STARK's LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 21 Maarf 1938 De begrooting van het Landbouwcrisisfonds KREYMBORG UI Mill! O pasta tne( WHA qeSchiM/zeto. alléén bij Verhoogde teelt heffing bij aardappelregeling GEMENGD nieuws Oss weer in opspraak. Assuradeur gearresteerd wegens verduistering. Zaterdagmiddag heeft de maréchaus see te Oss te zijnen huize gearresteerd de heer J. G. M. v. d. H.. assuradeur en directeur van een klein bankbedrijf te Oss. Hij wordt verdacht van verduiste ring van een groot bedrag, alsmede van oplichting. De boeken en beschei den zijn op last van de justitie in beslag genomen. Daar het onderzoek in deze zaak bijzon der moeilijk was. heeft het jaren geduurd voordat door de maréchaussée te Oss kon worden aangenomen dat men hier te doen had met iemand die alle mogelijke listen moet hebben toegepast om zijn manipula ties uit te voeren, zonder met de politie in aanraking te komen. Men kan dan ook aannemen, dat deze verdachte een reeks van kleine verduisteringen heeft gepleegd oo zoodanige wijze dat hit langen tijd door de mazen van de wet heeft kunnen door glippen. Voornamelijk eenvoudige lieden heeft hti tot zijn slachtoffers gemaakt en de bedragen, welke hij zich in den loop der jaren heeft weten toe te eigenen, ziin gezamenlijk tot een groot bedrag aange groeid. Onmiddellijk nadat de man naar de kazerne was overgebracht, werd diens wo ning onder bewaking van de oolitie gesteld en huiszoeking verricht. Ook bet bankiers kantoor. dat gevestigd is in de Molenstraat te Oss. is door de politie doorzocht. De daar aanwezige boeken en bescheiden werden oer vrachtauto naar de kazerne overge bracht. Het onderzoek zal uit den aard der zaak nog wel eenige weken vorderen, voordat uit de boeken den omvang der manipula ties kan worden vastgesteld, v. d. H.. die ■vijf jaar geleden zijn kantoor te Oss heeft gevestigd, was voordien klerk od een notariskantoor te Berghem. Daar oefende hii naast dit werk ook het beroep van assuradeur uit en van dien tijd dateeren ziin verschillende verduisteringen. Felle brand in Groningen. Fongers' rijwielfabrieken door het vuur bedreigd. Loods en monteursafdeeling verwoest. Zaterdagmiddag te ongeveer twee uur ontdekte het dienstmeisje van mevr. Fongers. dat in den tuin liep, welke grenst aan de rijwielfabrieken van de firma A. Fongers, aan den Heereweg te Groningen, dat er vlam men kwamen uit de naast de fabrieken gelegen groote loods. Hoewel de brand weer met een groote motorspuit eenige minuten later reeds ter plaats was, stond de geheele loods, ter groote van 40 bij 20 meter, bijna op hetzelfde moment geheel in brand. Groote vlam men sloegen naar buiten, terwijl dichte rookwolken zich over de omgeving ver spreidden. Aangezien deze loods gedeel telijk als schilderswerkplaats is inge richt, gedeeltelijk een opslagplaats vormt van afval en oud materiaal, brandde zij als een fakkel. In verband met den harden wind was het gevaar niet denkbeeldig, dat het. vuur naar de eigenlijke fabrieksgebouwen zou overslaan Nog oen tweede motorspuit werd gealarmeerd, welke de fabrieksgebouwen nat hield doch desondanks niet kon ver hinderen dat het vernietigende vuur het dak aantastte en op deze wijze oversloeg naar de monteursafdeeling. Acht stralen waren noodig om het vuur tot de loods en de monteurs afdeellng te beperken, hetgeen na anderhalf uur gelukte. De groote hitte, welke de vuurmassa ver spreidde. vormde voor de brandweerlieden een groote handicap. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat werkjongens, die de fabriek des Zater dags moeten opruimen, achteloos een sigaret in de loods hebben weggeworpen. Het nabbjsschingswerk heeft nog gerui- men tijd in beslag genomen. De schade wordt door verzekering gedekt. Brand te Vlaardingen. Gistermorgen tegen tien uur is brand uitgebroken in het pand Binnensingel 114 te "vlaardingen. bewoond door den heer A A. Boudens. hoofd van de R.K. Mulo- school .Bt. Willibrordus" aldaar. De heer Boudens en zijn echtgenoote waren afwezig en namen deel aan af- ■standsmarschen. tertvijl zes van de tien kinderen van 9 tot lVi jaar aan de zorgen van een tante waren toevertrouwd. De brand is ontstaan op de bovenste verdieping waar zich de slaapgelegenheid van de kinderen bevindt. Aanvankelijk dacht men. dat het niet zoo'n vaart zou loopen Buren trachtten het vuur met emmers water te blusschen, doch dit vond zoo gre.ig voedsel in het brandbare bedden- materiaal, dat aan blusschen niet te den ken viel en men nauwelijks tijd had de vier kinderen tijdig in veiligheid te brengen Toen de brandweer ter plaatse kwam was de bovenste etage al zoo goed als uit gebrand. Door krachtig optreden wist men den brand tot deze verdieping te beperken. Mei drie stralen werden massa's water in het pand geworpen, waardoor de beide andere etages belangrijke waterschade kregen De uitgebreide bibliotheek van den heer Boudens. die uit honderden boeken bestond, heeft men tijdig in veiligheid kunnen brengen, doch het meubilair heeft zeer te lijden gehad. De oorzaak van den brand is ombekend. Vermoedt wordt, dat een zesjarig kind nabij de zoldertrap met vuur heeft ge speeld. Het pand. eigendom van den heer H. de Korver. zoowel als de inboedel waren verzekerd. Misdrijf na het carnaval. Lijk van een landbouwersknecht gevonden met diepe snijwonden. Zaterdag is uit de Zuid Willemsvaart onder de gemeente Berlicum iN. Br. i. het lijk opgehaald van den 32-jarigen land bouwersknecht. J. de Haas. afkomstig uit Nuland. die in dienstbetrekking was bij een landbouwer te Mariaheide. Het liik werd in een toesiand aangetroffen, welke het vermoeden wettigt, dat de jongeman het slachtoffer is geworden van een mis. drijf. Het hoofd vertoont diepe snijwonden, terwijl pet en overjas ontbreken. Ook van de fiets, die de Haas bij zich moet hebben gehad, is geen spoor gevonden Het lijk is door de justitie in beslaat ge nomen De Haas stond als een stillen op- passenden jongeman bekend en voor zoo ver bekend, had hil geen vijanden. Vijfjarig knaapje verbrand. Gistermorgen omstreeks 11 uur is brand uitgebroken in de schuur van de tuinders woning van den heer Timmermans aan den Waterleidingsingel te Venlo. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur met enkele stralen te blusschen. Een paard, dat in de schuur stond, kon tijdig naar buiten worden gebracht, Groot was echter de ont steltenis. toen, nadat de vlammen gedoofd waren, een onderzoek in de schuur tot de ontdekking leidde, dat het vijfjarig zoontje van den heer P. in de schuur had gespeeld, voordat het vuur uitbrak. Het geheel ver koolde lijkje werd in de overblijfselen ge vonden VERDUISTERING BIJ EEN BANKMDRIJF Twee directeuren oneervol ontslagen. Reeds gedurende eenigen tijd bestond het vermoeden, dat op het bijkantoor Delft van de N.V. Incassobank niet alles ln orde was. Men had reeds verschillende malen ontdekt, dat de boeken geen juist beeld ran den toestand van het filiaal gaven en wist. dat. de vermoedelijke malversaties reeds eenige jaren achtereen moesten zijn gepleegd. Sedert 1 Januari had men de leiding van het kantoor dan ook reeds opgedragen aan den procuratiehouder F, W. van Vloten en was de directeur, mr. H. W. van E