LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 10 Maart 1933 land- en tuinbouw ^faillissementen Verlichting van vaste lasten in den Tuinbouw rechtzaken laa /culip/ tjmncem KERK- EN SCHOOLNIEUWS burgerliike stand van leiden Bemiddelend optreden bij herziening der geldelijke verplichtingen Regeeringssteun in natura DICKIE DOXS EX DE TOOVERVISCII Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De wintervergadering te Aalsmeer. De Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en plantkunde heeft gisteren haar winterbij- ecnkomst gehouden ln hotel „De Drie Ko lommen" te Aalsmeer. De voorzitter, jhr. G. F. van Tets van Goldschalkoord, zeide met betrekking tot de geboorte van prin ses Beatrix, dat hij van ganscher harte hoopte, dat H.K.H. later evenveel belang stelling zou koesteren voor de Maatschap pij als haar voorouders. Spr. heette o.a. den burgemeester van Aalsmeer, den heer J. Kastelein, welkom. Hij deelde mede, dat het hoofdbestuur na de opleving van 1937 heeft besloten aan de traditie van het hou den van winterbljeenkomsten vast te hou den. Om bezuinigingsredenen was van deze traditie afgeweken. De heer H. Veendorp te Leiden sprak over „De beteekenls van de botanische tuinen voor den invoer van nieuwe tuin- bouwgewassen." Ten opzichte van het invoeren van nieuwe tuinbouwgewassen is de werkzaam heid van botanische tuinen, reeds lang over haar hoogtepunt heen. Dat ligt in de acht tiende en negentiende eeuw, toen b.v. de botanische tuin te Kew (Engeland) een depot was voor uitwisseling van planten tusschen Engeland en zijn koloniën en ten belangrijke leerschool voor jonge tuin bouwers. Ook in andere landen dan Enge land hebben botanische tuinen veel en ook reeds vroeger bijgedragen tot den invoer van nieuwe gewassen. De botanische tui nen zonden piantenzoekers uit en ook te genwoordig bezorgen reizende plantkundi gen de tuinen vele aanwinsten. Koopvaar ders hebben ook het hunne bijgedragen om de schatten der hortl te vermeerderen en vooral de Hortus te Leiden heeft ln zijn 350-jarig bestaan veel nieuwe gewassen aan deze lieden te danken. In keurig ver zórgde registers vermelden de botanische tuinen doorgaans hun aanwinsten. In den breede mat spreker de verdien sten uit van 's lands plantentuin voor den Ihvoer van nieuwe gewassen en van tal van vooraanstaande personen op tuin bouwkundig gebied. Spr. betrok ook onze Oost en de Hortus te Buitenzorg in zijn lezing. Vooral Nieuw Guinea leverde tal van merkwaardige vondsten. Tijdens een gedachtenwisseling, die hier na werd gehouden, opperde de secretaris der maatschappij, de heer J. C. Menslng, hel idee om de botanische tuinen selecties uit zaadlijsten en catalogi te doen publi- cteren, opdat de kweekers een handleiding hebben bij het zoeken naar goede, doch onbekende cultuurplanten. Een lid wees er op. dat er ge legenheid bestaat om planten uit Zuid- Afrika te krijgen. Half Augustus vertrekken tenige hoogleeraren daarheen, vergezeld van studenten. Zij doen ook Madagascar aan. Na de lunch sprak de heer H. D. Krijger tc Amsterdam over hetgeen Artis op tuin- oouwgebled bezit, verlucht met licht beelden. De heer D. Eveleens Maarse te Aalsmeer vertelde Iets uit de geschiedenis van de sering. Van het geslacht Syringa. aldus spr.. zijn