URODONAL Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 25 Maart 1938 Zesde Blad No. 23926 79 ste Jaargang THIJS IJS M DE WOUDREUS Jichtlijders Rheumatiekpatienten HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. Op den Sloterweg was het 7-j. zoontje van den heer H. zoo onvoorzichtig zich hard loopende achter een wegrijdende vrachtauto te begeven met het doel om den wagen vast te grijpen. Hij struikelde en viel zoodanig, dat hij een been brak. De geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. 25-jarig jubileum. Maandag a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer C. Beers, wonende nabij de Cruquius alhier, bij den algemeenen dienst van het waterschap „de Haarlem mermeerpolder" in functie trad. Het zal den geachten jubilaris, wiens taak zich in de laatste jaren voor een groot deel bij controle-werkzaamheden be paalde wel niet aan blijken van belang stelling ontbreken. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrikus L. Brands, IJ weg 1112 Gerrit Eppink, Iepenlaan 42 David Reinhart, Aker- dijk 108 Willem M. A. Rademaker, Burg. Amersfoordtlaan 47 Carel Molenaar, Reiger straat 22 Riepke Hollander, Venneperweg 488 Franciscus C. F. Kohlschein, Herm. Maria Dijklaan 7 Wed. W. A. Jans, Iepenlaan 43 Dirk de Kooker, Lisserdijk 376 Gerrit van der Wal, Lisserdijk 442 Johannes Ruhl, Aker- dijk 245 Pieter A. Vlasblom, Nieuwemeerdijk 311 Jan R. Buisman, Plesmanlaan 12 Barbera Th. Jansen, Leeuwerikstraat 33 Karei van der Heijde, Nieuwemeerdijk 219 Johannes W. Lijesen, Schipholdijk 197 Leonardus P. J. Burggraeve, Vijfhuizerdijk 197 Hermanus Hagedoorn, Eschdoornplein 4 Willem B. van der Kroon, Nieuwemeerdijk 128 Christiaan le Grand, Schipholdijk 191 An- toriius J. Thuis, Friedalaan 27. Vertrokken: Hendrik van Zadelhoff naar Amsterdam, Jb. van Lennepstr. 317, 3 hg. Cornelia van de Polder, Haarlem, Pijndoorn- straat 2 Johannes Spijker, Heemstede, Billi- tonstraat 26 Cornells vap de Werken, Am sterdam, Rijnstr. 37, 3 hg. Alexander Pheijffer, Amsterdam, 3e Schinkelstr. 3 bov. Bouwe Prins. Curacao (West-Indië) Willem stad, vliegveld Jan C. de Koker, Duitsch- land, Rommerskirchen Teunis den Dekker, Sliedrecht A. 356 Angenietus J. Rekelhof, Mijdrecht, Amstelkade 9 Mattheus Hollen- berg, Amsterdam, 3e Kostverlorenkade 29 hs. Nan J. Dol, Amsterdam, Paardestr. 11, 1 hg. A^ie M. A. Houtkamp. Amsterdam, Hoogte Kadjjk 54, 2 hg. Barbera S. Molenaar, Leiden, Rijnstr. 7 Maria Th. de Boer, Oegstgeest, Prins Hendriklaan 1 Alberdina Venema, Heemstede, Stichting „Meer en Bosch" Jan rietje G. de Vet, Amsterdam, Sassenheimstr. 18 3 hg. Gerrit Verkalk, Wil nis, Heereweg wijk I No. 172 Abraham de Kruiter, Zwolle. Gene- stetstraat 20 Aldert van Es, Amsterdam, Borgerstr. 169, 1 hg. Louwe Dijkstra, Menal- dumadeel, Beetgum 69 Gerrit van der Meer, Haarlem, Barendsestr. 58 zw. Cornells Kraaij- mes, Amsterdam, Solebaystr. 6 1 hg. Pieter G. C. Alberts, Amsterdam, Amaliastr. 20, 1 hg. Nicolaas G. Sallehart. De Bilt. Koppellaan 11 Johanna Wesselius, Hillegom, Meerstr. 42 Jacobus C. van Bergen, Hillegom, Meerstr. 42 Berthus Verhoef. Amsterdam, Dusartstr. 4 IV Arend Voogt, Amsterdam, IJsselmonde- straat 11 hs. Jacob de Vries, Amsterdam, 3e Kostverlorenkade 30 hs. Johannes H. van Breugel, Haarlem, Kleine Houtstr. 