WEK DE GAL IN UW LEVER OP Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 16 Maart 1938 FINANCIEN AGENDA Witter dan wit Belangen van fondsen houders. .Vereeniging voor den Effectenhandel gaat bulletins uitgeven. Door de Vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam wordt een bulletin betreffende belangen van fondsenhouders uitgegeven. In de inleiding wordt verklaard, dat de vereeniging reeds van haar oprichting in 1876 af in haar statuten onder de doel omschrijving onder meer bepaalt, dat zij opkomt voor de rechten en de belangen van de houders van fondsen. In den loop der jaren heeft de vereeniging zich dan nok op dit gebied niet onbetuigd gelaten, zeoals aan velen der tallooze effectenbe zitters in Nederland bekend is. Het doel van de „bulletins betreffende belangen van fondsenhouders", is een nau wer rechtsreeksch contract tusschen de effectenbezitters en de vereeniging voor den effecterjhandel tot stand te brengen. Telkens wanneer onderwerpen of vraag stukken zich zullen voordoen, welke van acuut belang zijn en waarmede het wei e\ wee van fondsenhouders is gemoêid, zal era „bulletin" door de Vereeniging voor den Effectenhandel worden uitgegeven. Een lijst van fondsen waarmede moei lijkheden zijn of worden ondervonden wordt aan leder bulletin toegevoegd. Het behoeft geen betoog, dat met een juiste bescherming der fondsenhouders een belang van het geheele Nederlandsche volk is gemoeid. De spaarzin, welke zich in breede lagen der bevolking steeds heeft gamanifesteèrd, heeft er toe geleid, dat tallooze kleine en groote vermogens zijn opgebouwd, welke tezamen een enorm ka pitaal vertegenwoordigen. Uit den aard der zaak is dit kapitaal niet alleen in fondsen van den Nederlandschen Staat en van en U zult 's morgens „kiplekker*- uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende ls. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zór gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten In flacons van 0.75. 2412 angez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772,8 te Marseille. Laagste barometerstand 740:1 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend. Weinig of geen regen des nachts; overdag aanvankelijk buiig. Iets zachter des nachts, overdag kouder. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het hoogedrukgebied in het Zuiden nam weel een weinig in beteekenis af. Het centrum be vindt zich thans over Noord-Itailë. Over Zuid- Duitschland, Centraal-Europa en Frankrijk bleef het rustig helder weer. De ochtendtem- peraturen waren echter hooger dan gisteren. Over de Brltsche eilanden en Zuid-Scandinavië daalden de barometers onder Invloed van de depressies. De algemeene luchtdrukgradiënt nam dus weer wat toe. zoodat thans over Groot-Brlttannlë en Ierland, de Noordzee, de Zuidelijke Noorsche kust en de Oostzee, krach tige Zuidwestelijke tot Westelijke winden waaien. Over Schotland en Ierland is, onder invloed vaneen aldaar gelegen koudefront, zware neerslag gevallen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 3 gr. C., nevel. Londen: Z.. matig. 7 gr. C„ half bewolkt. Berlijn: Z.W.. matig, 6 gr. C„ goed. Nice: Windstil, 2 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 's midd.: 11 gr. C. (52 gr. F.i. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 3 uur 23 min.; nam. te 15 u. 31 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag 6.34 n.m. tot 5.43 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 16 Maart op: 18 uur 54; onder 5 uur 50. openbare lichamen belegd, doch ook in aandeelen en obligatiën van Nederland sche vennootschappen en voorts voor een belangrijk gedeelte in het buitenland. Het is met deze beide laatstgenoemde catego rieën van beleggingen, dat somtijds moei lijkheden worden ondervonden, doordat de debiteuren in gebreke blijven en het is daar. dat een vaak zeer moeilijke, doch dikwijls dankbare taak voor de Vereeni ging voor den Effectenhandel ten bate van het Nederlandsche publiek is weggelegd. Ten opzichte van buitenlandsche debi teuren wordt, Indien