'1 Hapé is een uitkomst BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 7 Maart 1938 Vierde Biad No. 23910 S3 r £JKT=. rïSJS ;~t.-^Jü~s.aw KERK- EN 5CKOOLHIEUW5 79sfe Jaargang DICKIE DONS EX DE TOOVERVISCII H.M. de Koningin en het Prinselijk Echtpaar ter kerke. Onder het gehoor van de predikanten den Hertog en Blaauwendraad. H. M. de Koningin heelt gisterochtend onder gehoor van d.s. Den Hertog den jeugddienst in de Willemskerk te Den Haag bijgewoond. Zij woonde Zaterdagavond in het Ge bouw voor K. en W. een gedeelte van het Mengelbergconcert onder leiding van Bruno Walter bij. Ook Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gisterochtend, en wel voor het eerst sinds de geboorte van Prinses Beatrix, ter kerke gegaan. Zij bevonden zich onder het sehoor van ds. Ch Blaauwendraad, voor ganger der gemeente van de Ned. Herv. Kerk. De dienst onderscheidde ziöh in niets van een gewonen dienst. De predikant had als onderwerp van zijn preek gekozen Joh. 11 vers 50. De heer A. P. Staalman overleden. Oud-lid der Tweede Kamer. Gisteren is te Driebergen op 79-jarigen leeftijd overleden de heer A. P. Staal man, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De overledene was Kidder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. De samenwerking tusschen „Marine en Wetenschap". Onthulling van een gedenkplaat. In het Geographisc*» Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht heeft van middag onder groote belangstelling: de plechtige onthulling en overdracht plaats ;ehad van de gedenkplaat „Ma rine en Wetenschap", aangeboden door het Algemeen Ned. Comité „Onze Ma rine", als blijvende herinnering aan de reizen, welke prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz aan boord van Nederlandsehe onderzeebooten ten behoeve van de wetenschap heeft gemaakt. Zooals men zich zal herinneren, is eenige reken geleden een dergelijk monument onthuld op het terrein van den onderzee dienst te Den Helder. De gedenkplaat, aan de wetenschap aangeboden, is aangebracht aan den muur van de trappengalerij van het geographlsch instituut. De voorzitter van het eere-comdté, prof. ér. J. J. A. Muller, heeft het monument aan bet Geographlsch Instituut aangeboden. Hierbij overhandigde hij tevens aan prof. ér. ir. F. A. Vening Meinesz een album met «nige honderden handteekenirrgen van rooraanstaande personen uit binnen- en buitenland, die op deze wijze aan hun be langstelling voor het werk van den hoog leraar uiting hebben willen geven. De directeur van het Geographisch In- ituut, prof. dr. K. Oestreich, aanvaardde "mens het Instituut de gedenkplaat. Uit- rig schetste hij hierin de beteekents der ïen van prof. Vening Meinesz. Wij beschouwen, aldus spr., zijn waar nemingen, studiën en resultaten ais zeer belangrijke vorderingen op den weg naar de kennis der natuurkrachten. Wij zijn trotsch op U en Uw werk, zoo zeide spr. tot prof. Vening Meinesz. Maar evenzoo gaat onze dankbaar heid naar de Koninklijke Marine, die U dit werk mogelijk gemaakt heeft, die van haar hooge leiders af tof den ecn- voudigsten marinier in den dienst van Uw wetenschappelijk werk gesteld heeft. Het is een gelukkige gedachte, dat het Nederlandsehe Comité ,,Onze Marine" deze samenwerking hier voor toekomstige ge slachten wilde vastleggen in deze gedenk- Prof. Vening Meinesz gaf tenslotte uiting tan zijn gevoelens van groote dankbaar- beid en betuigde uitvoerig zijn erkentelijk heid voor de medewerking van de marine, de zij ook bewijzen wil aan zijn opvolger, éen heer Nieuwenkamp. Spr. eindigde met een eeresaluut aan (ommandanten. officieren, onderofficieren tn manschappen der onderzeeboot en, die zich zooveel moeite voor dit onderzoek hebben willen geven, maar die daarnaast door hun moed en bekwaamheid overal in het buitenland respect hebben afgedwon- Stn, en die tijdens deze reizen Nederland's (aam in de wereld hebben