7 Maart Lotisico Uit de Omstreken LEIDSCK DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 Maart 1938 Officieele Crisispublicaties SPORT WEERBERICHT. Witter dan wit Wed. A. Starkenbrug Mr. FOCKSTRAAT 12. AGENDA REISBUREAU LINDEMAN N.V. DAMMEN. VOORSCHOTEN VERSUS WASSENAAR. 6958 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 778. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut to De Bilt. Hoogste barometerstand 780.0 te Scllly. Laagste barometerstand 731.6 te Ronst. Verwachting tot morgenavond 7 uur: krach tige tot matige meest Westelijke wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt. Later opklarend. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Zachter des nachts, overdag Iets zachter. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUt. Het hoogedrukgebled heeft zich sterk in Oostelijke richting uitgebreid en is in zijn kern nog in be teekenis toegenomen. De kern bevindt zich ten Zuidwesten van Ierland. Vandaar uit strekt de as zich in ongeveer West-Oostelijke richting tot over Zwitserland uit. Overal in dit hoogedrukgebled heerscht rustig weer. meest met onbewolkten hemel, zoodat vooral over het mid den- en Zuid-Frankrijk de temperaturen vrij sterk zijn gedaald. Over de Noorsche zee trek ken voortdurend storingen West-Oostwaarts. Zoo deed de laatste storing den wind over Schot land toenemen, terwijl ook van verschillende plaatsen neerslag wordt gemeld. Een nieuw mi nimum nadert by IJsland. Over Zweden is de vorst weer toegenomen, ook in Duitschland zyn de temperaturen gedaald. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: Windst.. 2 gr. C.. mooi. Londen: W.Z.W., 2 gr. C., goed. Beriyn: W.N.W., 5 gr. C., buiig. Nice: N., zwak, 10 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 3 uur 01 min.; nam. te 15 u. 34 m. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 6.09 nam. tot 6.14 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 2 Maart: op 6 uur 21; onder 18 uur 25. WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Adelboden: —3 gr. C., mooi; sneeuw dal 60 cm., skigeb. m. d. 100 cm. Grindelwald: —2 gr. C., L sneeuwval; sneeuw resp. 60 cm. en 100 cm. Gstaad: 2 gr. C., 1. bew. sneeuw resp. 70 cm. en m. d. 100 cm. KL Scheideg: —4 gr. C., 1. sneeuwval, sneeuw resp. m. d. 100 cm. en m. d. 100 cm. Arosa: 4 gr. C., betr., sneeuw resp. m. d. 100 cm. en m. d. 100 cm. Davos: 2 gr. C., bew.; sneeuw resp. 90 cm. en m. d. 100 cm. Flims-Waldhaus: —2 gr. C., bew.. sneeuw resp. 70 cm. en m. d. 100 cm. Lenzerheide: 1 gr. C., bew., sneeuw resp 70 cm. en m. d. 100 cm. Pontresina: 1 gr. C.F bew., sneeuw resp. 40 en en 80 cm. St. Moritz: 2 gr. C., bew.. sneeuw resp. 40 en 70 cm. Caux ob Montr.: 0 gr. C., z. mooi. sneeuw resp. 35 cm. en m. d. 100 cm. Ley sin: —3 gr. C.. mooi. sneeuw resp. 80 cm. en m. d. 100 cm. Montana-Vermala-Crans: 2 gr. C., betrokken, sneeuw resp. 80 cm. en m. d. 100 cm. Zermatt: 0 gr. C., 1. sneeuwval, sneeuw resp. 70 en 80 cm. Andermatt: 1 gr. C.. sneeuwstorm, sneeuw resp. m. d. 100 cm. en m. d. 100 cm. Engelberg: 0 gr. C 1. sneeuwval, sneeuw resp. 100 cm. en m. d. 100 cm. Wassenaar wint met 2810 punten. pe kongeleden te Voorschoten opgerichte damvereeniging heeft in café „Overbosch" een wedstryd gespeeld tegen een damvereeniging uit Wassenaar. De uitslag