VICTOR HUGO HET BOEK Voor fijnproevers De toestand in den tuinbouw is nog zeer ernstig JEUGD LEIDSCH DAGBLAD - Derde BEad Donderdag 24 Maart 1938 Het nieuwe merk: Sympalfiie 8ck Export-moeilijkheden nemen toe GEMENGD NIEUWS In kistjes van 50-25 stuks In met cederhout gevoerde blikken van 10 stuks a 80 ets. RECHTZAKEN Prof. R. CASIM1R clandestiene broedmachines. Drie (luizend eieren op uitkomen in een „linnenkast". De Barneveldsche politie heeft gisteren in samenwerking met ambtenaren van den crtsls-opsporlngsdienst een vijftal clan destiene broedmachines in beslag geno men, met een gezamenlijk vermogen van 5500 eieren Hoe moeilijk zulk een opspo ring kan zijn, bleek aan één adres, waar reen terecht kwam in een slaapkamer, die keurig gemeubeld was en waarin zich een onopvallende kleerkast bevond. Slechts de aanwezigheid van een klei nen thermometer aan die kast bracht de ambtenaren op het idee, dat zij wel eens iets anders dan linnengoed e.d. kon be vatten, Bij nader onderzoek bleek dan ook, dat er hier 3000 eieren op uitkomen ston den. In tal van woningen zijn dezer dagen huiszoekingen verricht. Daarbij is de po litie eenmaal op verzet gestuit, zoodat zij zich genoodzaakt zag eerst de bewoners in verzekerde bewaring te stellen, voordat men huiszoeking kon verrichten. DIEFSTAL VAN TELEFOONDRADEN. Gisternacht is op het gedeelte Zaan- brugOostzaan van de spoorlijn Amster damEnkhuizen, ter hoogte van de Wate ring, het telefoonnet over een gedeelte van eenige honderden meters doorgeknipt en weggehaald. Een paar maanden gele den is op dezelfde plaats een dergelijke diefstal gepleegd. Hoewel direct na het verbreken van het telefoonverkeer een alarmschei is over gegaan in het naastbij zijnde station Oostzaan, hebben de chef en zijn gezin, die in de bovenverdieping van het station verblijven, niets gehoord. Vermoed wordt, dat de daders zich in deze waterrijke streek per schuitje naar de spoorlijn hebben begeven. BLJ HET SPELEN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op het Besterdplein te Tilburg het vierjarige meisje C. B., dat daar met een autoped ..peelde, onder een achteruitrijdende auto bus geraakt. De kleine werd zoo ernstig gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Nabij de Lokbrug te Havelte (Dr.) is gis teravond omstreeks half zeven de vrouw van den landbouwer J. G. Mulder uit Nije- veen, die per fiets op den rijksstraatweg naast haar echtgenoot reed, door een per sonenauto aangereden. De vrouw liep zeer ernstige verwondingen op en is kort na het ongeluk ter plaatse overleden. De auto kwam na de aanrijding tegen een boom tot stilstand en werd vrijwel totaal vernield. De chauffeur rbleef onge deerd. lijk opgehaald. Gistermiddag is uit het Maas- en Waal kanaal bij Nijmegen het lijk opgehaald van den 53-jarigen G. G. v. d. V. uit Nij megen. die sinds 26 Februari spoorloos vas verdwenen. Vermoed wordt, dat de man bij duisternis te water is geraakt. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheven lngen is onveilig tot Katwijk op 36 en 21 Maart as. en 1 en 2 April a.s, tot het Wassenaarsche Slag telkens van 8 30 tot 13 uur. wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt erop "evesttgd. dat het strand eerst weder toegankelijk is. nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strooken aanduiden, zijn Ingehaald. BUITENLANDSCH GEMENGD. KLEINE NAZIS SPELEN „OOSTENRIJKJE" Een nieuw spel heeft bij de Duitsche Jeugd ingang gevonden. Het heet „Oosten- rijkje" en wondt als volgt gespeeld: De kinderen verdeelen zich in twee par tijen en worden gescheiden door eten streep, welke de Duitsch-Oostenrijksche grens voorstelt. De knapen, die de Duit sche troepen uitbeelden, trekken in para depas met hakenkruis-vlaggetjes naar de grens. Daar worden zij ontvangen door een groep knapen, die