Uit de Omstreken „Eén roep oyer de P. C. Maatkleeding" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 18 Maarl 1938 KRUSCHEN SALTS reeds vanaf 46 gld. PEEK CLOPPENBIJRG Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! AALSMEER. Tuinbouwbank. De Coöp. Tuinbouwbank alhier hield haar alg. vergadering in hotel „De Drie Kolommen", onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dz. Deze sprak een wel komstwoord en gaf een terugblik op het afgeloopen jaar. Spr. conclusie was, dat het bepaald bemoedigend is geweest voor land- en tuinbouw, hoewel de eerste helft zeker eenige opleving te zien had gegeven. Voor de bank was 1937 heel goed geweest; bijna f. 21000.winst werd gemaakt. Uit stekend was de samenwerking met alle Instanties geweest. De bank had het in haar gestelde vertrouwen steeds ten volle kunnen bevaren en spr. twijfelde er niet aan. dat dit ook in de toekomst zoo zou blijven, met de Centrale Bank op den achtergrond. De secr. de heer J. Mensing, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Door den heer P. v. d. Meer Pz. werd verslag uitgebracht als afgevaar digde naar de algemeene vergadering van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Goedgekeurd werden het jaar verslag, benevens de rekening en balans (den leden in druk toegezondcnl. Herkozen weiden: als lid van het bestuur de heer H. de Wilde, als lid van den raad van toe zicht de heer C. Spaargaren Dz.. als plaats vervangende bestuursleden de heeren K. Hansen Jbz. en J. v. Leeuwen Wz. Op voorstel van het bestuur stelde de verga dering f. 2500 ter beschikking van het Tuinders Crisiscomité „Aalsmeer". De heer J. de Jong hield een pleidooi om f. 5000 te geven; hij wilde, in plaats van steeds groo- tere reserve te kweeken. liever den armen bloemisten de helpende hand toesteken. De heer Mensing merkte den heer De Jong op, dat deze nu een ander geluid liet hoo- ren dan voorheen, toen bij hem alles uit Den Haag moest komen. Overigens had de bank tot eersten plicht, voorzichtig te financieren, ook in verband met het be stemmen der gemaakte winst. Het be stuursvoorstel tot het verleenen van een crediet van ten hoogste f. 50.000 voor bouw eener nieuwe bank werd onder algemeene Instemming goedgekeurd. Nadat nog interne aangelegenheden wa ren besproken volgde sluiting der vergade ring, welke door 220 leden werd bijge woond. Burgerlijke Stand. Geboren: Freerk. z. van F. Keessen en A. M. A. van der Burg; Piet. z. van K. Kuin en M. Hartog' Lenv Elisabeth, d. van S. de Jeu en M. Berghoef: Jan. z. van H. F. Bruines en H. A, Offerman. Ondertrouwd: G. Klijmij, 32 jaar en A. Vree ken 26 jaar: J. T. Bogman. 22 jaar en S. Breur, 20 jaar; J. J. Brink. 27 jaar en M. Keessen, 26 ^Overleden: M, v. d. Zwaard, wed. van J. Stui ver. 56 jaar. De Accordeonvereniging „Aalsmeer" (dir. G. E. de Boerl heeft een mooi ge slaagde en druk bezochte uitvoering gege ven in „De Oude Veiling". Zoowel van de muziek als van het cabaretgezelschap Chr. de la Mar en Pauline Herve in hun komi sche schetsen is veel genoten. Met een bal werd de avond besloten. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde. Wegens verhinde ring van den burgemeester door ongesteld heid werd het voorzitterschap waargeno men door weth. Ouwerkerk. Afwezig de heer Joore. Naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter dat de toestand van den burgemeester vooruitgaande is, werd op voorstel van den heer Van Wijk tot den loco-burgemeester het verzoek gericht om namens den geheelen gemeenteraad den burgemeester den groet van dit col lege over te brengen met den wensch. dat hij zich weder spoedig in een volkomen herstel zal mogen verheugen. Gelezen werden ingekomen brieven, hou dende goedkeuring van: de