zor genkind. De ontvangsten dezer afd. loopen ook hard achteruit, wat volgens het verslag zeer jammer is, aangezien deze afd. veel en nuttig werk verricht. Tot bestuursleden van deze afd. werden herkozen de dames Heij- zelendoorn en Stigter. Tot leden van de financieele commissie werden voor het jaar 1938 benoemd de heeren P. C. Goemans en J. Jongejan Dz. De voorzitter stelde nu aan de orde: voor stellen voor de a.s. jaarvergadering te Rot terdam. Dc heer Streeve diende een voorstel in om aan het hoofdbestuur te verzoeken een nauwer contact aan te halen met de ver. „Het Oranje Kruis" hetgeen spr. nader toelichtte en z.i. de financiën ten goede zal komen. Een bestuursvoorstel werd aangeno men om over te gaan tot heffing van sta tiegeld op het gebruik van de door H.G.K. verstrekte materialen. Aan zuster Heyzelendoorn werd verzocht een damescomité te vormen dat zal trach ten nieuwe leden aan te werven voor „Het Groene Kruis", hetgeen zij aannam. Hierna sluiting. De sluiting der kapperswinkels. De heer D. Graatsma heeft, mede namens 7 andere alhier gevestigde kappers bij B, en W. een adres ingezonden, waarin hij verzocht te willen bevorderen de tot-stand- koming van een verordening, waarbij wordt bepaald, dat kapperszaken in deze ge meente gesloten moeten zijn des Donder dagsnamiddags na 1 uur. De meerderheid in het college van B. en W. stelt den raad voor, daar de noodzake lijkheid van ten deze dwingend optreden niet is aangetoond, afwijzend op het verzoek te beschikken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus, z. van Jacob Paling en Arida Struijk Johanna, d. van Thomas de Vries en Willemientje Schellinser- houd. Gehuwd: Leendcrt Marinus Vreeken, 37 J. en Wilhelmina Adriana Maria Jongeneel, 37 j. Aart van der Meïjden. 22 j. en Fjjtje Oppelaar, 22 jaar. Donderdag 31 Maart zal er aan de dokterswoning des n.m. 2 uur gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting. De'ouders worden verzocht trouwboekjes of geboortebewijzen mede te bremgen. In deze gemeente is opgericht een afdeeling van den Ned. Chr. Landarb. bond bestaande uit oen achttal leden. De Chr. Besturenbond hier ter plaatse kan met voldoening constateeren, dat deze poging door haar ln het werk gesteld, aanvankelijk met succes is bekroond. LEIDERDORP. Zendingsavond in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. alhier werd een zen dingsbijeenkomst gehouden. Ds G. J. Streeder liet zingen Ps. 117, waarna hij voorging in gebed. Mevr. HofmanStolk, sprak over wat zij had ervaren in het zendingsgebied Posso op midden Cs'.rbcs. Het echtpaar Hofman- Stolk was dar.r gedurende 7 jaar voor de zending werkzaam. Boeiend vertelde zij van het werken onder de lnheemsche be volking en van de groote moeiten die de zendelingen zich moeten getroosten om het Evangelie te brengen. De causerie werd met groote aandacht gevolgd. Ds. Streeder dankte de spreekster en sloot met gebed. De heer J. M. de Koning heeft om ge zondheidsredenen ontslag aangevraagd als commandant Van de Leiderdorpsche Bur gerwacht. Gedurende vele jaren heeft de heer De Koning zijn functie bij de Bur gerwacht met Ijver en toewijding vervuld. Zijn medewerking zal zeer worden gemist. De collecte ten'bate van de stichting „Tehuis voor Blinden" te Wolfheze heeft f. 30.63'/i opgebracht. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Sijtje Cornelia, d. van I. Vermeij en C. Lam. Ondertrouwd: C. C. Voorspuy, 20 j. won. te Gouda en S. Sannes. 22 j. Overleden: A. 8. Galesloot, 75 j. echtgenoote van L. Zijerveld. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: H. J. Gouweleeuw van Bergens- hoek E. Hauwert van Amsterdam E. N. M. Genis van Amsterdam C. M. Rekclhof van Aalsmeer J. N. de Jong van Bodegraven. Burgerlijke Stand. Overleden: P. v. d. Ploeg, 74 jaar. RITNZATERWOUDE. Een mooie Nutsavond. In het Nutsgebouw had de laatste Nuts avond plaats. Het bestuur had de Rederijkerskamer „H. K. Poot", uit Bodegraven laten over komen. Opgevoerd werd het blijspel „Haar laatste wil", door J. W. v. der Heiden en Henk Bakker onder regie van den heer A. H. v. der Most. Het talrijke publiek heeft er van geno ten, evenais van de muziek, verzorgd door „The Marfnucci's Accordeon Ensemble", dir. J. Hoogendoorn uit Haarlem. De secretaris de heer P. Tertsen (dit nl. bij afwezigheid van den voorzitter) sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan allen. ROELOF ARENDSVEEN. Jaarvergadering der Velling. De R.K. Coop. Veilingver. „Eendracht maakt Macht" alhier hield haar jaarver gadering. Wegens ziekte van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door den heer J. van der Meer Jzn. Na voorlezing van de notulen volgde het Jaarverslag van den directeur den heer N. Turk. Uit dit verslag bleek Jammer genoeg, dat de tuinbouw ver geleken bij het vorige jaar, weer was ach teruitgegaan. De totale omzet bedroeg ruim f. 350.000, terwijl aan regeeringssteun was ontvangen f. 160.000. De achteruitgang be droeg ruim f. 11.000. De balans gaf een voor- deelig saldo aan van f. 1614.28, hetgeen in hoofdzaak is toe te schrijven aan bezuini ging op personeelsuitgaven. Het financieele verslag kon de goedkeuring van de verga dering wegdragen. De voorzitter dankte den directeur voor zijn actief optreden in het afgeloopen jaar en voor de wijze waarop hij de belangen van de veiling had behartigd. Ook het rapport van den accountant luidde zeer gunstig. Het bestuurslid de heer H, Hoogenboom, werd bij accl. herkozen, even als de heeren Reijnders en Schrama, als leden van den raad van toezicht. De be- stuursloonen en presentiegelden bleven on veranderd gehandhaafd. De voorzitter deel de mede, dat voor het a.s. seizoen het vei lingspercentage weer zal bedragen 7%>.Voorts was een commissie gevormd ten einde het vasteniastenvraagstuk voor deze plaats na der onder de oogen te zien. Na rondvraag volgde sluiting. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus Johannes, Z. van A. Vier hout en N. Stoof Petronella. D, van D. Riet veld en M. Esveldt Johannes Jozef, Z. van A. de Jong en E. M. Vermeulen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieter van Vugt Maria Vic toria van Saasse Johannes Jacobus Omtzigt Arle Bek Trijntje Immerzeel Johanna Hendrlka Bei Emma Johanna Hendrika Bek van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: Cornelia de Bruyn naar Voor burg Agatha Maria Kroon naar Nieuwkoop. Naar de Werkverschaffing. Een aantal werkloozen uit deze gemeente is aangewezen voor opname in de werkver schaffing te Nieuwkoop. Eenigen van hen hebben inmiddels werk gevonden bij par ticuliere werkgevers. Van gemeentewege zijn aan degenen die in de werkverschaf fing gaan laarzen verstrekt. Jaarvergadering Ver. „Kerkelijk Leven". In de ledenvergadering der Ned. Herv. Ver. „Kerkelijk Leven" werden de verslagen van den secretaris en den penningmeester uitgebracht.' Het kassaldo bedroeg f. 22.84 en het ledental 101. Als bestuurslid werd herkozen ds. Heemskerk. Er volgde een cau serie over het Reorganisatie-voorstel in de Ned. Herv. Kerk. Na bespreking van de te verwachten bezwaren tegen het door sa menwerking tusschen Kerkopbouw, Kerk- herstel en