LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 21 Maart 1938 Om het Nationale V oetbalkampioenschap Feyenoord-Heracles 4-1 L.D.W.S.Alphia 1—0. L. D. W. S. behoudt haar kampioenskans. De indertijd wegens slecht weer een kwartier voor het einde gestaakte wedstrijd LDWS Alphia is gisteren op het terrein aan den Zoe- terwoudsche Singel opnieuw gespeeld. De ont moeting had inmiddels aan belangrijkheid ge wonnen en wel in die mate. dat LDWS als over winnaar uit den strijd moest komen, om nog een kans op het kampioenschap te behouden. Daarin zijn de Oranje-Zwarten inderdaad ge slaagd, zij het dan slechts met 10. Verschei dene malen zyn beide doelen in gevaar geweest en het mag een wonder heeten dat de stand geen hoogerc cijfers aan geeft, want zoowel LDWS als de Alphensche Oranjemannen zijn er meerdere malen gelukkig door gerold. Doch, al waren die kansen ook benut, zou toch de kleine doch waardevolle zege voor LDWS ver diend zijn. De eerste kansen zijn voor de thuisclub bij een algemeenen aanval, doch het te zachte schot wordt een gemakkelijke prooi voor Mulder in het Alphia-doel. Een tegenbezoek van Alphia wordt door van Houten c.s. onschadelijk ge maakt. De snelle Starre weet eenmaal zijn ste vige bewaking te ontsnappen, Mulder komt ver uit het doel en het hoofd van Domburg in het Alphia-doel verricht safe het keeperswerk, door een zeker schijnend doelpunt van den voet van Starre in het doel terug te koppen. Weer krijgt LDWS een kans als de keeper te vroeg is uit geloopen. doch nu wordt er te lang gewacht met schieten. Ook aan Alphia zijde is schieten een factor waaraan het bij de aanvallen nog al eens hapert. Hoe goed de halflinie met Wiel aan het hoofd de voorhoede ook steunt, toch kan de aanval vaak niet verder doorbreken dan de backs, terwijl tenslotte de afwerking vaak te slordig is om succes te boeken. Toch heeft de Rooy in het LDWS-doel soms vreemde dingen gedaan. Zoo rolde de keeper bij een voorzet van de Jager, Alphia's rechtsbuiten, zoo door zijn doel. dat het ons een raadsel was. dat de bal niet in het net verdween. Bij andere aanvallen echter wordt dat door den Rooy weer goed ge maakt. De eerste helft was bijna teneinde toen LDWS ontstuimig kwam opzetten. Starre heeft succes als hij na een goeden aanval den bal in het verlaten doel plaatst (10). LDWS had de geheele eerste helft reeds met ver teruggetrokken binnenspelers gespeeld, iets dat ons in dezen wedstrijd onbegrijpelijk en ook onnoodig voorkwam. In de tweede helft zou Alphia bijna onmiddel lijk hebben gelijk gemaakt als bij een voorzet van rechts de bal buiten bereik van den kee per via de lat in het veld terugkomt. De LDWS verdediging krijgt even druk werk. doch van Houten goed bijgestaan door v. d. Steen weet het herhaaldelijk terugkomend gevaar te kee- ren. Een prachtschot van Reumerman suist langs de verkeerde kant van den paal. Ook LDWS brengt nog enkele bezoeken aan het Alphia-heiligdom en weet daarbij nog wel eens tot het doel door te dringen. Éénmaal bij een fraai schot van Rijsbergen. juicht de geheele LDWS aanhang reeds, doch ook voor ons op onverklaarbare wijze, komt den bal niet in het doel terecht. Zoo verstrijkt den tijd met beur- telingsche aanvallen, die het gewenschte succes niet kunnen brengen. Tenslotte oefent LDWS nóg een belangrijken druk op het Alphia-doel uit. doch weet ook daaruit geen doelpuntje te maken, zoodat het einde komt met een magere, doch verdiende 10 zege voor LDWS, waar mede de kampioenskans is behouden. Emma behaalt het kampioenschap. ZUIDERKWARTIER I—LUGDUXUM III 3—3. Beide partijen hebben invallers. Z.kw. en Lugd. 1. Ongeveer een kwartier na het begin weet Lugd. uit een goed opgezetten aanval te doelpunten door haar midvoor. Z.kw. laat zich niet onbetuigd en weet nog voor de rust haar 10 achterstand in een 21 voorsprong om te zetten en wel door den linksbinnen en midvoor. Na de thee zit Lugd. steeds voor het Z.kw.