ongeveer een 30-tal species be kend. waarvan slechts twee in Zuid Oost- Europa voorkomen. De rest is voor het overgroote deel lnheemsch ln China en Korea, terwijl ook in het Himalajageberg- le twee species voorkomen. Het meest van belang voor ons is wel Syringa Vulgaris, waarvan nu pl.m. 430 variëteiten bekend tn beschreven zijn. Van eenig belang is ook nog Syringa Oblata, als zijnde een der ouderplanten van Syringa Hyacinthiflora., die ontstaan Is uit beide eerder genoemde variëteiten. De Syringa Vulgaris was oor spronkelijk inheemsch in Zuid-Oost Euro pa. en wel in Roemenië. Zuid-Slavië, Bul garije en Griekenland. Vanuit Constanti- hopel werd de gewone sering in Europa ingevoerd. Spr. wijdde zijn aandacht uit voerig aan het forceeren van seringen en besloot met het opnoemen van variëteiten, die voor Aalsmeer, 's wereld's centrum van seringencultuur, van belang zijn. De voorzitter sloot hierop de vergadering. De seringenkeuring Gisteren heeft ook de seringenkeuring, welke door het bestuur van Tuinbouw en Plantkunde was georganiseerd, plaats ge had. De bioscoopzaal van „De Oude Vei ling" prijkte met een schat van seringen, waarvan ln totaal pl.m. een 50-tal varlë- lelten waren bijeengebracht. De belang rijkste uitslagen van de keuring waren als volgt: Prijsvraag a: 25 tak Marie Legraye; Wis selbeker Gebrs. J. en A. Alderden; le pr. K. Maarse Dz. Jr.; 2e prijs: Fa. J. D. Maar- se en Zn. Prijsvraag b: 25 stuks Mad. Fl. Stepman: Wisselbeker Fa. W. G. Tas en Zn.; le pr. Fa. J. D. Maarse en Zn.: 2e pr. Fa. Gebrs. Spaargaren; 3e pr. Gebrs. W. en A. Ba-( rendsen. Prijsvraag c.: 25 tak gekleurde seringen 'geen wit): Wisselbeker, Gebrs. J. en A. Alderden voor Gloire de Lorraine; le pr. Pa. j. d. Maarse en Zn., voor And an Ludwich Spath; 2e pr. Fa Wed. J. Hansen Kz. en Zn voor Hugo Koster; 3e pr. dezelf de, voor Lavaliënsis; 4e pr., idem, voor Gloire de Lorraine; 5e pr. K. Maarse Dz. Jr.. voor Ambassadeur. Prijsvraag d: Beste sortiment: Wissel- 'oeker, Fa. P. Buis Gz. en Zn.; le pr. Fa. W. Topsvoort. Fa Buis had 42, Topsvoort 24 en Fa. Jb. 'lansen 12 variëteiten seringen op deze keuring, waarvan het bloemmaterieel uit muntte door buitengewone hooge kwali- lC1h ingezonden. Door zeer velen ook van bulten de Plaats werd deze expositie bezocht. ,QJ- w. Jongman, glashandelaar, Geversstraat r», gstgeest- R--c.: mr. A. B. Bommezün; F-: mr. h. P. a. Donders. Leiden. -A J. H. Wortel, Eikenlaan 24, Zwanenburg, ^"emmermeer. R.-c.: mr. E. H. F. W. van naeck Mathon; cur.: mr. G. E. Meïlema. Bij de behandeling van de begroo ting van het Landbouw-Crisisfonds voor 1938 in de Tweede Kamer heeft de Minister van Economische Zaken ten aanzien van de vaste lasten in den tuinbouw medegedeeld, dat het in zijn voornemen lag dc totstandkoming te bevorderen van plaatselijke orga nisaties in den tuinbouw, die naar zijn meening in staat zouden zijn, crediteu ren en debiteuren bij elkaar te bren gen. Op die wijze zou langs den weg der bemiddeling getracht kunnen wor den te bereiken, dat de crediteuren zich de verliezen realiseeren, welke zij in feite reeds hebben geleden. Bij herhaling ls de aandacht gevestigd op de moeilijke omstandigheden, waarin tal rijke tuinders in den loop der jaren zijn gekomen, doordat de op hun bedrijf