melkverorde- ning, het raadsbesluit, waarbij verzocht werd vijf kleine openbare lagere scholen 'te Vijfhulzen. Nieuw-Vennep, Abbenes, Bennebroekerweg-Spieringerweg en Lisser- broekl niet op te heffen en het raadsbe sluit tot stichting van een O.L. school in Badhoevedorp. Verder werd mededeeling gedaan van het ingekomen jaarverslag van de com missie tot wering van schoolverzuim en van een brief van het gemeentebestuur van Alkemade, inzake verlenging van den duur waarop de gemeente bij zal dragen in de kosten van onderhoud en bediening van de oude spoorbrug bij Oude-Weterlng. Aan mej. R. Ruijs werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. school No. 3 te Vijfhuizen, met ingang van 1 Mei as. Voor kennisgeving werd aangenomen het jaarverslag over 1937 van de Burge meester Slob-stichting Tehuis voor Ouden van dagen, waaruit o.m. bleek dat het to taal vermogen van deze stichting op het einde van het jaar ruim f. 9340 bedroeg. Tot lid van de commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs, werd in de plaats van den heer G. de Rooij te Nieuw-Vennep. die wegens gezondheidsre denen als zoodanig bedankte, benoemd de heer L. Goosen te Hoofddorp, Op de van de besturen van 15 bijzondere scholen in deze gemeente ingekomen ver zoeken om voorschotten op de gemeente lijke jaarlijksche vergoeding, krachtens artikel 103 der lagcr-onderwijswet 1920, over 1938. werd gunstig beschikt. Het to taal van deze naar de bepalingen der wet berekende voorschotten bedraagt f 19516.21. Goedgekeurd werd een voorstel inzake den afstand van het recht van opstal op een strookje grond langs den Lijnderdijk, alsmede een voorstel om het erfpachts- recht op een perceel dijksgrond te Zwa nenburg hetwelk destijds was bestemd voor den bouw van de thans buiten ge bruik gesteld onderwijzerswoning aldaar over te dragen aan een gegadigde uit Zwanenburg, die zich bereid verklaarde bedoeld recht voor f. 400 over te nemen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot den verkoop van twee perceelen bouw grond te Nieuw-Vennep en wel het perceel gelegen aan de Schoolstraat en de jhr. Van de Polstraat en groot ongeveer 2558 M2. aan P. van der Groef aldaar en het perceel gelegen aan de Gelevinkstraat en groot ongeveer 2100 M2. aan C. Hent al daar. Goedgekeurd werden: de conversie van een geldleening, eenige financieele rege lingen in de begrooting, dienst 1937 en ontheffingen van aanslagen ln de straat- belasting, dienst 1937. Aan de orde kwamen de verzoeken van de besturen van bljz. lagere scholen ln deze gemeente, Inzake beschikbaarstelling ingevolge artikel 205ter der L.O. wet 1920 van de afkoopsom, zijnde ter vervanging van de jaarlijksche z.g. gebruiksvergoe- ding, de uitkeering van een som ineens. B en W. hadden .omtrent deze aange legenheid een uitvoerig prae-advies aan den raad uitgebracht, waarbij werd voor gesteld op de verzoeken der schoolbestu ren tot afkoop thans gunstig te beschik ken met uitzondering van de verzoeken voor de R.-K meisjesschool te Hoofddorp en te Nieuw-Vennep, omdat deze voor dien afkoop als zijnde z.g. „Ingebouwde" scholen h.i. niet in aanmerking kwa men. Na discussie werd daartoe besloten en B. en W machtiging verleend voorberei dende onderhandelingen te voeren voor het sluiten van een geldleening ad f 297.236, af te lossen op annuïteitsbasis in 24 jaren. Met het voorstel van B. en W. inzake verbetering van de trottoirs langs den Kruisweg te Hoofddorp ging de Raad ac- cooró. terwijl in verband hiermede werd besloten om ter uitvoering van dit werk een crediet van f. 4200 ten laste van den kapitaaldlenst ter beschikking te stellen. Politie-diensthond-vereeniging opgericht. Op initiatief van den Commissaris van Politie in Haarlem en den