-doel. doch de achterhoede houdt voorloopig stand. Toch gelukt het Lugd. na ongeveer 20 minuten de partijen op gelijken voet te brengen en zelfs daarna de score op te voeren tot 32. Wat Z.kw. ook probeert- steeds strandt zij op de Lugd. achterhoede met keeper v. d. Berg aan het hoofd. De laatste 10 minuten gooit Z.kw. alles op den aanval en ongeveer 5 minuten voor het einde weet zij door I. Arnoldus die van linkshalf naar linksbinnen verhuisd was met een pracht doelpunt gelijk te maken. Scheids rechter de Boer floot correct. Na een spannenden strijd tegen U. V. s. In een uiterst spannenden wedstrijd is het aan Emma gelukt U.V.S. een kleine nederlaag toe te brengen en waardoor zij het kampioenschap van haar afdeeling behaalde. Het is opmerkelijk dat bij beslis sende wedstrijden bijna nooit gesproken kan worden van een mooien strijd, daaren tegen kenmerken deze wedstrijden zich door een spannend verloop. Ook deze mid dag leverde ons het bewijs dat de zenu wen een groote rol speelden bij de spelers van de thuisclub en zij wisten sporadisch hun spel tot een behoorlijk niveau te bren gen. Wij weten echter dat deze ploeg, nu de spanning geweken is, een goed figuur in de komende promotiewedstrijden kan maken. U.V.S. heeft kranig partij gegeven en tot een kwartier na de rust was de stand nog dubbel blank en slechts door een strafschop, en handsgeval van Delfos o.i. te zwaar gestraft, i wisten de gastheeren de leiding te nemen. Het J U.V.S.-elftal speelde een behoorlijken wedstrijd 1 waarvan verdediging en middenlinie zelfs voor treffelijk speelden, de voorhoede liet echter te wenschen over. Wanneer deze linie op dreef was geweest gelooven wij niet. dat Emma de kampioensvlag had kunnen hijschen. U.V.S. stelde zich op met een invaller voor Kramp, terwijl Emma volledig was. U.V.S. zit direct voor het Emma-doel maar het slechte plaatsen is oorzaak dat de verdediging der thuisclub steeds kan ingrijpen. Het spel van Emma is te peuterig om succes te hebben en de LT.V.S.-verdediging heeft geen al te moei- I lijke laak deze aanvallen te onderbreken. Ge- leidelijk wordt Emma sterker en betrekt nu ook de vleugelspelers in het spel. Maar de vrije ballen die zij krijgen, worden achter of heel 1 slecht geplaatst. U.V.S. zit echter niet stil en bij een goeden aanval krijgt Fasel een opge legde kans die door te lang talmen teloor gaat. De binnenspelers van U.V.S. werken wel hard maar het plaatsen is te zacht of te slecht. Zon der dat beide voorhoeden er in kunnen slagen het net te vinden breekt de rust aan. Na de rust zitten de gastheeren direct voor het U.V.S.- i doel en weet de linksbuiten een schitterend schot te lossen dat Onderwater subliem stopt. Bij U.V.S. is Platteel linksbuiten gaan spelen en van Leeuwen midvoor: Het vlot nu ineens beter in de voorhoede maar de Emma-verdedl- ging geeft geen krimp. Emma wordt met het verstrijken van den tijd zenuwachtiger, hetgeen haar spel niet ten goede komt. Wanneer dan na een kwartier bij een Emma aanval Delfos hands maakt weet de thuisclub door haar ach terspeler de leiding te nemen. Dolgelukkig zijn de Emma-spelers met dezen voorsprong en direct trekken zij hun spelers in de verdediging terug. U.V.S. is nu meer in den aanval, of- Vhoon de uitvallen der thuisclub niet van ge vaar zijn ontbloot. Uit een corner weet de mid- half van Emma op gelukkige wijze met een kop bal den voorsprong te vergrooten. De U.V.S.