Poppenfeest ANEKDOTEN Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen Er is f^esi bij Mientje's poppen! Bruintje Beer slaat op de trom. Harlekijn vertelt zijn grappen En matroosje lacht er om! Anneliesje bakt fijn flensjes En schenkt zoeten bessenwijn. Het kan op een poppenfeest je Heusch wel echt gezellig zijn! Daarna dansen ze nog vroolijk In het schijnsel van de maan. Als de poppen moe zijn gaan ze Netjes op de kastplank staan. Harlekijn naast het matroosje. Annelies naast Bruin den Beer! 's Morgens ziet de poppen moed er Niets van *t mooie feestje meer! J. v. d. E -S. een tegenvaller voor je. Toos. Gelukkig, dat je nu nog in het andere werk bent. Je hebt dus gezellig mee-opgelost met Bep- pie! En ik sluit weer aan jou, Beppie, met een hartelijk groetje. Bernard van Vliet Ik ben blij, dat jul lie toch een „drietal" blijven. Adriaan zal het nu wel drukker hebben. Johanna Koekebakker Jullie krijgen dus een kleine extra vacantie met April, geen AprPgrap, hè? Bedankt voor je anek doten. Leunt je Koekebakker Ik wil Je alleen vertellen, hoe keurig ik je kruiswoordraad sel vind. Dat vervangt een brief! Corrie Kuyt Het is een mooi einde van het verhaal van Barbara en Diddy. Je hebt het me goed verteld. Ik dank je wel hiervoor. Maar ook buiten dit verhaal lees ik je brieven met plezier; dat weet je trouwens wel. Annie Schneider Wat jammer, dat je den vorigen keer teleurgesteld bent. Ja, het was een drukfout; het 2e stukje aan Jan na Struik was voor jou bestemd. En het moest beginnen: „Of dit mooi postpapier is! Dat vind ik ook", enz. Nu weet je het qus meteen van je papier. Je kunt dan ook aan anderen brieven schrijven. Ja, anekdoten mag je steeds insturen. Ans Korswagen Het is jammer, dat je weer geen raadsels instuurt. Na de repe tities begin je dus weer. Neen, ik heb er niets op tegen, dat de enveloppen al voor me klaar liggen. En dat je me toch even wat wilt lalen hooren, vind ik natuurlijk erg aardig. J 1 Yvonne de Vries Vervelend voor je, dat het niet wilde lukken deze beide ke'w ren. Volhouden maar! Ik ben wel blij. dat je me dit even schrijft. Bedankt voor je anekdote. Ik kan nooit vooruit zeggen, wanneer deze er in komt. En het is juist veel leuker, om daar eiken Zaterdag zelf naar te kijken. Nu hopen we beiden op deze raadsels. Ans Nieuwenhuys En ik schrijf jou een kort briefje, al heb ik niet buiten ge speeld! Hoe ver ben je met het uitknippen? Sary Akkerman Het spijt mij ook, dat ik zoo onverwacht afscheid van je moet nemen. We hebben prettige briefwisseling gehouden met elkaar. Groet allen hartelijk van mij: je ouders, broertje en zusje, en ik wensch alles goeds toe in de nieuwe woonplaats. En voor jezelf een hartelijke afscheidsgroet van je Raadseltante. Koos Kromhout Ik hoop, dat je niet geschrokken bent, dat je onder de „kleine" kinderen gerekend bent. Dat was ook niet de bedoeling. Het was een fout; er moest alleen staan: „als alle andere kinderen". Onder de kinderen mag ik je toch nog ickenen! Laten we hopen, dat het mooie weer nog wat zal aanhouden, en genieten jullie er van. Natuurlijk hoop ik evengoed op veel inzendingen. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad- seltanle, Mevr. M. J. BOTERENBROOD Ingezonden door Bouwe Broers. Een onhandige bediende liet een heel bord soep over de nieuwe japon van een dame vallen. Bediende: "O. dat is heelemaal niet erg; er is nog genoeg in de terrine". Ingezonden door Nellie Kramp. Vergissen. Onderwijzer; ..Karei, je spreekt in je op stel van de grootste helft. Dat is niet juist, de eene helft is even groot als de andere, anders zijn het geen helften. Het is eigen aardig, dat de grootste helft van de klas diezelfde fout heeft gemaakt". Ingezonden door Alida van der Holst. Op school. Meester: „Welk dier gebruikt het minste voedsel?'' Pim: „De kaasmij t". Meester: „Hoe kom je daar zoo bij, jon gen?" Pim „Omdat Vader mU pas heeft verteld, dat het diertje, dat de gaatjes in de kaas eet, kaasmijt heet, Meester!" Ingezonden door Trijntje van Schaik, „Maar Jantje, kun Je nu al niet meer zeggen, wat je vandaag op school hebt geleerd? Je vriend Kees weet het altijd, als zijn Vader er naar vraagt." „Nogal glad, die woont ook niet zoo ver van school als ik!" Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Het signaal. „Waarom neemt Je vrouw de baby toch altijd mee op de flets? Het kind moet er niets van hebben, want het schreeuwt als een mager varken!" ..Daarom doet zij het juist, want haar fietsbel is stuk!" ontvangen van: Ria Smits, Bram Smits, Gerrie Gijsman, Leny Hartwijk, Aukje van der Walle, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Marie Bro- kaar. Joop Schouten, Annie Schouten, Jan Spijker, Trudy Blote, Amerik Guyt, Willem Guyt, Leendert Guyt, Janna Struik, Cor rie de Pree, Gerard de Pree. Truus Ver- worst, Loesje Arnoldus, Jeanne de Geus, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Riete Scheer, Tootje Scheer, Abram Fakkel, Lydia Op- tendrees, Carla Optendrees, Llentje van der Reyden, Arie Samsom. Cobie Wijnbeek, Annie van der Vos, Rietje van Strien, Jacques Vallentgoed, Ida Maria de Graaf, Rika de Graaf, Rian Muller, Greetje Brus- scee, Jo Drabbe, Lodewijk Vos, Toos Vos, Janny van Groeningen, Rietje Witte, Jan Bronsgeest. Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jan van Beek, Bennie de Bruin, Henny Hoogstraten, Riekje Lee mans, Unico Uitdenbogaard, Jan Uitden- boogaard, Etsje Boterenbrood, Corrie van Weizen, Gerrit van Egmond, Mientje de Water, Bouwe Broers, Lientje Weeda, Wim de Graaf, Henny van Vliet, Liesje Schild, Nico Smit, Rie Smittenaar, Jaap Kruit, Truida Overduyn, Jan de Graaff, Marie de Graaff. Trieneke van Manen, Willy van Rijn, Jettie Heyloo, Anny Bekooy, Annie Klos. Rietje Brandt, Alida van der Holst, Nellie Kramp, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Bep Crama, Neeltje Kolder man, Jannie Boom. Marianne Immink, Jack de Geus, Suze de Geus, Coba Ver- lir.d, Lydia Botermans, Rina ter Wee, Hes ter Slootweg, Meiske Muldere Bep van Woudenberg, All Verschoor, Trijntje van Schalk, Tini Seriier. Rietje de Nobel, Geer tje van Ommering, Maartje van Omme- rlng, Coba Sleyser, Kees van Diggele, Ineke Boterenbrood, Truusje Sluymer, Martha v, d. Burg, Coba v. d. Burg, Nel van der Bijl, Liesje van Driel, Rie Harte- velt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, PriJna Hartevelt, Bram Wiggers, Paul Hartman, Elly Hartman, Nita Hartman, Nico Ver boom, Jannie van Biezen. Rite Mizée, Ma- rietje Prenen, Flora de Wit, Willem La- man, Paulus Laman, Marletje Laman, Bep pie Bouter, Adriaan van Vliet, Bernard v. Vliet, Cobi Lindhout, Johanna Koekebak ker, Leuntje Koekebakker, Corrie Kuyt, Annie Schneider, Annie Schipper, Ans Nieuwenhuys, Sary Akkerman, Matthi van Leeuwen, Marletje v. Vliet. (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Piet Lagas. Welke bok stoot niet? II. Ingezonden door Annle v. d. Vos. Rode lijfjes, gele knopjes, Zijn ze koud, dan zijn ze goed, Zijn ze warm, dan raken ze In gloed. in. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Wat ls de kortste maand? IV. Ingezonden door Riete Scheer. Mijn geheel is een stad in Nederland van 3 lettergrepen. Ik begin met een verscheu rend dier. Daarna volgt iets, dat men kan. zien, als er dik ijs of sneeuw is. Mijn 3e lettergreep is een boom, die altijd groen is. V. Ingezonden door Loekie de la Bije. Ik ben een dorp bij Leiden van 11 letters. 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10 treft men aan in Afrika, ook in Indlë. 6, 2, 3, 4 is iets, dat zwart is, lijkt op steenkoolgruLs. 1, 5, II ls een grote watervlakte. VI. Ingezonden door Trudy Blote. Mijn eerste en mijn tweede vormen sa men een vrucht, mijn derde is rond en mijn geheel ls gebak. Wie raadt dit? VII. Ingezonden door Drietal van Vliet. De kruisjes noemen van boven naar be neden iets, dat een wondere uitvinding is van deze eeuw, en in vele huizen genot ver schaft. x is een knaagdier. x is een huisdier. x is de stam van 't werkwoord wedden x zegt men wel tegen een geit, x is een boom. VIII. Ingezonden door Mientje de Neef. Wie kan uit dit potjeslatijn de titel van een sprookje maken? Ddeegarsatlkae. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Horizontaal: 1. Laks, 3. zwak, 6, eelt, 8. aard, 9. krans, 11. aak, 13. palet, 16. bron, 17. riem, 18. oost, 19. blad. Horizontaal: 1, lied, 2. kelk, 4, waas, 5. kade, 7. traan, 8 anker, 10. aal, 12. Ebro, 13. pols, 14. Tlel, 15. smid. 2. De kachel. 3. Als er geen grote zijn, 4. Juliana; liniaal, Jaan, Juli, laan, Anna. 5. Gans; kanarie; mees. 0. De morgenstond heeft goud in de mond 7. Het verschil ls altijd f. 2.40.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22