cW4 ^oc^t4^„MIJHHARDTJESM De heer Rous vertelt LEfDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag Maart PARLEMENTAIR OVERZICHT gemengd nieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS REISBUREAU LINDEMAN N.V. Sportvliegers hadden veel slecht weer Ze hadden vaak veel ellende met de papieren door arg waan van autoriteiten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Zal de Nachtegaal nu zwijgen Eerste Kamer. Groote graandiefstallen te Delfzijl. de begrooting van buiten- i" ^en '°°P der jaren pl.m. 30 ton landsche zaken aangenomen graan verduisterd. Reeds geruimen tijd deden allerlei geruchten de ronde omtrent diefstal op ruime schaal van groote partijen graan afkomstig van ladingen, welke van Delfzijl uit werden vervoerd naar de plaatsen van bestemming. Het zou hier niet een enkel geval betreffen, maar een reeds ccnige jaren loopende dief- stallenreeks, waarin tal van personen de hand moesten hebben. De marechaussee en de politie uit Delf- aiji en enkele andere gemeenten hebben thans licht in deze zaak gebracht en zijn er in geslaagd, op tal van personen de hand te leggen, die op de een of andere manier bij deze diefstallen zijn betrokken. (Van onzen parlementairen medewerker). Tijdens de behandeling der Begrooting van Buitenlandsche Zaken heeft ook nog de heer Nivard de verhouding tot België besproken en daarbij in het bijzonder en met de bekende argumenten op de haven- belangen voor verschillende onzer steden gewezen. Elke regeling, die tot stand komt. zal voor deze belangen op bevredigende wijze moeten zorgen. Uit het antwoord van Minister Patijn, gegeven nadat ook nog de heer Van Ves- sem zijn Inzichten inzake de buitenland sche politiek had doen kennen, willen wij enkele punten aanstippen. Natuurlijk heeft hij zijn beleid met be trekking tot Italië en Abessynië verdedigd, gelijk hij dit trouwens vroeger al deed bij de behandeling der interpellatie-Vorrink. Hij ontkende de bedoeling te hebben ge had. met opzet In te gaan tegen de poli tiek van den Engelschen minister Eden. Wat de bekende verklaring der Duitsche Regeering tegenover België betreft, stelde de Minister nogmaals in het licht, dat Ne derland aan een soortgelijke verklaring geen behoefte had. en geen behoefte zal krijgen; wij behoorden trouwens niet tot de Locarno-mogendheden. Uitdrukkelijk deelde de Minister mede wat de verhouding tot België betreft, dat de Regeering aan geen enkele af spraak is gebonden met betrekking tot het memorandum van 1929. De -Mini-S ter hoopt dal de onderhandelingen hervat zullen worden, maar op bijzon derheden verklaarde hij thans niet te kunnen ingaan. Ook wat onze havens, speciaal Rotter dam betreft, zeide hij het thans verstan diger te achten, om te zwijgen; wat het graanvervoer betreft, zijn er echter on derhandelingen loopende. waarvan de Re geering op een bevredigenden afloop hoopt. In verband met het bekende art. 16 van het Volkenbond-pact verklaarde de Mi nister uitdrukkelijk: Dat Nederland zich voorbehoudt, in elk geval geheel zelfstandig en naar de omstandigheden te beoordeelen, of een vreemde troepenmacht op ons grondgebied zal worden toegelaten. De Minister heeft betoogd, dat, onder den druk der gewijzigde internationale omstandigheden, het begrip neutraliteit en de daaruit voortvloeiende verplichtin gen eenige wijziging hebben ondergaan, maar dat het vliegen van vreemde vlieg tuigen in oorlogstijd over een neutraal land, met de neutraliteit in strijd is, acht onze Regeering onmiskenbaar. En wat de toekomst van den Volken bond betreft, verklaarde de Minister niet te gelooven, dat het schrappen van art, 16 bepaalde landen zou doen toetreden (prof. Anema was niet voor schrapping), maar voor faoultatief-stelling van dat artikel i. Krachtig waarschuwde de Mi nister er tegen, om zich in zijn gevoelens inzake de buitenlandsche politiek door haat te laten drijven, ook niet tegen fas cisme en