heer Doornbos, commandant van de politie-diensthond- vereeniging aldaar, werd te Hoofddorp in een bijeenkomst opgericht een afdeeling van den Ned. Bond van den Diensthond". Van de Rijks- en gemeentepolitie ln Haarlemmermeer e.o. trad reeds dadelijk een 8-tal leden toe. Er werd een voorloopig bestuur samen gesteld uit de heeren H. Jelsma, inspec teur van politie te Hoofddorp, voorzitter, rijksveldwachter Wameling te Nieuw-Ven nep, secr. en S. Sluurman, agent van po litie aldaar, penningmeester Binnen niet al te langen tijd zal te Hoofddorp door de Haarlemsche honden brigade een demonstratie worden gegeven. Naar wij vernemen gaat mej. R. Ruijs onderwijzeres aan de O. L. school te Vijf hulzen. in verband met haar voorgeno men huwelijk, het onderwijs verlaten. HILLEGOM. 25 jaar in betrekking. Een van de werklieden der N.V, Joh. van Til Jzn. was gisteren 25 jaar aldaar in be trekking. De heer Maat. de jubilaris moest wegens ongesteldheid thuis blijven, waar om de patroons hem daar bézochten en het gebruikelijke geschenk, horloge met in scriptie en de felicitatie aanboden. Jongen aangereden. Gistermiddag is een kleine jongen in de Hoofdstraat door een auto aangereden. Spoedig waren politie, E.H.B.O. en een ge neesheer aanwezig. Het ongeval, dat er aanvankelijk ernstig uitzag, bleek mee te vallen. Korten tijd was het verkeer vol komen vastgeloopen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-Overzicht. Het gaat met de meeste tuinbouwiprb- ducten thans ten einde raken. De aanvoer van bijna alle artikelen neemt steeds af; Waschpeen maakt hierop een ui.zondering. Hiervan komt nog aardig wat en de kwali teit en de prtis is alleszins goed te noemen. Zoo nu en dan is er. vooral voor de grovere waschpeen, eenige vraag voor export. Zulks is dan direct te bemerken aan den te be talen prijs. Van koolsoorten, roode, gele en groene komen de restanten die ook moeilijk lste kwaliteit genoemd kunnen worden Toch is de prijs niet slecht, zelfs niet nadat enkele mooie dagen de voorjaarsgroente in massa aan de markt hadden gebracht. Roode kool koste van f. 3 50 to^ f 6 50, Gele kool van f, 1 20 tot f. 2 en Groene kool van f. 3.10 tot f. 6.20 per 100 KG. Nog een paar tuinders brengen uien aan; deze uien worden betaald met f. 12 50 tot f. 13.10 per 100 KG. Waschpeen in de grovere soort ging voor f 0.70 tot f. 0.90. gewone kwaliteit bracht van f0 90 tot f1 20 en fijne wasch peen van f. 1.20 tot f. 1 60 per kist van 20 KG. op. Kroten blijven tot het einde toe duur. Er is maar weinig voorraad meer. De prijs varieerd van f 2.40 tot f. 8 20 per 100 KG Ook met de Knolselderie is het bijna afgeloopen De restanten gaan voor f. 1 tot f. 4 per 100 stuks. Vergadering L.T.B. De afd. Katwijk van de R.K. Land- en Tuinbouwbond hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Voorzitter was de heer Joh. Meijer. Na opening volgde het jaar- en het financieel verslag De voorzitter werd gekozen, terwijl tot 2en secretaris werd gekozen de heer C J. Boskamp. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. De heer Bles. vrijgestelde van het hoofdbestuur gaf een duidelijke uiteenzetting over het. z g. vas.e lasten-ontwerp. Ook besprak hij een looncontract zooals in andere streken gel dig is. De afdeeling hier ter plaatse stond nog eenigszins terughoudend tegen, een der gelijk contract. Niet alleen dat de toestand in den tuinbouw nog vrij slecht Is. doch er dient ook medewerking te zijn van andere werkgeversorganisaties. Al staat de afdee ling er dus sympathiek tegenover, voor loopig zal nog een afwachtende houding worden aangenomen In dezen geest zal aan de Chr Landarbeldersorganisaties hier ter plaatse bericht worden. Besloten werd ook aan de as. processie te Heiloo deel te nemen. De heer Bles zegde toe in den loop van het jaar een lezing te komen geven ovér de nieuwe pachtwet. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTC-EEST. LISSE. Ontspanningsavond Chr. werkloozen. In gebouw ..Rehoboth" werd een ont spanningsavond gehouden voor de Chr. werkloozen. Deze avond werd georganiseerd door den Chr. Besturenbond. De voorzitter, de heer B. de Vries, opende, heette welkom de afgevaardigden van Kerkeraden der velschillende 'Drotestarïb&he Herken en dankte voor hun financieelen steun. Voorts werd dank gebracht aan de plaatselijke winkeliers die het dóór hun milde gaven hebben mogelijk gemaakt dat een aantal prijzen voor de werkloozen beschikbaar konden worden gesteld. De avond werd op gezellige wijze doorgebracht. De heer M. v. d. Voet, ouderling der Ned. Herv. Ge meente wees er op dat in de ontspannings zaal ook het geestelijk element niet mag vergeten worden, Spr. hoopte dat hieraan ook in de toekomst gedacht zal worden, In dit verband wees hij op het nut der Chr. vakbeweging. Ook afgevaardigden der an dere kerken voerden het woord. Na een kort dankwoord volgde sluiting. Een Costuum naar maat met onze gerenommeerde BINNENBEWERKING, de mooie P ér C COUPE en vervaardigd door PRIMA VAKMENSCHEN, BREESTRAAT 78—80 LEIDEN 7929 (Inges. Me<J.) KATWIJK. Raadsagenda. De raad komt Maandag, 21 Maart, des n.m. 7.30 uur bijeen. l. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 16 Februari 1938. no. 362; 2. Mededeeling van Ingekomen stukken; 3. Benoeming lid van de Commissie voor de Bedrijven en van de Commissie voor de Werkverschaffing; 4. Voorstel tot het ver huren van twee perceelen land; 5. VooTstel tot het verhuren van de woning Duinstraat 38; 6. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en Invordering van schoolgeld; 7. Voorstel tot wijziging van de precario-verordening; 8. Voorstel inzake het aankoopen van grond; 9. Voorstel om cre diet beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het politiekorps; 10. Voorstel om cre diet te verleenen voor tijdelijke personeels uitbreiding bij Gemeentewerken; 11. Prae- advies op liet verzoek van het Bestuur van de Leidsche Buitenschool om medewerking voor verandering van de inrichting dier school; 12. Voorstel om een crediet ter be schikking te stellen voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de openbare lagere school; 13. Voorstel om een extra- subsidie te verleenen aan de Vereeniglng Christelijke Katwijksche Naaischool; 14. Voorstel tot het vegleenen van een voor schot op de toe te kennen vergoeding aan de bijzondere scholen; 15. Voorstel tot wij ziging van de gemeente-rekeningen 1935 en 1936; 16. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begrootingen voor 1937 en 1938; 17. Behandeling belastingreclames; 18. Rondvraag. NOORD WIJK. Verzoek tot verbod van de film „Grazige Weiden'. De volgende week zal alhier de bekende film „Grazige Weiden" draalen. Wij ver nemen thans, dat de A.R. Kiesvereeniglng alhier aan den burgemeester een verzoek gericht heeft, gebruik te willen maken van zijn bevoegdheden om de vertooning van deze film ter plaatse te verbieden. Na openbare aanbesteding voor het maken van aarden banen, rloleeringen en hulpstraten met bijbehoorende werken op terreinen van de N.V. „Bevea" te Noord- wijk aan Zee, is dit werk door B. en W. ge gund aan den heer J. V. Vink, alhier, voor de somma van f. 25.015. Op 16 Maart stonden bij de arbeids bemiddeling alhier 561 werkloozen inge schreven, dit is 61 minder dan 14 dagen geleden en 85 minder dan verleden Jaar op dat tijdstip. NOORD WIJKERHOUT. Een honderdjarige. Gisteren was het honderd jaar geleden, dat geboren werd de heer M. J. Wuijster, een man aan wien geheel Noordwljkerhout