LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 18 Maart 1938 De strijd in Spanje BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW Na den Anschluss Binnenland De strijd in het Verre Oosten. Buitenland MAIKT Het bombardement van Barcelona. De luchtaanvallen op Barcelona worden geregeld voortgezet. Het luchtbombardement van gistermiddag twee uur, was zeer hevig en zeer moord dadig. Het groote centrum der stad. het plein van Catalonië, waar een talrijk pu bliek zich bevond, werd bijzonder ernstig getrotfen. Een bom viel op een café, een tweede op een zes verdiepingen hoog ge bouw, dat ln brand vloog. Het plein en de Rambla de Canaletas liggen bezaaid met puin De etalageruiten der winkels zijn ln splinters gevlogen. Onmiddellijk na de aanvallen kwamen auto's met politie, die alle mannen dwon gen te helpen bij het ruimlngswerk. Onder <ie pulnen worden nog vele dooden gevon den De eerste hulpdiensten werken op volle kracht en zoo snel mogelijk. In totaal vleien er gisteren 600 dooden en meer dan 1000 gewonden. In Aragon. Het groote hoofdkwartier van Franco zegt: Wij bezetten Caspo, Alcorlsa en de dor pen Berge en Mollnos. WIJ maakten meer dan 1000 krijgsgevangenen en veroverden een enorme hoeveelheid oorlogsmateriaal, o.a 32 mitrailleurs. Caspo werd verdedigd door vijf interna tionale brigades. Een officieuze nota der regeering van Franco zegt hieromtrent: „Zonder den weerstand van deze brigades zou de oorlog reeds lang geëindigd zijn. De soldaten van Spanje hebben „de stad van het compro- m s" veroverd, welke verdedigd werd door Internationale boosdoeners. De soldaten zullen voortgaan zegevierend op te rukken lot de laatste centimeter Spaansch grond gebied hereenigd ls bij het Spanje, dat van de vrijheid en onafhankelijkheid een dwin gend postulaat maakt". Spaansche regeering wendt zich tot Amerika. De Spaansche regeering be Barcelona heeft zich tot de Vereenlgde Staten ge- wend om erkenning te verkrijgen van het reoht, ln de Vereenlgde Staten wapens te koopen. Deze mededeellng werd gedaan door den Spaanschen ambassadeur te Washington, die de hoop uitsprak, dat andere democratische landen, o.a. Enge land. de Spaansche regeering dit recht niet zouden onthouden. DENEMARKEN De Duitsche minderheid in Sleeswijk. Het blad Hejndal meldt, dat de Duitsche minderheid vergaderingen heeft gehouden t' Aatenra en te Toendern en haar instem ming met de aanheohtlng van Oostenrijk betuigd heeft. Nationaal-soclallsten hebben Hitler een telegram doen toekomen, waarin zij hem als baanbreker der eenheid van een Groot-Duitschland de verzekering van hun trouw geven. TSJECHO-SLOWAKIJE Vermoedelijke wljziglg van het kabinet. Heden zal vermoedelijk een wijziging van het kabinet tot stand komen. Dan zal de rechtsche nationale unie in het kabiret vertegenwoordigd worden door de vice-pre sident der party, Jezek, die minister zon der portefeuille zal worden. VEREENIGDE STATEN Lewis over de werkloosheid. John Lewis leider van het Oommittee for Industrial organization, heeft gisteren tot het congres de waarschuwng gericht, dat de dertien millioen werkloozen een groote oedrelging vormen voor.de stabiliteit des lands. HIJ vroeg een bedrag van drie mil liard dollar aan steunfondsen uit te trek ken, teneinde minstens 3'/» millioen arbei ders met Ingang van het nieuwe belasting- Jaar op 1 Juli a.s. aan het werk te zetten. GEBOREN. Frans Willem, Z. van F. van