hun den Nazigroet bren gen. Onder gejuich omhelzen zij elkaar en marcheeren gezamenlijk verder. Een toeschouwer, die een der Jongens ge heel alleen zag staan, en hem vroeg, waar om hij niet medesneelde, kreeg ten ant- vcc'd: „Ik speel wel mee, ik ben Schusch- nlgg". EEN NIEUW VACCINE TEGEN GELE KOORTS. De Rockefeller Foundation deelt mede, dat men de proef genomen heeft met een nieuw vaccine tegen gele koorts. In Brazilië zijn 3C.OOO personen met het vaccine inge ënt en in Columbia 2000. De resultaten waren uitstekend. WERVELSTORM EISCHT 60 DOODEN. Bij een wervelstorm die de drie dorpen Jhautala, Kalamapoer en Kadamichar in Bengalen (Br.-Indic) geteisterd heeft, zijn, naar gemeld wordt, zestig personen om het leven gekomen en honderden gewond, ter wijl groote materieele schade word aange richt. Honderden stuks vee zijn omge komen. DE UITVOER VAN HELIUM. De Amerik. minister van binnenlandsche zaken Ickes heeft medegedeeld, dat de uit voer van helium naar Duitschland ver traagd is, omdat men met de Zeppelin- maatschappij geen contract heeft kunnen onderteekenen. dat waarborgen bevat te gen het gebruik van helium voor militaire doeleinden. 8211 (Ingcz. Med.) KANTONGERECHT ALPHEN. Door het Kantongerecht te Alphen werden de volgende verstekvonnissen gewezen: wegens overtreding van art. 314 wetb. v. strafrecht: G. J. L. te Woubrugge tot f.3 subs. 3 d.; over treding motor- en rUwielwet: H. G. M. L. tot f. 2.50 subs. 2 d.; K. D. Idem: C. V. idem. C. v. d. C. idem: G. R. B. te Schiedam f.4 subs. 4 d.: W. van W. te Wllnis idem: w. c. z. idem; W. H. v. d. V. te Zwammerdam f.3 subs. 3 d.; C. A. te Reeuwljl: idem: A. L. de B. te Zoeter- woude 2-maal f. 3.50 subs. 3 d.: G. B. te Scha- gen f.6 subs. 6 d.; G. B. te Scbagen f.2 subs. 2 d.: J. M. v. d. V. te Koudekerk a. d. Rijn f2 subs. 2 d.J. M. v. V. té Koudekerk a. d. Rijn f.2 subs. 2 d.; E. M. T. f. subs. 2 d.: J W. te Bodegraven f.2 subs. 2 d.: J. B. 2-maal f.2 subs. 2 d.; overtreding verkeersverordening der gemeente Alphen a. d. RUn G. V. f. 2 subs. 2 d.: overtr. politieverordening der gemeente Alphen a. d. Rijn F. S., zonder bekende woon- of verblijfpiaaats hier te lande f. 1 subs. 1 d.: overtreding art. 453 wetb. v. strafrecht W. U. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f. 4 subs. 4 d. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. „INHALEN VERBODEN" „VOOR ALLE VERKEER". Een belangrijke uitspraak van den Hoogen Raad. In verschillende gemeenten, doch in het bijzonder wel te Rotterdam, treft men bor den. aanduidende het inhaalverbod voor automobielen (het zwarte en het roode auto'tje naast elkaar) met daaronder In zwarte letters op witten grond de woorden „voor alle verkeer" hetgeen de bedoeling had te verbieden iedere andere soort ver keer in te halen. Een auto mocht dus, in gevolge deze op de politieverordening steu nende aanwijzing, op zulke plaatsen niet een eenzamen weirijder of een bakfiets in halen. In Rotterdam trof men zulke aan duidingen aan bij verschillende smalle bruggen en viaducten, aldus schrijft de k.n.a.c. Dezer dagen heeft de Hooge Raad, arrest wijzende in een kwestie van een wielrijder, die een bakfiets inhaalde onder een via duct te Rotterdam waar de besproken borden waren aangebracht, beslist, dat verdachte van rechtsvervolging diende te worden ontslagen. De Hooge Raad overwoog daarbij, dat omtrent het inhalen door bestuurders van motorrijtuigen, rijwielen, enz. art. 6 bis van het Motor- en Rijwielreglement uit puttende voorzieningen geeft, zoodat de gemeentelijke wetgever daaromtrent geen nadere regelen kan stellen. Dit art. 6 bis luidt: ..Het is een bestuurder van een mo torrijtuig, een rijwiel of een ander rij- of voertuig verboden, om met hetgeen door hem bestuurd wordt, een motorrijtuig, een rijwiel, een ander rij- of