LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 11 Maart 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN STADSNIEUWS. sïUU flcrjfrifiiirv em /jtes/i^n„MIJNHARDT|ESM Uit de Omstreken AGENDA DE WERKLOOSHEID. By den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3. behangers 18. betonvlechters 31. betonwerkers 63. fun- aeeringwerkers 1. glazenmakers 8. graniet wer kers 13. grondwerkers 92. heiers 8. metselaars 104. opperlieden 99. schilders 201, sloopers 10. steenhouwers 1. straatmakers 9. hulp-straat- makers 15. stucadoors, witters 22. timmerlieden 245. uitvoerders 8. voegers 13. ongesch. bouw- vakarb. 9. - Totaal 976. Fabrieksarbeiders: Bleekers 19. Lompen- teerders 13. vellenblooters 3. steenfabr.arb. 108, zeepfabr.arb. 5, ongesch. fabr.arb. 45. - To taal 193. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 81. rei zigers. colp. 40. winkelbedienden 39. etaleurs 3, incasseerders 14. musici 3, onderwijzers 4. over heidspersoneel 12. verplegers 3. - Totaal 199. Hotel-Café-Personeel: Huispersoneel 8, kell- ners 48. koks 6. Totaal 62. Houtbewerkers: Beddenmakers 3. houtbewer kers 69. kistenmakers 7. kuipers 6. lijstenma kers 4. mandenmakers 2. meubelstoffeerders 13. meubelmakers 38. politoerders 3. ongesch. fa- brieksarb. 32. - Totaal 177, Kleermakers: Kleermakers 81, kappers 5, schoenmakers 12. - Totaal 98. Land- en tuinarb.: Bloemisten 46. landarbei ders 37, tuinlieden 31. warmoeziers 9. ongesch. landarb. 9. - Totaal 132. Metaalbewerkers: BaBnkwerkers 76. blikbe- werkers 35. burgersmeden 32. electriciens 65. gasfitters 16. gasmetermakers 1, gereedschap makers 1. instrumentmakers 3. isoleerders 7. kettingsmeden 20, klinkers 9. koperslagers 4, lab.-bedienden 2. lasschers 9. loodgieters 47. ma chinisten 14. metaalboorders 8. metaaldraaiers 2. metaalslijpers 4. monteurs 13, opticiens 1, pianostemmers 6, polijsters 1. ponsers 4. rij wielherstellers 20. rijtuigschilders 3. scheeps timmerlieden 5. stokers 31. tegenhouders 15, hulp-verw. monteurs 17, voorslaanders 7. voor- warmers 5. vulcaniseurs 1. vuurwerkers 10. wa genmakers 6. ijzerwerkers 39. zandspuiters 2, zandvormers 2. zilversmeden 1, ongesch. ar beiders 46. - Totaal 590. Sigarenmakers: Sigarenmakers 20, slgarensor- teerders 1. sigarenstrippers 1. Totaal 22. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 4. inge nieurs 3. technikers 5. teekenaars 12. werk meesters 20. - Totaal 44. Textielarbeiders: Hekelaars 7. katoendruk kers 20, kluwers e.a. 14, luikers 18. plaatsnijders e.a. 20, schrobbelaars 2. spinners 74. spoelers 4. slaaldraaddraaiers 12. sterkers 3, strijkers 12. wevers 118. wolbewerkers 49, ongesch. textiel arbeiders 71. - Totaal 424. Transportarbeiders: Emballeurs 3, chauffeurs 145. exp.-knechten 28. koetsiers 12. loopknech ten 49. magazijnknechten 60. schippers 75, spoor- en trampersoneel 19. wakers 8. trans portarbeiders 68. losse arb. 501. - Totaal 968. Typografen: Boekbinders 31. boekdrukkers 17. fotografen 3. hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 26. steendrukkers 2. - Totaal 83. Voedingsmiddelenarbeiders: Bakkers 88. ove- nlsten 3. slagers 67. suikerwerkers 22. wijnkoo- persknechten 15. zoutzieders 2, zuivelbereiders 5, ongesch. fabr.arb. 41. - Totaal 243. Vrouwen: Apothekers-ass. 1. kapsters 2. naai sters 12, sorteerders 1, maasters 1. winkeljuf frouwen 20. buffetjuffrouwen 1. serveersters 2. linnen juffrouwen 2. kantoorbedienden 44. ver pleegsters 4. bedrijf leidsters 1. teekenaressen 1. onderwijzeressen 2. ass. en huishoudsters 15. dagmeisjes 28. dienstboden 7. kinderjuffrouwen 4. werksters 93. fabr.arb. 48. A. V. O. 7. - To taal 296. Algemeen totaal 4507 11 Maart 1937 4907 12 Maart 1936 4860 Benevens 83 ged. werkloozen. WEERBERICHT. Barometerstand. trCr 1 Cr w Cr «r zijn hartvormige cachets 7451 (Ingez Med.) BINNENLAND. Nederlandsche schepen in zwaren storm. Veel schade opgeloopen. In het laatst van de vorige week heeft een aantal Nederlandsche schepen het on der de Noorsche kust hard te