Uit de Omstreken WAARBORG-KLEEDING [EIDSCH DAGBLAD - Tweede B^d Dinsdag 8 Maart 1938 aalsmeer. Gemeenteraad. benthuizen. katwijk aan den rijn. leidschendam. DE GEMEENTEBEGROOTING 1938. lisse. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. DICKIE DO AS EN DE TOOVERVISCH Gouden bruidspaar te Noordwijkerhout voorhout. voorschoten. wassenaar. zoeterwoude. Uit de Rijnstreek alphen. warmond. boskoop. Vrijdagmiddag boomplanting. Steun aan woningbouw. Gistermiddag vergaderde-de raad onder voorzitterschap van burgemeester J. Kaste lein. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter den heer G. Buskermolen geluk met het herstel van zijn ziekte. Voorts her innerde spr. aan de geboorte van Prinses Beatrix. Ter herinnering hieraan heeft de Kon. Kweekerij „Terra Nova" alhier der gemeente een 2-tal boomen aangeboden, peze boomen zullen Vrijdagmiddag a.s. om 3 uur in het Weteringplantsoen geplant worden. Ged. Staten hadden meegedeeld, dat zij het verzoek van den raad, tot ver- hooging van presentiegelden voor de leden en jaarwedden der wethouders niet konden toestaan, zoolang in den toestand van de financiën der gemeente geen verbetering is gekomen. De herziening gemeentebegroo- ting en begrooting bedrijf gemeentewerken, dienst 1937, werden, na ampele bespre kingen, goedgekeurd. Praktisch zal de bij drage van het Rijk in de gemeentehuishou ding over het afgeloopen jaar slechts ge ring zijn. Overenkomstig een wenk van Ged Staten besloot de raad tot opheffing 5-loonsverlaging voor werklieden met, z.g. kleine loonen. Ook het raadsbesluit inzake pensioensregeling voor wethouders werd in getrokken. Een subsidie-aanvrage van „Pro Juventute", arrondissement Haarlem werd met 9—3 stemmen afgewezen. Aan het nat. muziekconcours te Aalsmeer-Oost en aan de „Primavera" te Rotterdam werd ieder, behoudens hoogere goedkeuring een ver guld zilveren medaille geschonken. Goedge keurd werd de rekening van het Alg. Burg. Armbestuur, dienst 1936. Met 103 stem men koos de raad den heer M. Splinter tot bestuurslid van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon (vacature W. de Groot). Tot onderwijzeres aan de o. 1. Khool Columbialaan werd benoemd mej. A. de Wilde. Wegens benoeming te Hilversum werd aan den heer B. G. J. Zweerlnk eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Ulo-school alhier op nader door Jjet col lege te bepalen datum. Herbenoemd wer den als leden der commissie van toezicht r het agentschap der arbeidsbemiddeling dé heeren J. v. Ouwerkerk en H. de Wilde en in de vacature-A. Noordam de heer G. Th. v. d. Zwaan. Met de IJsclub „Aalsmeer" een nadere regeling getroffen in ver band met een door de gemeente verstrekte geldleening. De raad keurde goed de ver huring van verschillende gemeente-eigen dommen en den verkoop van het rietgewas over 1938. Van mej. G. Lubberden alhier werd een boschje nabij de Berkenlaan ge huurd voor f. 10 per jaar. Goedgekeurd werd het voorstel, tot verkoop van 2 per- (eelen rietland der gemeente, gelegen in het Oosteinde, aan de Vereeniging tot Behoud an Natuurmonumenten, in totaal voor den "s van f. 1.Op verzoek van pachter K. aarse werd de vrije .overtocht met het ntveer voor voetgangers des ^Zatertiag- vonds, van 10.30 uur tot 8.30 uur terugge dacht met 112 stemmen. Aan de volgen de personen werden voorschotten toege daan voor het bouwen van plaatsjes inge volge de landarbeiderswet: Th. Cazemier, H. Cazemier, K. Buis Bz„ W. de Waal, Th. Zandvliet, J. Terpstra. Definitief werd be ilist tot financieele medewerking der ge meente tot den bouw van 12 arbeiderswo ningen aan de Begoniastraat (Plan-Zuid door ..Volksbelang". Een rijksvoorschot en exploitatie-bijdrage zal aangevraagd wor den voor den bouw van 17 gemeente-arbei derswoningen met lage huren, aan de