CORRESPONDENTIE Beste raadselniohtjes en -neefjes, Nu, ik ben niet teleurgesteld over het kruiswoordraadsel. Meerderen hadden het gevonden, natuurlijk vooral onder de groo- teren. Maar zelfs van de kleineren hadden meerderen het, al veronderstel ik wel, (en ik las dat ook hier en daar), dat zij er eenige hulp bij gehad hebben. Het was een leuk werkje, nietwaar? Bovendien 'hadden sommigen het figuur zoo keurig nageteekend en ingevuld, dat het een lust was om te zien. Een pluimpje voor de in zendersisters) hiervan! Wat kostelijk weer hebben we de laatste week! Vroeger dan andere jaren moesten dunnere kleeren te voorschijn gehaald, (ten minste, als Moeder het goed vond!), want de meeste kinderen „stikken" dade lijk, als zij het zonnetje voelen En zoo zullen er deze week heel wat wollen kou sen, mutsen, dassen, enz. naar de kast verhuisd zijn. Maar pas op, berg het nog niet voorgoed weg! Je kent de rijmpjes van Maart en April. Natuurlijk was ik blij, toch veel brieven te krijgen, al lokte het heerlijke weer jullie naar buiten. Nu aan de beantwoor ding. Truida Overduyn Het was een pret tige reden, waardoor je verleden Maandag niet kon schrijven. Geniet maar veel van dit mooie weer, het zal je goed doen. Wat jammer van de eendjes; ze konden zeker niet aarden binnenshuis. Jan de Graaff Je geeft me een vroo- ■lijken lentegroet. Je teekent thuis zeker veel in je vrije uurtjes? Trieneke van Manen Wat komen de verjaardagen bij jullie leuk in één week bij elkaar! Dat was dus wel heel prettige drukte Jettiè Heyloo Je achternaam er bij; ik heb deze nu maar moeten raden! Dat cs een echte kleur voor een poppe- pakje. De Paasohdagen beloven heel prettig te worden voor jullie met je broer er bij. Teekenen jullie met Oost-Indische inkt? Je raaadsel is aardig, maarJe mocht niet inzenden tot Paschen. Anny Bekooy Je hebt alle raadsels goed, mooi. Wat fijn, dat je nu al aan de gymnastiek mag beginnen. Dus nu je best gedaan, in alle opzichten! Annie Klos Dan ben ik benieuwd naar je brief over eenige weken. Henkie geniet zeker van zijn fietsje? Het zonnetje trekt je naar buiten, hè. Leny Hartwijk Natuurlijk mag je vriendinnetje meedoen. Is het Zondag een prettige dag geweest; vertel je me er nog iets over? Hoe gaat het met Vader? Aukje v. d. Walle Dit vroege kinder krant Je was maar voor een keertje; nu hadden jullie lang tijd voor je raadsels. Bedankt voor je aardige anekdoten. Eén keertje overslaan is niets erg, hoor. Geertrui de Groot Het is werkelijk een pracht-cadeau, dat je kreeg. Wees er maar zuinig op. Heeft Emma mijn geluk- wensch gelezen aan het slot van vorige correspondentie? Joop Schouten Je raadsel was goed, maar nog niet aan de beurt. Je weet im mers, dat ik een heelen voorraad heb? Annie Schouten Knap, dat jullie bei den het kruiswoordraadsel hebben. Hoe moet dat, als Jullie het krantje allemaal tegelijk willen lezen? Willem Guyt Je had gelijk een fijne wandeling te gaan maken met het mooie weer. Amerik Guyt Dus nog een maandje geduld, dan komt jouw feestdag Jullie hadden toch genoeg oplossingen; 'die van raadsel 3 bij jullie was ook goed. Leen Guyt Natuurlijk zijn jullie korte briefjes ook welkom. Schrijf maar eens, of je al went aan den bril, als je hem gekregen hebt. Janna Struik Ja, het was verkeerd gedrukt de vorige week. Alleen het eerste stukje was voor jou bestemd, dat be greep je zelf al. Waren er nog gelukkigen op school met de bonnetjes? Leuke, prac- tische handwerken! Truus Verworst - Voor zoo'n prettig uit stapje als jij verleden week had, mis ik je briefje graag een keer. Loesje Arnoldus Ik vind het toch heel knap van het 1ste raadsel, al ben je bij enkele woorden geholpen. Jeanne de Geus Met je beste beentje kom je er steeds, zooals je ziet. Eigenlijk had je het 2de raadsel dus ook. Ltentje van der Reyden Het is niet noodzakelijk, dat je bij je raadsels altijd een briefje schrijft Ook als je steeds al leen de oplossingen inzendt, ben je een trouw nichtje. Dan voeg Je er een briefje