Alphen speelt gelijk Onverwachte van P.S.V. nederlagen N.A.C. en De eerste promotiewedstrijd van L.F.C. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 2t Maart 1938 Derde Blad No. 23922 sic Jaargang U.V.S. verloor met 2—1 van Emma Alphen en L.F.C. speelden beide gelijk Een gelijk spel (1-1) tegen Delft De Leidsche ploeg was -sterker. Een wedstrijd, rijk aan spannende momenten Voor den K.N.V3. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen; Kampioenschap van Nederland: Feyenoord Heracles 41. Afdeeling I. Ie klasse: R.F.C.—V.S.V. 2—5 D F.C.—Ado 3—0. 2e klasse A: ZVVDe Kennemers 00; WFC —West Frisla 0—1; GSVHRC 3—1; Alcmaria Victr.—Spartaan 1—3; DWV—ZFC 1—2. 2e klasse B: HilversumBFC 52; AFC Velox 10. Afdeeling II, 2e klasse A: Emma—UVS 21; Hoek v. HollandNeptunus 22. 2e klasse B: VriendenschaarUnltas 10, Promotie 3de klasse: Alphen—Fluks 1—1. 3de klasse A: HllllnenLugdunum 4 2 SchevenlngenON A 3—0; RVC—ASC 1—3. 3de klasse C: Steeds Hooger—VOC 3—1; Bo degraven—VFC 3—8. Promotie 4de klasse: DelftLFC 1—1. 4de klasse A: TONABoskoopsche Boys 20; Roodenburg—DVS 06. 4de klasse B: VDS—DUNO 7—0; LDWS— Alphla 10; Zwart BlauwArchipel 12. 4de klasse C: De Jagers—Te Werve 6—2; De OoievaarsDSO 14. 0^5 2dC 'K''iS'SC A: O'ympla 2Schevenlngen Res. 3de klasse A: HVV 3—ASC 2 4—2; HBS 4—Alphla 2 5—0; ADO 4—VUC 4 2—1; LFC 2— Laakkwartier 3 1—4; Lugdunum 2—SVO 2 1—2. Afdeeling IV, le klasse: LONG ABleUerhelde 4—1; Eindhoven—Willem II 4—2; Juliana— NAC 21; RoermondPSV 21. Afdeeling V, lc klasse: HSC—GVAV 1—2: Heerenveen—Veloc. 0—5; Veendam—Sneek 1—1. VAN OVERAL. De surprises kwamen gisteren uit het Zuiden. Daar kon de beslissing vallen voor het afdeelingskampioenschap. N.A.C. moest dan falen. En N.A.C. werd inderdaad geslagen, met 21 door Juliana. P.S.V. dus kampioen, zal men ge dacht hebben bij het vernemen van genoemden uitslag. Maar men vergiste zich, want het wonderlijke feit deed zich voor, dat ook P.S.V. gisteren ten onder ging, dat derhalve de twee zoo genaamd sterkste clubs dezer afdeeling beide op het beslissende moment wer den geslagen. Nóg heeft het Zuiden dus geen kam pioen, maar de kansen van P.S.V. blij ven verreweg het fraaist omdat zij ge noeg heeft aan een draw tegen Bleyer. heide! Voor het tournool om het landskam pioenschap werd een normale uitslag ver kregen. Feyenoord was favoriet en Feyen oord won met 41 van Heracles. Dat de wedstrijd op laag peil stond en dat de Heracles-midvoor Tusveld uit het veld ge zonden werd. zijn bijkomstigheden, die voor genoemde clubs de perspectieven niet mooier maken 1 De eerste-klasse-ontmoetlngen in het Westen waren van geen beteekenls meer. Veel belangrijker was de kamp in de twee de klasse A tusschen Emma en U.V.S. om dat voor de Dordtenaren het kampioen schap op het spel stond. De Leidsche ploeg had niets te winnen of te verliezen, maar het was uit sportief oogpunt begrijpelijk, dat zij er naar streefde aan Emma den voet dwars te zetten. Zij heeft zich daar toe dan ook terdege ingespannen en het nerveuze team der thuisclub heeft vele hachelijke oogenblikken doorleefd, maar met 21 voor Emma kwam tenslotte het einde, waardoor de Dordtenaren promo tie-wedstrijden mogen spelen met H.D.V.S. en Overmaas. Hoek van Holland Is in de 2e klasse A definitief nummer laatst geworden. De eerste degradatiewedstrijd van Alphen heeft een minder goed resul taat gebracht dan wij meenden te mo gen verwachten. Alphen speelde en thousiast en hield vinnig vol, maar technisch was Fluks iets beter. De uit slag werd 11. Intusschen behoudt Alphen volledig haar kans om zich in de tweede klasse te handhaven! In de 3e klasse A verbeterde A.S.C. haar positie opnieuw door met 3I te winnen van R.V.C. Feitelijk was dat een merk waardige uitslag, want niet de winnaars, doch de verliezers scoorden driemaal, maar R.V.C. deed dat slechts éénmaal in het A.S.C.