RAADSELS CORRESPONDENTIE (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Kruiswoordraadsel. Voor uitleg: zie begin correspondentie. 1 !b H s i 1 8 9 10 11 11 li IH IS 16 '7 16 IS Horizontaal. 1. Onverschillig, traag. 3. Krachteloos. 6. Hoornachtige verharding der huid. 8. Het wezen of karakter van iemand. 9. Gevlochten ring van bloemen. 11. Vaartuig. 13. Gebruikt de schilder. 16. Oorsprong. 17 480 vel papier. 18. Hemelstreek. 19. Groeit aan de boom. Verticaal. 1. Gezang. 2. Beker. 4. Dauwachtige sluier. 5. Ligplaats voor schepen. 7. Teken van smart, soms van vreugde. 8. Symbool der hoop. 10. Vis. 12. Rivier in Spanje. 13. Gewricht. 14. Stad in de Betuwe. 15. Ambachtsman. II. Ingezonden door Paul Hartman. Wat is warm, als het koud is? m. Ingezonden door Rietje Keyzer. Wanneer zijn kleine aardappelen het lekkerst? IV. Ingezonden door Corrie de Pree. Mijn geheel bestaat uit 7 letters, en is een bekende naam. 3, 4, 6, 4. 5, 7, 3 gebruikt men op school. 1, 5, 7, 6 is een meisjes naam. 1, 2, 3, 4, is een maand. In eegi 3, 5, 7, 6 kan men wandelen; 5, 6, 6. 7 is ook een meisjesnaam. V. Ingezonden door Guus Neuteboom. Verborgen vogels. Over de ganse menigte hing een grote stilte. Kan Arie ook timmeren? Meestal loop ik langs de vaart. VI. Ingezonden door Karei de Groot. Hier volgt een bekend spreekwoord: D. m..g.n....d h...t g..d i. d. md. VII. Ingezonden door Geertrui de Groot. Wat is het verschil tusschen een rijks daalder met de beeltenis van K»ning Wil lem Hl en een dubbeltje met de beeltenis van Koning Willem II? Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu geef ik voor afwisseling eens een an der raadsel er bij op, een kruiswoordraadsel Het is een prettig denk-werkje. Wie 't niet vindt, behoeft zich niet ongerust te ma ken; er zijn nog 6 gewone raadsels bij, dus dan zoek je daar 3 of 4 raadsels uit. Dit kruiswoordraadsel telt voor 2 oplossingen voor de grooteren; voor de kleineren, als ze het vinden, voor 3 oplossingen. Ik wil eens zien, wat Jullie er van terecht brengen! Je moet in de hokjes woorden invullen, niet in de zwarte hokjes, dat spreekt van zelf. De beteekenis van de woorden si.aat voor horizontaal en verticaal aangegeven. Het le woord horizontaal (dus van links naar rechts gelezen), begint bij 1, en be staat uit 4 letters, zooals je ziet: laks. Het le woord verticaal (dus van boven naar beneden gelezen), begint ook bij 1, en be staat ook uit 4 letters: lied. Dit, om jullie even op weg te helpen. Maar no. 7 verti caal bestaat uit 5 letters, zie je wel? Num mer 13 horizontaal ook, enz. Het le woord van horizontaal heeft dus dezelfde begin letter als het le woord van verticaal; zoo helpt het eene woord je, het andere woord te vinden, tot je alle hokjes hebt inge vuld. Een fijn werkje! Ik wed, dat je wel steeds door zoudt willen gaan, als het een maal lukt. En dat jullie dan nog wel ecr.s om een dergelijk raadsel zullen vragen! Nu dan aan het werk met een frisch hoofd! Ik ben benieuwd! Dan begin ik nu aan de brieven. Jaap Kruit. Bedankt voor je grapje. Geen raadsels insturen tot de Paaschvacanlie. (Zie vorige week). Lientje van der Reyden. Natuurlijk ben Je hartelijk welkom Ik hoop, dat je trouw mee zult doen. Coba Verlind. Ze