voertuig, rij- of trekdieren of vee in te halen of voorbij te gaan, tenzij daarvoor, mede in verband met het uit tegenovergestelde richting nade rende verkeer, voldoende gelegenheid be staat. Weliswaar geeft art 11 ter van het M. en R. reglement de mogelijkheid tot het ver ordenen, dat gelet op de breedte van den weg. op dien weg of een gedeelte daarvan met een motorrijtuig een ander motor rijtuig. dat zich in dezelfde richting voort beweegt, niet mag worden ingehaald, doch dit betreft dus uitsluitend het inhalen van motorrijtuigen onderling en niet het inhalen van ander verkeer door motorrij tuigen of ander verkeer onderling. Door ■het arrest van den Hoogen Raad missen dus voortaan bordjes „voor alle verkeer" onder een lnhaalverbodsbord, alsmede andere overeenkomstige aanduidingen, als bijv. „voertuigen achter elkaar blijven" rechtskracht Slechts kan worden verboden, dat motorrijtuigen op bepaalde weggedeel ten elkaar onderling inhalen, hetgeen dan dient te worden aangeduid door het bord „inhalen verboden" met de twee auto's naast elkaar in rood en zwart. Daarnaast blijft dan immer onvermin derd van kracht, dat men slechts ander verkeer mag inhalen wanneer daartoe, in verband met het tegemoetkomende verkeer, voldoende gelegenheid bestaat. Wellicht kan het dienstig zijn ook nog eens in herinnering te roepen, dat hot in bochten en bij de nadering van kruispun ten binnen bebouwde kommen alsmede buiten bebouwde kommen, waar het uit zicht niet vrij is, verboden is zich te bege ven op het voor het verkeer uit de tegen gestelde richting .bestemde weggedeelte (de linker weghelft), voor zoover zulks niet noodzakelijk is voor het uitwijken bij het voorbij gaan van op den weg stilstaande motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- of voertuigen, rij- of trekdieren of vee. laarvergadering van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen. Onder voorzitterschap van den heer F. V. Valstar heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland vandaag te Rotterdam zijn algemeene jaarvergadering gehouden. In zijn openingsrede verklaarde de heer Valstar, dat het afgeloopen jaar den tuin bouw niet de opleving heeft gebracht, waarop werd gehoopt. Met het dalen van den politieken barometer daalde ook de opgaande conjunctuur andermaal tot het nulpunt. De staatkundige onzekerheid in de wereld heeft in den loop van 1937 de economisch eenigszins gunstiger wordenden toestand ernstig geschaad. De tuinbouw staat nog met den rug tegen den muur en moet de slagen op vangen, die op hem neerkomen. De toestand van den tuinbouw is nog hoogst ernstig. Financieel is hij uitge put, de laatste reserves zijn verbruikt, maar de geestkracht, de vaste wil om vol te houden is nog ongebroken. Het stemt tot dankbaarheid, dat de regeering door haar steunverleening zoo krachtdadig wil medewerken om het tuinbouwbedrijf in stand te houden. Met die hulp hopen wij ons door de moeilijkheden heen te slaan. Wij moe ten de werkelijkheid van den toestand onder de oogen zien, want die werke lijkheid, de realiteit is de eenige basis voor de bestaansmogelijkheid van den tuinbouw. Van groot belang hierbij is het jongste initiatief der regeering betreffende verla ging van de vaste lasten. Bij herhaling is gewezen op den grooten druk der vaste lasten op den tuinbouw. Ook de veilingen zullen in samenwerking met andere orga nisaties hun schouders zetten onder de nieuwe poging om den tuinbouw te helpen. Als het werk slaagt zal dit een groot voor deel afwerpen voor den geheelen tuin bouw. In cit verband memoreerde spr. de mogelijkheid van h^t verleenen van steun in natura aan aldus financieel gesaneerde bedrijven. Exportmogelijkheid nog steeds ongunstig'. Het buitenland blijft voortgaan met zijn agrarische autarkie. Het afgeloopeii jaar bracht nieuwe