- en tweemaal in eigen doel! Celeritas zou nu alleen nog gelijk kun nen komen door haar resteerende drie wedstrijden te winnen, terwijl A.S.C. dan alles verliezen moet. Pract.isch kunnen de Hagenaars dus alle hoop wel laten varen Meer spanning is in 3C waar Bodegra ven volkomen faalde en Steeds Hooger een even onverwachte overwinning boekte. De stand luidt nu: Bodegraven 17 3 2 12 3168 8 St. Hooger 17 2 3 12 26—66 7 Do laatste dag zal dus de beslissing moe ten brengen! Voor de promotie 4e klasse trok L. F.C. vergezeld van vele honderden sup porters, naar Delft, waar zij een uit stekenden wedstrijd heeft gespeeld, on danks het feit, dat Zwanenburg en Ouwerkerk zoodanig in het gedrang kwamen dat zij vervangen moes ten worden. Jammer genoeg was For- tuna op dezen mooien Zondag meer op de hand van Delft dan op die van L. F.C., waardoor de verdiende overwin ning haar ontging en zij met een pun- tenverdeeling (11) genoegen moest nemen. Aanstaanden Zondag zal de Leidsche ploeg vermoedelijk rust heb ben en aangezien op 3 April de wed strijd BelgiëHolland plaats vindt, zal de eerstvolgende promotie-ontmoeting onzer stadgenooten dus niet voor 10 April worden gespeeld. Wie in 4B kampioen zal worden, is nog altijd onbekend. Kranenburg Is uitge speeld met 25 punten uit 18 wedstrijden en dus tevens uitgeschakeld omdat V.D.S. en L.D.W.S. eveneens 25 punten hebben en elkaar nog moeten bestrijden. De wedstrijd L.D.W.S.V.D.S. is nu wel buitengewoon belangrijk geworden. Hij zal, naar wij ver wachten, aanstaanden Zondag plaats vin den. Ziehier de stand: V. D. S. 16 11 3 2 54—24 26 L. D. W. S. 17 10 5 2 52—21 25 Kranenburg 18 11 3 4 4925 25 Uit het Zuiden kwamen gisteren, gelijk reeds gezegd, eenige surprises. N.A.C. ver loor en P.S.V. verloor, beide van elftallen, die zwakker werden geacht en de span ning bleef dus bestaan. Aanstaanden Zon dag kan de beslissing vallen. Dan speelt P.S.V, thuis tegen Bleyerheide en gaat N. A. C. op bezoek bij Roermond. Alleen in dien P.S.V. zou verliezen en N.A.C. win nen. zou een beslissingswedstrijd noodza kelijk zijn. Veel kans geven wij de club uit Breda echter niet meer. Voor Roermond was de dag van giste ren zeer belangrijk omdat door haar zege op P.S.V. haar voorsprong op Bleyerheide en Noad tot drie punten is gegroeid, zoo dat zij zoo ongeveer in behouden haven is aangeland. In het Noorden bleef G.V.A.V. met 21 de baas over Hoogezand. Hier is de situa tie derhalve volkomen gelijk aan die in het Zuiden. Er is namelijk een verschil van twee punten tusschen de nummers één en twee van de ranglijst en de laatste com petitiedag zal de beslissing moeten bren gen. RoodenburgD.V.S. 06. Een slappe vertooning. In een slappe vertooning hebben beide elftal len de competitie besloten. Vele malen had Roodenburg de gelegenheid om tegen te scoren, doch het was te onbenullig. DVS, hoewel ook niet op haar best, deed het toch altijd nog beter en wist voor de rust door haar midvoor een 20 voorsprong te nemen. Na de rust scoorde dezelfde speler spoedig het derde doelpunt. DVS wordt dan teruggedrongen en Rooden burg speelt bijna voortdurend op de DVS-helft, maar doelpunten blijven uit. DVS deed het beter, niettegenstande zij de laatste 20 minuten met 10 man speelde, doordat de midvoor uitgevallen was. Nog driemaal werd de Roodenburg-keeper ge passeerd n.l. door linksbinnen, rechtsbinnen en rechtsbuiten, (06). R. V. C.