hooggehouden. FILMADVERTENTIES NIET AAN KEURING ONDERHEVIG. Conclusie van Gedep. Staten. Ged. Staten van Noord-Holland hebben Ihans een beslissing genomen Inzake de jrlncipieele kwestie, welke eenige weken ieleden bij hun college aanhangig werd Eemaakt. of flimadvertenties aan het oor deel der Centrale Commissie voor de filmkeuring zijn onderworpen. Gelijk gemeld, hadden B. en W. van Be- 'trwljk op grond van art. 11 der Bioscoop- 'et de aan het plaatselijk comité voor Kith. Sociale Actie verleende vergunning bt het geven van bioscoopvoorstellingen 'oor den tijd van een week geschorst, om dat de exploitant van de bioscoop in het v«eenigingsgebouw binnen den termijn 'in vijf jaar, nadat reeds een waarschu ring was gegeven, een nieuwe overtreding bid begaan. Tegen het schorsingsbesluit "is het comité bij Ged. Staten in beroep Women, omdat dit gebaseerd was op een 'izrschuwing, welke naar zijn oordeel ten '■'.rechte was gegeven, omdat daarop een fheelding voorkwam, welke door de Cen- |(ale Keuringscommissie niet was toege ven voor reclame. Volgens appellant stond de meening van 'en W., dat ook advertenties aan keuring !jin onderworpen geen enkelen steun in de «■"«oopwet. De waarschuwing moest der- "-he worden beschouwd ais niet te zijn "ieven, zoodat het schorsingsbesluit, innende op deze waarschuwing, on- behtmatig was. ,'n hun uitspraak hebben Ged. Staten ut> geheel met het standpunt van ap- Wlant vereenigd en het sohorsingsbe- üit van B "n W. van Beverwijk vernie ld. Wijlen de heer A. P. Staalman. De heer Staalman, geboren op 2 Nov. 1858 te Hellevoetsluis, kwam als 12-jarige jongen als klerkje in dienst bij den ge meenteontvanger te Nleuwediep. Na de vervulling van zijn dienstplicht, opende hij in den Helder een boekwinkeltje en boekbinderij en gaf een nieuw locaal blad uit. de „Er.tra Tijding" geheeten. Daarin oefende hij veel critiek uit op de militaire toestanden en hiermede verwierf hij zich meerdere bekendheid. Hij richtte te den Helder een afdeeling der A. R. Kiesver- eeniging op. Hij ontwikkelde zich tot een goed organisator en een vaardig spreker Bij tusschentijdsche verkiezingen werd hij in 1894 tot Kamerlid gekozen. Van 1394 —1905 wist hij gedurende zijn Kamerlid maatschap meermalen de aandacht op zich te vestigen, in het bijzonder wanneer het marine-aangelegenheden betrof. In 1905 werd hij leider van de Chr. Dem. Partij. Tot het Jaar 1922 Is de heer Staalman lid van de Tweede Kamer geweest, terwijl hij ook korten tijd lid van den Amsterdam - schen Raad was. HANDELSOPLEIDING WEGENS VESTIGINGSWET. De taak van de middenstandsbonden. Ter voorkoming van misverstand, reeds blijkende uit de door het Tweede Kamer lid. den heer Amelink, gestelde Vragen, verzoekt het Instituut voor Middenstands- ontwikkeling ons de aandacht er op te vestigen, dat de opleiding, zoowel voor het middenstandsdiploma algemeene handels kennis, als voor eventueele vakdiploma's, vrij is, Er is dus geen sprake van, dat te alen aanzien eenig monopolie is gegeven, of dat de opleiding in eenig opzicht aan banden is gelegd De taak van de Middenstandsbonden, resp. hun onderwijsinstellingen, met be trekking tot de handelsopleiding, bestaat hierin, dat zij over het geheele land, het zij zelfstandig, hetzij in samenwerking met bestaande onderwijsinrichtingen, oplel- dingiamogelijkheid hebben geschapen, waarvoor zij tegenover de beide betrok ken departementen verantwoordelijkheid op zich kunnen nemen. Bovendien trach ten zij op deze wijze aan de deelnemers behoorlijk onderricht door bevoegde leer krachten binnen redelijken termijn en tegen matige vergoeding te waarborgen. Dit is mogelijk door een sluitende orga nisatie over het geheele land, welke haar ervaring en bijstand van deskundige me dewerkers ten dienste van de eigen oplei dingscursussen stelt. Daarnaast kunnen uiteraard ook ande ren de opleiding ter hand nemen, doch deze