Weesel en M. de Haas Leendert, Z. van C. Jansen en K. J. Verboon. OVERLEDEN: S. Creman, D. 2 J. E. Matheijsen—Kers- hoff. Vr. 29 J. Vraag: Als men landbouwkalk op gespit land aanbrengt en men poot daarna aardappels, is dat aan te bevelen? J. H. v. T. te V. Antw.: Dit is niet aan te raden. Niet zelden roept dit ziekte op bij de aardappels. Teel op dezen grond liever een ander gewas. Vraag: Waarom moeten de vruchtboomen in den winter gesnoeid worden en niet in den zomer? M. H. T. te H. Antw. Het snoeien van boomen brengt mee, dat er in het hout moet worden gezaagd of geknipt. By de meeste fruitsoorten kan dit ln den rusttoestand gedaan, omdat in den zomer een dergelijke behandeling het uitvloeien van oe plantensappen ten gevolge zou hebben, daardoor de boomen onnoodig worden verzwakt. Bovendien zullen zich in de gemaakte wonden J den zomer gemakkelijk ziekten vestigen. Alleen wordt in den zomer snoei toegepast op kruidachtige deelen, waarvan de wortels spoe- «8 genezen en waaruit geen sappen vloeien. Vraag: Wanneer is men officieel met snoeien begonnen? H. T te H. Antw.. Dit is mij niet bekend. Maar reeds «eer dan een eeuw geleden werd reeds ge- «»oe:d. ook al zijn de methoden in latere jaren KCtvljzigd. Snoeien werd en wordt niet gedaan «n vrucht te krijgen, maar om de qualiteit «aarvan te verhoogen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie Q<*er motto: „Tuinbouw". Maatregelen van den Fuehrer. Hitler heeft de volgende verordeningen ln verband met de vereeniging van Oos tenrijk met het Rijk uitgevaardigd: Op grond van art. 2 van de wet nopens de aansluiting van Oostenrijk by het Duit sche Rijk bepaal lk: 1. Wettig betaalmiddel in Oostenrijk ls behalve de schilling, de rijksmark. Een ryksmark is evenveel als een schilling, vijftig groschen. 2. De rijksminister van economische za ken wordt gemachtigd alle in het beta lingsverkeer tussc'nen Dultschland en Oos- tenryk geldende bepalingen te veranderen of geheel of gedeeltelijk op te heffen. 3. De ryksminister van financiën wordt gemachtigd goederen van Oostenrykschen oorsprong geheel of gedeelteiyk vry van invoerrechten te verklaren. 4. Deze verordening treedt op het oogen- blik van uitvaardiging ln werking. De rijksregeering heeft de Oostenrijk- sche bondsspoorwegen, bij decreet als bij zonder vermogen van het rijk doen opne men in de ryksspoorwegen. De Fuehrer heeft voorts bepaald, dat Oostenrijkeis, die in het buitenland ver toeven, deel zullen kunnen nemen aan de volksstemming van 10 April. Staatssecre taris Bohle heeft opdracht gekregen de maatregelen hiertoe te nemen. De rykswet op het vlaggen van 15 Sep tember 1935. waarbti wordt bepaald, dat Joden geen rijks- en nationale vlaggen mo gen uithangen en ook op andere wijze de rykskleuren niet mogen voeren, geldt ook voor Oostenrijk Voorts zullen de volgende wetten ook voor Oostenrijk gelden: de wet tegen op richting van partyen, de wet ter verzeke ring van de eenheid van partij en staat, de riiksstadhouderswet met de bepaling, dat instructies van den rijksminister aan den riiksstadhouder ln Oostenrijk tot na der order de toestemming noodle hebben van den rijksminister van blnnenlandscne zaken, voorts de verordening inzake de ten uitvoerlegging van het vierjarenplan en de rijkswet op de verplichte aanmelding door Duitsche onderdanen ln het buitenland. De Oostenrijksche bondsregeerlng heet thans „Oostenrijksche