- voorhoede vecht voor een tegenpunt en even voor tijd gelukt dit '#.ar door toedoen van van Leeuwen uit een strafschop, wegens hands. Direct hierna kondigt de scheidsrechter het eïnde aan. Spelers gaan de hoogte In. kransen, bloemen enz. worden aangedragen. Het is een en al enthousiasme over het behaalde kampioenschap. De heer Bosboom biedt een mand bloemen aan namens U.V.S. De heer Burgwal spreekt namens den K.N.V.B. en heeft naast waardeerende woorden voor de thuisclub ook woorden van oprechte hulde aan het adres van de U.V.S.- gericht. Ook van Emma zijde werd de aandacht gevestigd op het sportieve spel van U.V.S., voor al daar het praatje de ronde deed dat U.V.S. wel zou laten winnen. L.D.W.S. Ill—LUGDUNUM IV 1—1. Al dadelijk bleek dat de kampioenscandidaten aan de groen-witten een moeilijken tegenstan der hadden. Technisch waren de gasten zelfs iets beter, maar in het veld demonstreerde L.D.W.S. een lichte meerderheid die toch pas kort voor de rust in een doelpunt van den linksbuiten kon worden uitgedrukt 10. De tweede helft begon met een vrij belang rijk overwicht van Lugdunum, dat er na ver- geefsche pogingen in slaagde den stand gelijk te maken. Wel kwam de thuisclub hierna verwoed op zetten maar deze meerderheid leidde niet tos doelpunten. Scheidsrechter Hetsch toonde zich de juiste leider. L.D.W.S. IV—MORSCHKWARTIER II 4—0. Ondanks gevaarlijke aanvallen van L.D.W.S. wist de verdediging der gasten voor de rust doelpunten te voorkomen en ook na de thee bleef de score nog een tijdlang dubbelblank. Pas tegen het einde zag L.D.W.S. kans kort achtereen viermaal te scoren. NOORDWIJK I—S.L.F. I 3—0. Met 4 invallers streed Noordwijk I tegen 10 lichtmenschen. Doordat S.L.F. deed wat het kon en de Noordwijk-voorhoede niet bijzonder op dreef was kon de nederlaag tot 30 beperkt blijven. Met de rust was de stand 10 en slechts tegen het einde wisten de gastheeren de score op te voeren. Een mooie kans om de eer te redden, toen de Noordwijk-keeper uit zfjn doel was ging, door tegen den paal te schie ten, verloren. Tevoren speelden de adspiranten-a tegen Q. Boys en wonnen met 30. Het werd een mooie gelijkopgaande strijd, waarin de Noordwijkers tegen de forschere gasten door technisch beter spel wisten te zegevieren en zoo de kampioens kans behouden bleef. Ook de veteranen wisten het kampioenselftal Quick Boys V een eerste nederlaag toe te brengen. Met een 53 nederlaag moesten de gasten die wel met een iets verzwakt elftal verschenen genoeg nemen. ONS CLUBJE I—QUICK BOYS I 0—1. Beide ploegen telden eenigo invallers. Het begin is voor Quick Boys, dat met mooie open aanvallen het O.C.-doel bestookt, doch zonder succes. Weldra komt O.C. iets meer in den aanval doch de verdediging van Quick Boys weert zich goed. Beide doelen komen beurte links in gevaar en het is Quick Boys dat mei een ietwat gelukkig doelpunt de leiding neemt. O.C. komt in de meerderheid, doch doelpunten blijven uit. Na de rust is het O.C., dat alles op den aanval zet, doch de mooiste kansen worden gemist, terwijl Quick Boys steeds beter gaai spelen. Geleidelijk neemt Quick Boys het spel in handen doch zij strandt steeds op de hechte O.C.-verdediging. RIJNSB. BOYS I—WOUBRUGGE I 2—1. Rijnsburgsche Boys heeft 4 invallers en speelt het eerst tegen wind en zon. Nadat Woubrugge eenige aanvallen heeft onderno men, weet Rijnsb. Boys zich wat los te werken, doch tot doelpunten komt het niet, evenmin als bij de gasten. Tot de rust blijft het een gelijk opgaande strijd. Na de thee heeft Rijnsburg den wind mee, wat zeer goed merkbaar is. Steeds worden de gasten op hun eigen speelhelft teruggedrongen en na een kwartier heeft de rechtsbuiten der gasten succes door kalm doch onhoudbaar voor den keeper te scoren. 10. Even hierna beoor deelt de keeper van Woubrugge een voorzet verkeerd enn werkt den bal in eigen doel, 20. Wie echter dacht, dat de gasten het op zouden geven, kwam bedrogen uit. Hierna volgde een periode, waarin de gastheeren absoluut niets in te brengen hadden. 