Spoorlaan in Plan-Zuid, om tot het oprui men van krotwoningen te komen. Een ver zoek van „Goed Wonen" om in principe te besluiten haar de noodige medewerking te verleenen tot den bouw van een 20-tal ar beiderswoningen in Plan-Zuid, werd aan gehouden De termijn waarop de onbewoon baar verklaarde woningen Hornweg 91 en 83 ontruimd moeten zijn. verlengde de raad tot 7 September 1938. Ten behoeve van bij zondere scholen alhier werden de aange vraagde voorschotten verleend. Deelgeno men zal worden aan de verwaaiborgings- Hgeling der Vereeniging „Frauderisico- onderlinge van Gemeenten". De legesvcr- ordening werd herzien, de verordening op den keuringsdienst voor vee en vleesch aan gevuld en lokalen der o.l. school Rozenstr. gratis beschikbaar gesteld ten behoeve van avondonderwijs „Eerste Hulp bij Ongeluk ken" en cursus voor middenstanders. In verband met Ingekomen adressen van be- langhebbenlen en den Oosteinderpoelpolder betreffende plannen vernieuwen der Jaap Bollenbrug, besloot de raad tot aanhou ding, een praeadvies van B. en W. en de Commissie van Gemeentewerken. Hierna ging de raad over in besloten zitting. Loop der Bevolking. Vertrokken: Maartje Voorwinden, n. Hazers- toude; Allda W. S. v. d. Lelie, n. Leiden: Margo A. Diephout, n. Medan, Ned. O. Indië. Zondag werd door -ds. Bieshaar, na zijn predikatie medegedeeld, dat een bij zondere gave van f. 26 was gecollecteerd Voor de armen. Bouw van nieuwe veiling gegund. Het bouwen van een nieuw veilinggebouw met bijbehoorende werken ten behoeve der Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken, uit ie voeren onder toezicht van den heer J. w'ngerland alhier, is opgedragen aan den beer A. J. de Later te Leiden voor f. 15.200. Rij was op één na de laagste Inschrijver. het werk zal Maandag a.s. begonnen moeten worden. De maandelijksche collecte voor de 'estauratie der N.H. Kerk heeft f. 40,287; opgebracht. Toekomst wordt niet somber ingezien. In afwijking van andere jaren hebben B. n W, bij de eerst thans verschenen ge- ontebegrooting een uitvoerig schrijven sericht tot den raad. waaraan het volgende ■-'ontleend: Nog meer dan in vorige jaren wordt de financieele positie beheerscht door den druk der werkloosheid; van economische ople ving heeft de gemeente niet geprofitterd, behoudens een eenlgszins hoogere ultkeering uit het gemeentefonds. Het aantal onder steunde werkloozen bedroeg gemiddeld over 1936 141 en over 1937 154. Daarnaast liepen de belastinguitkeerlngen belangrijk terug. De garantlc-uitkeeringen uit het gemeente fonds verminderen elk jaar met ca. f4800, sedert 1934 „wordt door de gemeente f. 24000 minder genoten. Het beeld der begrooting is dan ook niet gunstig te noemen, slechts door aanwending van f. 15527.13 van de alg. reserve en raming van een extra bijdrage en belastingbijdrage is een sluitend geheel verkregen. Voor 4 werkverschaffingsobjecten is f. 45000 uitge trokken, met twee daarvan is reeds begon nen. In het bedrag van 1. 45000 ls begrepen f. 12523.80 loon. Totaal is voor werkloozen en armenzorg uitgetrokken f. 121923.80, waarbij inbegrepen f. 3000 voor het Burgerlijk Armbestuur. Met het oog op de toekomst behoeft er geen reden te zijn voor pessimisme, de gun stige ligging der gemeente zal binnen af- zienbaren tijd ongetwijfeld de aanleiding zijn van bloei, daar er gesproken kan worden van gunstig perspectief voor de vestiging van industrieën. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. de Haan geb. Rietkerk, z. M. Schrader geb. de Bruin, z. Ondertrouwd: J K. Olivier en W. C. Dekker L. J. Hoogendorp en D. Plugge W. Ber- voets en M. L. Post. Overleden: M. A. A. Nuyts, vr., 71 J. G. J. Bergman, m 61 j. Gevonden: Etui met nagelgarnituur, rijwielbelastingmerk. Adres burea-u van politie. PROT. ZIEKEN HUIS VERPLEGING. Jaarvergadering. Onder leiding van voorz. A. Tlbboel, hield het Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds zijn jaarvergadering in „Rehoboth". Na de opening deelde de voorz. mede, dat het af geloopen jaar voor de vereen, zeer moei lijk was; 1937 bracht een groot tekort. Spr. was teleurgesteld, dat de pi. genees- heeren deze vergadering niet bijwoonden. Wegens hoogen leeftijd stelt de heer J. Marbus zich niet herkiesbaar ais commis saris. Notulen en jaarverslag gelezen door den secr.. den heer G. H. Steenwinkel wer den goedgekeurd. De heer A. van der Zaal P.Hzn., pen ningmeester, bracht verslag uit over de fi nanciën. In 1937 werden niet minder dan 80 patiënten verpleegd met een totaal aan verpleegdagen van 2535 tot een bedrag van f. 6197.Het gemiddeld aantal verpleeg dagen bedroeg per patiënt 31. In 1937 kwamen per duizend leden 26 ziektegeval len voor. welk percentage hoog genoemd moet worden. Dit jaar werden 80 patiënten opgenomen tegen 62 in het vorige jaar. Voor terapathischc behandeling kwamen 11 personen in aanmerking tot een be drag van f. 110.voor Röntgenfoto's werd betaald f. 175.—. Door het Acad. Zieken huis werden 10 patiënten algewezen, wel ke in een particuliere inrichting verpleegd werden, hetgeen extra kosten met zich bracht (f.627.Het aantal patiënten dat afgewezen werd wordt steeds grooter. In 1935 en 1936 waren deze extra kosten resp. f. 101.75 en f. 356.50. De voorz. deelde mede, dat ondanks de hoogere uitgaven de contributie voorloo- pig niet verhoogd zal worden. Het verslag van het Operatiefonds was gunstiger Dit fonds sluit met een voor- deelig saldo van ruim f. 50.Een 10-tal patiënten werd voor rekening van het Ope ratiefonds verpleegd. De aftr. bestuursleden werden herkozen terwij] in de vacature Marbus de heer C. Blom werd gekozen. Ds. G. van Dijk met emeritaat. Naar wij vernemen is door ds. G. van Dijk Azn., die van 1921 tot 1931 alhier pre dikant was bij de Ned. Herv. Gemeente met ingang van 1 April a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Commissie voor Bijzondere Noodcn. Aan het jaarverslag van de commissie van samenwerking voor bijz. nooden ont- leentn wij het vol'cnde Aan het Natioaal Fonds voor bijz. ncoden werden in 1937 10 verzoeken om steun tot een totaal bedrag van f. 1288 doorgezonden. In 5 gevallen werd het volle gevraagde be drag ontvangen, terwijl in 4 gevallen een kleiner bedrag dan gevraagd was. beschik baar werd gesteld. Eén geval, waarbij f. 150 werd aangevraagd, is nog in behandeling. Het totale bedrag van het Nationaal Fonds ontvangen bedroeg f. 990. Door bemiddeling van de commissie werd in genoemde 9 gevallen in totaal met een bedrag van f. 2548 geholpen. Van dit be drag werd door de Diaconlën van de N.H. Gemeente en Ger Kerk en door het R.K. Armbestuur beschikbaar gesteld f. 379, door het Burgerlijk Armbestuur f. 289, particulieren f. 770, door het Nat. Fonds f. 990 en door de commissie zelf f. 120, Per geval werd dus ruim f. 280 beschik baar gesteld. Het laagste bedrag, dat uit gekeerd werd bedroeg f. 100, het hoogste f. 650. Onze plaatsgenoote mej. N. van Ton- deren slaagde te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente. Beroep aangenomen. Ds. G. C. van Niftrik te Vollenhove is thans officieel bij de Ned. Herv. Gem. al hier beroepen. Hij heeft dat beroep aan genomen en ls voornemens Zondag 8 Mei as. zijn intrede te doen. Onderlinge Stcunvcrlccning. De ver. „Onderlinge Steunverleening" kwam in jaarvergadering bijeen. De voorz. de heer C. v. Egmond Gz. opende. De secr., de heer N. v. Egmond Wz., las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Daarna bracht hij het jaar verslag uit. Daaruit bleek, dat het leden tal is gestegen. 