exportbelemmeringen in ver scheidene landen. De handelspolitieke be moeiingen der regeering brachten voor den tuinbouw geen verlichting, want tegenover het wereldgebeuren staat ook de regeering menigmaal machteloos. Vooral bij den export naar Duitschland nemen de moeilijkheden toe. De minder gunstige clearingspositie is een dreigend verschijnsel voor den tuinbouwuitvoer in verband met de toch al reeds veel te ge ringe betalingscontingenten voor onze ar tikelen. De steeds voortschrijdende centra lisatie bij den import in Duitschland in verband met de markr.voorziening maakt een ordening van onzen export naar Duitschland dringend noodzakelijk. De exporteurs staan op het standpunt, dat ordening voor den export van tuin bouwproducten niet aan te bevelen is. De tuinbouw heeft slechts lof voor hes per soonlijke initiatief van den groenten- exporthandel en stelt du daardoor ver keg gen resultaten op hoogen prijs. Doch de exporteurs moeten zich rea lise eren, dat vrijheid in het vcilings- verkoopsysteem alleen maar zin heeft, als er in werkelijkheid handelsvrijheid is en geen betalingsmoeilijkheden ruimte bieden voor handelingen, die belangen van den tuinbouw ernstig schaden. Speciaal voor den export naar Duitsch land is ordening noodig. Niet alleen met het oog op een juister rekening houden met de tuLnbouwbelangen, maar ook met het oog op de belangen van den bona-fiden exporteur. Ordening in den tuinbouw. Ook voor de toekomst moet de tuin bouw naar ordening in het bedrijf blij ven streven. Dit is ook de beste waar borg dat staatsbemoeiing het bedrijfs leven niet steeds verder in haar greep neemt. In dit opzicht kan de tuinbouw met trots op het afgeloopen jaar terugzien. De con trole op den uitvoer waarvoor het céntraal buerau reeds jaren heeft gestreden, is een feit geworden. In volle samenwerking met den handel is de verplichte controle bij den uitvoer van alle tuinbouwproducten tot stand gekomen, waardoor de tuinbouw in staat is den strijd tegen concurrenten op de wereldmarkt met succes te voeren De heer Valstar bracht woorden van dank aan den directeur-generaal van den land bouw. die aan de doorvoering der ver plichte controle krachtig heeft mede gewerkt. De binnenlandsche markt. Meer en meer verovert het Nederlandsche fruit de binnenlandsche markt.. De geluk kige samenwerking met de directie van den landbouw ten aanzien van den vooruitgang van onze fruitcultuur, waardoor met een goede voorlichtig de actie voor beter fruit op lofwaardige wijze wordt gesteund, zal, sneller dan men vroeger had durven hopen, tot de gewenschte resultaten voeren. Als verdere lichtpunten voor de verbete ring van den afzet van fruit in het eigen land noemde spr. spr. de controle op den aanvoer ter veiling en de breede cultuur technische voorlichting, die bij de kweekers steeds meeT een open oor vindt. Een breed arbeidsveld ligt echter nog open, waarbij spr. denkt aan het vraagstuk van de betere bewaarplaatsen van ons fruit, het collec tieve sorteeren en verpakken en andere maatregelen die de marktwaardigheid van het product kunnen bevorderen. Het beheerschen van den prijs Nu door de controle ter veiling de basis is gelegd voor de mogelijkheid van een juister taxatie naar de waarde van het Nederlandsche tuinbouwproduct kan de vraag- van den prijs en de te voeren prijs politiek beter dan tot dusver worden be zien. Onder de huidige omstandigheden moet de doelstelling daarvan zijn: voor den tuinder lage, doch loonende prijzen. Niet alleen met een goed, maar ook met een zoo goedkoop mogelijk product moet de concurrentiestrijd op de buitenlandsche markten worden gevoerd. Darom moeten de productiekosten terug naar een peil dat weer mogelijkheden geeft Door vakkennis, geleid door een goede we tenschappelijke voorlichting moet de pro ductie worden opgevoerd