97 rd. Pieter Dol, Voorhout, Heerenlaan 34 Jacobus W. Verhoeven, Weesperkarspel, p/a. Arendsen Neeltje Kreeft, Amsterdam, Agatha Deken straat 42 Theodorus P. G. J. Muus, Amster dam, Madelievenstr. 11 hs. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van J. T. C. Krom en A. Zantman Maria, d. van C. L. van Nemen en M. H. van Andel Cornelis Jozef, z. van J. H. van Egmond en M. Verbruggen Marie- anna Elisabeth Johanna, d. van A. H. van Rijn en M. D'haene Simon, z. van A. Ooms en M. Michielen Gijsbert, z. van E. Ruizendaal en T. Bouterse Jan Hendrik, z. van J. L. de Boo en H. A. de Hoog Jozef us Clemens Maria, d. van A. J. M. Zegers en H. H. A. Siers Dirk, z. van C. de Haas en E. Stieva Lena, d. van L. v. Prooijen en W. den Dekker Ger rit Tennis, z. van A. van der Maarl en J. K. Donker. Ondertrouwd: Jan Knibbe, 27 J. en Jacoba Haagsma. 24 j. Pieter Uithol 26 j. en Johanna van Andel, ?6 j. Arie Freeke, 25 j. en Jan netje E. Café, 20 j. Anthonie Schuurman, 27 j. en Wilhelmina van Kerkhoven, 27 j. Gehuwd: Thomas Dijksman, 37 j. en Jan netje Balk, 26 j. Hermanus Koopman, 33 J. en Gijsberta Meijer, 22 j. Leendert Vaalburg, 30 j. en Maartje van Est, 24 j. Overleden: Neeltje Bosman, 61 j. geh. met S. Groot. Bij de aanbesteding van het bouwen van een garage voor rekening van den heer W. Boogaard alhier, werd het laagst in massa ingeschreven door den aannemer Koopman te Hoofddorp voor f.2310, aan wien hetwerk werd opgedragen. HILLEGOM. TJitvoermj van het Oratorium „Paulus". De Chr. Gem. Zangver. „Asaf" heeft gis teravond in „Flora" onder leiding van den heer A. Schellevis het bekende Oratorium „Paulus" van Mendelssohn Bartholdy op gevoerd. Het koor had een groot aandeel in dit Werk. Als solisten verleenden mede werking mei. Hie de Geus Isopraan), me]. Mien Ochse (alt), de heer Henk Borkent (tenor), de hèer Louis Smitshuyzen <bas) en de heer J. Eggink (orgel). De begelei ding aan den vleugel werd verzorgd door mej. Agath van der Meij, terwijl het or kest bestond uit leden der H.O.V. Wat „Asaf" geeft is steeds goed, zoo ook gisteren. De zeer geslaagde uitvoering is op de ge bruikelijke wijze geopend door den heer J. C. de Koning en geslotep door ds. Krabbe. Deze sprak ook een aanbevelend woord en kondigde aan, dat „Asaf" het volgende jaar 50 jaar zal bestaan. Om dat gouden jubileum op een waardige wijze te herden ken is noodlg. dat het koor gesteund wordt door nieuwe leden en donateurs. De da messolisten en de directeur zijn gehuldigd met bloemen. De vele bezoekers van hier en van buiten de gemeente keerden zeer voldaan huiswaarts. Het was dan ook een uitvoering, die „Asaf" alle eer heeft aan gedaan! KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Rein Hendrik, z. van A. van der Meij en G. C. Minnee; Johan Teun z. vail T. Voóys en C. P. SchoonderwoerdGeertje d. van D. Haasnoot en J. Cuwchand; Elly d. van W. den Duik en M. O. do Eest; Annetje d. van J. Jonker en C. Ros; Arie z. van A. van Duy- venvoorde en L. Haasnoot; Marijtje d. van H. de Jong en J. Sneijders; Marijtje d. van W. van der Plas en H. van der Bent: Jacoba d. van J. J. van der Voort en J. Kuyt. Overleden: Mathüda Biesot. 