Oplossingen ANEKDOTEN Lenteliedje voor het Prinsesje Goede oplossingen tusschen weer beter is. Zoo niet, dan spoe dige beterschap er mee. Trudy Blote. Je komt dus nog wel eens in Leiden. Dit was wel een heel prettige reden. Je zakdoekje zal ik trouw gebrui ken. Zoo plak jij een ellenlangen brief van mij in elkaar voor later. Het is een aardig idee. alles zoo bij elkaar te bewaren. Heb je plezier gehad hier in onze stad? Rietje Witte. Jouw verjaardag zal vlak na de Paaschvacantie zijn. Dan begin je direct weer met feest. Dank voor je anek dote. Bart Damsté. Joe „raadselt" dus al een beetje mee; voor jou gezellig, en hij oefent zich alvast Rie Smittenaar. Denk er aan; voorloo- pig geen nieuwe raadsels. Wat een extraa tje. zoo maar een chocolade-kip cadeau te krijgen! Wat zi'l jij geslapen hebben na die drie bazar-dagen, een gat in den dag denk ik! Beppie Bouter. Zoo gauw ik je raadsel tegen kom. krijgt het een beurt. Wat aar dig postpapier heb je nu. Nu gaan de groe ten weer heen en weer reizen! Ida Maria de Graaf. Zijn dat allemaal extra handwerkjes, waarover je schrijft? Zoo komt er heel wat uit je handen! Alida Stikkelorum. Hartelijk dank voor je lieven biief. Het is goed. de gedachten af en toe eens terug te laten gaan. Koosje Stikkelorum. Hier gaat alles wèl en ik ben blij hetzelfde van Jou te hooren. En het is flink van je, dat je elke weèk zelf iets schrijft. Jan Bronsgeest. Wat prettig, dat Vader dien mooien bak voor je gemaakt heeft. Nu kun je zelf voor alle plantjes zorgen, en alles zien groeien. Je hebt Vader zeker wel heel erg bedankt? Welke plantjes staan er in? Trijntje van Schaik. Ja. wacht maar ihistig af. tot je je beurt ziet in de krant. Moet je den kookzak ook dadelijk gebrui ken? Corrie van Weizen. Al behoor je tot de kleineren, daarom ben je niet te klein voor meer oplossingen. Je mag zooveel Insturen, als je wilt of vindt, maar minstens drie. Koos Kromhout. Jij probeert zeker ook al roode wangen te halen buiten, net als alle andere kleine kinderen, nu je weer veel in de buitenlucht kunt. Of had je deze al? Bedankt voor je anekdote. Knap, zooveel oplossingen. Riekje Leemans. Het briefje is altijd gauwer vol dan jij wilt, hè! Nu geef je echt zelf het cadeautje! Gelukkig schoten de raadsels er nu niet bij in. Groet Henny vooral van mij. Coba Sleyser. Prettig bericht van je overgang. Nee, verleden week had je het te druk met feesten, dat begrijp ik. Willem Guyt. Heb je een prettigen ver jaardag gehad? En ik hoor er natuurlijk graag iets over, als je in L. geweest bent. Amerik Guyt. Bedoel je hiermee, dat jullie naar de andere school verhuizen? Leen Guyt. Het is toch goed, dat er, nu ie nog jong bent, in voorzien wordt, voor jullie alle drie. Cobie Zitman. Het is jammer, dat nü verleden week je oplossingen niet in mijn bezit kwamen. Dan is het beter, dat ieder voor zich zelf instuurt. Lientje Weeda. Ik begrijp nog niet, welke straat je bedoelt. Hoor ik dat in je vol genden brief? Ik lees graag van iets aardigs! Gerrie Gijsman. Dat cadeautje hadden Je broertje en jij goed bedacht voor je zusje. Eennie de Bruin. Ik denk, dat Jij later ook wel in het voetbalveld zult hollen. Je komt dus vaker in mijn buurt. Wat leuk, dat Willy je al op staat te wachten bij je thuiskomst. Greetje Brussee. Leuk, dat je nu zelf je briefje weg kunt brengen. Je komt er nu zoo dicht in de buurt. Vind je het prettig op de nieuwe school? Frieda Libot. Hartelijk welkom; prettig, dat je mee komt doen. En nog gefeliciteerd met je