Het damkampioenschap van Leiden LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Maart 1938 Derde Blad No. 23914 Voor de vijftiende maal om den Leidsch Dagblad-wisselbeker 79sfe Jaargang SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. Ie klasse: LRC 1 -Noordwijk 1, 3 1/2 uur. v. Vliet; Ons Clubje 1—Ter Leede 1. 3 1/2 uur, v. d. Nat; RIJnsb. B. 1—Katwijk 1, 4 uur. Neu teboom: SCO 1ARC 1, 3/2 uur. Arnoldus; Woubrugge 1SLF 1, 3 1/2 uur, Ladan. 2e klasse A ARC 2Weter. B. 1, 3 1/2 uur. v. d. Burg: Noordwijk 2Sleutels 1, 4 uur (Ach terweg), Dijkman; Quick B. 2P. Pacta 1, 3 1/2 uur, Olivier. 2e klasse B: Noordwijk 3—Katwijk 2. 3 1/2 uur. (Sportpark). Neyenhuis; ASCQuick B. 3, 312 uur (le terr. Lugd.), P. Boom. 3e klasse: ARC 3Quick B. 4, 3 1/2 uur, (bij terrein), Visser. 4e klasse: Quick B. 5P. Pacta 2, 4 uur (bij terrein) v. Tuyl. Adsplranten: Noordwijk (a)CNV, 2 1/2 uur, (Achterweg). Pijnacker; Rijnsb. B.Quick B., 2 1/2 uur. Klink; Ter Leede—Noordwijk (b) 2 1/2 uur, Devilee; Katwijk—ARC, 3 1/2 uur, v. d. Hoogt. Overzicht. De kampioen der Zaterdagmiddagcompe- titie heeft morgen een vrijen dag. De ove rige kopclubs. al is de eerste plaats dan ook bezet, zetten opnieuw den strijd in om de verovering van de eer, die haar nu nog rest, de bezetting van de tweede plaats, welke momenteel door L.R.C. wordt ingenomen. Daartoe zullen de Lissenaren morgen op eigen terrein allereerst moeten winnen van Noordwijk 1 die zij te Noordwijk er met 1—3 onder hielden. Het ligt dus wel in de lijn dat thuis de punten binnen blijven, doch oppassen blijft geboden. A.E.C. 1 zit L.R.C. direct op de hielen en ziet de Al- phensche Racing kans om opnieuw van SCO 1 te winnen, dan is de strijd om de tweede plaats nog niet uitgestreden. Wij verwachten ook hier wel een kleine zege voor ARC. Rijnsburgsche Boys 1, dat ook nog een kans heeft, komt tegen Katwijk 1 binnen de lijnen. Twee ploegen dus van nagenoeg gelijke kracht, die mogelijk de punten zullen deelen. Voor de bezetting van de laatste plaats zou de ontmoeting Woubrugge 1SLF 1 de beslissing kunnen brengen. Woubrugge vooral komt er steeds beter in en waarlijk verwachten wij morgen een zege voor de thuisclub. In 2 A trekt Sleutels 1 naar Noordwijk 2, waar de leidende Sleutelsploeg geen puntje zal verspelen. Quick Boys 2 wint stellig van Fides Pacta 1, tenzij de Pactanen weer een extra productieve bui hebben zooals tegen LRC 2. In de ontmoeting ARC 2Weter. Boys 2 zal de thuisclub wel aan het lang ste eind trekken. In 2 B zal Quick Boys 3 die bij ASC te gast gaat wel weer twee puntjes op MSV 1 inloopen. Noordwijk 3 heeft thuis gelegen heid zich door een kleine zege op Katwijk 1 veilig te stellen, maar.... dan moet het beste beentje vóór worden gezet. In 3 A zal Quick Boys 4 door een zege op ARC 3 zich de leiding in de afdeeling niet laten ontnemen. Ook in de 4e klasse gaat Quick Boys vrij zeker een overwinning te gemoet. Fides Pacta 2 zal althans wel niet in de gelegen heid komen om dat te beletten. Voor de adspiranten blijft ARC die uit tegen Katwijk haar ongeslagen stand heeft te verdedigen, wel in het bezit van de groote kans om een of beide puntjes aan Quick Boys te ontnemen. Noordwijk (a) wint thuis vermoedelijk met groote cijfers van het zwakke zusje CNV. terwijl Ter Leede zeer groote moeite zal hebben aan Noord wijk (b). BELGIË—NEDERLAND. De Engelschman Jewell is scheidsrechter. De .Sportkroniek" deelt mede, dat de be kende Engelsche scheidsrechter Jewell den op 3 April te Antwerpen te spelen wedstrijd BelgiëNederland zal leiden. Foto Van Vliet. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Men verwacht te Havre zooveel belangstel ling voor den wedstrijd Tsjecho-Slowakije Nederland, dat men besloten heeft de accomo- datie voor de toeschouwers uit te breiden. Er zal daardoor plaats komen voor 30.000 toe schouwers. SCHAKEN. INTERACADEMIALE COMPETITIE. Leiden heeft nog kans op de eerste plaats. Er begint thans teekening te komen ln den strijd om het Zilveren Paard tusschen de Stu dentenschaakclubs. Philidor «Amsterdam) verloor haar laatsten thuiswedstrijd tegen Lasker (Utrecht) met 43»/t en eindigde daardoor op de onderste plaats. Ondanks deze overwinning is de kans op de eerste plaats voor de Utrechtsche studen ten eveneens verkeken. De strijd gaat hier tusschen Morphy (Leiden) en Paris «Delft). Paris wist het in haar laatsten wedstrijd tegen Philidor slechts tot een gelijk spel te brengen. De laatste twee wedstrijden tusschen de beide kampioenspretendenten moeten hier den door slag geven, waarbij Paris er iets beter voor staat. Overzicht van een deel der zaad tijdens de gisteravond begonnen wedstrijden om het damkampioenschap van Leiden. Tevens geldend als voor wed strijden voor het districts kampioenschap. In café-restaurant „Zomerlust" zijn gis teravond de door de Leidsche Damvereeni- ging en de Damclub Leiden georganiseerde wedstrijden om het damkampioenschap van Leiden aangevangen, welke tevens gelden als voorwedstrijden voor het kampioen schap van het district Leiden. De inzet hiervoor vormt de door de direc tie van ons Blad indertijd beschikbaar ge stelde zilveren wisselbeker, welke thans voor de vijftiende maal wordt verspeeld. De titelhouder, de heer J. Kleer, die dezen beker tweemaal achtereen won, zou door een derde ovenvinning ln successie het kleinood definitief in zijn bezit krijgen. Het aantal deelnemers bedraagt 62, ver deeld over drie klassen. Dat de damsport door oud en jong beoefend wordt, bewijst wel het feit, dat de oudste deelnemer, de heer Teunissen 71 lentes telt tegen den jongste, Wim Huisman, slechts 14. Waarbij ons van de zijde der wedstrijd commissie verzekerd werd, dat deze Benja min vermoedelijk een van de ernstigste concurrenten van den titelhouder zal zijn! Alvorens het tournooi een aanvang nam, voerden meerdere spekers het woord. Allereerst de heer H. Buurman, voorzit ter van D.C.L.. die in het bijzonder woorden van welkom richtte tot het bestuur van den Leidschen Districts-dambond, vertegen woordigd door de heeren van der Meulen en Guyt; tot den heer P. de Haan. bestuurs lid der Ned. Dambond en voorzitter van de commissie van voorbereiding en organisa tie. wien spr., zoomede diens medeleden, hartelijk dank bracht voor het door hen verrichtte werk en voorts tot de deel nemers, die spr. aanspoorde tot een spor tleven strijd, ongeacht of een overwinning dan wel een nederlaag daarvan het resul taat zij. Tenslotte deelde spr. nog mede. dat de directie der „Nieuwe Leidsche Courant" voor het districtskampioenschap een wis selbeker beschikbaar stelde. Hierna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de heeren A. Blauw, voorzitter der Leidsche Damvereeniging, P. de Haan. voorzitter van de commissie van organisatie en I. van der Meulen, voorzitter van den Leidschen Districtsdambond. Laatstgenoemde sloot zich aan bij de reeds