LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Vrijdag 18 Maart 1918 NAGEKOMEN BERICHTEN Baby's Kou RECHTZAKEN WEERBERICHT. STADSNIEUWS. BEURSOVERZICHT Uit de Rijnstreek AGENDA \jjyy i m Jii Uit de Omstreken Het ongeluk met de „Ooievaar" Cassatieberoep verworpen. De Hooge Raad heeft heden arrest gewe ien lil de raak van mevrouw D. Young, wed. van ir. Ch. A A. Baudart, tegen de Kon. Luchtvaart-Maatschappij. Bij de ramp met de ..Ooievaar'' op 6 De cember 1931 te Bangkok is lr, Baudart om het leven gekomen. Zijn nabestaanden (wed. Baudart en de twee zoons) sproken de K.L.M. in rechten aan ter verkrijging van schadevergoeding, doch rechtbank en hof te 's-Qravenhage wezen deze actie af, voornamelijk op grond, dat lr. Baudart bij het koopeii van zi)n passagcblljet van elke actie tot schadevergoeding had afgezien. De nabestaanden stelden daarop cassatie beroep in, waarbij o.a. gesteld werd, dat hoewel iemand afstand kan doen van een hem door de wet toegekend recht, hij niet kan beschikken over zelfstandige aanspra ken van zijn nabestaanden, De ttooge Raad heeft, in zijn arrest over wogen, dat, waar vaststaat, dat in dezen het Slameesche recht toepasselijk is, de vraag wat hier naar Nedel'landsch recht geldt nu het Hof niet spreekt over mo- gclljken strijd van het Siahieesche met het Nederlandsche recht van geen belang is en de al of niet juistheid van het door het Hof ten aanzien van het Nederlandsche rechf ingenomen standpunt niet ter toetse behoeft te komen Hét gaat hier niet zegt de Hooge Raad om den plicht van den man en vader tot onderhoud van zijn nabestaanden, doch om de verplichting van de werkgeefster om bij de beweerde grove schuld van haar be stuurder aan die nabestaanden schadever goeding te geven en van de toepassing van de Slameesche wet, die een afwijkend be ding mogelijk en geldig acht, niet gezegd kan worden dat zij een gevolg teweegbrengt, dat de Nederlandsche rechtsorde niet toe laat. Ter bestrijding van 'shofs arrest was voorts een beroep gedaan op bepalingen van Nederlandsch recht omtrent het ge volg van overeenkomsten tegenover der den. De Hooge Raad acht dit beroep on gegrond omdat de vraag, of aan de onder havige aanspraak van de nabestaanden van Baudart de tusschen hem en de K. L M. gesloten overeenkomst in den weg staat, haar beantwoording niet vindt in evenvermelde bepalingen, doch in de wets bepalingen, waaruit die aanspraak voort vloeit en deze Siameesche rechts voorschriften naar de incassatle onaan tastbare opvatting van het hof in het on derhavige geval zoodanige aanspraak uit sluiten, welke uitsluiting, zooals reeds ge zegd, niet onvereenlgbaar is met de Ne derlandsche openbare orde, Op deze gronden verwierp de hooge raad het cassatieberoep. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 773. BINNENLANDSCI1 WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Metéorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 775.1 te Muenchen. Laagste stand 735,3 te Scydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, in het Noorden en Westen later wellicht toenemende Zuld-WestelJJke tot Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvan kelijk droog weer. later in het Noorden eepige kans op lichtfen regen, Weinig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. In Frankrijk en Centraal-Europa blijft het weer rustig en mooi. behoudens plaatselijk ochtendnevels. Het maximum van den lucht druk wordt thans in de omgeving van Mdnchen gevonden. In de Alpen is het weer prachtig en boven geheel Zwitserland en Dultschland is het ln de bovenlucht zomersch warm. In het Wes ten en Noorden nam het luchtdrukverval toe en op de Noorsche Zee en langs de Noorsche kust kwam de wind weer boven de stormgrens. Op de Britsche eilanden en in Midden-Zweden werd het zachter, ih de Baltische staten en in Polen kouder. Op de Noordzee en ln Schotland ls de lucht- ri -v si Ig.Tu i'\ Ierland langzaam dalende. In Noord-Scandinavlë ls de luchtdruk na de stij ging van gisteren thans weer dalende. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil, 4 gr. C., lage nevel. 1. bew. Londen: Z.W. wind, 8 gr. C.. mooi. licht bew. Berlijn: Z.W. wind. 8 gr. C.. betrokken. Nice: N.N.W. wind, 9 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's middags: 11 gr. C. (52 gr. F.\ HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 4.32 uur; nam. te 16.46 uur. LICHT CP VOOR FIETSERS. Vrijde g van G.C3 u. run. tot 5.39 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 18 Maart: op 21.07 uur; onder 6.35 ifur. MILITARIA. Bij K. B. zijn met ingang van 26 Maart benoemd tot majoor bij het 4de regiment infanterie alhier de kapiteins L. W. Nijland, A. J. v. d. Blom en P. NVeeda en tot kapitein de eerste luitenants R. van den Brink en I. L. Uyterschout, eveneens van 4 R. X. BUITENLAND. Japan zal negenmogendheden- verdrag opzeggen. In het Japnnsche Lagerhuisdebat van heden werd er door een der afgevaardigden op aangedrongen, het negenmogendheden- pact op te zeggen. Naar aanleiding hiervan verklaarde minister Hirota. dat in het licht der werkelijkheden opzegging natuurlijk was, en dat dit wellicht op een geschikt tijdstip in de toekomst zou worden gedaan. Hircta achtte het verder noodig, een ge schikte gelegenheid af te wachten, om uit de internationale arbeidsorganisatie te treden, doch de Japansehe regeering was voornemens, de bestaande betrekkingen met het Permanente Hof van Internationale Justitie te handhaven. DE ONTBINDING VAN DEN RIJKSDAG. Vanavond wordt de Duttsche Rijksdag ontbonden om te worden vervangen dooi' een Groot-Dultsehen Rijksdag, waarin on geveer 70 Oostenrijteohe afgevaardigden zitting zullen hebben. Te dien einde zal wijziging worden gebracht in de bepalin gen, welke eischen. dat afgevaardigden ruim een jaar rijksonderdaan moeten zijn. De National-Zeitung van Essen vergelijkt de nieuwe vergadering met die van Frank furt die in 1648/49 bijeen was. DE OOSTENKIJKSCHE REGEERING NAAR BERLIJN. De Oostenrljksche regeering is heden middag naar Berlijn vertrokken, teneinde vanavond de zitting van den Rijksdag bij te wonen. VRAGEN OVER DE LITHAU8CHK KWESTIE. Op een in het Britsche Lagerhuis ge stelde vraag, of de Britsche regeering in verband met het geschil tusschen Polen en Lithauen, op grond van artikel 11. tweede lid van het Volkenbondspact onverwijld den Volkenbondsraad zal bijeenroepen, en voorstellen, dat de raad een procedure zal volgen, waai-door in een soortgelijk geschil tuischen Bulgarije en Griekenland in October 1925 een oorlog werd vermeden, heeft Chamberlain geantwoord, dat de regeering er op het oogenblik niet zciter van is, dut. de voorgestelde handelwijze snel genoeg is om uitvoerbaar of het meest aan vaardbaar te kunnen zijn. Zij volgt de ontwikkeling evenwel met de grootste aan dacht. De Britsche ambassadeur te War schau heeft tegenover de Poolsche regee ring de hoop tot uiting gebracht, dat deze kwestie niet als voorwendsel voor nieuwe eischen zal worden gebruikt. AMSTERDAM. 