TJOKIAT DE LUXE Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 24 Maart 1938 1 SPORT REEPEN KWALITEIT LUCHTVAART VOETBAL Het Nederlandsch Elital ongewijzigd. 8243 (Ingez. Med.) A'OOR DEN WEDSTRIJD TEGEN BELGIE. Het Nederlandsch elftal, dat op 3 April a.s. te Antwerpen tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hoven (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderie- sen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Vóór: Wels (Unitas), Van Spaandonck (Neptunus). Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en Mijnders (D.F.C.). Als reserves zijn aangewezen: Michel (VSV.), Pienter «Be Quick). Kuppen (Feyenoord). Ooms (D.W.V.) en De Winter (Haarlem». Zooals men ziet heeft de keuze-commissie van den K.N.V.B. geen enkele wijziging aan gebracht in het elftal, dat op 27 Februari j.l. te Rotterdam met 72 van de Belgen won. Ook een juniores-wedstrijd. Evenals te Rotterdam het geval was, zal op 3 April a.s. te Antwerpen een wedstrijd worden gespeeld tusschen de Belgische en Nederland- sche jeugdelftallen. De Nederlandsche ploeg is voor deze ont moeting als volgt samengesteld: Doel: Krueger (Tubantia). Achter: Biemolt (Achilles) en Klok (A.G.O.V.V.). Midden: Stam (V.U.C.), Vromen (Ju liana) en Bergen D.W.V.) Voor: Colthof (H.V.V.), Van der Vegte (H.B.S.); De Boer (K.F.C.). Van der Veen (Heracles) en C. de Harder (V.U.C.). Reserves zijn: Klokkemeyer (K.F.C.), Meu ring (Enschede). R. Pijpers (Roermond), Lenstra (Heerenveen) en Hogenbirk (Be Quick). De wedstrijd tusschen de beide jeugdelftallen zal op hetzelfde terrein worden gespeeld als des middags de wedstrijd BelgiëNederland. Het aanvangsuur is op 1 uur bepaald. BondselltalCrystal Palace 32. ALLEEN SMIT BLONK UIT. In een vlotten wedstrijd heeft, het bondselftal gistermiddag op het Sparta-terrein te Rotterdam een ver diende 32 overwinning op de Engel- sche derde divisieclub Crystal Palace behaald. Van de internationals was ditmaal al leen Smit van de partij en behoorden de andere spelers tot de categorie van reser ves voor het Oranjeteam en verder jongere spelers, waar men wat inziet, doch die de noodige routine op internationaal gebied nog volkomen missen. De tegenstanders van de Hollandsche ploeg speelden een vlotte partij, waarbij vooral het koppen opviel. Een van de zwakke punten in hun spel was echter weer het schieten. De wedstrijd heeft intusschen geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Doel man Michel bewees opnieuw uit het goede hout gesneden te zijn. Zijn stijl is aantrek kelijk. hij stelt zich goed op, ls betrouw baar op hooge en lage ballen. Wilders heeft nog steeds zijn vorm van het vorig seizoen niet teruggevonden. Hij is moeilijk te passeeren, maar zijn wegtrappen is slordig, zijn ingrijpen vaak onbesuisd, waardoor zijn spel ook een rommeligen indruk maakt. Been van Ajax kwam er naarmate de tijd verstreek, steeds beter in en zijn prestatie was alleszins voldoende. De drie middenspelers Loois, Gabriel en Bool deden vaak voortreffelijk werk. maar zij hadden toch ook periodes, dat zij „ner gens" waren. Bool was in de tweede helft veel beter dan daarvoor; toen liet hij me nigmaal staaltjes van goed technisch voet bal zien. In de voorhoede voetbalde Smit vaak in zijn eentje. Hij was den Engelschen profs vrijwel steeds de baas, zwierf als van ouds over het geheele veld en maakt.e uitstekende openingen voor zijn medespelers. Dezen profiteerden daar echter weinig van en dit baarde toch wel eenige verwondering, omdat er nog twee Haarlem-spelers in dc voorhoede zaten, nj. de Winter als rechtsbuiten en van der Hulst als mid- voor. De laatste miste vele kansen door slecht schieten. Van Beek van B.V.V. liet op de linksbuitenplaats af en toe zien, dat hij een ras-voetballer