rus tende financieele verplichtingen niet of niet noemenswaard werden aangepast aan het lagere peil der bedrijfsinkomsten. Bij de regeering werd meermalen aange drongen op het nemen van maatregelen, waardoor de verplichting dezer „vaste lasten" langs wettelijken weg tot stand ge bracht zou kunnen worden. De regeering is evenwel van oordeel, dat het niet op den weg der overheid ligt, met dwingende voorschriften in deze materie in te grijpen. Evenmin wil zij rijksgelden be schikbaar stellen om eventueel de verschil len tusschen crediteuren en debiteuren ge heel of gedeeltelijk te overbruggen. Dit zou niet te aanvaarden conseauenties met zich Krengen ten aanzien van het vaste lasten- probleem in zijn vollen omvang. Daarom is dc regecring van meening, dat pogingen om te komen tot de nood zakelijk geachte herziening der gelde lijke verplichtingen van het tuinbouw bedrijf behooren uit te gaan van het bedrijfsleven zelf, meermin het bijzon der van ten deze samenwerking zoe kende organisaties op tuinbouwgebied. Wel is de regeering bereid, de ont plooiing van dit particuliere initiatief te bevorderen, aan het streven naar de sanecring der tuinbouwbedrijven de hulpzame hand te bieden en aan op deze wijze gesaneerde bedrijven steun in natura te verleenen, welke steun aan de rendabiliteit van het bedrijf ten goede komt. De pogingen om tot vrijwillige verlaging der bedrijfslasten te geraken, waar dit noo- dig is, zullen ongetwijfeld de gunstigste resultaten kunnen dragen, Indien de alge- Jneene medewericlng van alle daarvoor in aanmerking komende organisaties kan worden verkregen. Hierbij wordt gedacht aan boeren leenbanken, standsorganisaties op tuinbouwgebied en tuinbouwveilingen. De boerenleenbanken en veilingen, door tuinders opgericht en bestuurd, zijn uiteraard volkomen op de hoogte van dep flnancieelen toestand der tuinbouwbedrijven ln hun omgeving, terwijl ook de uit tuinders bestaande afdelingsbesturen der standsorganisa ties goed bekend zijn met de sociaal- economische positie van den tuinbouw in hun district. Het verkrijgen van een bevredigende op- lóssing van het vraagstuk der vaste lasten in den tuinbouw zal derhalve in belangrijke mate kunnen worden bevorderd, als deze organisaties elkander voor dit doel weten te vinden en ln elke plaats waar de be hoefte bestaat aan dit bemiddelend optre den. uit hun midden een commissie vor men, die zich bereid verklaart ten behoeve van den tuinder, die haar hulp inroept, onderhandelingen betreffende de regeling der bedrijfslasten te openen met zijn schuldeischers. De samenstelling der commissie en de onderlinge samenwerking harer leden zal waarborg dienen tc bieden, dat de tuinders zich in volle vertrou wen met hun moeilijkheden tot haar kunnen wenden en dat zij haar moei lijk en delicate taak op de juiste wijze zal kunnen verrichten. Het ligt in het voornemen van den minister om de commissie; die aan de daarvoor ge stelde eischen beantwoordt, als zoo danig te erkennen. De commissie die bij de uitvoering van haar arbeid zai worden bijgestaan door den rijkstuinbouwconsulent in haar dis trict, zal er naar hebben te streven door overleg met de schuldeischers de op het bedrijf rustende lasten zoodanig te ver lagen dat in het aldus gesaneerde bedrijf weer