—A. S. C. 1—3. Gastheeren scoorden drie keer. A. S. C. heeft zich gisteren praktisch in veiligheid gebracht door met de traditie te breken, dat zij van R. V. C. in het Zuidersportpark niet kan win nen. De gastheeren hebben daarbij vriendelijk een handje geholpen, door tweemaal In eigen doel te trappen, zoodat R.V.C. driemaal doelpuntte te gen A. S. C. één keer. Nu moet men niet denken, dat R. V. C. onzen stadgenooten den wedstrijd cadeau heeft gegeven. De twee presentjes van de Haagsche achterhoede kwamen wel-is-waar in een voor A. S. C. uiterst critieke periode, maar het in eigen doel trappen werd den R.V.C.'ers als het ware opgedrongen door de uitvallen van A. S. C. en het derde doelpunt uit een voorzet van Zwanenburg zou door de roodzwarten zeker niet zijn ge mist, als niet een R V.C.'er het eigen vonnis had voltrokken. Maar toch gebiedt de eerlijkheid ons te schrijven, dat R.V.C. een gelijk spel, zoo niet de overwinning had verdiend. Want in haast alle opzichten stonden onze stadgenooten bij de Hagenaars ten achter. De eerste helft gaf wel is waar een gelijk opgaand veldspel, maar de aanval len van R.V.C. waren toch belangrijk ge vaarlijker dan die van A. S. C. Dat was het gevolg van het feit. dat de Hagenaars het spel meer open gooiden, terwijl Mooten c.s. het probeerden met „short-passing", dat volkomen vastliep op de met drie, en soms zelfs meer, backs spelende gasthee ren. De fout schuilde trouwens ook in de rood-zwarte middenlinie, waarin Van Nierop veel te ver achter bleef en een groot te kort aan vechtlust vertoonde. En waar juist de Haagsche middenlinie zeer agressief was, bleven de R.V.C.-aanvallen een voort durend gevaar, dathrochtans werd gekeerd door het bijzonder goed verdedigen van Secrève. Er was ongeveer een half uur ge speeld toen Goslings den bal heel listig De la Bije aangaf, die wel ernstig in het gedrang zat, maar er toch in slaagde het leer in het net der Hagenaars te werken. Daarbij bleef het voor de pauze. In de tweede helft ontwikkelde zich al gauw een zeer dreigende meerderheid der gastheeren, waartegen de rood-zwarte ach terhoede, middenlinie en binnenspelers zich een half uur lang manhaftig weerden Verdedigend deed Van Nierop af en toe uitstekend werk en achter hem was ook Kok op dreef, hoewel het nadeel van diens zwakke trappen sterker tot uiting kwam bij de telkens terugkeerende aanvallen van R.V.C. Ieder oogenblik verwachtten wij den gelijkmaker, maar het schieten der Hagenaars was slecht en Freyser in het A-S.C.-doel deed bijkans wonderen. Toen Goslings centervoor en Mooten linksbui ten ging spelen kwam in het laatste kwar tier echter ook de rood-zwarte aanval weer opgang. Dertien minuten voor het einde dwong Zegers den Haagschen rechts-back in eigen doel te trappen en een paar mi nuten later herhaalde zich hetzelfde spel letje na een voorzet van Zwanenburg, toen de geheele Leidsche voorhoede vrij voor het R. V. C.-doel stond. De A. S. C.'ers meenden daarna dat de overwinning wel binnen was en het prijzenswaardige en thousiasme van de vorige periode verslap te wat. Waarvan R.V.C. gebruik maakte cm een nu ook voor haar geldend doel punt te maken na een aanval van links, waaraan geen A.S.C.'er te pas kwam. Nog zes minuten waren er toen te spelen en in dien tijd consolideerde rood-zwart de over winning volkomen en daarmede het derde- klasseschaptenzij er voetbalwonderen gebeuren. Met een draw te Delft, heeft L.F.C. de promotiecompetitie ingezet. Het elftal speelde een zeer goeden wedstrijd, welke onder leiding stond van den heer Heeneman. L. F. C. had een invaller voor haar doelman. Duffels stond weer onder de lat, waar hij zich zeer goed van zijn taak heeft gekweten. Het werk dat hij te doen kreeg, verrichtte hij schitte rend, goed gesteund