enkele Synodeleden geconstru eerde reorganisatie-voorstel, besloot ds. Heemskerk met het z.i. onjuiste standpunt, dat door uiterst reehtsche en uiterst link- sche richtingen wordt aangenomen, te sig- naleeren. Oplichter in den val geloopen. Ten huize van dr. Q. alhier vervoegde zich een man, die vertelde zoo juist door J een auto te zijn aangereden, waardoor hij in het Aarkanaal was geraakt. Met veel moeite had hij zichzelf kunnen redden daar de bestuurder van de auto rustig was door gereden. De druipende wielrijder werd van droge onder- en bovenkleeding voorzien. Toen werd de politie gewaarschuwd, hoewel de aangeredene dit niet noodig achtte. Op nieuw deed de man het verhaal der aanrij ding. hoewel in minder positieven vorm, maar het feit dat het rijwiel van den aan gever droog was, terwijl zijn Weeding niet den Indruk gaf dat hij in het water gewor- Wanneer men het hedendaagsche post zegel vergelijkt met dat uit de beginjaren, zieo men terstond, welke groote verande ringen het zegelbeeld heeft ondergaan. BIJ de eerste zegeluitgiften, onverschillig van welk land. zat het principe van vertrou wenwekkend staatspapier voor Vanzelf werd daardoor de keuze van het beeld be perkt: de eerste zegelproducten toonen dan ook het portret van het staatshoofd, het landswapen of een cijferteekening. Steeds viel daarbij de nadruk op een dezer drie motieven; de omlijsting of randversiering kwam eerst ln de tweede plaats. Doch al heel spoedig zocht men naar variaties, waardoor het accent verlegd werd naar de omlijsting: nog een stap verder en de randversiering verwerd tot een soort passe-partout, waarachter het eigenlijke beeld werd geschoven. Men zie er b v. maar eens de door zoovelen genoemde CoLum- bus-serie der VS. van Noord-Amerika op na. Daarnaast trachtte men de zucht naar verscheidenheid en afwisseling bot te vie ren in afwijkende vormen, waaronder zeer grillige, b.v. driehoeken, een op zijn punt geplaatst vierkant e-.d.. tot de hedendaag sche mode weer wat anders bracht; het speciale vel of zegelblok. Over de philatelistische verdiensten van het moderne blok heb ik reeds vroeger mijn meening gezegd, waarbij ik de hoop uit. sprak, dat het zich spoedig mocht over leven. Er ziin teekenen. die er op wijzen, dat de belangstelling voor dergelijke blok ken afneemt, maar toch gaan nog ver schillende postadministraties met het uit geven van deze ondingen voort. België. Het nieuwste op dit gebied is het velle tje op blok, dat de Belgische post uitgaf en waarvan de waarde 2 frs. 45 bedraagt, doch belast met een toeslag van 7 frs. 55. Het verscheen ln de tweede helft van Februari en geeft een reproductie van het monu ment, dat zal worden opgericht ter eere van wijlen koning Albert I. Bovendien is binnenkort van hetzelfde land een serie toeslagzegels te verwachten, waarvan de extra-opbrengst ten goede komt aan het luchtvaartfonds. De serie zal bestaan uit vijf waarden tot een totaal bedrag van 5 frs. 30. Het zegelbeeld stelt koning Leopold UI voor als bestuurder van een vliegtuig. BeJgisch-Congo. warden de verschil lende natuur reservaten inge richt en om aan het gestelde doel door de postze gelverzamelaars te laten bijdra gen verscheen een serie van zes speciale frankeerzegels, waarop deze reservaten zijn afgebeeld. De waarden ziin: 5.90 centimes, l franc 50, 2 francs 40. 