Uit de Omstreken LEiöSiH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2f Maarl 1938 KERK- EN SCH00LNIEUW5 Officieele Crisispublicaties DAGBLADRECLAME WEERBERICHT. AGENDA Doelmatige reclame voor Spaarbanken. PREDIKBEURTEN. Nieuw Vennep Chr. Geref. Kerk: Dinsdag nam. 7 uur, ds. Riekel van Delft. Boskoop Ons lokaal: Dinsdag nam 8 uur, de heer J. Fresema van Hilversum. Waddinxveen Gebouw Centrum: Heden nam. halfacht ds. de Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nieuwlessen A. A. v. Buler te Cubaard: te Ysbrechtum J. L. Springer te Blankenham. Bedankt voor Wormerveer J. B. W. Cohen te Dokkum. Aangenomen naar Bladel c.a. Uoez.) J. C. Koppert. cand. te Utrecht. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Noordeloos M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. GEREF. KERKEN IN HERST. VERBAND De Geref. Kerken ln Hersteld Verband kwamen te Amsterdam ln algemeene ver gadering bijeen, saamgeroepen door de kerk van Oosterend op Texel. Tot leden van het moderamen werden gekozen de hceren ->. E. C. B. Kok te Texel, praeses, ds. K. li. Kroon te Lelden, scriba en ds. Hasper te den Haag, assessor. De vergade ring gaf aan de gezamenlijke financieele deputaten opdracht om ln verband met de gewijzigde financieele draagkracht der kerken, alle quota te herzien. De vergade ring besloot ds. K. H. Kroon alsnog op te nemen in de emeritaatsregeling. Aan de kerk van Zandvoort zal uit de kas voor hulpbehoevende kerken dit jaar een be drag ontvangen van f. 1800.De kerk van Andljk blijft opgenomen in de crisisker- ken. terwijl de kerken van Arnhem en Baam daarin eveneens opgenomen werden. De vergadering benoemde deputaten om een nader advies te geven inzake de oplei ding van dienaren des Woords, met name betreffende de studie welke van hen. na de volbrachte studie aan de universiteit, ver wacht zal worden. Het reglement van den kring-Amsterdam werd geapprobeerd. De kerk van Oudemirdum zal de volgende al gemeene vergadering bijeenroepen op Dinsdag 18 Oct. a.s. te Amsterdam. Voncentreer op het krachtigste reclame-middel Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769,6 te Boedapest. Laagste barometerstand 741,2 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeel telijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig Verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland van West-Europa nam in beteekenis af. In het Noorden van het waarnemingsge bied blijft de depressiekern van West naar Oost trekken. De depressiegebied breidde zich op den Oceaan aanzienlijk naar het Zuiden uit. Het weer op de Britsche eilanden wordt beheerscht door een secundaire kern van lagen druk, v/elke hedenmorgen over de Iersche Zee lag. De lucht is er meest zwaar bewolkt, met plaatselijk regen. In den afgeloopen nacht viel in Holyhead 19 m.m. De wind is alleen in de omgeving van het Kanaal krachtig uit het Zuiden. Overigens is de wind zwak. Ook Scan dinavië verkeert onder invloed van de depres sie, een kern ligt over Midden-Zweden. Aan den Zuidkant van deze kern waaien krachtige Zuidwestelijke winden. Ook hier is de lucht zwaar bewolkt, met plaatselijk regen. Op het vasteland van West-Europa heerscht mooi voorjaarsweer, met zwakken wind en licht be wolkten hemel. De temperatuur ls alleen op Ierland onder normaal, in het geheele overige waarnemingsgebied is zij er aanzienlijk boven WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Zuid, 9 gr. C„ fraai. Londen: Z.Z.O., 10 gr. C., mooi. Berlijn: Z.Z.O., 6 gr. C., fraai. Nice: Windstilte, 9 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.10 gr. C. (5 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16'/2 gr. C. (62 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voorm. te 6.21 min.: nam. te 18 u. 39 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 6.43 nam. tot 5.31 voorm. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. De veilingen van snijbloemen alhier droegen gedurende de afgeloopen week over het algemeen een lusteloos karakter. Wat de seringen betreft, hoewel er nog steeds flink aanbod, zoowel van witte als gekleurde variëteiten, ter veiling kwam. zijn nu toch de massa-aanvoeren achter den rug en is de tijd aangebroken, dat dit zoo belangrijke product weer steeds meer op den achtergrond geraakt. Behalve voor de allerbeste koopen Step- man. waren de prijzen sober en het is maar gelukkig voor den kweeker, dat de serln- gentrekkerli nu weinig meer aan brand stoffen kost. Met de Am. anjers, welke nu bij flinke hoeveelheden ter velling komen, was het niet beter; deze kasproducten brachten eveneens ln dooi'snee heel lage prijzen op. Gezien de enorme uitbreiding van deze cultuur hier de laatste jaren, welke zich ook nu nog steeds doorzet en het feit. dat de massa dezer bloemen nog moet komen, zijn vele kweekers wel meer of minder ongerust, wat betreft de gelde lijke uitkomsten, welke met de Am. anjers zullen bereikt worden. De vrees, dat er overproductie va ndeze bloemen komt, lijkt niet ongemotiveerd, tenzii er natuurlijk een flinke verruiming van afzetgebied zou ko men. Het aanbod van rozen was nog niet zoo overmatig groot. Ook deze bloemen werden over het algemeen tegen lage prij zen verhandeld. Van freesla's zoowel witte als gele, was steeds flink aanbod, dat over het geheel genomen tegen matige opbrengst werd verhandeld. De Jap. leliekelken en calla's verging het al niet veel beter, terwijl plu- mosus-snijgroen van goede kwaliteit nog bevredigenden prijs kon opbrengen. Van bolbloemen o.m. tulpen en narcissen, was steeds flink aanbod. Ook voor deze produc ten waren de prijzen z?ker niet hoog. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was op marktdagen vooral Dinsdag en Don derdag. een zeer groot aanbod van velerlei producten, waarbij de hortensia's een be langrijk deel vormden. De perkplanten, o.m. viooltjes, madelieven en verschillen de variëteiten primula's werden ook bij massa's aangeboden. De prijzen der hortensia's waren veelal aan den lagen kant, terwijl ook de perk planten een sobere opbrengst gaven. MAAN8- OP- EN ONDERGANG. 21 Maart: onder 8 uur 06. HAARLEMMERMEER. Verkoop Kerkschapen. Bij de nabij de Lijnden alhier plaats ge had hebbenden verkoop van schapen, die door de landbouwers ten bate van de R.K. Kerk aldaar belangloos waren geweid, wer den er 24 verkocht aan den heer van der Laan te Oudorp voor den gezamenlijken prijs van ongeveer f. 520 en 3 aan den heer C. van Egmond voor te zamen f.78. Een dergelijke schapenverkoop (51 stuks) werd ook te Vijfhuizen voor de R.K. Kerk gehouden, waar kooper werd de heer Roest voor een gezamenlijk bedrag van pl.m. f.1135. Vergadering Hoofdingelanden. In de ten polderhuize tp Hoofddorp onder leiding van den Dijkgraaf, den heer Reinders Folmer gehouden vergadering, kwam na afhandeling van een paar gewone huishoudelijke zaken, aan de orde een. voorstel van Dijkgraaf en Heemraden om over te gaan tot het af koopen van de op den polder rustende verplichting tot bij drage in het onderhoud van de twee pri maire wegen in Haarlemmermeer, den Spaarnwouderweg en den Kruisweg. De vergadering ging