een, bestaansmogelijkheid voor den tuinder aanwezig Ls. Wanneer inderdaad dit doei wordt bereikt en het bedrijf dus financieel gesaneerd ls, kan de commissie aan de hand van reeds verzamelde gegevens en nader vast te stellen richtlijnen een voorstel doen ten aanzien van door den Minister van Econo mische Zaken eventueel te verleenen steun in natura. Er kunnen zich gevallen voor doen, dat van het bedrijf .nadat de lasten tot een redelijk peil zijn herzien* een nor male opbrengst verkregen zal kunnen wor den aLs een technisch gebrek in het bedrijf (b.v. een tekort aah Meststoffen of nood gedwongen nagelaten onderhoudswerken) wordt hersteld, doch dat de hiervoor ver- eischte middelen ontbreken en langs ande ren weg niet kunnen- worden opgenomen, In zulke gevallen waarvoor uit den aard der zaak bepaalde nonnen zullen worden vastgesteld, kan dc commissie het voorstel doen, deze kosten voor rekening van het Rijk te nemen. De uitvoering van dezen steun in den vorm van leveranties van be- drijfsbenoodlgdheden of het doen van her stellingen en onderhoudswerken zal onder toezicht der commissie geschieden. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen Door het kantongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen: Wegens overtreding der motor- en rijwielwet J. J. O. te Boskoop, f. 1. 1 d.: Th. O. te Bos koop. 1. 1. 1 wk tuchtschoolstralJ. v. D. te Boaegraven, f. 25. 15 d.: E. G. te Oudewetering f. 10, 10 d.: W. v. d. H.. f. 10, 10 d.; H. V. E.. f. 3. 3 d.; A D te Noordwyk. f. 3. 3 d.: J. Z. te Katwijk. I. 4. 4d.: J. H. te Beek iG.i, 2x1 4. 4 d.; G. de B. te Ter Aar. f. 4, 4 d.; G. O. tt Koudekerk. 1. 2. 2 d.; P. J. v. Z„ f. 2. 2 d.; G. J. J. R. te Den Haag. f. 2, 2 d.; G. J. de R. te Den Haag f. 2. 2 d.; G. J. de R. te Boskoop, f. 2,50. 2d.: H. A. P. te Wassenaar, f. 8. 8 d.; T. C. v. d. B. te Den Haag. f. 3.50. 3d.; G. v. d. S. te Rotterdam, f. 3.50. subr. 2 d.; J. V. 2x f. 1.50, 2 d.; Overtreding van art. 437 Wetb. v Strafrecht: B. V.. f. 30. 15 d. en f. 10, 8 d.; Overtreding Moilenwet: W. v. H.. f. 7,50. 5 d.; Overtreding art. 453 Wetb. v. Strafrecht: S. v. E., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande. 10 d. hechtenis. Waar geen woonplaats ls vermeld wonen de veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. ZWARE STRAF TEGEN INBREKER GEEISCHT. Een man, die reeds 9 veroordeelingen achter den ruz heeft en die 13 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, nam gis teren weer in het verdach.enbankje te Am. sterdam plaais om in hooger beroeD terecht te staan. Vier jaar gevangenisstraf had de recht bank te Utrecht hem op 4 Januari j.l op gelegd. „De blikken tuuv", zooals zijn bij naam luidt, had in Amersfoort, de plaats zijner inwoning, weer twee misdrijven aan de lange reeks toegevoegd. In het kantoor van een meelfabriek haa hti zich met valsche sleutels toegang ver schaft. Postzegels, wat klein geld en sigaren waren den volgenden dag verdwenen. In de ;weede Dlaa s had hij met twee vrienden gepoogd in te breken in de woning van een brandstoffenhandelaar. Het bleef bij een plan en een begin van uitvoering, daar een en ander verijdeld was. Gezien het sombere verleden van ver dachte werd hij voor beide feiten veroor deeld tot vier Jaar. „Ik vind die straf