20 minuten voor het einde weet Woubrugge den achterstand door een fout van ae geel-zwarte achterhoede te ver- Kiemen «2—1< Woubrugge onderneemt aanval op aanval een tiental corners wordt genomen ?P.het Jpur^che docl\ tot doelpunten 5* i rp-er- Scheidsrechter Van der N:.t leidde als steeds uitstekend Door deze overwinning heeft Rijnsburgsche Boys nog een j15 °m tweede plaats te bezetten in haar afdeeling. KATWIJK I—A.R.C. I 2—1. Na een spannenden strijd wist Katwijk voor de 2de maal, nu op eigen terrein, de Alphe- naren te verslaan. Al heel spoedig blijkt Kat wijk de sterkste te zijn. Het spel van A.R.C. kenmerkt zich door slapte er. weinig doortas tendheid. De Katwijkers scheppen herhaalde lijk, ondanks den sterken tegenwind, gevaar lijke situaties voor het vijandelijke doel. Als de linksbinnen van Katwijk zich vrij voor het Alphensche doel bevindt, wil hij met een zacht tikje den uitloopenden doelman, verrassen. De bal rolt echter, misschien mede door effect, langs den paal. A.R.C. stelt de Katwijksche achterhoede ook wel op de proef, maar het is meer de sterke wind die het gevaar brengt. De rust gaat in met een blanken stand. Na de thee zet Katwijk alles op alles om te doelpunten. Toch zet de Katwijksche voorhoede niet genoeg door en toont te weinig schotvaar digheid. De ballen gaan hoog over of worden door den goeden Alphenschen doelman ge stopt. Een kleine wijziging in de opstelling an de Alphenaren brengt nieuwe actie in hun gele deren, welke wordt beloond met een doelpunt. Een vrije schop op korten afstand van het vijandelijke doel brengt het lang verwachte Katwijk-doelpunt. De bal belandde n.l. bij den vrijstaanden Jaap de Best, die zich niet lang bedacht en den A.R.C.-doelman het nakijken gaf. Niet lang laat het 2de doelpunt op zich vachten. Een van rechts gespeelde bal wordt door den plotseling opduikenden linksbinnen, Kees Admiraal, onhoudbaar ingeschoten (2-1). Deze stand blijft gehandhaafd tot het einde. Een slechte wedstrijd. De strijd tusschen de vijf afdeelingskam- pioenen om den nationalen voetbaltitel is te Rotterdam ingezet met de ontmoeting tusschen Feijenoord, kampioen van afdee ling 2 en Heracles, de club, die in het Oostelijke district den titel heeft gewon nen. Heracles had een invaller voor keeper Dekkers, die in den wedstrijd tegen Go Ahead een dusdanige verwonding had op- geloopen, dat hij ditmaal niet van de partij kon zijn. Zijn plaats onder de lat werd in genomen door Groeneveld, een speler uit het vierde elftal van Heracles, die het er, na een iet of wat nerveus begin, lang niet slecht heeft afgebracht Feyenoord had Vrauwdeunt, die al een paar malen bewe zen had nog niet geheel fit te zijn, vervan gen door Sinke. Wie het niet geweten had, zou door het spel stellig niet op de gedachte zyn gekomen, dat hier twee eerste klasse kampioensploegen in actie waren. Er zat geen verband in de ploegen, het plaatsen was slecht, het schieten slordig en bijna geen enkele maal werd er systematisch een behoorlijke aanval opgezet. Aanvankelijk hadden de zenu wen sommige spelers te pakken en daaraan moest men dan ook eenige ongewone mistrappen wijten. Maar wie gedacht had, dat het spoe dig wel beter zou ^worden, bleek toch de plank mis te hebben geslagen. Het bleef voetbal, zooals het in de eerste klasse niet thuis hoort. Het was bijna steeds een heen- en weer getrap, dat de menschenmassa niet in vervoering vermocht te brengen. Daar kwam nog bij, dat er te forsch, vaak zelfs veel te hard op het ruwe af gespeeld werd. In de eerste helft werd er niet gescoord en het spel was aan beide kanten zoo slecht geweest, dat geen der partijen ook een doelpunt verdiend zou hebben Na de rust kwamen de goals. Binnen 20 minuten had Feijenoord zich van