VANGE SALTS LEIDSCii DAGBLAD - Vierde Slab Het plebisciet in Oostenrijk Het begin van Stalin's einde Vrijdag If Maart f938 PARLEMENTAIR OVERZICHT EMSER-WATER Tweede Kamer. GOED NIEUWS VOOR R H E UM ATIEKLIJDERS Het betere middel is er. VERKOUDHEID - GRIEP LAND- EN TUINBOUW FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK En dan de chaos Tal van botsingen te Weenen en in de provincie. Terwijl het Vaderlandsche Front overal krachtig propaganda blijft voeren voor het aanvaarden van het plebisciet op Zondag a.s.. wordt de actie daartegen van Nazi- zljde steeds feller. In den namiddag werd de stemming te Weenen heftiger. Betoogingen der natio- r.aal-socialisten werden door de politie ontbonden. De betoogers probeerden op nieuw groepen te vormen, doch er werden versperringen opgericht. In het algemeen beperkten de demon straties zich tot de gebruikelijke kreten. Vliegtuigen hebben tal van pamfletten var. het Vaderlandsche Front uitgestrooid, waarin de patriotten worden uitgenoodlgd te stemmen voor een vrij Oostenrijk en voor Schuschnigg. Om negen uur gisteravond werd verno men, dat zich verscheiden incidenten had den voorgedaan: nationaal-socialistische betoogers hadden de ruiten van een kof fiehuis vernield, waar veel Joden plegen te komen en de vitrine van een districts bureau van het Vaderlandsche Front. Van den zetel der legitimisten werd een vlag neergehaald en verscheurd, terwijl er eenige ruiten werden vernield. Op den hoek van de opera en de Kaert- nerstrasse liepen eenige personen kwet suren op bij een botsing tusschen groepen betoogers. Agenten en bereden politie heb ben eenige charges moeten uitvoeren op de betoogers. die steeds opnieuw probeerden samen te scholen. Later in den avond was het nog rumoerig op den hoek van de P.ingstrasse en de Schwartzenbergplatz. Te kanselier de bedoeling heeft met deze volksstemming zoowel in Oostenrijk als tegenover het buitenland het be wijs te leveren van het eensgezind ver langen van het Oostenrljksche volk naar zelfstandigheid. Noch deze volksstemming zelve, noch het bewijs van den bestaanden wil tot zelfstandigheid, mag beschouwd wor den als in eenig opzicht gericht te zijn tegen Duitschland, Ten slotte wordt nog de aandacht ge vestigd cp het feit, dat de volksstemming AMENDEMENTEN OP DE BE- DRIJFSVERGUNNINGENWET. HET ONTWERP AANGENOMEN. (Van onzen parlementairen medewerker). Gistermiddag had de Kamer eenige amendementen op het ontwerp-Bedrijfs- vergunningenwet te behandelen. In de eerste plaats enkele voorstellen van den sociaal-democraat ir. Vos (waar mee Woensdag op het eind der vergade ring al begonnen was) die ten doel had den te bepalen: le dat de Kroon gehéél zelfstandig mag beslissen omtrent het aan uitsluitend is voor Oostenrijkers, woon- de orde stellen van een vestigings- of uit- achtig in Oostenrijk, breidingsverbod in een bepaalde industrie v—. i,„ 1 'bet ontwerp maakt een desbetreffenden terscherpte censuur op Duitsche b(.stuursmaatregel alleen dan mogelijk. wanneer een of meer der betrokken on dernemers of vereenigingen van onderne- bladen. Volgens een mededeeling van de pers- - - afdeeling der politie zullen van heden af ™ers. „ar j t verzoek hebben inge- tot en met as. Dinsdag, alle in Oostenrijk diendi; 2e. dat een desbetreffend verzoek toegelaten uit Duitschland ingevoerde bla den te voren aan verscherpte censuur on derhevig zijn, hetgeen wil zeggen, dat deze bladen pas bij de abonné's zullen mogen worden afgeleverd en op straat mogen worden verkocht, nadat zij daartoe zullen zijn vrijgegeven. Het nieuwe rheumatiekmiddel Vange ook mag worden ingediend door een Be- ariifsraad. of, indien er in de betrokken industrie zulk een raad niet