hiermede accoord, alsmede met een voorstel van het dage- lijksch bestuur om voor bedoelden afkoop een annuïteitsleening aan te gaan ad f. 127.700 en mede te besteden de door af lossing en verkoop van grond ter beschik king zijnde gelden tot een totaal bedrag van ruim f. 22.000. De schutsluizen bij Aalsmeer. Met de uitvoering van het plan van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder tot restauratie van de schutsluizen bij Aalsmeer is thans een begin gemaakt. Gedurende dit werk waarmede ongeveer een maand zal gemoeid zijn, zal de scheepvaart ter plaatse gestremd zijn. Loop der bevolking. Gevestigd: Mourits van Tol. Lisserdijk 298 Allda A. Jannes. Spieringweg 298 Willem Gros. Wilgenlaan 74 Machiells H. Holt- huüsen. Havikstraat 29 Norbertus Vercoute- ren. Hoofdweg 275 Catharina A. Holkamp. Slolerweg 4 Jan W. Th. Bosch, Schipholweg 13 Rutgerus A. Schrama. Hoofdweg 1040 Jan Zorge. Sloterweg 98 Pierre Visser. IJweg 81 Fonger Ringnalda. Olmenlaan 83 Jo hannes S. Heijer, Friedalaan 6 Johannes M. A. Groenendaal, Nieuwemeerdljk 498 Johan nes J. Commissaris, IJweg 1032 Jan Bazuin, Sloterweg 948 Johannes P. de Rooi), Zwa- nenburgerdijk 118. Vertrokken: Jacobus Bakker, Nijmegen, Aza leastraat 34 Teunls van Beek. Beverwijk, Voorstraat 9, Wijk aan Zee en Duin Anna M. Baard. geb. Van der Stok, Amsterdam, Joh. Vermeerstr. 83. 2 hg Pieter H. Sinon, Haar lem, Dubbelebuurt 13 rd. Jacobus J. Veldt, Amsterdam, Schinkelhavenstr. 17 hs Wil helmus van Zanden. Haarlem, Rembangstraat 6 Johannls J. Pijcke, Terneuzen, Nieuwstraat 46 Nicolaas Hulberts, Amsterdam, Sassen- heimstr. 33, 1 hg Auke Honderd, Amster dam, Rijpgracht 61, 2 hg Matthijs J. C. Sol, Amsterdam. Baarsjespolder D. 146 Gijsbertus van Maasdam. Haarlem, Betje Wolfstr. 9 Pe trus J. Teunisse, Amsterdam, Bellamyplein 34, 1 hg Jan Nijmeijer, Amsterdam, Bellamy plein 34, 1 hg Petrus Klljn, Woubrugge, Woudschedijk 1 A Hermanus Mulder, En schede. Oude Deventerweg 80 Bernardus van der Horst, Benninghausen (Did.) Uberliebstadt Cornells Treffers, Amsterdam, Molenweg F 95 Pieter Fidder, Amsterdam. Warmond straat 111. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Janna, d. van E. IJsendoorn en E. Bosman; Ida, d. van P. Nagtegaal en A. D. Slottje; Johanna Margaretha d. van P. F. Jansen en A. Jansen; Jannetje d. van C. Slin ger en M. G. Koch: Wilhelmina Cornelia d. v. J. S. van Steen en G. H. v. d. Broek; Johannes, z. van P. J. van der Linden en A. Warmen- hoven. OndertrouwdGerrit J. van Baaren, 30 jaar en Willempb Versteeg 26 jaar; Frederik L. J. de Zwart, 23 jaar en Aaltje van Dasselaar, 25 jaar. GehuwdRoelof Schutte, 25 jaar en Maria Heijstek, 26 jaar; Gijsbertus Spelt, 26 jaar en Lena Verbeek, 24 Jaar. Overleden: Hendrik Izak 14 jaar z. van W. v. d. Bül overl. en J. Branderhorst; Adrianus Stassen, 73 jaar geh. met E. van Hooff; Aaltje van Olst. 67 jaar. geh. met M. Kwaak; Wouter van der Ban. 16 jaar z. van P. B. v. d. Ban en M. G. Verwoerd; Cornells Kramer, 59 jaar geh. met P. Hoger werf. In het hol van den leeuw. Bij een bewoner van den Sloterweg ver- voegde zich Zaterdag aan de deur een man, die een rieten koffertje bij zich droeg en aan de vrouw des huizes terwijl deze 1 juist met een assistent van de directe be- I lastingen in gesprek was vroeg, of er I nog sigaren noodig waren. Ze antwoordde: „Niets noodig, want m'n I man rookt niet!", waarop hij weder ver- I trok. De belastingambtenaar had hem ech- I ter direct achtervolgd en over zijn koop waar ondervraagd, waarbij bleek dat zijn verraad sigaren niet gebanderolleerd