De Korfbal-Competitie Nederlandsch hockeyploeg slaat België (3—2) LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Maandag 21 Maart 1933 Uitslagen van gisteren Fluks nog steeds in gevaar. JJe zege was veraiena de. Dit gaf België moed. Men bleef met het WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Een geflatteerde doch verdiende overwinning van Achilles. Gistermorgen werd de revanche clubwedstrijd verreden tegen de R.K. W. V. Achilles, welke vorige week onbeslist eindigde. Beide teams wa ren op zijn sterkst vertegenwoordigd en vooral de A-klasse, welke thans 17 man sterk was. was door het uitkomen van J. Rfeyneveld, B. de Vries en Been sterk in kracht vooruit gegaan, terwijl J. Verschoor het Nieuw Sw.-team versterkte. In deze categorie is de strijd dan ook zeer fel geweest en reeds in de eerste ronde werd door verschillende demarages het peleton uiteen ge rukt. Buys (A) en T. van Rooyen (N. Sw.) wisten reeds in de eerste ronde te ontsnappen, gevolgd door R. Riethoven en Schuller iN.Sw.) en J. Reyneveld (A). Deze ronde werd afgelegd in 12 min. 8 sec. In de tweede ronde wisten Reyne veld, Buys en Riethoven bijeen te komen, ter wijl T. van Rooyen door pech een achterstand kreeg. Reeds nu vielen drie slachtoffers, welke door pech of grooten achterstand uitvielen n.l. J. Ver schoor (N.Sw.), Been (A.i. de Vries (A) en Claassen (A). Na drie ronden hadden de weg- loopers reeds een voorsprong van 2 minuten 52 sec. op Siebeling (A.) die het alleen probeerde, terwijl vlak achter hem Lode wij ks en van Am sterdam aan de bewaking der sterke Achilles- renners waren ontsnapt en een opmarsch naar den kop begonnen. M. Segaar (N.Sw.) was evenals vorige week niet gelukkig en moest thans door een lekke band opgeven, terwijl T. van Rooyen van fiets moest verwisselen en een grooten achterstand kreeg en later met J. v. d. Leest samen door ging. J. Schuller en R. Riethoven reden op fraaie wijze aan den kop. De ronden werden in even 12 minuten afge legd. hetgeen niet verhinderde dat A. v. Am sterdam langzaam maar zeker wist in te loopen, gelijk met Lodewijks. Jammer was het daarom dat hij pech kreeg en van fiets moest verwis selen. hetgeen zich even daarna herhaalde, waarna B. Lodewijks zijn clubmakker zijn rij wiel afstond. Zijn achterstand was thans weer 2 min. 51 sec. geworden. Door het afloopen van zijn ketting raakte J. Schuller jammer genoeg los van Buys en bleef de stand tot het einde zoo gehandhaafd. Vol spanning wachtte men nu den eindsprint af tusschen den kampioenspjrinter van Haarlem J. Reyneveld en den kleinen Riethoven, welke op prachtige wijze door laatstgenoemde met I1/2 lengte werd gewonnen. De uitslag werd: 1. R. Riethoven, 78 K.M. in 2 uur 7 min. 10 seconden; 2. J. Reyneveld (A.), 3. A. Buys <A.), 4. J. Schuller, 2.9.43; 5. v. Am sterdam 2.10.15. Nieuw Swift 8 ounten, Achilles 7 punten. In de B-klasse waren in totaal 25 renners aanwezig, waarvan slechts 8 Nieuw Swift ren ners. Door pecht of achterstand waren in de eerste ronde reeds vier Haarlemmers uit den strijd n.l. Koppen, van Sprundel, van der Ende en Beekhuis. In de tweede ronde vielen W. van Rooyen en J. Geenjaar als slachtoffers, en was het geheele peleton uiteen gerukt. W. Geen jaar en F. v. d. Berg waren nog ln de kopgroep te vinden, ter"- wijl Hintbergen, Rosbergen en Werkhoven het even daarna passeerende tweede peleton nog tegenwoordig waren. Een groote handicap was nu het uitvallen van Joop Laven, die vorige week zoo keurig de tweede plaats bezette. Even daarna moest ook J. Hintzbergen cloor pech opgeven, terwijl de kleine Rijsbergen het zelfde lot moest deelen. Alle hoop was voor Nieuw Swift nu op van den Berg en Geenjaar gevestigd, terwijl J. Werkhoven nog voor een verrassing