geschorst in afwachting van het onderzoek. Hoewel het onderzoek nog niet is be ëindigd. staat thans wel vast. bericht Het Volk. dat er op het kantoor in den loop der jaren een aantal fictieve rekeningen werd geopend, terwijl de boekhouding ook niet in orde was. Men vond een en ander voldoende om den directeur van het kan toor. mr. H. W. van Emet Ingang van 15 dzer oneervol te ontslaan. Voorts bracht het onderzoek aan het licht, dat ook de heer W F. A. van K. die tot voor kort mededirecteur van het bijkantoor was. evenmin vrijuit ging. Inmiddels was deze overgeplaatst naar Rotterdam, doch ook hii is met ingang van 15 Maart oneervol ontslagen Men kan nog niet met zekerheid bepa len. hoe groot het verduisterde bedrag is. Vast staat wel. dat het niet groot is, TWEE NEDERLANDERS BIJ EEN AUTO ONGEVAL IN BELGIË GEWOND. Gisterochtend is op den straatweg bij Capellen (België) op dezelfde plaats, waar eenige a-eken geleden een Nederlandsche auto door een afsluitboom van een spoor wegovergang is gereden, opnieuw een Ne derlandsche auto verongelukt. De auto. waarin de heeren C de Jager en A. Zuid- weg uit Amemuiden gezeten waren, reed tegen den afsluitboom, waardoor het voor stuk van de auto geheel werd vernield. Beide inzittenden werden aan het gelaat gewond, de heer Zuidwez zoo ernstig, dat hii in de Sint Josefskliniek te Capellen moest worden opgenomen. De heer de Jager kon na verbonden te zijn. huiswaarts keeren. SLAG VAN EEN MOLENWIEK GEKREGEN In een onbewaakt oogenblik wist een vijfjarig zoontje van de familie V. te Maasland op het terrein van een water molen, toebehoorende aan den heer de B. te komen. Het ventje liep langs den molen en kreeg een klap van een draaiende wie ken. Met ernstige wonden aan het achter hoofd werd het knaapje opgenomen in het ziekenhuis te Delft, waar het daags daarna aan de gevolgen Is overleden. SPIRITUSDRINKERS VEROORZAKEN BOSCHBRAND. Twee zwervers. H. van der L. en V. bel den spiritusdrinkers, die gistermiddag in een bosch onder Ommen vertoefden, stook ten daar in zwaar beschonken toestand een vuurtje. De gevolgen bleven niet uit en weldra vat-te het bosch vlam. Van der L. liep daarbij zoo hevige brandwonden op. dat hij naar een ziekeninrichtlng moest worden vervoerd Voorbijgangers wisten den brand te blus schen. De politie stelde V. in verzekerde bewaring en nam eenige flesscben spiritus in beslag. SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. Aan boord van het Noorsche motortarok- schip ..Teth", dat in reparatie lag in dok twee bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij aan de Heyplaat, is Zaterdag middag brand uitgebroken, vermoedelijk doordat een olie- en vetlaag, die op de stookplaat van de donkeyplaat was vast- gekoekt. vlam heeft gevat. Aanvankelijk ilet de brand zich zeer ernstig aanzien, maar toen men drie stralen van de eigen brandleiding, alsmede een straal van de „Havendienst 2" op het vuur had gericht, verminderde dit weldra zienderoogen. In betrekkelijk korten tijd had de brandweer den brand onder de knie. Na een uur kon het materiaal weer inrukken. Het bleek tenslotte, dat de brand alleen door de zware rookontwikkeling zoo'n ernstig aanzien had gehad. De schade aan de tankboot is dan ook beperkt gebleven. BUITENLANDSCH GEMENGD. Japansch schip gezonken. 43 slachtoffers. Het Japansche s.s. „Jlnzen Maroe" is bij de Zuidkust van Korea gezonken. Van de vijftig passagiers konden slechts zeven gered worden. u 'TWEE MATROZEN AAN BOORD VAN EEN FRANSfH SCHIP OMGEKOMEN. Aan boord van het Fransche petroleum- tankschip „Merope" zijn te Londen in het dok twee matrozen ln een benzinetank ten gevolge van giftige dampen om het leven gekomen. SPOORWEGONGEVAL IN BRITSCH- INDIË. De sneltrein AllahabadBombay is op 75 mijl afstand van Jubbelpore in botsing gekomen met een goederentrein. De ma chinist en een stoker werden gedood, ne- negentien Inlanders werden gewond. 