bestaat, door een of meer ondernemers of organisaties van ondernemers of door een of meer or ganisaties van arbeiders. Minister Steenberghe heeft deze amen dementen met beslistheid bestreden (even als de heer Kort-enhorstiDe bewindsman was van oordeel, dat het initiatief met gerustheid aan de ondernemers kan wor den toevertrouwd en dat blijkt deze verwachting onjuist er later alle gele genheid is, de wet te wijzigen. En wat de bedrijfsraden en de arbeiders-organisaties betreft, die hebben, meende de Minister, op dit terrein geen taak. De Kamer was het met deze zienswijze is reeds sedert eeuwen het beste middel tegen (Ingez. Med.) 7478 in de Eerste Kamer heeft de interpel- latie-Vorrink over hetzJfde onderwerp plaats gehad en daarna nog eens een de bat bij Bultenlandsche Zaken. Wat kon er thans in de Tweede Kamer nog voor nieuws worden gezegd? Minister Patljn heeft nog eens de be kende motieven voor de houding der Re geering uiteengezet. Hij wees er op. dat de sancties door den Volkenbond zijn opgeheven, en dat deze Bond zelf zich bij den toe stand heeft neergelegd. Men moet STEUN AAN TUINDERS. Pen hoogste tot een bedrag van f. 150.000. Dc Minister van Economische Zaken heeit bepaald, dat uit het Landbouw-crisisfonds aan hen, die bij de Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale als markttuinder of ah: teler-kleinhandelaar zijn aangesloten en op den dag der ultkeering geacht kun nen worden hun bedrijf alsnog uit te oefe nen, steun kan worden verleend tot een be drag van ten hoogste f. 150.000, DE BOTERIIEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter ls. behoudens tus- schentljdsche wijziging, voor de week van 10 tot 17 Maart vastgesteld op 65 ct. per KG. BOTERNOTEERING. Het ls begrijpelijk, dat in de discussies, die hierop volgden, de gevoelens verdeeld waren, evenals in de Eerste Kamer. De heeren De Geer (met eenige reserve), Smeenk, Bongaerts en Rost van Tonnin gen hebben de houding der Regeering ver- Weenen zijn in totaal^25 personen gewond, salts, dat in het buitenland in korten tijd j eens én* heeft de amendementen 5fl (57) verwierf, is nu tegen Maar gemeld wordt, is" het ook in de zco grctoe vermaardheid verwierf, is nu tegen 2*4 stemmen verworpen. Er voor ai.lfu~prntkenna^vorenUl^dat^de ^rkennln'' provincie to» in^denten gekomen met ook hier te lande verkrijgbaar Het is het stemden alleen de sociaal-democraten, de ?a!"berekent een goldkeur ng brück m^est de politie op?r^en om een natuurlijk bronwaterzout, Vange Salts, dat j U ten en de christen-democraat botsing tusschen politieke tegenstanders een uiterst krachtig middel bleek te zijn „iet beter vergln- het een amendement te verhinderen. Te Graz hebben zich ver- ter verwijdering van urinezuur en andere yan den hee, Van der Goes Naters, dat scheiden incidenten voorgedaan. Er zijn schadelijke afvalstoffen uit het lichaam. h;t beroep op beslissingen inzake hetniet- daar tien personen gewond. Door Vange S~lts wordt Uw bloed dan ook Ook te Llnz vielen eenige gewonden aan 3n4| en radlcaa] gezuiverd, waarmede té- weerszijden. Het postkantoor en het radiostation werden militair bezet. Te middernacht werd op het raadhuis de hakenkruisvlag geheschen. Ook in de Opper-Oostenrljksche stad Lambach is het tot vrij ernstige incidenten gekomen. Nationaal-socialisten en communisten, welke laatsten voor het plebisciet betoog den. werden hier handgemeen. En heden en morgen zal de propaganda van het Vaderlandsche Front nog inten sief worden uitgebreid De houding van Seyss Inquart. Men slaat, volgens Havas, in nat.