Het kabinet Blum voor het Fransche parlement LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Vrijdag 18 Maart 1938 YISSCHERIJ BERICHTEN J^TlVflVfTPlVfT A l\fTA inderdaad, —.het zonder rust lJll 11 j HjI 1 I JxM.1 T U werkende hart moet ontzien wor. LUCHTVAART SPORT Uit de Omstreken Een votum van vertrouwen De opleiding der capitulanten uitgesteld. BEROEPSKADER IS ELDERS NOODIG. Naar wij vernemen zal de aanvang der opleiding van de sergeanten-capi- tuiant bij het kader-bataljon te Laren voorloopig worden uitgesteld; de aan gewezen beroeps-officieren en onder officieren instructeurs bij dat bataljon zullen tot nader order bij hun eigen korpsen dienst blijven doen. Deze maatregel moest worden ge nomen om te kunnen voorzien in het groot aantal benoodigd kader voor de nieuw opgerichte He bataljons der re gimenten Zocdra echter 'n voldoend aantal dienst plichtige onderofficieren vrijwillig onder de wapenen is gekomen, zal de opleiding bij het kaderbataljon aanvangen. Daar alle dienstplichtige onderofficieren met groot verlof, van de lichtingen 1934 t.m. 1937, die daarvoor door hun korps-comman dant geschikt worden geacht een bericht van dien commandant zullen ontvangen, dat thans nogmaals de gelegenheid wordt geopend, hetzij voor zes maanden of voor een jaar vrijwillig onder de wapenen te kunnen komen zonder zich als capitulant te behoeven te verbinden met een zakgeld van f. 5.00 per week, vrije voeding, kleeding enz., lijdt het geen twijfel of velen van hen zullen zich hiervoor beschikbaar stellen, hetgeen dan ook, in 's lands belang te hopen ls. Dat aan het defensie-departement, bij den generalen staf en op de korps-bureelen met koortsachtigen haast wordt gewerkt om in een zoo kort mogelijken tijd een reorga nisatie tot stand te brengen als thans is vastgesteld, behoeft geen betoog, als men den omvang der werkzaamheden, hieraan verbonden, maar eenigszins kan overzien. Zoowel indeeling als bevordering en over plaatsing van personeel, kleeding, uitrus ting, bewapening, verpleging, legering en treinvervoer, eischen de volle aandacht, temeer waar de minister van defensie den wensch en de verwachting heeft uitgespro ken dat op 28 Maart a s allés gereed moet zijn om de troepen in huh nieuwe garni zoenen te kunnen ontvangen. Waarlijk een krachtprestatie, doch een prestatie, die, naar wij vertrouwen, de krachten van het officiers- en onderofficiers-kader van ons leger zeer zeker niet te boven zal gaan. Dit vertrouwen wordt ook door den com mandant van het veldleger in een brief aan de ktorps-commandanten uitgesproken. De belastingcontrole op den weg. Enqucte van de K. N. A. C. De klachten over de controle der docu menten van de motorrijtuigenbelasting blijven voortdurend aanhouden, schrijft ons de K.N.A.C. Het begint er zelfs naar uit te zien, dat deze controle op den weg tot een ernstig euvel begipt uit te groeien. En dit alles zonder eenige noodzaak, om dat met een goedkooper en eenvoudiger systeem practisch alle moeilijkheden met één slag kunnen worden opgelost. Deze oplossing bestaat in het ook in andere landen sinds jaren toegepaste sy steem het belastingpapier in kleinen vorm op de voorruit van de auto zichtbaar te doen aanbrengen. Door het toepassen van verschillende kleuren en teekens op het biljet kunnen de verschillende klassen en belastingtermijnen reeds op afstand wor- I den onderscheiden. De K.N.A.C. heeft zich thans tot de mi nisters van Financiën en Waterstaat ge wend met het verzoek de medewerking van een ambtenaar van elk dezer departe menten te mogen ontvangen om in geza menlijk overleg, doch geheel voor rekening Recordvlieger Broadbent vermist en gevonden. Aneta meldt: De record-vlieger Broadbent, van wien sinds 16 Maart te 21.15 uur niets meer was vernomen, is ongedeerd door een toestel van de Qantas gevonden op het strand, 25 K M. N.N.W. van Walngapu, op het eiland Timor in ons Indië. Aan de opsporings pogingen werd tevens deelgenomen door twee marine-vliegtuigen, zes Glenn-Martins en den gouvemements-stoomer „Bellatrix". Na het vliegen over Rambang is Broadbent nog op 17 Maart te 0,15 uur te Waingapu gesignaleerd, hij vloog toen in Oostelijke richting, later keerde hij In Westelijke rich ting terug. Voorts was hij op 4.45 uur twee maal te Endeh in de buurt van Waingapu waargenomen. DE POSTVLUCHTEN. De „Gier" is gisteren om halfvler op Schiphol geland. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN 18 Mkart. van de K.N.A.C., een voorstel als in bo- venstaander. geest volledig uit te werken en den ministers aan te bieden. Inmiddels wenscht de K.N.A.C echter zoo volledig mogelijk te zijn Ingelicht om trent den overlast door de huidige con trolemethoden ondervonden en verzoekt zij derhalve allen auto- en motorrijders haar secretariaat, Lange Vijverberg 10, 's-Gra- venhage, bericht te zenden van ondervon den moeilijkheden onder opgave van da tum, plaats, tijd en zoo mogelijk van de controleerende instantie. EENHEID OP AUTO-TRANSPORT GEBIED. Oprichting van een federatie. Het weekblad „Bedrijfsauto" meldt, dat te 's-Gravenhage een gecombineerde verga dering is gehouden van verschillende or ganisaties op het gebied van het beroeps- goederenvervoer langs den weg. Na ampele besprekingen stemden alle aanwezigen unaniem ermede in te beslui ten tot oprichting van een federatie van dit beroepsvervoer, welke federatie ten doel heeft te omvatten de groep beroepsgoede- renvervoer van den B.B.N, als landelijken bond, en de thans in de centrale van or ganisaties voor autoberoepsvervoer verbon den plaatselijke en gewestelijke vereenl- gingen. Men kwam tot overeenstemming het voorzitterschap aan te bieden aan jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, voorzitter van de commissie van voorbereiding voor den algemeenen opbouw van het autoberoeps vervoer in den B.B.N.en het secretariaat aan mr. J. Nolen, thans secretaris van deze commissie en van de centrale voor het autoberoepsvervoer, welke heeren deze benoeming hebben aangenomen. In eert nadere vergadering zullen de grondslagen voor de federatie worden vastgesteld, waarna de vereeniglngen tot de oprichtingsvergadering zullen worden uitgenoodigd. HERDENKING MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. Naar wij vernemen is de herdenking van den 400sten geboortedag van Marnlx van St. Aldegonde thans definitief vastgesteld op Zaterdag 10 September a.s. op het Mar- nixpleln te West-Souburg, waar 3 Septem ber 1875 een monument ter eere van Mar- nix werd opgericht. Op dien dag zal ook het gemeentebestuur van Antwerpen te West-Souburg aanwezig zijn om Marnix als oud-burgemeester van Antwerpen te her denken. Van het eere-comité hebben de minister van staat, dr. H. Colijn, en de minister van onderwijs, dr. J. B Slotemaker de Bruine, het beschermheerschap aanvaard. NEDERLAND EN BELGIË. In een rede in de Belgische Kamer zeide Van Cauwelaert: „Er kan tusschen de Bel gische en Nederlandsche havens een vrije mededinging van machinerie en handen arbeid bestaan. Thans heerscht er een rivaliteit, welke België tot represailles heeft gedwongen. Ik vraag, dat de regeering deze politiek voortzet tot Nederland zijn methoden zal wijzigen. Maar wij moeten hopen, dat beide landen weldra tot overeenstemming zullen komen over een politiek, die Antwer pen en Rotterdam zou steunen in een con currentiestrijd tegen de andere havens van Europa". BOTERNOTEERING EN -HEFFING. De Leeuwarder boternoteering was giste ren niet 81. zooals aanvankelijk abusievelijk was opgegeven, maar 84 cent per Kg. (v.w. 82 cent). Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, is voor de week van 17 tot 24 Maart vastgesteld op 50 cent p. Kg. DAMMEN. BODEGRAVEN II—ONS GENOEGEN. Voor de promotie-competitie speelde Bode graven II tegen ..Ons Genoegen", die in de eer ste afdeeling uitkomt. De voorzitter van „Ons Genoegen" huldigde zoowel het eerste als het tweede tiental van Bodegraven, dat ieder in zijn afdeeling het kampioenschap behaalde. Daarna volgde de wedstrijd, die op een 128 overwin ning van „Ons Genoegen" uitliep. De uitgestelde massakamp van de Damclub en schaakclub „Bodegraven" zal a.s. Dinsdag plaats vinden. STEEDS HOOGER (KATWIJK a. d. RIJN). De promotie- en degradatie-wedstrijden bij „Steeds Hooger" hadden tot uitslag: J. GrimbergenW. v. Rijn 02; W. v. d. Es- hof— L. v. d. Valk 0—2; W. Wouters—C. v. d. Laken 2—0. Klasse A: A. Boskamp vrij; P. BosmanR, de Lane 11; P. v. d. ValkJ. de Best afgebr. Klasse B: P. MulderA. v. d. Eshof 22; R. de Lange—H. v. d. Boog 0—2; Pr. Meijer—M. Vreeburg afgebr. Aan den afslag 3 trawlers: IJM. 107 met f. 850 IJM. 159 met f. 1090; IJM. 161 met f. 1300; 3 loggers met versche haring: SCH. 15 met f. 1410 SCH. 19 met f. 1460; IJM. 201 met f. 540; 1 Engelsche drifter LT. li74 met f. 440. Haringvangst 1937 zoo goed als geruimd. coffeïne, en daardoor storing van de normale functies? Er is Koffie Hag, gegarandeerd coffeïnevrij overeenkomstig de be- palingen der Nederlandsche Waren- wet. Bovendien worden door het ver maarde Hag-procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van defijnstehooglandkoffie voorl00°/o gewaarborgd. Ook de tweede soort, „Sanka" ge naamd, is heel goed en kost slechts 44 ets. per pakje. 7884 (Inga. Med.) HILLEGOM. Verkooping. Gisteren is hier ten overstaan van nota ris G. Wolzak uit Haarlem bij afslag ver kocht het woon- en winkelhuis met slacht plaats aan de Wagenstraat 5 te Lisse, groot 1.84 are. Het bod was f. 6000 ten name van C. Joh. Bakker, die voor dien prijs kooper werd. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wouterina Rijnie d. van J. E. Belt en W. Kleinjan; Jan z. van W. van Rijn en W. Krijgsman; Bastiaan d. van C. Dubbelaar en L. Guijt; Wiliem Johannes z. van C. Kwakernaak en W. van Maanen; Jan z. van K. Dubbeldam en M. van der Meij; Huibertje d. van J. Hoek en A. Schaap; Pieter Antonie d. van P. van Rossum en G. van Egmond; Pieter Martinus van M. Karemaker en H. Zuijderduijn; Aagje Klazina d. van H. van Duyn en K. M. W. van der Plas. Overleden: Willem Ouwehand, 82 jaar. we duwnaar v. D. Varkevlsser. Levenloos aangegeven kind van P. Haasnoot en P. Vervat. Ondertrouwd: C. Koelewijn en D. van Duijn; Z. van Duijn en J. de Jong. Getrouwd: D. van Beelen en A. Hartevelt; G. Schaap en C. van Duyn; F. Kuyt en E. Hus; J. van der Deyi en D. G. Kroon. LEIDSCHENDAM. In de jaarvergadering van de R.K. Vereen, voor Ziekenhuisverpleging werden goedgekeurd de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren L. C. de Koning en J. Schuyt. De groentehandelaar R. te Wassenaar heeft door wijziging van de klstenbons de Coöp. Groenteveiling alhier opgelicht voor f. 60. R. heeft door de cijfers te veranderen 200 kisten a 30 cent te veel uitbetaald ge kregen. Gevonden: een reserve-wiel van een Ford-auto. Adres Bureau van Politie. Onze plaatsgenoot pater Chr. J. A. Koehler ontving te Rome de priesterwijding Het aantal werkloozen is iets gedaald e nbedraagt thans 263 tegen 265 in de af- geloopen maand. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Rusllla d. van A. J. Ver hoef en P. Vis; Thomas Johannes z. van M. Buurman en A. van 't Wout; Theresia Helena Elisabeth, d. van P. van Hartingsveldt en H. F. Engelberts; Hubertus Martinus z. van H. A. v, Kesteren en C. Wassenaar. Overleden: Maria Wilhelmina van de Pavoordt. wed. van P. P. Rietfort, 75 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: L. F. Zeiss. Heereweg 106: D. T. Damkat. Heereweg 106; Mej. A. J. Fransen. Heereweg 351; Mej. M. T. M. Gundlach, Von Bönninghausenlaan 1: Mej. C. M. Noordermeer, Julianastraat 50: M. J. den Hollander. Kanaal straat 125; C. Broekhof. Stationsweg 164. Vertrokken: J. Noordhoek en gezin n. Haar lem: Mej. H. Heün naar Zaandam; L. Verhaar naar Utrecht. Ds. H. Ligtenberg. Ds. H. Ligtenberg alhier ontving een be roep van de Geref. Gem. van Dirksland. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Th. M. van Urk, ziekenverzorg- ster, IJmuiderstraat 5 A. L. Broekhuizen en fam.„ Duinweg 15a W. H. Boet. huishoudster, Wilhelminastraat 45 J. Verheugd en fam., Egb. de Grootstr. 8 A. IJdo, Nieuwe Zeeweg 22 L. Korbee. db„ Piet Heinstraat 80 Wed. D. van der Hoeven geb. Konynenburg en fam., Duinweg 25. Vertrokken: K. Neuwirth, naar St.Pölten, Oostenryk. Pernerstorserstr. 7 Q. Kloos, naar Huizen <N.H.) Voorbaan 5 M. C. Heemskerk, naar Rotterdam, Schiekade 82 M. Mulder, kleermaker naar Leiden. Levendaal 74 J. van der Linden, naar Ned.-Indië C. M. G. Raad- schelders. naar Wassenaar. Achterweg 6 N. Geijteman. naar Wassenaar, v. Zuylen v. Nye- veltstraat 76. Burgeriyke Stand. Geboren: Constantina Alida d. van J. W. de Haas en G. Kempel; Engelina Cornelia d. v. W. van der Hulst en J. A. van Nobelen; Arie, z. v. J. van Duin en W. Barnhoorn; Elisabeth, d. van C. Barnhoorn en C. A. Tromp; Cornelia Johanna d. van C. Barnhoorn en C. A. Tromp; te Leiden: Cornells Huibertus, z. van C. Ver meulen en G. M. Smit. Overleden: Johanna Streng. 53 jr.. geh. met H. Hoogeveen: Remmert Aten. 76 jr.. geh. met H. B. van Konijnenburg. Gisteren heeft het kabinet Blum zich aan het parlement voorgesteld. In de re- geeringsverklarlng wordt gezegd: „Het ls nauwelijks noodlg er aan te her inneren onder welke omstandigheden de regeering gevormd ls, die zich thans aan u voorstelt. Aan het einde van de vorige week ontstond de regeerlngscrlsts op een historischen dag, die van zoo ernstige be tekenis was voor de Europeesche situa tie. Het belang van het land zou hebben geelscht, dat zij ware opgelost door de vorming van een sterke regeering, welke alle repubJlkelnsche krachten der natie rondom zich vereenlgde. Een dergelijke poging werd gedaan, maar mislukte. In weerwil van het Initiatief, genomen door een der meerderheidspartijen, ln weerwil van den steun, dien zij weldra van andere partijen verwierf, ln weerwil van den krachtlgsten aandrang werd dit plan op een enkele uitzondering na door de groe pen der oppositie verworpen. Toen ls de huidige regeering tot stand eekomen de vierde gedurende een wetge vende periode, die nog niet voor de helft verstreken ls. ZIJ bestaat uit dezelfde po litieke groepen als de eerste regeering de zer periode en zij steunt op dezelfde groe pen, waaraan de meerderheid van het land bi) voortduring haar vertrouwen heeft gegeven. Deze nieuwe regeering ls echter vast besloten geen gelegenheid te laten voorbijgaan om rondom zich een zoo groot mogelijk aantal groepeeringen te vereenigen ten einde de verelschtc Fransche eenheid te verkrijgen. Zij zal steeds bereid zijn opnieuw een soort gelijke poging te doen als de thans helaas mislukte en zij zal zich daarbij laten leiden door denzelfden geest. Geen uur voor formules. De eerste daden, die de nieuwe regee ring heeft verricht hebben aangetoond welke plichten haar het meest dringend toelUken; zij hebben ook getoond, ln wel ken geest de regeering ln het land van het Fransche volk voornemens ls zich van haar taak te kwijten. WIJ zullen thans geen lange verklarin gen afleggen, want het ls thans geen uur voor formules; de komende debatten zul len ons ln staat stellen aan het parlement de toelichtende verklaringen te verschaf fen over alle problemen, die aan de orde •worden gesteld. Wij hebben de regeering op ons genomen kort na een gebeurtenis, welke geheel Europa heeft geschokt en welke tot ongewenschte ontwikkeling zou kunnen leiden. Wij moeten voor alles de gevaren der bultenlandsche situatie onder de oogen zien. Frankrijk wil eensgezind en hartstochtelijk den vrede. Als het gaat om den vrede van Europa ls er geen initiatief dat wij niet wenschen te nemen of te on dersteunen. Frankrijk wil ook zijn volkomen onaf