verjaardag, die pas voorbij moet zijn. Adriaan van Vliet. Ik vind het heel pret tig, dat jullie zoo trouw om de beurt schrij ven. Jullie hadden deze week je raadsels gauw klaar. Jullie zijn zeker hard aan het oefenen voor den 6den April Hartelijke groeten aan allen thuis. Leny Hartwijk. Gelukkig heb Je nu een goed bericht. Ik hoop, dat de vooruitgang heeft aangehouden. Heel veel pleizier Zon dag met elkaar. Voor Vader mijn beste wen- schen. Rietje Plelanen. Dit mooie postpapier is zeker ook een verjaarscadeautje van je? Wat een snoezig plaatje staat er op. Ik bof er weer bij. Nico Smit. Hoe Is het met de zieke?. Is Eva ook aangestoken? En jijzelf? Het beste er mee. Anny Bekooy. Doe maar goed je best op school. En je vertelt het me wel, als het doorgaat van de gymnastiek, hé? Ietje Borgmeyer. Een sprookje blijft een sprookje, Ietje, meer kan ik er niet van zeggen. Dien vorigen keer had je maar 2 raadsels goed, dat was jammer. Je hebt het druk in je kabouterfamilie en druk met zóóveel families! Als kaboutertje breng je prettige uurtjes door, geloof ik. Catrientje Kroesemeyer. Hartelijk wel kom. Ja, het was zoo goed. Vooral duidelijk schrijven, hoor. Je bent zeker 9 jaar? En wat kun je al handwerken? Marietje Verboom. Wat teekenen jullie toch prachtig, Nico en jij, allebei. Ook dit is weer heel mooi. En je rapport is ook al zoo mooi. Bedankt voor de anekdote. Sary Akkerman. Het zal toch wel een klein lesje voor je broertje geweest zijn met zijn been. En speel jij ook weer zoo fijn op straat met het mooie weer? Matthy van Leeuwen. Bedankt voor je anekdote. Je hebt me niets geschreven van je verjaardag. Jannie van Biezen. Dan stelde je hou ding zeker de letter voor. Leuk bedacht. Hartelijke groeten en verdere beterschap voor Moeder. Ans Nieuwenhuys. Vertel me eerst in je volgenden brief eens, of je klaar bent met uitknippen. Dan kan gebeuren, wat je zoo graag wilt. Je Tante zal nu wel blij zijn, dat zij juist nog verleden Jaar in Leiden is geweest. Jan Uitdenbogaard. Zoo was je brief een verkeerden kant ultgereisd! Van Unico zie ik geen raadsels nu Llesje Schild. Ben ik je Tante niet? Het mag wel met potlood, maar lk heb liever met inkt; dat ls duidelijker. Ans Korswagen. Ja, dit was wel heel erg op het nippertje. Toch vond ik het prettig, dat je nog even wat laat hooren. Heb Je het achterstallige werk weer inge haald? Jij hebt dus een reep chocola ver diend, daar had Je niets op tegen! En dan verlang lk al naar Je volgenden brief. Emma de Groot. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag Baandag. Prettige dag! Nu ben ik weer klaar met mijn brieven en ls het jullie beurt weer. Doe maar flink je best op het kruiswoordraadsel, vooral de grooteren. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door Jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Onruststokers. 2. Gier, mier, bier, dier, wier, vier. 3. Samos, Sam, os, mos, Ma, som. 4. In de tijd van Karei V waren de aard appelen in Europa nog niet bekend. 5. Schoenmaker. 6. Sneeuwkleed. 