67 Jaar. weduwe van B. van Delft. Ondertrouwd: J. van der Bent en M. de Jong; L. Guyt en C. M. Sigaar: P. Ouwehand en J. Plug. Getrouwd: H. van Beelen en M. van der Plas; C. Koelewijn en D. van Duyn; N. van Rijn en B. van Eist. KATWIJK AAN ZEE. Herdenkingsvergadering Chr. Besturenbond. In de zaal van Prot. Belangen had de her denking plaats van het 20-j. bestaan der afdeeling Katwijk van den Chr. Besturen bond. De zaal was goed bezet; twee groote autobussen waren gekomen met leden uit Rijnsburg en een uit Valkenburg. De voorzitter de heer B. v. d. Bent liet zingen Ps. 13 8: 1 en ging voor in gebed en heette in het bijzonder welkom ds. E. Broek stra uit Rijnsburg en weth. Bol uit Valken burg en de heer J. van Duyn alhier, contro leur van de steunverleening. die indertijd zooveel gedaan heeft voor den landarbei- dersbond hier ter plaatse, en den spreker den heer H. Oudekerk. hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Landarb. Bond. Bericht van verhindering was gekomen van de drie Herv. predikanten alhier en van B .en W. Wij mogen, zoo zeide de voorzitter, van avond met groote dankbaarheid herdenken het 20-jarig bestaan van den Katwijkschen Chr. Besturenbond. Onze dankbaarheid gaat in de eerste plaats uit tot Hem, die alle din gen regeert en bestuurt en die ons ook he den het groote voorrecht heeft willen ver- leenen te mogen terugzien op een tijdperk van 20-jarigen arbeid. Wij mogen heden dankbaar constateeren, dat niet alleen in Katwijk, maar ook in Valkenburg en Rijns- burg, de vrije zelfstandige christelijke vak bewegingsgedachte meer en meer Ingang heeft gevonden. Met groote dankbaarheid sprak}de voorz. over het werk verricht in het belang voor steun en werkverschaffing, werk. dat door de pl, overheid steeds meer wordt gewaardeerd. Helaas bleven ook vele wenschen onvervuld De steunverleening heeft het leed der werkloosheid slechts ge deeltelijk kunnen verzachten. Trots alle moeilijkheden is de Chr. vakbeweging hier staande gebleven. Wij willen gehoorzaam zijn aan Christus, zijn ordinantiën te belij den en te beleven op maatschappelijk ter rein; wij willen erkennen, dat hierin veel gebreken en tekortkomingen zijn aan te wijzen. Spr. bracht dank aan allen, die hun krachten en gaven geheel belangeloos heb ben gegeven, hetzij voor korten of langen tijd voor den Chr. Besturenbond. Na 20-ja rigen arbeid hebben wij onze zelfstandigheid kunnen behouden, wij willen voortgaan en wij zullen trachten trouw te blijven aan ons beginsel. De heer Oudekerk hield een rede over „Zegen verplicht". Spr. gaf een overzicht van de Chr. Vakbeweging van af de op richting na den wereldbrand een 20 jaar geleden. Van 28700 leden is zij gestegen tot 111000. Er zijn schommelingen geweest. In 1921 bedroeg het aantal leden 76488 en in 1926 slechts 48000. Spr. wilde niet lang bij dat trieste punt stilstaan, maar hij pleitte om trouw te blijven aan het vaandel van de Chr. Vakbeweging. Spr. somde zeer uitvoe rig op de zegeningen, die er van uitgaan en met een vurig propagandistisch woord spoorde hij aan om op den ingeslagen weg voort te gaan met vertrouwen in de toe komst. Als bijzondere attractie werd vertoond door de Ned. Chr. Filmcqntroie uit Utrecht de film „Nederland's verwachting vervuld", de nieuwe Oranjefilm, met