nationaal-socialisme. Want wie In Geneve wat wil bereiken, moet over te genstellingen heenstappen! riep hij uit. In zijn repliek heeft de heer Vorrink erkend, dat ook hij in den Volkenbond geen strijd tegen het fascisme zou willen. De Kamer heeft de begrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen, maar de nationaal-socialislcn lieten hun tegenstem notuleeren. Een installatie en een aantal bescheiden in beslag genomen. Ofschoon tot tweemaal toe een geheime zend-installatie in beslag is genomen, gaan de clandestiene uitzendingen van den al gemeen bekend geworden Hengeloschen „Nachtegaal" rustig door. Hierin hebben justitie en politie aanleiding gezien tot iiet Instellen van een uitgebreid onderzoek ten huize van J. P aan den Krabbenbos- weg, die tot In wijden omtrek als de .ge heime zender" naam heeft gemaakt. Aan dit onderzoek namen deel de rechter-com- missarls en de officier van justitie te Almelo, de commissaris van politie alhier I en een aantal rechercheurs, agenten en ambtenaren van de P T T. Men trof inder- daad een geheime zend-installatie aan, die onder een divan verborgen was en ver schillende bescheiden, die betrekking ble ken te hebben op de clandestiene uitzen dingen Een en ander werd in beslas ge nomen. Tweede Kamer. INDISCHE BEG ROOTING. De Kamer heeft zich gisteren verder vermeid in de Indische aangelegenheden, In de replieken op het algemeen debat zullen wij niet meer treden; wij deelen alleen nog iets mede uit de dupliek des Ministers. Nogmaals heeft de Minister verzekerd, dat de maatregelen inzake de verdere economische samenwerking tusschen Ne derland en Indië met kracht ter hand zullen worden genomen; de voorbereiding daartoe zal grondig geschieden. En even eens stelde hij opnieuw in het licht, dat er geen financieele „harmonica-politiek" mag worden gevoerd: groote sprongen in Inkomsten en uitgaven; de verschillende landsbedrijven zullen goed doen, zich op het kweeken van reserves toe te leggen. De financieele toestand is zeker niet on bevredigend, maar des te meer is groote voorzichtigheid geboden. Inzake de pen sioenen verklaarde de Minister, voor de toekomst geen bepaalde en bindende ver klaringen te kunnen afleggen, doch hij sprak de hoop uit, dat het niet noodig zal zijn, later opnieuw tot korting over te gaan. Wat de industrialisatie in Indië be treft verklaarde de Minister, dat het zwaartepunt daarvan niet bij de groot-, rnaar bij de klein-industrie moet liggen. Een verdere herziening van het Indische staatsrecht kan thans niet in overweging worden genomen aldus de Minister want eerst moet het effect der staats- rechterlijke hervormingen in de buiten gewesten worden afgewacht. Of zooals de Minister ln eersten termijn uitdruk te Indië moet nu eerst in de nieuwe staatkundige organisatie ingroeien. Er is daarna nog geruinien tijd gede batteerd bij de afdeeling „Justitie", waar bij verschillende sprekers allerlei sociale belangen hebben bepleit, punten met be trekking tot de sociale weigering en in zonderheid ook wat de uitbreiding der ar beidsinspectie betreft; deze laatste achtte men noodzakelijk, om vele misstanden, waarvan het bestaan officieel is gecon stateerd, te bestrijden. Met wat uitvoeriger bespreking zullen WO wachten, tot de Minister heeft geant woord. De ontdekking van diefstal van oud koper heeft den stoot gegeven tot het opsporen van de graandieven. In Groningen werd nl. een groote partij van meer dan 1.000 K G. oud koper in beslag genomen, welke van diefstal afkomstig was. Dit leidde tot de aanhouding van drie personen, die ook de schuldigen bleken te zijn. Dit koper was afkomstig van de katoenfabriek De Eendracht te Appingedam. Bij verder verhoor kwamen ook ver schillende bijzonderheden aan het licht betreffende graandiefstallen van zeer grooten omvang, gepleegd in de jaren 1935 en 1936 in Delfzijl en om streken. Het bleek, dat deze lieden inrelatle ston den met