kon zorgen. In de vierde ronde kreeg W. Geenjaar een lekke band en viel uit de kopgroep weg. waarna hij van Werkhoven de fiets kreeg. Niet ontmoedigd zette hij de achtervolging in en zou zeker zijn ingeloopen als hij niet door stuurbreuk een tuimeling maakte, zoodat thans alleen van den Berg overbleef. Vier Achilles-ren- ners lagen nu aan den kop. op bijna twee mi nuten gevolgd door een peleton van vier, w.o. F. v. d. Berg. De eindsprint gaf den volgenden uitslag: 1. Koelemij (met kleinen voorsprong); 2. Duys, 3. Portegies, 4. Stet, 5. Schrama, allen Achilles. Fr. v. d. Berg legde beslag op de zesde plaats. De totaal-uitslag werd nu 22 punten Achilles. 8 punten Nieuw Swift. Bij de juniores kwamen wederom 9 renners aan start en was het wede- om Henk Noest die overtuigend wist te winnen, door mei flink verschil den eindsprint te winnen van Donkersloot <A.>. en hiermede beslag te leg gen op den extra-prijs, beschikbaar gesteld dooi den heer van Rooyen; 3e werd de Achillesman Daanen; 4. van Roode; 5. J. v. Klinken (N.Sw.). Na afloop werd aan het bestuur van Achilles de fraaie beker overhandigd en zeide dit be stuur spoedig een revanche-wedstrijd te zullen organiseeren. A.s. Zondag zal Nieuw-Swift uitkomen op de grasbaanwedstrijden van Achilles te Heemstede. SWIFT. Dc eerste peleton-wedstrijd. De eerste peleton-wedstrijd in dit seizoen is een succes geworden. Een 14-tal renners kwam aan den start, om het tegen den wind op te nemen. De A-klassers startten het eerst en wisten er direct een goed tempo in te brengen. Na onge veer 10 K.M. krijgt R. Mint kettingpech en daardoor een achterstand. Niet ontmoedigd wist hij zijn fiets weer vlug in orde te maken en de vluchtelingen na te gaan. Reeds na 20 KM. had hij ze ingehaald om direct een uitlooppoging te wagen. Deze poging werd echter verijdeld door Chr. de Vink. die hem direct achterna ging. ge volgd door de anderen. Het zijn steeds C. de Vink en P. Mint die het tempo er goed in trach ten te houden. Zoo gaat het tot het keerpunt, waar de rijders zich even den tijd gunnen om af te stappen. Na vijf minuten oponthoud gaat de strijd weer verder. De wind belet er direct een flink tempo in te brengen. Er is nu geen sprake van uitlooppogingen, zoodat de renners gezamenlijk op de finish afkomen. De sprint was fraai. Tot op 50 meter was er niets van te zeg gen wie als eerste zou aankomen, totdat als een pijl uit den boog N. de Romeijn naar voren schoot. Hiermede wist hij zijn eersten wedstrijd in de A-klasse te winnen. C. de Vink kwam op de tweede plaats, L. Paats reed een goeden wed strijd en wist zich op de derde plaats te klas- seeren. Mint werd zonder verschil vierde. C. Gros reed bulten mededinging mee. In de B-klasse kwam er een verrassende uit slag. W. den Daas die in de voorgaande wed strijden niets gepresteerd heeft, toonde weer eens. dat als hij er zin ln heeft, hij het ook wel kan. C. Biermans gaat steeds beter rijden. Jam mer was het, dat hij de laatste 100 meter voor de finish Henk Holswilder met zijn ellebogen den kant indrukte, zoodat deze zich in de sprint niet geheel kon geven. Biermann kwam wel als tweede aan maar werd wegens het genoemde hinderen naar de derde plaats teruggezet en Holswilder kwam zoodoende op zijn plaats. Het verrassendst van allen reed K. Kapaan. Deze renner gaat goed vooruit. De vierde plaats werd zijn deel voor zijn volhardend rijden. Th. Holst heeft te weinig training om een goed succes te behalen. W. van der Berg weet zijn krachten niet goed te verdeelen. Met den wind in den rug ging het best, maar tegen den wind is het mis. J. de Boer is een echte pechduivel. Weer werd hij door een lekke band uitgeschakeld. De C-klassers lieten weer grootendeels verstek gaan. Alleen G. Heemskerk en T. Herreur kwa men aan start, twee renners die nog maar kort de wielersport beoefenen. Daar Herreur een lekke band kreeg, werd hier geen strijd geleverd. Woensdagavond 8 uur trainingsavond. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Hedenochtend om half negen was de stand van den Zesdaagsche te Parijs: 1. Kaers—Billiet 277 pnt. 2. IgnatDiot 235 pnt. 3. PelissierPellenaars 22 pnt. 4. PijnenburgWals 195 pnt. 5. ArchambaudGuimbretière 89 pnt. 6. MagneSpeicher 75 pnt. 7. SeresGeorgetti 60 pnt. Op één ronde: 8. Egli—Boucheron 211 pnt. 9. BouchardFournier 99 pnt. Op twee ronden: 10. BautzWengler 79 pnt. PecqueuxLesueur geven den strijd op. Tot dusverre zijn 3339 K.M. afgelegd (tegen 2969.500 K.M. in 1936 over hetzelfde aantal da gen). TENNIS. AUSTIN SPEELT NIET VOOR DEN DAVISBEKER. De Engelsche speler „Bunny" Austin heeft verklaard zich dit jaar niet voor den Davis-Cup te zullen beschikbaar stellen. Hij meent na negen jaar in den Davis Cup te zijn uitgeko men. zijn plicht te hebben gedaan Hij zal echter wel in de kampioenschappen te Wimbledon uit komen. CARLA-TENNISSPARK. In het Carla-tennispark te Oegstgeest, waar de heer Brewer den scepter zwaait, zijn de vier banen geheel gerestaureerd. De firma Wernink is er geruimen tijd aan het werk geweest en heeft het geheel op zeer vakkundige wijze op geknapt. Zij zal bovendien den geheelen zomer voor een regelmatige controle zorg dragen. De geheel vernieuwde banen zijn Zaterdagmiddag officieus in gebruik genomen, hoewel de eigen lijke opening op morgen bepaald is. WATERPOLO. DE ZIJL III—POELMEER HL Morgenavond kwart vóór tien speelt De Zijl HI in de Overdekte alhier voor de competitie van den kring Den Haag tegen Poelmeer III. Kampioenschap van Nederland: Rlgtersbleek —Blauw Wit 2—10: Deetos PSV 10—0. N.-H. I: K.Z.—Kattenburg 2—6: DTV Luto 75. Z.-H. I: DKCRozenburg 33: FluksHet Zuiden 22. Zd. I: ONA—Rood Wit 5—3. GId. I: Mercedes't Overschotje 23. Ov. I: AchillesZwart Wit 30. Nrd. I: VitesseWordt Kwiek 18; Sparta Hormes 2—1: Nic—R. Zwart 5—1. Z.-H. II A: Fluks II—Rozenburg II 13: Spangen—HSV II 2—0. Z.-H. II B: Deetos II—Rogenboog 3—1: Het Zuiden IIReady 22. Z.-H. Ill A: OlympiaanVicus Orlentis 12; Gymnasiasten II—ALO 5—1; Achilles II—de Kweek 1—3. OVERZICHT. Ook ln de returnmatch heelt Rigters- bleek met groote cijfers ln Blauw Wit haar meerdere moeten erkennen. Thans wisten de Amsterdammers zelfs de dubbele cijfers te behalen, evenals Deetos trouwens, dat met niet minder dan 100 P.S.V. een lesje gaf. Reeds uit deze uitslagen mag men afleiden, dat de eindstrijd ook dit seizoen wel zal gaan tusschen de Doratenaren en Amsterdammers. De Westersche ploegen hebben immers nu reeds zoo'n geweldige superioriteit over enkele andere kam pioenen getoond, dat aan een eindstrijd DeetosBlauw Wit practisch niet meer valt te twijfelen. Voor de competitie wist D.T.V. zoowaar ook haar laatsten wedstrijd te winnen. Met 75 werd Luto verslagen. De resultaten in de laatste ontmoetingen behaald, zullen den ouden Schoolclub zeker een moreelen steun blijken in de komende degradatie wedstrijden. Kattenburg won hier voorts oo haar slofjes met 62 van Koog Zaan dijk, waardoor deze buürtclub ln den eind stand de derde plaats zal bezetten. In Znid-HoIIand is de beslissing voor de onderste plaats nog niet gevallen, aangezien zoowel Rozenburg als Fluks liet tot een gelijk spel brachten. Dc voorsprong van onze stadgenooten blijft dus één punt: Fluks Rozenburg 13 2 2 9 37—51 6 13 2 1 10 23—56 5 In het Oosten vonden enkele onbelang rijke wedstrijden plaats, 't Overschotje be haalde daar een benauwde 3—2 zege op Mercedei en Achilles besloot haar seizoen met ee resolute 30 overwinning op Zwart Wit. Wordt Kwiek haalde haar