opname van de actueele gebeurtenissen vóór en na de Blijde Gebeurtenis. Het slotwoord werd gesproken door ds. Broekstra, die de afdeeling met het 20-jarig bestaan gelukwenschte. Na het zihgen van Ps. 89 8 werd met dankgebed geëindigd. Op een ledenvergadering op Vrijdag 1 April in Casa Cara te houden, zal een histo risch overzicht gegeven worden van den 20-jarigen arbeid. Ook zal nog later In lm- tiemen kring een gezellige herdenking"^ avond gehouden worden. Geslaagd te Den Haag voor het examen voor schipper op stoomzetevisschersvaar- tuigen, de heer Hazenoot en voor dat van stuurman op zoodanige vaartuigen, de heer IJ. v. d. Plas Wzn Beiden zijn leerlingen van den heer O. Varkevisser, dir. van de Visseherijsohool alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Wit-Gele Kruis. De afd. Katwijk a. d. Rijn van het Wit- Gele Kruis hield haar jaarvergadering onder leiding vanden voorzitter de heer C. Braun, die zuster Theodota dankte vcor haar met naastenliefde verrichtte taak en dl'. Hueting voor zijn belanglooze mede werking ten opzichte van den cursus E. H. B. O. Niet minder dan 2061 bezoeken waren door de zuster afgelegd bij de zieken en 758 gevalen waren in het wijkgebouw behan deld. De penningmeester de heer P. H. Castenmlller bracht financieel rapport uit. Het batig saldo was kleiner dan waarmee cp 1 Jan. 1937 was begonnen. De inkomsten waren f. 718.28, de uitgaven f. 689.12, batig saldo f. 22.16. De heer C. J. Boskamp bracht een gunstig rapport uit. De penningmeester mocht den dank der vergadering oogsten. Voor 1938 werden voor kascontrole be noemd de heeren G. Vreeburg en L. Staats. De per. aftr. heeren P. H. Castenmiller en C. v. d. Marei werden met bijna alg. st. herkozen. De voorzitter deed mededeelin- gen betreffende de contributie. De afdeeling is toegetreden als lid der Ned. Ver. Vacantieoord voor lichamelijk gebrekkigen, afd. Leiden. Besproken werd de uitzending van z.g. bleekneusjes. Hierop sluiting met gebed. Tuinbouw-overzicht. Nog steeds vermindert de aanvoer. Tel kens vallen principalen of wier voorraad is uitverkocht. En nieuwelingen komen er in dezen tijd van het jaar niet meer bij. Voor waschpeen, dat tot nu toe het voornaamste product is, bleef goede animo bestaan. Sommige dagen wordt er aardig wat ge kocht voor export hetgeen vanzelf van invloed is op den prijs. Het product gaat in de gewone kwaliteit voor f. 0.90 tot f. 1.20. Fijne waschpeen voor f. 1.20 tot f. 1.50, grove waschpeen f. 0.65 tot f. 0.75 per kist van 20 K.G. Kroten zijn gedurende het seizoen steeds hoog in prijs gebleven, van f. 2.50 tot f. 4.40 per 100 K.G. doch thans, vermoede lijk tengevolge van het het mooie weer, is de vraag verminderd en de prijs gezakt tot f22.90 per 100 K.G. Enkele partijtjes Knolselderie brachten van f.1 tot f.3.80 per 100 stuks op. Het zonnige weer is ook voor dit product niet erg gewenscht. Van koolsoorten komen slechts kleine partijtjes geen 1ste kwaliteitaan de markt. Roo- de kool f. 3.50—f. 5, Gele kool f. 1.30—f. 1.70 per 100 K.G. Met de Groene Kool is het af- geloopen en van Spruitkool en Boerenkool komt zoo goed als niets meer. Het is in de bedrijven thans druk met vroege aard appelen planten. Het weer leent er zich buitengewoon