te zwaar en ik hoop, dat het Hof er wat af zal doen" zeide ver- dach e. toen de president hem vroeg waar om hti in hocger beroep was gekomen. De Inbraak in de meelfabriek bekende hfj, doch wat de poging tot diefstal betrof, hield hij staande, dat zijn beide compag nons het „werk" hadden gedaan. Hij had „geen hand aan de deur gehad". De vrouw van den brandstoffenhande- iaa- had hem echter pertinent herkend als de man, die met een sleutel probeerde de deur te openen De procureur-generaal, mr. J. Versteeg vorderde bevestiging van het vonnis. De verdediger mr Drabbe. pleitte cle mentie. Arrest 23 Maart. Holland-Amerika Lijn ROTTERDAM, toe- ristenreis, arr. 7 Maart te B. Aires VEEN- DAM. toeristenreis, 7 Maart te Cristobal. Kon. Ned. Stoomb. Mij HELDER. 7 Maart van Talcahuano n. San Antonio HERMES. 9 Maart van Istanboul te Bourgas ACHIL LES. 8 Maart van Beyrouth to Mersena BODEGRAVEN. 9 Maart van Cristobal naar Curasao ORPHEUS. 9 Maart van Amster dam n. Kopenhagen AURORA. 9 Maart van Amsterdam n. Hamburg. Kon. Paketv. Mij ROGGEVEEN. 8 Maart v. Hongkong te Durban BONTEKOE, 7 Maart van Hongkong n. Bangkok. Mij. Nederland MAPIA. thuisreis. 7 Maart van Singapore. Silver-Java-Pacific Lijn BENGKALIS, 7 Maart van Penang n. Colombo S AL A W ATI 9 M^aart van New Orleans te Kaapstad. va-New York Lijn SEMBILAN, Java n. New York. 9 Maart van Colombo KOTA BAROE. Java n. New York. 8 Maart te Penang. Holland-West Afrika Lijn JAARSTROOM, 3 Maart van Dakar n. Bathurst REGGE- STROOM, thuisreis. 9 Maart te Havre, ver trekt 10 Maart n. Amsterdam. Halcyon Lijn STAD MAASSLUIS. 9 Maart van Amsterdam n. Narvik FLENSBURG. 9 Maart van Rotterdam te Narvik STAD AMSTERDAM. 8 Maart van Genua n. Oran. Holland-Afrika Lijn R ANDFONTEINuitr., 9 Maart te Antwerpen. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALPHERAT, uitreis, pass. 8 Maart Fernando Noronha. Kon. Holl. Lloyd SALLAND. 9 Maart van Amsterdam n. Hamburg. Java-China-Japan Lyn TJISONDARI. 3 Maart van Padang n. Amsterdam. Diverse Stoomvaartberichten MANVAN- TARA. 2 Maart van Balik Pappan te Soerabaya PETRONELLA. 7 Maart van Macassar naar Cerm PAULA. 4 Maart van Amoy naar Miri PERNA. 6 Maart van Curasao n. Harburg. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noorden Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Bid stond gewas), ds. W. van Dijk van Zevenhoven. VOOR VRIJDAG 11 MAART. RUnzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Bidstond gewas), ds. Smidt van Slle- drecht. Sassenheim Gemeente Gods: Nam. 8 uur. paster v. d. Wouden van Rotterdam. Zoetermccr Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. G. H. Kersten van Rotterdam. 7408 (Ingez Med.) 6. Thijs had goed gezien, dat hij, die daar in het bootje zat, zijn roeispaan verloren had; hij kon niet meer naar den oever komen en slaakte daarom de hulpkreten, die Thijs en Dickie hadden vernomen. „WIJ zullen eens zien, of wij iets voor hem kunnen doen", zei Thijsje toen „ik kan er heen gaan zwemmen, hoewel ik daar niet erg van houd; want het water ls pp het oogenblik zoo koud. ZIJ keken dus eens zoekend rond en het was Dickie, die ver op het st'T.nd c;n ar.ter bootje vond. Het was daar, keurig net, op het dregt zand gezst; het zag er netjes uit en was vastgebonden met een sterke ltjn. Maar als zij het nu gebruikten om iemand te helpen, zou de eigenaar toch niet boos op hen kunnen zijn. Thijs zei: „Dat treft prachtig, naar ik meen...." en zij gingen er vlug heen. NED. HEBV. KERK. Beroepen: Te Akkerwoude ftoez.l J. W. van Barneveld te Zuidwolde iDr. i; te Heeg. K. Rou- bos te Steggerda; te Meeuwen 'N.