is, maar aan zijn spel was toch wel te zien, dat hij zich hl dit milieu nog niet thuis gevoelt. Van der Vegte van H.B.S. was matig en viel in het geheel niet op. In de eerste helft maakte van der Hulst vlak voor rust een goed doelpunt. Er werd in de eerste drie kwartier aardig veldspel geleverd, zoodat het voor het publiek dat weinig talrijk was een aardige wedstrijd is geweest. In de tweede helft maakte van der Vegte er 20 en van der Hulst na een soloren 30 van. Eerst toen kon Crystal Palace een tweetal doelpunten scoren, dank zij blunders van ons backstel. HET EERSTE DOELPUNT. Er is een fout begaan! Inzake den Zondag gespeelden L.V.B.-wedstrijd Sportman adsp. <a) Roodenburg adsp. is door ons gemeld dat de uitslag 10 voor Sportman was. Daarmede is den jeugdigen Roodenburgers tot onzen spijt een ern stige teleurstelling berokkend en wij haasten ons daarom thans nog. nu wij er op attent worden gemaakt, mede te deelen dat de uitslag niet 10 doch 11 is geweest. Niet belangrijk meent U? ..To? wan.t in dezen wedstrijd, die immers i^t® is van het bijna beëindigde sei zoen scoorde Roodenburg haar eerste doelpunt ln deze competitie! 2?^ ons. 8enoegen dat feit nog aan de vergetelheid te kunnen ontrukken. IJSHOCKEY. Den Haag wint van de Queen's Club (Londen) met 95. Prachtig rijden van Maxie Herber en Ernst Baier. De ongeveer 5000 toeschouwers, die de tribu nes van de Haagsche kunstijsbaan gisteravond geheel vulden, hebben van een onvergetelijken wintersport-avond genoten, zoowel door het prachtige kunstrijden van het kampioenspaar Maxie HerberErnst Baier als door den spar.- nenden. uiterst fair gespeelden ijshockey-wed- strijd. waarbij Den Haag met 9-5 op de Queens Club (Londen) de overwinning behaalde. Voor den aanvang heeft ir. Van Waveren namens het bestuur van de H.O.K.Y den beiden Canadeezen. Billie Gordon en Sunny Mooney, die hun laatsten wedstrijd in Den Haag gin gen spelen, toegesproken en hun een souvenir overreikt. Van der Stok voegde daar nog enkele woorden namens de H.H.Y.C. aan toe. De ploeg van de Queens Club bestond meest uit oudere, doch zeer geroutineerde spelers, on der wie ook de Canadees Mc Williams, die verleden jaar de training der Amsterdamsche ijshockey-spelers verzorgde. Wat deze 44-jarige speler nog presteert is bewonderenswaardig. Het overwicht der Hagenaars was reeds dadelijk te constateeren. doch door het onze kere verdedigen van doelman Gerritsen werd dit in den eersten speeltijd nog niet in punten uitgedrukt. Deze speeltijd eindigde met den stand 33. waarbij de Haagsche doelpunten door Mooney (2) en Van Swaay werden gemaakt. In den tweeden speeltijd nam de Queen's club aanvankelijk de leiding door scoren van Giddens en een blunder van Gerritsen, die de puck in eigen doel schoot Tweemaal wist Van Swaay, die het genoegen had met de beide Ca nadeezen in de voorhoede te spelen, de puck in het net van het vijandelijke doel te depo- neeren en Gordon en Mooney voegden daar nog ieder een doelpunt bij (75). Het leek er in den derden speeltijd op, alsof, ondanks herhaaldelijke aanvallen, er niet meer gescoord zou worden, doch na het wisselen waren het Everwijn en Mooney, die voor de punten zorgden. Met den stand 95 (33. 42. 20) kwam het einde van dezen uiterst fair gespeelden, aantrekkelijken wedstrijd. Woensdag 30 Maart wordt op de Haagsche kunstijsbaan de landenwedstrijd Nederland België om den daarvoor bestemden wisselbeker gespeeld. WATERPOLO. L.Z.C. I—S.Z.C. I. Voor de wintercompetitie speelde L.Z.C. I gisteravond in de Overdekte alhier tegen S.Z.C,, dat spoedig de leiding had, 01. Toen L.Z.C. dat een invaller telde voor Van Helvert, ln den aanval kwam, deden de gasten een tegen aanval, waaruit opnieuw gescoord werd, 02. L.Z.C. werd steeds sterker, maar meerdere kansen werden gemist. Hoewel een S.Z.C.