VA „Eén roep over de P. C. Maatkleedina" ABDIJSIROOP tEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 11 Maart 1938 GEMENGD NIEUWS Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. KRUSCHEN SALTS RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN reeds vanaf 46 gld. PEEK CLOPPENBURG DICKIE DOMS EX DE TOOVERVISCH Stop dien hoest AKKER's verstèrkte y» IN/T IN LETTEREN Mislukte roofoverval in boeren leenbank te Weert. kordaat optreden van den KASSIER deed den toeleg mislukken. Gisteravond om zeven uur heeft een nog onbekend individu getracht een roofoverval te plegen in de boerenleen- bank te Weert. Omstreeks dien tijd drong een man het kantoor van de boerenleenbank binnen ~en hield den kassier, die vanuit een achter het kantoor gelegen lokaal, waar zich het geld bevond, het kantoor vilde betreden, een revolver voor. De kassier had nog de tegenwoordigheid van geest de deur, welke de twee loka len scheidt, dicht te werpen en deze af te sluiten, om zoodoende den man te ontwijken. Deze loste toen in het blinde weg enkele schoten op de deur, waarbij de kogels door het paneel drongen, doch de kassier niet geraakt werd. Ten einde de aandacht van voorbijgangers te trekken, wierp de kassier een der vensters van de kamer, waarin hij zich bevond, open en schreeuwde luidkeels om hulp. Hierop nam de iiidringer de bee- nen nog voordat enkele passeerende solda ten. die zich momenteel voor legeroefeiiin- gen in Weert bevinden, het kantoor waren binnengekomen. De maréchaussée, die het onderzoek in handen heeft, is er reeds in geslaagd den dader, die per fiets de vlucht nam, op het spoor te komen. BOEKEN geleend en weer verkocht Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- oraanen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 7476 (Ingez. Med Openbare leeszalen en bibliotheken gedupeerd. De recherche te Nijmegen heeft zekeren tan W. uit Utrecht aangehouden, wiens op sporing was verzocht door verschillende commissarissen van politie in het land. Van W. maakte er zijn werk van boeken te leenen bij openbare bibliotheken en leeszalen en deze dan weder te verkoopen aan handelaren in oude boeken of aan kleine bibliotheken. In Nijmegen had hij bij de openbare lees taal ook eenige, tamelijk kostbare, boeken jelcend. Hij verkocht ze aan een andere bibliotheek, waarvan de eigenaar de waar schuwing in de kranten had gelezen. Deze waarschuwde de recherche, die op onder- toek uittoog en den dader op de markt te WJmegen, waar hij liep te wandelen, kon uresteeren. HIJ bleek nog in het bezit te ajr. van enkele catalogi, waarin di^e boe len stonden aangegeven. motorrijder botst tegen autobus op. Gisteravond is te Amsterdam op den terkeersweg, aan de overzijde van het IJ, nabij het ?..g. Steenendok van aen Ned. Scheepsbouw maatschappij, een motorrij der, die een duopassagier met zich voerde, in de bocht van de Cornells du Douwesweg, tegen een autobus opgereden, tengevolge ïaarvan belden tegen den straatweg wer- c:n gesmakt en daarbij een hersenschud- diiiB opliepen. Zij zijn door den gx>. naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht, «aar zij in observatie zijn gehouden. kindje gevonden in leege treincoupé. In een leege derde klasse-coupé van den trein, welke gistermiddag om vier uit St. Nicolaas (België) te Hulst aankwam, ls een kindje gevonden van ongeveer zes weken oud. Men vermoedt, dat het kind door een jonge blonde vrouw, die te Antwerpen een kaartje nam naar Huist, is achtergelaten. Dc vrouw werd met het kind nog gezien in de wachtkamer te St. Nicolaas. BUITENLANDSCH GEMENGD. vier kinderen levend verbrand. Havas meldt uit Straatsburg, dat bij een brand in een logement te Saverne