18 Maart. In den toestand op de beleggingsmarkt is als bb tooverslag verandering gekomen. Terwijl de koersen van het eersterangs beleggingsmate riaal weken achtereen langzaam maar zeker naar boven gingen, en de verschillende 3 pCt. Ned. Staatsobllgatiën zonder uitzondering boven pari kwamen, heeft zich dezer dagen een scherpe reactie voltrokken, waarmede de koers winst die in eenige maanden rijd ls behaald, in enkele dagen verloren is gegaan. Hoe heftig de daling ls geweest, kan wel hieruit blijken, dat de 3—3"/. pCt. obligatiën uit de jongste staatsconversle daalden beneden den emissie- koers. Integralen, die onlangs tot 92 pCt. stegen, zakten in tot 84»/» pCt. en leden aldus een ver lies. dat gelijk staat met de rentebate, die dit papier ln ongeveer drie jaren tijds afwerpt. De oorzaak voor deze totaal veranderde stemming moet uitsluitend worden toegeschreven aan het gevoel van bezorgdheid, dat gewekt ls door den tegenwoordigen gespannen internationalen pollticken toostend. Niemand weet wat de dag van morgen kan brengen en onwillekeurig gaan beangstigde houders over tot liquidatie van hun beleggingspapieren. Of deze tactiek aanbe veling verdient is een open vraag, doch ln leder geval dient het feit te worden geconsta teerd. Hier en daar is de meening verkondigd, dat de koersdaling van het prima beleggings- maleriaal verband houdt met de mogelijkheid van een stijging van den rentevoet. De ge schiedenis heeft geleerd, dat de toestand op de geldmarkt, dc kapitaalmarkt en de beleg gingsmarkt zich in een ommezien van tyd kan wijzigen. Het is daarom niet uitgesloten, dat de rentevoet een stijgende lijn zal gaan volgen. Afgaande echter op de geweldige geldrufmte moet men tot de gevolgtrekking komen, dat een stijging van den rentestandaard voorlooplg al thans. niet waarschijnlijk is. Volgens den jongsten weekstaat van de Ned. Bank beliepen de saldi van particulieren niet minder dan bijna, 827 millioen gulden, wellicht kan een gedeelte hiervan worden beschouwd als z.g. ..hot money doch zeer waarschijnlijk wordt de rol, die dit ..hot money'" op het oogen blik op de geldmarkt speelt, overschat. En zelfs indien enkele honderden millioenen gul dens aan de geldmarkt zouden worden onttrok ken. dan nog kan van een overvloed van mid delen worden gesproken. De koersen van de prima beleggingsfondsen waren echter lang zamerhand gestegen tot een peil, dat voor een verdere verhooging vrijwel niet meer vatbaar was. Het lag dus voor de hand. dat indien door de een of andere gebeurtenis een gevoel van onbehaaglijkheid zou worden gewekt, een koers daling daarvan het gevolg zou ztyn. En die ge beurtenis heeft 3ich inderdaad voorgedaan, terwijl consec\t! v voor de beleggings markt niet zijn uitgegeven. De middagbeurs. Het zakenverkeer op de Ameterdamsche effectenbeurs droeg heden een kalm karakter. De politieke toestand wordt nog weliswaar zorg wekkend geacht, doch men gaat de situatie naar het schijnt toch al kalmer beoordeelen. Dc koersdaling vond heden geen verderen voort gang, integendeel gaven enkele fondsensoorten teekenen van herstel. Op d.e beleggingsmarkt was d" stemming voor de Nederlandsche Staatspapieren ook beter. En bijna algemeen werd op een eenigszlns verhoogd koerspell af gedaan. De 3 tot 3»/i pCt. schuldbrieven uit de jongste conversie kwamen wederom boven den parlkoers en dit werd als een bemoedigend verschijnsel beschouwd. Ook de oude schuld was wat beter gedisponeerd, de 3 pCt. Obliga tiën Indlö Uit de eerste en de tWeocle emissie kwamen iets lttger te liggen, Waarbij echtel* in aanmerking moet worden genomen, dat deze papieren gisteren minder van de reactie te lijden hebben gehad dah de Ned. schuldbrieven. Van de Fransche fondsen waren de spoorweg- obligatlën wederom aangeboden. Fransche ren tes waren ongeveer prijshoudend. In Dultsche waarden ging weinig om. De obligatiën uit de Young-leening waren niet veel veranderd. Ten opzichte van Amerikaansche waarden werd een gereserveerde houding aangenomen. Bij de opening werden de meeste fondsen