schippers, die graan vervoerden, dat uit Memel en Embden naar Delfzijl was getransporteerd. Reeds tijdens het overla den in de haven van Delfzijl werden groo te hoeveelheden graan verduisterd. Deze schippers wisten op het traject Delfzijl Amsterdam, door een manoeuvre met de zegels, voortdurend aanzienlijke hoeveel heden aan de vracht te onttrekken. Het gestolen graan werd voor lagen prijs aan opkoopers verkocht, die het op hun beurt weer verkochten aan bakkers en molenaars te Delfzijl en omstreken. Op deze manier werd in 1935 en 1936 ruim 30 ton graan verduisterd. Tal van personen zijn ver hoord en nog steeds vindt de politie aan leiding nieuwe verdachten aan te houden en aan een verhoor te onderwerpen, temeer omdat nu ook andere diefstallen aan het iicht komen, zooals diefstal van chilisal- peter. Op deze wijze hoopt men een eind te maken aan de geheimzinnige diefstallen te Delfzijl en omstreken. DE FRAUDE BIJ DE THERMION RADIO LAMPENFABRIEKEN. De Commissarissen deden aangifte. Wat betreft de malversaties gepleegd bij de Thermion Radioiampentabrieken te Lent bij Nijmegen, vernamen wij van officieele zijde, dat de fraudes zóó in gewikkeld zijn, dat de omvang der ver duisteringen nog niet aan te geven is. De fabrieken blijven gesloten tot de balans is opgemaakt en kan vastge steld worden, hoe de zaken nu eigen lijk staan. Naar wij vernemen zal de sluiting van de fabriek tot Maandag a.s. duren. Zater dag zullen de loonen normaal worden uit betaald. In verband met de vele geruchten om trent deze zaak deelt ir. D. C. Varenkamp, directeur van de Thermionfabrieken, aan wien wegens de reorganisatie eervol ont slag werd verleend, ons het volgende mede: Jongstleden Vrijdag werd mijn mede directeur de R, gearresteerd ondër verden king van fraude. De aangifte geschiedde namens commissarissen van het bedrijf. Deze aangifte heeft niets te maken met de reeds vroeger in de bladen vermelde dief stallen, door enkele leden van het perso neel gepleegd. Ook het bericht, dat de di rectie in de zaak van de gepleegde dief stallen niet de noodige voortvarendheid heeft betracht, is onjuist, daar dit onder zoek op instigatie van den heer Varenkamp door de politie van Eist met kracht is voortgezet. Zaterdagavond werd ook R., di recteur van het verkoopkantoor van Ther- nnon-Megatron. gearresteerd, als verdacht van medeplichtigheid aan de bovenbedoel de fraude. Het noodlottige schot te Ede. De begrafenis van het slachtoffer. Geen straf gevraagd. Zooals men zich zal herinneren, is Za- Ltrdag de dienstplichtige soldaat ivan Deu- tekom. woonachtig te Sint Pancras bij Alkmaar, te Ede bii een stoeiparty met een kameraad om het leven gekomen De jongen werd door een schot uit een geweer in het wachilokaal doodelijk getroffen. Gistermiddag werd op de begraafplaats te Sint Pancras het stoffelijk overschot ter aarde besteld Het kleine dorpje was vrij wel geheel getuige van deze droeve plech tigheid Aan d? groeve werd gesproken door overste W van Steensel ran der Aa. gar nizoenscommandant te Haarlem, die den minister van Defensie vertegenwoordigde, den kapitein Lohmeyer. den compagnies commandant van den overledene, door ds. Molenaar uit Halfweg in diens kwaliteit van veldprediker en als oud-dorpsgenoot en door den heer J. Kroonenbrug. burge meester der gemeente. Deze laatste deelde mede. dat de ouders verzocht hadden aan de militaire autoriteiten, om den jongen die het doodelijk schot gelost had geen straf toe te kennen, omdat het hier een zuiver ongeluk betrof en deze .iongen al genoeg gestraft is voor zijn heele leven. De sergeant Jansen en de hoornblazer Nijhuis vertegenwoordigden de kamerge- nooten van den overledene. FILMSTERREN GEVRAAGD Heel wat meisjes bedot! Voor de zooveelste maal zijn jongedames met filmaspiraties er in geloopon. Dat het geval nog zonder al te veel narigheid is afgeloopen. is te danken aan het voort varende optreden van de