7. Maassluis, muis, Maas, sla, aal, s. 8. B a 1 s Adam Lama Smak Inzezonden door Corrie Kuyt. Logica. „Was jij vanmorgen nat bij dien regen?" „Nou, en of!" „Waar was je dan?" „In het bad." Ingezonden door Abraham Fakkel. Een jongen plaagde zusje met haar kleine broertje, dat nog niet kon loopen. .Mijn hond is zoo klein", zei hij, „maar die loopt al veel harder dan hij." „O ja", zei Zusje, „maar die heeft ook twee paar beenen!" Ingezonden door Willy Simons. De verstrooide professor. Mevrouw: „Maar man, wat heb je nu gedaan? Je hebt een zwarten en een brui nen schoen aan." Professor: „Daar begrijp ik ook niets van. Want ik heb boven nog zoo'n zelfde paar". In Soestdijik bij het witte paleis Daar kleuren de bloemetjes blauw, wit en Daar staat er de lieflijke lente in knop, De crocusjes steken haar kopjes al op Boven tapijten van groen fluweel. In Soestdijk in het witte paleis Daar geurt er een adem van blijde jeugd Daar ligt in haar wiegje in zoeten droom Teer bloemetje van den Oranjeboom, 't Blonde prinsesje, ons aller vreugd. In Soestdijk om het witte paleis Daar hoor Je, gedragen door lentewind. Vogeltjes zingen en bladertjes suizen, Sneeuwklokjes klingden en 't beekje zacht ruischen 't Lenteliedje voor 't koningskind: In Soestdijk in het witte paleis Beatrix, lief prinsesje klein, Daar zul je spelen en lachen en groeien, Mocht in je hartje de lente steeds bloeien! Mocht er je leven één zonnetje zijn! MARIE MICHON. ontvangen van: Adriaan van Vliet. Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Bram Smits, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Joop Schouten, goede oplossingen zonder naam (op lila postpapiertje, plaatje met gekleede vogel tjes!. Frieda Libot, Greetje Brussee. Ria Smits, Grietje de Graaf, Bennie de Bruin, Gerrie Gijsman, Paul Hartman, Elly Hart man, Nita Hartman, Lientje Weeda, Cobie Zitman, Willem Guyt, Amerik Guyt, Leen Guyt, Ineke Boterenbrood, Elsje Boteren- brood, Coba Sleyser, Wim de Graaf, Wim Betgen, Riekje Leemans, Henny Hoogstra ten, Koos Kromhout, Gerrit van Egmond, Annie Schipper, Corrie van Weizen, Trijntje van Schaik, Carla Optendrees, Lydia Op- tendrees, Jan Bronsgeest, Alida Stikkelo rum, Koosje Stikkelorum, Ida Maria de Graaf, Loesje Arnoldus, Beppie Bouter, Cor rie de Pree, Gerard de Pree, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet Lagas, Riete Scheer, Tootje Scheer, Rie Smittenaar, Mieke Janssen, Bart Damsté. Marie Brokaar, Rietje Witte, Willy v. Rijn, Rika de Graaf, Janny van Groeningen, Tini Seriier, Willy Corbijn van Wiliemswaard, Trudy Blóte, Annie van der Vos, Goede opl. zonder naam (waarschijnlijk Ali Verschoor, geel postpapier), Cobi Erades, Rietje Brandt Henny van Vliet, Jacques Valentgoed, Arie Samsom, Cobi Linthout, Rian Muller, Abram Fakkel, Jeanne de Geus, Neeltje Kolder- man. Beppie Crama. Cobie Wijnbeek, Annie van Katwijk, Greti Kips, Bram Wiggers, Ella Meinema, Nellie Meinema, Annie Schou ten, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jannie Hartevelt, Ankie v. Drlel, Liesje van Driel, Annie Schneider, Jo Hooy- meyer, Janna Struik, Nel van der Bijl, Mientje de Water, Truusje Sluymer, Kees van Diggele, Martha v. d. Burg, Coba v .d. Burg, Johanna Koekebakker, Corrie Kuyt, Jannie Boom, Toos Vos, Lodewijk Vos, An nie Klos, Maartje van Ommering, Geertje van Ommering, Rietje de Nobel, Marietje Hoppenbrouwer. Truusje van Weizen, Jan de Graaff, Marie de Graalf, Trieneke van Manen, Meiske Mulder, Alida v. d. Holst. Nellie Kramp, Rina ter Wee, Marianne Im- mink, Jo Drabbe, Lydia Botermans, Coba Verlind, Lientje van der Reyden, Jaap Kruit, Leny Hartwijk, Rietje Pielanen, Nico Smit, Anny Bekooy, Jack de Geus, Suze de Geus, Ietje Borgmeyer, Catrientje Kroese meyer, Marietje Verboom, Paul Laman. Wil lem Laman, Marietje Laman, Sary Akker- manjnan, Matthy van Leeuwen, Jannie van Biezen, Flora de Wit, Ans Nieuwen huys, Jan Uitdenbogaard, Liesje Schild.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22