op of iets beneden de vorige slotprijzen afgedaan, waarna geleidelijk aan een kleine verbetering viel waar te nemen. Over het algemeen werd boven de Amerikaansche omrekeningskoersen afgedaan. De locale markt was stil. De Tabakken wareh hlet. of niet noemenswaardig veranderd. De Rubberfondsen bewogen zich mcerendeels op ongeveer het niveau van gisteren. De Phlllps- aandeelen waren in doorsnee vrijwel onveran derd. De Fokkerariidcden kwamen lager te liggen. De Suikerafdeellng was stil. H.V.A.' ver keerden, rekening houdend met de vorige slot- koersen. tamelijk krachtig in herstel. De scheepvaartmarkt was stil eh tamelijk prijs houdend. m Koninklijke was niet veel te doen. Na prijshoudende opening werd later in den middag nog een hooger prijs bedongen. WISSELKOERSEN. Londen 8,98 (8.98 3/8), Berlijn 72.80 (72.60), Parijs 5.55 (5.84), Brussel 30.46 (30.44), Zwitserland 41.50 (41.54), Kopenha gen 40.07'/; (40.10), Stockholm 46.25 (46.30), Oslo 45.12Va (45.15). New-York 1.811/8 (1.81). Praag 6.33'/» (6.33), Oostenr. Bank papier 27'/; (25«/«), Lire 7.20 (7.25), Prolon gatie Part. disc. 1/&—3/16. Daggeld 1/4, Reglstermarken 34 7/8, Credict Sperrmarken 14, Effectensperrmarken 9 1 8, Reismarken 4D'/t, Bankpapier 32 3/6. Tusschen haakjes zijn de koersen van gis. eren. ALPHEN. Ingebruikneming nieuwe begraafplaats. Blijkens medédeeling van B. en W. aan den raad w'cr'd besloten de nieuwe alge- meene begraafplaats aan de Verlengde Aarkade, alhier, genaamd Oosterbegraaf plaats, met Ingang van Maandag 4 April e. k. ln gebruik te nemen. De officleele in gebruikstelling zal daartoe plaats vinden op Zaterdag 2 April e.k., des nam. 3 uur, waarna dan tevens gelegenheid zal bestaan voor genoodlgden, tot bezichtiging van dit met uitzondering van het ontvangge- bouw in werkverschaffing uitgevoerde belangrijke werk. Overeenkomstig het voorstel van de commissie van bijstand voor het glondbe- drijf stellen B. en W, den raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond, gele gen aan het Hazeveld, hoek Conradslraat (zuidelijk gedeelte) groot ongeveer 1380 M. 2 tegen een prijs van f. 6500.aan den heer A. L. Oudenes, aannemer alhier. Het is de bedoeling op het perceel twee neerenhulzen en 4 middenstandswoningen le stichten. BOSKOOP. Concert Boskoops Strijkorkest. Boskoops Strijkorkest, onder leiding van haar directeur don heer Max Weil, gaf in de concertzaal van hotel Klaassen een concert. Het met zorg gekozen programma werd vlot uitgevoerd en oogstte een welverdiend applaus. Ter afwisseling werden eenige tooneel- stukjes opgevoerd, die terdege insloegen. Een geanimeerd bal was het slot van den goed geslaagden concertavond. HAZERSWOUDE. Propagandn-avond Chr. Hist. Jongerengroep De Chr. Hlst. Jongerengroep hield een propaganda vergadering ln het gebouw: „Salvatori" onder leiding van haar voor zitter. den heer M. Jansen. Na diens ope ningswoord sprak de heer L. Heukels van Schiedam over: „Verzamelen". Verzamelen ls een ei.seh des tijds en men moet zich daartoe organlseeren. hiervoor zijn vele en ernstige redenen. Als eerste geldt de zware worsteling om de ziel van ons volk. Het is een van geest tegen geest, waarbij belangrijke staatkundige goederen op het spel staan. Wij willen bewaren o«ns Christelijk beginsel en dat zien toegepast op staatkundig terrein. Daarom ons ver zamelen om het Woord Gods van waaruit we bepalen ons standpunt, tegenover de grootste vragen van dezen tijd. Daardoor, staan wij ook niet ongevoelig tegenover de sociale economische vragen. Het Chr. be ginsel bepaalt ook onze meening voor het gezag, de overheid, volksvertegenwoordi ging, kerk en Vorstenhuis. Allen moeten zich verzamelen om