was: G. v. BemmelenJ. v. d. Hulst 02 H. ótylstra—Gysbertse 02 J. WemmeienVermaas 20 J. fcuyderduyn—Delfos 1—1 P. Hakker—Waardenburg 02 G. RobynH. v. d. Hulst 20 W. H. J. Ju—v. Doorn 1—1 W. van EgmondSlieker 02 C. KemmersW. Bregman 02 M de Broeder—Kieviet 02 J. J. Nederhof—E. v. d. Kooy 1—1 H. van EgmondJ. Mulder 02 G. de BoefJ. Snelderwaard 20 W. v. MulllgenC. Stroker 1—1 W. Vis—C. Sirag 0—2 H. BranseW. C. v. d. Boer 02 G. v. d. LeeJ. Goor 02 Chr. v. d. LeeJ. v. d. Does 02 L. GussenhovenBosboom 02 Totaal 10—28 worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL AALSMEER. Nutsavond. De vereeniging „Nut en Genoegen" heeft gisteren haar vierden en laatsten ontwik- kelings- en ontspanningsavond gedurende dlr winterseizoen gegeven in hotel „De drie Kolommen". De belangstelling was weer zeer groot. De voorzitter, de heer Pr. Zwart, sprak een openingswoord. Mr. Th. Regout uit Den Haag behandelde: „Naar het hart van Afrika", toegelicht door een film. Per auto doorkruiste mr. Regout Afrika van het Noorden naar het Zuiden, door woestijnen en oerwouden, om ten slotte zijn einddoel, de bronnen van den Nijl, per boot langs het Victoriameer te bereiken. Een interessante reis, waarvan veel genoten is. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar W. SpaargarenA. Bloots hoofd, wonende aan den Uiterweg alhier, herdacht gisteren zijn gouden echtverbin tenis. Talrijke bewijzen van medeleven mocht het echtpaar ontvangen. „Uiter- weg's Fanfarecorps" brabht een serenade, een attentie, welke door de oudjes zeer op prijs werd gesteld. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daar onder ressorteerend hulpkantoor te Aals- meer-Oost werd gedurende Februari inge legd f. 17.048.09 en terugbetaald f. 5736.34. Raads agenda. De gemeenteraad vergadert as. Maandag des nam. om 2.30 uur. De agenda vermeldt o.m.: Voorstellen van B. en W. tot intrek king raadsbesluiten, betreffende opheffing 5 loonsverlaging voor werklieden met zg. kleine loonen en pensioenregeling voor wethouders. Verzoek beschikbaarstelling mtedailles: a. voor het groot nationaal mu ziekconcours te Aalsmeer-Oost en b. voor de voorjaarstentoonstelling „Primavera" te Rotterdam. Voor de benoeming van een bestuurslid der Burg. Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon (vacture-W. de Groot) wordt als no. 1 voorgesteld M. Splin ter; voor het vervullen der functie van on derwijzeres aan de o. 1. school Oolumbia- iaan als no. 1 mej. A. de Wilde. Het college stelt den raad voor twee perceelen rietland te verkoopen voor f. 1.groot resp. 4.35 en 11.30 are, aan de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten. De volgende land arbeiders vragen voorschotten ter verkrij ging van plaatsjes, ingevolge de wet: Th. Cazemier, H. Cazemier, K. Buis Bz„ W. de Waal, Th. Zandvliet, J. Terpstra en J. C. den Ouden. Definitieve beslissing wordt van den raad gevraagd omtrent financieele medewerking der gemeente, tot den bouw van 12 arbeiderswoningen aan de Begonia- straat (Plan-Zuid) door de bouwvereeniging „Volksbelang". Voorstel B. en W., tot het aangaan van een rijksvoorschot en exploi tatie-bijdrage, voor den bouw van 17 ge meente-arbeiderswoningen met lage huren, aan de Spoorlaan in Plan-Zuid (krot-oprui ming). Verzoek der bouwvereeniging „Goed Wonen", om in principe