blijft voorshands zonder controle en centrale leiding. Aangezien gebleken is. dat naast serieuze opleiders vele beunhazen optreden, waardoor de mogelijkheid van ernstige teleurstelling voor de cursisten geenszins uitgesloten is, bevelen de bon den uiteraard in de eerste plaats hun eigen cursussen aan. Daarbij wettigen de groote kosten, welke hiervoor moeten wor den gemaakt dit onderwijs moet het nog zonder overheidssubsidie stellen en de risico's, welke in het algemeen midden- standsbeiang worden aanvaard, een re- auctie op het examengeld voor de deelne mers aan eigen cursussen, die op andere wijze reeds hun aandeel in deze kosten bijdragen. Overigens wordt de organisatie der examens, mede door het toezicht van het departement van Economische Zaken, met de grootst mogelijke objectiviteit en des kundige zorg, zonder aanzien des per- soons, ter hand genomen. VERGADERING CHR. WERKGEVERS VERBOND. Rede van den heer A. Borst Pzn. Het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland heeft heden ter herdenking van het 20-jarig bestaan een buitenge wone alg. vergadering gehouden in kasteel „Oud-Wassenaar". De voorzitter van het Verbond, de heer A. Borst Pzn., hield een rede, waarin hij het ontstaan van het Verbond schetste. Hij wees er op. dat de Prot. Chr. Werk- vers zich voortdurend te beraden hebben over sociale vraagstukken, die overheid en bedrijfsleven nauw verbinden. Men bevor dert nu eenmaal het beginsel der chris telijke solidariteit niet met dwangmidde len. Nergens is ook het bedrijfsleven slech ter mee af dan wanneer het van boven af door den staat ln sociaal of econo misch opzicht zou worden „gemaszregelt". Voorts wees hij er op, dat Nederland voor de industrie steeds blijft aangewezen op den internationalen handel en ver keer. Het vindt daarin éèh van zijn voor naamste welvaartsbronnen en zal zeker, ook bij het streven naar meerdere welvaarts ontwikkeling er rekening mee hebben te houden, dat een algeheele ordening (stel dat zulks voor eenig land ter wereld mo gelijk wasi voor ons niet mogelijk zal blijken. Alleen in samenwerking met andere landen is het misschien mogelijk door bi laterale verdragen geleidelijk te komen tot een meer geordend stelsel van export en prijsvorming dan het huidige. Na twintig jaren van sociale en econo mische moeilijkheden wekt spr. op tot ontwikkeling van energie en werkzaam heid. God dankend voor den zegen aan land en volk in deze twintig jaren geschonken, gaat de Chr. Werkgeversorganisatie voort In de richting, die in haar beginselpro gram tot uitdrukking is gebracht, in ver trouwen op God. die nimmer beschaamt dengene. die op Hem vertrouwt. Hierna sprak dr. H. Coiijn de vergade ring kort toe, een enkele historische her innering ophalend. Laatste spreker in de morgenvergade ring was oud-min. Jhr. mr. D. J. de Geer. lid der 2e Kamer, die sprak over: „De be- teekenls van het Christe.ijk beginsel voor het staatkundig en maatschappelijk leven-' waarna men zich aan een lunch veree- nlgde. Om half drie ving de middagvergadering aan waarin verschillende sprekers een korte toespraak h.eiden over de verhou ding van hun organisatie tot het jubilee- rend Verbond. Het 2e Kamerlid, de heer J Bakker van Menaldum. sprak over de Chr. Hist. Unie, het 2e Kamerlid de heer J. Schouten van Rotterdam, voor de Anti- Rev Partij, het 2e Kamerlid, de heet Chr. v d. Heuvel van Den Haag, voor den Chr. Boeren- en Tuindersbond, het 2e Kamer lid. de heer C. Smeenk van Arnhem, voor het Ned. Werkliedenverbond „Patrimo nium", en de heeren A. Stapelkamp en P. J Nahuisen, beiden van Utrecht en W. C. Scheeren van Den Haag. resn. voor het Chr. Nat. Vakverb. de Chr. Nat. Werk mansbond en den Chr. Middenstandsbond. 