het Christelijk be ginsel, en zich interesseeren voor ons na tionaal leven, omdat het gaat om ons wel zijn. bovenal om het erkennen van de Gods regeering. De voorzitter dankte den heer Heukels voor zijn keurige rede. De' leden van de Jongerengroep voerden het tooneelstuk „Een zekere meneer For tuin" op. Alle spelers kweten zich uitste kend van hun taak. In het bijzonder de „portier" die zijn rol uitmuntend speelde, en niet weinig de lachlust opwekte. De voorzitter dankte allen die tot het welslagen van dezen avond hadden mede gewerkt, waarna ds. Klehl de goedgeslaag den propaganda-avond met dankgebed sloot. Daarna had de verloting plaats, waar voor 33 prijzen beschikbaar waren gesteld. DE KAAG. Geslaagde Zanguitvoering, Het Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" gaf met welwillende medewerking van de Ohr. Gem. Zangver. „Looft den Heer" een uit voering in het gebouw „Waakt en Bidt". Na gemeenschappelijk gezang, opende de eere-voorzitter ds. A. Verwaal met een kort welkomstwoord. Op vlotte wijze werden nu verschillende liederen ten gehooie gebracht door de „Lenteklokjes" en „Looft den Heer". De ge- heele uitvoering werd een gtoot succes. Een woord van dank komt den dirigent den heer C. v, d. Keur toe, voot' zijn keurige leiding. Hij werd trouw terzijde gestaan door mevr. Ultenboogaard en mevr. v. d. Stelt. Velen maakten gebruik van de gelegen heid een kop chocolade te koopen ten bate van het kinderkoor. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Lledcravoml van mej. R. Giesche In de Ned.IIerv.Kerk. De Commissie van Bijstand alhier, had de goede gedachte, nog vóór het vertrek van ds. Odé een muzlkalen avond te orga nlseeren, waarbij zij zoo gelukkig was do medewerklhg van me). Regtna Giesche, altzangei'es te Arhhem te verkregen. Zoo Werd deze avohd een vocale en instru mentale groet aan den scheidenden pre dikant. Mej. Giesche die over een volle geschoolde altstem beschikt, wist haar gehoor te boeien met liederen van Handel, Bach, Pergolesi, Durante, Mendelssohn en Ritter en boeide door haar Indrukwek kende voordracht van liederen van Guido Gezeile. Een volledige techniek, ln dienst gesteld van een schoone voordracht en daarbij een uitgesproken altgeluld, dat een groote kerkruimte kan vullen zijn de be nijdenswaardige kwaliteiten, waarover de ze zangeres beschikt. De zang werd atgewiseld door orgelspel van de heeren van Wijngaarden, Vark en Mleog, die de schoone eigenschappen van het orgel goed deden uitkomen. De aanwezigen, die helaas niet in groot aantal waren opgekomen, hebben met aandacht en genoegen het programma gevolgd. De bijeenkomst, geopend door den heer de Kort, werd door ds. Odé met een har telijk dankwoord gesloten. Mej. Giesche ontving bloemen. Burgerlijke Stand. Overleden: Dirk van Doorn 79 j., weduwnaar van Cornelia Johanna de Gier. LEIDERDORP. De straatverlichting. De verbetering van de straatverlichting, waartoe het vorig Jaar door den raad werd besloten, wordt thans uitgevoerd. De oude gaslantaarns worden opgeruimd. De ver lichting wordt nu electrisch en het aantal lantaarns wordt grooter. Er werden over de oude verlichting af en toe wel eens klachten geuit en dit was ook terecht. Ver betering was Inderdaad niet overbodig. Voor de Blinden van Wolfheze zal do volgende week in onze gemeente een col lecte worden gehouden. LEIMUIDEN. Uitvoering „Excelsior". In de Ncd. Herv. Kerk had de jaar-lijk- sche uitvoering plaats van het Chr. Gem. Koor „Excelsior", onder leiding vaji haar directeur den heer Giacomo Aletrino. Het kerkgebouw was matig bezet, het geen wel Jammer was, daar dit koor is Ingeschreven in de afd. uitmuntendheid, zoodat het de moeite