te besluiten haar de noodlge medewerking te verleenen tot den bouw van een 20-tal arbeiderswonin gen in Plan-Zuid. Jaarvergadering begrafenisfonds. Het Onderling Begrafenisfonds „De Een dracht" hield in „Irene" alhier zijn Jaar vergadering, onder voorzitterschap van den heer A. Eveleens Gzn. De secretaris, de heer P. Alderden Jzn.. las de notulen, welke wer den vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat het fonds 766 leden telt, 11 wa ren er in 1937 overleden. Uit de rekening en verantwoording van penningmeester J. Buis Pzn., bleek, dat het fonds op 31 Dec. 1937 over een reserve van f. 13.119.31 be schikte. f. 1100.— is vorig jaar uitgekeerd. Als .bestuurslid in de plaats van den heer G. H. van Itterzon, die bedankt had, werd gekozen de heer Jb. Verbeek Cz. Tot com missaris werd gekozen de heer Kr. Weg man Cz., in de plaats van den heer B. Weg man Cz. (aftredend, niet herkiesbaar). HAARLEMMERMEER. Propaganda-vergadering Bijz. Vrijw. Landstorm. Door de afd. Nieuwvennep van de Plaat selijke Landstormcommissie werd in hotel de Groot een propaganda-vergadering ge houden. De opkomst was bevredigend. Na een openingswoord door den voorzit ter den heer M. B. Bernard, bracht de pen ningmeester, de heer W. Faber, verslag uit over het afgeloopen jaar, waarna de heer J. A. Neuyen Jr., propagandist in de Stel ling Amsterdam, een gloedvolle rede hield, waarbij o.m. werd gezegd dat de B.V.L. thans 100.000 leden telde Toch biedt de Landstorm geen voordeelen. Zij vraagt slechts en juist daarom geeft ieder lid blijk van overtuiging, bereidheid en paraat heid. Hiema werd een film van Indië ver toond. Kap. H. G. Smit, secr. van de Gewes. Landstormcommissie zeide dat 1938 een bijzonder jaar Is; le omdat in dit jaar Prinses Beatrix werd geboren; 2e omdat H. M. de Koningin Haar 40-jarig regee- rlngsjubileum zal herdenken en 3e omdat de B.V.L. 20 jaar zal bestaan. Met het oog hierop werd aan de Landstormers een ge denkplaat aangeboden. Nadat nog vertoond was de film „Je Maintiendrai", werd de goedgeslaagde avond door den voorzitter gesloten. Een mooie avond voor de kinderen. Door de goede zorgen van den heer Geerling te Badihoevedorp, werd door de Speeltuinvereenlging een filmavond gege ven voor de kinderen der leden van 614 jaar. Vertoond werden „De ondergang van het luchtsohip „Hindenburg", „Bloembol lententoonstelling te Heemstede", en de film die gemaakt werd op het speelterrein tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Begrafenis A. Vogelaar. Op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp werd gisteren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Aoraham Vogelaar, die op 74-jarigen leef tijd is overleden Gedurende tal van ja ren is de overledene in Haarlemmermeer, i zoowel op maatschappelijk als kerkelijk terrein werkzaam geweest. Ds. Oosterhoff, Ger. predikant te Hoofd dorp, sprak aan de groeve woorden van troost en bemoediging en herdacht met dankbaarheid en waardeering de door den heer Vogelaar als lid van het kerkbestuur in het belang van de Ger. Kerk bewezen diensten, waarvan in het bijzonder de aandacht werd gevestigd op zijn arbeid als voorzitter van de commissie voor den kerkbouw. Een zoon van den overledene dankte. Nabij Schiphol werd een kinderkoor „De Stem der Jeugd", opgericht. De heer