was en de man. zekere N. uit Haarlem, ook niet in het bezit was van de vereischte vergun ning. De sigaren werden in beslag genomen en tegen N.. die er blijkbaar in het geheel niet mede gerekend had, dat hij zoo onver wacht in het hol van den leeuw terecht zou kunnen komen, proces-verbaal opge maakt. Jaarvergadering Centraal Genootschap. In de in „De Landbouw" te Hoofddorp gehouden jaarvergadering van de afd. Hoofddorp van het Centraal Genootschap van Kinderherstellings- en Vacantie-Kolo- nies, die onder leiding stond van den voor zitter, den heer J. J. Dengerink, werden mevr. van Wijk en de heer J. P. Beers tot bestuursleden herkozen. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag bleek, dat niet minder dan 38 kinderen werden uitgezonden, die allen in uitstekende ge zondheid terugkwamen. Het ledental liep iets achteruit. Aan contributie werd ont vangen f. 521,25. Uitgegeven werd aan on kosten f. 48,15; reiskosten f. 61,70; verpleeg- kosten aan Chr. Vac. kolonie f. 305,35; aan R.K. Vac. kolonie f. 122.98; aan het Centr. Genootschap f. 439,71, totaal f. 977.97. Daar door ontstond een tekort van f. 456,72. De heer P. C. J. Bijl te Hoofddorp, is geslaagd als electro-teehnisch ingenieur en als zoodanig geplaatst bij de Philips- fabrieken te Eindhoven. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Benne- broekerdijk alhier, werd het laagst inge schreven: perceel I door C. Groen te Hoofd dorp. voor f. 4708; perceel II door H. L. Tebbens te Nieuwvennep voor f.595; per ceel III door C. G. Duwel aldaar voor f. 525. Massa door H. P. Bakker aldaar voor f. 6249. De gunning werd aangehouden. Ten overstaan van notaris A. van Pelt te Lisse werd in café Loogman nabij de Kaag alhier, publiek geveild het perceel bouwland, groot 11.40 Are, gelegen aan de Dr. Heijelaan te Abbenes. Kooper werd de heer W. B. van 't Riet aldaar, voor f. 1550. Tot ambtenaar van den verkeers dienst te Schiphol is benoemd de heer J. Kranenburg te Hoofddorp. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. W. Gerritsen en gez., Am bachtstraat. 9; Th. C. v. d. Meer, v. Tetsstr. 13; A. de Rooij-Dol. Lapinenburgstr. 2; L. Schrama en gez.. Stationsweg 240; J. M. de Vries, Haarl. straat 25. Vertrokken: S. den Boer, n. Lisse, v. d. Veld- straat 19; W. Kolk en gez., n. Haarlem, Woil- wermanstraat 47r.; H. Oostrom, n. Haarlemmer meer, Venniperweg 751, p.a. L. de Koning; P. v. d. Linden, n. Lommerskirchen b. Keulen (D.); J. de Graaff. n. Haarlem, Rijksstraatweg 121; A. C. van Dijk. n. Amsterdam, Handel- straat 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Johannes Anthonius, z. van H. J. Fransen en J. A. Segbers; Grietje, d. van W. Hopman en H. G. Voors. Ondertrouwd: J. C. Verkerk en M. J. van Beelen. Getrouwd: M. Marijnis en A. A. Freeke. Overleden: P. van Bourgondiën, man. 80 Jaar; J. A. van het Nederend, wed. van W. v. d. Lin den, 85 jaar. Gevonden. Te bevragen aan het bureau van politie tusschen 7 en 8 uur: das, portemonnaie met sleutel, stropdas, dameshandschoen, ceintuur, damesmuts. KATWIJK. H. Stengelin van Katwijk t Men schrijft uit Genève aan „Het Vader land". d.d. 15 Maart: Te Satigny bij Genève is Zaterdag op den hoogen leeftijd van 86 jaar de heer H. Sten gelin van Katwijk overleden, die jarenlang in Nederland gewoond heeft en zich als schilder vooral naam gemaakt heeft door het weergeven van het Nederlandsche vis- schersleven, van de toestanden in Neder landsche polders en van de pracht der Drentsche hei. De Nederlandsche regeering heeft twee jaar geleden uiting gegeven aan