- speler uit het water werd gezonden kon de thuisclub voor de rust haar groote meerder heid niet in doelpunten uitdrukken. Ook na de pauze was L.Z.C. sterker. Heel de ploeg schoot doch zonder resultaat, terwijl de gasten bij een uitval nog eens scoorden en dus met 30 wonnen. L.Z.C.—H.G.A. Woensdag a.s. speelt L.Z.C. I alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen H.G.A. I, uit Den Haag. Tevens zal voor het eerst het dames zeven tal der Leidsche Zwemclub in het water komen en wel tegen H.G.A. II. De opstelling der L.Z.C. luidt: doel: M. Pen seel: achter: B. Bannema. L. Burgersdijk en F. de la Court; voor: N. Kanbier, R. Brugge- mans en M. de Boer. WIELRENNEN. DE „KOERS NAAR DE ZON" BEGONNEN. Anton van Schendel 4de op de eerste etappe. De groote. klassieke wegwedstrijd Parijs Nice, de befaamde „koers naar de zon" is gis teren begonnen en is de eerste groote interna tionale wegwedstrijd van dit seizoen. De eerste etappe ging over een afstand van 219 KM. van Parijs naar Nevers. Een groot aantal renners kwam tegelijk te Nevers aan, onder wie ook de Nederlandsche renner Anton van Schendel. De Franschman Jaminet won den eindsprint en bezette aldus de eerste plaats met een tijd van 5 uur 48 min. 5 sec. Met 1 4 wiellengte achterstand vloog Fréchaut (Frankrijk) over de eindstreep, op een lengte gevolgd door den Belg Disseaux. Op de vierde plaats werd een groep renners geplaatst, waar- In zich bekende rijders als Anton van Schen del, Gaston Rebry (België), Lowie (België), Christiaens (België). Neuville (België), Mar- caillou (Frankrijk) enz. bevonden, die allen denzelfden tijd als de winnaar noteerden. Albert van Schendel deed het heel wat min der dan zijn broer. Hij bleef ruim 9% minuut achter de leiders en bezette met een tijd van 5 uur 57 min. 43 sec. de 56ste plaats. Heden wordt de rit naar het Zuiden voort gezet met de tweede etappe van Nevers naar St. Etienne over een afstand van 230 KM. Fransch verkeersvliegtuig verongelukt. Acht slachtoffers. Een vliegtuig van den geregelden dienst CasablancaToulouse, dat gistermiddag om drie uur had moeten aankomen, was te middernacht nog niet geland. Inwo ners van het in de Oostelijke Pyreneeën geiegen plaatsje Canigou, verklaarden, dat zij een vliegtuig brandend in een ravijn hadden zien storten. Reddingsploegen zijn op zoek naar het vermiste vliegtuig ge gaan en hebben het wrak gevonden. Het vliegtuig is tegen een rots te pletter gevlogen. Het wrak ligt op een hoogte van 2400 meter en toen de hulpexpeditie het hedenmorgen bereikte, na een moeilijken nachtelijken tocht door de duisternis, was het met een sneeuwlaag bedekt. Hedenmorgen werd bevestigd, dat zich aan boord van het toestel, behalve de uit drie personen bestaande bemanning, vijf uit Dakar afkomstige passagiers bevonden. MOTORSPORT. BUITENLANDSCHE RIJDERS OP „DUINRELL". De zijspanklasse blijft gehandhaafd. Het secretariaat van de Motorclub Wasse naar en Omstreken heeft zich in verbinding gesteld met buitenlandsche organisaties om zoo mogelijk eenige Belgische of Duitsche terrein rijders aan den start te krijgen. Hoewel nog geen definitieve regeling is ge troffen zijn deze besprekingen toch in een zoodanig stadium, dat er vrij groote kans be staat, dat de a.s. Duinrell-terreinrit V op 10 April een internationaal karakter verkrijgt. Omtrent de zijspanraces wordt met de K.N.M.V. nog onderhandeld. Oorspronkelijk zag het er naar uit, gezien de eischen van de K.N.M.V.