verduren ge had Behalve het ongeluk met de „Vreden- burg" hebben ook de drie van Narvik ko mende booten van de N.V. Scheepvaart Mij. Millingsn: ..Emmaplein", ..Westplein" en „Willemsplein" hun aandeel in den orkaan gehad, die 24 uur aan één stuk heeft ge woed Deze schepen zijn deerlijk gehavend uit den strijd met de elementen te voor schijn gekomen. Hoe erg het wel geweest is. blijkt uit het scheepsjournaal van kapitein D. Barends. Om kwart over drie Zaterdagmiddag ging het „los" Er was, zooals wij later van andere zijde hoorden, een onheilsvoorspel- ier aan boord, die al gezegd had: „vanmid dag gaat er wat gebeuren". Een enorme roller. En dit gebeurde prompt! Een orkaan 12. met hooge zeeën! Om kwart over drie sloeg een enorme roller over dek. Er sloeg wat kapot aan luik 4 en on middellijk bleek, dat het zou gaan spannen. De machines werden gestopt en zoo wachtten wij den orkaan af. Maar tijdens de eerste wacht, even na acht uur, toen was het pas goed raak! Om goed acht sloeg er een golf over het heelc schip heen, die ongelooflijk was. De kracht, van het water was enorm. De boomen van luik 4 sloegen uit de mikken. Een van de boomen. waarin gewoon een bocht was geslagen, hing buiten boord. Het hekwerk werd plat geslagen en de patrijspoorten wer den finaal ingeslagen, zoodat de glas scherven in het rond vlogen. De hofmeester kreeg glas in het oog en de keteljongen en een messroomboy, die zich beiden in de messroom bevonden, wer den eveneens gewond. Het water had met één slag de hutten van den vierden machil nist. van den bootsman en den koksmaat, alle hutten aan bakboord, vernield. Verwoesting door één golf. We zijn een kijkje gaan nemen. Het was een complete ravage.Midscheeps was er eveneens veel schade, de brug aan bak boord is half weggeslagen, de railing werd verbogen alsof ze van bordpapier was, ijzeren trappen naar de bovendekken wer den verwrongen, zoodat men er alleen nog maar langszij op naar boven kon. En dat alles met één golf! Er zat natuurlijk zware werking in het schip: het slingerde en stampte en zoo is de „Emmaplein" in den vliegenden storm blijven liggen. Zondag in den namiddag zal het schip 100 mijl ten Noorden van Aalesund. In den laten mid dag bedaarde het weer wat, zoodat er weer een teetje gang in de reis kwam en de oude koers hervat kon worden. Ook het schip van kapitein N van der Ree heeft het in dezen storm niet gemak kelijk gehad. De midscheeps geplaatste stuurboordsloep heeft men verspeeld. De kracht van het water wordt hier duidelijk gedemonstreerd door een van de zware davits, die verbogen is als een looden pijp. Aan bakboordzijde Is bovendien de brugge- dektrap opgevouwen als een papieren waaiertje en de Ijzer- en staalmassa zit zóó vast tegen den muur gedrukt, dat er geen verwrikken aan is. Overigens zijn ook op de „Westpleili" talrijke patrijspoorten in den slag gebleven en zijn er onder de bak talrijke deuren ingeslagen. Het is met de „Willemsplein" al precies eender: een reddingboot verspeeld, een deel van de brug weggeslagen dekschade maar gelukkig hebben deze drie booten hetzij gehavend, den storm goed door staan. BUITENLAND. De Duitsche troepen bewegingen. Vroeg in den middag trokken nog steeds duizenden manschappen van de Duitsche weermacht, voorzien van stukken veldge schut in de richting van de Oostenrijksche grens. Personen, die l3ngs den weg wonen, dien deze troepen volgen, verklaren dat deze troepenbewegingen reeds den gehee- len nacht aangehouden hebben. In de na bijheid van de Duitsch-Oostenrijksche grens worden de beschikbare paarden en wagens gerequireerd. Het plaatselijk hoofd kwartier van het legercorps te Muenchen, dat vroeg op den dag open was, is thans gesloten. ZES PERSONEN BIJ VLIEGONGELUK VERBRAND. Op het vliegveld te Teheran Is een Fransch vliegtuig kort voor de landing neergestort. Alle zes inzittenden verbrand den. SOUDAN OPVOLGER VAN DE MAN? De Belgische 'minister-president Janson heeft den koning voorgesteld den onder voorzitter van den Senaat, den socialisti- schen oud-mlnistèr Soudan, tot minister van financiën te benoemen ln de plaats van De Man. Gistermiddag 2 uur: 710. Hedenmiddag 2 uur: 776. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 772.8 te Holyhead. Laagste Stand 752.1 te Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke wind van Noord via Oost naar Zuidoost draaiend. Ochtendmist. Later opkla rend. Droog weer. Koude nacht. Overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De kern van het hoogedrukgebied verplaatste zich weer naar Zuld-Engeland. De depressie over het Oostzeegebied vulde snel op, zij trekt voorts Oostwaarts af. De grens tusschen polaire koude lucht en tropische warme lucht liep hedenmorgen juist ten Zuiden van de Bilt in Noordwest Zuidoostelijke richting. In het Noor den en Noordoosten van ons land was het hel der koud weer, in het Zuiden en Zuidwesten was het zwaar bewolkt tot betrokken met vr!j hooge temperatuur. In het hoogedrukgebied over Frankrijk en de Brltsche eilanden blijft het rustig, zacht, be trokken en mistig weer. Ook over Scandinavië is de wind thans afgenomen met als gevolg plaatselijke strenge vorst. Over IJsland doet zich een nieuwe depressie voor. welke echter in Noordoostelijke richting beweegt en op het weer ten onzent geen invloed uitoefent. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.. 8 gr. C., goed. Londen: Windstil, 5 gr. C., nevel. Berlijn: N.W.. 5 gr. C., bewolkt. Nice: Windstil. 10 gr. C„ goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F). 12 uur 'smïdd.: 9 gr. C. <48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 0 u. 18 min. en 11 u. 28 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 6.26 n.m. tot 5.53 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. II Maart op: 12.24; onder: 3 u. 31. DE „GELDERLAND" OP DE THUISREIS. Hr. Ms. kruiser „Gelderland", onder be vel van den kapitein-luitenant ter zee P. B. M. van Straelen, is heden uit Gibraltar naar Nederland vertrokken. HET GEVONDEN KINDJE. Omtrent het kindje, dat in een trein- coupé gevonden is men zie onder Ge mengd vernemen wij nader, dat het hoogstens 2 weken oud is. Het is naar het R.K. ziekenhuis te Hulst overgebracht Een der reizigers herinnert zich een jonge vrouw met een kindje in een der wacht lokalen te St. Nlcolaas gezien te hebben. Men vermoedt dus, dat het in die plaats in de coupé is gelegd. Het politieonder zoek heeft nog geen enkele aanwijzing om trent de identiteit van de moeder opge leverd. H M. de Koningin heeft heden om 12 uur ten paleize Noordeinde een depu tatie ontvangen van 3 leden van het be stuur van den Kon. Onderofficieren Schermbond, die Hare Majesteit het em bleem van beschermvrouwschap van den Bond hebben aangeboden. H. M. de Koningin heeft hedenvoor middag ten paleize Noordeinde audiëntie verleend aan een aantal officieren van leger en vloot, welke aan H. M. werden voorgesteld. UIT NED. OOST-INDIE. UITGEVER IN PREVENTIEVE HECHTENIS. SOERABAJA, 11 Maart (Aneta-A.N P.) - De heer Van C., uitgever van de „Soera- baja Post", Is ln preventieve hechtenis ge nomen op last van het parket, in verband met het publiceeren van buitenlandsche beschouwingen, welke naar het oordeel der justitie over de schreef gingen. Hij was tevoren herhaaldelijk door het parket ge waarschuwd DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Blum heeft heen aan Daladier, den voor zitter der radicaal-socialistische partij, een schrijven gezonden, waarin hij er op wijst, dat de motie, waarvan hem mededeeling is gedaan, zijn vraag, of de radicaal-socialis ten bereid zijn deel te nemen aan een Volksfront-regeering. beantwoordt met een wedervraag, die betrekking heeft op het toekomstige programma der regeering, o.a. ten aanzien van de financieele en de bui tenlandsche politiek. Hij herinnert er aan, dat niets van dien aard werd gevraagd in Juni 1936. toen de radicale partij deelnam aan de eerste Volksfronlregeering, noch in Juni 1937, toen de socialistische partij deelnam in de tweede, en