6860 (lngez. Mea.) /CHEEP/ TJUNCEWÏ Kon. Paketv. My. TASMAN, 18 Maart van Manilla te Durban NIEUW HOLLAND, 18 Maart van Singapore naar Adelaide BARENTSZ, 18 Maart van Shanghae te Saigon. Mij. Oceaan POLYPHEMUS, 18 Maart van Bremen te Batavia. My. Nederland POELAU LAUT, thuisreis, pass. 18 Maart Gibraltar TAJANDOEN, thuisreis. 19 Maart van Port Said. Rott. Lloyd SIBAJAK. wordt 22 Maart ca, 12 uur 's middags van Batavia te R'dam ver wacht KERTOSONO, 19 Maart van Java te R'dam. Holland-Australië Lyn BINNENDIJK, thuis reis. 18 Maart van Singapore. Holland-Auslralië Lyn AAGTEKERK, uit reis. 19 Maart van Bombay. Holland-Amerika Lyn BINNENDIJK, thuis reis, 19 Maart v.m. te Londen. Kon. Ned. Stoomb. My. ORESTES. 19 Maarft van Ohili te A'dam. Diverse Stoomvaartberlcliten RIJNSTROOM. A'dam naar Bristol pas. 18 Maart Dungeness GROENLO. Velsen naar Castro Urdiales. pass. 18 Maart Dungeness KATWIJK* R'dam naar Bilbao, pas. 18 Maart Dungeness ZAANSTROOM. A'dam naar Liverpool, pass. 18 Maart Dungeness ROTULA 18 Maart van Auckland naar Baiik Pappan JONGE ANTHONY, Antwerpen naar Alexan dre. pass. 18 Maart Gibraltar JONGE ELISABETH, Danzig naar Malta, pass 19 Maart Ouessant SCHOKLAND. 19 Maart van R'dam op de Tyne ST. ANNALAND, 18 Maart van Blyth op de Theems JEAN^- UNETTE, 19 Maart van Londen te Ipswich. v.aarom zoudt ge Uw jongen niet liever n Waarborg pakje geven? Voor hel ge.'d behoeft U het niet te laten, want Kreymborg concurreert scherp. 8049 flngez. Med.) 1 Snellere beperking over heidsbemoeiing nog niet mogelijk. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het Landbouwcrisis- fonds zegt de minister van Economische Zaken dat de Landbouwcrlsiswet 1933 hem geen voldoende bevoegdheden geeft om steunverleeningen en prijsregelingen te treffen, welke er op gericht zijn den agra- rischen arbeid ruimer te beloonen, dan voor de instandhouding van het land- en tuinbouwbedrijf noodig moet worden ge acht. De minister is van oordeel, dat het niet op den weg der regeering ligt, noch door een wijziging der Landbouwcrisiswet 1933, noch door het scheppen van eenige andere wettelijke regeling, blijvende fi- nancieele steunmaatregelen te treffen tot bevordering van het bedrijfsleven in den landbouw. Maatregelen ter versterking van de economische positie van den landbouw dienen in de eerste plaats uit te gaan van de ondernemers zelf. Op de overheid rust dan de taak de mogelijkheid te scheppen, dat bedrijfsre gelingen, welke aan nader te stellen voor waarden voldoen en niet strijdig zijn met het algemeen belang, een zoodanigen grondslag kunnen verkrijgen, dat hun wer king zoo effectief mogelijk zij. Of tot de maatregelen tot versterking van het bedrijfleven in den landbouw ook zal behooren het stellen van waarborgen, ten aanzien van de bekwaamheid van hen, die als leider van een landbouwbedrijf op treden zal, daar zoodanige maatregelen van blijvenden aard niet van den minister kunnen wprden verwacht, mede afhangen van het standpunt, dat door het bedrijfs leven zelf ten opzichte daarvan wordt in genomen. De minister zou gaarne zien, dat hei mo gelijk ware tot een snellere beperking van de overheidsbemoeiingen met den landbouw te geraken. Zulks zal echter slechts in be langrijke mate het geval kunnen zijn. in dien óf de economische omstandigheden