politie van het bureau Leldsclieplein te Amsterdam, die den 29-jarigen Amsterdamschen postbode, die er wat bii wilde verdienen, alvorens hu veel slachtoffers kon maken, verdacht ■van poging tot oplichting, heeft ingesloten. Deze man trachtte per advertentie in aanraking te komen met jongemeisjes, die voor de film zouden willen optreden en daarenboven nog twintig gulden per week verdienen. De jongedames, die solliciteerden, wer den uitgenoodigd zich aan een adres op den Overtoom, waar de „Impres- sarlo" voor een rijksdaalder per week oruder valschen naam een kamertje had gehuurd, te vervoegen en de aspirant-filmsterren kwamen vol goede hoop uit Rotterdam, Haarlem, Den Haag en andere plaatsen naar de hoofdstad gereisd. Zij bleken alras aan de gestelde eischen te kunnen voldoen en werden aangenomen op een honorarium van twintig gulden per week. Daarna nam de man nog even de maat voor de toiletten en schoentjes, welke immers de eerste be ginselen voor een filmcarrière beteekenen. En daarvoor moest natuurlijk een zekere som worden gestort, hetgeen zoo werd af gesproken per postwissel zou geschieden. De politie stelt thans een onderzoek in naar het- aantal op deze wijze ingekomen postwissels. JUFFROUW TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Bij den bekenden ouden Burcht te Wedde (Tellingen) vond een tragisch ongeluk plaats Mej. M. de Ruiter bracht een bezoek aan de bewoners van den Burcht. Na haar vertrek moet zij. waarschijnlijk door de duisternis misleid, met haar fiets in de burchtgracht zijn gereden, waaruit men haar gistermorgen levenloos heeft opge haald. KOKEND WATER OVER HET LICHAAM GEKREGEN. De 44-iarige mei, W. V. uit de Van Swin- denstraat in Den Haag heeft gisteravond bli het, verplaatsen van een emmer, een hoeveelheid kokend water over het lichaam gekregen Zij werd met ernstige brand wonden naar het R K. Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. RIVIÉR A-P1AN 14 dagen individueel* relren Vertrek eiken I.c - nfiiT" Vrijdag en Zaterdag MB ■BHaMB Prijzen vanaf IWDEWAW I 93.-(2e kl. trein) Breestraat 151 - Telef. 604 5468 tlnsez Mcd.) ERNSTIG MOTORONGELUK TE AMSTERDAM. Eén zwaargewonde. Eenige minuten vóór middernacht is op den N. Z. Voorburgwal bij de N. Z. Kolk te Amsterdam een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een motorfiets kwam daar in bot sing met een personenauto, waarbij de be rijder, een ongeveer 30-jarige Rotterdam mer en zijn duopassaglere tegen den grond werden geslingerd. De man werd met een zware hersenschudding en een groote hoofdwonde opgenomen cn door den ge neeskundigen dienst naar het Binnengast huis overgebracht. Zijn toestand was hoogst ernstig. De vrouw kreeg een hoofd wonde en is eveneens naar genoemd zie kenhuis vervoerd, vanwaar zij,.na verbon den te zijn, naar huis kon gaan. De inzit tenden van de auto bleven zonder letsel. Beide voertuigen werden ernstig be schadigd. BOOTJE MET TWEE JONGELIEDEN OMGESLAGEN. Beiden verdronken. Te Marly (België) is een bootje, waarin twee jonge mannen op het kanaal voeren, omgeslagen, waardoor beide inzittenden te water raakten en verdronken. Een der bei de slachtoffers is een Engelschman, Phi lip Clarke, de andeT is een Nederlander. Ernest Hoffmann gehceten, wonende te Sikerbeek. De politie heeft op de plaats des onheils gedregd, doch alleen het stoffelijk over schot van Hoffmann kon worden gevonden BUITENLANDSCH GEMENGD. Noodweer in Californië. Reeds vele slachtoffers. Gedurende vier dagen wordt Zuid-Cali- fornië geteisterd door noodweer. Hevige regens veroorzaken overstroomingen. Reeds zijn 16 personen om het leven' gekomen, terwijl nog 7 menschen worden vermist. Vele huizen liggen geheel geïsoleerd. Hollywood is geheel overstroomd. Het Roode Kruis heeft hulpdiensten ge organiseerd. De schade wordt op 2millioen dollar geschat. Vele bekende filmartisten zijn ln hun huis ingesloten. Alle luchtdiensten op Los Angeles zijn gestaakt, terwijl ieder autoverkeer onmogelijk is. Voorts zijn de telefoonleidingen vernield. Twee treinen van de Southern Pacific zijn ingesloten in de pas van Santo Susan na; een andere trein, waarin zich 250 reizi gers bevinden, is te Indio ingesloten Het overstroomde gebied heeft thans reeds een oppervlakte van 10,000 vierkante meter bereikt. 