tot een niveau, dat ligt boven het kunnen der concurren ten. Thans kan de steun in den vorm van een toeslag en langs den weg der mi nimumprijzen nog niet worden gemist, maar de tuinbouw mag de oogen niet slui ten voor de gevaren, die in die maatrege len. naarmate zij langer duren, schuilen. De tuinder zal de eigen verantwoordelijk heid voor zijn bedrijf weer moeten dragen. Onze organisatie aldus spr. moet daarom ook bereid zijn iederen maatregel te steunen, die het „teelen voor den steun" tegen gaat. Zoolang er nog een teveel aan producten is, kan de teeltregeling nog niet worden gemist en moet iedere drang naar uitbreiding van teelt nog worden weer staan. Dit staat den tuinbouw niet altijd even duidelijk voor oogen. De minimumprijsregcling Voor de naaste toekomst zal vooral het vraagstuk van de prijzen en de minimum prijzen onze aandacht in toenemende mate blijven vragen. Ais straks ten aanzien van dit vraagstuk stappen moeten worden gedaan zullen de veilingen dit tot stand moeten brengen. De minimumprijsregeling kan niet meer worden losgelaten, maar het is van het grootste belang, dat de mi nimumprijzen op de juiste manier worden aangewend. Daarom moet na een onder vinding van jaren aan de hand van de verkregen ervaring een studie worden ge maakt van het vraagstuk, wat de juiste werkig van het stelsel moet. zijn. Dit is van belang als de organisatie straks zeif weer voor de uitvoering van de minimum prijsregeling komt te staan. Nu worden nog alle vergoedingen voor den minimumprijs betaald uit het tuinbouwsteunbedrag. Als straks die bron zou opdrogen moet er een minimumprijs blijven en moet de mogelijkheid aanwezig zijn dat een landelijk geldenden minimumprijs in stand kan worden gehouden. De toestand is nog duister Voor den tuinbouw zijn de vooruitzich ten van dit oogstjaar weinig hoopvol. Alle moeilijkheden die zich in de laatste jaren hebben opgestapeld, zijn gebleven. Er ko men er veeleer steeds nieuwe bij, zonder dat het in de macht van menschen schijnt te liggen de oude banen van onzen export weer te verruimen. De voorzitter wekte daarom op tot vol houden ln den moeilijken strijd voor de belangen van den tuinbouw. In taaie vol harding moeten wij den ongunst der tij den het hoofd blijven bieden. VOOR VRIJDAG 25 MAART. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. 8.00 Vara, 10.00 Vpro, 10.20 Vara. 12.00 Avro, 4.00 Vara. 7.30 Vpro 9.00 Vara 10.40 Vpro 11.0012.00 Vara 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gram. muziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 Omroeporkest en Gram. platen 2.00 Causerie „Versiering van de Paaschtafel" 2.30 Bartho Decker et son orchestre en het Avro-dansorkest 4.00 Gram. muziek 4.30 De Ramblers 5.05 Voor de kinderen 5.30 Gram. muziek 6.30 Politiek radiojournal 6.50 Hammond orgelspel 7.00 Causerie „Indië en Nederland" 7.20 Be richten A.NP. 7.30 Berichten 7.35 Cau serie „Lezen in den Bijbel" 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie ..De arbeid der gehuwde vrouw", 3. „Een Vrijzinnig Protestantsch woord" 9.00 Filmuitzending 9.30 Vara-Maandrevue 10.00 Fantasia en soliste 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding 11.00 Zang voordracht. In de pauze: Gram. muziek 11.30 Jazzmuziek (gram. platen) 11.55—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 M. Alg. Programma, ver zorgd door de Ncrv 8.00: Schriftlezing, me ditatie. gewijde muziek (gram. platen) 8.30 Gram. muziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gram. muziek 10.30 Morgendienst 11.Ou Gram. muziek - 11.15 Zangvoordracht en Gram. muziek 12.00 Berichten - 12.15 Gram. muziek 12.30 Ensemble van der Horst en Gram. pla ten 2.00 Gram .muziek 2.35 Chr. Lectuur 3.00 Gram. muziek 3.55 Zangvoordracht en Gram. platen 5.00 Gram. muziek 5.15 Rot- terdamsch