A. Klootwijk is tot directeur benoemd. Het aantal leden bedraagt reeds bijna 40. HILLEGOM. Aanbesteding. Aanbesteed is het bouwen van een bloem bollenschuur voor rekening van den heer L. C. van de Ven. Ingeschreven is door Gebr. van Breda te Sassenheim voor f.2088; C. J. Jansen f.2544; Daudey en Co., Llsse f.2552; Couzijn'en de Vries f.2622; D. van der Jagt f. 2670; en Imthorn en Zoon f. 3340. De begrooting van den bouw kundige J. D. Phllippo was f. 2375. Uitvoering van Excelsior. Voor een zaal met 600 a 700 bezoekers heeft het accordeon-ensemble Excelsior in Flora een uitvoering gegeven onder leiding van den heer Marsbergen. De uitvoering had veel succes. Peter Pech en Bep Murry. prof. Antonini en de pianist accordeonist Gerlach, die hun medewerking verleenden, slaagden er in het publiek kostelijk te vermaken. Nieuw hoofd Chr. Burgerschool. Het nieuwe hoofd van de Chr. Burger school alhier, de heer P. de Vries, heeft gisteren zijn functie aanvaard; na door •het schoolbestuur geïnstalleerd te zijn. Zijn voorganger de heer H. C. van der Schuur, heeft de voorgaande week van de schoolvereenlging afscheid genomen. De St, Elisabeth-vereeniging in de Martinus Parochie heeft in het jaar 1937 uitgereikt: 800 eieren. 7600 liter melk, en verder fruit en vleeschwaren, tezamen tot een waarde van ruim f. 1000. De Vereeniging van Eigen Werkers te Hillegom en de Vereeniging van Kleine Zelfstandigen te Katwijk hebben geza menlijk een orgaan in het leven geroepen, twee gestencilde pagina's groot. Men wil de gemeente- en de rijksinstellingen door middel van het blad doen weten dat en hoe er geleden wordt onder de eigen wer kers en kleine zelfstandigen. KATWIJK AAN ZEE. Bij de politie werd kennis gegeven van diefstal van een gegalvaniseerde ijze ren staaf uit een tent van den heer L. op het Noorderstrand. 1/20 f. 2.50, 1/10 f. 5— 3/20 f. 7.50. AGENTSCHAP VOOR KATWIJK 8467a LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. van der Helm geb. De Vette Z. G. M. Lelieveld geb. Van Santen, Z. W. J. Onderwater geb. Groenweg, Z. A. P. van der Sman geb. De Boer, Z. E. de Korte, geb. Romtjn, Z. Ondertrouwd: G. W. J. Meyer en E. Lebbing A. J. van Iperen en J. Koersinah. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Februari is ten postkantore alhier en het bil kantoor in de buurtschap op de Rijkspostspaarbank in gelegd f. 12.082.13 (v. m. f. 17.154.01) en terugbetaald f. 4262.10 (v. m. Ml.585.87j. Burgerlijke Stand. Overleden: A. Teunlssen, M. 61 Jaar. LISSE. CHR. HIST. UNIE. Jaarvergadering. De afd. Lisse der C. H. Unie hield gis teravond in de Ned. Herv. Kleuterschool haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Goldberg, opende. Spr. merkte in zijn openingswoord op, dat de C. H. Unie in het afgeloopen Jaar over de geheele linie is teruggeloo- pen. Heeft elke C. H. U.'er wel gedaan wat hij kon? De verantwoordelijkheid die op ons drukt is groot. Ook plaatselijk is er achteruitgang te constateeren, hetgeen alien moge aansporen tot meerdere acti viteit. De secr., de heer Jac. Kingma, las de notulen, die werden vastgesteld. De heer J. Dekker heeft medegedeeld, dat hij zijn benoeming tot voorzatter niet kan aanvaarden, wegens drukke werk zaamheden. Het jaarverslag werd goedge keurd. De heer Nic. Nieuwenhuis bracht finan cieel verslag