2 francs 50 en 4 francs 50. Het zijn keurige iandschapszegels. Danzig eert Schopenbauer. De vrijstad Danzig, die al zoovele foei- leelilke speciale zegels od haar geweten heeft, is thans met een serie present, die wat technische uitvoering 'betreft, huizen hoog uitsteekt boven bedoelde speciale ze gels. Deze serie, bestaande uit de waarden 15 pfennig blauwzwart, 25 donkerbruin en 40 rood. werd uitgegeven ter herinnering aan den löOsten geboortedag van Schopen hauer. Men ziet er den grooten philosoof op weergegeven op verschillende leef tijden. Oude zegeibeelden in Frankrijk. Hierboven had ik het over de variaties, die men in den loop der jaren aanbracht in het zegelbeeld. Het spreekt vanzelf dat men op dit gebied eenmaal uitgepraat raakt; wU men dan toch met iets .nieuws" komen, dan grijpt men noodgedwongen terug naar een beeldje, dat jaren geleden werd benut. De voorbeelden daarvan, lig gen voor het grijpen: het meest recente geval is dat van de 1 franc 75 blauw van Frankrijk, welk zegel dezer dagen verscheen en waarvoor met het Ceres- type van 1849 benutte. Men verloor daarbij echter een belangrijike bijkomstigheid1 uit het oog. Het zegel van 1849 toch werd gedrukt met geheel andere technische hulp middelen dan dat van 1938; er werd meer zorg aan besteed, wat mogelijk was. wiil het zegelverbruik in die jaren uiterst klein was. vergeleken bij thans. Waarmede ik maar zeggen wil. dat men er niet mede klaar is om. mir nichts, dir nichts. een oud beeld te nemen voor een hedendaageeh zegel. Het gevolg is dan ook, dat op dit nieuwe Fransche product ern stige bezwaren zijn te maken. Het zou miji dan ook verwonderen, wanneer men op dezen weg verder gaat. Russische zegels. De Russische post is met talrijke nieu wigheden aan de markt. De jongste vlieg tocht naar de Noordpool bracht een serie in de waarden 10. 20. 40 en 80 kopeken, in twee verschillende teekeningen. Op een ander zegel, de 20 kopeken rood, ls het Russische paviljoen afgebeeld, dat op de In Belgisch-Congo pen was. maakte den politie-ambtenaar argwanend. Bij fouilleering vond deze op den man, die zeide geen papieren bij zich te hebben, verschillende stukken, waaruit bleek dat de door hem opgegeven naam valsch was. Bij nadere ondervraging be kende hij tenslotte zelf in het water te zijn gesprongen, teneinde het medelijden op te wekken en op die wijze kleeding te be machtigen. De man erkende deze truc al meer te hebben toegepast, ook te Lange- raar. Waarschijnlijk is, dat reeds meerde ren de dupe zijn geworden van dezen niet- alledaagschen vorm van oplichting. Mocht dit het geval zijn, dan wenscht de burge meester dezer gemeente gaarne op dit punt te worden ingelicht. ZOETERMEER. Vanwege de Prov. Regehngscommissie voor de Rundveefokkerij in Zuid-Holland had op „Kahnlust" op den Voorweg alhier een stierenkeuring plaats voor zwart-bont Hollandsch veeslag De resultaten waren als volgt: Oudere stieren: le pr. E. Kahn; 2-j. stieren: 2e pr. M. Oppenheim, Den Haag; 1-j .stieren: 2e pr. W. Parmentier, Bieiswijk; 3e pr. C. v. Galen, Benthuizen; 2e pr. E. Kahn. Zoetermeer, 3e pr. dezelfde. De Oranje-Garde heeft besloten om tot oprichting over te gaan van een adspi- rant-groep voor jongens en meisjes die nog niet in aanmerking komen voor de be slaande vereeniging. Parijsche tentoonstelling van het vorige jaar te zien was. Voorts verschenen de frankeerzegels 20 kopeken groen (boerin) en 40 kopeken lilazwart (Lenini. En tot slot voor dit land een zegel. 20 kopeken groen, weergevende het portret van den Geohgiër Chota Roustaveli, die 7'/: eeuw geleden een roman schreef, getiteld ,De held in de tijgerhuid", welk werk klaar blijkelijk than; nog zeer beroemd is. dat na 750 jaar dit feit nog wordt herdacht, In de overige landen. Van de overige zegels, in de afgeloopen maand verschenen, noem ik nog de vol gende: Bntsch-Guyana, diverse landschappen met den kop van koning George VI in medaillon en in negen waarden. Als voren Ceylon vier. Malta vijftien en Seychelles vijftien verschillende waarden. Bulgarije 30 en 50 stotinsky in het wapen-type, Egypte, radiocongres. 