7001 (ïngez. Med.) Na de huldiging der Indische sportvlie gers W. D. Rous en H. A. Soutman op Schiphol, waarbij deze nog door verschil lende autoriteiten waardeerend zijn toe gesproken en geschenken zün aangeboden, hadden wii in het gezellige clubgebouw van de aeroclub even gelegenheid den heer Rous enkele bijzonderheden omtrent zijn vVucht te vragen. De vlieger, die het voornemen heeft zich hier te lande te vestigen en mede in ver band hiermede besloot om zijn toestel zelf over te vliegen, vertelde, dat hij bij de voorbereiding van de vlucht zeer veel hulp heeft gehad van de KIM.-vliegers, met name vooral van Parmentier. Over het algemeen waren de weersomstandigheden erg slecht geweest. Reeds den eersten dag toen van Batavia via Singapore naar Alorstar werd gevlogen was het weer verre van gunstig geweest. Den tweeden dag werd Rangoon bereikt, waarna den derden dag tot Gaya werd gevlogen. Tij dens deze laatste etappe zoo vertelde de heer Rous moest ik voor de eerste maal sindis ik vlieg geheel op de instrumenten afgaan. Dat was boven de golf van Chit- tagon. waar een dichte mist elk uitzicht belemmerde. Maar we kwamen er gelukkig goed doorheen. In Gaya (Britsch Indié) begon de groote ellende met de papieren. •Deze hebben op bijna alle vliegvelden groote moeilijkheden veroorzaakt. Opvallend was het daarbij hoe argwanend men was. Soms moest vele uren worden gewacht, voordat men deze wilde aifteekenen. Zoo biiv. in Karatsji. het eindpunt van den vierden dag en vooral ook in Bushir, waar den vijfden dag werd overnacht. Den zesden dag zoo vertelde de heer Rous verder was het weer bijzonder slecht. We hadden te kampen met een tegenwind van 85 KM. en waren hierdoor gedwongen om ln het midden van de woestijn bij het pompstation h 5 een tus- schenlanding te maken. Den zevénden dag bereikten wij Alexandrië, vlogen den volgenden dag over Libye, landden in ïlamsit en over nachtten tenslotte in Rengkasi. Gedu rende deze hccle etappe hadden de vliegers behalve de woestijn, niets anders dan forten en soldaten gezien. Zoowel in Hamsit als Rengkasi waren de autoriteiten zeer argwanend ge weest en het had den vliegers de grootste moeite gekost om de haven autoriteiten ervan te overtuigen, dat zij maar gewone sportvliegers waren en dat van spionnage of andere bij zondere voornemens hoegenaamd geen sprake was. Via Sardinië. Corsica en Cannes waren de vliegers den tienden dag Dinsdag in Dyon geland om gisterochtend in bijna 4 uur de laatste etappe naar Holland en daarmede de geheele vlucht te vol brengen. Op Yperrburg hoorden zij voor het eerst van d° vliegramp, welke heeft plaats gehad en welke vijf menschenlevens heeft gekost. Dat dit nieuws op hen een diepen indruk maakte, spreekt wel vanzelf. PREDIKBEURT Sasscnheim Gemeente Gods: VrKdae r 8 uur, pastor v. d. Woude van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Zestal te Winsum (Pr.) P, w. Haselooo Hoorn op Terschelling: L. J. v. d. Kam t Heer Hugowaard: J. J. Homan [c Kootan' f J. v. Royen te Ultmarsum: A. R. Scholten' t Oldeholtpade en P. v. Wijnen te Ureterp. Beroepen te 's-Gravenduln-Capelle T ft Oostcnbrug te Gouderak. Bedankt voor Meerkerk L. Knier te Vlanen GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Paterson (U.S.A.) w. c Lama! te Rotterdam. mal1 DS, J. B. TH. HUGENHOLTZ JUBILEERT Op 9 Maart as. zal het 25 jaar geledei zijn. dat ds. J. B. Th. Hugenholtz te Am merstol, zijn predikantsambt aanvaarxlai Od 9 Maart 1913 werd ds. Hugenholti predikant te Vledder. In 1918 kwam hij j Purmerend. Na een korte