-Br.) C. J. dc Haan te Scherpenlsse: te Ruinen (Dr.) P. A. Stapert te 's-Heerenberg. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oldemarkt, A. W. Schaafsma, cand. en hulppred. te Hoorn. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te ScheveningenG. H. Kersten te Rotterdam en W. C. Lamatn te Rotterdam-Z. DE REORGANISATIE EN DE VRIJZ.- HERVORMDEN. Het hoofdbestuur van de Ver. van Vrijz. Hervormden in Nederland heeft, in de overtuiging dat aanneming van het aan hangig reorganisatie-voorstel zoowel voor het heden als voor de toekomst van de Ned. Herv. Kerk ais volkskerk onberekenbare schade zou beteekenen, besloten een krach tige actte te voeren, teneinde verwerping van dit ontwerp te bevorderen en daardoor de mogelijkheid te scheppen tot een reor ganisatie die de kerk ten zegen zou kunnen ztjn naar haar overtuiging. Het hoofdbestuur benoemde een commis sie, die in het bijzonder belast is met de zorg voor de te voeren actte. Deze commissie besloot in overleg met het dag. bestuur der vereeniging o.m. tot uitgave van een wekeltjksch „vliegend blaadje", getiteld: „Om de Reorganisatie", waarin de bezwaren tegen het ontwerp en Se te verwachten gevolgen, alsmede de ar gumenten der voorstanders zullen worden besproken. Deze blaadjes zullen worden ge zonden aan alle kerkeraden en predikanten 'dér Ned Herv. Kerk. GEBOREN: Eleonore Josephine, d. van L. W. G. v. Ulden en H. M. J. J. la Rlvière: Johanna Henrica Maria, d. van A. C. Goddyn en M. C. v. Noort; Catharina Maria Anna, d. van W. J. v. Zijp en C. M. v. Hees; Willem Jaap. z. van J. Bro- kaar en C. Rijnsburger; Hans Gerard, z. van J. Brokaar en C. Rijnsburger; Petronella. d. van A. Klok en L. J. Sneijders Maria Chris tina. d. van G. A. Kamerman en M. Dekker Balten, z. van A. v. d. Luijt en N. Hoogendoom GEHUWD: H. Jong, jm. en C. de Wolf, jd.J. G. Kooij- man, jm. en A. Haiiand, jd. OVERLEDEN: J. de Vries, man, 48 jaar; W. Verhoef, zoon. 19 dagen; J. M. de l'Ecluse-Larrewijn, wede. 77 Jaar. VOOR VRIJDAG 11 MAART. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. 8.00 Vara 10.00 Vpro 10.20 Vara 12.00 Avro 4.00 Vara 7.30 Vpro 9.00 Vara 10.40 Vpro 11.0012.00 Vara 8.00 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 De Balladians en Gra- mofoonpl. 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Causerie ..De tuin in Maart" 2.30 Variété programma 4.00 Gramofoonmuziek 5.05 Voor de kinderen 5.30 De Ramblers 6.00 Amateursuitzending 6.30 Politiek radiojour naal 6.50 Hammond-orgelbespeling 7.00 Causerie „Indië en Nederland" 7.20 Gramo foonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Be richten 7.35 Causerie „Lezen in den Bijbel" 8.00 Het Haagsch Strijkkwartet 8.30 Causerie „Hoe de gehuwde vrouw aan de arbeid kwam" 9.00 Fragm. „Hérodiade". opera 10.00 „Fantasia" en solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Viool en clave- cymbel 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55 