-socia listische kringen te Weenen, geen geloof meer aan de voorstelling van zaken, vol gens welke minister Seyss Inquart tevoren zijn instemming met de volksstemming te kennen gegeven zou hebben onder de voor waarden. waaronder zij wordt georgani seerd. Het feit echter, dat Seyss Inquart. ir. strijd met geruchten die daarover de ronde deden, niet is afgetreden, wijst er niettemin op. dat hij wat hem betreft den door den bondskanselier in het leven ge Opgeheven wegens gebrek aan actief: N. J. Meiland. lid der firma Elfers Co.. Noordwijkerhout. Comm. Venn. M. Elfers Co.. Lisse. N. V. Handel- en Exploitatiemfj. „AJax", kan- toor houdende te Aalsmeer, gevestigd te Am- roe oen toestand aanvaardte vooral nada. sterdam. hijgisteren langdurig met_ Schuschnigg vens de rheumatische pijnen afnemen, om spoedig voor goed te verdwijnen. Begin Uw kuur nog heden, de prijs toch kan nimmer een beletsel zijn: f. 0.85 per groot blik, vol doende voor langen tijd. 7491 (Ingez. Med.) vestigen of niet-uitbreiden van bedrijven eenszins anders wilde regelen, n.l. net bij de Kroon brengen en niet bij den Minis ter. Ook dit amendement is, na bestrij- eens en heeft de amendementen met 56 (571 tegen 24 stemmeen verworpen. Er voor stemden de socialisteh, de communisten en de liberalen. Tenslotte werd het ontwerp zelf ge lijk reeds gisteren in een deel onzer oplage vermeld met 71 tegen 10 st. aangenomen. Er tegen stemden de Liberalen, dc Nationaal-Socialisten, de Staatkundig-Gereformeerden, en de Christclijk-Historischen mevr. Maekay en de heer Weitkamp. INTERPELLATIE WIJNKOOP INZAKE ITALIË EN ABES- SYNIË. Cr Er is geen aanleiding; uitvoerig te schrij- ven over de interpellatie-Wijnkoop inzake het accrediteeren, op fie bekende formule, van een Nederlandsch gezant te Rome. I Immers: synië gevolgde politiek. De heer De Geer veroordeelde ronduit deze politiek als ,,een erkenning van een voldongen feit geen rechtskwestie is. De heer de Marchant et d'Ansembourg kwam zelfs aandragen met een motie van goedkeuring, maar die werd niet voldoende ondersteund; derge lijke moties zijn trouwens in ons parle ment niet gebruikelijk De heer Bierema was het met de verdedigers niet eens en zou liever een andere houding der Regee ring hebben gezien, en nog scherper dan hij keurder! de heeren Albarda, Joekes en Van Houten het door Minister Patljn ge voerde beleid af: volgens hen had de er kenning niet mogen plaats hebben. Intusschen de interpellatie had geen bepaald concreet resultaat, het was echter wel duidelijk, dat de meer derheid der Kamer het beleid der Re- geering goedkeurde, vermoedelijk in hoofdzaak, omdat in. de aller-naastc toekomst aan de erkenning toch niet te ontkomen viel, en het daarom niet zoo héél erg is, dat Nederland er thans toe is overgegaan. De Kamer is nu tot 5 April uiteen. De commissienoteering voor Nederland zoo redeneerde de Minister rekening ,the boter ls vastgesteld op 82 ct. per k.g. houden met de werkelijke feiten en (onveranderd). eon rcëele politiek voeren. De erken- 1 ning zou toch moeten volgen, en Ne derland heeft, in de lijn zijner zelf- standighcidspolitick, die erkenning thans gegeven. De Minister was van oordeel, dat gevoels-argumenten hier niet den doorslag mochten geven en liet doorschemeren, dat de erkenning door verschillende landen de ontspan ning in Europa zal bevorderen. H. v. d. W. te Z. - Te Utrecht is gevestigd het „Bureau van Consultatie in rechtzaken", dat lederen Dinsdag en Vrijdag om 3 uur in het Paleis van Justitie, Hamburgerstraat, zit ting houdt. Verder is er in Utrecht. Achter den Dom 20. een gemeentelijk bureau voor rechts bijstand aan on- en minvermogenden. Kantooruren 9—12 en 1417 uur. A. R. te L. - Een afdoend middel daar tegen is ons niet bekend. A. G. te L. - Route I pl.m. 112 K.M.; Route II pl.m. 124 KM. P. A. B.L. - Krantenartikelen, waar onder staat ..Nadruk Verboden" mogen slechts met speciale toestemming van het betreffende Blad door een ander Blad worden overgenomen. Abonné S. te L. - Het antwoord op uw vragen vindt u ln ons Blad van Donderdag 10 Maart onder de rubriek „Binnenland". H. H. te L. - lo. - Wendt u tot den heer de Moed Jr.. Leliestraat 96, alhier; 2o. - U schande voor de Eiiropeesche beschaving". Jgfeiig*.