33 leden werden in zieken- inrichtingen verpleegd Met weemoed werd wijlen de heer A. v. Delft herdacht, die vele jaren de ver. zoo trouw als bode heeft gediend. De penningmeester, de heer W. L. v. d. Gugten, gaf een overzicht van de finan ciën. De uitgaven overtroffen de inkom sten, waardoor een tekort is ontstaan van f. 1257.30, Hoewel dit bedrag nog uit de reserve kan worden gedekt, zullen toch krasse maatregelen genomen moeten wor den. In verband hiermede werden verschil lende tariefswijzigingen bekend gemaakt. Burgerlijke, Stand. Geboren: Paulus, z. van P. Ravensbergen en J. M. v. Iterson. - i- Ondertrouwd: A. Schoneveld, jm. 20 j. en F. v. Iterson Jd„ 20 J. Getrouwd: G. v. d. Mey. jm. 24 J. en C. Heemskerk, jd. 24 j. Overleden: Jacob v. Egmond. 71 j. wedr. van G. de Mooy. De extra-gift voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. bedroeg niet f. 1000, doch f. 100. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt thans 248 tegen 295 in het vorig jaar. Voor scheepvaart gesloten. In verband met den bouw van de brug in den nieuwen Rijksweg over de Zand- sloot, is deze voor het scheepvaartverkeer tot nadere aankondiging gesloten. Op allerlei wijze tracht men na te maken Dit bewijst toch wel iets niet waar? 'n echt Waarborg-costuum vindt U evenwel alleen bij Kreymborg. 7295 ungez. Med.l 4. Thijs' en Dickie liepen zoo een poosje voort en Diokie voerde sisrds het woord; hij praatte ook nog over het vriendje, waar hij vannacht van had liggen droomen. Toen kwamen zij bij het bosch, waar de weg verder liep tusschen de boomen; zij gingen er ln en keken er goed rond en Thijs begon te zingen, omdat hij zoo'n wan deling heel prettig vond. Maar opeens hield hij zijn mond en hij begon te fluisteren „Zeg Diok, nu moet je eens goed luisteren.... ik hoor iemand roepen, hier heel ver vandaan, en daar zullen wij vlug naar toe moeten gaan!" Zij stonden stil en toen hoorde ook Diokie een heel zacht stem metje, dat in de verte om hulp riep. „Kom maar vlug mee", zei Thijs, terwijl hij in de richting van het geluid liep. Het echtpaar Laros-Knap te Noord wijkerhout herdenkt 15 Maart as. zijn gou den huwelijksfeest. Zocwel de heer Laros als zijn echtgenoote werden te Woubrugge geboren. In 1387 ver huisde de bruidegom naar Noordwijker hout waar hij als timmerman in dienst trad bij den aannemer A. v. Dijk. Het volgend jaar trad hij in het huwe lijk met mej. Knap. In 1924 ging de firma v. Dijk door een sterfgeval uiteen en Laros begon voor zich zelf met drie zoons, allen messter in het vak, zette hij tot op heden het aannemersbedrijf voort. Talrijke gebouwen, landhuizen enz. wer den in den loop der jaren door den heer Laros gebouwd. Niet alleen in Noordwijker hout maar ook ln de omgeving staat hij bekend als een uitstekend en degelijk vak man. Er zijn zeven kinderen en tien kleinkin deren. Alle kinderen zijn getrouwd. De bruid ls 71 Jaar en de bruidegom 73. Dat de heer Laros zich in Noordwijker hout vestigde ls slechts aan een toeval te danken. Toen hij n.l. in Augustus 1887 met de boot van Woubrugge naar de Kaag ging ontmoette hij aan boord twee jongens uit Noordwijkerhcut, die hem vertelden dat er in hun woonplaats voor een timmerman werk te vinden zou zijn. Zij bleken gelijk te hebben. De twee jongens, die den heer Laros indertijd naar Noordwijkerhout brachten, zijn nu heeren op leeftijd. Op het gouden bruiloftsfeest cp 15 Maart aan de Haven straat zullen zij stellig vele oude herinne ringen met den bruidegom en de bruid ophalen. Tenslotte kunnen wij neg mededeelen dat de fam. Laros reeds 50 jaar op het Leidsch Dagblad is geabonneerd. Het ontspanningslokaal voor R.