hankelijkheid waarborgen en zijn levens belangen, het wil de veiligheid van zijn grenzen en zijn verbindingen handhaven, en het wil volledig de verbintenissen nako men, waaronder het zijn handteekenlng heeft gezet zooals wij zoojuist weer hebben toegezegd. Maar wij zullen wat ons betreft nooit de opvatting huldigen, dat die twee verlan gens onvereenlgbaar zijn, en wij zullen tot de uiterste grens van het menschelijk streven gaan om ze met elkaar te ver zoenen. Waar de omstandigheden ons land er toe dwingen, zijn wij voornemens zijn militaire kracht te doen toene men. Aanvullende bewapeningspro gramma's zullen onverwijld in uitvoering worden genomen. Niets zal worden na gelaten om de materieele productie middelen uit te breiden, ze op doel treffende wijze te ordenen en hun ge bruik tot het maximum op te voeren. Wij zullen er naar streven onze bondge nootschappen, onze vriendschappen en verhoudingen-van-sympathle te handha ven of te versterken; want Frankrijk ziet daarin zoowel een reden om zelfvertrou wen té koesteren als een waarborg voor den vrede. Vrede ln eer en vrijheid was altijd Frankrljk's stelregel. Internationale moraliteit en solidariteit zijn nog altijd Frankrijks beginsel. Het samenbrengen van alle vrede lievende krachten der wereld ter wille van de collectieve veiligheid iz nog altijd Frankrijks doel. Financieele problemen. De financieele vraagstukken moeten op het oogenblik onder denzelfden gezichts hoek worden bezien als de diplomatieke en militaire. Uit het oogpunt van Frank rijks kracht zijn de waarde van den franc, Frankrijks crediet en zijn metaalvoorraad drie uiterst belangrijke factoren en geen van die drie mag aan een van de andere worden opgeofferd. Wij zijn niet van zins het streven naar een saneering der begrooting in gevaar te brengen, een streven, waar aan de mecsten onzer hebben medege werkt. Wij zullen zelfs maatregelen voorstellen, die beoogen hiermede voort te gaan. De gezondheid van Frankrijks volkshuis houding vereischt een hechte verhouding diet alleen tusschen de permanente ont vangsten en uitgaven, maar ook tusschen voortbrenging en verbruik, tusschen loo ien en prijzen, tusschen invoer en uitvoer, toowel den zichtbaren als den onzichtba- Kn. Wij zullen op elk gebied arbeiden voor herstel van dit evenwicht. Wij zijn van oordeel, dat dit echt-natlonale streven, *il het zijn geheele uitwerking hebben, gepaard moet gaan met een streven naar gerechtigheid, vooruitgang en sociale saamhoorigheld, waaraan het land harts tochtelijk gehecht blijft. WIJ zullen dan ook in het parlement de bespreking voortzetten van de ontwerpen, die te za nten het moderne charter van den arbeid vormen. Wij zullen een wetsontwerp Indienen op het pensioen voor oude arbeiders, welk ontwerp door zichzelf ln evenwicht zal worden gehouden, Wij zullen onverwijld een studie maken van het organlseeren en uitbreiden van gezinstoelagen. WIJ zullen er naar streven de aanneming te berei ken van de wetsontwerpen, die betrekking hebben op den toestand van boeren en landarbeiders en op dien van den klein handel. Frankrijks eenheid ls een kracht, die •nen in actie moet trachten te brengen. Het volksfront ts een kracht, die men niet moet laten verslappen en ontaarden, want het vuur der volksmassa's, haar vrijheids liefde en haar hang naar gerechtigheid is wellicht het kostelijkst erfdeel der natie. Hier vindt men de diepste reden van onze aanwezigheid hier. Als vertegenwoordigers van de meerder heid ln het land, dat wil zeggen, in een democratische gemeenschap, meenen wij het recht te hebben een beroep te doen op allen, en van allen niet alleen dezelfde discipline te vragen, dezelfde vrijwillige onderwerping aan de gemeenschappelijke wet, maar bovendien denzelfden geest van zelfverloochening en offervaardigheid. Wij zijn er zeker van, dat wij zullen begrepen worden door het volk der werkenden, want men krijgt alles van een