zich betalingsmoei lijkheden voordoen, steeds in eerste in stantie getracht door onderhandelingen tot een regeling te geraken, waarbij de ver eeniging samenwerkt met de organisaties in andere landen, die hetzelfde doel na streven. Indien Nederlandsche debiteuren in moei lijkheden verkeeren. worden veelal voor stellen aan obligatiehouders gedaan door tusschenkomst van den trustee of door een beroep te doen op de schuldbrieven- wet. Bij haar strijd tegen in gebreke blijven de buitenlandsche debiteuren heeft de vereeniging in verschillende gevallen een beroep moeten doen op de Nederlandsche regeering, wanneer de pogingen door de vereeniging tezamen met haar zusterver- eenigingen in het buitenland in het werk gesteld om tot een internationale schuld regeling te geraken, faalden. Een voorbeeld hiervan zijn de regelingen met Duitschland, Roemenië, Ar^ptinië en Italië, welke door de Nederlandsche regee ring zijn getroffen en waarbij de Vereeni ging voor den Effectenhandel als uitvoe rend orgaan ls ingeschakeld. In sommige kringen heerscht wel eens misvatting omtrent het belang, dat voor Nederland in zijn geheel bij een regelma tige voortzetting van de betaling op de kapitalen, die in het buitenland zijn be legd, is betrokken. Er wordt van dit zijde soms beweerd, dat degenen, die „zoo onvoorzichtig" wa ren hun geld in het buitenland te beleg gen daar zelf de wrange vruchten maar van moeten plukken, indien hun debiteur zijn betalingen achterwege laat en dat met het verkrijgen dier betalingen geen algemeen belang is gemoeid. Zoo redenee ren bijvoorbeeld enkelen, die met leede oogen aanzien, dat een gedeelte (meestal in verhouding tot het geheel slechts een zeer bescheiden gedeelte i der uit de clea ring beschikbare guldensbedragen voorden dienst der kapitaalvorderingen wordt be stemd. Deze redeneering kan met enkele woor den worden weerlegd. In de eerste plaats is het immers bekend, dat de opbrengst van geëxporteerde kapitalen een zoo groot bedrag uitmaakt, dat hiermede een be langrijk deel van het volksinkomen is ge moeid, Dit vaste inkomen representeert koopkracht. Het wegvallen van deze koop kracht veroorzaakt een schade niet alleen voor de direct betrokkenen, maar voor de geheele volkshuishouding. In de tweede plaats is de kapitaalexport een dusdanig belangrijke factor in het economisch be stel van Nederland, dat met een bescher ming en handhaving van dien export ze ker een algemeen belang betrokken is. De beleggingen In het buitenland vormen im mers een onmisbare financieele reserve, waarvan de waarde zich in tijden van spanning op de geld- en credietmarkt ma nifesteert, De rente uit in het buitenland belegd kapitaal is een permanente bron van inkomsten, welke van het grootste be lang is in verband met een sluitende be talingsbalans. Deze inkomsten uit het bui tenland zijn onontbeerlijk voor landen, die, zooals Nederland, voor hun eerste le vensbehoeften van een grooten import van goederen afhankelijk zijn. N.V. VADERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. Netto winst f. 37.325 (v.j. f. 48.019.) Aan het Jaarverslag der N.V. Vaderland- sche hypotheekbank over het boekjaar 1937 is het volgende ontleend: De marge tusschen hypotheekrente en pandbriefrente 0.94 (v.j. 0.96) bleef vrijwel gelijk aan die van het voorafgaan de jaar. De vermindering der winst ls dan ook hoofdzakelijk het gevolg van een ver mindering der behaalde koerswinst, waar tegenover het feit staat, dat ln 1937 de koers der pandbrieven den parikoers na derde en bij het uitkomen van het verslag de diverse soorten pandbrieven de pari- koers reeds hebben bereikt of overschre den, waardoor het maken van koejswinst uitgesloten werd. Uit later ingekomen reeds eer afgeschre ven rente werd in 1937 een reserve ge vormd van f. 3929.71, die per 31 December werd aangewend voor dekking van de ach terstallige hypotheekrente per dien da tum, zoodat deze post met slechts f. 1757.79 op de balans voorkomt. Bij het verschij nen van het verslag is dit restant zoo goed als geheel geïnd. Het totaal