-K. werkloozen is. in verband met de te ver wachten vermeerdering van werkgelegen heid, gesloten. Het gevonden lijk. Het gisteren in de Leidsche Vaart ge vonden lijk is thans geïdentificeerd. Het blijkt te zijn de 69-jarige J. V. uit Leiden, die reeds geruimen tijd werd vermist.. De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier, hebben over Februari voor de Kerk f. 34.67 en voor de Diaconie f. 17.437: op gebracht. Door mej. Rie van Rhenen alhier, collectante van „de Macht van het Kleine" is over de laatste drie maanden aan ge noemde ver. f. 12.62 afgedragen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharlna, d. van W. J. Olsthoorn en P. J. Oorschot Adam Cornells, z. van A. J. Kokshoorn en J. F. v. d. Meer. Overleden: Laurens Franciscus van den Elk- hoff, 69 J.. echtgenoot van A. Spangersberg Ondertrouwd: L de Beer. 31 J.. wonende te Zeist en E. van der Molen. Loop der bevolking. GevestigdW. H. Ruffelse en gez.. van Leiden, Wijngaardenlaan 79 C. H. Opdam, van Zoe- termeer, Voorstraat 11 Mej. Z. Pracht, van Lelden. Leldscheweg 557 Mej. M. M. Oostveen. van Sassenheim, Haagweg 2 C. P. van Vliet, van Alphen a. d. Rijn. Papelaan 25 C. J. Hogewonlng. van Olrschot, Rijndijk 281 J. Vreeken. van Dordrecht. Leldscheweg 43 Mej. J. A. P. Hillengenberg, van Tlel. Leldscheweg 191 Mej. J. H. Nasveld. van Den Haag. Rijn dijk 60 Mevr H. Hoogteijling—Philippo, van Heemstede. Leidschewcg 372. Vertrokken: W. Driessen en gez.. van Leid- scheweg 465. n. Schlebroek. Piaslaan 58 Mej. A. van der Linden van Papelaan 14 ji. Oegst- geest. Wilhelminapark 9 Mej. T. Snippe. van Rijndijk 94, n. Voorburg, Oosteinde 48 P. P. K Sanders en gez.. van Wilgenlaan 2, n. Bloe- mendaal. Ter Hofstedenweg 23 A. J. Duiin- dam en gez. van Leldscheweg 74. n. den Haag. v. Oudhorststraat 93 Mej. S. Vercruyssc. van Leidscheweg 96 n. Kortcnhoef 108 Mej. M. J. Voerman, van Rijndijk 40 n. Wassenaar. Leid- rchestraatweg 324. Vijfhonderd sollicitanten. Ruim 5Q0 sollicitanten hebben zich aan gemeld voor de betrekking van adj. op zichter bij Openbare Werken. B. en W. hebben de heer J. J. Schrama. alhier, be noemd. e Voor de betrekking van schrijver ter se cretarie heeft zich een 100-tal gegadig den aangemeld. Benoemd is de heer S. H. Kuipers uit Utrecht, thans werkzaam te Lopik. Geref. Jongelings- en Geref. Meisjes-Ver. De Geref. Jongelings-Ver. en de Geref. Meisjes-Ver. hielden in de zaal achter de Geref. Kerk een gecombineerde vergade ring waarin de heer S. J. Greldanus een bespreking hield over „Het Duizendjarig Rijk". De voorzitter van de Jongelings-Ver. opende en gaf direct het woord aan den inleider. Deze gaf een overzicht, waar en wannier de aanhangers van de leer van het Dui zendjarig Rijk zijn opgekomen, om vervol gens stil te staan bij de hedendaagsche aanhangers van die leer. Spr. toonde met bewijzen uit de H. Schrift aan; dat zij" dwalen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt. gadering in Hotel de Zon. Voorz. A. Bruefc» sen opende en verwelkomde speciaal d» pastoors Smitz en Oudejans, leden van het hoofdbestuur. In waardeerende woorden herdacht spr. het vertrek van pater Frigge. De notulen werden goedgekeurd. Mededeelingen werden gedaan over den stillen omgang van a.s. Zaterdag. In hartelijke bewoordingen huldigde pastoor Oudejans den heer Brucksen die 127: jaar bestuurslid is. Ook door pastoor Smitz en den heer Schrijvers werd de jubi laris toegesproken. Voorz. en penningm. werden herkozen. Kapelaan P. J. J. Hofstede uit Leiden hield een lezing over: „De Christenman in het huisgezin". Door het parochiaal zangkoor werd enkele malen gezongen. Tenslotte werden enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Ouderavond Zondagsschool vereeniging. Door de Zondagsschoolver. „Spreuken 8 17" werd ln het gymnastieklokaal van de Bloemcamplaanschool een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer G. Mekking, sprak ten welkomstwoord. Nadat hij de taak der Zondagsschool uiteen had gezet, sprak de heer