-Sportcommissie be treffende een afzonderlijke circuit voor de zijspanklasse, dat deze interessante wedstrijd moest komen te vervallen. Intusschen hebben tusschen de betrokken instanties nadere besprekingen plaats gevon den, en het is thans vrijwel zeker, dat een oplossing zal worden gevonden, waardoor ook c'eze categorie weer op het programma zal komen te staan. Rijders als Persoon. Zuur, Wuys. Bon, Dijk man. Willeme e.a. zullen zeer zeker van de partij zijn en de toeschouwers zullen weer kun nen genieten van het kunstige zijspan-acro- batiek. dat altijd een van de voornaamste aan trekkelijkheden van de Duinrell-terreinritten is geweest. GESLAAGDE DUITSCH-ROEME&NSCHE ONDERHANDELINGEN. De Roemeeosche Luchtvaartdelegatie is vandaag na geslaagde onderhandelingen uit Berlijn vertrokken. Besloten is tot in stelling van een luchtlijn BerlijnBoeka rest, welke van 1 Mei as. af geëxploiteerd zal worden door de Deutsche Lufthansa en de Roemeensche Luchtvaartmaatschap pij Lares. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen 7 uur is de „Buizerd" met gezagvoerder Blaak van Schiphol naar Indië vertrokken. Het toestel verveert 123 Kg. vracht, 413 Kg. post en 18 Kg. pakketpost. Zes passa giers maken de reis mede. De „Torenvalk" is hedenmorgen van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 270 Kg. post, 20 Kg. pakket- post en 100 Kg. goederen. Eén passagier maakt de reis tot Amsterdam mede. Voor tusschentrajecten werden twee en twintig passagiers ingeschreven. DE DOUGLAS-VLOOT VLIEGT UIT. Zondag rondvlucht over Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. De seizoenwtsseling der KIM. treedt Zondag a.s. in. Dan wordt de zomerdienst van kracht en om dit feit luister bij te zette, kiest een vloot van vijf Douglas- vliegtuigen het luchtruim voor een rond vlucht boven de proviiifclss Noord- en Zuid- Holland en Utrecht. Het vertrek van Schiphol is bepaald op 15 uur. De volgende route wordt gekozen: SchipholAmsterdam 15.05, Muiden 15.09, Naarden 15.11, Bulsiun 15.12, Hilversum 15.14, Utrecht 15.19. Gouda 15.29, Waal haven 15.35 (hier wordt geen tusschen- landing gemaakt), Rotterdam 15.38, Den Haag 15.45, Leiden 15.49, Haarlem 15.57 en Schiphol 16.00. De cijfers zijn de tijden, waarop de vloot zich boven de steden zal vertoonen. De gezagvoerders van de vijf vliegtuigen, die aan deze vlucht deelnemen, zijn de heeren Scholte, Brugman, Schreij, van Montfoort en Steensma. De vliegtuigen, welke aan de vlucht deel nemen, zijn de Dcuglas DC 3 „Hop" en de DC 2 toestellen .Kievit", „Rietvink". „Sper wer" en „Edelvalk". NIEUWE VLIEGVELDEN IN TURKIJE. Binnenkort zal te Yeshilkeuy, op ongeveer 25 mijl van Istanboul, een modern vliegveld wor den aangelegd, dat er toe zal bijdragen van Turkije een van de belangrijkste schakels te maken in het luchtverkeer tusschen Europa en het Oosten. Eoortgelijke vliegvelden zullen aan gelegd worden te Ankara, Smyrna en Adana. Zoodra deze van alle moderne Installaties voor ziene luchthavens gereed zullen zijn. zullen de Turksche commercleele luchtdiensten naar den Balkan en naar Azië aangesloten worden op de groote Internationale lijnen. SCHAKEN. SCHAAKBOND v. LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie 3e klasse B. In het clubgebouw der Studentenfederatie werd een wedstrijd gespeeld met het volgende resultaat W. Bos (L.S.S.F. II)J. Galjaard (Leithen I) Va16J. A. NoordzijW. F. de Ridder 01 H. Versloot—H. M. Pont 1—0; J. J. Leidel—W. Hamerling V6; J. ZwanenburgC. Kwaad gras VzV6; J. A, DriessenP. Verstraaten (res.) 10; B. SalmJ. Hamerling (res.) 01; C. J. Hakman—H. H. v. Kapel 1—0; C. H. Hins J. W. v. d. Linden 10; B. GremerJ. Sap 1—0. Totaal 6V6—3^. Het was de laatste wedstrijd in deze groep en door deze vrij groote overwinning stelde het tweede tiental der Studenten, dat in degra datiegevaar verkeerde, zich juist veilig, door in bordpunten boven de Politieschaakclub I uit te komen. Dit laatste 'moet nu degradatie-wed strijden spelen tegen No. 1 der 4e klasse A. dat is de R.K. Sch.cl. „De Twee Kon. II". De eindstand in deze groep (3B) is de vol gende: gesp. gew. gel.verl. v.