**- 'moveren aan het Diaconessen- en legde er sterk den nadruk op dat de heeft gesproken. Wanneer Seyss Inquart zooals men in regeeringskringen meent te weten, vandaag een radiorede zal houden om den nationaal-socialisten een wacht woord te geven, zal dit slechts een wacht woord kunnen zijn. waarin hij aanspoort tot deelneming aan de volksstemming. De vraag blijft nu in welken omvang de na tionaal-socialisten zich hieraan zullen houden, na het reeds uitgegeven verbod. Het feit, dat von Papen weer te Weenen verschenen is, en naar men zegt, eenige bezoeken gebracht heeft om zich op de hoogte te stellen van den toestand, wijst wel op de belangstelling die Duitsche krin gen in den Oostenrijkschen toestand heb ben. Verder wordt gemeld, dat prins Star- hemberg in Opper-Oostenrijk is versche- nen. Diverse protesten tegen het plebisciet zijn uit de provincie tot Seyss Inquart en president Miklas gericht. Duitschland staat afzijdig. (Van onzen Russischen correspondent) Op 23 Februari j.l« werd het 20-jarig bestaan van het roode leger in het groot ste theater van Moskou, tijdens een bij eenkomst, waaraan alle volkscommissaris sen en vertegenwoordigers van alle leger corpsen deelnamen, feestelijk gevierd. Dc Volkscommissaris van oorlog, Woroshilow, hield een rede over de geweldige uitbrei- Tn Duitschland is men van meeni g. het leger, waarbij hij in het bij dat het initiatief van Schuschnigg tot - - - -- het doen houden van een volksstem ming, niet in overeenstemming kan worden gebracht met den geest van dc regeling van Berchtesgaden. Duitsche politieke kringen wijzen er op, dot tijdens het onderhoud van 12 Februari een raadpleging van het Oostenrijksche volk onder oogen is gezien over een on- ei'-dig veel langeren tijd. Duitschland, zoo verklaren zij, is zeer ontevreden over de voorwaarden, die voor de volksstemming vastgesteld zijn. De me thoden, die men gebruikt, kunnen, volgens Duitsche kringen, de ernstigste misbrui ken met zich mede brengen. Ten eerste is geen enkele waarborg ge geven dat de kiezers niet verscheidene malen hun stem zullen uitbrengen, aan gezien alleen het vertoonen van de iden titeitskaart van het Vaderlandsche Front of van een soortgelijke organisatie in staat zal stellen een stembriefje ten gunste van de Oostenrijksche onafhankelijkheid te deponeeren. Ten tweede vormt de machuging tot stemminc een indirecte pressie op de leden van het Vaderlandsche Front, die niet te gen Schuschnigg zullen durven stemmen. Ten derde houdt het besluit van de Oos tenrijksche regeerino: om niet tot de volks zonder met lof gewaagde van de sterkte der cavalerie, de streng doorgevoerde me chanisatie van het landleger, de uitbrei ding van de luchtstrijdkrachten en de or ganisatie van speciale, chemische troepen. Stalin verkondigde het politieke evangelie en het programma van actie. Het laatste is de bereidwilligheid van het geheele Rus sische volk tot mobilisatie. Stalin eischte van alle aanwezigen, dat zij het roode le ger, de roode vloot en het roode luchtwa- pen met alle, hun ten dienste staande mid- oelen, zouden versterken. In het kader der jubileumviering hadden ettelijke promoties plaats, terwijl in totaal aan 25259 militai ren een jubileumsmedaille uitgereikt werd. Tijdens de feestelijkheden viel