groote verplichtingen heeft. Hij was vijftig Jaren opvoeder der jeugd en langen tijd archivaris der Herv. Kerk. De Middenstands-Vereen, hield een algemeene ledenvergadering in „Het Wapen van Noordwljkerhout". De heer J. Moël, propagandist va nde Hanze hield een uit eenzetting over „De nieuwe vestigingswet". Er was veel belangstelling. Jaarvergadering R.K. Volksbond. In het Patronaatsgebouw ls de alg. Jaar vergadering gehouden van de afd. Oegst- geest van den R.K. Volksbond. De voorzitter de heer N. Kerckhof sprak zijn vreugde uit over dc bijzonder groote belangstelling. Hij riep dan den geestelijk adviseur pastoor Looyaard inzonderheid een hartelijk welkom toe! Spr. herinnerde aan het 50-J. bestaan van den Volksbond, dat binnenkort te Haarlem kerkelijk zal worden gevierd. Spr. richtte zich tot pastoor Looyaard, zijn vreugde uitsprekende over diens be noeming tot geestelijk adviseur en dankte dan kapelaan Roest voor hetgeen deze voor de afdeeling als geestelijk adviseur heeft verricht. Hierna werden 9 nieuwe leden geinstalleerrd waarop de secr. de heer Onderwater een keurig verzorgd Jaar verslag uitbracht. Het financieel verslag van den penningmeester de heer Th. v. d. Berg toonde een batig saldo van f. 31.48. De per. aftr. bestuursleden werden her kozen. In de twee vacatures werd voor zien door de benoeming van de heeren H. Juffermans en G. Borst. Pastoor Looyaard dankte den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden en gaf een nadere uiteenzetting van de hem op- eedragen functie als geestelijk adviseur en besprak de beteekenis van den R.K. Volks bond ais organisatie en de te volgen richting. RITNSBURG. Vergadering Herv. Ger. Staatspartij. De pl. afd. van de H.G.S. vergaderde achter Avondrust. De voorzitter, de heer W. Kralt, opende na het zingen van Ps. 25 2 met gebed en las Jesaja 50, waaraan hij inleidend woord verbond. Daarna trad als spreker opds. C. A. Ling- beek, oud-lid van de Tweede Kamer te Voorthuizen. Deze had als onderwerp ge kozen „De Ezel van Bileam". Hij besprak den uitslag der verkiezingen en de positie der H.G.S. en gaf een over zicht van de huidige partij formatie ln ons land. Met eenige citaten van ds Hoedemaker wees spr. op het noodozakeijke van de handhaving van Gods Woord, naar de be ginselen van de H.G.S. Na gedachtenwisseling sloot ds. Lingbeek na het zingen van ps 146 6 met dank gebed. Rekening over 1937 der Coöp. Boerenleenbank. Ontvangsten: Kas 31 Dec. 1936 f. 13,917.63 Spaargelden f. 263.466,31; Aflossing vaste voorschotten f. 4.801.10; In rekening cou rant: van de leden f. 2.347.519,94; van de Centrale bank f. 575.116.15; Afschrijvingen f. 1.600; Op reserve gebrachte winst 1936 f. 5,352.38; Postcheque en Girodienst f. 202.000.93; Rente van vaste voorschotten f. 1.252.35; Rente rekening courant lieden) f. 28.429.12; idem Centrale bank f. 1.699.22; Provisie f. 692.26; Huur kassierswoning f. 550; Diverse ontvangsten f. 1.075.59. Totaal f. 3.442.472.44. Uitgaven: Spaargelden f. 304.466.02; Voor schotten f. 863 61; In rekening courant aan de leden f. 2.332.469.29: aan de Centrale Bank f. 554.974.09; Gekochte waarden f. 117.50; Postcheque en girodienst f. 201.376.78; Afschrijving op reserve f. 2.432.60; Rente spaargelden f. 12.323.65; Rente Rekening-Courant i leden i f. 5.526.43; Rente rekening-courant (Centrale Bank) f. 50.10; Bijdrage Centrale bank f. 311.60; Bijdrage Waarborgfonds en kapitaal voor bijzondere doeleinden f. 375.70; Salarissen f. 4.200; Afschrijvingen f. 1.600; Diverse uitgaven f. 3.265.13; Op reserve gebrachte winst f. '36 f 5.352.38; Kas op 31 Dec. 1937 f. 12.767.56. Totaal f. 3.442.472.44. In de zaal achter Avondlust vergader de de Chr. Nationale Werkmansbond. Na het zingen van