voor; zelden zal men zulk een mooie maand Maart hebben. De droogte heeft natuurlijk voor de kleigonden ook een schaduwzijde doch wanneer men in dezen tijd veel regen soms sneeuw, krijgt, heeft zulks nog grootere bezwaren. We zagen dezer dagen reeds vroeg uitgezaaide peen op den kouden grond boven den grond komen. Dat is al zeer vroeg. Het kan ook een bezwaar hebben, vooral als we eens Maartsche buien zouden krijgen. Ook de bolgewassen staan er voor dat ze dit sei zoen vroeger zullen zijn als ooit te voren. Maar er kan nog veel veranderen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Carolus Wilhelmus z. van W. J. Schrama en H. M. Sloothaak; Petroneila Maria d. van M. J. van Steijn en M. C. de Roode. Overleden: Adrianus Hartveld, weduwnaar van M. W. Laarman, 78 jaar; Albert,us Schaap eebtgenoote van G. Westerhof. 65 Jaar. Ondertrouwd; J. Dekker en J. A. P. Hulsbos. Gehuwd: K. Slootweg en M. Roubos; A. L. Chr. Drost en A. H. van der Tang. Loop der Bevolking Gevestigd: Mej. M. W. A. Ruigrok, Stations weg 33; Mej. C. van Beijere Berge Henegouw, Catharynelaan 8; Mej. J. A. Ouwehand, Hee reweg 103: S. den Boer en echtgen.. Van der Veldstr: 19; C. Scheepmaker, Heereweg 143. Vertrokken: Mej. P. Koree naar Laren; A. van der Spruit naar Winkel (N.H.); Mej. A. M. de Wit, naar Heemstede. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. van Rijswijk, Hoofdstraat 77b M. A. v. Duijvenvoorde, Hoofdstraat 78a A. M. Moors, Gooweg 16 C. N. Kreugel, Duinweg 13 S. van der Wal, Duinweg 13 L. J, Senf. Duinweg 13 M. J. van den Brink, Langeyeld 29 A. J. van den Elzen, Lange- veld 29 A. J, Handgraaf, Langeveld 29 J. C. Teunisse, Zwarteweg 20 L. van Dragt, Nieuwe Zeeweg 6 c. Vertrokken: A. E. Roest, naar Den Haag, Dunne Bierkade 15a W. J. Kolff en fam.. naar Groningen, Noorderhaven 42a R. Cra mer, naar Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 7 A. H. Dorsman, naar Antwerpen. Bosmans Avenue 16. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Jaéobus, Z. van D. Bedijn en G. Hoek Geertruida Gerarda, D. van J. Zonderwijk en K. van den Hoonaard Gerda Josina Maria, D. van J. C. P. de Ridder en M. C. H. Schakenbos Gerrit Heinrich, Z. van L. B. Zuidbroek en ]E. Ei Finke Bernardina Josepha Maria Aleida, D. van S. W. Neefjes en M. A. van Eisen Dirk; Jan, Z. van J, Pas- schier en C. A. F. van Overbeek. Ondertrouwd: P. Ouwehand en J, Plug. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: G. van der Meij, Soembastr. 30 A. G. Verbeü en gezin. Javastraat 36 M. M. de Blieck, L. de Col.laan 24 A, A. Vonk. Oranjelaan 16 C. J. van der Burg. Rhyn- geesterstraatweg 35 M. Th. den Boer. Prins Hendriklaan 1 S. Ph. Gregorius, Oranjelaan 2 W. K. Groen, Leidschestraatweg 13 M. Wlllemstyn, 1.1,-verpl., „Endegeest" A J. Da- vidzon, l.l.-verpl. Endegeest G. Schouten, Haarl.trekvaart 21 - S. P. den Hoed, db. ..En degeest" C. Leeflang. Koninginnelaan 16 H. van der Schaft, tuinder, Borneostr. 9 W. H. van der Haas en gezin, Geversstr. 29 H. den Haan, geb. Van der Burg en gezin, Rynzichtweg 151. Vertrokken: H. M. L. Iwes, geb. Van de Griendt en gezin, naar Ginneken, Wilhelmina - straat 84 G. J. Hazevoet, geb. Hoogendoorn, naar Bandar Negri, N.