12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. Algemeen Program ma. verzorgd door de NCRV 8.00 Schriftle zing. medidatle, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.20 Viool en piano 12.00 Berichten 12.15 Gramofoon muziek 1.00 Ensemble Van der Horst 2.35 Christ. Lectuur 3.00 Sopraan, fluit en piano 5.00 Declamatie en Gramofoonmuziek 5.35 Orgelconcert 6.30 Tulnbouwpraatje 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Re portage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS- Berichten 8.15 NCRV-Orkest 9.00 Cause rie „Victor Hugo" 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten ANP) 10.45 Causerie „Hy giëne en sportkleeding" 11.0012.00 Gramo foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.40 Billy Thorburn's Band 1.20 Causerie „American Journey" I.352.20 Maurice Cole Trio 4.20 „Listen to the violin", causerie (met gramofoonpla- ten) 4.50 Variété-programma 5.20 Zang 5.40 Troise's Mandoline-orkest en solist 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.05 BBC- Zangers 7.35 BBC-Harmonieorkest 8.20 ReVue-programma 9.20 Bericht-en 9.40 Causerie „Efficiency and Liberty" 10.00 BBC-Orkest 11.10 Jack Jackson's Band en solisten 11.50—12.20 Louis Levy's Sympho- nisch Dansorkest 3.05 's nachts Sportrepor- tage. Radio-Paris 1648 M. 7.50, 8.55—9.40. 10.40, II.20 en 12.20 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Zang 3.20 Pianovoordracht 4.35 Zang 5.20 Het Tzi- pine-Trio 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Nacht concert. Keulen. 456 M. 5.50 Schupo-Orkest 7.50 Omroepschrammelensemble en solist 11.20 SA-Orkest 12.35 Gramofoonmuziek 1.35 Amusementssectet en solisten 3.20 Orkest van dc Rijksarbeidsdienst 4.35 Concert 6.30 Omroeporkest, vocaal sextet, vroolijl: in strumentaal kwartet en solisten 8.20 Vroo- Hjk programma 9.35 Gramofoonmuziek 10.3011.20 Het Bergische Landesorkest en het Erunier-kwartet. Brussel 322 en 484 M - 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuziek 12.50 on 1.30 Omroepkleinor- kest 1.50--2.20 Gramofoonmuziek 5.23 Omroepsalonorkest 6.20 Anewerpsch Trio 7.05 Gramofoonmuziek 7.20 Zang 8.20 Omroepsyinphonle-orkest m.m.v. soliste 9.05 Radlotoonee. 9.35 Vervolg concert 10 30 11.20 Populair concert 484 M. 12.20 Gramo- ioonmu7iek 12.50 Cmroepdansorkesfc 1.30 Omroepsalonorkest 1.502.20 Gramofoon muziek 5.20 Vocale duetten 6.00 en 6.38 Gramofoonmuziek 7.05 Klarinetvoordracht 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 „Die Entftihrung aus dem Serail", opera 10.5011.30 „11 Se- greto di Susanna" opera. Deutschlandsender. 1571 M. 7.20 Duitsch- landecho 7.35 G. Nettelmann en Hans Ral lies met hun dansorkesten m.m.v. solist 8.20 Maandoverzicht 9.20 Berichten 9.50 Blaas- kwintet 10.05: Berichten 10.20—11.20 Otto Frlcke en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 11 Maart, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Parijs R. 13.20 Brussel (VI.) 14.20 Radio P.T.T. Nord 1505 Parijs R. 15.20 Keulen 16.20 Droitwich 17.20 Brussel (VI.) 18.05 Brus sel <Fr.) 18.20 Keulen 20.20 Brussel (Fr.) 21.45 Weenen 22.50 Boedapest of div. 23.20 Parijs R. 4c Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 17.20 Droit wich 19.00 Gram. muziek G.R.D. 20.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7