bij, als je zin hebt, of nieuws weet. Arie Samsom Je hebt een paar aar dige dieren, waarvoor je kunt zorgen. Wie weet, komt er later nog niet eens gelegen heid, om er meer op na te houden. Fijn, dat Opa zoo'n mooie kooi heeft gemaakt. Cobie Wijnbeek Nu, jij hebt flink ge profiteerd van het mooie weer Zondag. We vergeten den winter en voelen ons al zo- mersch! Annie van der Vos Dat is gezellig voor je, je kleine nichtje bij je te hebben. Speel nog maar veel en prettig met haar. Rietje van Strien Er is ook niet elke week een verjaardag; zoo'n keer mogen de raadsels er wel eens bij inschieten. Greetje Brussee Je raadsel is aardig, maar. het heeft er eenigen tijd geleden al ingestaan: tot Paschen geen nieuwe raadsels. Jo Drabbe Je kruiswoordraadsel heb je keurig ingestuurd zoo. Op raadsel 3 na heb je alles goed; jouw oplossing daar voor was echter niet onaardig bedacht. Nu kun je weer aan fietstochtjes gaan den ken met dit mooie weer. Wensch Moeder verdere beterschap. Toos Vos De maand Maart heeft ons vele jaren niet zoo verwend als nu. We genieten er dan ook van, zoo vroeg in den tijd. Rietje Witte Gelukkig, dat die eene foto goed uitgevallen is, voor jou de voor naamste! Wat snoezig postpapier ge bruik je! Jan Bronsgeest Zoo heb je een aardig groepje in je bloemenbak, net een mi niatuur-tuintje. Je verzorgt je plantjes natuurlijk trouw iederen dag. Alida Stikkelorum Moeder en ik den ken hetzelfde: we mogen niet vergeten. Knap, dat je het kruiswoordraadsel vond. Los Je met Koosje samen de raadsels op? Koosje Stikkelorum Elke week verras je mij weer met een klein briefje. Zoo kan ik je vorderingen in het schrijven goed volgen. Bennie de Bruin Jij verdient een com plimentje voor je ingezonden kruiswoord raadsel: keurig afgewerkt! Voor mij pret tig, hieruit te zien, met hoeveel pleizier je er aan hebt gewerkt Moet je nog niet een paar velletjes van je mooie postpapier be waren? Je moet misschien nog wel eens een brief aan iemand schrijven. Ik ben meer dan genoeg verwend! Riekje Leemans Dat belooft voor mij niet veel dezen zomer, als je het nu al te warm vindt Enfin, ik zal maar hopen! Hieronder iets voor Henny. Henny Hoogstraten Schrijf je me nog eens een briefje? Je vergeet me toch niet? Heb Je het erg druk met alles? Unioo Uitdenboogaard Neen, dan heb je geen tijd voor mij gehad. Ik ben blij, dat Je nu weer in kunt zenden. Jan Uitdenboogaard Je hebt je best voor me gedaan, hartelijk bedankt. Enkele van je anekdoten echter hebben al, onge veer hetzelfde, in onze krant gestaan. Maar er blijven nog genoeg over. Corrie van Weizen Ja, de lente zet heerlijk in. Het is lang niet gebeurd, dat we in Maart al aan zee en strand gingen denken. Gerrit van Egmond Voor jou was raad sel 6 dan wel heel makkelijk. Dat trof je! Bouwe Broers Dat was jammer van verleden week. Nu is alles keurig in orde; en je kruiswoordraadsel zoo mooi opge schreven. Lientje Weeda Je bloemenstraat was mij heusch onbekend. Het is aardig be dacht zoo. Vertel mij nu nog eens, waar ik deze bijzondere straat vinden moet. Misschien ken Jij wel alle straten in de stad! Wlm de Graaf Het was een grappig rijmpje op het cadeautjes. Had Je dat ge maakt? Wat fijn, dat de 'feestdag juist op Zondag viel Liesje Schild Dan wensch ik je veel pleizier morgen, en probeer maar goed wakker te blijven! Feliciteer je Vader van mij. Nico Smit Ik hoop, dat Moeder weer beter is. Vertel het mij maar gauw de vol gende week. Wat heb jij veel opgelost! Rie Smittenaar Zeg aan je broertje, dat hij het mooi heeft gedaan. Ja. het weer was ongewoon zacht voor dezen tijd. Bep van Woudenberg Dan af en toe inzenden in den zomertijd; natuurlijk moet je veel in de frissche lucht. Met slecht weer reken ik op je, zoo verdeel je het maar. Ali Verschoor Ik moest van je vorigen brief je naam raden; dat was het raad seltje, dat ik liever niet had. Gelukkig, dat de juffrouw in wilde vallen voor de zieke; zoo kon alles toch goed gaan. Trijntje van Schaïk Je gaat hard voor. uit op