uit en deelde mede, dat er een voordeelig saldo geboekt kon werden van f. 13.17. Na eenige stemmingen werden tot be stuursleden gekozen of herkozen: W. Goldberg (voorz.), D. van Gorssel, H. J. Jansen en F. v. d. Wijngaard. Na de pauze sprak de heer A. Tibboel, T.d van den raad, over de Gemeentepoli tiek in 1937. Spr. begon met op te merken, dat hij zich als afgevaardigde in den raad vrij gevoelt in de te nemen beslissingen, waar mede spr. bedoelt te zeggen, dat hjj niet eerstens gedreven wordt door partij-poli- TEELTPREMIE VLAS. De Nederlandsche Akker bouweentr ale maakt bekend, dat voor vlas van den ooget 1937, hetwelk werd verkocht in het tijdvak 18 October 1937 tot en met 19 Fe bruari 1938 geen teeltpremie zal worden verleend. 6954 tiek, doch het algemeen belang zoekt en zyn standpunt baseert op den Bijbel. Spr. gewaagde van een ernstig streven bij de Protestantsohe partyen in de zaken die te behandelen zijn. Er wordt in be langrijke zaken voeling gehouden; men verliest daarbij niet het eigen standpunt, doch tracht te komen tot een compromis. Spr. somde de gebeurtenissen op in het afgeloopen jaar en onderwierp deze aan een uitvoerige bespreking. Enkele vragen werden beantwoord. De werkloosheid. By de Arbeidsbemiddeling staan thans 454 werkzoekenden ingeschreven. Ds. Ligtenberg beroepen. Ds. H Ligtenberg predikant bil de Geref. Gemeen.e alhier heeft een beroep ontvan gen uit Ierseke. OEGSTGEEST. Als twee ruilen Terwijl W. G. W. uit Leiden op bezoek was bij een der bewoners van de De Kem- penaerstraat, had hij zyn rywiel eenigen tijd onbeheerd buiten laten staan. By zijn terugkeer was zijn rijwiel met een oud karretje verruild. Loop der Bevolking Gevestigd: J. A. van Deursen, Rhyngeest van Rotterdam; F. Huitema en vr., Juffermansstr. 46 van Leeuwarden; E. Rodenhuis en gez. Juf' fermansstraat 46. van Leeuwarden; M. P. Bavelaar, Dorpsstraat 18 van Rynsburg; J. M. W. Hulsekamp. Terweeweg 49. van Assen; A. Amersfoort. Celebesstraat 32. van Leidschen- dam; G. van der Graaf geb. van Holst en gez. Deutzstraat 13 bov., van Boskoop; M. Glasber gen. Soembastraat 22 van Rynsburg; F. H. Erckelens, Terweeweg 100 van Lelden: L. J. R. Herrman, terweeweg 100 van Leiden. Vertrokken: J. van Nes en gez. van Assen- delftstraat 20 naar Leiden. J. Catslaan 46; T. Koetsier, van Broekweg 5 n. Ter Aar. C. 40; J. Breure van Rynzichtw. 44 naar Den Haag. v. Slingelandtstraat 179; A. Schwagmeier van Prins Hendrikl. 11 naar Duitschland; M Lewinsohn van Warmonderweg 80 naar Den Haag. van Lennepweg 63; G. Geervliet van Valkenburgerweg 10 naar Leiden. Rynsburger- weg 29; C. A. Hoogervorst van Wyttenbachweg 27 naar Delft. Voorstraat 26; C. A. Hoogervorst van Wyttenbachweg 27 naar Delft. Voorstraat 26; M. J. Hunck van Nassaulaan 10 naar Leiden G. Doustraat 2a; C. J. Molenkamp van Rhyng.- str.weg 39 naar Breda. Hendrikstraat 2: H. Szllagljl van Van Griethuysenpl. 10 naar Lei den, Lammenschansw. 21; M. Wiggen van Prins Hendrikl. 11 naar Recklinghausen Dt.) Tr. Horjus van Endegeest naar Bakkum N.H. Beukenlaan 4; P. Schoneveld geb. Postma van Rynsburgerw. 11 naar Leiden. Leeuwerlkstr. 49; M. van der Liet, van Boonstr. 