-I. D. Buitelaar, naar Bodegraven, Spoorstraat 31 H. Bolssevain, n. Den Haag, Noordeinde 124 M. C. G. van Heivoort, n. Rotterdam, Mathenesserlaan 17 b E. Mechelse, geb. v. d. Hoonaard, n. Wil lemstad (Curacao) J. Schipper en vrouw, n. Leiden, Meidoornstraat 18. Burgerlyke Stand. Geboren: Jan Pieter Eduard, Z. van jhr. W. Ph. Teding van Berkhout en A. A. G. van Val kenburg. Overleden: L. Ober, geb. Barthen 62 j. Ondertrouwd: J. J. Barendrecht en C. H. Haasnoot G. L. Sypkens en M. E. van Dyk. Vergadering Neutrale Coöp. Boerenleenbank. In „Het Witte Huis" is de alg. ledenver gadering gehouden van de Neutr. Coöp. Eoerenieenbank, geopend door den voor zitter den heer Joh. Uittenbogaard. Het ledental heeft in 12'/: jaar een, groo te vlucht genomen. De notulen van den secretaris, den heer P. Oudshoorn, werden vastgesteld. Het jaarverslag van den kassier, den heer M, v, d. Heul, getuigde van een ge zonden toestand. De exploitatierekening 1937 bevatte het volgende: Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. 716 f. 7099.45. Ontv. spaargelden f. 72.275.40. Terug ontv. voorschotten f. 15.628.33. Onvangsten reke ninghouders f. 406.604.29. Ontvangsten en loopende rekening Centr. Bank f 335.604.29. Afschrijvingen f. 50. Op reserve gebrachte winst f. 929.25. Diverse personen f3857.17. Ontvangen rente v .voorschotten f. 4276.64. van loopende rekening f. 6267.53, van de centrale Bank f. 622.66. Div. ontvangsten f. 188.83. Totaal f. 953.335.86. Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden f. 167.221.81, uitg. voorschotten f.4600; uit gaven en loopende rekening aan: centrale Bank f. 358.188.74; rek.houders f. 399.309.60, div. personen f.3773.16, uitgeg. rente: spaarbank f. 6359.17, loopende rek. f. 102.23, Centr. Bank f. 0.94, bijdrage Centr. Bank f. 8148, bijdrage waarborgfonds f. 109.70, salaris en kantoorhuur f. 1500. afschrij vingen f. 50. op reserve gebrachte winst f. 929.25, div. uitgaven f. 951.24, inh. der kas op 31 Dec. "37 f 10.158.54, totaal f. 953.158.54. De balans geeft aan bezittingen en schulden f. 238.028.46, met een saldo winst van f. 1735.32. De rekening en balans wer den vastgesteld. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. E. v. d. Voet en tot lid van den Raad van Toezicht, de heer B. J. v. d. Meene. De rentestandaard voor 1938 is vastge steld als volgt: Voor spaargelden op 3.20 pCt.;, dagel. opeischbaar op 2.80 pCt.; loo pende rekening 2 pCt.; opgen. gelden 4.75 pCt. (rek. cour.). De voorzitter deed mededeelingen inzake credieten zonder borg op korten termijn, ten doel hebbende kleine zelfstandige vee houders de helpende hand te reiken, waar door een voortbestaan van hun bedrijf wordt mogelijk gemaakt. Deze credieten staan onder controle van de Centr. Bank te Utrecht. In deze wordt reeds met suc ces gewerkt. De voorzitter wees met na druk op de aansprakelijkheid van het be stuur. De heer v. d. Meene hield een causerie over de werking van Hormonen, waarop sluiting volgde. Botsing tusschen auto en tramtrein. Gisteravond halfzes had een botsing plaats in de Dorpsstraat ter hoogte van de Zoutkeetlaan tusschen een met klei be laden vrachtauto uit 's-Hertogenbosch en een tramtrein der N.Z.H.T.M. De bestuur der van de vrachtauto, komende van de richting Oegstgeest en rijdende