5, 15 en 20 millièmes. Itailaansch-Oost-Afrika, het nieuwe kolo niale gebied, omvattende Ethiopië en So- majiland; 20 frankeer, en 13 luchtpost zegels, met den kop van den keizer-koning van Italië en diverse landschappen. Liech tenstein. frankeerzegels in de waarden 60, 90 rappen en 1 franc 50, met diverse berg landschappen. Zwitserland portzegels in nieuwe cijferteekening. alle in rood en in de waarden 5, 10, 15, 20, 25. 30. 40 en 50 rappen. POSTILJON. CNadruk verboden). ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Johan, Z. v. Jan Antonie van der Wolf en Aartje van Vliet. Overleden: Eva Theodora Jacoba Mullé 86 j weduwe van Cornells Johannes la Rivière (overleden te Woerden). Kon. Ned. Stoomb. Mij. ORANJE NASSAU, wordt volgens nader bericht 25 Maart njn. 7 u. van W.-Indië te Amst. verwacht ULYSSES. Middell. Zee n. R'dam. pass. 24 Maart v.m. Gibraltar HEBE. thuisreis, was 24 Maart 6 u. v.m. 80 mijlen N.W. van Ter- ceira BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 24 Maart de Azoren MARS. Middell. Zee n. R'dam. was 24 Maart 12 u. 's middags 70 mij len Z.W. van Ouessant IRIS, 24 Maart van Amst. n. Gdynia. Kon. Holl. Lloyd SALLAND, 24 Maart van Amst. n. B. Aires. WATERLAND, thuisreis, 22 Maart te Santos. Rott. Lloyd BALOERAN, uitreis, 24 Maart te MarseiUe. MU- Nederland TARAKAN, thuisreis. 24 Maart van Sabang. Holland-Afrika Ltfn SPRINGFONTEIN. 24 Maart n.m. van Dar es Salaam n. Zanzibar Holland-Australië L|jn MARKEN, uitreis, 24 Maart te Genua MELISKERK, uitreis, 24 Maart te Brisbane. Holiand-O.-Azië Lijn MEERKERK, thuis reis. pass. 23 Maart Gibraltar. Halcyon Ljjn MAASBURG. 23 Maart van Schiedam te Narvik STAD MAASSLUIS, Vlaardingen n. Narvik, 24 Maart uit den N. Waterweg. Kon. Paketv. Mij. TASMAN, 22 Maart van Port Elisabeth n. Kaapstad SIPORA, 23 Maart van Sabang te Belawan HOUT MAN. 22 Maart van Durban te Batavia. Java-China-Japan Lijn TJIBADAK, 22 Mrt. van Hongkong n. Muntok. Holland-Amerika Lijn ROTTERDAM, toe- ristenrels, 22 Maart van Bahia LEERDAM uitreis, was 22 Maart 5 u. 35 n.m. 350 mij len Z.W. van Bishop Rocks BEEMSTER- DIJK, thuisreis, pass. 23 Maart Lizard. Silver-Java-Pacific Lijn SALAWATI. 23 Mrt. van Lorenzo Marques n. Biera SAPAROEA 23 Maart van Belawan n. Pacific Kust. Diverse Stoomvaartberichten ST. PHILIPS- LAND, 23 Maart van Hamburg te Stettin WESTLAND, 24 Maart van R'dam te Leith ARUNDO. 28 Maart van New Orleans te Manchester verwacht KATENDRECHT. 23 Maart van R'dam te Aruba PRINS MAU- RITS. 17 Maart van Bathurst n. R'dam STOLWIJK. 24 Maart van Bayonne n. de Tyne HAULERWIJK. 22 Maart van Glas gow n. Cardiff REBECA. 22 Maart van Hartlepool te Middlesbro TARA. Maceio n. Havre, pass. 23 Maart Madeira BER- KEL. Bordeaux n. Raumo, pass. 22 Maart Hammershus REGINA, m.s22 Maart van Horsens te Aarhuus GENOTA, 22 Maart van Lissabon n. St, Kitts v.o. HERMES. 23 Maart van Alexandrië n. Port Said KASUARIS. 23 Maart van R'dam te Port Said MIRALDA. 22 Maart van Ab dan te Suez AGATHA. 23 Maart van Saigon n. Min PARKHAVEN, 21 Maart van Montevideo te B. Aires DELFSHAVEN, 21 Maart van Santa Fe te B. Aires SCHELDE, sleepboot. 23 Maart van Santa Lucia n. Dakar LOPPERSUM. Antwerpen n. Bona, pass. 23 Maart Finisterre. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7