-t. tot. Alphen II 6 6 0 0 45 -15 12 V.T.L. I 6 4 1 1 33U-26V; 9 Schaakgenoegen 1 6 3 0 3 291/6-30V6 6 L. Arb. ScK. cirill 6 2 1 3 24 -36 5 Leithen I 6 2 0 4 26V6-33V6 4 L.S.S.F. II 6 1 1 4 26V6-33V6 3 Politiesch. cl. I 6 1 1 4 25 -35 3 ALPHENSCHE SCHAAKCLUB. Voor de groepswedstrijden van A.S.C. werden de volgende uitslagen verkregen: Groep I: C. Brunt—R. Posthuma 1—0; D. BruntD. Posthuma 0—1; A. Post—J. Brunt 10. - Groep II: Jac. den HoedJ. Kempen 10. - Groep III: W. F. den HoedB. Schmidt 10. - Groep IV: C. DeelstraH. Verhagen 10; J. v. d. HorstC. Goudberg 10; G. Schuilenburg—G. J. v. Amsterdam 1—0. Groep V: H. v. EsH. Pieneman 01; Joh. Basie— H. v. Hofwegen 1—0; A. den Ouden—H. v. d. Linden >4V*. - Groep VI: C. RoggeveenW. Versteeg 10; C. RoggeveenJ. van Leeuwen 01; J. M. StehouwerTh. v. Ees 10; G. PosthumaJ. Windhorst MtJ/6. HILLEGOM. De werkloosheid ln deze gemeente blijft afnemen; verleden week 507, nu 476 werk- loozen. Verleden jaar waren er 510. De afdeeling Hillegom van de Liberale Staatspartij vergaderde. Toen de jaarver slagen van den secretaris en van den pen ningmeester uitgebracht waren, kwamen de verkiezingen en candidaatstellingen aan de orde. verband houdende met de besluiten der algemeene vergadering. De heeren W. D. Oudolf, P. Elfring en J. A. Stoutenbeek werden herkozen, terwijl de heer C. de Wreede gekozen is als bestuurs lid. Aan de afgevaardigden is vrij mandaat gegeven ten opzichte van de candidaten in de verschillende functies. Een kind van de familie H. ging op de Haven met de kinderwagen alleen op stap. Het ging echter verkeerd, want het kind kwam in de Haven terecht. Gelukkig wist een jongen het kind door handreiking behouden op het drooge te brengen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" hield een ledeffvergadering in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer J. de Kreek, open de en spr. wees op de noodzakelijkheid van beginselstudie in dezen verwarden tijd. De notulen van den secretaris, den heer P. v. d. Gugten Czn., werden onveranderd vastgesteld, waarna de heer P. Zuyderduyn Czn. sprak over over „De Overheid en de Zondag". Na een geanimeerde bespreking volgde sluiting met dankgebed. KATWIJK AAN ZEE. HET 15-JARIG BESTAAN DER KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Een feestelijke herdenking. Deze feestvergadering had ln Hotel du Rhln plaats. De voorzitter, de heer D. C. O. Boekhoven, heette in het bijzonder wel kom den heer A. J. Meyerink uit Haarlem, hoofdconsul voor de Centrale propaganda van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen; vertegenwoordigers van an dere brigades; den medischen leider dr. W. E. Hueting en zij, die zich verdienstelijk hebben gemaakt bij gelegenheid van den gehouden bazar en den propaganda-avond. Spr. deelde mede dat de burgemeester ambtelijk verhinderd was, evenals de eere presidente mevr. Woldring v. d. Hoop. De voorzitter gaf een overzicht van de afgeloopen 15 jaar. Op 14 Maart 1023 hield de nu aanwezige heer Meyerink een lezing om te pleiten voor de oprichting van een brigade, waartoe op 23 Maart 1923 werd besloten. De begintijd was niet florissant, men hield echter vol. Men kocht een tent en er werden een paar haspels op het strand geplaatst. Eerst werd een vlet ge huurd. In 1930, na een propaganda-avond kwam er meer belangstelling. Wijlen dr. J. Eikelenboom richtte een E. H. B. O- cursus op. Spr. ging vervolgens na het oprichten van de Reddingspost zuid. die f. 1000.