door de beide backs. L.F.C. wint den toss, en verkiest met den wind mee te spelen. Delft trapt af. Direct neemt L.F.C. den aanval over, en zij for ceert een corner, welke niets oplevert. Dan wordt de keeper van Delft op de proef gesteld. L. Nagtegeller zendt een hard schot in, dat even keurig wordt gestopt. Delft werkt zich hierna los en trekt ten aanval. De rechtsbuiten snelt langs de lijn, zet op het juiste moment voor en het is de linksbinnen die Duffels het nakijken geeft, 10 na 15 min. spelen. Niet ont moedigd valt L.F.C. krachtig aan. Zij is overtuigend de meerdere, hetgeen blijkt uit de vele corners die er genomen wor den. Steeds zwerven de Kanaries voor de Delftsche veste. Vele schoten worden er gelost, maar het wil niet lukken. Eenmaal vangt Ouwerkerk een voorzet op en hij lost een harde kogel, maar de keeper geeft geen kans. Dit schot had zeker een beter lot verdiend. In deze periode van een sterk aanvallend L.F.C., heeft de Delft-doelman het geluk op zijn hand. De L.F.C. voor hoede werkt zeer hard en belaagt het doel der gastheeren steeds. Tot zelfs L. Nag tegeller als halfspeler het eens probeert. Hij passeert velen zijner tegenstanders en plaatst afgemeten voor, maar weer wordt de kans om hals gebracht, ten koste van een corner. Deze wordt goed door Herreur genomen en door v. Leeuweii juist naast gekopt. Direct hierna breekt de rust aan met een onverdienden 10 achterstand voor L.F.C. Na de rust blijkt Zwanenburg vervangen te zijn door A. Duffels. Daardoor heeft er een omzetting In het elftal plaats gehad, en wij zien L. Nagtegeller in de voorhoede en Nleuwenburg als linkshalf fungeeren. Direct na den aftrap trekt Delft ten aan val, en beleeft het L.F.C.-doel eenige ge vaarlijke momenten, maar ook Duffels is op zijn post. Dan gaat de bal naar voren, van Leeuwen snelt langs de lijn, een voor zet volgt, en het is A. J. Nagtegeller, die onder gejuich der honderden Leidsche supporters de partijen op gelijken voet brengt 11. De spelers zien dat de kans voor een overwinning groot is, en vallen steeds verwoed aan. Als Ouwerkerk is doorgebroken, wordt hij op zeer unfaire wijze op zij gezet. De scheidsrechter en ook de beide neutrale grensrechters be- oordeelen het geval, en vinden het schijn baar niet noodig te straffen, maar het re sultaat is intusschen dat Ouwerkerk ver vangen moet worden. Daardoor komt er weer een omzeting in de Leidsche voor hoede. Herreur speelt nu rechts binnen en reserve Link neemt de links buitenplaats ln. Vinnig speelt het L.F.C. team verder, en wij zien invaller Link eenige gloeiende kogels lossen, die met meer geluk dan wijsheid gekeerd worden. Tegen het eind wordt het weer span nend. Het is een lust te zien, hoe beide elftallen strijden voor de winnende goal. Bij een aanval van Delft wordt de bal corner getrapt. Tot drie maal toe neemt Delft deze maar steeds wordt het gevaar door L.F.C. gekeerd, met Duffels aan het hoofd. Dan zit L.F.C. weer voor het Delft- doel. De linksbinnen geeft een goeden voorzet. L. Nagtegeller krijgt den bal en schiet op plm. 2 Meter afstand, maar faalt daarby door te hoog mikken. Dan kondigt de scheidsrechter het einde aan, en zijn de punten broederlijk gedeeld. Een kleine overwinning voor L.F.C. was zeker verdiend geweest, Alphen heeft de degradatie-wedstrij den op een ietwat teleurstellende wijze in gezet met een gelijk spel tegen het bezoekende Fluks uit Dordrecht. Het is dezen middag, zooals vrijwel steeds in dergelijke wedstrijden het geval is een zeer zenuwachtige strijd geworden, die rijk was aan spannende momenten voor de beide doelen, doch die voor den neutralen bezoeker niet datgene bood wat men er van verwacht