zich zoodanig wijzigen, dat geen prijsrege lingen of productieafzetregelingen meer noodig of wenschelijk zijn, óf wel de nog ,,oodzakelijke onderhandelingen door de be langhebbenden zelf meer en meer worden overgenomen. De bezwaren, welke zijn aangevoerd te gen overneming der regeling door de or ganisaties op basis van de Landbouw-Cri- siswet 1933. meent de minister als volgt te kunnen weerleggen. In de eerste plaats merkt hij op, dat de overneming op basis van genoemde wet slechts als een overgangsmaatregel moet worden aangemerkt. Zooals hij reeds in de inemori? van antwoord aan de Tweede Kamer heeft medegedeeld, wordt het scheppen van een nieuwe wettelijke basis overwogen. Voorts wijst hij er op, dat het door hem ingenomen standpunt, dat op zet en doei der Landbouw-crlsiswet hem niet de vrijheid verleenen maatregelen te treffen, welke er doelbewust op gericht zijn den landbouw in een toeneming van de algemeene welvaart door een ruimere opbrengst van zijn product te doen deelen, in het bijzonder betrekking heeft op den financleelen steun, welke op grond van deze wet aan den landbouw wordt verleend Tegen het overnemen van regelingen door belanghebbenden met het doel te trachten door versterking van de economische po sitie van het bedrijf hun medebedrijfsge- nooten een betere opbrengst te verschaf fen, zou dc minister geen bezwaar heb ben, mits dit streven uiteraard niet strijdig is met het algemeen belang. De door eenige leden aan het stelsel van glijdende schaalgerechten gewijde be schouwing geeft den minister aanleiding op te merken, dat, hoezeer door de glijden de schaalgerechten op granen den akker bouw een vaste basis wordt verschaft, dit stelsel door de veelvuldige wijzigingen van de invoerheffingen voor den handel zeer ernstige bezwaren medebrengt. Ook voor de bepaling van de bij den export ver werkte producten te verleenen restituties biedt het stelsel der glijdende schaalge rechten ernstige moeilijkheden. De minis ter is dan ook van meening. dat invoering van glijdende schaalgerechten geen over weging verdient. Wat de positie van de landarbeiders be treft dient rekening te worden gehouden met de bedrijfsuitkomsten. Het mond- en klauwzeer. Ten aanzien van de gevolgen van het mond- cn klauwzeer onder het rundvee, kan de minister mededeelen, dat op ver zoek van den regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij door den centralen crisis-conitroledienst in overleg met den Veeartsenijkundigen dienst een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld, waarbij aan het aantal als melkvee on bruikbaar geworden runderen bijzondere aandacht wordt besteed. De minister hoopt binnenkort, aan de hand van de resultaten van dit onderzoek, een beslissing te ne men nopens de in verband daarmede te nemen maatregelen op het gebied van de tecltregellng. De stopzetting van den invoer van Ar- gentijnsch bevroren vleesch zou. naar de mcening van den minister, tegenover een betrekkelijk onbeteekende verruiming van de teeltregeling, veel ernstiger nadeel uit handelspolitiek oogpunt met zich mede brengen. De minister merkt op, dat hij, gezien de gegevens waarover hij beschikt, den richt prijs van tarwe op f. 10.voldoende acht. Wat de roggeprijzen betreft, deelt de minister mede, dat daaraan voortdurend aandacht wordt geschonken. De aandacht moge er op worden geves tigd dat ondanks den teruggang van het areaal in 1937 ten opzichte van 1936. nog immer een belangrijke vergrooting van het tarweareaal vergeleken met de voor de cri sis gelegen jaren aanwezig is. Zoo beliep het areaal van 1937 nog ruim het dubbele van dat