haar waardeering voor de wijze, waarop deze kunstenaar, Franschman van geboorte, zijn indrukken uit Nederland ln beeld heeft gebracht, door hem tot ridder in de orde van Oranje-Nassau te benoemen. De overledene, die een groot deel van zijn leven te Katwijk heeft gewöond, heeft daar wegens zijn verdiensten om de schildering van het vlsschersleven het eereburgerschap van deze plaats verkregen. Hij heeft toen de woorden „van Katwijk" aan zijn Fran- schen naam toegevoegd. Bij de begrafenis was o.a. ook de Neder landsche consul te Genève, de heer J. C. van Nollen, tegenwoordig. Hollandsche tul pen brachten den overledene den afscheids groet uit „het land waar hij zijn beste werk als kunstenaar had volbracht". Wij voegen hieraan toe, dat de Stengelin- straat alhier indertijd naar den nu over ledene is genoemd. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der B.V.L. Het jaarlijksch gezellig samenzijn had on der groote belangstelling plaats in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Als voorzit ter van de afd. Katwijk heette de heer A. den Dikken allen hartelijk welkom. Spr. zette het belang van de B.VL. uiteen voor vorstenhuis, volk en vaderland en herdacht STEUNREGELING POOTAARDAPPELEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt het volgende bekend: Dezer dagen werden aan de telers van goedgekeurde pootaardappelen circulaires niet formulieren voor het opgeven van voorraden en het aanvragen van denatu- ïatle verzonden. De circulaires werden niet toegezonden aan handelaren, daar niet bekend ls, wie goedgekeurd pootgoed in voorraad hebben. Handelaren, die voor vergoeding op on verkochte voorraden pootgoed ln aanmer king wenschen te komen, wordt aangera den deze circulaire met formulieren spoe dig aan te vragen bij den Nederlandschen Aigemeenen Keuringsdienst te Wagenin- gen of de Nederlandsche Akkerbouw-Cen- Irale. Bezuldenhout 15, 's-Gravenhage. Alle voorraadsopgaven moeten vóór 1 April a.s. zijn ingezonden aan het Secre tariaat van den Keuringsdienst van het gebied, waarin de pootaardappelen liggen opgeslagen. S063 de geboorte van Prinses Beatrix; staande werd op zijn verzoek een drietal hoera's op Haar uitgebracht. Spr. herdacht de woe lige dagen van November 1918, waaraan de B.V.L. zijn ontstaan te danken heeft en schetste de preventieve beteekenis er van. Staande werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, op het orgel begeleid door mej. C. Bauw. Kapt. Boulogne reikte hierop de brevet ten uit, n.l. dat van konlngschutter aan de heeren K. Meijvogel, T. Imthorn en L. Dompeling, benevens de koningschulters- medallle; het scherpschuttersbrevet werd overhandigd aan de heeren J Ouwehand, W, Steiger, A. van Dijk, A. de Jong, G. Wassenaar, J, P. Bekker, J. v. d. Plas, H. Bik en R, van Delft. Op voorstel van den voorzitter werd met alg. st. tot eere-lld benoemd pastoor Hesp, ln plaats van den vertrokken pastoor Schiphorst. Pastoor Hesp zelde, gaarne het eere-lidmaatschap te aanvaarden. De heer F. W. de Vries deed mededeelin- gen over de schietwedstrijden, waarna ka pitein Boulogne een propagandistische rede hield. De voorzitter dankte den heer Lammerse voor zijn bemoeienissen met de B.V.L. en namens deze overhandigde hij aan den heer De Vries een foto ln lijst van Prins Bernhard, Prinses Juliana met Prinses Beatrix. Afwisselend werden vele Vaderlandsche liederen gezongen. Ook had de vertooning plaats van de mooie Marinefilm. Na een pakkend slotwoord van den heer A. den Dikken werd staande gezongen het „Wij leven vrij, wij leven blij". Het