der reserves f. 583.241.67 (v.j. f. 549.307.40) vermeerderde met f. 33.934.27 door toevoeging daaraan van een vrijge komen stille reserve en van rente op be leggingen. De reserves hebben thans een hoogte bereikt van 6.3 °/o van het uitstaan de bedrag aan pandbrieven en saldo spaar kassen. Het saldo hypothecaire leeningen be draagt f. 8424.697. (v.j. f. 9.254.237), het saldo pandbrieven met restant spaarkas sen f. 8.178.100 (v.j. f. 8.719.300). Het saldo spaarkassen verminderde van f. 607.800 tot f. 123.300. Het ligt in het voornemen dit restant spoedig af te lossen. De hypothecaire geldleeningen overtref fen de uitstaande verplichtingen met een bedrag van f. 246.597, Met mederekening der diverse activa echter zonder het obligo van aandeelhouders is een sur plus aanwezig van f. 948.891. In 1937 kwamen vier executies voor tot een bedrag van f. 67.473. Het verlies hier op geleden ad f. 16.043, kon uit de winst van 1936. die voor mogelijke voorzieningen in 1937 ter beschikking der directie werd gesteld, ruimschoots worden gedekt. Het restant van deze winst werd voor afschrij ving op hypothecaire leeningen en der halve tot verbetering der zekerheid van pandbriefhouders aangewend. Het ligt in het voornemen van commis sarissen en directie in de op 23 Maart 1938 te houden jaarlijksche algemeene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen dp winst over 1937 ad f37.325, weder te reserveeren voor eventueele voorzieningen, die in 1938 zouden blijken noodig te zijn. HILLEGOM. Feest der landarbeiders. Vanwege de Federatie Bollenstreek van den Ned. Bond van Arbeiders in het land-, bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf ls ln Flora een groote festavond gegeven. Onder leiding van Ru Mulder is opge voerd de revue „Daar frisch je van op, ka meraad", geschreven door Willem van Iependaal, waarbij medewerking is verleend door Dora Schrama, Masha Polak. Daan van Ollefen Jr. en Cor de Groot. De bondsbestuurder, de heer Portegees heeft een korte propagandistische rede ge houden. Na de deels ernstige, deels humo ristische revue zijn het gezelschap, bene vens de leider en de schrijver gehuldigd namens het Bondsbestuur onder aanbie ding van een enveloppe en bloemen. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer H van der Hoogt zich hier ves- stigde als schoenmaker en schoenwinkelier, wiens zaak bekend ls als de Roode Laars in de Molenstraat. De straat was met vlaggen getooid, ter wijl vele vrienden, zaken-relaties en ver- eenigingen belangstelling toonden ln den vorm van mondelinge, schriftelijke felici taties, bloemen enz. KATWIJK. Het aantal kiesgerechtigden in deze gemeente voor Tweede Kamer, Prov. Sta ten en Gemeenteraad bedraagt thans 8520. Zooals bekend, verschilt het aantal kies gerechtigden voor Tweede Kamer. Prov. Staten of Gemeenteraad sedert de laatste Kieswetwijziging niet meer. KATWIJK AAN ZEE. Prof. G. Wisse over „De wedergekeerde dagen van Noach en de toekomst des Heeren". Voor de mannenvereen. „Calvijn" hield prof. G. Wisse in de geheel bezette zaal voor Prot. Belangen een Tede over „De wedergekeerde dagen van Noach en de toekomst des Heeren". Spr. liet zingen Ps. 99 2 en ging voor in gebed. Spr. zelde, dat men hier was gekomen om een tijd woord te beluisteren naar aanleiding van Matth. 2439. De gevallen mensch be gint van meet af de poging te ondernemen God terug te vinden in zij* eigen geest. De mensch tracht in de wereld terug te vinden, wat hij verloren heeft in God. In Genesis 4 vinden wij reuzen op aarde, niet naar de lengte alleen, maar ook naar den geest, pioniers van de beschaving, wetenschap en kunst. De machtigste volksleiders trachten God te vervangen door de wereld. Christus zegt: „de dagen van Noach zullen terbgkeeren". Gerech tigheid is de heerlijkheid van den Zoon des Menschen, daarom heeft Hij een toe komst. Het gaat om de'rt reusmensch of om den Zoon des Menschen. Alle macht, eer, geld en grootheid, het gaat; van den Zoon des menschen geldt het, het komt. Het is tegenwoordig een ontzettende tijd, er zijn geldreuzen, militaire reuzen, cultuur- cn wetenschapreuzen, het zal zijn als ln de dagen van Noach. Lamech had drie zonen en twee vrou wen. Naar aanleiding van wat over hen in Genesis 4 staat, had spr. het over de arbeldscultuur, genotscultuur en de machtscultuur. Na het zingen van Ps. 89 7 en 8 sprak prof. Wisse over de komst des Heeren, dat de wereld overvallen zal. Laten de ernstige gebeurtenissen op aarde ons op ae knieën brengen en dat wij kennis hebben aan de bekeering. Na het uitspreken van het dankgebed werd gezongen Ps. 98 4. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. De R.K-. Kiesver. P. en E. hield haar jaar- gadering ln het Parochiehuis. De vice-voorzitter de heer Jac. Rietveld opende en deelde mede dat de voorzitter de heer Jac. Meijer wegens drukke werk zaamheden had bedankt. Spr. dankte hem voor al hetgeen hij in de afgeloopen jaren voor de Kiesvereeniging had gedaan. De secretaris de heer W. Caspers las de notulen en het jaarverslag. Spr. herdacht den mooien uitslag der vorige verkiezing waarbij een getal stemmen door de Kies vereeniging was behaald zoo groot als nim mer te voren, n.l. 344 in Katwijk-Rijn en 87 te Katwijk aan Zee. Volgens het verslag van den penning meester, nagezien door de heeren F. J. Luyten en Nic. J. Winters waren de ont vangsten f. 121.11 en de uitgaven f. 115.66. Batig saldo f. 5.55. De penningmeester werd gedéchargeerd. Tot leden der kascommlssie 1938 werden benoemd de heeren A. de Jong en C. Braun. De contributie voor 1938 zal hetzelf de zijn als ln 1937. De heer Grimbergen bracht verslag uit van de vergadering der Kamerkieskring, en de heer Jac. Meijer Idem van den Staten- kieskring. De heeren L. v. Paridon en G. A. Ouwer- ling werden als bestuursleden herkozen. De heer Castenmiller werd als zoodanig ge kozen. Als voorzitter werd gekozen de heer G. A. Ouwerling. Tot afgevaardigde voor den Statenkles- kring (vac. C. v. d. Lubbe) werd gekozen de heer Jac. Meijer, plaatsvervanger (vac. mevr. v. d. Schrieck) de heer C. van der Marei. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM. Door de marechaussee is aangehouden van V. alhier, wegens diefstal van boonen- staken aan den nieuwen rijksweg Den HaagUtrecht. Des nachts heeft bij de Eerste Ned. Betonijzer Mij. aan den Veurschenstraat- weg een brutale diefstal plaats gehgd. Van een op het terrein geparkeerde treiler heeft men drie wielen afgehaald en deze met de banden medegenomen. Daar het1 terrein aan den Vliet grenst wordt veron dersteld dat de diefstal met een boot heeft plaats gehad. Gevonden. 1 schooitasch met trommeltje, 1 bruin gele das. Adres bureau van politie. Door de marechaussee Is aangehouden zekere O. alhier, welke in het bezit was van een partij kippen, waarvan hij de her komst niet kon opgeven. Na verhoor bleek dat ze waren ont vreemd bij den landbouwer C. van B. aan den Veurschen Achterweg. De door het Groene Kruis gehouden bazar heeft opgebracht bruto f. 837 en netto f. 756.84. Gedurende de maand Februari schreef de Onderlinge Vereen, voor Zlekenhuis- verpleging 111 nieuwe leden in. waardoor het totaal Ls gestegen tot 11.213. In verple ging werden opgenomen 30 leden (vorige maand 70). LISSE. Wiel van auto afgeloopen. Van een alhier passeerende vrachtauto Uep een wiel af, dat in volle vaart tegen pen wielrijder opvloog, waardoor deze legen den grond smakte. Het bleek, dat öc as van de auto gebroken was. De auto was geladen met groenten, welke grooten- öeels op den weg kwamen te liggen. De fiets was vernield. Politie was spoedig ter plaatse. B. en W. hebben besloten alléén ver gunningen voor bloemenverkoop uit te reiken met de bepaling, dat geen kunst matig gekleurde levende bloemen mogen worden verkocht. Bij overtreding volgt Intrekking der vergunning. RIJNSBURG. Door de weersomstandigheden zijn de werkzaamheden ln land en tuinbouwbedrijf belangrijk toegenomen, hetgeen zich weer spiegelt ln het geleidelijk dalend aantal werkloozen. Thans staan neg 105 werk zoekenden Ingeschreven. VOORSCHOTEN. De aanrijding bij de zilverfabriek