onderbreking va ztin ambtswerk is hii sinds 15 Juni" 193 predikant te Ammerstol. Ds. Hugenholtz, secretaris van „Kerk et Vrede", is In de Nederlantdsche Vrede, beweging een bekende figuuT. die de Neder landsclie vredesorganisaties herhaalde ma len op internationale congressen heeft ver tegenwoordigd. KERKELIJKE EXAMENS. De classis Utrecht der Geref. Kerker heeft praeparatolr geëxamineerd en bé roepbaar verklaard den heer C. H. Linde boom Jr. te Utrecht, cand. aan de Vrij Universiteit. Ds. N. BIJDEMAST MET EMERITAAT. Ds. N Bijdemast, Chr. Geref. predikai te Soestdijk, heeft eervol emeritaat bij d classis Utrecht aangevraagd. Ds. Bijdemast werd 20 Juni 1866 te 's-Gra v eland geboren en behoorde voorheer 0 de Geref. Kerken. Hij diende de Gerei Kerk van Maarssen als ouderling en vat 1902—1908 ais oefenaar. I11 laatslgenoemi jaar verbrak hij het kerkverband en gin over tot de Chr. Geref. Kerk. In 1914 wen hij predikant bij de Chr. Geref. Gem. Maarssen. vanwaar hij in 1918 naar Zwol; vertrok welke standplaats hij in 1921 mi Doesburg verwisselde. In 1923 vertrok h, naar Rotterdam-West en in 1930 verbom hij zich aan de gemeente van Boskoop. Oct. 1935 verbond hij zich aan zijn tege woordige gemeente. Ds. H. BUISKOOL 40 JAREN PREDIKANT A.s, Zondag herdenkt ds. H. Buiski Ned. Herv. predikant te Grosthuizen den dag waarop hij voor 40 jaar het dikambt aanvaardde. Hendrik Buiskool werd 3 Aug. 187J Beerta geboren. Hij studeerde aan de Gi ninger universiteit theologie. In 1897 wrr hij candidaat in Overijssel om 6 Maart 183 te Koedijk voor ds. W. Olcken van Beert: te worden bevestigd. In 1900 vertrok d jubilaris naar Oterdum, welke standplaat hij in 1902 met Beetgum verwisselde. HM legde hij in verband met zijn benoemlm tot predikant bij de Chr. Herv. Gem. te Pa ramaribo, in hetzelfde jaar zijn ambt pee In 1911 keerde de jubilaris voor goed rai Nederland terug en werd predikant t Oudeschild op Texel. Een jaar later legd hij opnieuw zijn ambt neer in verband me zün benoeming tot vlootpredikant te den Fielder. Van 1911—1916 was de jubilaru werkzaam in dienst der vereeniging Gees telijke Bijstand, vanaf 1916 tot 1921 is ds Buiskool speciaal voor de Marine werkzaal geweest. 2 Juli 1922 werd hij weer actie dienend predikant in de Ned. Herv. Keil en deed zijn Intrede te Zijpe. Vandaar ver trok hij in 1926 naar Frederiksoord. on zich 30 Sept. 1928 aan de gemeente val Grosthuizen en Avenhorn te verbinden Sedert 1 Jan. 1931 is aan deze combinatir ook de gemeente van Scharwoude toegë voegd. Tijdens zijn verblijf in Suriname was dJ Buiskool eerst bestuurslid en later voorzit ter van de Prot. Ver. tot verpleging vat melaatschen „Bethesda", regent en WJ voorzitter van de Koloniale Armenzorg Suriname, die tijdens zijn verblijf aldaa werd georganiseerd. Als marine- en later als vlootpredikan in den Helder is de jubilaris belast gewees met de afwikkeling der militaire steun regelingen voor miliciens en gemobiliseer den in het noordelijk deel van Noord- Holland. Aangezien ds. Buiskool verleden jaar ziji gade door den dood missen moest, is «j niet voornemens zijn jubileum publiek vieren. GEBOREN. Franziska Judith, d. van G. Morawek en E. J Kindermann Johannes Jacobus, z. van Redelaar en H .v. Ommen Cornells Aan»^ z. van C. de Waard en A. Hordijk Hein Dirk. z. van C. Schellingerhout en Voorsluis; Aukje. d. van G. Burgij en J- Martina Susanna Maria. d. van J n- fermans en M. v. Polanen Alida Willermn van M. v. d. Heul en K. Oudwater Leonardus z. van C. L. Bellekom en a- Brandenburg. GERUWD: A. Bregman jm. en A. S. Burgerjon jd - A. Lambooy jm. en J. v. Duuren jd. Lasschuyt jm. en W. Onderwater jd. -• Oudwater wedn. en A. C. J. v. d. BW? le W. Pijnakker jm. en S. S. Kok jd. Wo» jm. en G. v. Kampen jd. J. H. Weeda jm- A. Koets jd. OVERLEDEN H. C. v. Meurs man 76 jaar A. Grieksp°or Amperse vr. 60 jaar. 2-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10