zullen in H. vei rast zijn. Nu hebben zij alvast je portret, en in den zomer volg je zelf! Wat prettig toch, dat je net dien dag op school terugkwam en dit niet misliep. Lydia Botermans. Ja. het is kostelijk weertje de laatste dagen. Voorjaar, hè! Dan zie je het niet alleen, maar voel je het ook. Leuk, die foto's te hebben. Weet je al hoe veel jonge konijnen? Jo Drabbe. Ach ja, een babbeltje komt altijd wel, al heb je geen nieuws. Maar dit had je nu toch wel. Ik hoop, dat het met Moeder goed gaat. Wensch haar een spoe dig herstel. Een ongeluk zit vaak in c-en klein hoekje, dat zien we maar weer. Waar blijft de andere Jo? Marianne Immink. Je zult wel naar voor jaar en zomer verlangen. Leuk, je hand werken zoo te mogen uitstallen. Dan 13 het heel wat bij elkaar. Rina ter Wee. Jullie hadden een fijn uit stapje Zaterdagmiddag. Hadden jullie een eigen „kabouter"-wagen noodig? Nellie Kramp Jij bent heusch niet de eenige met een „weerpraatje". Na den winter is het ook zoo heerlijk dit voorjaars weer te voelen; geen wonder, dat wc er graag over praten. Alida van der Holst. Dus je hebt je goc-d geamuseerd verleden Zaterdagavond. En het zachte weer deed je natuurlijk aange naam aan daarna. Zoo was het binnen en buiten goed. m Meiske Mulder. Ik ben blij, dat ik je bum van verleden week toch nog krijg; daar staan zooveel heerlijkheden in: je rapport, in één woord prachtig, en dan al je ca- deaux: dus werkelijk een fiets! En dan nog zooveel er bij! Ik miste je ook al eemge weken; dus je dikke brief was dubbel wel kom. Jan de Graaff. Prettig, dat je het aeriscl voor me oplichtte! Dan komt er nog eens wat grappigs te voorschijn. Dat mag je nog eens doen. Marie de Graaff. Dank zij Jan hoor ik nu toch wat van je. Is het weer in orde met je hand? Gelukkig, dat je haar (wie bedoel ik?) kwijt bent! Het mooie scheepje heeft Jan er ook bijgevoegd, denk ik. Heb je je nieuwen mantel al aan gehad? Truusje van Weizen. Zoo'n schildpad slaapt langer dan wij. Je trof het, dat Je zusje juist op Woensdag jarig was. Marletje Hoppenbrouwer. Je hebt wel mooi geschreven, als ik je pols in aanmer king neem. Is het weer in orde? Jouw „kieed" kon er ook mee door. Maartje van Ommering. Zoo'ir feestdag is al te gauw voorbij, hè? Hartelijke grot ten terug aan allen Annie Klos. Zoo is het mij nog liever, dat begrijp je. Toos Vos. Aardig, dat je me nog geluk- wenscht. Hartelijk dank. Jannie Boom. Ja. dit was nog volgens afspraak. Enkele zijn te bekend, cn een staat er dezen keer nagenoeg hetzelfde is. Zie je wel? Dus blijft er een over. Na Pa- schen mag je weer aanvullen. Corrie Kuyt. Jullie hebben den smaak weer te pakken van de duinen. Genie! er maar van. De geschiedenis van Barbara en Diddy boeit mij zeer. Leuntje Koekebakker. Jullie hebber. Je weer nuttig gemaakt Maandagmiddag. En jullie deden het met plezier. Zoo ging het cr vier naar den zin! Johanna Koekebakker. Dat geeft een heele verhuizing met de school. Jij moet alleen maar jezelf verhuizen, begrijp ik. Is dit al gebeurd? Jullie hebben alle drie weer veel oplossingen; het gaat jullie steeds goed af. Martha en Coba v. d. Burg Voor prijs raadsels nog een klein poosje geduld. Zien jullie elkaar eiken dag? Je kleine zusje 'ulstert dan