achterstallige wedstrijd op W.W.M.D. in. De Jubegasche club deed dit met een flinke overwinning. Met 31 werd het Beiier Vitesse versla- Ren. De stand tusschen beide gegadigden is thans dus weer gelijk, met dien ver stande echter dat het doelgemiddelde van W.W.M.D. iets beter is. Doze voorsprong der Hemrikkers is echter uiterst gering en de laatste wedstrijden Rood ZwartW W. M.D. en HermesWordt Kwiek zullen de beslissing moeten brengen. Overigens won Sparta hier met 21 van Hermes en ver loor Rood Zwart met 51 van Nic. De stand luidt hier: W. W. M. D. 11 10 - 1 80—18 20 Wordt Kwiek 11 10 - 1 75—17 20 Sparta 10 6 - 4 24—36 12 Vitesse 10 3 - 7 18—43 6 Nic 10 2 1 7 20—46 5 Hermes 9 2 - 7 19—36 4 Rood Zwart 9 117 10—50 3 In de tweede klasse bleek Fluks II niet opgewassen tegen Rozenburg II. Met 31 moest Rood Wit de vlag strijken. De Rot terdammers waren zeker niet veel sterker en Fluks heeft dan ook de kans gehad een wedstrijdpunt uit deze ontmoeting in de wacht te slepen. Voor de korf faalden de Leidsche reserves echter. Spangen be houdt hier theoretisch nog een kans op het kampioenschap door de 20 overwin ning op H.S.V. II. Haar doelgemiddelde is echter veel slechter dan van het reeds uitgespeelde Gymnasiasten dat dan ook wel een gooi naar het eerste klasseschap zal doen. Gymnasiasten 14 11 2 1 9923 24 Spangen 13 10 2 1 67—26 22 H. B. S. 13 9 2 2 49—26 20 Rozenburg II 12 6 - 6 3742 12 H. S. V. H 13 5 - 7 31—34 10 Velox 14 3 2 9 31—52 8 H K. V. II 13 3 - 10 24—61 6 Fluks n 12 1 - 11 12—89 2 Vicus Orientis behaalde in de derde klasse haar vierde overwinning in succes sie. Thans werd Olympiaan in eigen huis zoowaar een nederlaag toegebracht. Door dit resultaat blijft de Kooiclub haar kans je op het kampioenschap behouden. De laatste wedstrijd van het leidende De Kweek geldt immers tegen Vicus Orlentis! Door deze zege sprongen onze stadge nooten van de vijfde naar de tweede plaats. Het treffen tusschen V.O. en De Kweek belooft derhalve alleszins interessant te worden De Kweek 13 8 4 1 39—25 20 Vicus Orientis 11 6 2 4 2725 14 Phoenix 12 7 - 5 3424 14 Olympiaan 13 5 4 4 3528 14 Achilles II 14 6 1 7 4639 13 A. L. O. 12 5 2 5 31—32 12 Gymnasiast, n 14 3 3 8 3646 11 Algeincene 13 1 2 10 1647 4 De wedstrijd tusschen Algemeene en Phoenix werd uitgesteld. FluksHet Zuiden 22. Onze stadgenooten hebben zich gelukkig van de matheid, welke verleden week hun spel zoo kenmerkte, weten te ontdoen en speelden giste ren weliswaar geen hoogstaande, maar toch zeker een behoorlijke partij korfbal, die vooral in de tweede helft het aankijken waard was. Dat dit in het eerste gedeelte van deze ontmoeting voor vele kijkers misschien niet het geval is ge weest. vond zijn oorzaak in het feit. dat zoowel de Fluks- als de Zuiden-aanval in den beginne een volkomen gemis aan schotvaardigheid de monstreerde. Want hoeveel werkelijk goede at taques werden niet besloten met een ongelukkig gericht schot? Daardoor qualificeerden velen deze eerste helft als een saaie vertooning. Den objectieven tor:cl1 ouwer zullen echter de fijne staaltjes korbal, die b.v. De Wolf voor de Rct- terdamsche korf en Popke in den Zuiden-aan val ten beste gaven, niet zijn ontgaan en, al faalden ook deze spelers aanvankelijk met hun schot, hij zal deze eerste helft zeker niet onin teressant hebben gevonden. Het was echter een onmiskenbaar feit. dat na het uiterst fraaie doelpunt van De Wolf. vier minuten voor de rust gescoord, de strijd een levendiger karakter aannam. Beide ploegen on dervonden hierdoor eén stimulans, die het spel. qua geheele team. ton beste kwam. Dank zij een kleine 'inzinking van Fluks in den beginne van de tweede helft, bleek Het Zui den na de rust aanvankelijk iets sterker. Na 13 min. wist Popke deze