een vei- ligen 30 voorsprong verzekerd door De Vroet. Linsen en Kantebeen. Het was dui delijk, dat daarmede ook de strijd beslist was. Feijenoord vormde weer een goed slui tend geheel. De beide backs hadden niet veel moeite met de voorhoede van Hera cles, die maar niet op gang kon komen; de middenlinie steunde perfect, zoodat de voorhoede van Feijenoord aanval na aan val kon opzetten. En in het aanvalsquintet werd herhaaldelijk zoo vlot gecombineerd, dat Kncef en Koldewijn, die te voren toch wel getoond hadden hun mannetje te kun nen staan, van het kastje naar den muur werden gestuurd. Tusveld maakte daarna een goed tegenpunt, maar Vente scoorde neg een vierde goal voor de thuisclub. Even voor het einde was Tusveld eigen rechter maar dat was natuurlijk niet naar den zin van den scheidsrechter, zcodat hij naar de kleedkamer werd gestuurd. Hij verdien de die straf volkomen, want nadat hij al eerder gewaarschuwd was. vond hij het in de laatste minuten noodig Kuppen een trap te geven. Alles bij alles is het een wedstrijd ge weest, die stellig niet aan de verwachtin gen beantwoord heeft, al heeft Feijenoord door haar goede en ook productieve spel in de tweede helft veel goed gemaakt Linssen was een van de weinige spelers, die tweemaal drie kwartier een fraaie partij gespeeld heeft. Een extra pluim verdienen van Heracles Entjes en Van Veen, die niet alleen goed, maar ook voortdurend zeer fair hebben gespeeld. Competitiestanden K. N. V. Eerste klassk Afdeeling IV. PSV 19 12 3 4 53—25 27 NAC 19 11 3 5 47—28 25 BW 19 10 3 6 48—37 23 Juliana 18 9 3 6 38—36 21 Longa 19 8 5 6 32—31 21 Eindhoven 19 7 4 8 40—36 18 Willem II 19 7 3 9 37—44 17 MW 19 6 4 9 36—54 16 Roermond 17 6 2 9 31—41 14 Bleijerheide 18 4 3 11 31—40 11 NOAD 18 5 1 12 34—55 U Afdeeling V. Be Quick 17 12 3 2 48—20 27 GVAV 17 10 5 2 54—21 25 Veendam 17 8 4 5 44—25 20 Achilles 17 6 5 6 37—35 17 Leeuwarden 16 5 6 5 34—30 16 HSC 17 8 0 9 28-43 16 Velocitas 18 6 4 8 22—26 16 Sneek 18 6 3 9 23—43 15 Heerenveen 18 4 4 10 34—58 12 Hoogezand 17 3 2 12 21—44 8 Tweede klasse. Emma 18 13 3 2 50—17 29 HVV 18 13 2 3 49—16 28 Hollandiaan 18 8 4 6 49—46 20 DCL 17 8 2 7 28—25 13 UVS 17 5 6 6 38—35 16 VDL 17 6 2 9 36—49 14 Neptunus 16 5 3 8 33—36 13 Quick 17 4 5 8 30—35 13 BEC 18 3 6 9 27—47 12 Hoek van Holland 18 4 3 11 29—17 11 Derde klassers. Derde klasse A. BMT 17 14 2 1 60—30 30 Scheveningen 18 12 5 1 44—17 29 ONA 17 9 2 6 43—33 20 Postduiven 17 6 6 5 28—24 18 Hillinen 18 7 3 8 42—43 17 RVC 17 7 2 8 40—39 16 Hillegom 17 5 5 7 36—36 15 Lugdunum 17 6 2 9 35—43 14 Tonegido 17 5 3 9 30—40 13 ASC 18 4 4 10 42—60 12 Celeritas 17 2 2 13 27—62 6 A.R.C. IISLEUTELS I 1—3. De kampioenen van de tweede klasse A der Zaterdagcompetitie hebben zich tegen het tweede elftal der Racingclub goed weten ic handhaven. Voor den aanvang heeft v. d. Spelt namens dc verceniging A.R.C. met een toe passelijk woord den kampioenen bloemen over handigd. De Leidenaren wisten al vrij spoedig door den linksbinnen de score te openen (0—1). Ge- ruimen t\jd gaat de strijd dan gelijk op, waar bij de aanvallen der gasten wel iets gevaarlijker ztfn, dan die der thuisclub; het is dan ook de middenvoor, die op fraaie wijze nummer twee in het A.R.C.-net deponeert 02. Na de thee krijgt de thuisclub de beste scoringskansen, doch weet er tenslotte slechts één te benutten door De Knijff. die een fout van den Sleutels-doelman afstraft, 1—2. Ge- ruimen tijd worp te de Sttija op het middenter rein gespeeld, totdat .tenslotte tien minuten voor het einde andermaal de linksbinnen op de juiste manier een kans weet te benutten en het is 13 voor de gasten, waarmede tevens het einde komt. M.S.V. I—S.L.F. I 4—2. M.S.V. bleef op den goeden weg voortgaan door het bezoekende S.L.F. 2 aan de zegekar te binden. Huügen opent al spoedig de score (1—0), terwijl kort daarop dezelfde speler dezen voor sprong weet te vergrooten. Hierna krijgen de Alphenaren een bedenkelijke Inzinking, waar door S.L.F. in den aanval kan komen en kans ziet te scoren. 