van' 1930. De vraag omtrent een mengverbod van boter en margarine is nog bij den minister in onderzoek. Margarineprijs Wat betreft het peil van den margarine- prijs moge de minister opmerken, dat ge tracht wordt de heffing op dit product, alsmede de heffingen op vetten en oliën, zoodanig te regelen, dat een behoorlijke consumptieverhouding tusschen de boter cn deze producten wordt bereikt. Een ver laging der heffingen op margarine, enz., kan onder de huidige omstandigheden niet worden overwogen. Gelet op den reeds bereikten omvang der verstrekking van goedkoope margarine, is het den minister niet mogelijk gevoig te geven aan den aandrang om deze verstrek king uit te breiden tot hoofden van ge zinnen en andere kostwinners, die niet in de rijksinkomstenbelasting zijn aange slagen. Tegen het denkbeeld van enkele leden om het gebruik van boter verplicht te stel len bij leger en vloot en in huishoudscho len bestaan groote bezwaren, met name van financieelen aard, zoodat dit niet voor verwezenlijking vatbaar is te achten. Naar aanleiding van het verzoek van eenige leden deelt de minister mede, dat de nadeelige saldi der aardappelenregelin gen 1936 en 1937, die ten laste van het Landbouwcrisisfonds komen, ongeveer f. 2.600.000 odragen. Voor 1938 wordt ge raamd. dat de aardappelregeling bij een Leeltheffing van f. 50.per H A. van het Landbouwcrisisfonds nog een offer zal vra gen van pl.m. f. 1.500.000. Onder verwijzing naar de hierboven ge geven cijfers merkt de minister op. dat hij het in verband met de groote nadeelige -aldi ten aanzien van de oogsten 1936 en 1937 wenschelijk achtte te trachten een beter evenwicht te verkrijgen tusschen de inkomsten en uitgaven dan tot dusver het geval was. Na bestudeering van de voor- en nadeelen van een en ander werd aan een verhooging der teeltheffing de voor keur gegeven boven verlaging der denatu- ratievergoeding. Geen uitbreiding tuinbouw De minister is van meening, dat uitbrei ding van den tuinbouw onder de bestaan de omstandigheden niet kan worden toe gestaan. Het nog beschikbare areaal in de verschillende provinciën is tot nu toe vol doende gebleken om aan de aanvragen van de jonge tuinders, die daarvoor in aanmer king komen, te voldoen. Tot uitreiking van teeltvergunning voor vlas wordt niet over gegaan. omdat daarvan geen reserve in het totale areaal aanwezig is. In verband met den toestand in den tuinbouw kan de minister geen vrijheid vinden te bevorde ren, dat hierbij eenige grootere soepelheid zal worden betracht. De positie van onze fruitteelt heeft de aandacht van den minister. De aanleg van nieuwe boomgaarden en de moderniseering der frulttceltbedrijven zullen ongetwijfeld binnen enkele jaren grooten invloed op den afzet uitoefenen. Tot op heden is er voor het goede fruit dezer nieuwe aanplan- tingen nog voldoende vraag. Hoewel bij de te verwachten toenemende productie op hel mindere fruit een prijsdruk onvermij delijk lijkt, ziet de minister op dit oogen blik nog geen aanleiding tot ingrijpen. Het vraagstuk aangaande tabakscultuur heeft de aandacht. In de gebieden, waar de teelt van tabak van beteelcenis is, wor den met medewerking van de regeering reeds proeven genomen. Het verloop van die proeven is echter nog niet zoodanig, dat- daarin aanleiding is gevonden het weer op ruime schaal ter hand nemen van deze teelt van regeeringswege te bevorderen. VOOR DINSDAG 22 MAART. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. Avro-ultzending 8.00 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Piano en viool 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Ensemble Jetty Cantor en Gram. platen 1.00 Het Om roeporkest en Gram. platen 2.45 Kniples - 3.45 Gram. muziek 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 De Palladians 6.30 Gram. muziek 7.00 Voor de kinderen 7.05 Avro-dansorkest 7.30 Engelsche les - 8.00 Berichten A.NP. Mededeelingen 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein 9.15 Gram. muziek 9.45 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein 10.30 Schaakles 11.00 Berichten A.N.P. Hier na het Avro-dansorkest 11.40—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 M. Kro-uitzending 8.00 9.15 en 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. halfuur 12.00 Berichten 12.15 Kro-orkess (1.00—1.20 Gram. muziek) 2.00 Voor de vrouw 3.00 Modecursus 4.00 Kro-Melodis- ten, solist en Gram. muziek (Om 5.45 Felicita- tiebezoek) 6.40 Esperantoles 7.00 Berichten 7.10 Kro-Orkest en solist 7.35 Sporc- praatje 8.00 Berichten A.N.P. en Kro- Mede deelingen 8.15 Lijdensmeditatie 9.30 Kro- Symphonle orkest m.m.v. het Amsterdamsche Trio 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 José Ro senberg en zijn orkest 11.10—12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.45 Causerie „History in the making" 12.05 Het Viani-Sextet 12.35 Radiotooneel - 1.20 Piano- sycopatlons 1.35—2.20 Gram. muziek 4.20 Voor de vrouw 4.50 Het Arthur Dulay- kwlntet m.m.v. solisten 5.20 Fluitvoordracht 5.40 Montague Brearley en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 B.B.C.-Midland-orkest 7.20 Zang bij den vleugel 7.30 Medische cau serie 7.50 B.B.C.-Variété-orkest. B.B.C - Revue-koor en solisten 8.50 De Hill-Billy Band m.m.v. solisten 9.20 Berichten 9.40 Causerie ..America speaks" 10.00 Mantovani en zyn dansorkest 10.35 Radiotooneel mei muziek 11.35 Joe Kaye en zyn orkest 11.5U 12.20 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7.50. 8.55—9.40 en 10.40 Gram. muziek 12.40 Bailly-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Vioolvoordracht 3.20 Zang 4.20 Vocaal ensemble en solisten 5.30 Der- veaux-orkest - 8.35 Pasquier-trio en solisten 9.5011.50 Radiotooneel. Keulen. 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 Omroep-Amusementsorkest 11.20 Omroep orkest 1.30 Gram. muziek 3.20 Omroep- sextet m.m.v. soliste 5.20 Instrumentaal con cert 6,35 Gram. muziek 7.5011.20 Om roep-Amusementsorkest, orkest v. d. Rijks arbeidsdienst, Omroepschrammelensemble en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gram. muziek 5.20 Omroeporkest 6.50 Gram. muziek 8.20 Cabaretprogramma 9.20 Omroepsymphonie-orkest 10.3011-20 Gram. muziek 484 M.12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepsalonorkest 1.30 Omroep- dansorkest 1.50—2.20 Gram. muziek 5.20 Omroepkleinorkest 6.35 Zang 7.00 Gram. muziek 8.20 Omroepkleinorkest en het Eupe- ner Mannenkwartet 10.3011.20 Gram. muz. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 22 Maart, lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur. Avro, Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro. Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 P?rJJs 9.50 Keulen 10.35 ParUs R. 12-05i Itedio P.T.T. Nord 12.20 Parijs R. ^^O Brussel (VI.) 14.20 Radio PTT. Nord 15.05 Paius R. 15.20 Keulen 16.20 Parijs R. «-WJ Brussel (VI.) 18.35 Brussel (Pr.) l9-'" Keulen 21.40 R. Danmnrk of div. 4e Programma: 8.00 Erusrel (jVJ.) versen 10.35 London Reg. li Drolt?,,o - 12 35 Keulen - 13.20 Droitwich - mndon Reg. 16.50 Droitwich 19.20 BrUS ^1 (VI.) Of div. - 10.50 Droitwich - "25 Boedapest of div. - 23.00 London Reg. - 23.J» Droitwich. 24

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14