geringe meerderheid in een doelpunt uit te drukken, waardoor de par tijen weer op gelijken voet stonden. De vak wisseling bracht een klein offensief van Fluks, dat met eenige korte, doch vinnige aanvallen den verloren voorsprong weer trachtte te ver overen. En dit gelukte Rood-Wit 17 min. voor het einde. Een goed schot van Nieuwland trof toen n.l. doel, waardoor Fluks opnieuw leidde (21). Dezen keer was de vreugde in het Leid sche kamp echter van zeer korten duur, want na enkele fanatieke Zuiden-attaques, waarin vooral de Rotterdamsche dames een grooten rol speelden, gelukte het mej. Goudswaard den stand op 2—2 te brengen. Een felle strijd ont wikkelde zich daarna om de leiding. De verde digingen bleven aan weerszijden echter de baas. waardoor het einde kwam met een verdeeling der punten, een resultaat, dat de verhouding zeer juist weer geeft. Rest te vermelden dat Fluks twee invalsters telde. FLUKS II—ROZENBURG II 1—3. Hoewel het veldspel der thuisclub zeker even goed als dat der gasten was, heeft zy ook dezen wedstrijd verloren. Voor de korf was Rozenburg gevaarlijker en zij slaagde er daardoor in de beide punten mee naar Rotterdam te nemen. Fluks heeft echter goed partij gegeven. In de eerste opstelling liep het aanvalsvak Ressenaar- F. Wijsman dikwijls zeer goed, doch doelpunten bleven uit. deels door pech. deels door slecht schieten. De verdediging der thuisclub hield voorloopig goed stand, dóch kon niet verhinderen dat Rozenburg in de laatste 10 minuten der eerste helft door doelpunten van Nienhuis en Kool een 20 voorsprong nam. Fluks gaf het nog niet op en toen kort na de hervatting mej. van Iterson tegenscoorde (12) werd de strijd zeer spannend. Verder dan dit eene doelpunt brengen de Leldenaars het ech ter niet, Rozenburg daarentegen vergroot door een goed doelpunt van 't Hoen haar voorsprong tot 1—3, waarbij het blijft. Scheidsrechter H. Cordes had geen moeilijke taak. OLYMPIAAN—VICUS ORIENTIS 1—2. Het is onzen stadgenooten mogen gelukken Olympiaan voor den eersten maal een neder laag toe te brengen, waardoor de Kooiclub voor de vierde achtereenvolgende keer den zege be haalde. Als scheidsrechter Perhijn Lowe beginnen laat, is de thuisclub volledig, terwijl V. O. van dei- Mark in de plaats van Baart in de gelederen heeft. Er ontspint zich dadelijk een vinnige strijd om de leiding. De resp. aanvallen vinden evenwel hechte verdedigingen tegenover zich. Door een buitenkansje kan Vicus Orientis na pl.m. 15 m. een voorsprong nemen. Cats krijgt n.l. onver wachts de bal van een tegenstandster toege speeld. waardoor deze speler zich een gemakke lijke kans ziet toegewezen, welke hij onberispe lijk inschiet. Hoewel de thuisclub daarna alles in het werk stelt dezen achterstand te niet te doen. gelukt haar dit niet, ondanks het feit dat het Leidsche middenvak van Zijp-van der Mark minder goed vlot. De rust gaat dan ook in met een Leidsche 1—0 voorsprong. Reeds vijf minuten na de pauze onderschept Gottmer op fraaie wijze een bal. waarna mej. Bloem de rest doet (02). De volgende opstel ling is echter in het voordeel der Hagenaars. Vooral aanvoerder Paap sticht voortdurend ver warring in de Leidsche defensie. Zijn schotvaar digheid laat echter te wenschen over en verder dan één tegenpunt. een kwartier voor het einde gescoord, brengt hij het niet. In de resteerende tijd verzetten Verhoeckx c.s. in het Leidsche middenvak bergen werk, doch de V.O.