het voor het eerst op, dat veldmaarschalk Iljitsch Jegorow, de plaatsvervanger van Woroshi low. overal ontbrak en dat niemand zijn naam noemde. Jegorow was verdwenen. Aanvankelijk opgeleid voor ingenieur, maakte Jegorow in den wereldoorlog snel promotie tot overste. Hij was buitengewoon dapper en werd zelfs vijf maal verwond. Ook in strategisch opzicht blonk hij uit. Zijn grootste prestatie is de reorganisa tie van Boedjenny's ruiterij geweest. Zijn fout was echter, dat hij van een rijken grootgrondbezitter afstamde en dat hij het met de Communistische idealen niet erg tpTimine toe° te laten burgers, die nog nauw nam. Daarom moest hij verdwijnen, - nlnmnntpri r1a lcoteto 10 mooY-.- 'geen 24 Jaar zijn, de jeugdige elementen, die voor de overgroote meerderheid, naar de meening van Berlijn voor het natio- n? al-socialisme gewonnen zijn, van de stembus weg. Reeds thans maakt men te Berlijn alle voorbehoud over de juridische beteekenls van de volksstemming en de consequen ties, die er uit zouden kunnen voort vloeien De pers ir. Duitschland laat zich thans ook in denzelfden geest uit. Van officiecle zijde Wortl: IVeenen medegedeeld dat de bonds- zooals in den loop van de laatste 10 maan den o.m. veldmaarschalk Toeschatsjcwski. de opperbevelhebber van de luchtmacht Alksnis, admiraal Orlow en veie andere vooraanstaande vertegenwoordigers van ieger en vloot verdwenen zijn. Nauwelijks één weck na de herdenking van het legerjubileum. werden in Moskou voorbereidingen getroffen voor een hoog verraad proces, dat één van de grootste is, ooit in Ruslar" --woerd. Voorloopig werd eerst een lijst v— 21 beklaagden gepubli- e-htcr tc ceerd, maar dez- lijst alleen al was sen sationeel. In de eerste plaats bevat zij n.l. i namen van menschen, die reeds lang ge- executeerd zouden zijn, vooral Boecharin, Rijkow. Jagoda e.a. In de tweede plaats bevat de lijst de namen van 4 hoog in aan zien staande artsen te Moskou, n.l. Levin, Pletnjew, Kasakow en Maximow, die er van beschuldigd worden Maxim Gorki vergif tigd te hebben. De andere beklaagden had den een complot gesmeed teneinde o.m. de Oekraïne, Wit-Rusland en de Centraal- Aziatische republieken. Georgië, Armenië te bevrijden. Deze aanklacht is daarom interessant, omdat zij bewijst, dat de autonome repu blieken langs alle grenzen van Rusland, zoowel in Europa als ln Azië, zich gaarne van Moskou zouden losmaken. Wanneer men overigens bedenkt, dat in vele repu blieken, gelegen in grensgebieden, de Rus sen slechts 15°/n van de bevolking uitma ken. zal men zich niet verwonderen over het streven naar vrijheid. In de aanklacht, wordt de rol. die Duitschland en de geheime agenten van Hitler hierbij gespeeld zouden hebben, stel lig overdreven. Het is b.v. onbegrijpelijk dat de Oekraïners, een vrijheidslievend volk van 30 millioen zielen, er naar zouden stre ven door Duitschland ingelijfd te worden. En ook van verschillende Centraal-Aziati- sche republieken kan men moeilijk geloo- vcn dat zij zich onder Duitsch protectoraat zouden hebben willen stellen. De aanklacht moet gchter. ter wille van het domme volk. tegen het Fascisme gericht ziin en zij mag in geen geval duidelijk maken, dat het complot gericht was tegen de tyrannic van Stalln. Ook de bewering dat Trotzkl met den Duitschen Geheimen Dienst samengewerkt neeft, is al te doorzichtig. In al zijn ge- Het interessantste punt van de aan klacht ls ongetwijfeld de bewering, dat de doktoren Stalin, tijdens zijn ziekte, in- piaats van medicijn een langzaam werkend vergift hebben toegediend, zoodat zijn toe stand steeds erger werd. Dat gaat altijd zoo in Rusland: worden de menschen ziek en sterven zij, dan hebben de doktoren hun vergift