vier kin deren levend zijn verbrand. De kinderen waren door de moeder opgesloten om ge vaar te voorkomen en zij had naar eigen zeggen het vuur gedoofd en de lucifers weggenomen. De buren konden door 'de groote hitte geen hulp bieden. aanslag op sneltrein kiew—moskou rijwielstalling te rotterdam uitgebrand. Vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting is gistermiddag om ongeveer half zes brand alteebroken in pand 18b aan de Pantser- straat te Rotterdam, een pakhuis, als rijwielstalling in gebruik bij den electricien G. Swartepoorte. De rijwielstalling, waarin rich een groot aantal rijwielen en eenige carriers bevonden, ls getheel uitgebrand, van te beletage, waar de eigenaar woonde, zijn te voor- en achterkamer een prooi der rammen geworden. Met zeven stralen op te waterleiding heeft de Rotterdamsche crandweer gedurende een half uur het niiir met kracht bestreden, waarna men ton zeggen, dat de brand zoo goed als ge- ti nacht was. De eigenaar was tegen brand verzekerd. In den loop van den avond is hij in ver- tond met dezen brand door den justltieelen cienst van bureau Sandelingplein gehoord. (wderaardsche gangen in zutfen. Gistermiddag heeft de wichelroedeloop- Cir mevrouw H. KleinSprokkelhorst uit Zeist, van omstreeks half twee tot half zes In het bijzijn van autoriteiten gezocht naar de ligging van een aantal onderaardsche tongen, die In verbinding staan met den rarcht van de graven van Zutfen, kerken tn kloosters. Zij stelde de aanwezigheid vast van tal 'an onderaardsche gangen in Zutfen. Zeer terkwaardig waren de resultaten in de St. «alburgkerk, waar zij den grafkelder aan- *ées, waar graaf Otto ln de twaalfde eeuw - bijgezet. Volgens overleveringen zou deze fafkelder zijn op de scheiding van het *hip en het kruis der kerk. De wichelroede echter als plaats den Zuidwesthoek Jan. De diepte zou ongeveer 33"/s M. be jagen. Het is een plek, waar vele grafstee- lin üggen en waar. volgens een in de kerk (anwezige kaart, ook het graf van den fr Op ten Noort zou zijn, die in 1861 daar j' ruste werd gelegd. Zonder dat dit de I roedeloops ter bekend was. wees zij jjbwkeurig het graf van dezen Zutfen- ton burger uit de zeventiende eeuw aan. te-en andere belangwekkende vondst was f «an de fundamenten van den burcht ;'r graven van Zutfen op het 's-Gravenhol Zutfen. l0OR aanrijding ernstig gewond. .Gistermiddag is op het Lange Voorhout 'den Haag de 60-jarige mej. s. m„ ver gelijk tengevolge van het onvoorzich- oversteken van den rijweg, door een "benauto, bestuurd door G. van D., Groote matcrieele schade doch geen slachtoffers. Naar eerst thans bekend wordt, is in den nacht van 6 op 7 Maart op het tra ject KiewMoskou de gewone sneltrein niet ver van het nevenknooppunt Konotop ontspoord. Op de plaats van de ramp wa ren de rails opgebroken. In den trein be vond zich. naar men verneemt, een hooge Sovjet-persoonlijkheid. wier naam niet vaststaat Klaarblijkelijk waren geruchten over het plan tot dezen aanslag den auto riteiten reeds tevoren ter oore gekomen, want reeds bij het vertrek van het station Kiew waren buitengewone veiligheidsmaat regelen getroffen. Dientengevolge werd weliswaar een aanzienlijke materieele schade aangericht, doch zouden geen slachtoffers te betreuren zijn. GEBOREN: Jan Casper, zn. van G. J. Schrijer en A. Hete- brt). s. ONDERTROUWD. A. P. v." Es. Jm., 26 J. en J. Erades, Jd., 22 J. H. v. d. Vijver, jm.. 26 j. en M. de Bruijn, jd. 21 J. P. J. v. d. Voord. wedn.. 44 J. en E. L. Christiaanse. jd.. 37 j. OVERLEDEN: R. Aten. m., 76 j. E. KnotterTuurenhout, vr„ 65 J. HAAGSCHE RECHTBANK. Bezoek in Kerstnacht. Het waren zonderlinge dingen, welke de 24-jarige V. uit