ps. 103 1 en 7 ging de voor zitter. de heer Joh. Sosef voor ln gebed en las Korinthe I :1. Naar aanleiding daarvan, held hij een korte inleiding. Daarop volg den de Jaarverslagen van secretaris en pen. ningmeester. De rekening sloot met een batig saldo. Met voordrachten, gedichten en opstellen werd het verdere gedeelte van den avond gevuld. Na het zingen van den avondzang sloot de heer F. Vletter de bij eenkomst met dankgebed. SASSENHEIM. Tentoonstelling Chr. Fröbelschool. In het schoolgebouw werd een tentoon stelling gehouden van de werkstukken ver vaardigd door de leerlingen der Chr. Frö belschool. Zooals te begrijpen, was er zeer groote belangstelling van de zijde der ouders en familieleden. Gistermiddag had in het vereenigings- gebouw der Herv. Gem. een openbare les plaats, waarbij alle ouders aanwezig waren. Onder leiding van het hoofd der school, mej. R. de Wolf. werden verschillende zang- spelletjes en liederen uitgevoerd. Na afloop dankte de voorzitster van het bestuur, mevr. Krijkamp, mede namens de aanwezigen, voor het gebodene. Toen de stalhouder L. met den lijk wagen zijn erf afreed, kwam uit de richting Lelden een motorrijder, die van de met zwart beklcede paarden schrok en schielijk uitweek. De motor slipte op de tramrails en sloeg met den berijder tegen de straat Dc berijder kwam er goed af, doch de motor werd ernstig beschadigd. VOORHOUT. Jaarvergadering Kleinveevereen. „D.V.V.". Deze vergadering werd gehouden in café „Boerhave" van den heer Jac. Angevaare en werd geopend door den voorzitter den heer H. G. Warmenhoven, met den Chr. Groet. Hij heette in het bijzonder den geestelijken adviseur kapelaan Ten Have, hartelijk wel kom. Hierna werden de notulen voorgele zen door den secretaris den heer P. v. Werkhoven. Een dankbetuiging was ingekomen van de pl. bloemententoonstelling „Ontwakende Lente", waarin hun secr. een woord van hulde bracht, voor de door „D.V.V." be schikbaar gestelden prijs. De secr. las zijn jaarverslag, dat onder dank goedgekeurd werd. De penningmeester de heer W. v. Schoo- ten bracht het jaarverslag uit der vereeni glng en van de veiling. Het financieele ge deelte der veiling hield een batig saldo in van f. 85.62. Dat der vereeniging was; in- Als U geen raad meer weet van de rheuma. tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts. Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 7694 (Ingcz. Med.) komsten f 254.97'/;, uitgaven f. 110.32'/,, dus een batig slot van f. 144.65'/;. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn uitgebreid verslag. De heer Jac. Angevaare las het verslag der gehouden tentoonstelling en memo reerde dat de rasfokkerij der leden, sinds het vorige jaar blijkt vooruit gegaan te zijn. daar dit jaar meerdere leden met hooge onderscheidingen uit den strijd kwa men. De eenige schaduwzijde der tentoon stelling is. dat men een tekort aan finan ciën heeft van f. 44. De heeren C. v. Werkhoven Sr. en D. Ruigrok werden gekozen als controle-com missie leden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. Angevaare, 2de voorz.; P. v. Werkhoven lste secr.; G. A. Bel, 2de pennlngm., en N. Hermans, com missaris. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus Josephus Marie, r van H N M. Roozen en J. N. M. van Bakel; Petro- nella Antonia d. van Jac. v. Doorn en M. Burg- mOverledenE. M. van der Linden, 24 Jaar, ge boren te Hltlegom wonende te Voorhout. WARMOND. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag a.s. ten Raadhuize bijeen ter behandeling van de navolgende °1 Ingekomen stukken; 2. Vaststelling uitbreidingsplan, zoomede bebouwingsvoor schriften; 3. Wijziging bouwverordening; 4. Ophalen gemeentevull en wijziging in structie van den vuilnlsgaarder; 5. Verzoek der bijzondere schoolbesturen om een voor schot op de gemeentelijke vergoeding con form de bepalingen der L.O.