1 naar Amers foort, „Zandbergen'4. Burgerlijke Stand. Geboren: Robert Lambertus z. van L. P. Dullaart en C. de Zeeuw. Collecte voor de blinden. Evenals vorige jajren zal ook dit Jaar-ln onze gemeente wederom gecollecteerd wor den voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting PI. Middenlaan 64 te Amsterdam. Dezer dagen wordt de col lecte gehouden. RIJNSBURG. De Commissie tot Wering van School verzuim heeft den heer M. Pieper tot voor zitter en den heer C. H. A. Collee tot secre taris herbenoemd. VOORSCHOTEN. Burgeriyke Stand. Geboren: Johannes Antonius, Z. van D. Th. Kraan en M. C. van Gent Martinus Diederik, Z. van D. Stapper en C. M. van Kampen. Overleden: Laura Melnecke 70 J., echtgenoote van J. Th. Oskam. Gehuwd: J. J. Omtzlgt 46 j., wonende te Leimuiden en M. V. Saasse 36 j. Ondertrouwd: J. H. van der Graaf te Dor drecht en P. Veldhoen. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. M. Freitag, Veurscheweg 3 Mej. Th. A. M. Freitag, Veurscheweg 3 W. Snel. Wyngaardenlaan 107 A. C. Blom, Voorstraat 2 Mej. C. J. van Geldorp. Bij- dorpstraat 5. Vertrokken: M. J. Smit, naar Ned. Indië D. J. Dolderman en gez.. naar Woerden, Leid- scheweg 64 King B. Tan, naar Ned. Indië J. M. Limburg, naar Ned. Indië Mej. D. M. Heyns, naar Amsterdam, Valeriuspl. 8 J. M. Tetteroo, naar Lelden, Haagweg 47 Mej. E. A. van der Eist, naar Haagweg 47 te Leiden J. A. van Reeken en gez., naar Den Haag, v. Lans- bergenstr. 158 M. C. tan der Goes en gezin, naar Leidschendam, Dr. v. Noortstr. 182 Mej. C. M. van Wissen, naar Lelden. Haagweg 47 Mej. A. Kuyer. naar Den Haag. Veenkade 41 H. P. M. Voerman en gezin. n. Ryswijk Z.-H.. Jozef Israëllaan 159 R. van Kooy, naar Solingen Hohscheid, Duitschland Mej. M. Smit, naar Wassenaar, Katwykscheweg. Gevondeneen auto! Gisteravond werd de politie gewaar schuwd dat t/ussohen de Zilverfabriek en de St. Nicolaasbrug, juist in de bocht van den weg, sedert 's morgens een personen auto onbeheerd stond, die gevaar voor het verkeer opleverde. De auto, een Lancia, werd weggesleept en voorloopig gestald. Uit een onderzoek is gebleken dat deze auto binnen korten tijd in verschillende handen is overgegaan en tot gistermorgen toebehoorde aan een autohandelaar alhier. Deze handelaar had de auto verkocht aan een paar heeren uit Leiden, maar al vorens de koop definitief zou worden ge sloten, wensohte men eerst een proefritje te maken. Het proefritje is blijkbaar spoe dig beëindigd en van de heeren is verder niets meer vernomen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Den Burcht: Lezing over de geheimen der Vrymetselary. 8 uur nam. „Nomateg" (le Binnenvestgracht 21): Bazar ten bate van wyk II en VII der N. H. Gem 35 en 7lOVt uur nam. Oude Vest 49: Psychometrisch spreekuur, 2—8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spreker ds. Monstc- 8 uur nam. Katwyk a. Zee (Casa Cara)Spr. de heer Schoonderbeek, 7»/j uur nam. K atwy k-aan-Zee (du Rhln): C. D. u Spr. H. v. Houten. 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwygerkerk)Gemeente Gods, 8 uur nam. Donderdag. Den Burcht: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrich ting „De Overdekte". 4 uur nam. Evang. Gem.: Spr. de heer De Wilde. 8 uur nam. H. Morschweg 12: Bybellezing. Spr. de heer Slerat. 8 uur nam. „Nomateg" (le Binnenvestgracht 21): Bazar ten bate van wyk II en VII der N. H. Oem 35 en 7—lOVj uur nam. Nutsgebouw: Ver. ..Bellamy". Spr. mevr a Heuflf. 