ingegeven. Gedurende de cholera- cpldemie werden artsen meerdere malen door het volk overvallen en gedood. Maxim Gorki heeft het langen tijd aan de longen gehad. Hij woonde nog lang op Capri maar stierf tenslotte aan longontsteking. Volgens de aanklacht hebben de doktoren hem vergiftigd. Sinds lang lijdt Stalin aan een hartkwaal en zijn toestand verergerde. Het is niet gemakkelijk om Je naaste vrien den en medewerkers te laten executeeren. Het moet Stalin droef te moede zijn, als hij ziet hoe zijn levenswerk langzaam maar zeker ineenstort, dat het geweldige bouw werk het Russische rijk overal kraakt. Dan wordt zoo'n hartkwaal erger. Menig hart is reeds door geringere oorzaken ge broken. Het is treurig, maarhet is niet iets, waarover wij ons te verwonderen heb ben of ons tegen te verzetten. Alleen ln Rusland arresteert men de artsen onder beschuldiging Stalin te hebben willen ver giftigen. Onder de artsen bevindt zich o.a. Pietnjew. Stalin's lijfarts, een beroemd hartspecialist Nu Stalin's dagen geteld zijn, doet zich de vraag voor, wie zijn opvolger zal zijn. Nu alle personen, die daarvoor in aanmer king komen, terechtgesteld zijn, mag men zich afvragen wie Stalin's taak over kan nemen, als diens oververmoeid hart opge houden heeft te kloppen, Wat er dan ge beuren zal? Het antwoord ligt voor de hand: anarchie, bloedvergieten. In een hoofdartikel zegt het te Helsingfors ver schijnende blad ..Soenska Pressen": „Er is ln Rusland niemand, die 8talin kan opvolgen, omdat niemand zulk een persoonlijk overwicht, koelbloedigheid en moed bezit. Hij, Stalin. Is de kracht en de beschermer van het systeem. Om hem heen is verder duisternis, zwijgen, leegte. Sta lin's dood zal chaos en volslagen anarchie voor Rusland beteekencn." Stalin's dood beteekent tevens onheil schTlften en daden ook ln zijn oppo sitie tegen Stalin is Trotzkl een onver- i voor de nationale minderheden, ln het bij- valscht vertegenwoordiger van het socia- zonder voor de renublleken, die dich bij een iisme. Het is ondenkbaar dat Trotzki nu naburig en sterk land liggen. De autonome plotseling met Hitler en Goering zou zijn geb'rden zullen dan voor de keuze staan, gaan samenwerken, ja. hun zelfs de of zich voor onafhankelijk te verklaren Oekraïne als belooning voor de hulp te gen Stalln. toegezegd zou hebben. Als in de aanklacht Trotzki als Rusland's booze geest voorgesteld moet worden, dan is dat nonsens, ontsproten aan het brein van een lantast. Wat is de wereld voorvalt wordt niet beheerscht door geesten uit het verle nen. In de Russische revolutie hebben Mil- iukow. Kerenski, Lenin en Trotzki een gioote rol gespeeld, maar zij hebben zich zelf overleefd en zijn voor altijd uit het strijdperk verdwenen. zooals Finland, Estland. Letland, Lithauen en Pnitn in de jaren 19171920 gedaan hebben, om zich onder protectoraat van sterke buien Polen, Roemenië, Japan, Turkije of Engeland te stellen. Wan- VOOR ZATERDAG 12 MAART Hilversum I, 1875 en 415.5 M. VARA-Ult- zending 10.00—10.20 en 7.30—8.00 VPRO - 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Con tinubedrijven 12.001.45 Gramofoonmuziek 2.00 Filmpraatje 2.15 Tenor en piano. In de pauze: gramofoonpl. 