Oegstgeest had uitgehaald. Op Kerstnacht, toen de familie B. aan de Haarlemmervaart te Lelden afwezig was, had hij zich door verbreken van een ruit, toegang tot de woning verschaft. Niet alleen dat hij om. een bedrag van f. 22.50 stal, doch hij pleegde diverse bal dadigheden. o.m. door flesschen wijn leeg te.gieten; gebraad met petroleum te over gieten, en kaarsen in een cake te zetten enz. Behalve deze feiten, had V. ook een rij wiel dat voor het gebouw van het Leidseh Dagblad stond en toebehoorde aan den heer Kooreman. gestolen. Verdachte bekende de feiten. De president wees verdachte op het zeer onbehoorlijke van zijn gedrag, dat mede was ontstaan door een verbroken verloving. Er was een rapport over verdachte, dat conclude-'"'" tot verminderde toereken- "atbaarheid. De officier weer er op. dat V. reeds voor waardelijk is veroordeeld. Het beste zou zijn indien V. in een in richting werd geplaatst, dooh om verschil lende redenen is dat niet mogelijk. In ver band hiermede vroeg de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger en later' oók verdachte, verzochten clementie. Uitspraak over 14 dagen. Gevaarlijk Individu. De serveerster mej. M. G. uit Leiden was, toen zij des avonds laat naar huis ging, aangesproken door den 20-jarigen fabrieks arbeider N. de W. uit Leiden. Toen het meisje bij haar woning was, had De W. haar aangegrepen, en den hals dicht geknepen. Later was hij weer het meisje tegen gekomen, had haar pnieuw bij de keel gegrepen, en toegevoegd: „Als je schreeuwt, maak ik je dood Verder had De W. des nachts geprobeerd een woning in de Paul Krugerstraat bin nen te dringen, waar hij nog een kennisje had wonen. Verdachte zei zich van de feiten niets te kunnen herinneren, omdat hij telkens be schonken was. De Officier achtte de feiten buitenge woon ernstig en vorderde zes maanden ge vangenisstraf en daarna ter beschikking steilen van de Regeering. De verdediger vroeg een voorwaardelijke straf. Gevaarlijke chauffeur. De garagehouder H. v. d. A. te Oegst geest had op den Wassenaarschen weg een auto bestuurd in staat van dronken schap. De Leidsche kantonrechter had hem daarvoor veroordeeld tot een hechtenis- straf van 14 dagen en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. Verdachte was in hoo- ger beroep gekomen bij de Haagsche rechtbank, waar dei officier van Justitie bevestiging van toet yqpnis had gevraagd. De rechtbank üïtripfaak doende, beves tigde het vonnis van den kantonrechter. Verkeersdelict. De expediteur K. van B. uit Delft had zich op het Kort Rapenburg te Leiden met zijn zware vrachtauto ln een file -•-den. Mej. M. bekwam een zware jlensehudding, verschillende hoofdwon- "n andere kwetsuren. In zorgwekken- ,tl toestand is zij naar het ziekenhuis -twal overgebracht. Een Costuum naar maat met onze gerenommeerde BINNENBEWERKING, de mooie P C COUPE en vervaardigd door PRIMA VAKMENSCHEN, BREESTRAAT 78—80 LEIDEN 7529 (Ingez. Med.) 7. Thijs en Dickie gingen naar het bootje, dat daar op het strand vastgebonden lag, zooals je op het vorige plaatje zag. Zij lieten het in het water glijden en gingen er vlug in zitten met zijn beiden; Thijs kon heel goed roeien en Dickie moest zich maar een beetje met het stuur bemoeien. Het was dus nog maar even later, of zij kliefden snel het water en het heeft maar kort geduurd, of zij waren al bij dat andere bootje in de buurt. Zij hadden nog niet opgelet wat daar wel in zat dat kwam door de haast maar nu zagen zij, verbaasd, al heel ras, dat heteen klein poesje was. „Kijk kijk!'' zei Thijs. „Nu, wij [rekken hem weer naar den kaïït toe, aan dat touw werp het hem ntaar toe, Dick, gauw." wachtende auto's gedrongen, waardoor een