verklaart dan. dat het er in de eerste plaats om gaat, te weten, welke de partijen zijn. welker medewerking thans kan worden verkregen voor de uitvoering van een Volksfrontprogramma. Blum dringt aan op een antwoord op deze vraag wel uit wat de directeur met dit orkest heeft kunnen bereiken. Het oogstte zoo'n bijval, dat het later nog eens herhaald werd. Met „Groote Fantasie" uit de opera „Troubadour" van Verdi en met Mo- saïque sur l'Opéra „Stradella", die nu ge speeld werden behaalde „D.V.H," op het nationaal muziekconcours te Ede den eer sten prijs in de 1ste afdeeling. waardoor het orkest geplaatst werd ln de afdeeling „Uitmuntendheid". Tenslotte vermelden we nog het mooi gespeelde str<k „Fantasie uit de opera Faust". Den heer van Wouw werd een mand met bloemen aangeboden. Ter afwisseling werden een paar aardige stukjes voorgedragen n.l. „De snuggere Kobus" door de heeren D. Blok en J. Lang- muur en „De verwensc'nte logé" met mede werking van de heeren P. flus, P. Schaddée van Doorn en A. de Best. Aan het eind van dezen welgeslaagden avond werden met begeleiding van het or kest staande twee coupletten van het „Wil helmus" gezongen. De heer Hoeve sprak een dankwoord. LISSE. Bollenschuur afgebrand. Gistermorgen brak brand uit ln de schuur van den heer J. M. aan den Llsserdijk. De heer M. hoorde bij het ontwaken gekraak. Bij onderzoek bleek, dat de naast zijn huls staande bollenschuur in lichter laaie stond. In deze schuur is een sigarenwinkeltje ge vestigd, waarachter een stal voor 5 koeien is. Aan blussohen met emmers water viel niet meer te denken. Een handspuit en de gewaarschuwde brandweer uit Hoofddorp wisten het vuur meester te worden. De schuur ging echter geheel in vlammen op. Het vee kon gelukkig gered worden. De be lendende perceelen konden behouden blij ven. De belangstelling voor dezen vroegen brand was gróót. AALSMEER. Tuinbouw en Plantkunde. De plaatselijke afdeeling der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde hield een ledenvergadering in „De Oude Veiling". De belangstelling was groot. De voorzitter, de heer G. Oud, open de en heette in het bijzonder den burge meester hartelijk welkom. Met veel vol doening wees spr. op den prachtig ge slaagden seringendag. Spr.'s conclusie over dezen dag was, dat de cultuur van dit bloemgewas hier op zeer hoog peil staat. Dank bracht de voorzitter aan Ir. Czlsick, die interessant materieel, betrekking heb bende op verschillende bloemententoon stellingen in deverse landen, heeft geëx poseerd. Ook dankte spr. voor den finan- cleelen steun der beide vellingen en di verse andere organisaties. De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen. Spr. deelde den uitslag der seringenkeuring mede en feliciteerde de prljswlnners met de door hen behaalde successen. De heer D. EveleensMaarse hield de zelfde causerie over de historie der sering als op de alg. verg. Na 't gesprokene van den heer Eveleens-Maarse volgde een leerzame gedachtenwlsseling. De heer Augustijn wilde het daahheen lelden, dat die varië teiten seringen, welke gedoemd zijn te Ver dwijnen, omdat ze voor den handel geen waarde hebben, voor het nageslacht zou den gespaard worden. In dit verband werd door den heer C. Spaargaren gedacht aan het plantsoen der gemeente bij de nieuwe begraafplaats, waar dergelijke struiken een plaats gegeven zou kunnen worden. Nadat door den heer Augustijn nog een 2-tal vragen was beantwoord, volgde slui ting der vergadering. HILLEGOM. Zilveren jubileum. Morgen zal de heer H. Peters 25 jaar ln dienst zijn bij de fa. Witteman en Co. alhier. KATWIJK AAN ZEE. CHR. MONDORGEL-ORKEST „DOOR VRIENDSCHAP HEREENIGD". Uitstekende uitvoering. Deze uitvoering had onder leiding van den directeur, den heer D. van Wouw uit Lelden, plaats in de Zaal voor Prot. Belan gen, die geheel bezet was. De heer J. Hoeve opende en heette de vertegenwoordigers van „De Princevlag" uit Leiden; van het mondorgel-orkest „Ex celsior" uit Sassenheim; van de mondorgel club „V.O.P." uit