81/4 uur nam. Plantsoen 71: Ledenverg. Ver „Tot Steun". 3 uur nam. Stadszaal: Inter Amicos. „Onzekere beleselne" 8 1/4 uur nam. K a tw y k-a a n-Z e e Casa Cara)Geref. Bond. Spr. ds. Ewoldt. 7>/j uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.* „Drie handige meisjes". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Onder gele vlag". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Shall we dance". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „Ik ben een vluchteling". g van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Zigeuner-Prin ses". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 u. nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 Febr. t/m. Vrydag 4 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dyk. Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 1313, en J. Doe- dens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoed recepten. De Italiaanscfie lijnen Cfoyd 'Crlestino Jtatta CLd.rla.tica. HUrnnla worden thans als generaal-aganten ligRONF voor Nederland II KI Dg MAN r:9™"10" BREESTRAAT 151 - TEL. 604. 6943 (Ingez. Med.) WARMOND. Roeiboot omgeslagen. Tijdens een hevigen stormwind f® cen roeiboot bemand met 3 vissohers, omge slagen. De inzittenden geraakten te water. Twee der vissohers konden zwemmen doch de derde was deze kunst niet machtig. Ge lukkig wisten zijn kameraden hem tijdig te grijpen. Al zwemmende wisten zij den wal te bereiken. Het ontspanningslokaal voor werk- loozen is door het bestuur van den Volks bond officieel gesloten. Door de werkloo- zen is zeer veel van h«t lokaal gebruik gemaakt. Onder belangstelling van verschillende autoriteiten ls hier geopend de door de firma J. G. v. d. Horst gebouwde pasteur)- satle inrichting voor melk, welke een uni cum op dit gebied genoemd kan worden. WASSENAAR. RIJNLANDS LYCEUM. Overleden: Adrlanus Wilhelmus Onderwater 31 J.. Z. van G. C. Onderwater en Th. M. van Santen. Geboren: Alida, D. van A. J. Langelaan en H. J. Zwetsloot. Propaganda-vergadering. In kasteel „Oud-Wassenaar" werd gister avond een propaganda-vergadering gehou den vanwege Rijnlands Lyceum. De be langstelling. vooral uit onderwijskringen, was zeer groot. Prof. van Arkel, voorzitter van het be stuur opende en gaf een uiteenzetting over het wezen en den groei der onderwijs instelling. Spr. uitte den wensch, dat Run- lands Lyceum zou gaan behooren tot jj» onderwijsinrichting, welker succes gujjj® afsteekt ten opzichte van de gemlddewe middelbare en voorbereidend hoogere scholen. Spr. toonde vervolgens de noodzakelijk- rfeid aan van een eigen schoolgebouw Hierbij deed hij een beroep op allen on mede te werken tot het verkrijgen ran daartoe benoodigde gelden en zeide hopen dat dit nieuwe schoolgebouw 1 bfP tember 1939 zou kunnen worden betrok ken. Rector Birnie gaf een overzicht van werkwijze der docenten, welke er op s_ richt is het zelfstandig werken bij de lee lingen aan te kweeken, het inzicht in n geleerde zoo groot mogelijk te doen zyn het vormen van een werkgemeenschap Verder wees spr. er op, dat het leerp) te uitgebreid is, zoodat hij het nb°°®.-r. lijk acht daarvan datgene wat als y; bodig moet worden beschouwd, te scBrw P6"' f Raas Als laatste spreker verkreeg Pr01' Becking, lid van het ouratorlum, 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6