aanrijding was ontstaan. Door den kan tonrechter was hij veroordeeld tot een boete van f. 25 subs. 10 dagen. In hooger beroep had de officier van de Haagsche rechtbank bevestiging van dit vonnis gevraagd. Uitspraak doende vernietigde de recht bank het vonnis van den kantonrechter en opnieuw recht doende veroordeelde zij verdachte tot een boete van f. 10 subs. 4 dagen. Geen voorrang. De chauffeur J. M. van V. uit Leiden had geen voorrang verleend aan verkeer van rechts op het kruispunt Huis ter Duinweg- Oude Zeeweg te Noordwijk. Verdachte was door den Leldschen kan tonrechter veroordeeld tot een boete van f. 15 subs. 5 dagen. De Officier had ln hoo ger beroep bevestiging gevraagd en de rechtbank veroordeelde verdachte heden morgen conform den eisch. Dronken autobestuurder. J. v. B. uit Katwijk a/Zee had eveneens een auto bestuurd terwijl hij onder invloed van sterken drank verkeerde. Dit was ge beurd op den Boulevard te Katwijk a. Zee De kantonrechter te Lelden had verdachte veroordeeld tot acht dagen hechtenis en één Jaar intrekking van zijn rijbewijs. In hooger beroep had de Officier beves tiging van het vonnis gevraagd. De recht bank achtte ook geen termen aanwezig om het vonnis te wijzigen en bevestigde het vonnis van den kantonrechter. H. H. uit Leiden stond terecht terzake diefstal van rijwielen. De 14-jarige G. B. uit Leiden had zijn fiets in de Wasstraat onbeheerd neergezet, toen hl) terug kwam was het rijwiel weg. Verdachte zelde niets van dit geval te weten. Overigens zeide hij door zenuwachtigheid niet het woord te kunnen voeren en vroeg een verdediger, die thans niet verschenen was. Daarom werd de verdere behandeling der zaak aangehouden. HET gemengd zwemmen te rijswijk De desbetreffende bepaling in de politie verordening ook in hooger beroep niet verbindend verklaard. De rechtbank heeft gisteren in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaken te gen de besturen van de Rijswijksche zwem- vereeniging en van de zwemvereeniging Clubhuis te Werve, die in strijd met art. 146 k van de algemeene politieverordening van Rijswijk, gelegenheid hadden gegeven tot gemengd zwemmen, terwijl aan laatst genoemd bestuur nog ten laste was gelegd, dat in het zwembad twee personen van hetzelfde geslacht van een voor één per soon bestemde kleedgelegenheid tegelijker tijd hadden gebruik gemaakt. In art 146k staat. n.l.. dat vergunning van B en W. van Rijswijk noodig is voor het gelegenheid geven tot zwemmen voor het publiek, doch dat aan deze vergunning de voorwaarde is verbonden, dat niet ge mengd mag worden gezwommen, terwijl van de kleedhokjes slechts door één per soon tegelijk mag worden gebruik gemaakt. Met publiek worden gelijkgesteld besloten vereeniglngen. Bij vonnis van den kantonrechter waren alle verdachten van rechtsvervolging ont slagen, op grond, dat B. en W. bij de ver ordening een voorwaarde hebben gesteld, welke niet in het belang is van de openbare zedelijkheid of gezondheid, waardoor de verordening, zijnde in strijd met art. 168 van de gemeentewet, niet verbindend werd geacht. Het O. M. bij het kantonrecht had een geldboete geëischt en was van dit vonnis ln hooger beroep gekomen. De officier van justitie meende eveneens, dat een schul digverklaring moest worden uitgesproken. Voor het bestuur van de Rijswijksche zwemvereeniging was mr. A. van der Wilde en voor dat van Clubhuis te Werve was mr. Oppenhelmer als raadsman opgetreden. De rechtbank heeft overeenkomstig de uitspraak van den kantonrechter alle ver dachten van rechtsvervolging ontslagen. Ten aanzien van de kleedhokjes werd het vonnis om een vormkwestie vernie tigd. doch in de beslissing werd geen ver andering