7264 CIngez. Med.) zonder moeilijke omstandigheden, waaron der het hotel-, café- en restaurantbedrijf, alsmede het vreemdelingenverkeer te lijden hebben, door verlaging van accijns zouden worden verlicht. Tot teleurstelling van alle belanghebben den werd aan dit verzoek in het afgeloopen jaar geen gevolg gegeven. In verband met de toezegging van den minister echter, dat het nemen van een r»n fTprficMiiPArH on hi Pr c^pHirr tprrp™^* <gr.opn.> z.uu «ei umroeponcest J4Ö VOOR DINSDAG 8 MAART. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. AVRO-Ult- zendlng 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Ensemble W. Kok 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Ensemble W. Kok 12.30 op gedistilleerd en bier spoedig tegemoet kan worden gezien, verzocht de Kamer den minister in het belang van het zeer groote aantal hierbij betrokkeh bedrijven, om het tot-stand-komen dezer bereids in het uit zicht gestelde accijnsverlaging zooveel mo gelijk te bevorderen, nog vóór den aan vang van het aanstaande zomerseizoen. VERSPREIDE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is met het s.s. ..Al- waki" van Van Nievelt. Goudriaan en Co.'s Scheepvaart-Maatschappij de heer G. P. Bon, tot voor kort parlementair redacteur van „De Residentiebode", voorzitter van de Ned. R.-K. Journalistenvereniging en secr. van het Diocesaan Kruisverbond in het bisdom Haarlem, met zijn gezin naar Brazilië vertrokken, waar hij zich met zijn gezin gaat vestigen. Bij K. B. van 4 Maart 1938 is met in gang van 1 April 1938 benoemd tot burge meester der gemeente Krommenie de heer J. Kalff UIT NED. OOST-INDIË DE GOUVERNEUR-GENERAAL NAAR SUMATRA. BATAVIA. 5 Maart (Anete/A.N.P.) De gouverneur-generaal en zijn gezelschap be gaven zich aan boord van den gouverne- mentsstoomer „Rigel" voer de reis naar Sumatra. Het schip vertrok van Tandjong- Priok. begeleid door den toroedobootjager ..Kortenaer". ALGEMEENE VERGADERING VAN „DE HOLLANDSCHE MOLEN" Zaterdagmiddag heeft de Ver. „De Hol- landsche Molen" in Krasnapolsky te Am sterdam haar jaariijksche algemeene le denvergadering gehouden. Gelukkig kan men constateeren aldus de voorzitter, mr. P. S. van Tienhoven dat de liefde en de zorg voor het aloude maalwerktulg weer zijn opgewekt bij de molenaars, waarvan de meesten bij den aanvang van het bestaan der vereeniging overtuigd waren, dat aan de verdwijning van den Hollandschen molen niets meer was te doen. omdat moderne uitvingen den molen moesten verdringen. Thans mag geconstateerd worden, dat In vele gevallen de verbeterde molen moderner is dan de moderne olie- en eïectrische motoren, ter wijl de drijfkracht van den wind niet on derhevig is aan prijsverschillen, maar on veranderlijk den mensch kan dienen, mits de molen op juiste wijze de windkracht kan omzetten in drijfkracht. Na het uitbrengen van het flnancieele verslag, waarin o.a. de geringe flnancieele I steun van sommige provinciale instanties werd betreurd, bracht de secretaresse, mej. E. F. Caro. het jaarverslag uit. Het afgeloopen jaar kenmerkte zich door het behoud van talrijke korenmolens als gevolg van herstel en moderniseering. Ge lukkig konden ook enkele poldermolens aan de groep behouden molens worden toege voegd. Het ledental liep andermaal terug; de vereeniging telt op het oogenblik nog slechts 467 jaarlijks contTibueerende leden, die een inkomen gaven van f. 2957Het verslag constateert verder, dat de herleving van den windmolen in Duitschland vasten voet begint te krijgen en in België steeds 'oeter gaat. In Duitschland zijn verschil lende molens door Nederlandsehe molen makers verbeterd. In België wordt nog deze maand een „Ver. „De Belgische Molen" op gericht. Aanvragen om inlichtingen voor den bouw van Hollandsche molens zijn in gekomen uit Amerika. Britsch-Indië, Grie kenland en Zuid Afrika. Het verslag somt verschillende sympto men op, die duidelijk wijzen op een steeds toenemende belangstelling voor molens als sieraad van ons Hollandsche landschap Alle aftr. bestuurders werden bij acel. herkozen, terwijl besloten werd, het