Leiden; van de mond- accordeon vereen „Advendo" uit Rijns burg. van de muziek-vereen. „U.N.I." en van de Oranvereeniglng welkom. Verder richtte spr. zich tot mevr. van Wouw en den directeur de heer D. van Wouw. De uitvoering werd begonnen met het spelen van „Een vaste burcht is onze God", eevolgd door het clublied van „D.V.H." Het volgende nummer werd een groot succes n.l. „La Speranza" van Eoscolli. Hiermee hoopt „D.V.H." op het a.s. nationaal mu ziekconcours te Rotterdam op Hemelvaarts dag uit te komen. Bij dit nummer kwam op LEIDSCHENDAM. Gemeenteraadsverkiezing 7 April a.s. De nummering der lijsten. In de gisteren gehouden zitting van het hoofdstembureau had de loting plaats voor de nummering van candidatenlijsten voor de as. gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der loting is lijst 1 R K. Staats partij: lllst 2 Anti-Rev. Chr. Hist.: lijst 3 S D A P. lijst 4 Kath. Dem. PartU; lust 5 Lib. Kjesvereeniging Gemeentebelang De verkiezing zal plaats hebben od 7 April as. De raad die dan wordt gekozen treedt weer af in September 1939. Het aan. tal kiezers bedraagt 3843 De kiesdeeler is 290. De nieuwe raad zal 13 leden tellen. Auto door brug gezakt. Toen eep vrachtaiito beladen met grint van de expediteurs van der Helm en Zn. oe brug van de gemeentswerf opreed, zakte deze in, waardoor de auto op haar kant in de moddersloot kwam te liggen. Nadat aTbeiders uit de werkverschaffing de wagen hadden gelost is deze weer op den weg gebracht. Men is direct begonnen met de brug te vernieuwen. OEGSTGFEST. Burgerwacht. Naar wij vernemen is met ingang van 9 Maart j.L als opvolger van den heer K. J. C. Beckmann tot commandant van de Burgerwacht alhier benoemd de heer W. H. G. Palm. RIJNSBURG. Ouderavond Geref. Scholen. In Concordia werd de Jaarlijksche Ouderavond gehouden met ouders, bestuur en personeel der beide Geref. scholen. De voorz., de heer A. v. d. Mey opende de bij eenkomst. Daarna werden verschillende in leidingen gehouden. De heer Rasker on derwijzer aan de Jullanaschool. sprak over „Bijbel en kind". Wel. de Wit, kweekelinge met akte aan de Emmaschool, las cea stukje voor getiteld: „Wientje". Mej. Nij- boer, onderwijzeres aan die school droeg „Twee ondeugende bengels" voor. Daarna sprak de heer M. Pieper over „De taak var de ouders". Een slotwoord werd gesproken door ds. Broekstra. nEDEN. Den Burcht: Voordracht van ds. K. H. Kroon 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Evang. Gem.: Bidstond te 8 1/4 uur nam. Maandag. Den Burcht: Voordracht over spraakstoor nissen. 8'/» uur nam. Leldsche Wolspinnerij N.V.: Jaarl. verg. van aandeelhouders, li uur voorm. Stadszaal: ENK ABS;, jubileum-avond - g uur nam. Volkshuls: Spr. A. T. J. Portielje over de biologie ln het Montessori-onderwijs, -81/4 uur nam. Volkshuis: Filmavond dr. v. d. Sleen over Zuid- Afrika, 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/i-t-11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Pracventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3'/» uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Het mysterie van de Ju 52". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De firma wordt verliefd". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het verliefde spook". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „Marinella". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2uur nam. en 8 uur nam.: „Ben Hur". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der Apotheken wordt van Zaterdag 5 t/m. Vrijdag 11 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Drlcsum, Mare 110. tel. 406, E. B. de Metz. Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgcest, tel. 274 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. TEELTVERGUNNING AARDAPPELEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat den telers, die een aan vrage voor de teelt van aardappelen, andere dan vroege aardappelen in den zin van het Crlsls-Tuinbouwbeslult en fabrieksaardap pelen. hebben ingediend, de aangevraagde oppervlakte wordt toegewezen. De teéltvergunningen zullen zoo spoedi; mogelijk aan de belanghebbenden worden aangeboden. Telers, die nog geen aanvrage indienden of voornemens zijn meer te verbouwen dan zIJ aanvroegen, moeten zich ten spoedig ste wenden tot de Landibouw-Crisis-Orga- nlsatie. waaronder zijn ressorteeren. die hun dan zal mededeelen of. en zoo Ja in hoeverre, nog aan hun aanvrage kan wor den voldaan. Telers die door omstandig heden minder kunnen uitpoten dan zij aanvroegen, kunnen tot 21 Maart nog ver mindering van deze oppervlakte vragen. waar toch door een dergelijk kunstmatig Kleuren afbreuk wordt gedaan aan de ware schoonheid der bloemen en de verkoop dezer wanproducten den goeden smaak der bloemenliefhebbers zou bederven. SASSENHEIM. CHR. HIST. KIESVEREENIGLNG. Jaarvergadering. De afd. Sassenheim van de Chr. Hist. Unie hield in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gem. haar Jaarvergadering. Nadat de voórz., de heer K.W. van Breda, op de gebruikelijke wijze geopend had, sprak hij een kort welkomstwoord. De notulen en de jaarverslagen van den se cretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. In de plaats van den heer H. Engberts, die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid gekozen de heer A. de Kwaasteniet. De heer K. W. v. Breda behandelde ver volgens de Gemeentepolitiek. Naar aanlei ding hiervan werden eenige vragen gesteld. Zilveren jubileum. De heer J. Kuperus werd in verband met zijn 25-jarige dienstbetrekking bij de N.V. Baartman en Koning gehuldigd door den directeur, den heer H. J. Arentshorst, die als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud overhandigde. Verbod om bloemen te kleuren. Naar wij vernemen hebben B. en W. on zer gemeente een besluit genomen, waarbij het voor houders van een vergunning voor het venten met bloemen, verboden word" kunstmatig gekleurde bloemen te verkon pen of ten verkoop aan te bieden. Een be paling van die st'ekking zal in de vent vergunning worden opgenomen en bij over- tiedlng van het verbod, zal de verleende vergunning worden ingetrokken. Wij achten dezen maatregel zeer juist, VALKENBURG. De collecten ln Februari hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de DlaconiJ f. 40.90'/»; voor de kerk f. 61.35'/». De bussen brachten f. 10.32'/» en de maandcollecte 1.15.32 op. VOORHOUT. Het venten tijdens de Bloem bollend as en. In verband met de te verwachten drukte ln de bloeiperiode der bloembollen, maakt de burgemeester van onze gemeente bekend dat hll ingevolge het bepaalde bij art. 52 der Algemeene Politieverordening, onge oorloofd verklaart, het venten, te koop aanbieden of verspreiden van voorwerpen of waren, van welken aard ook: le. op de openbare straat op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht; 2e. op een minderen afstand dan 10 Me ter van uit de bochten van wegen of stra ten; 3e. op een minderen afstand dan 10 Me ter vanaf het station Noord wij kerhout of een spoorwegovergang; 4e. het venten met natuurlijke bloemen, die op eenigerlel wijze voor kleurverande ring geprepareerd zijn. Verbetering der straatverlichting. Ter verbetering van de straatverlichting in onze gemeente zal een proef worden ge nomen met de verwijdering van de bevelli- glngskappen van een aantal lantaarns. In dien deze proef een bevredigend resultaat oplevert, zullen alle bevelligingskappen worden weggenomen. VOORSCHOTEN. Onbevoegd contributie geïnd. Bij de politie heeft de landbouwer B- aangifte gedaan dat een onbevoegde con tributie heeft geïnd voor de verceiiignig voor ziekenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon", alhier. Het bestuur lieetr. naar wij vernemen, tijdens de ziekte W 'l n bode Retèl. e.n r.iidelijken bode aa„- ze.-teld en hiervan is blijkbaar een or.te- voegde on de hoogte geweest. - B. en W. hebben tot onderwijz" aan de O. L. School, hoofd de heer J. J\ mijn, benoemd de heer S. J. van het ho s te Lopik. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6