landsregeerlng." De ryksstadhouder in Oostenrijk ls be last met de leiding van de Oostenrijksche landsreeeering, met als zetel Weenen Het vier-jarenplan. Goring heeft tot Seyss Inquart een telegram gericht, waarin hit meedeelt, dat het thans in Oostenrijk Ingevoerde vier jarenplan, op breedere schaal zal worden ten uitvoer gebracht. Ik vraag u derhalve, aldus Görlng. dat uw medewerkers mij met al hun kracht zullen bijstaan om de ryk- dommen van den Oostenrykschen bodem te exploiteeren en ze aan te wenden tot welzyn van ons groot vaderland en ln het bijzonder ten bate van het in het Rijk te ruggekeerde Oostenrijk. Freud's arrestatie gedementeerd. Het gerucht, volgens hetwelk professor Freud, de vader der psycho-analyse, zou zyn gearresteerd, wordt gedementeerd. Hij bevindt zioh momenteel in zyn woning te Weenen. „Schoonmaak". De vervolging van Joodsche elementen neemt van uur tot uur scherper vormen aan. Een groot aantal personen heeft zelf moord gepleegd. Niet minder dan acht rech ters zyn afgezet, omdat zy van Joodsche afkomst zyn. Duizenden personen zijn gearresteerd. Behalve arrestaties door de geheime politie en door uit Duitschland afkomstige be ambten, wordt nog steeds melding gemaakt van onregelmatigheden. Zoo zijn de Joden en anderen opgeroepen en gedwongen zich aan te sluiten by werktroepen. By de tot de linkerzyde behoorende per sonen, die gearresteerd zijn, behooren alle leden der commissie, welke met Schuschnigg hebben geconfereerd over de houding der arbeiders. Beweringen over geheime wapen opslagplaatsen. Officieele kringen beweren, dat belang- ryke opslagplaatsen van wapenen en voor raden van tegen Hitier gerichte vlugschrif ten zyn ontdekt ln een aantal katholieke kerken en kloosters in de buurt van Llnz. Zelfs wordt beweerd, dat wapenen gevon den zijn ln het gewelf van de kathedraal te Linz. Het verluidt, dat een aantal priesters ls gearresteerd, o.m. de voorzitter der ka tholieke party. Oostenrijksche arbeiders uitgenoodigd naar Duitschland. Het Duitsche arbeidsfront heeft tiendui zend Oostenrijksche arbeiders uitgenoodigd een reis te maken naar Duitschland. Over enkele dagen zullen zy met tien speciale treinen Weenen verlaten. Moordenaar van Dollfuss wordt gerehabiliteerd. Volgens het blad „Die Zeit" zal het pro ces tegen Planetta die wegens den moord op Dollfuss ter dood veroordeeld en te rechtgesteld is, het voorwerp van een plechtige herziening vormen, en zal Pla netta gerehabiliteerd worden. Zijn stoffelijk overschot zal opgegraven worden en overgebracht naar een eere- graf. Geheimzinnige opgravingen te Alphen. Door het parket uit Den Haag. Geruchten rond een diep geheim. Op het oogenblik is te Alphen aller, wegen de aandacht gevestigd op ge heimzinnige opgravingen op en rond de R.-K. begraafplaats aan de Para dijslaan aldaar. In tegenwoordigheid van het Parket uit Den Haag, van den polltie-deskundige dr. Hulst en de manschappen van de Rljks- veldwacht der brigade Alphen, ls men he denmorgen begonnen met het doen van opgravingen rond genoemd kerkhof en omgeving. Verschillende graven zijn geopend, ter wijl ook in mestvaalten en in den boom gaard der R.