in de rich ting Haarlem, wilde een aldaar links van den weg stilstaande vrachtauto passeeren. toen tegelijkertijd de tram naderde uit de richting Haarlem. De autobestuurder trachtte nog naar links uit te halen, doch de afstand tus schen auto en tram was te kort, met het Oök .de„WfföHJWö'TWSajjSëwn „rijn woler- allee/l OU prtfófjj'DoIvlotfè,ejibrtieVe modéllen, In huil irfkvnn jn i v«scheid*èjiheid van kjeifien en de PT fr y |Vl> W'l I eA'oe'k.'lliilea nrüenn nnVan do vrr/T/T/T or Tl ft Cf T KW 'M. 8278 ze'er'billijke prijzen, maken de vraag er naar zoo groot, dat Kreymborg elke week een nieuwe collectie Tweedjassen brengt. (ïngez. Med.) 2. Oom Brom drank levertraan, en kreeg weer nieuwe krach ten; toeft ging Hij vl&g lïaar Dtek en ÓKHiè toe, die sSifïen buiten op hfem wachtten. „Komaan, Komaan, wij zullen maar eens gaan", zei hij. „Jullie moeten maar zeggen wat wij gaan spelen; ik doe met alles mee en wacht op je bevelen". „Ik vind", zei Okkie, „verstoppertje een heel leuk spel". „Ach ja, ach ja", zei Brem-oom; „dat ken ik ook nog wel: maar waar zullen wij dat doen?" „In het bosch", zei Dickie toen. Dat was wel een goed plan, en Brom-oom zei: „Komaan, komaan, daar gaan wij dan". Zoo liepen zij nu naar het woud; Okkie huppelde en Dickie sprong, terwijl oom Brom er valsch bij zong. U moet er niet tevreden mee zifn met Uzelf te beklagen. U moet voor Uzelf zorgen, vooral ookomdatUwphysieke pijnen Uw humeuren daardoor Uw omgeving, onaangenaam beïnvloeden. Tast het kwaad in zijn oorsprong aan. Het is bijna altijd het overtolligeurine- zuur, aat Uw pijnen veroorzaakt. Urodonal lostditzuur op en verwijdert het. Urodonal heeft als rheumatiek- middel een wereldreptjtatie. Bij alle apothekers en drogisten. Het beste rheumatiekmiddel. 3304 (Ingez. Med.)" gevolg, dat de tram tegen de auto opbotste. De vrachtauto werd terhoogte van de stuurcabine getroffen, waardoor deze ge heel werd verbrijzeld. Door omstanders werd de bestuurder uit zijn benarde positie bevrijd. Het bleek, dat hij enkele ernstige snij wonden had beko men tusschen hoofdhaar en linkeroog. Op advies van dr. Verweij is hij, na verbonden te zijn, overgebracht naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden. De, trambestuur sloeg door den schok achterover, klaagde over pijn in de knie en had enkele lichte verwondingen bekomen aan de handen. Door de botsing kwam een groot gedeelte klei op de straat terecht. Een ander ge deelte daarvan vloog door de ruiten van het café van den heer De Wit, terwijl een ander gedeelte in de stuurcabine van de tram terecht kwam. Alle voorruiten van de tram waren ver brijzeld, evenals die van het café. Het tramverkeer ondervond ruim een halfuur vertraging. Een onderzoek naar de schuldvraag werd ingesteld. De passagiers van de tram kwamen er allen ongedeerd af RIJNSBURG. Vergadering Veehouders en Melkventers. Deze vereeniging vergaderde onder voor zitterschap van den heer H. v. d. Meer in café Central. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Zandbergen, wegens bedanken van den heer F. Hoogeveen. Langdurig werd gesproken over de contracten 1938/'39, wat betreft de levering van melk aan de venters. Ten slotte werden de contracten vastgesteld en aangenomen. Daarna sluiting. SASSENHEIM. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis, Het Wit-Gele Kruis hield haar jaarver gadering in het K.S.A.-gebouw. De opkomst was bedroevend! Van de 411 leden waren er 2, zegge twee, aanwezig. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 103,92V!. Opgemerkt werd, dat het onmogelijk bleek van 35 leden de contributie te innen, hoewel dit met 10 ct per maand betaald kan worden Door dé wijkzuster werd aan 364 patiën ten 4158 maal hulp verleend en aan 126 patiënten 234 artikelen uitgeleend. In de Polikliniek werd aan 482 patiënten 3295 maal hulp verleend. In 11 gevallen werd buiten eerste hulp verleend. Voor de T.b.c.bestrijding werden 211 be zoeken afgelegd. Uitgezonden werd 1 kind naar de Krabbenbosschen, 3 patiën ten werden opgenomen in een sanatorium, waarvan één is teruggekeerd. Het jaarverslag van den secretaris wees er op. dat nog velen lid van de vereeniging konden zijn. In de plaats van den heer Rozema, die zich om gegronde redenen niet meer her kiesbaar stelde, werd tot bestuurslid ge kozen de heer J. Matze. In het najaar zal een propaganda-ver- gadering worden gehouden. WASSENAAR. Eindles Tuinbouw-teekencursus. Lt de O.L. school aan de van Zuylen van Nijeveltstraat werd onder groote belang stelling de eindles gehouden van den 2-j. cursus in tuinteekenen, door den leeraar den heer Galjaard uit Leiden. Naast de veie vertegenwoordigers der pl. tuinbouwvereenigingen waxen ook aan wezig burgemeester J. J. M. Wiegman en de heer Donk, Rijksvertegenwoordiger van het toezicht op de tuinbouwcursussen. Nadat de heer Galjaard zijn les had be ëindigd waarbij de leerlingen blijk gaven het geleerde goed in zich te hebben opge nomen sprak de heer Donk. die de leerlin gen gelukwenschte en den heer Galjaard dankte voor het mooie succes, dat aan 16 leerlingen een diploma kan worden uiteb- reikt. Verder dankte spr. de drie samenwerken de vereenigingen en de daaruit gevormde cursuscommissie, die hier met veel ijver en belangstelling diverse cursussen organi seert. Warmen dank bracht hij ook aan den heer D. v. Barnevèld, voor hetgeen deze als secretaris voor deze commissie heeft ge daan. De burgemeester reikte dan na een van waardeering getuigende rede de diploma's uit aan W. F. Spronssen, J. v. d. Does en J. v. d. Hoven met zeer veel vrucht; met veel vrucht: J. Lammers, J B. Gros, J. Hoo naard, H. Jacobs, J.v. Zuilen, W. J. Brauck- man, en met vrucht: I. Noordervliet, G. ter Burg, J. J. Ket, H. Bats. J. Velthuis, C. G. Knljnenburg en J. Sluimer. De secr. der cursuscommissie, de heer D. van Barneveld dankte den burgemeester voor diens aanwezigheid en de welwillende uitreiking der diploma's. Verder bracht hij dank aan het gem.-bestuur voor den steun en het beschikbaarstellen van de lesloka len. aan den heer Galjaard die 2 winters dezen cursus met zulk succes had geleid den heer Donk. en ir. Volkersz voor de vele en waardevolle adviezen. Namens de leerlingen sprak de cursist de heer J. D. Lammers woorden van erkente lijkheid. Namens zijn medeleerlingen over handigde hij den heer Galjaard een twee tal boekwerken als blijk van waardeerins. De heer Galjaard dankte hiervoor hartelfjfc

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17