zou hebben. Verschillende Alphenspelers bleven, waarschijnlijk door het belang van de wedstrijd, ver beneden hun gewonen vorm, hierdoor ontstonden hiaten in het elftal die niet bevorderlijk waren voor het samenspel en onderling be grijpen. Het geheele elftal heeft zijn uiterste best gedaan een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken en dik wijls hard gewerkt, maar toch misten wij die felheid, die wij zoo dikwijls in de Alphenploeg ontmoet hebben, en die de sterkste tegenstanders vaak te machtig was, een wapen, dat op geoor loofde wijze gebruikt soms wonderen kan doen in een elftal.. Dezen middag zagen wij bij vlagen dit oude enthou siasme terug in de ploeg, doch dan verviel het elftal weer vrij spoedig in het voor dergelijke wedstrijden veel te kalme spel. Ook het tempo van den wed strijd was niet hoog en wel opvallend was, dat wanneer Alphen dit tempo wat verhoogde en wat feller op den aanval speelde er ook een overwicht ontstond voor de Rijnbewoners. De gasten beschikken over een behoorlijk elftal, dat dikwijls aardig samenspel liet zien en waarin diverse spelers uitblonken zoo o.a. de rechtsbuiten, middenvoor, spil en keeper die dan ook wel de ruggegraat vormen van het elftal. Het elftal speelde een faire partij en wel zelden zal dan ook in een dergelijk belangrijken wedstrijd zoo weinig gefloten behoeven te worden voor free-kick of ruw spel. Scheidsrechter v. d. Doorn, bijgestaan door de beide neutrale grensrechters Hillebrana en v. d. Horst, had het dan ook niet bijzonder moeilijk en maakte geen fouten, al zullen talrijke aan wezigen het wel niet met hem eens ge weest zijn. toen hij kort voor het einde een tweetal door Alphen gescoorde doelpunten annuleerde wegens hands en in den rug duwen, feit was evenwel, dat den heer v. d. Doorn in befde gevallen reeds gefloten had alvorens de bal ingeschoten werd, zoo dat het spel reeds „dood" was. De eerste aanvallen zijn voor de bezoe kers en reeds vrij spoedig zien wij Brit semmer bij een goed ingekopten bal ingrij pen wat hem goed afgaat. Alphen zet dan ook enkele aanvallen op, die niets opleveren. De kampioenen spelen een tikje beter samen dan Alphen en juist dit is voldoende voor hen om gedurende eenigen tijd het spel op de Alphenhelft te kunnen houden. Dit kleine overwicht wordt tenslotte beloond door een doelpunt in de twintigste minuut gescoord door links binnen v. Hoven, die een klein misverstand in de Alphen-achterhoede wtst te benutten en den bal op kalme wijze langs Britsem mer weet te plaatsen (01). Nog even kan Fluks in het offensief blijven, doch dan gaat Alphen wat enthousiaster spelen men weet wat meer tempo ln het spel te leggen en direct zijn de rollen omgedraaid. Een keihard schot van v. Leeuwen is de inlei ding voor een serie uiterst gevaarlijke aan vallen van Alphen. In deze periode koot v. Leeuwen den bal fraai in. De Fluks doel man stopt het leder half en achterover buigende kan hij den bal nog uit doel "slaan. Heel Alphen juicht reeds voor doelpunt, doch de vlak bij doel staande arbiter laat rustig doorspelen, daar naar zijn meening de bal nog niet de lijn gepas seerd is. Alphen blijft sterker, een schot van Ram suist rakelings naast, terwijl Bezemer een onverwachte kans niet weet te benutten. Aan den anderen kant weet Britsemmer door goed ingrijpen een snel len aanval te onderscheppen. Het is thans een snelle wedstrijd met Alphen iets in de meerderheid, doch die voor de rust geen doelpunten meer op levert. Na de thee zet Alphen er direct weer een tlink tempo in, dat evenwel goed door de gasten beantwoord wordt. Tien minuten na het verstrijken van de rust brengt Vriese- koop het leder snel op. zijn