— kostte. Op het Noorderstrand werkte de vereeniging K.S.S. De Reddings post Noord kwam tot stand; spr. bracht hulde aan den heer Klnker uit Utrecht, oud-secr. van K.S.S. voor diens steun en werklust. Spr. somde het vele op, dat door de K. R. B. tot stand ls gebracht en hul digde de Katwijkers, die 98°/o van het geld daarvoor opbrachten. Een bijzonder woord van dank bracht de voorzitter aan Prinses Juliana, mevr. Woldringh v. d. Hoop, bur gemeester en wethouders, gemeentewerken, den heer H. P. Bloot, dr. W. E. Hueting en vele anderen die dat tot stand brachten. De volgende etappe moet zijn een veilig zwembassin voor de kinderen. De heer Meyerink wenschte de K. R. B. geluk met haar 15-jarig bestaan. Dank zij het werk en de toewijding is de K. R. B. één van de eerste groote brigades van ons land geworden. Na een woord van hulde aan den voorzitter bood spr. als blijk van waardeering namens het hofdbestuur het bestuur van de K. R. B een bloemstuk aan met den wensch, dat met dezelfde trouw en toewijding het 25-jarig beslaan herdacht zal worden. Spr. herdacht dr. Eikelenboom ak medisch leider en wenschte het bestuur hartelijk geluk met den tegenwoordigen leider, dr. Hueting. Spr herdacht ook. wat de tegenwoordige secretaresse, mevr. BootMontagne voor ue K. R. B. is geweest en nog is. De heer; Meyerink hield dan een interessante cau serie over „Het redden van drenkelingen uit auto's", met lichtbeelden toegelicht, waarvoor de voorzitter hem dankte. De afgevaardigde van de Noordwij ksche brigade, de heer E. de Groot bracht de ge- lukwenschen over en hoopte in de toe komst op een nog Inniger samenwerking tusschen de twee brigades. Ook mevrouw Wouda bracht haar gelukwenschen over en wekte op de K. R. B. groot te maken. De heer I. Coorn trad hierop als confe rencier op. Namens de leden werden aan de dames Boot en Kuipers, die des zomers de Reddingsposten betrekken, bloemen aangeboden. Het bestuur werd verblijd met twee theeserviezen voor belde posten en met een mooie klok voor de post Zuid. Te vens kregen de heeren-bestuursleden ieder een pakje sigaren. Aan dr. Hueting, die pas verloofd is, werden voor zijn toekom stig huis een paar prachtige wandborden van Delftsch aardewerk aangeboden. Nu volgde het gezellige samenzijn met muziek van een jazzband en verschillende voordrachten. Jacob Hamel kwam met zijn debutantjes, waarbij gezongen werd het lied van de „Collectante", een lyrische lof zang op mevr. Boot en den heer Bloot. Mevr. van Beelen—Krijgsman droeg een paar van haar gedichten voor: „De klin ker" en „De verrassing uit de grabbelton". Een aardig tooneelstukje het „Huis met Commensaals" viel zeer in den smaak. Verder kwamen nog de voordrachten „Vier vrijgezellen" en „Hoogspanning". Eenige dames voerden een dansje uit. Ge declameerd werd nog door mej. Lindhout uit Rijnsburg en mevr. van BeelenKrijgs. man. Het was al zeer laat, toen deze ge zellige herdenkingsavond beëindigd was. Intrede van den heer Lambour. De heer C. J. Lambour, alhier hoopt Zondag 24 April zijn intrede te doen in de Ned. Herv. Gem. te Lage Zwaluwe, na des morgens bevestigd te zijn door ds. R. P. A. Rutgers, Ned. Herv. Pred. alhier. Als 1ste voorzitter van de voetbalver. „Katwijk" is gekozen de heer A. Visser; als 2de voorzitter de heer Th. Admiraal en als bestuurslid de heer H. M. Tjebbes. LISSE. Lichtbeeldenavond „Jong Hervormden". In de Ned. Herv. School werd een licht beeldenavond gegeven door de „Jong Her vormden", waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter, de heer S. van Voorst, opende met te laten zingen Ps. 84 :3 en 6. Na gebed werd een gedeelte der H. Schrift gelezen en een openingswoord gesproken. Er werden een serie Bijbelsche lichtbeel den vertoond en het mooie boekwerk Ben- Hur met toelichting van heer S. v. Voorst, Het was een mooie avond 1 Gevonden. Damespolshorloge, leeren motor hand schoen, 35 veekoeken. Inl. op politiebureau. Feestavond van „Looft den Heer". In het gebouw „Rehoboth" ls het 35- jarig