zeker ook graag naar Jacob Hamel met zijn kinderkoor. Kees van Diggele. Nog mijn hartelijke gtïukwenschen voor je verjaardag. Dit is dan je eerste kroonjaar! Gewichtig klinkt dat, hè. En een heerlijken feestdag gehad. Voorloopig de laatste; nu, het was ook welletjes zoo! Truusje Sluymer. Je hebt dus al weer wat heerlijks meegemaakt. Elke week wat, geloof ik. Nel van der Bijl. Die legkaart is een heele uitzoekerij. Maar het is een echte voldoe ning, het palels er uit te zien groeien. Janna Struik Pijn, dat Je nu pstpapler hebt. hè. Over een paar weken overgang bij jullie op school. Verlangt je broertje er al naar mee te gaan? Jo lïooymeyer. Je had een grooten raad- seloogst dezen keer. Je brief kwam nog op tijd. Janna Struik Pijn, dat je nu postpapier is! Dat vind ik ook hoor. Ja, ik was wel in de bloemetjes gezet. Aan je briefje, kort of lang, kan ik dan voortaan zien, hoe het weer is geweest. De verjaardagen, waar naar je vraagt, zijn nog ver in het ver schiet. Ankie van Driel. Wandel maar veel, het is gezond en prettig. En Nel schijnt er ook van te houden. Liesje van Driel. Ga je nu lecren mazen op den nieuwen lap? Jij houdt ook al veel van wandelen. Viertal Hartevelt. Het zal vreemd zijn, ais Rit afscheid moet nemen van den zo mer na zooveel jaren voor haarzelf cn voor mij. Jullie zijn goede bekenden voor me geworden. Nellie Meinema. Jullie rollen bijna van het eene feest in het andere. Natuurlijk gun ik het jullie graag en wil ik er best ccn paar briefjes voor missen. Feliciteer Moe der nog van mij. Bram Wiggers. Nu heb ik jou ook niets te zeggen. Alleen een hartelijk groetje Greti Kips. Deze week was je dus for tuinlijker met je raadsels. Cobie Wijnbeek. Prettig, dat je met je buurmeisje zoo graag speelt. Los je ook de raadsels met haar op? Beppie Crama. Dus je wordt nu al le niger. Dat is ook de bedoeling. En is het ai bekend, waar dat reisje heen gaal? Neeltje Kolderman. Wat groeien je eendjes hard! Ze zullen gauw te groot wor den voor hun kistje. Waar gaan ze dan heen? Of is dit nog een onopgelost raadsel? Jeanne de Geus. Je ziet, de oplossingen waren goed. Het gaat best zoo. Abram Fakkel. Nog gefeliciteerd met je overgang. Zorg maar, dat je rapport zoo mooi blijft. Je vond het natuurlijk fijn de stad heelemaal door te gaan met de tram? Cobi Lindhout. Je rapport is een pluimpje waard. Wat leuk, een eigen tuintje le hebben en dit zelf te verzorgen. Welae kleur hebben je crocusjes? Arie Samsom. Kon je het wel verwerden, zoo'n driedubbel feest op één dag? To.ien is een heerlijke bezigheid; de zweepjes knallen in alle straten deze dagen. Rietje Brandt. Alles, wat je van je lieve zusje vertelt, lees ik graag, behalve dat je haar haast opeet. Foéi, je zou me laten schrikken Cobi Erades. Het is gauw gegaan met je jurk. Vind je het niet heerlijk, haar nu aan te hebben? Ali Verschoor. Heb ik goed geraden van je naamloozen brief? Maar al ben ik Raad seltante, toch heb ik zulke raadseltjes voortaan liever niet! Ben jij ook een dienst bode in het stukje? Hoe is het gegaan" Annie van der Vos. Ja, ik bof dan zeker; en ben dan telkens weer benieuwd, wat ik zien zal. Arme jij, ik hoop, dat je oog in-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21