eerder uitgesproken hulde aan het adres van de commissie van organisatie en sprak zijn groote voldoening uit over de goede verstandhouding tusschen de samenwer kende vereenigingen een over het groot aantal deelnemers. Spr. besloot met het uitspreken van den wensch, dat dit tournooi zal bijdragen tot verhooging van het spelpeil onder de dam mers in de stad en het district Leiden. Nadat nog was medegedeeld, dat de heeren Huisman Sr. en de Roode een beker hadden beschikbaar gesteld, respec tievelijk voor de districtskampioenen der 2de en 3de klasse, namen de wedstrijden een aanvang. Op de resultaten der eerste ronde komen wij morgen terug. LEIDERDORPSCHE SCHA AK VEREEN JGING. De winterwedstrüden. Tot nu toe behaalden het beste resultaat in: Groep I: E. v. d. Valk met 6*/- p. uit 7 part.; C. W. Corts met 4 p. uit 7 partijen. Groep II: C. Zwanenburg met 6"/. p. uit 8 part.; G. Verhoogt met 6>/2 p. uit 9 part,; J. B. de Geus met 5 p. uit 7 part.: K. Vonk met 5 p. uit 7 partijen- Groep III: L. Rasser met 5 p. uit 7 part.; G. J. Corts met 4»/; p. uit 7 part.: M. Splinter met 3«/i p. uit 5 part.; A. v. Winkel met 3'/i p. uit 7 partijen. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL BOND. Programma voor morgen en Zondag a.s. Adspiranten, kl. I: Noorderkw. I—Zuider kwartier I. Leden, kl.l II: Morschkw. IZuiderkw. II (12 uur); Noorderkw. IIFluks IV (11 uur); Vicus Orientis IIIAlgemeene III (11 uur). ALGEMEENE IL.K.B.-PROEFTWAALFTAL. Zondag, a.s. zal op Zuidwijck een oefenwed strijd plaats vinden tusschen het eerste team van Algemeene en een proef twaalf tal van L.K.B.-spelers(sters). Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding Van den heer Ir. J. A. Meijlink. WANDELSPORT. DE LEIDSCHE CARILLON-MARSCH. LUGDUNUM I—ONA I Het Lugdunum-elftal zal Zondag a.s. in den wedstrijd tegen Ona I in de navolgende opstel ling uit komen n.l.: Doel: J. Koet; achter: H. Honsbeek en J. v. Berkel; midden: P. Breedeveld, H. Gans, G. Gressie; voor: P. Vermond, A, v. d. Heyden, W. Koolloos, P. de Lange en J. Pauw. LAAKKWARTIER III—LUGDUNUM II Het reserve-elftal van Lugdunum zal Zondag as. in den wedstrijd tegen Laakkwartier III, in de navolgende opstelling uit komen, n.l.: Doel: C. Baart: achter: B. Dool. G. v. d. Re.vden; midden: G. v. d. Linden, P. Mooten, I. Reyken; voor: T. de Roo. N. Stokkermans. J. v. Weerlee, H. de Roo, P. v. Berkel. L.D.W.S.D.U.N.O. Het L.D.W.S.-elftal is voor den wedstrijd tegen D.U.N.O. als volgt samengesteld: Dfcel: J. de Rooy; achter: H. v. Houten, W. v. d. Steen; midden: K. v. d. Steen, P. Onder water, G. Logeman; voor: G. Starre, G. v. d. Voort. P. Mieremet, C. Rosbergen, P. v. Egmond. NOORDWIJK II—SLEUTELS I. Voor den voor Sleutels belangrijken wedstrijd tegen Noordwijk II is het elftal als volgt samen gesteld: J van Koperen, C. Harteveld, W. Krult, D. van Putten, J. Hocks, A. Spierenburg, W, van Rosse, D. Arnoldus, P. Sloos, J. Schouten, W. Brugman. Bij een gelijk spel of overwinning is Sleutels kam pioen van de 2e klasse A der Zaterdag- toiddagcompetitie. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). Voor a.s. Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Poreholte I—SMC I. Roreholte II—Tellingen III. HOCKEY. WEDSTRIJDEN VAN ZUIDWIJCK. ti0?1 Zond*g a.s. zijn twee vriendschappelijke 7 .j'-jden vastgesteld n.l. 11.30 u. Te Wervell «uidwijck (heeren) en 2.30 u. Zuidwijck— üraaf Willem (dames). Laat vooral de jeugd dezen marsch medemaken De heer K. W. Wijk schrijft ons: „Onze trotsche toren, die vele geslachten zal zien opgroeien aan zijn voet, behoeft een pas send Carillon". Als eenmaal ook de wandelaarsklok haar heldere tonen zal doen weerklinken, dan zult gij, Stadgenoot, u dezen marsch dankbaar her inneren. Deze gebeurtenis moet een uitgesproken Leidsch karakter dragen. Daarom is het noodig, dat een ieder, vooral de jeugd, aan dezen marsch meedoet en hem blijmoedig volbrengt. Naast het genoegen, dat deze wandeling in een omgeving met vele vergezichten en vol bloemenpracht zal bieden, wordt den deelne mers. na het volbrengen van den marsch, als aandenken, een aan rood-wit lint bevestigde keurige medaille aangeboden, waarop de toe komstige wandelaarsklok is afgebeeld, vermel dende den datum 24'38. De van controle-merken voorziene deelnemers kaart. strekt mede tot schriftelijk bewijs. Beide voorwerpen zullen na verloop van tijd van historische waarde blijken te zijn. Kunt u zelf den marsch niet volbrengen, maak dit dan mogelijk voor anderen, door hen een deelnemerskaart te schenken. Teneinde er van verzekerd te zijn, dat be houdens buitengewone omstandigheden, de herinneringsmedaille, direct na het volbrengen van den marsch aan allen kan worden uitge reikt. is het noodig, dat nu reeds zooveel mo gelijk kaarten worden verkocht. Voor de kaarten tot 24 Maart verkocht, wor den de medailles direct aangemaakt. Deelnemers, die zich néi 24 Maart van een kaart voorzien, loopen vrij zeker de kans, dat voor hen de medaille niet tijdig voorhanden zal zijn. Zij zal dan aan de te Leiden wonenden, met de daartoe ingehouden deelnemerskaart, gratis aan huis worden bezorgd. Voor deelnemers buiten Leiden zal zij tegen vergoeding van f. 0.10 per stuk worden toege zonden. De kaarten zijn verkrijgbaar aan verschil lende adressen, welke op raambiljetten zijn bekend gemaakt. IJSHOCKEY. AMERIKA—„EUROPEESCHE CANADEEZEN" 5—6. In een snelle en fraaie match, hebben de Canadians gisteravond op de Amsterdamsche Kunstijsbaan voor de tweede maal van de Amerikanen gewonnen. Bij de Canadians stond van Marie in het doel, Cohen Tervaert in de voorhoede en Hof finger «Keulsche Canadees) achter. Zij hebben zich hun plaats waardig ge toond door hun voortreffelijk spel, dat geheel gelijk met de Canadeezen opging. Het spelverloop was als volgt: 01, 02. 03, 1—3, 1—4, 2—4, 3—4, 4—4, 5-4, 5—5, 5—6. De populaire Canadees Down was zoo on fortuinlijk om een pees te scheuren en moest bij den stand 1—3 uitvallen. PAARDENSPORT. ONDEROFFICIERS JACHTVER. 6 R.V.A. Snipperjacht te Katwijk. Gistermiddag is door bovengenoemde vereeniging een Snipperjacht gereden in het duinterrein te Katwijk. Nadat des morgens door den o.w. Lam- bermont en den wachtmeester Grondel het spoor was uitgelegd door middel van ser pentines, hetgeen de weg moest voorstellen, welke de vos had gevolgd, kon des mid dags te 14.00 uur de jacht een aanvang nemen. Precies op tijd werden de deelnemers (vijf en twintig in getal) door den o.w.i. Lambermont aan den start geroepen en werd door hem nog het een en ander toe gelicht, waarna oogenblikkelijk werd ver trokken. De vos (wmr. Grondel) bevond zich toen aan het einde van het spoor en had tot taak, wanneer de deelnemers aan het einde van het spoor zouden komen, uit zijn schuilhoek te treden, waarop hij dus ge signaleerd zou worden, zoodat alle deelne mers zich op den vos zouden storten, om te trachten den