In verband met ons bericht over de aanrijding bij de zilverfabriek tusschen de tram en een wielrijdster verzoekt de trambestuurder ons mede te deelen, dat de wielrijdster zelf zonder eenlge hulp onder de tram vandaan is gekomen en is inge stapt, Zij ls zelfs later achter op een flets naar Leiden teruggekeerd, hoewel de po litie haar reisgeld had gegeven. Verder ls de wielrijdster niet gevallen en daardoor aangereden, doch zij is na de aanrijding gevallen. In verband met bet bericht in ons blad van 12 Maart 1.1. betreffende diefstal van huishoudelijke voorwerpen, verzoekt de fam. Kr. in wier woning deze werden aangetroffen, médedeeling, dat de voor werpen niet uit een wonlhg ontvreemd wer den. doch als zijnde het eigendom van een broer door dezen persoonlijk in 1931 waren medegenomen uit zijn woning bij het aan hangig maken van een echtscheidingspro cedure en geheel te goeder trouw door hen in bewaring werden gehouden. WARMOND. Vergadering Vereenigde Hof-, Groot- en Klein Hemmeerpolder. Onder leiding van den voorzitter, den heer Ch. M. B. v. d. Geest, had de gewone Maartvergadering plaats ln het hotel „De Stad Rome". Vertegenwoordigd waren resp. 30. 9 en 39 St. van de 35. 12 en 44 st. welke voor ieder onderdeel in totaal kunnen worden uitgebracht. De rekeningen over 1937 werden vast gesteld als volgt: Groot- en Klein Hem meerpolder, aan inkomsten op f. 15.608,58. aan uitgaven f. 15.097,13, met een batig saldo van f. 511,45; Hofpolder, aan inkom sten op f. 416,18, aan uitgaven op f. 348 15, batig saldo f. 68,03; alg. lasten, aan in komsten op f. 228,82. uitgaven f. 17446 saldo f. 54,36. De omslagen bedroegen over dat jaar ondersch. f. 18 f. 13 en f. 1,60 per H.A. De begrootingen voor 1938 werden in dezelfde volgorde vastgesteld aan inkom sten en uitgaven op resp. f. 15.274.76, f 412 83 en f. 266,07, met een omslag van resp. f. 18, f. 12 en f. 2 per H.A Medegedeeld werd dat de conversie van het restant der geldleening. groot f. 12.500 nog tijdig tot stand is gekomen. Gemeld restant is nu tegen 3l/ï°/o geplaatst bij de Coöp. Ralffeisenbank te Utrecht. De aflossing op 31 December werd mo gelijk gemaakt door het sluiten van een kasgeldlecning tot bovengenoemd bedrag (inmiddels op 1 Febr. j.l. afgelost) bi) de Coöp. Spaar- en Voorschotbank te dezer plaatse. Een verzoek van B. Kraan, motordrijver, om ter compensatie van het op hem toe gepaste verhaal van pensioensbijdragen, zijn jaarwedde te verhoogen, werd niet Ingewilligd. De verpachting van het jachtrecht ln den polder werd aangehouden tot de vol gende vergadering. De heeren Ch. M. B. v. d. Geest en D. A. van Rijn. beiden per. aftr. als voorzitter en lid van het bestuur, werden als zoo danig herkozen en namen hun herbe noeming aan. Tot slot herziening der keur, waarin enkele belangrijke aanvullingen werden opgenomen, waarop sluiting volgde. Vergadering KJinkenbergerpolder. In het hotel „De Zon" werd onder lei ding van den voorzitter, den heer J. K. Heïjl, de gewone jaarvergadering van stem gerechtigde ingelanden gehouden De rekening over 1937 werd. nadat zij door de commissie, daar.oe benoemd, was onderzocht en accoord bevonden, met alg st. goedgekeurd en vastgesteld aan ont vangsten op f. 1732.19 en aan uitgaven op f. 1268 27, met een batig saldo van f 463 92 De omslag bedroeg over dat jaar f. 7 pel HA. De begrooting voor 1938 werd vaslges:eld aan ontvangsten en uitgaven op f 1693.33. Tot. gedeeltelijke dekking daarvan, blijft de omslag wederom bepaald op f. 7 per bunder. HEDEN. Nomateg Binnen vestgr. 21): Bijbellezing m. Heymans, 8 uur nam. Nutsgebouw: Leidsch Drankweer-Comité Spr. ds. GUnther, 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „Athalia" en de Abelspelers. 8uur nam. Donderdag. Evang. Gem.: Spr. de heer Knight, 8 uur n.m. Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr. de heer Vreeswijk. 8 1/4 uur nam. H. Morschweg 12: Spr. mevr. van Eelen. over haar werk onder de melaatschen, 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest o. 1. v. Georg Szell. Soloviollst Carl Plesch. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vs—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 31/2 uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Het mysterie van de Ju 52". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Mayerllng". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het verliefde spook". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Marinella". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2«/« uur nam. en 8 uur nam.: „Ben Hur". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken wordt van Zaterdag 12 t/m. Vrijdag 18 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL 7768 angez. Med.) De voorzitter deelde mede, dat de aan koop van een inschrijving Grootboek ad f. 422. zijnde de nog te ontvangen opbrengst wegens verkoop van een gedeelte molen tocht, dienende ter ontgronding t.b. van den nieuwen Rijksweg, aan de heeren C. en J. J. Geluk, te Sassenhelm, zal plaats heb ben wanneer het besluit tot verkoop. dd. 22 December 1J„ door Ged. Staten van Z.H. ls goedgekeurd. Ingevolge het besluit der vergadering van ingelanden van 4 Maart j.l„ tot verkoop van den molen, voor afbraak, werd mede gedeeld dat de as en roeden reeds zijn ver wijderd en de amotie vóór 1 Mei e.k. moet hebben plaats gehad. Kooper is de heer H. S. P Vrijburg, molenmaker te Oud-Ade, voor f.200 Tot leden der commissie voor het onder zoek der rekening 1938, werden benoemd de heeren lr. P. H. A. Rosenwald. J D. Ciggaar DJz. en H. J. J. Koot. Betreffende den molen voegen wij hier nog aan toe. dat. na de stichting ln 1929 van het electrlsch gemaal, een fonds werd gevormd tot instandhouding van den ouden molen, waarvoor spontaan werd bijgedra gen. De laatste jaren echter kwamen geen contanten meer binnen, tengevolge waar van de kas uitgeput raakte. Dat is zoo in den regel het gewone verloop, wanneer, vooral in tijden als deze. het geld blijft kosten. Na de laatste restauratie in 1936. was in het beneden gedeelte steeds meer verval opgetreden. Vandaar dat tot verkoop werd besloten. De oude molen heeft thans afge daan, Men kan dit bejammeren of toe juichen. Het feit is er. Hoewel het oude gemaal nu niet bepaald op schoone vormen kon bogen, wordt het typeerende van ons Hollandsch landschap, door het verdwijnen van haar molens, waardoor ons polderland tot over de gren zen mede de aandacht trekt, niet bevorderd. Vergadering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling hield de afd. Warmond een herdenkingsavond in hotel „De Stad Rome", ter gelegenheid van het gouden jubileum van den Volks bond. De voorzitter, de heer J. Hogenboom, heette inzonderheid den geestelijken ad viseur en den oud-voorzitter J. H. Haver kort welkom. Na een uiteenzetting om trent het ontstaan van den bond, las de secretaris de notulen voor, die onder dankzegging werden vastgesteld. Voor lezing werd gedaan van tal van ingeko men gelukwenschen. Binnengekomen was een verzoek van het Mgr. van Schaik- fonds, dat zich ten doel stelt de opleiding van arbeiders-priesters te bevorderen, om voor dit mooie doel een bedrag beschik baar te stellen. Gezien den toestand der kas kon geen grootere subsidie worden verleend dan f. 2,50. Wellicht dat de onder afdelingen nog een kleine bijdrage be schikbaar konden stellen. Na discussie werd besloten de begroo- ting 1938 In inkomsten en uitgaven vast ie stellen tot een bedrag van f. 130, waarbij de voorzitter mededeelde dat de grootste zuinigheid moest worden be~ tracht. Mej. N. Prins droeg op keurige wijze een gedicht voor, waarin de geboorte van Prinses Beatrix werd bezongen. De geestelijk adviseur zette dan het doel, werken en streven der vereeniging uiteen. Momenteel telt de bond 173.000 ieden, doch de organisatie is nog steeds voor breiding vatbaar. De vereeniging heel'' thans een mijlpaal in haar bestaan be reikt, doch dit mag geen eindpaal zijn- De heer L. Hogenboom droeg het. gedic» „De Missionaris" voor. een treffend van dezen zeer geslaagden avond. 2i

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6