alge meen bestuur met zes leden uit te .breiden. Als nieuwe bestuursleden werden bij accl. benoemd prof. Huysken uit Delft, dr. Bie- rens de Haan en dr. Tadema uit Haarlem, dt heer Sandifort. lid van de Prov. Staten van Z. H„ de majoor van het wapen der Genie de Man en mr. Hoekstra, burge meester van Baarderadeel in Friesland. De voorzitter deelde mede. dat binnen kort zal worden overgegaan tot het uitrei ken van fraai uitgevoerde certificaten aan degenen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor het behoud van windmolens. Het eerste exemplaar wilde hij c-chter thans reeds uitreiken aan den voorvechter voor het behoud der oude mo lens in België, den heer Ronse, wiens doch ter aanwezig was. Onder applaus overhan digde de heer van Tienhoven het certifi caat aan mej. Ronse. Na de pauze hield de heer G. J. Honig, conservator der Zaanlandsche Oudheid kamer te Zaandijk een voordracht over Jan Adriaansz. Leeghwater. REM. BROEDERSCHAP. Tweetal te Vlaardlngen mej. ds. A. M L. Frevel te Dokkum en W. J. H. Hubeek te Frie- drichstadt a.d. Eider. GEREF. KERKEN. Beroepen te Amersfoort (3e pred. Holderda te Kantens. pl.) B. PREDIKANTEN MET EMERITAAT. Naar wij vernemen heeft ds H. v. Ree- nen. Geref. predikant te Sleeuwijk, bij de classis Almkerk zijn emeritaatsaanvrage ingediend. Ook de nestor van de Ned. Herv. predi kanten van Breda. ds. G. v. Dijk Azn. heeft met ingang van 1 April a-s. eervol emeri taat aangevraagd. Ds. v. Dijk werd in 3 874 geboren en in 1899 candidaat in Friesland, om 17 Sept. van dat jaar te Losdorp het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1904 naar Spannum. welke standplaats in 1921 met Lisse verwisseld werd. Sinds 26 April 1931 dient ds. v. Dijk de gemeente van Breda. Ds. v. Dijk is praetor van den ring Breda. Knipcursus 3.45 Het Lyra-trio 4.30 Kin derkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 Het Omroeporkest en solist 7.00 Voor de kin deren 7.05 Dansmuziek (gr.pl.) 7.30 Engel- sche les 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. gramofoonpl. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein 9.20 Gramofoonpl. 10.00 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein 10.30 Schaakcursus 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gramo foonmuziek. Hilversum II. 301.5 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten, solist en gramofoonmu ziek 2.00 Voor de vrouw 3.00 Modecursus 4.00 Gramofoonmuziek 5.05 KRO-Kamer- orkest en gramofoonpl. (Om 5.45 Felicitatie- bezoek» 6.40 Esperantoles 7.00 Berichten 7.15 Vervolg concert 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ONP Mededeelingen 8.15 Lijdensmeditatie 9.30 KRO-Symphonie-or- kest en solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Gramofoonmuziek 10.50 ..Terugblik en toe komstbeeld van de M.I.V.A.". causerie 11.00 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest 11.25 12.00 Gramofoonmuziek, Droitwich 1500 M. 11.20—11.45 Orgelspel 12.05 Viool en piano 12.35 Radiotooneeï 12.50 Harold Sandler's Weensch octet 1.35 2.20 Gramofoonmuziek 4.20 Boekbespreking 4.35 Gramofoonmuziek 4.50 Arthur Dulay's kwintet en solisten 5.20 Zang 5.40 Walter Collins' orkest 6.20 Berichten 6.45 Ernesto Rittez' Cubaansch orkest en solisten - 7.20 Piano voordracht 7.50 ..What do we mean by civili sation?". causerie 8.10 Saxofoon eri piano 8.20 ..Golden Rose", operette 9.20 Berich ten 9.40 „America speakscauserie 10.00 Sportreportage 10.20 BBC-ï/'-vmonie-orKest en solist 11.10 Gramofoonmuz. jk 11.35 Grosvenor House dansorkest 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris 1648 M. 7.50. 8.55—9.40. 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.40 Het Giar- dino-orkest. 