volk, wanneer men het het gevoel geeft dat men met en voor dat volk handelt, en voor een ideaal dat sinds anderhalve eeuw zijn ideaal ls. Wfj hopen vurig, dat onze stem allerwe gen denzelfden weerklank zal vinden. In den loop van zijn lange geschiedenis heeft Frankrijk altijd weten te groeien in de zelfde mate als de moeilijkheden, die het ontmoette en als de gevaren, die het be dreigden. Het zal eens te meer het schouw, spel bieden van een volk, dat sterk en moedig ls,< trotsch op zichzelf ,en opgewas sen tegen zijn historie en zijn lot. Het Volksfront juichte Blum toe. Flandin namens de minder heidspartijen. Namens de minderheidspartijen sprak Flandin. Deze verlangden te verklaren.dat hen niet gevraagd ls deel te nemen aan een nationale regeering rondom het Volks front, doch hen werd gevraagd, deel te nemen aan een regeeringte zamen met de communisten, die zelf verklaarden, dat hun medewerken ondergeschikt was aan het toepassen van het programma van het Volksfront. De minderheidsgroepen zijn overtuigd dat'het ■welzijn van Frankrijk afhangt van de eensgezindheid van alle Franschen, zij hebben steeds de regeerin gen van het Volksfront gevraagd te re- geeren voor het geheele volk. Flandin verklaarde verder, dat een een heid van de partijen slechts tot stand kan komen op grond van een nieuw program ma, dat voor allen aannemelijk is. De communisten verlangen bijvoorbeeld sta ken van de niet-inmengingspolitiek ten aanzien van Spanje en lederen dag weer doen zij aanvallen op bultenlandsche re geeringen, waarmede de anderen ln vrede willen leven en normale betrekkingen wil len onderhouden. Bovendien onderhoudt deze partij betrekkingen met de Derde Internationale en volgt zij de voorschrif ten van Moskou, hetgeen spr. niet in over eenstemming lijkt met de noodzakelijke onafhankelijkheid van leden van de Fran sche regeering. De minderheidspartijen zijn van meening, dat het belang van het land eischt. dat de leden van de regeering absoluut vrijstaan in het nemen van een beslissing. Vervolgens zeide Flandin, dat de mm- derheidspartijen het patriotLsme van nie mand ln twijfel trekken, doch ook verlan gen zij niet, dat iemand aan hun eigen vaderlandsliefde twijfelt. De minderheids- partijen zijn bereid loyaal samen te wer ken tot het handhaven van den vrede en het herstel van de nationale welvaart. Rechts en centrum Juichten Flandin toe. Nog voerden diverse sprekers het woord Paul Reynaud voor de regeering waarna Blum verdaging der Interpellaties voorstelde, waaraan hij de kwestie van vertrouwen verbond. Dc Kamer heeft daarop met 369 stemmen tegen 169 haar vertrouwen m de regeering-Blum betuigd, door het verzoek van minister-president Blum in tc willigen. Communisten, socialisten, de union so cialist* et republlcaine en het grootste deel van de radicaal-socialisten hebben voor de regeering gestemd. De tegenstem men werden grootendeels uitgebracht door de verschillende rechtsche partijen. Onderwijs per radio in het degenslik- ken: Den volgenden Woensdag zal ik mijn luisteraars vertellen, hoe men den degen er weer uithaalt". Tarbot 9462 ct. per K.G.; Tong 1.1064 ct. idem. Heilbot 5654 ct. idem; Griet f. 2721 per 50 K.G.; Groote schol f. 1413 idem; Mid del schol f. 17.5016 idem: Zetschol f. 2422 idem; Kleinschol f. 195.60 idem: Bot f. 3.103 idem; Schar f. 7—1.10 idem; Wijting f. 7—1.10 idem; Versche haring f. 76.40 idem: Kabel jauw f. 32—13 per 125 K.G.: Leng f. 2—1.15 per stuk. Van welingelichte zUde vernemen wij, dat 'c haringvooraad, vangst 1937, zoo goed als -reruimd is. Dit is een groote zeldzaamheid in dezen tijd, daar vorige jaren meestal nog flinke voorraden aanwezig waren. Dit zal de a.s. haringteelt 1938 zeer ten goede komen. den! Waarvoor de prikkeling door WASSENAAR. Benoemd is tot lid van het Historisch Genootschap te Utrecht prof. dr. B J O. Schriecke alhier. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11