gebracht. welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid del: de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop. Abdijsiroop is vanouds «en natuurlijk kruiden- middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden, wolker verrassende -werking op aandoeningen der ademhalings-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de ..codeïne De nieuwe versterkte Akker s Abdijsiroop ver- eenfgt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle zeer krachtige werking der codeïne en daarom noemt men Abdijsiroop,,'s Werelds béste Hoest-siroop Flacon 90 ct.. 1ISO.12.10. f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger het gebruik. 7400 (Ingez. Med.) ONTAARDE STIEFMOEDER. De Rotterdamsche Rechtbank heeft von nis gewezen ln de zaak van de 43-jarige mej. R. O., die terecht heeft gestaan, om dat zij haar stiefdochtertjes op ergerlijke wijze verwaarloosde en mishandelde, zóó zelfs, dat een deT kinderen, een 13-jfcrig meisje, in het ziekenhuis moest worden op genomen. Het O. M. had wegens deze fei len 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Het vonnis luidde vier maanden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den gedetineerden los arbeider G. P. uit Haorlemmermeer, die tetecht heeft ge staan wegens diefstal van een nieuwe reserve binnen- en buitenband met velg van een vrachtauto, toebehoorende aan V te Haarlemmermeer. De officier van justitie had tegen verd. geëischt 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank veroordeelde verd. tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek. Terecht stonden de losse arbeiders T. H. en A. L. BI. uit Haarlemmermeer, beiden gedetineerd, terzake dat zij in den nacht van 8 op 9 Jan. j.l. door verbreking van een ruit zioh toegang verschaft hadden tot dc slagerij van den slager A. v. d. B. aan den Llsserdijk te Haarlemmermeer. Beiden bekenden het feit. Het bleek, dat zij zich ieder een ham hadden toegeëigend, welke gerookt moesten worden door den sla ger voor diens klanten. De over beide ver dachten uitgebrachte reelasseeringsrappor ten luidden zeer slecht. De officier van Justitie merkte ln zijn requisitoir op, dat nu beide verd. preven tief zitten, de inbraken in Haarlemmer meer zeer dalende zijn. Spr. eischte tegen leder der verdachten 10 maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. Vonnis 24 Maart as. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: IJ. v, d. B., Katwijk, openb. dronkenschap, f.5 of 2 d.; D. J. F., idem, f.5 of 2 d.; J. de R., Leiderdorp, idem, f. 5 of 2 d.; Chr. N. S., over treding spoorwegwet, f.3 of 1 d.; G. C. R. Lisse, idem, f.3 of 1 d.; S. P. V., Noordwijker- hout, overtr. motor- en rijwielregl., f.5 of 2 d.; F. D. Th. D., idem, f.3 of 1 d.; A. P., zwervende, idem, f5 of 2 d.; A. W. T. Sassenheim, Idem, f.3 of 1 d.; F, J. F. B., Hillegom, autorijden over een gesloten verklaarden weg. f.5 of 2 d.; P. C. K. zwervende, wielrijden over een gesloten verklaarden weg. f.2 of 1 d.; A. S. Sassenheim, idem, f.2 of 1 d,; W. H. V. Rijnsburg. idem. f.2 of 1 d.; J. Chr. v. R.. Wassenaar,, overtr. motor en rijwielregl., f.5 of 2 d.; F A. K. Noordwijk, wielrijden zonder bel, f.2 of 1 d.; H. G. wielrij den zonder licht, f.3 of 1 d.; F. A. K., Noord wijk, idem, f. 3 of 1 d.; P. Q. R. Katwijk, idem. f.3 of 1 d.; A. B. wielrijden zonder reflector, f.2 of 1 d.; F. A. K., Noordwijk, idem, f.2 of l d.; J. L., idem, f.2 of 1 d.; R. de W., overtr. motor en rijwielregl. 