bestaan der Chr. Zangver. „Looft den Heer" feestelijk herdacht, onder leiding van den eere-voorzitter ds. G. Tichelaar, die na opening met Psalmgezang en gebed een openingswoord sprak. Voor dit 35- .iarig bestaan en de zoo uitnemend ge slaagde jubileum-uitvoering past ons dankbaarheid tegenover God, aldus spr. Namens de eere-leden huldigde spr. den voorzitter, den heer A. Tibboel en den pen ningmeester, den heer J. Kaak, die hun 35-jarig jubileum als bestuurslid mogen vieren, onder overhandiging namens de eere-leden van een waardevol geschenk. De heer Tibboel dankte hiervoor en zette de rijke beteekenis van de Chr. Zangver. „Looft den Heer" uiteen. Het kinderkoor „De Lisbloem", verleende onder leiding van den heer C. v. d. Keur welwillende medewerking en oogstte veel succes. Hierop volgde de aanschouwelijke voorstelling van de Oratoria „Het lied van de Klok" en „Die Jahreszeiten", tenslotte overgaand in een huldiging van den voor zitter A. Tibboel en J. Kaak, penning meester. Namens de vereeniging werden beide jubilarissen hartelijk gehuldigd en een blijvende herinnering aangeboden. De avond werd verder gevuld met zang en spel. OEGSTGEEST. Openbare les Chr. School Endegcesterstraatweg. Onder groote belangstelling had boven genoemde openbare les plaats. Ouders en belangstellenden konden de vorderingen der leerlingen gadeslaan. Na afloop werd het werk der leerlingen bezichtigd, waar bij vooral de gemaakte handwerken zeer de aandacht trokken. Het geheel bleek goed verzorgd. Ook met het personeel kon men zich onderhouden. Deze geslaagde avond zal zeker bijdragen tot verderen bloei der school. SASSENHEIM. Vergadering ingelanden Beekpolder. De stemgerechtigde ingelanden van den Beekpolder vergaderden in het hotel „het Bruine Paard" onder leiding van haar voorzitter den heer C. J. Rotteveel. Aanwe zig waren ingelanden, die konden uit brengen 16 st. In totaal kunnen 56 st. wor den uitgebracht. Na lezing en vaststelling der notulen der vorige vergadering werd vastgesteld de rekening 1937, bedragende aan Inkomsten f. 1851.05 en aan uitgaven f. 859.16, derhalve met een batig saldo van f. 991.89. De omslag over 1937 bedroeg f.9 per H A. De commissie van onderzoek, be staande uit de heeren E. J. Speelman, O. Bergman en G. Dannijs had een en ander in orde bevonden. Voor het onderzoek der rekening 1938 werden dezelfde ingelanden aangewezen. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld aan Inkomsten en uitgaven op f. 2049.32. De omslag voor 1938 werd ge raamd op f. 8 per H.A. De heer C. J. Speelman, die verleden jaar als Poldermeester was gekozen, doch door Géd. Staten niet was toegelaten, werd thans weder als Poldermeester gekozen. Besloten werd tot verkoop van een per ceeltje water aan de Provincie, ten be hoeve van den aanleg van de Teljlinger- laan. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia Theodora, dr. van M. H. van der Vlugt en L. W. M. Wesseling Johannes Jozef, zn. van H. J. A. van der Met) en M. M. Hoogervorst Cornells Josef, zn. van A. Zuiderduin en M. K. Brauer. Ondertrouwd: J. Vonk, 29 J. en P. P. Boeke- steljn. 23 j. Getrouwd: A. Vos, 28 J. en C. van der Kraan, 28 jaren. Overleden: M. van Zeijl, 48 j. echtgenoote va A. G. van der Voort D. J. de Mooi), 5 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Stierman, Hoofdstr. 324 van Heemstede G. W. Noort, Zandslootkade 5. van Heemstede W. P. Spijkers, Hoofdstraat- van Heemstede A. B. Baks. Rusthofflaan van Zoetermeer. no Vertrokken: J. J. Rotteveel. Tijlloosstraat naar Wassenaar G. H. J. Brans. Hoofdstraat 244, naar Bennebrock. De doorvaart in de Zandsloot, ciie tijdens het maken van de brug JlnthanS nieuwen Rijksweg gestremd was, is weder vrij. 4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14