goede voorzet wordt door Bezemer juist begrepen, die dan ook met een hard schot den bal in het net schiet (1—1). Een doelpunt, dat de hoop in de harten der talriike Alphenaren weer deed herleven. De thuisclub blijft, dan ook nog eenigen tiid in den aanval doch verder dan een keihard schot van Mulder, dat juist de bovenlat scheert komt het niet. Wel ontstaan eenige kansen, doch Tuinen- burg wordt zoo fel op zijn huid gezeten en er wordt zoo weinig kans gegeven om een schot te lossen, dat de Fluks doelman er betrekkelijk toch nog weinig aan te pas be hoeft te komen. Alphen gaat dan weer wat kalmer spelen, waardoor de gasten sterker worden en tal van goede aanvallen weten op te zetten. De Atohen-achterhoede, waar in Britsemmer thans dikwijls heel goed werk doet. weet echter van geen wijken, wel ontstaan er enkele zeer hachelijke mo menten voor de Alphenveste, doch tot een doelpunt komt het niet. Aan de andere zijde ziet eerste Tuinenburg een doelpunt van hem afgekeurd wegens even van te voren in den rug duwen, terwijl even later Mulder wegens hands maken zijn doelpunt niet genoteerd kan krijgen. Langzamer hand verstrijkt de tijd en als tenslote v. d. Doorn voor het laatst fluit hebben o.i. beide elftallen loon naar werken gekregen en kunnen zij tevreden zijn met het ver kregen resultaat, zij het dan dat dit voor Alphen een start is, die wij niet geheel verwacht hadden. HillinenLugdunum 42. De thuisclub benutte de kansen. Het Hillinen-elftal dat een viertel invallers telde heeft gistermiddag tegen Lugdunum een heel wat frisscheren wedstrijd gespeeld dan vorige week tegen A.S.C. Toegegeven moet wor den dat Lugdunum niets meer te winnen of te verliezen had, terwijl A.S.C. vorige week als het ware vocht voor hun behoud. Reeds in de eerste minuten gelukte het C. Freeke na een goed opgezetten aanval, waaruit een corner ontstond, den bal langs Koet te schieten en Hillinen, dat tegen den vrij ster ken wind in moet spelen is gesteund door dit succes niet minder dan Lugdunum. De groen witte aanvals-linie is door het snelle afgeven uiterst gevaarlijk. De gelijkmaker wordt ge scoord uit een strafschop. De strijd krijgt een levendig aanzien en weer is het Freeke Jr.. die op handige wijze den Leidschen doelwachter voor de tweede maal passeert <21>. Wederom scoren de bezoekers den gelijkmaker door toe doen van Koolloos, die een fout van een der backs afstraft (2—2). Kort voor de rust neemt Blauw Wit opnieuw de leiding als de Hillinen-rechtsbuiten het leder keurig voor de voeten van S. Freeke plaatst, die zich niet bedenkt en zijn derde doelpunt scoort. In de tweede speelhelft heeft Hillinen het voordeel van den wind, maar kan toch niet verhinderen dat Lugdunum sterker wordt. Op schitterende wijze stopt v. d. Jagt een harden kogel en daarmede een zeker schijnend doelpunt. De uitvallen van Hillinen blijven gevaarlijk en nadat Vijfschaft eenige keeren juist naast ge schoten heeft, krijgt Warmerdam den bal vrij voor het doel; met een hard schot geeft hij den doelman het nakijken <42). Hard werkt Lug dunum verder om nog op te halen en het laat ste kwartier zijn de Leidenaars dan ook het meest in den aanval, doch Braam c.s. houden stand. De overige Hillinen-uitslagen zijn: Hillinen II—Haarlem V 4—1; Hillinen III— D.K.T. I 1—0; Hillinen-Adsp.—Schoten a Adsp. 11—1. De Hillegom-uitslagen luiden: Hillegom II—Zandvoort III 3—1; Hillegom III I.N.O.