S. Stemerding van Voorburg over „Waarheid, Blijdschap, Liefde". Dit, aldus spr., zijn de drie zullen, die de opvoeding moeten dragen. De waarheid gaat voorop, want zonder haar is geen blijdschap of liefde mogelijk. De wereld ls vol leugen en geveinsdheid eh hce moeten wij nu onze kinderen langs al die kronkelpaden leiden? Dit kunnen we doen door onderwijs. De woorden, die tot de kinderen gesproken worden, moeten gedekt worden door de gedragingen der ouders. Alleen door waar achtigheid krijgt men invloed. De blijdschap ln het gezin doet hetzelfde als de zon in de natuur. Zij opent het kinderhart en wekt daarin vertrouwen. Waarheid, blijdschap en liefde zijn drie factoren, die zich concentreeren om de waarachtigheid. Leering ls goed en onder wijs uitstekend, maar van veel grooter be- teekenis is de invloed die van de persoon" lijkheid der ouders uitgaat. Na gedachten wisseling gaf mej. Klein Leppink een uiteenzetting van de methoden der Westhill-afd. De heer Mekking sprak een slotwoord. Gevonden. Een zwarte jonge herdershond. Inlich tingen bij den veldwachter aan den Rijndijk De heer C. J. van H. deed bii de poli'ie aangifte dat uit zijn schuurtje langs den scoorweg eenige tuindersgereedschappen Zijn ontvreemd. Ringvergadering. In het lokaal der Geref. Kerk te Aarlan- derveen had de laatste vergadering plaats van den ring Aar en Amstelstreek van de Jongelingsver. op Geref. Grondslag. Door den heer Kok uit Nieuwveen werd deze samenkomst geopend. Door een lid uit Zevenhoven werd gesproken over „Waarom lid der Geref. Kerk" en door een lid iiit Nieuwveen over: „Verantwoordelijkheids besef". MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks 5 uur is het dochtertje van den heer J. L. N„ toen zij plotseling achter een rijtuig vandaan kwam en den weg overstak om de Nassau- laan in te gaan, door een bestelauto van van Gend en Loos aangereden. Het meisje kreeg ernstige inwendige kneuzingen en een schouderfractuur. In het voormalige café „De Prins van Oranje" hebben langvingers kans gezien tijdens een verkooping een muntmeter te iichten. Vergadering „Stille Omgang". Onder groote belangstelling hield de pi. afd. van den Stillen Omgang een alg. ver AUTO IN DE SLOOT. Goed afgeloopen. In den nacht van Zondag op Maandag te circa 3 uur. is aan het Rijneveld, op de grens van onze gemeente en Aiphen een vrachtauto, geladen met boomen en plan ten. toebehoorende aan den heer L van Veen te Hazerswoude in de sloot eereden. In de cabine zaten drie personen, die zich spoedig uit hun benarde positie wisten te bevrijden, zoodat zij er mei. een nat pak en eenige snijwonden aan hoofd en han den afkwamen. Het ongeluk is veroorzaakt door den dichten mist. De wagen werd later in den morgen ge licht en weggesleept. Ongeluk op het voetbalveld. Onze plaatsgenoot P. de Bruin brax ttidens een voetbalwedstrijd te Gouda een zijner beenen De jongen werd ter behan deling naar het Van Itersonzieikenhuis te Gouda overgebracht. Padvindersavond. Door de ol. afd. van de Ned. padvinders, werd in hotel Klaassen voor een tamelijk goedbezette zaal een propaganda-avond gegeven. Na opening dioor den heer Frank, hield de heer Chr. Stofchuizen uit Leiden, dis trictscommissaris voor Rijnland een toe spraak. waarin hij het nut van een pad- vindersorganisatie uiteen zette. Na afwerking van een rijk gevarieerd programma, lieten enkele ouders hun kin deren inschrijven. De Duitsche Kerkstrijd. Voor de pi. afd. van de ver. .JDe Dage raad" hield de heer A. L. Constandsche in hotel „Neuf" een causerie over .De Duitsche Kerkstrijd". Door spr. werden uitvoerig verschillende toestanden oo kerkelijk terrein, zooals wij die reeds kennen uit die dagbladen be sproken. Enkele vragers werden beantwoord. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7