staart welke op den rug van den vos was bemachtigd, machtig te worden binnen den vastgestelden tijd van 3 minuten. Gedurende 2 minuten werd op een stuk grond van 100 x 100 m. achter den vos ge jaagd, toen stortte de vos ter aarde en werd een gemakkelijke prooi voor den wmr. cap. Molkenboer, die oogenblikkelijk van dit voorval wist te profiteeren en in het bezit van den staart kwam en tevens van een prachtigen wisselbeker, welke voor deze jacht door de vereeniging beschikbaar was gesteld. In de can tine te Katwijk had de uitrei king van dezen beker plaats door den voor zitter der vereeniging, den o.w.i. Speksnij der, die dank bracht aan de leden, welke deze jacht hadden gereden. De o.w. Rosdorf sprak namens alle deel nemers een woord van dank voor den prach tigen rit, welken het bestuur had uitgezocht. KON. MILITARIE SPORTVEREENIGING. Cross country te Wassenaar. Gisteren heeft de K. M. S. V. haar seizoen geopend met een lichte cross country over 3000 M. op het fraaie landgoed Duinrel te Wasse naar. Ingeschreven waren 63 combinaties, waar van er een viertal verstek liet gaan. Na afloop van den wedstrijd reikte de voor zitter. res.-kolonel jhr. Quarles van Ufford, de prijzen uit. De uitslag luidt: Eerste prijs, benevens eere-prijs: zilveren medaille van Z.Exc. luitenant-generaal I. H. Reynders, chef van den Generalen Staf. kapi tein Breunese met Simplex in 4 minuten 36 seconden; tweede prijs, luitenant Van der Hoog met Result. 4.44; derde prijs dezelfde met Cou- I rantin, 4.49; vierde prijs: luitenant Kloppen burg met Lancaster. 4.57; vijfde prijs, kapitein Breunese met Net, luitenant Ubbink met Show en luitenant Van Bunschoten met Iertje (r. p.). alle drie 5.03; eervolle vermeldingen: luitenant Van Weel met Spin. 5.05; luitenant Jetten met Dolf. ook 5.04; luitenant Brantjes met Matu- roco (r.p.) 5.05 en luitenant Vermeulen met- Ad venture 5.06. AUTOMOBILISME. DE TERREINRIT DER K.N.A.C. TE OLDEBROEK. De aard van den wedstrijd. In verband met het feit. dat in sportkringen de meening kan hebben post gevat, dat de ter- reinrit der K.N.A.C.. welke morgen op een cir cuit van de Legerplaats kamp Oldebroek wordt gehouden, een automobielrace in den waren zin des woords zal worden, kan het nuttig zijn er op te wijzen, dat daarvan geen sprake is. Het circuit van het kamp Oldebroek leent zich daar voor in geenen deele. Het is waar. dat het regle ment een onbeperkte snelheid toelaat en ln dat opzicht is dus inderdaad sprake van een snelheidswedstrijd maar de aard van het circuit is zoodanig, dat de verstandige en tac tische rijders ter dege rekening zullen houden met de omstandigheden, d.w.z. de gesteldheid der wegen en het weerstandsvermogen van hun automobiel. Men kan er dus op rekenen, dat de deelnemers er in de eerste plaats op bedacht dienen te zijn den wedstrijd tot een goed einde te brengen en pas in de tweede plaats daarbij rekening zullen houden met de mogelijkheid, dat eindpunt in zoo kort mogelijken tijd te bereiken. Ten gerieve van de toeschouwers zij er op ge wezen, dat de wedstrijden morgenochtend te 10 uur beginnen. Dan starten de tien deelnemers in de klasse A (automobielen met een cylinder - inhoud tot en met 990 ccm), vijf minuten later gevolgd door de negen rijders uit de klasse B (auto's met een cylhiderinhoud boven 990 ccm tot en met 1200 ccm). Beide groepen moeten 5 ronden afleggen van het ongeveer 7,5 km. lange circuit. De wedstrijd is echter