'Om 1.50 Zang) 3.05 Vioolvoor dracht 3.20 en 4.20 Zang 4.35 Altviool voordracht 5.20 Locatelli-orlcest 8.35 Het Brussels kwartet 9.05 Radiotooneeï. Keulen 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 J-Tagestedt's Amusementsorkest 11.20 Om- roepkleinorkest 12.35 Omroepdansorkest i 1.35 Schrammelensemble 3.20 Omroeporkest en soliste 5.20 Viola da gamba en cembalo 6.30 Gramofoonmuziek 7.5011.20 H. Ha- ges tedt's dansorkest. Keuls Pianoduo. Keuls Accordeonkwartet en solisten. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonor- kest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsalonorkest 6.50 Gramofoonmuziek 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsympho- nieorkest en solist 10.30—11.20 Gramofoon muziek 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 'tot 2.20» 5.20 Orgelconcert 6.35 Gramofoon muziek 6.50 Omroepdansorkest 7.10 Gra mofoonmuziek 8.20 Omroeporkest en soliste 9.50 Radiotooneeï 10.3011.20 Gramofoon muziek. Deutschlandsender 1571 M. 6.50 Bulgaarsch- Duitsch-concert. m.m.v. het Omroeporkest, solisten en sprekers 8.20 Berichten, politiek dagbladoverzicht 8.35 Muzikaal cabaret 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.2011.20 H. Hagestedt's orkest, accordeonkwartet, pianoduo en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 8 Maart. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. DE DOOP IN DE AFfcEELINGEN VAN DEN NED. PROT. BOND. ADRES TOT VERLAGING VAN ACCIJNZEN OP BIER EN GEDISTILLEERD. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor'VGravenhage heeft een adres gezon den aan den minister van Financiën, waar in er op wordt gewezen, dat reeds op 15 Maart 1937, de Kamer in samenwerking met 29 andere Kamers van Koophandel en Fabrieken zich telegrafisch tot den ambts voorganger van den minister heeft ge wend, met het verzoek, op korten termijn over te gaan tot verlaging van den accijns op bier en gedistilleerd. Bedoelde 30 Kamers van Koophandel spraken het vertrouwen uit, dat nog vóór den aanvang van het zomerseizoen (te bij- 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 9.50 Keulen 10.35 Parijs R. 11.05 Lon don Reg. 11.50 Parijs R. 12.05 Radio Naar wij vernemen heeft het hoofdbe- P.T.T. Nord 12.20 Parfjs R. 13.20 Brussel stuur van den Ned. Protestantenbond in ,vl) 1420 Radio P.T.T. Nord 15.05 Parijs zijn jongste vergadering besloten onder- 5" T 15,20 ifoS i16,2^, Parijs,„Ro«"^ 16,-50 handelingen aan ie knoopen met de Re- BrÜJelJvT- wi'o (VU v- Broederschap en de Ver- 19 50 London Reg =0 20 Bari of London Reg. eemging van Vrijz. Lutherschen om de be- 4e Programma: 8.00 Brussel 'VI 9 20 dientng van den H. Doop in de afdeelingen Diversen 10.35 Droitwich 11.50 London R. van den Ned. Prot. Bond mogelijk te ma- 12.50 Droitwich 14.20 London Reg. 16.50 ken, daar de Doop in htm gemeenten niet Droitwich 19.50 Keulen 21.20 Droitwich bindt aan het kerkgenootschap maar aan de algemeene Christ, kerk. FERERATIE VAN DIACONIEËN. Dr. J. B. Slotemaker de Bruine. Minis ter van Onderwijs, heeft de wensch te ken nen gegeven in verband met zijn veelom- vattenden arbeid af te treden als voorzitter van de Federatie van Diaconieën in de 21.40 Keulen 22.20 Droitwich. Ned. Herv. Kerk. Het bestuur besloot daar op naast minister Slotemaker een vice- voorzitter te benoemen, die naast en met hem het voorzitterschap bekleeden kan, Dr. Slotemaker de Bruine vereenigde daar mede. Tot vice-voorzitter werd benoemd jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford te Utrecht. 3. Dickie hullce nu niet meer; hij praatte en hij lachte weer en er kon op dezen frlsschen ochtend ook niets zoo prettig zijn, als een leuke wandeling in den zonneschijn. Maar je begrijpt, dat hij soms nog wel eens even dacht aan zijn droom van dezen nacht. „Er woont hier in de buurt geen mensch, zoover je ziet", zei hij „en dat ik hier een vriendje zal vinden geloof ik niet." „Nu", zei Thijsje, „wij zullen naar het bosch toe loopen en daar komen wij nog wel iemand tegen, naar ik wil hopen."

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13