2 x f.2 of 2 x 1 d.; J. D. te Lei den rooken in het openb. slachthuis, f.2 of 1 d.; G. v. B., Wassenaar, overtr. verkeersverord. van Oegstgeest, f.2 of 1 d.; H. G., zonder daar toe gerechtigd te zijn onderwijs bijwonen, dat aan de Rijksuniversiteit te Leiden werd gege ven. f.40 of 10 d.; J. H., zwervende, te Leiden zonder vergunning van den burgemeester op den openb. weg liedjes zingen, f.2 of 1 d.; A. v. S. den B., te Leiden zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg muziek maken, f.2 of 1 d.; S. M., overtr. der wet. hou dende regeling betreffende het uitverkoopen en onruiraen in het winkelbedrijf, f.1 of 1 d.;-N. K. Katwijk, loopen op verboden grond en overtr. der jachtwet, f. 2 of 1 d. en f. 10 of 4 d. met ver- beurdverkl. wildstrikken; Q. P. K. Noordwjjker- hout. met een voertuig rijden over een gesloten verklaarden weg, f.3 of 1 d.; J. H. G.. Was senaar, wielrijden over een gesloten ver klaarden weg f.2 of 1 d.; A. M. P.. idem, f.2 of 1 d.; P. S., idem, f.2 of 1 d.; L. T. Bever wijk, autorijden over.een gesloten verklaarden weg, f.5 of 2 d-; C. v. R„ openb. dronkenschap, f. 10 of 4 d.; C. P. K. te Noord wij kerhöut zonder vergunning venten, f.2 of 1 cL; R. de J. te Lei den zonder vergunning venten, f. 2 of 1 d.; C. N. Zijpe, overtr. motor- en rijwielregl., f.25 of 10 d.: Th. v. d. M.. Rijnsburg. overtr. motor- en rijwielwet. f.3 of 1 d.; H. v. d. W.. idem. 2 x f.4 of 2 x 2 d.; J. F. G. te Oegstgeest. zonder ver gunning venten, f.2 of 1 d.; J. P. G. V. den Haag, te Voorschoten zonder vergunning ven ten. f.2 of 1 d.; A. L. de B.. Zoeterwoude, geen geldig nummerbewijs vertoonen, f.5 of 2 d.; H. J. v. Z.. Sassenheim. overtr. motor- en rijwiel regl.. 'f. 7.50 of 3 d.; A_ J. idem, f. 3 of 1 d.; C. v. d. M. den Haag, idem f.3 of 1 d.; A. J. B. Zoe terwoude, idem f.3 of 1 d.; G. H„ idem, f.3 of 1 d.: J. P. F. L. Stompwijk. idem f.5 of 2 d.; C. B. Schiedam, idem. f.5 of 2d; Chr. v. V.. Sassen heim, idem, f.5 of 2 d.; J. O. Katwijk, wielrij den zonder bel. f.2 of 1 d.; R. de W. idem, f.2 of 1 d.; A. B. Valkenburg Z.-H., wielrijden zon der licht, f.3 of 1 d.; A. D. idem. f.3 of 1 d.; C. K. idem, f.3 of 1 d.: D. de M., Rijnsburg. ld. f.3 of 1 d.; H. A. V. Bloemendaal. idem. f.3 of 1 d.; A. J. v. W., Voorhout, idem, f.3 of ld.: P. L. Z. wielrijden zonder reflector, f.2 of 1 d.; A. S. overtr. motor- en rijwielregl., 2 x f.2 of 2 x 1 d.: J. de M., te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoeren f.2 of 1 dag. KANTONGERECHT TE delft. De autobestuurder J. v. d. M. uit Leiden heeft zich te verantwoorden gehad, omdat hij op den hoek van de Scheepmakerij Hertog Govertkade te Delft een aanrijding veroorzaakte met een andere auto. Waar de ambtenaar schuld van verdach te aanwezig achtte, vorderde hij f. 10 boete subs. 0 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak. De kantonrechter zal nader schriftelijk vonnis wijzen. GALA JUBILEUM-CONCERT VAN HET CONCERTGEBOUW-ORKEST O. L. V. PROF. DR. WILLEM MENGELBERG. Iii de Stadsgehoorzaal. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Concertgebouw-Orkest, is voor dit seizoen een groote Jubileumtournee van dit beroemde ensemble onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg gearrangeerd. Het gala-jubileum- concert van het Concertgebouw-Orkest o.l.v. prof. dr. Willem Mengelberg in Leiden zal plaatsvinden, onder auspiciën der Concert- directie Johan Koning, op Woensdag 30 Maart a.s. in de Stadsgehoorzaal. NIEUWE UITGAVEN. Bij van Gorcum. en Comp N.V. te Assen is verschenen „Beginselen van wegenfinanciering in Nederland" door S. A. Reitsma. een over druk uit „De Opbouw" van Jan.-Febr. 1938. Van de N.V. Nationale Crediet-Vereenlging te 's-Gravenhage ontvingen wij een zeer ge slaagde „Manoevré-kalender 1938". verlucht met talrijke interessante foto's uit het militaire leven. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11