Pianokwartet 6.30 Voor tuinlief- hebbers 7.00 Berichten 7.15 Causerie over de Boekenweek 7.45 Reportage 8.00 Be richten A.N.P., herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Orgelspel 9.00 Causerie „Onze nationale gedenkteekenen. een kostbaar bezit" 9.30 Arnhemsche Orkestvereenlging en een Dames- zegt van dit boek: een rijk boek, veelzijdig van inhoud.... het bevordert de een= heid van het persoonlijk leven en versterkt de banden van het gezin het ideale gezinsboek geen gezin die dit boek den toe* gang zal weigeren.... een „lijf» boek" voor allen.... ieder kind dat uit het gezin gaat zal het meenemen als een schoone her* innering aan huis en jonge jaren moge het zijn weg naar tienduizenden gezinnen vinden...' onbegrijpelijk.een dergelijk boek voor deze prijs! 768 bladzijden druks 276 tekeningen en illustraties - 80 schrijvers Uw boekverkoper heeft 'tl VOOR DE 8232 (Ingee. Med.) koor (Om 10.15 Berichten A.NP.) 10.45 Cau serie „Voorjaar in de watersport" 11.00 Ver volg concert 11.30 Gram. muziek ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 12.10 Gram. muziek 12.50 Harry Leadre en zijn orkest 1.352.20 Viool en piano 3.10 Gram. muziek 3.20— 3.55 Sportreportage 4.20 Gram. muziek 4.50 Radiotooneel 5.20 Zang 5.40 Het Arthur Dulay-Kwintet 6.20 Berichten 6.45 Sportreportage 7.00 Orgelspel 7.20 Piano- voordracht 7.50 Causerie „Lines on the Map" 8.20 Orkest mm.v. solisten 9.20 Berich ten 9.40 Causerie over Spanje 10.00 B.B.C. orkest en solist 11.00 Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn band 11.5012.20 Dans muziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7.50, 8.55—9.40, 10.40 en 12.20 Gram. muziek 1.50 Zang 2.05 Gram. muziek 3.05 Clavecimbel-voordracht 3.20 en 4.35 Zang 5.20 Kamermuziek (gram. platen i 8.35 Zang 8.50 Radio tooneel 10.50 Gram. muziek 11.2012.50 Nacht concert. Keulen. 456 M. 5.50 Schupo-orkest 7.50 Omroep-Amusementssextet 11.20 Fabrieks- orkest 12.35 Gram. muziek 1.30 Gevar. concert 3.20 Omroep-Amusementsorkest 4.40 Trio-concert 5.20 Pianovoordracht 6.30 Omroeporkest, -Amusementsorkest en -sex tet (gram. platen 7.50 Pianovoordracht 8.20 Voor soldaten 9.35 Gram. muziek 10.0511.20 Sted. Orkest van Duisburg. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20 A. Felleman's orkest 5.20 Omroepsalonorkest 6.05 Pianovoordracht 6.50 Zang 8.20 Tholen en van Lier-kwartet 8.50 Radio tooneel 9.50 Vervolg kwartet 10.3011.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepsalonorkest 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gram. muziek 5.20 Pianovoordracht 5.50 Zang 6.05 Harmo nica-concert 6.35 Gram. muziek 8.20 Om- roepsymphonie-orkest m.m.v. solisten 10.30 11.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.20 Het Om roeporkest m.m.v. solisten 8.20 Berichten 8.35 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.50 Cembalo-voordracht 10.05 Berichten 10.20—11.20 Erich Börchels orkest en solisten GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 25 Maart. lste Programma: lederen dag van 824 uuri Avro, Vara enz. 2de Programma: Iederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.209.40 Pa rijs R„ daarna div. 9.5010.05 Keulen 10.35 Parijs R 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Brussel (VI.) 13.30 Keulen 14.20 Radio P.T.T. Nord 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen 16.20 Droitwich 16.50 Deutschland sender of div. 17.20 Brussel (VI.) 18.05 Brussel <Fr.) 18.20 Keulen 20.20 Brussel (VI.) 20.50 Beromünster of div. 21.20 Lon don Reg. 22.20 Brussel (VI.) 22.30 Brus sel (Fr.) 23.20 Parijs R. 4e Programma 8.00 Brussel (VI.") 9.20 Di versen 10.35 London Reg. 12.50 Droitwich 14.20 London Reg. 17.20 Droitwich 19.00 Gram. muziek G.R.D. 20.00 Droitwich 23.00 London Reg. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11