-aanval blijkt eveneens haar krult verschoten. Het einde^ komt dan ook met een zwaarbevochten 2—1 zege voor de Kooiclub. t\ J J nen den strafcirkel, waarna Delvaux scoor- zelfde enthousiasme doorspelen, terwijl het Nederlandsch elftal daar weinig goeds tegenover kon stellen. Enkele minuten voor het einde greep onze achterhoede bij een Belgischen aanval zoo nonchalant in, dat Delvaux in de gelegenheid werd gesteld den achterstand tot 32 te verkleinen. Niet lang daarna kwam het einde. De stand van de wedstri)denserie tegen Bel gië luidt: Nederland 23 16 5 2 45-19 37 België 23 2 5 16 19-45 9 Het Nederl. hoceky-elftal heeft gisteren te Amsterdam een kleine, doch volkomen verdiende 32 overwinning op België behaald, in een wedstrijd, waarin tech nisch dikwijls goed spel werd te zien gegeven, doch die overigens niet bui tengewoon boeide. Er was van een duidelijke meerder heid van de Oranje-ploeg sprake. Voor de rust wisten de gastheeren een voor sprong van 10 te nemen, welke na dien werd opgevoerd tot 30 en onder de stralen van het warme lente-zon netje dutte de achterhoede van het Nederlandsch elftal zóó in, dat de Belgen door twee goede doelpunten den stand op 32 brachten, zoodat, toen het einde aanbrak, onze landgenooten slechts een vrij magere overwinning behaalden, welke overigens de traditie der laatste jaren voortzette, dat Neder land slechts met één doelpunt verschil van de Belgen kan winnen. Over het vertoonde spel kan men slechts ten deele tevreden zijn. Er ontbrak in ver schillende opzichten wel het een en ander aan. Zoo was het plaatsen niet het sterkste deel van de pleeg. De meeste spelers sloegen den bal, Indien zij hem bemachtigd had den, nogal eens cp den stick van een tegen stander Een betrekkelijk zwak punt was de middenlinie, waarin Van Veen en De Loo- per verdienstelijk speelden, doch waarin Berghuis tegenviel. Het contact tusschen halflinie en voorhoede was bovendien her haaldelijk zoek. In verdedigend opzicht werd er door het Nederlandsche drietal ruim voldoende spel geleverd, doch in haar voedende taak schoot zij ontegenzeggelijk tekort. Vandaar, dat de voorwaartsen het uitermate lastig hadden tegen de hechte Belgische verdediging, die op felle wijze van zich afbeet. De achterhoede van Ne derland speelde een goeden wedstrijd. Zoo wel Overings als De Waal zetten herhaal delijk met lange slagen hun voorhoede aan het werk en ook afbrekend hebben zij het noodlge verzet. Het laatste kwartier van den wedstrijd werd men, gelijk gezegd, overrompeld door snelle uitvallen der gas ten, die daaruit tweemaal wisten te scoren. Het waren bij de Belgen Delvaux en Water- keyn, die het meest in den aanval op den voorgrond traden, terwijl behalve de ge heele achterhoede de spil Enderle op een goeden wedstrijd kan terugzien. Bij de Hollanders hadden de vleugelspe lers Esser en Gunning goede momenten. De blnnenspelers Caviët en Sparenberg lieten technisch dikwijls voortreffelijke dingen zien, doch over het algemeen hielden zij met hun gepingel het spel al te dikwijls on- noodig op. De Roos was uiterst gevaarlijk, doch wat speiverdeelen betreft heeft hij nog wel iets te leeren. Een vijfduizend toeschouwers hebben de ontmoeting bijgewoond. Na acht minuten maakte Esser den bal schitterend vrij en uit zijn pass kogelde De Roos onhoudbaar in, 10. Nederland was iets sterker in het veld, doch de afwerking der aanvallen liet veel te wenschen over. Na een strafcorner redde Enderle schitterend op de doellijn staande, toen De Roos keihard inschoot. De goede passes van Caviet naar Esser trokken de aandacht, doch binnen den strafcirkel ge komen wilde het maar niet lukken. De rust kwam met een 10 voorsprong voor Ne derland. In de tweede helft was België aanvan kelijk iets sterker, doch Nederland nam weldra het initiatief over en na vijf minu ten maakten een Belgische back uit een voorzet van Gunning zelf het tweede doel punt! Het peil, dat toch al niet hoog was, zakte na dit doelpunt nog meer. Toen De Roos na een algemeenen aanval het derde doelpunt voor Nederland had