-wet; 6. Benoe ming diverse commisslën zoomede herbe noeming van eenige functionarissen; 7. Comptabiliteit; 8. Wat verder ter tafel zal worden gebracht; 9. Rondvraag. Van den wal in de sloot. Ben auto met feestgangers komende uit de richting Sassenhelm is bli het uit wijken voor een vrachtauto den berm van, den weg opgereden en in den daarachter gelegen Sloot terecht gekomen. De feest vreugde was spoedig gedaan want. hoewel het ongeluk goed afliep, kregen toch ver schillende ingezetenen een nat pak. De auto werd zwaar beschadigd. Vischrijk Warmond. Ou de meren alhier Ls door middel van netten meer dan 500 pond brasem gevan gen. benevens zeer veel snoekbaars en ook verscheidene karpers. Voor de vele Leidsche visschers om van te watertanden I WASSENAAR. Feestavond W-I.K. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan gai de gymnastiekvereeniging W.I.K. eeu geslaagde jubileumuitvoering. De voorzitter de heer van der Mast, heette in het bij zonder burgemeester J. J. M. Wiegman, beschermheer en den heer A. Boichel, eere- voonzitter der vereeniglng welkom en dankte den laatste voor den in den loop der jaren van hem ontvangen steun, vooral juist in de voor de vereeniging minder gun stige jaren. Verder heette hij welkom dr. Hubbeling en den velen vertegenwoordigers van vereenigingenook de aanwezigheid van de beide oprichters der vereeniging de heeren van Glnkel er, van Huizum werd bijzonder op priis gesteld. Voor de vele ontvangen bloemen bracht spr. den schen kers hartelijk dank. Ter gelegenheid van het feit dat mej. van Tol en den heer Dompeling van de oprich ting af steeds getrouwe leden der vereeni glng zijn, werd hun namens de vereeniglng een zilveren potlood overhandigd De heer Hoffman feliciteerde de vereeniglng en wenschte haar alle verdere succes. Het programma bestaande uit een 15-tal nummers werd aoed en vlot afgewerkt. Naast de geruikelijlke gymnastiekdemon- stnatles waren er ook een drietal meer komische gymnastiekdemonstraties Inge voegd. De diverse nummers werden zeer gewaardeerd en alle nummers werden met een enthousiast appttaus beloond. Tot slot was er de finale, die met veel enthousiasme weergaf verschillende perio den gedurende het afgeloopen 10-jarig be staan. Bii de sluiting werd de leider, de heer W. J. F. Wijnholds gehuldigd voor de bij zondere actieve wijze waarop ht1 van de oprichting af zich voor de vereeniglng heeft geweerd. Hem werd ais bddjflc van waardee ring een fototoestel ln étui overhandigd terwijl züm echtgenoot® bloemen werden ter hand gesteld. Ook aan mevr. Lang era'-:, de het muzikale gedeelte had verzorgd, werden als dank bloemen aangeboden. Vergadering Pluimveever. Wassenaar. Deze vereeniging hield onder voorzitter schap van den heer A. L. Visser Sr. haar jaarvergadering. Uit het door den secretars. den heer P- van der Steur uitgebracht jaarverslag bleek dat het ledental niet vooruitgaande is en dat de ln het afgeloopen jaar gehouden tafelkeuringen voor konijnen een succes is geweest Uit het verslag van de tentoon stelling bleek dat deze boven verwachting een succes was geworden. Slechts een klein nadeellg slot van f.665 was te boeken. Hiervoor werti in warme bewoordingen hulde gebracht aan den heer C. van Tol- Uit het verslag van den penningmeester bleek dat kon worden afgesloten met een ba'ig slot van f. 134.20. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Pennlngs, Berends en van der Steur werden met alg. st. herkozen 01 namen de herbenoeming aan. Besloten werd in 1939 wederom eea pluim veetentoonstelling te organiseren 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10