-D.W.O.. niet opgekomen; Hillegom Adsp.R.C.H. Adsp. 13. LUGDUNUM II—U.V.S. II 1—2. De blauw-witten vielen wel erg tegen en slechts door goed verdedigen van Burgy bleven Lugdunum-doelpunten uit. Bij een goeden UVS-aanval scoorde v. d. Laan, volgens velen met de vuist. <01). Inmiddels deed de wind veel afbreuk aan het toch al niet op hoog peil staande spel. Keeper Bosboom kon een goed schot van van Weerlee slechts ten halve keeren en dezelfde speler plaatste het leer in het UVS- doel (11). De tweede helft opende met voor groen-wit gunstige perspectieven, want met den wind als bondgenoot werd het UVS-doel danig onder vuur genomen en slecht met moeite wist het duo Burgy-Graafmans stand te houden. Andermaal kwam UVS aan een fortuinlijk doel- BodegravenV. F. C. 38. Slecht spel van de Bodegraven- voorhoede. Het was in dezen voorlaatsten wedstrijd met Bodegraven weer het oude liedje. In het veld geenszins zwakker, doch een abso luut machtelooze voorhoede, die de talrijke kansen onbenut liet. terwijl de tegenpartij met snelle open aanvallen de verdediging der thuisclub herhaaldelijk voor moeilijke problemen stelde en geen kans onbenut liet. om de in deze verdediging gemaakte fouten af te straffen Zelfs was Bodegraven voor de rust het meest aanvallend, doch het eerste half uur was het spel der voor- waartsen zoo onsamenhangend, dat zich slechts weinig scoringskansen voordeden, terwijl deze weinige kansen doorloopend hopeloos werden verknoeid. Een blunder van den Bodegraven doel man, die een kalm schot tusschen zijn beenen door liet gaan, bezorgde de gasten de leiding, terwijl kort hierop uit een corner den voorsprong tot 20 werd verhoogd. Dan komt Bodegraven et even goed in en twee afgemeten voor zetten van de Jong worden door Beider en Jongeneel benut en de stand is gelijk 22 Na de hervatting neemt Bodegraven vrij spoedig de leiding, als wederom uit een voorzet van de Jong, Beider keurig scoort. Doch dan is het. met Bodegraven totaal afgeloopen. De voorhoede gaat er weer lustig op los knoeien en de verdedi ging krijgt het zoo zwaar te verduren, dat er geen houden meer aan is. Snelle open aanvallen worden op het Bodegravendoel ondernomen, de verdediging wordt her haaldelijk uit haar verband gerukt en na dat eerst de gelijkmaker is gescoord. we*en de gasten op regelmatige wijze de score tot 83 op te voeren, waartegenover de Bodegravenvoorhoede geen enkele kans weet te benutten. Het degradatiegevaar blijft dus voor Bodegraven voortduren en het moet ons van het hart. dat Bodeira- ven. spelend ais ais'ermiddag in de derde klas niet thuis hoort. H.B.S. II—ALPIHA II 5—0. De gastheeren speelden beter en met ver bluffend gemak bouwden zij hun aanvallen op. Alphia daarentegen speelde minder, doch ver goedde veel door hard werken. Na een over wicht van H.B.S. komt Alphia even aan het woord, doch hoe Sampimon het ook probeert, steeds vindt hij een tegenstander op zijn weg, die hem het scoren belet. Tien minuten voor de rust brengt de thuis club den stand op 10. Wel krijgt Alphia nog een paar gemakkelijke kansen, doch deze wor den verknoeid en de rust breekt aan met 1—0 voor de thuisclub. Alphia staat dan spoedig achter met 20, maar zij komt hierna een tijdlang in den aanval, zoodat ieder oogenblik een doelpunt verwacht wordt. Het is juist H.B.S., dat met een gevaarlijken uitval voor de derde maal het net weet te vinden en een vei- ligen voorsprong hoeft. Haak van Alohia se Wet eens teg^n de lat. doch als de Haagsche links binnen ms->is r'oelnu.it. is het met A'^ punt, toen een der blauw-witte aanvallers het leer in buitenspelpositie in het Lugdunum-doel gedaan. Gemakkelijk komen ziTnog "aan* een plaatste. 1—2. Een en ander ontmoedigde de vijfde doelpunt en als de scheidsrechter het thuisclub niet weinig en het einde kwam met einde aankondigt hebben zij met 5—0 geflat- een onverdiende 2—1 zege der blauw-witten. teerd gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9