21. Het is echter Versluis, die nog voor de rust den stand op 31 brengt. Als de tweede helft nauwelijks begonnen is, weet Rombeek den stand op 4—1 te brengen. Hierna gelooft M.S.V. het wel, waardoor dc be zoekers sterk in den aanval kunnen komen; zij weten het echter niet verder dan een doel punt te brengen, zoodat het einde komt met een 42 overwinning. QUICK BOYS in—RIJNSB. BOYS II 3—0. De gastheeren, die met 10 man in het veld verschenen, hadden het eerst zon en wind tegen. Het partijtje voetbal, dat beide ploegen te zien gaf. had niet veel om het lijf en voor de rust konden geen van beide partijen het tot een doelpunt brengen. Na de rust was Quick Boys vrijwel voortdu rend in den aanval, maar het spel der Katwij kers was van dien aard, dat de versterkte Rijnsburgsche verdediging er vooralsnog niet veel moeite mee had. Het duurde dan ook tot een kwartier voor het einde, voordat De Mol uit een corner van Bedeker den bal voor de eerste maal in de Rijnsburgsche touwen de poneerde. 10. Hoewel hierna de gasten ener gieke poginen in het werk stelden om het verloren terrein te herwinnen, slaagden zij daarin niet en toen dan ook even later de Katwijkers een 20 voorsprong namen, was het met den verderen tegenstand gedaan. Tenslotte wist de blauw-witte aanvalslinie nog een derde doelpunt te fabriceeren. zoodat het einde kwam met een 30 overwinning voor de thuisclub. L.R.C. II—WETERINGSCHE BOYS I 3—2. De L.R.C.-reserves hebben kans gezien hun goede positie op de ranglijst te verbeteren door den Weteringsche Boys twee punten afhandig te maken. Beide partijen wegen goed tegen elkaar op. doch de L.R.C.-aanval weet niet van de geboden kansen te profiteeren. De rust gaat in met gelijken stand. Na de rust zakt het spel wat af, doch L.R.C. weet tenslotte de over winning in de wacht te sleepen. A.R.C. III—ONS CLUBJE II 3—5. Op het bijterrein van A.R.C. ging het derde 3lftal der Alphenaren ten onder tegen de reser ves van Ons Clubje. Van de talrijke kansen wisten de bezoekers er juist twee meer te be nutten en daarmede ook tevens beslag te leggen op de beide punten. AALSMEER I—Z.S.G.O. I 3—0. jIn den beslissingswedstrijd om het kampien- I schap der vierde klasse E van den K.N.V.B. tusschen Aalsmeer I en Z.S.G.O. I. welke op het terrein van „Schoten" te Haarlem plaats had, wist Aalsmeer met 3—0 van zijn tegenstanders te winnen. Er was bij voetbalminnend Aalsmeer een geweldige belangstelling en medeleven voor dezen beslissingswedstrijd. Een 7-tal autobussen was noodig orn de supporters naar en van het terrein van den wedstrijd te vervoeren. Bij aankomst heerschte in hotel ..De drie Kolom men" dadelijk een feestelijke stemming en zijn de leden van het elftal van vele zijden hartelijk gelukgewenscht met het behaalde succes. Ook trainer Thijssen werd hierbij natuurlijk niet vergeten. De overige uitslagen waren: Aals meer-junioresT.D.W.-Juniores 14; Aalsmeer adspiranten—Ahrends adspiranten 60. RIJNSB. BOYS ADSP.-NOORDWIJK b ADSP. 3—2. De Rijnsburgsche jeugd schijnt weinig te ge voelen voor de laatste plaats. Evenals vorige week werden de gasten ook nu met een neder laag naar huis gestuurd. UIT WASSENAAR. Blauw Zwart bQuick Steps C 33. BODEGRAVEN III—BOSK. BOYS II 8—1. Bodegraven II had al een heel gemakkelijke taak, doordat de gasten met slechts 8 man ver schenen. Voor de thee boekten de rood-zwarten dan ook reeds een veiligen 5-0 voorsprong. Door dat Bodegraven na de hervjatting hafar taak wat al te gemakkelijk opvatte en de gasten met man en macht verdedigden, duurde het een half uur, voor Bodegraven weer doelpuntte om kort hierna den voorsprong tot 70 te verhoo- gen. De bezoekers zagen hun uitstekend vol houden tenslotte met een doelpunt beloond, doch toen was het Bodegraven vreer, dat het net wist te treffen, om zoodoende met 8—1 te zegevieren. Leidsche Voetbalbond. Uitslagen van Zaterdag en Zondag. Zaterdagcompetitie. Ie klasse: Rijnsb. Boys 1Woubrugge 1 21; Katwijk 1—ARC 1 2—1; Noordwijk 1—SLF 1 3—0; Ons Clubje 1—Quick B. 1 0—1. 