was een prachtig geslaagde avond. Jaarvergadering „Algemeen Operatiefonds" Deze vergadering werd in „Casa Cara" gehouden. De voorzitter, de heer D C. van Leeuwen, wees ett bPi dat men ln de onmid dellijke nabijheid van het Acad. Ziekenhuis te Lelden, waar veel operaties gratis ver richt worden, niet zóó de noodzakelijkheid inziet lid te worden van een operatiefonds; toch blijft het aantal leden regelmatig toe nemen. Aan alle verplichtingen kon het fonds voldoen; zelfs heeft het aan de moe- dervereeniging bl] kunnen dragen ln de ver voerkosten om zoo mogelijk contributie- verhooging dezer vereeniging te voorkomen. Nu de hoofdvereenlglng toch tot contrlbu- tie-verhooglng heeft moeten overgaan, zullen de vervoerkosten weer ten laste der algemeene kas gebracht worden Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer K. Dijkdrent bleek, dat het ledental van 616 tot 751 ls geklommen, alzoo een toe name van 145 nieuwe leden. Momenteel zijn er zelfs reeds 860 leden. Voor achttien ope raties ls ln totaal uitgegeven f. 998,40. Uit het verslag van den penningmeester, de heer Jer. Varkevisser. bleek, dat er een batig saldo is van f. 239,31. Aan contribu ties kwam binnen f. 1430,24. De ka'scom- mlssie verklaarde alles ln orde. Er werd dank gebracht voor de uitgebrachte ver slagen. In de kascommlssie voor 1939 wer den benoemd de heeren J. M. A. Waterreus, D. C, O. Boekhoven en A. Parlevliet. Nadat de heer Houwaart namens de leden het bestuur hartelijk voor zijn be langeloos werk gedankt had, sloot de voor zitter deze vergadering. De bijzondere collecte in de Herv. Ker ken gehouden ten behoeve der kerktelefoon heeft opgebracht f. 232,80. De verjaardagsbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie brachten in Februari op f. 17,29'/i. Onze plaatsgenoot, de heer L. van Duyn JRz., reserve-luitenant bij het 19e regiment Infanterie, is benoemd als 2e lui tenant in actieven dienst bij het 8e reg. in fanterie te Arnhem. De collecte voor de kerktelefoon der Ned. Herv. Gemeente alhier ln beide kerken gehouden heeft f. 232.80 opgebracht. Het toestel, dat niet op honderd aan sluitingen ingericht was, was den laatsten tijd overbelast, hetgeen storend op de ont vangst der uitzendingen werkte.. Er kan nu aan de aanschaffing van een nieuw toestel voor deze zeer nuttige instel ling worden gedacht. In de telefoon-commissie ls in plaats van den heer P. C. Bloot, die was afgetreden, verkozen de heer O. van Diggele De andere commissie-leden zijn: de heeren L. van Beelen, J. van der Plas en P, van Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesvereen. De voorzitter opende en las Exodus 14 1 15, waarna hij de donkere toestanden zoowel op politiek als economisch terrein schetste en op enkele lichtpunten wees. De penningmeester kon met een batig saldo sluiten. Besloten werd een tweetal leden naar de alg. vergadering af te vaardigen. De aftr. bestuursleden werden met bijna alg st. herkozen. Vervolgens sprak het raadslid, de heer J. van Elk, over „In en om de raadszaal". Spr. behandelde in een kernachtig betoog de voornaamste punten uit de gemeente- begrooting. De steunverleening, woning bouw, scholenbouw, straatbelasting, de sa- HEDEN. Gerecht 10: Leidscho Esperantistenvereen. „Pacen Spr. Sig. Pragano, 8 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8V2 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leldsche Radiover., 81/4 u., nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Rijnsburg: Gemeente Gods 71/2 uur nam. .Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. ds. de Jong van Den Haag, 7 1/2 uur nam, Valkenburg (Gemeentezaal): Chr. Hist. Unie Spr. baron Bentinck en dhr. de Witt, 71/2 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/211 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consiütatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/i uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Tango Notturno". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mrs. Cheyney's verdwijning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Het geheim van de schorpioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2'/i uur nam. en 8 uur nam.: „Muiterij op de Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t.rn. Vrijdag 25 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en J. Doc- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De Blackburn Savings Bank ln Enge land maakt reeds Jaren met veel succes reclame voor haar bedrijf. In 1936 heeft de directie het reclame budget met circa 50 verhoogd. Een vermeerdering, die bijna geheel ls besteed aan dagbladreclame. Onlangs verklaarde een der leiders van deze bankinstelling, dat dagblad reclame, vergeleken met andere mid delen, „zonder eenigen twijfel" de beste resultaten oplevert. 8051 men- of tegenwerking der diverse fracties, kregen o.a. een beurt. Een aangename be spreking volgde, waarna de eero-voorzltter met dankgebed sloot. LEIDSCHENDAM. Tijdens werkzaamheden aan de rio- leering aan den Damlaan, had men ver zuimd des avonds voor voldoende afzetting zorg te dragen, terwijl elke verlichting ont brak Het gevolg was, dat de wielrijder J. Z. ln het gegraven gat terecht kwam en zich zoodanig bezeerde dat hfj gerulmen tijd zijn werkzaamheden niet kon verrich ten en ook thans nog hinder daarvan on dervindt. De heer Z. heeft door de mare chaussee proces-verbaal laten opmaken tegen het gemeentebestuur en tegelijkertijd een eisch tot schadevergoeding ingesteld. Gedurende gerulmen tijd werden vrou wen en meisjes welke de Rijksweg Den Haag-Utrecht passeerden lastig gevallen door een uit Den Haag afkomstig persoon. Dank zij de activiteit van de Rijkspolitie in samenwerking met de politie uit Noot dorp ls het thans gelukt den man te arres teeren. LISSE. Vergadering R.K. Ziekenhuisverpleging. De R.K. Ziekenhuisverpleging hield haar 14e jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental met 122 is vermeer derd. De financiën hadden een vrij gunstig verloop. Een klein voordeellg saldo kon worden geboekt. De reserve bedraagt f. 5212,30 Er werden in 1937 116 patiënten verpleegd tegen 105 ln 1936. In de tien we ken van 1938 die verstreken zijn werd f. 1000meer uitgegeven dan ontvangen, hetgeen een onrustbarend cijfer genoemd werd. Been gebroken. De heer A. M. wilde van zijn flets af stappen waarbij zijn voorwiel tegen den trottoirband kwam waardoor hU kwam te vallen en zijn onderbeen brak. Nadat in het Diaconessenhuis het been gezet was. ls hij weer naar huis vervoerd. Door architect L. Tol werd een aan besteding gehouden voor den bouw van een bakkerij voor de fa. de Lange met den vol genden uitslag: Gebr. Moolenaar f. 3475; fa. B. v. d. Zaal f. 3779; Daudey en Co. f. 3495. Het werk werd opgedragen aan fa. Gebr. Moolenaar. —Voor het diploma der Ned. Ver voor E.H.B.O. slaagden: B. Hooyer, J. Pf"®' J?' Tromp, J. Damen, J. A. Duivenvoorden, Tn- C. Duivenvoorden, A. Tates, A. de Graat. A Geerdes, M. Kulk en H. van Steijn. De examinator, dr, Zuyderveld uit Sas- senheim complimenteerde de geslaagden, 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6