gemaakt, vreesden velen een débacle voor de Belgen Doch dezen speelden onverstoord met groot enthousiasme en een onuitputtelijk uithoudingsvermogen door Enkele corners op het Nederlandsche doel werden geno men, döoh deze brachten geen resultaat. Een tien minuten voor het einde kwam Anjema bij een algemeenen aanval uitzijn doel. Een verwarde situatie ontstond bin- Nederlandsche dames geslagen. Een 21 nederlaag tegen Duitschland. Op het prachtige terrein van de Gooische Hockey Club te Bussum heeft het Nederlandsch dames-elftal gistermorgen met 1—2 de meer derheid moeten erkennen van Duitschland. dat daardoor revanche nam voor de in Frankfort geleden 3—1 nederlaag van het vorig jaar. De oorzaak van deze nederlaag is wel aller eerst te wijten aan het zwakke spel van de voorhoede, die het veelal met drie speelsters moest stellen, aangezien de binnen speelsters, mej. Terwindt en mej. Kruize. in teruggetrok ken positie speelden, waardoor het voor dit drietal uiterst moeilijk was de hechte Duitsche defensie en niet te vergeten de uitstekend op dreef zynde halfbacks te passeeren. Mej. Ter- windt was geheel uit vorm en haar opstelling mag dan ook een teleurstelling genoemd wor den. Dat de vleugelspeelsters onder deze om standigheden weinig in de gelegenheid gesteld werden om goede passes naar behooren af te werken, behoeft geen verwondering te wekken. Mej. van Bueren bleek wel strijdlustig, doch dat deed haar niet de midvoor zijn. die voor doelpunten zorgt. Over de halflinie en achter hoede kunnen wij optimistischer klanken laten hooren. Mej. Goetink zal nog wat soepeler moe ten leeren spelen, om in interland-wedstrijden succes te kunnen oogsten. Haar stijl is nog wat houterig, in het bijzonder wat betreft het slaan van den bal. Mej. Vreede speelde ook nu weel een voortreffelijke partij, waarbij zij de domi- neerende figuur in het middenveld was. Ook mej. de Vletter werkte uitstekend, vooral in samenwerking met mej. Roos, die wij beter vonden dan mej. Rollin Couquerque, die in de eerste helft verschillende malen de oorzaak was van hachelijke situaties voor het Nederlandsche doel. Mej. Heutink had schuld aan het tweede doelpunt, hetgeen haar na dezen goeden wed strijd echter gaarne vergeven wordt. De eerste goal was het gevolg van een misverstand in de Nederlandsche gelederen, waarbij mej. de Roos in eigen doel plaatste. De Duitsche ploeg vormde een uitstekend ge heel. waarin het korte samenspel echter wel eens wat te ver werd doorgevoerd. Alle dames legden een groote stickvastheid aan den dag, terwijl de vaardigheid met de stick te loven viel. Direct na de bully trok de Duitsche ploeg ten aanval, daarbij prachtig gesteund door de mid- denlinic-, waarbij vooral de stickvastheid en het breken van vijandelijke aanvallen door de linkshalf mej. Lohse vermelding verdient. Na e-:n eenigszins zenuwachtig begin kwamen de Nederlandsche dames er echter langzamerhand beter in, en het was aan de prima verdediging der gasten te danken, dat doelpunten uitbleven. Aan de andere zyde liepen de Duitsche dames steeds in den buitenspelval, die nauwgezet dooi de dames Roos en Rollin Couquerque opeugecec werd. Steeds kwam de Nederlandsche voorhoede weer voor het Duitsche doel terug, en nadat de Duitsche doelverdedigster slechts met de grootste moeite een doelpunt had kunnen voor komen. wist Nederland uit een strafcorner met een fraai schot van mej. van Bueren de leiding te nemen. De teleurstelling in het Nederland sche kamp was echter groot, toen nog geen minuut voor de pauze de gelijkmaker kwam. Toen mej. Keiler alleen voor de Nederland sche doelverdedigster kwam te staan, wist deze door tijdig uitlqopen een doelpunt te voorkomen. De bal kwam echter via mej. Roos toch in het doel