2e klasse A: LRC 2—Weter. B. 1 3—2; ARC 2 Sleutels 1 13. 2e klasse B: Quick Boys 3Rijnsb. Boys 2 3—0; MSV 1—SLF 2 4—2. 3e klasse: ARC 3Ons Clubje 2 35. 4e klasse: Noordwijk 4Quick Boys 5 53. Adspiranten: Rijnsb. Boys—Noordwijk (b) 32; Noordwijk (a)Quick Boys 30. Zóndagcompetitie. Ie klasse Zulderkw 1—Lugd. 3 3—3; UVS 3 —LDWS 2 5—0. 2e klasse A: LDWS 3—Lugd. 4 1—1. 2e klasse B: Lugd. 5— DVS 3 2—2. 3e klasse B LDWS 4Morschkw. 2 40. 4e klasse A: DVS 4—LDWS 5 5—2. Adspiranten A: DVSLugd. (a) 24. Adspiranten B: ASC—UVS (c) 4—0. FOREHOLTE. De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte I—Bernardus I 4—1 en Foreholtea- KRV a 3—0. DUITSCHLAND—HONGARIJE 1—1. Ten aanschouwe van 50.000 belangstellenden en onder begunstiging van heerlijk lenteweer heeft Duitschland te Neurenberg tegen Hon garije gespeeld, welke wedstrijd in een 11 ge lijk spel is geëindigd. Bij het ingaan van de tweede helft stonden de Duitschers met 10 voor. DUITSCHLAND B—LUXEMBURG 2—1. Het Duitsche B-elftal won te Wuppertal ten aanschouwe van 20.000 toeschouwers met 21 van Luxemburg, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. In de eerste helft werd een strafschop door Sauchel (Dj benut, terwijl Libar na de rust gelijk maakte. Een vrije trap op 20 meter afstand van het Luxemburgsche doel werd tenslotte op fraaie wijze door Sauchel ingeschoten. Luxemburg speelde, evenals tegen België, voortreffelijk, terwijl de Duitsche inter nationale reserves tegenvielen. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste afdeeling: Arsenal—Grimsby Town 51; Blackpool Leeds United 52; Bolt. WanderersWest Bromw. Albion 3—0; Brentford—Liverpool 1—3; Derby County—Charlton Athletic 3—2; Ever- i ton—Middlesbrough 2—2; Huddersfield Town— I Birmingham 21; Leicester CityPortsmouth 3—3; Manchester City—Preston North End 1—2 i SunderlandChelsea 11; Wolverhampton WanderersStoke City 22. I En in de tweede afdeeling: Aston Villa—Bury 2—1; Blackburn Rovers— Luton Town 2—2: BradfordCoventry City 0—1; Chesterfield—Sheffield United 1—0; Pulham—Stockport County 2—0; Norwich City -Burnley 10; Plymouth ArgyleManchester United 1—1; Sheffield Wednesda—Barnsley 0—1; Southampton—Newcastle United 1—0; Swansea Town—Tottenham Hotspur 3—2; West I Ham United—Nottingham Forest 2—1. Rouwkoop SSDS GSV DVS HDV Bosk. Boys Roodenburg TONA Vierde klasse A. 3 6 4 4 6 2 14 14 13 14 14 14 14 13 Vierde klasse. 2 37—21 21 1 32—20 20 2 55—23 18 3 30—17 18 3 39—30 16 9 1942 8 10 29—57 6 11 1445 3 SCHERMEN. Koninklijke Nederlandsche Amateur Schermbond. Dc jaarlijksche algemeene vergadering. De K.N.A.S.B. hield Zaterdagmiddag zijn al gemeene vergadering in hotel Hof van Holland te Den Haag. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter. luit.-generaal G. A. Scheffer, het 30-jarlg bestaan van den K.N.A.S.B. Verschillende formeele en huishoudelijke agenda-punten werden voorts afgedaan. Bij de behandeling van de begrooting voor 1938 werd gewezen op de hooge kosten van de electrische toestellen, noodig voor het degen-schermen. De voorzitter zeide, dat het wenscheiyk was, dat schermers zich van de behandeling van deze toestellen op de hoogte stellen, zoodat de kosten van electriciens, die den geheelen dag tijdens scherm wedstrijden aanwezig moeten zijn, kun nen worden bespaard. Het bestuursvoorstel tot uitbreiding van het bestuur van 7 tot 9 leden werd met op één na algen.eene stemmen aangenomen. De bedoeling is dat steeds een bestuurslid bij de wedstrijden tegenwoordig is. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Eenhoorn en J. J. Rinses werden her kozen. In de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer J. L. Gude en door de uitbreiding van het bestuur werden bij acclamatie gekozen resp. kapitein mr. J. D. Schepers (Kon. Offic. Scherm Bond), dr. J. van Lieshout (Zuidelijke Amateur S. B.) en N. M. van Vliet (La Spada, Amsterdam). Wat deelneming aan de wereldkampioen schappen 1938 te Pysztiani (Tsjecho-Slowakije) betreft, hiervoor zoo deelde de voorzitter mede kan de Bond geen gelden beschikbaar stellen. Wanneer individueele schermers op eigen kosten willen gaan. zal de bond dit goedkeu ren, Indien die schermers in een equipage zou den zJjn gekozen, wanneer de K.N.A.S.B. wèl schermers zou uitzenden. Besloten werd voorts de verschillende clubs en bonden aan te schrijven voor bijdragen, zoodat wellicht eenige individueele schermers kunnen worden uitgezonden. Het bestuurslid, de heer Landa, deelde na mens Rotterdam mede, dat men daar zijn volle medewerking in dit opzicht zou geven. Men zal daar een bedrag beschikbaar stellen en de volle kosten voor zijn rekening nemen indien het de uitzending van een Rotterdammer .betreft. De loterij, ingesteld om de viering van het 30-jarig jubileum te bekostigen floreerde nog niet best. Van de 10.000 loten waren nog slechte 1000 verkocht, zoo deelde het bestuurslid, de heer Rede, mede. Met alle kracht zou de pro paganda voor deze loterij ter hand genomen worden om de jubileum-viering tot een succes te kunnen maken. De plannen voor deze viering staan nog geenszins vast. doch men stelt zich voor. deze in September of October te doen plaats vinden in een plaats in het centrum des lands. Bij voor keur werd hiervoor de Zaterdag aangewezen, omdat er van enkele zijden bezwaar tegen den Zondag bestaat. Zeer groot is de mogelijkheid, dat het jubileum te Den Haag zal plaats vinden, temeer, daar in dat geval de Kon. Officiers Schermbond het ten nispark „Marlot" aanbood voor de op dezen dag te houden wedstrijden. Voor het congres van de internationale scherm-federatie, de F.I.E., dat op 25, 26 en 27 Maart a.s. te Gent zal worden ge houden, werden als afgevaardigden aangewezen de heeren Scheffer en Eenhoorn. Op de agenda staat o.m. het voorstel om het tref vlak voor dames op floret gelijk te stellen met dat voor heeren, alsmede een voorstel om voor dames het aantal touqche's van 5 op 3 te brengen teneinde vermoeidheid of overspanning te voorkomen. Bij de bespreking van het bestuursbeleid be treurde een der afgevaardigden het dat er bij de Europeeschc kampioenschappen te Parijs geen official aanwezig was. waardoor de voorbe reiding te wenschen overliet. Wat de kwestie ten aanzien van de officieren en onderofficieren betreft die immers niet tegen elkaar in wedstrijden mogen uitkomen deelde de voorzitter mede. dat het hier een or der van den commandant van het veldleger be trof. Bij den verleden jaar benoemden comman dant heeft de voorzitter de kwestie ter sprake gebracht en deze heeft medegedeeld, dat de zaak in overweging zal worden genomen. Meer kan óp het oogenbllk niet worden ge daan. Na rondvraag werd de vrij druk bezochte ver gadering gesloten. ZAAL GIJSBERTI. In de jaarlijksche algemeene vergadering van rle Leidsche Schermvereeniging ,,Zral Gijs- berti" is het bestuur als volgt samengesteld: Dr. E. Th. Oosterhoff. voorzitter; J. J- Swaau Jr., secretaris; H. v. d. Beid, penningmeester, jhr. N. Westpalm van Hoorn, commissaris I. v. Gessel, commissaris II. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10