-K. pastorie opgravingen wor den verricht. Het terrein rond het kerkhof is door de politie geheel afgezet. Voor het graafwerk zijn verschillende werkzloozen te werk ge steld. Waarmede deze mysterieuze opgra vingen verband houden, is vooralsnog een diep geheim, daar de politie, han gende het onderzoek, geen mededec- lingen wenscht te doen. By informatie ls ons gebleken, dat de gemeentepolitie onkundig van deze zaak is, terwyi ook den burgemeester van Al phen van een en ander niets bekend was. Verschillende geruchten doen derhalve de ronde, doch als een vaststaand feit mag wel beschouwd worden, dat een en ander o.m. verband houdt met de zaak van den Juwelier M., die zooals men weet, inder tijd op vermoeden van uitlokking van meineed ln hechtenis werd genomen en zich nog in verzekerde bewaring bevindt. De rond de mestvaalt gevonden stukken hout en planken, vermoedeiyk afkomstig van doodkisten, worden aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen. Tydens het afzenden van dit bericht, wordt met de opgravingen nog voortge gaan en zijn of worden door het Parket nog verschillende personen'in verhoor ge nomen. Nader vernemen wij, dat de Rijksveld- wacht ook een aanvang heeft gemaakt met een onderzoek ten huize van den juwelier M. Indertijd is de heer M. ook verhoord als getuige in een zaak, waarbij in zijn winkel een gouden horloge was ontvreemd. Zijn huis staat thans onder bewaking. F. LOGEMAN, t In den leeftyd van 67 jaar is gisteren te Den Haag overleden de heer F. Logeman, oud-resident van Menado De heer Loge man was ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De crematie zal plaats hebben Maandag a.s. te Westerveld. na aankomst van den trein om 13.14 uur. De invoering van een nieuwe veldjas bij het leger. BESLISSING ZAL NOG WEL EEN JAAR UITBLIJVEN. In verband met telkens voorkomende vragen, gedaan nopens het tijdstip van in voering van een nieuwe veldjas, wordt medegedeeld, dat daaromtrent nog gee.n datum kan worden aangegeven. De daartoe ingestelde commissie neemt voorloopig enkele proeven met ontworpen modellen, daarna zullen nog proeven op uitgebreide schaal moeten plaats vinden ook gedurende de win termaanden. Naar verwacht mag worden zal er nog wel een jaar verloopen eer een be slissing kan worden tegemoet gezien. INBREKERS AAN HET WERK TE MONSTER. In den algeloopen nacht ls te Monster Ingebroken bij den landbouwer P. v. Een denburg. Toen de landbouwer tusschen half vier en zes uur vanmorgen rijn huls had ver laten om de koeien te gaan melken, heb ben dieven het slot van de woning gefor ceerd. Uit een houten kist zyn ruim drie honderd gulden en verschillende polissen ontvreemd. JAPANNEEZEN BEZETTEN TSOENGMING Hedenochtend hebben de Japanneezen troepen aan land gezet op het eiland Tscengming dat de monding van de Jangtse beheerscht. De bezetting geschiedde zon der tegenstand. Verder zyn zij opgerukt naar Plnptsjing. DE BRITSCH-ITALIAANSCHE HANDELSBESPREKINGEN. Een accoord bereikt? De „Financial Times" zegt uit de meest bevoegde bron vernomen te hebben dat op alle punten overeenstemming is be reikt in de besprekingen tusschen Enge land en Italië ter herziening van de han dels- en betalingsovereenkomst van 1936. Het nieuwe pact, aldus het blad, is tot stand gekomen en verwacht wordt dat het spoedig geteekend zal worden. NIEUWE REGEERING VOOR MIDDEN- CHINA? In politieke kringen te Nanking verwacht men, dat Zondag a.s. een afzonderlijke re geering voor Midden-China, met Nanking ais zetel plechtig geïnstalleerd zal worden. Men verklaart, dat de ministerlijst reeds gereed is. Minister-president zou Jang- koentsd zyn. DE RIJKSKEURINGSVEEARTS VAN NAARDEN HERVAT ZIJN WERKZAAM HEDEN. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft op 10 Maart j.l. het oneervol ontslag, dat den keuringsveearts van Naarden, den heer H. ter Beek, was verleend, omdat hy door ontoelaatbare uitlatingen omtrent leden van B. en W. het gezag zou hebben ondermijnd, nietig verklaard. De ambtenaar vroeg Maandag J.l. schrif- teiyk wanneer hy zyn werkzaamheden zou kunnen hervatten en wanneer hy de keu ringsstempels wederom ter beschikking zou krijgen. B. en W. hebben vandaag geantwoord, dat hy morgen zyn werkzaamheden zal kun nen hervatten en de benoodigdheden voor de keuring wederom in ontvangst kan nemen. Het salaris over het tweede halfjaar van 1937 (de heer ter Beek had sinds 1 Juli geen salaris ontvangen) wordt betaalbaar gesteld op 26 Maart as. EEN BRUTALE BEROOVING. In den nacht van Dinsdag op Woensdag vervoegde zich des nachts om twaalf uur een man by een bejaarde weduwe te Leeu warden. met de mededeeling, dat hy van de politie kwam. Hy zeide, dat de politie het met het oog op gevaar voor een over val, noodig had geoordeeld, dat de vrouw haar geld in bewaring gaf. De weduwe die werkelyk meende, met een politieman te doen te hebben, haalde het bedrag, ongeveer 150 gulden, te voor- schyn. Op dat oogenblik greep de man haar by de keel en ontrukte haar het geld om er yiings mee te verdwijnen. Dienzelf den nacht echter werd de dader, een goede bekende van de politie, aangehouden en ingesloten. Een deel van het gestolen be drag werd te zijnen huize in een bedstee teruggevonden. BAKKERS-, CHOCOLADE- EN SUIKER- BEWERKINGBEDRIJF. Na den Anschluss. Zoon van aartshertog Ferdinand in arrest? Hertog Max von Hohenberg. zoon van den te Serajëwo vermoorden aartshertog Ferdinand, en de vertegenwoordiger van de Habsburg-dynastie in Oostenrijk, zou, evenals zijn broer Ernst, gearresteerd zyn. Zelfmoord van Oostenrijksch emigrant. Het blad „Ceske Slovo, te Praag, meldt, dat gisteren de Oostenrijksche emigrant Kreisler, die een brochure geschreven heeft, getiteld: „Wie heeft Dolfuss.vermoord?" en waarin hij majoor Fey van den moord op den bondskanselier beschuldigde, zelfmoord heeft gepleegd. De moeder van Kreisler ls op het bericht van den dood van haar zoon waanzinnig geworden. Incidenten aan universiteit van BelgTado. Ernstige incidenten zijn gisteravond ont staan aan de universiteit te Belgrado, toen links georiënteerde studenten zonder ver lof van den rector een betooging hielden in de aula, waarbü tegen het fascisme en nationaal-socialisme alsook tegen de re geering Stojadinowitsj gesproken werd. zy verklaarden zich bereid als vrijwilli gers voor Tsjecho-Slowaklje te strijden, indien dit land zou worden aangevallen. Er ontstond een handgemeen met ongeveer 300 anders georiënteerde studenten, waarbij schoten vielen, welke echter niemand raak ten. De politie wist de orde spoedig te her stellen. Uitdeeling van levensmiddelen. In de arbeiderswijken van Weenen zyn onder de armen levensmiddelen uitgedeeld, die gisteren per trein uit Beieren waren aangevoerd. Er werden 20.000 warme en 30.000 koude rraaaltyden verstrekt. Tijdens de uitdeeling weerklonk door luidsprekers een rede van Hitier, waarin hy de Ween- sche arbeidskameraden begroette. WEERWACHTBONDEN GAAN OP IN KYFFHAEUSERBUND. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede, dat de Fuehrer bevel heeft ge geven de thans bestaande bonden der weermacht te doen opgaan in den nieuwen Rijkskrijgsüedenbond iKyffhaeuser), die or.middellyk onder Hitier zal staan. LLOYD GEORGE LEGT KRANS OP GRAF VAN FOCH. De Britsche oud-premier Lloyd George heeft vanochtend een krans gelegd op het graf van maarschalk Foch te Parijs. QtaD- „Ik vrees, dat het bruidspaar de muziek niet kan hooren, ze wonen n.l, parterre". Betere verdeeling van den beschikbaren arbeid. De hoofdbesturen van den Alg. R.K. en den Christel. Bond van Bakkers en Choco ladebewerkers hebben zich een dezer dagen bezig gehouden met den toestand in de cacao-, chocolade- en suikerbewerkingbe- dryven. In het bijzonder werd stilgestaan by de nog steeds toenemende vervanging van vol wassen door jeugdig personeel. In dit verband spraken de vertegenwoor digers van de bonden hun ontstemming uit over het feit. dat de wet van 28 Mei 1937. houdende bepalingen tot betere verdeeling van den beschikbaren arbeid voor de cacao- chccolade- en suikerbewerkingbedryven nog geen tospassing heeft gevonden, niet tegenstaande de samenwerkende organisa ties daartoe reeds op 8 December van het vorig jaar den minister van economische zaken den wensch te kennen hebben ge geven. Het PoolschLithausch conflict. Een tegenvoorstel? Omtrent het antwoord op de Poolsche nota is te Kaunas nog geen beslissing ge nomen. In Lithausche kringen is men veelal van meening. dat de Lithausche regeering op de Poolsche eischen een tegenvoorstel moet Indienen. Polen zal ieder tegenvoorstel echter als een weigering beschouwen. Poolsche Senaat 22 Maart bijeen. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt uit Warschau, dat de eerstvolgende zitting van den Senaat, waar de minister van buiten- landsche zaken, Beek, het woord zal voeren, om te spreken over de Poolsch-Llthausche kwestie, op 22 Maart byeen zal komen. Vreedzame regeling in zicht Op het Foreign Office te Londen wordt bevestigd, dat de minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, heden een onderhoud heeft gehad met den Lithauschen gezant. Niet-officieel verluidt, dat thans een vreedzame regeling van het conflict in zicht is. BALKAN-CONFERENTIES. In den loop van de volgende maand zullen te Is'anboel drie Balkan conferenties worden gehouden De eerste zal zijn een bijeenkomst van den economtschen Balkan- raad. de tweede van den raad der pers. federatie van den Baikan, terwijl de derde gewiid zal zijn aan de besprekingen over Immigratiekwesties. HET BOMBARDEMENT VAN BARCELONA, In het Britsche Lagerhuis heeft Cham berlain op een vraag van Attlee, of het niet duidelijk was. dat de luchtaanvallen op Barcelona ten doel hebben, de burger bevolking te terroriseeren en niet op eenig militair doel gericht zyn, verklaard, dat da rapporten van den Britsche gezant niets van dien aard bevatten, doch dat de be richten in de pers betrekking schenen te hebben op schade, die hoofdzakelyk aan de woonwyken was toegebracht en niet aan militaire objectieven. Ik geloof niet. zoo voegde de premier hieraan toe, dat iemand deze berichten gelezen kan hebben zonder afschuw en weerzin. Op een andere vraag antwoordde Cham berlain. dat de Fransche en de Britsche re geering overeengekomen zijn een beroep op de beide partyen ln Spanje te doen om bombardementen van dezen aard te staken en dat de Fransche regeering zich tot het Vatlcaan heeft gewend, om te verkrygen, dat dit zich bij den oproep aansluit. (Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pag. 2 van het Tweede Blad) LEIDEN. 