2.45 Amateurs-uit zending 3.15 Schaakpraatje 3.30 Het Resi dentieorkest en solist 4.30 „Problemen bij rle waardeering van beeldende kunst", causerie 4.50 Gramofoonmuziek 5.00 Het Residentie orkest 5.40 Literaire causerie 6.00 Orgel spel en zang 6.30 Groningsche uitzending 7.00 Filmland 7.30 Bijbelvertelllngen 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 8.15 Bonte Avond - 9.00 Declamatie 9.15 „En nu.... Oké 10.30 Berichten ANP. 10.35 Programma-aankondi ging 10.40 Orgelspel 11.00 Baskisch pro gramma 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 M. KRO-Uitzending 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten. zang en gramofoonmuziek 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 KRO-orkest 3.00 Kinderuurtje 4.00 Gramofoonmuziek 4.10 KRO-orkest 4.55 Gramofoonmuziek 5.05 Vervolg concert 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Juridische lezing 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.35 Koninklijke Militaire Kapel, KRO-Orkest en KRO-Melodisten 10.30 Be richten ANP 10.40 Fllmpraatje 10.55 12.00 Gramofoonmuziek. Droltwlch, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.05 Orgelspel 12.35 Gramofoonmuziek 1.20 New Coventry Hippodrome-orkest 150 Sportreportage (gr.opn.) 2.05 Het Reynolds- octet 2.35 Orgelspel 3.05 Sportreportage 5.05 Gramofoonmuziek 5.20 Mantovani's or kesten en solisten 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Boyd Neel strijkorkest en solist 7.50 Radiojournaal 8.20 Variété-pro gramma 9.20 Berichten 9.40 Amerikaansch overzicht 9.55 BBC-Theater-orkest en soliste 11.00 Declamatie 11.26 Jack Harris en zijn band 11.50 Orgel en sopraan 12.1012.20 Berichten. Radio Paris 1648 M. 7.50 en 8.55 Gramo foonmuziek 10.2010.35 Orgelconcert 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Cellovoordracht 12.35 Giardino-oi'kest <Om 1.50 Zang) 3.20. 4.05 en 6.05 Zang 6.20 Gramofoonmuziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 9.30 Don Ramon-orkest. In de pauze: Radiofantasie 10.25 Symphonieconcert en soliste 11.201.20 Jo Bouillon's orkest. Keulen 456 M. 5.50 Ferdy Kauffmann's orkest 11.20 Omroeporkest en solist 1-35 Solistenconcert 3.20 Orkest, van den Rijks arbeidsdienst. H. Hagestedt's Amusementsorkest en solisten 5.30 Het Bresser-kwartet 6.30 Omroeporkest en solisten 8.20 Vroolijk pro gramma 9.35 Gramofoonmuziek 9.50—12.20 Erich Schneidewind en Hans Raue met hun orkesten. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gra mofoonpl. 12.50 en 1.30 Omroepklcinorkest 1.50 Gramofoonmuziek 3.20 Orkegtconcert en solisten 4.35 Gramofoonmuziek 5.20 Piano voordracht 6.35 Gramofoonmuziek 7-05 Piano en zang 8.20 Cabaretprogramma 9.20 Omroepkleinorkest en soliste 10.30 Popu lair concert 11.20—12.20 Gramofoonmuziek 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroep- salonorkest 1.30 Vervolg concert 1.50 Gra mofoonmuziek (tot 2.20) 3.20 Radiotooneel 4.20 Gramofoonmuziek 5.20 A. Fellemans orkest 5.50 Zang 6.05 Vervolg concert 6.35 Planovoordracht 7.05 en 7.35 Gramofoon- platen 8.20 Omroeporkest en solisten 10-30 Folkloristisch programma 10.50 Jean Omers orkest 11.20 Vervolg Folkloristisch program ma 12.0512.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandscnder 1571 M. 7.20 Vrooin Weekeind-programma 9.20 Berichten Viola da gamba en cembalo 10.05 Berichten 10.20 Emil Roosz en zijn orkest 11.20—12 if Gramofoonmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBERRUF EN DE B.O.V. RADIO-CENTF. ALE. Voor Zaterdag 11 Maart, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur. Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur. Kro, Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Pau£.,y' 10.35 Diversen 11.20 Keulen 13.2C Brus- neerf Stalln sterft, wordt het geheele Keulen - molr'uS (VD staatsbestel, van de Oostzee af tot den l16n Brussel (Fr.) 18.20 Keulen - 2'-'? Stillen Oceaan toe, aan het wankelen ge- Parijs R. 22.10 Boedapest of div - Keulen. 20 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 7jf Diversen 10.35 London Reg. 12.05 Dro wlch 23.00 London Reg. 23.35 DroltOT»' bracht PROF. K. HANDER (Nadruk verboden). Wijzigingen voorbehouden. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14