geëindigd zoodra in beide klassen één deelnemer het eind punt heeft bereikt) de overige rijders worden daarna afgevlagd, ongeacht het aantel ronden dat zij hebben afgelegd. Direct na afloop van dezen wedstrijd komen de rijders, die voor de klasse C «automobielen met een cylinderinhoud boven 1200 ccm tot en met 1550 ccm) zijn ingeschreven aan den start, vijf minuten later gevolgd door de deelnemers van klasse D (automobielen met een cylinder inhoud boven 1500 ccm tot en met 2000 ccm). In beide klassen zijn vier wagens ingeschreven, welke 7 ronden moeten afleggen. Ook voor deze klassen geldt de bepaling, dat de wedstrijd is geëindigd zoodra de eerste rijders de eindstreep hebben gepasseerd. Des middags te 2 uur begint de wedstrijd voor de 22 deelnemers in de klasse E. de open klasse, voor auto's met willekeurigen cylinder-inhoud. welke niet minder dan 10 ronden moeten af leggen. Om den Wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". De afgebroken partijen. Gisteravond werden enkele afgebroken par tijen uitgespeeld, alsmede nog een paar geheel te spelen partijen. De uitslagen waren de vol gende lb Th. J. de Bruyn en G. Pels speelden remise. lc A. E. J. Modderman won van C. W. Corts en J. Koet verloor van Corts. De partij A. Geyer W. F. Schüss eindigde in remise. 2a H. le Noble won van J. Neuteboom. 2b A. Blonk won van C. Baart. 2c C. van der Krogt won van J. Verduyn en A. M. Immink verloor aan Verduyn. De stand is de volgende: la. v. Gelder 11/2; v. Mastrigt 1 1/2; Van Schayck 3 1/2; Segaar 2 1/2; Vlasveld l'l/2 en Zitman 4 1/2. Geplaatst zijn I. Zitman van L.S.G. en W. v. Schayck van Taveno. lb. De Bruyn 2 1/2; Kanbier 3 1/2; Pels 2 1/2; Posthuma 1 1/2; Remouchamps 3 1/2 en Teleng 11/2. Geplaatst zijn J. Kanbier van Taveno en E. N. A. Remouchamps van C.S.G. lc. Barkema 2 1/2x; Corts 2 1/2; Geyer 11/2; Koet 1 l/2x; Modderman 3 en Schüss 3. In fleze groep moet nog één partij gespeeld worden, n.i. tusschen J. Koet en A. Barkema. Wordt deze partij remise, dan komen Barkema van Taveno en Schüss van Philidor in den eindstrijd. Ver liest hij dan komt in de plaats van Barkema Modderman van L.S.G. er in. 2a. Baart 31/2; De Jong 1/2; Le Nobel 21/2; Raaphorst 4. Kakka 3 1/2 en Neuteboom 1. Ge plaatst zijn: J. R. Baart van de L.Arb.. Raap horst van de R.K. Sch.cl. De 2 Kon. en W. F. Wakka van Philidor. 2b. v. d. Berg 2 1/2; Blonk 2*1/2; Buurman 3 l/2x; Sjardfjn 1 en C. Baart 2x. Hier moet nog 1 partij gespeeld worden n.l. tusschen Buurman en Baart. Wint Baart deze dan zijn J. Buurman van Philidor en C. Baart van de L.Arb. geplaatst. Wordt de partij remise, dan zijn er 3 candidaten voor de 2e plaats, elk met 212 p. In dit geval zal V. d. Berg de beste kansen hebben, omdat bij gelijk uitkomen het systeem Sonneborn—Berger daarin beslissen zal. 2c. v. d. Krogt 5 p., Optendrees 2, v. Ooven lx, Verduyn 4. Vonk xx. Immink lx. Geplaatst zijn C. v. d. Krogt van de 2 Kon. en J. Verduyn van Caissa. Met de 4 spelers, die van de voorronden vrij gesteld waren, zijn dus tot de le klasse 10 spe lers toegelaten, n.l.: W. H. v. d. Nat, W. Dem- mendal, Johs van Veen, G. Bosscha, I. Zitman, W. v. Schayck. J. Kanbier. E. V. A. Remou champs. W. F. Schüss en A. Barkema of A. E. J. Modderman. De eerste ronde wordt a.s. Donderdag in het Nut gespeeld en begint om halfacht. De spelers zullen in alfabetische volgorde ingedeeld wor den. De competitie 3e klasse A. Woerden I wint van