loont, om het te hooren. Ook nu werden de liederen uitste kend gezongen. Burgemeester Bakhuizen spoorde aan om dit mooie koor financieel te steunen en zich als lid op te geven. Voor het eerst trad op het sinds een iaat bestaande kinderkoor „Klein Excelsior'. De liederen werden uit het hoofd gezon gen; dat was al een heele prestatie, daar kinderen meezongen, die nog geen Jaar of In het geheel niet op school zijn. De directeur, die zelf over een möole tenorstem beschikt, zong onder pianobege leiding van Riek de Vries enkele liederen. Ook nu weer sprak de burgemeester enkele woorden van dank. De opening en sluiting geschiedde door den voorzitter den heer J. A. Vissers. NIEUWVEEN. In café Bezuyen hield het Wit-Gele Kruis een ledenvergadering. Door het be danken van den voorzitter en de afwezig heid van den vice-voorzltter, werd deze bijeenkomst geopend door de secretaresse, mej. Hllders. Na een overzicht gegeven te hebben over het afgeloopen jaar, volgde een huishoudelijke bespreking. De geestelijk Adviseur sprak met waardeering over het werk van den afgetreden voorzitter. De heer P. Wijfje sprak over het „Groene Kiuis" en het „Wit-Gele Kruis". De geest, adviseur antwoordde op pittige wijze. De heer H. S. Ran werd tot voorz. gekozen. NOORDEN. In de Chr. school vond een geslaagde Ouderavond plaats. Het hoofd der school sprak over: „Hoe moeten wij onze kinderen opvoeden" en de onderwijzer de heer van Leeuwen over: „Het kind en de leugen". Een drietal leerlingen der hoogste klas gaf een overzicht van het schoolreisje, dat gemaakt werd en waarin de humor niet ontbrak. Nadat het werk der leerlingen be zichtigd was, declameerde mej. Neljhuis nog een ernstig gedicht en sloot de heer Oruntduner met dankgebed. TER AAR. In de Ned. Herv. Kerk trad op uit- noodlglng van de Ver. „Kerkelijk Leven" op ds. A. K. Straatsma van 's Gravenhoge, met liet onderwerp „De Witte Keursteen en de Nieuwe Naam", nadat hij had laten zingen Ps. 43 3 en voorgelezen had Openb. 2 12 17. Spr. beëindigde zijn met groote aan dacht beluisterde rede met de vraag mee naar huis te geven aan ieder: „Wat ls er gebeurd met mijn ziel?" Want een kind van God heeft zijn geschiedenis, die be gint daar, waar een mensch op zijn knieën ligt. Hierna volgde sluiting met het zingen van Gez. 49 1 en dankgebed De collecte bedroeg voor de vereen, f. 18 en voor de kerk f. 4. WOUBRUGGE. Vanwege de ver. Het Iloogeland" tot stichting en instandhouding van Arbeids- kolosiiï werd in hotel S/varna een propa ganda-film vcrtcond, welke een duidelijk beeld gaf van het werk der barmhartigheid op dit terrein. Door ds. Doomenbal werd de bijeenkomst geopend en door ds. Dron- kert gesloten. HEDEN. Den Burcht: Lezing van ds. K. H. Kroon 8 1/4 uur nam. Gerecht 10: Voorbereiding Maranatha-conïe- rentie. 8 uur nam. Plantage 12: Ledenverg. Ver. voor Chr. Ge zondheids- en Vacantlekolohlcs, 8 u. nam. Schouwburg: Leidsch Studenten tooneel „Richard van Bordeaux". 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Sladseaal: Gymnastlekuitvoering v. „Doliar" 8 UUr nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/j—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Gcnees- ktt K CotlsUltfttiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nnm. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binncnvestgr. 22). Inenting tegen dlphterie. 3»/2 uur 's middags precies. "s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuzo. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Lusor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zdndng van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Théater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Tango Notturno". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Thcater. Steenst'*aat 39: 8.15 uur nam.: „Mis. Cbeynëy's verdwijning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur én 8.15 uur. Casino-Theater. Hooge woerd 49: 8 uur nam., „Het geheim van de schorpioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2'At uur nam. en 8 uur nam.: „Muiterij op de Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur naln. Dc avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken wordt van Zaterdag 12 t/m. Vrijdag 18 Maart a.c. waargenomen door de apotheken: c. B. Duyster, N. Rijn 18. tel. 523 en J. Doedens. Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Dc apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Mensclilieid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Veel innemen maakt dc maag van streek.* Wrijf deze aangepame zalf 's avonds op keel, borst en rug. Dc pappleister- v werking en de dampen helpen j~kv.\mccstal in <én nacht. 7880 (Inges. Med.) LEIDSCHENDAM. In de Gymnastiekzaal van de O. L. School aan den Westvlletweg, gaf dc Gym- nastlekver. Odllo een zeef goed geslaagde uitvoering, onder leiding van den heer P. van Barneveld, lecraar M.O., llch. oefening VOORHOUT. Ledenvergadering der Coöp. Boerenleenbank. In café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Steyn vergaderde de Coöp. Boeren leenbank, onder voorzitterschap van den heer H. A, G. Bots. Deze merkte o.a. op, der er enkele lichtpunten zijn. Er ls ook meer geldruimte gekomen, waardoor ge- jn'oflteerd wordt van een lager rentetype ln sommige credlctbedrljven. Door deze lagere rente worden dc lasten lichter, hetgeen gemakkelijker rentabiliteit met zich brengt. Wat de plaatselijke vereeni- glng betreft, hierin zijn geen schokkende gebeurtenissen voorgevallen, Spr, maande tot een meerdere nakoming van eventueele verplichtingen der leden, hetgeen niet an ders kan leiden dan tot verlichting. Niet temin Ls het bestuur ten volle tevreden over het afgeloopen jaar. De notulen van c.en secr. den heer J. v. d. Berghe, werden na een dankwoord van den voorz. goedgekeurd. De heer J. A. Ver- degaal bracht verslag uit van de finan- cieele cimmissle, welke vol lof is over de bescheiden. Na een toelichting van den kassier, den heer P. N. Vester, werden de rekening en balans vastgesteld over het jaar 1937. De voorzitter deelde mede, dat het renteper centage voor 1938 za] zijn voor spaargel den: van f.500—f.5000 3 p. j.; boven 5000 2.75 In afwijking met andere jaren, maakt de voorzitter nu bekend, dut aan de be stuurstafel een jubilaris zit, en wel, de kassier de heer P. N. Vester. De voorz, me moreerde dat de lieer Vester in het jaar 1913 ln het bestuur werd gekozen. Ook nu is hij reeds 18 jaar de beheerder der kas. Het bestuur, aldus de voorz.. heeft gemeend deze gebeurtenis niet opgenicr.ct te moeten laten voorbijgaan. In de eerste plaat3 spreekt hij den jubilaris toe .en merkt op dat de Boerenleenbank alhieh een accuraat en betrouwbaar kassier lieert in den persoon van den lieer P. N. Vester. Tevens spreekt spr. de hoop uit, dat de heer Vester zijn functie als kassier nog vele jaren zal mogen bekleeden. Na een machtiging van de vergadering gevraaga te hebben en waarin hartelijk door de aanwezigen toegestemd werd, biedt ae voorz. den jubilaris een stoffelijk blijk van waardeering aan in den vorm van een „Bear" met een mooie vaas. Cs heer v-s- ter brengt nu in harte' ike tswoor .Mg een woord van dank. Ook de heeren L. d. Geer en P. L. v. d .Hulst, resp. directeu en hulpkassier, brengen den Jubilaris t» woord van dank, voor de prettige same» wérking. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6