terecht. Na de rust bleek, dat de Nederlandsche dames in de eerste helft iets te veel van haar krachten gevergd hadden. Duitschland kwam sterk in de meerderheid en hoewel onze achter hoede geruimen tijd stand kon houden, geluk te het toch aan de Duitsche dames een kwar tier na de hervatting door de linksbinnen Bauerle den stand op 21 te brengen. Vele Nederlandsche aanvallen volgden nog. doch men slaagde er niet in een gelijk spel uit den strijd te halen. HOCKEYCLUB „ZUIDWIJCK". Door verhindering van enkele speelsters moest Zuidwijck Zaterdag sterker uitkomen dan de bedoeling was. Het won dan ook met 12—3 van een Graaf Willem II en III combinatie. Bij de gisteren gehouden selectiewedstrijden van den Z.H.H.B. speelde van Zuidwijck alleen mej. Schevers mee, die in de 40 overwinning van haar ploeg een werkzaam aandeel had door twee doelpunten voor haar rekening te nemen. Dat niet nog enkele Zuidwijck-speelsters waren opgesteld, was velen ln den Z.H.H.B. een raad sel. dat door het gisteren vertoonde spel zeker niet is opgelost. WANDELSPORT. GESLAAGDE WANDELMARSCHEN TE ALPHEN. Zaterdagmiddag werd te Alphen op initia tief van den Zuid-Hollandschen Wandelsport bond een tweetal wandelmarschen resp. van 30 K.M. en 20 K.M. georganiseerd. De belangstel ling was vrij goed. Er waren ongeveer 100 deel nemers met de volgende groepen Oranje Garde, sportverg. „Ons Genoegen". „Jan de Trekker" en padvinders en individueele loopers. Voor beide marschen had men een mooi traject uit gekozen. De 30 K.M. marsch ging via Zwam- merdamBoskoopHazerswoudeKoudekerk Alphen en de 20 K.M. naar Ter Aar en om geving. Dank zij het prachtige weer heerschte onder de wandelaars een opgewekte stemming en trok men in de doortrekkende gemeenten overal veel belangstelling, waarbij de politie- regeling overal zeer goed was. Het geheel stond onder leiding van de heeren G. W. de Jong. Alphen; J. v. d. Berg, Leiden en A. G. de Ruijter te Boskoop. In totaal was er slechts één uitvaller. De start en aankomst had plaats bij hotel „Centraal" waar de heer de Jong bij het vertrek en terugkomst een korte toespraak hield en tevens aan de groepen een mooie plaquette en diploma's uitreikte. Hierby ontving ook de E.H.B.O. voor haar verdienstelijke hulp en be geleiding een herinneringsmedaille. In het bijzonder bracht de heer de Jong dank aan den exploitant van hotel „Centraal" voor het gratis beschikbaar stellen van een der zalen. Wande laars en organisatoren zullen zeker met genoe gen aan deze mooie marschen terugdenken. BLOEMBOLLENMARSCHEN TE HILLEGOM. In den tijd van de Bollendagen. zullen te Hillegom verschillende bloembollen-marschen worden gehouden. De Hillegomsche vereeniging St. Christoforus organiseert drie marschen, en wel op 10 en 24 April en op 8 Mei. .GOLF. NOORDWIJK—BREDA 3—5. Voor de handicapcompetitie heeft Breda gis teren met 53 van Noordwijk gewonnen. De gedetailleerde uilslagen waren: Foursomes: A. Burghard (10) en F. C. W. Noorduyn (13) winnen van P. Ritser (5) en mevr. Roth (14) met 7 en 5: H. Binnendijk (12) en H. R. Wright (12) verliezen van K. i Roth (14) en F. Verbunt '14) met 1 down; J. Catz (18) en H. S. Catz (16) spelen all souare tegen C. Ingenhousz (14) en H ven Weel ilG). i Singles: Burghard verliest van P. Ritser met 4 en 3; Binnendijk verliest van Roth met 5 en 3; Wright wint van Verbunt met 3 en 2: Noor duyn verliest van Ingenhousz met 2 en 1: mevr. A. Fiirner (14) wint van mevr. Roth met 1 up; J. Catz verliest van Van Weel met 2 en 1. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Het bestuur van den zwemkring Gouda heeft besloten, dat de kringkampioenschappen to Boskoop gehouden zullen worden op Zaterdag 2 Juli. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11