Zwammerdam I met 64 en bezet daardoor in deze groep definitief de tweede plaats. Zwammerdam staat nu onder aan. Het overzicht luidt: C. v. Muiswinkel Jr. iW.)M. Beunder 01; C. BreunemJ. v. d. Panne 0—1D. v. Mourik— M. v. d. Panne 0—1; M. Nap—P. Koorn 1—0; F. van Ee—J. P. Hunik l—O; G. Westerhuis— W. Rietveld 1—0; G. Guldemond—G.Heikamp 01; J. BreunesseJ. v. Zwieten (res.) 10; A. D. Bruin—C. Baars (res.) 1—0; W. F. Oldert J. Spaan (res.) 10. Totaal 64. DAMMEN. R.K. KAMPIOENSCHAP VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. HENGELSPORT. VISCHWEDSTRIJD L.W.V. De Leidsche Werkloozen-Vereen. (L.W.V.) hield gistermorgen onder gunstig weer een wed strijd voor haar leden. Om pl.m. 8 uur werden de hengels aan de Sassenheimerpont te water gebracht. De vangst was redelijk wel. De winnaars waren als volgt: le pr. W. v. Leeuwen: 2e pr. P. Smit. met extra prijs voor grootste bliek; 3e pr. Nieuwen- huizen; 4e pr. J. v. d. Heijden, met extra prijs voor grootste aantal)5e pr. A. J. Eradus. met extra prijs grootste voorn: 6e pr. N. Kromhout; 7e pr. N. Heymans: 8e pr. D. Bergman; 9e pr. H. Vogelezang: 10e pr. Florijn; 11e pr. Roef stra; 12e pr. Poelgeest; 13e pr. J. Binnendijk: 14e pr. Wagenmaker; 15e pr. Bijlenveld; 16e pr. Philipse; 17e pr. Dubbelman; 18e pr. H. v. d. Heiden; 19e pr. Polanen. Er werd 2xl«/2 uur gevischt. De prijzen wer- den door de Leidsche burgerij geschonken. De 7de ronde. De afgebroken partijen uit de 5de en 6de ronde 1ste kl. Th. Zwetsloot—P. Geerlings en G. Rijsdam—H. B. Stipdonk zijn door eerst genoemde spelers gewonnen. Hoewel voor de 1ste kl. 7 van de 11 ronden zijn gespeeld, heeft het geen zin deze week de standen te plaatsen, zooals aanvankelijk de be doeling was. aangezien er spelers zijn met 6 en 7. maar ook met 2. 4 en 5 gespeelde partijen. In deze afdeeling is dus afwachten de bood schap. De 2de kl. telt maar 7 deelnemers, zoo dat verschillende reeds zijn uitgespeeld. De strijd gaat hier tusschen K. Staats - 8 punten uit 5 wedstrijden en 1 afgebr. partij en H. Zwetsloot - 6 punten uit 4 wedstrijden en 2 afgebr. partijen. In de 3de kl. een nek-aan-nek race tusschen A. Jansen Jr. en C. B. Janssens. beide 10 punten uit 6 wedstrijden. Voor de 7de ronde in de 1ste kl. behaalde J. Wortman zijn eerste winstpunten ten koste van L. Groenewegen. Voorts werden overwin ningen behaald door H. B. Stipdonk. G. Rijsdam en J. v. Leeuwen, resp. op P. Geerlings. L. F. van Steenbergen en L. Groenewegen. Verder nog 2 afgebroken partijen, nl. A. Jansen Sr J. v. d. Hulst Sr. en H. B. Stipdonk—Th. Zwet sloot. In de 2de kl. verloor Th. Barthen van W v. d. Meer, terwijl N. de Jong—K. Tol remise speelden. Voor laatstgenoemde een verdien stelijk resultaat. De partij K- Staats—H. Zwet sloot werd afgebroken. Voor de 3de kl. zie onderstaande uitslagen, waarbij zij opgemerkt, dat in de 1ste en 3de kl. in het begin der week reeds enkele partijen zijn gespeeld. le klasse. J. WortmanL. Groenewegen 20 H. B. StipdonkP. Geerlings 20 G. Rüsdam-L. F. v. Steenbergen 20 J. v. LeeuwenL. Groenewegen 20 A. Jansen Sr.-J. v. d. Hulst Sr. afg. H. B. Stipdonk—Th. Zwetsloot afg. 2e klasse: Th. Barthen—W. v. d. Meer 02 N. de Jong—K Tol l1 K. StaatsH. Zwetsloot afg. 3e klasse: J. v. d. Reijden—A Jansen Jr. 02 A. SchelvisA. Verwaijen 20 F. BredeveldH. Bruitsman 20 C. B. JanssensW. Schelvis 2—0 J. v. d. Hulst Jr.—A. Jansen Jr. 02

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9