school. Is het kussensloop goed ge worden, en vond je het „trappen" pret tig? Kees van Diggele Jongen, wat een mooi cadeau! Je hebt nu een kostbaren pols, waarmee je voorzichtig moet zijn. Je kruiswoordraadsel ziet er keurig uit. Truusje Sluymer Hier schrijft dus de Raadseltante aan een kleine Tante! Ge feliciteerd met je nieuwen naam. Heb je je kleine neefje al gezien? Zoo had Je warempel weer wat heerlijks! Martha en Coba v. d. Burg Wie houdt er nu niet van Paascheieren? Ja. dan zijn jullie vlak bij elkaar. Heel prettig, dat Coba ook eens zal schrijven. Nel van der Bijl Hartelijk gefeliciteerd met dezen dag. Ik hoop, dat je goed be dacht zult worden, en veel pret zult heb ben. En daarna ook nog met de vriendin netjes. Liesje van Driel Zet je beste beentje maar voor in dezen repetitietijd. Je kunt de wereldkaart al aardig bereizen, merk ik. Groet Ankie. Zusjes Hartevelt pet kruiswoordraad sel was heel duidelijk zoo, ondanks het kleine schrijffoutje. Ik dacht wei, dat jul lie het een leuk raadsel zouden vinden. Bram Wiggers Je noemt een paar mooie cadeaux op; ik begrijp, dat je te vreden bent over je verjaardag. Rietje Brandt Dat is dan alweer een mooi begin in je nieuwe Tekenschrift. Ga zoo weer door. Je begrijpt, dat het van mij ook een grapje was over Eilie. Je wilde, me natuurlijk vertellen, hoe dol je op je zusje bent. Alida van der Holst Als je een oplos sing dénkt te weten, schrijf je deze maar op; er is dan toch een kans. dat het goedi is. Zoo was het nu bij je 2e raadsel ook. En het le had je dus bijna. Nellie Kramp Je hebt dus een vroolij- ken avond gehad verleden Zaterdag. Be kijk nu maar eens goed de oplossing van hel kruiswoordraadsel. Hannie de Wekker Nu heb je mooie cijfers, probeer het zoo te houden. En ze hebben een fijn gevolg voor je gehad: mee zingen met het kinderkoor. In je tuintje bloeit het nu mooi, denk ik. Suusje de Wekker Heb jij ook een eigen tuintje? En zorg je er zelf goed voor? En wat nieuws aan handen en voeten? Dat zal naar je zin zijn. Bep Crama Het zal een aardig reisje zijn. Ik hoop voor je, dat Je ook mee mag. Knip je papiertje voortaan door; dat wordt netter dan scheuren. Neeltje Kolderman Beppie en jij heb ben het wel getroffen in deze klas. En eten de eendjes steeds meer? Gaat het nog in hun kistje? Marianne Immink Ja, de eerste lente dag was heerlijk; we behoefden nu eens niet op den kalender te kijken, of het wel lente was. Coba Verlind Je vacantiepian is dus een eindje verder geschoven! Niet minder prettig; nu kun je nog langer in den trein zitten. Dit weer moest je vast kunnen hou den voor de vacantie. Lydia Botermans Wat zielig van de kleine konijntjes! De bloembollenvelden zuilen wel gauw in bloei zijn, nu het zoo lang mooi weer ls. Meiske Mulder Zijn het bekende vers jes. die je al kunt spelen? En heb je dat zelf geleerd? Nico Verboom Je verjaarscadeau was wei zéér naar je zin; nu kun je v. eer veel mooie teekeningen verven. Wat is dit tee- keningetje ook weer keurig gedaan. Teeke nen is wel je grootste liefhebberij, is het niet? Marietje Verboom Ja, een grappig teekeningetje. En ook al zoo netjes, het lijkt wel gedrukt. Nico steekt je aan, denk ik. Het is goed en prettig, door zoo iets aangestoken te worden. Carla Optendrees Jij bent dus de brei- kampioene geworden thuis; prachtig hoor. Daar heb je het dan druk mee gehad. Je zusje zal welkom zijn na 6 April. Jannie van Biezen Natuurlijk ben je ook wel eens een weekje uitverteld. De volgende week dan maar weer. Hartelijke groeten aan allen. Rite Mizée Wat een snoezig klein post- papiertje. Dat meisje lijkt Roodkapje wel. Knap dat je het kruiswoordraadsel hebt. Het tollen gaat fijn, hè? Dat zie ik vaak. Drietal Laman Wat heb je geverfd, Paul? Ja, jouw kanarie verdiende nu wel een lijstje, Marietje. Je had al een kana rie, meende ik? Het vogeltje begint al aan je te wennen dus. Beppie Bouter Eigenlijk een ant woordje aan Toos op jouw naam! Het was

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21