18 Maart. Veemarkt. Aanvoer 632 runderen, 453 kalveren, 1655 schapen, 700 var kens. 9 stieren. 222 Kalf- en melkkoeien 170— 335, handel tamelijk vlug: 270 Varekoeien e.a. 170—225, handel vlug; 131 Vette koeien 190— 280, 5476 p. Kg., handel iets vlugger; 14 Vette kalveren 60—110, 70—100 p. Kg., handel zeer stroef; 439 Nuchtere kalveren 48. handel mat; 150 Vette schapen 24—32, handel mat; 1000 Vette lammeren 20—23, handel mat; 505 Weide- schapen 16—21, handel mat; 6 Lammeren; 253 Mestvarkens 22—42, handel traag; 398 Biggen 16—20, handel traag: 5 Paarden 175—300. han del mat; 2 Veulens; 11 Bokken en geiten 2—6,50, handel lui; 49 Zeugen 6085. handel traag. LEIDEN. 18 Maart. Kaasmarkt Aanvoer 26 partijen Goudsche, 11 partijen Leidsche kaas. Goudsche le srt. 231/224i2e srt. 22—23; Leidsche le srt. 20—21, 2e srt. 18—19. Handel kalm. BODEGRAVEN, 17 Maart. Elerenveiling Aanvoer 15.913 stuks. Kippeneieren wit 2,50 2,80; id. bruin 2,703,00; Eendeneieren 2 10 2.70. HOOFDDORP, 17 Maart. Boerennoteeringen Granen en Zaden Rogge 7,10—7,40; Cheva lier Gerst 7.00—7,60; Wintergerst 7,25—7.65; Haver 5,706,10; Dulveboonen 910; Paarde- boonen 89; Groene erwten 8,50—9,70; Vale erwten 9—10; Gele mosterd 1415.50; Kanarie zaad 8,509,25: Karwijzaad 2222,50; Blauw Maanzaad 4042. LEIDSCHENDAM. 17 Maart. „Het Wapen v. Veur" 31.631 kippeneieren 2,803.25; 1200 hen-eieren 2,502,60; 640 eendeneieren 2,90 3,00; 16 ganzeneieren 7; 117 kippen 0,401,60; 16 eenden 0,65; 96 konijnen 0,202,00; 12 dui ven 1525. LEEUWARDEN, 18 Maart. Sleutelkaas 22 —26; Nagelkaas 3; Edammerkaas 26—29. Aan voer 803 Kg. Veilingboter 1.311.30. Commissie 0,84. Edammer kaas 20+ 1213; id. 40+ 18— 18 1 4; Goudsche kaas 20-f 1213: id. 40+ 17»/t 18; Volvette 40+ 20»/-24: Broodkaas 40+ 17»/-I8V2; Leidsche 20+ 12-13. Stemming kalm NIEUWKOOP. 17 Maart. Elerenveiling Aanvoer 7227 stuks. Kippeneieren 2,35—3.00; Eendeneieren 2,102,40. NIEUWVEEN. 17 Maart. 2638 kippeneieren 2,00—2,60; 145 eendeneieren 2.30—2,65; 13 gan zeneieren 5—6 ct. Boter p.p. 67 ct. RIJNSBURG. 16 Maart. Groentenveiling Roode kool 4,505,50; Gele kool 2,002.60; Boerenkool 10—20 (6 Kg.); Kroten 7080; Waschpeen 0,801,20 p. kist; Knolselderie 2,00 —4,50. RIJNSBURG, 16 Maart. Bloemenveiling Tulpen per bos: Copland 1223; Bartigon 15—23; Elisabeth 18—26; Rijzende Zon 16—26; Prins van Oostenrijk 1218; Ibis 1420; La Reine 12—16; Witte Valk 18—23; Castor 12—18: El Toreador 1016; Cramoisie Brillant 1216; Couronne d'Or 1624; Couleur Cardinal 1830; Murillo 1017; Peach Blossom 1823; Cali- fornië 1620; Gele Prins 1624; Mr. v. d. Hoeff 1823; Narcissen: Victoria 610; Golden Spur 58; King Alfred 1218; Coster 1016; Ornatus 4—6. Freesia geel 18—25. Anemonen 2.40 p. 100. VEUR. 17 Maart Kropsla le srt. 5.008.20: id. 2e srt. 2.60—4.90; Stoofsla 14—16; Andijvie <p. Kg.) 13—14; Spinazie (4 Kg.) 42—68: Ra barber 4.50—5,20; Radijs 2.50—4.00; Prei 4.10— 5.20; Seldery 1.00—1.10; Appelen 5.60—9.10. VOORHOUT, 17 Maart, - SlachtkonUnen tot 1.60; Jonge konijnen 2065; Slachtkippen tot 65Duiven 12. WOUBRUGGE, 17 Maart. Eierenvelling. Aanvoer 2100 eieren. Kippeneieren 2.502,80; Eendeneieren 2.402,50. ZEVENHOVEN. 17 Maart. - Aanvoer 2318 eieren. Kippeneieren 2,403,00; hen-eieren 2,00 -2.35. ZOETERMEER. 17 Maart Elerenveiling Aanvoer 10.000 stuks. Kippeneieren 2.453,60; Eendeneieren 2.15—2.50. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3