STARK'S pasta LEIDSCH DAGBIiD - Tweede Blad Maandag 28 Februari 1938 xigr Uit de Omstreken WEERBERICHT. SPREEK NU MET INDIË 28 FEBR.TOT/MET5 MAART FL.5.00 FL.6.50 OOM BROM GAAT UIT RIJDEN Bevestiging en intrede van Ds. L. Kleisen AGENDA Uit de Rijnstreek 100 jaar vóór Christus! De Batavieren komen in ons land! BENTHUIZEN. Voor beroep bedankt. Ds A. v. Stuyvenberg, predikant bi) de Geref. Gem. alhier heeft bedankt voor het beroep naar Ouddorp en Hekelingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Betreffende de teeltheffing voor late aardappelen over 1938 schijnt er nog vel eenig misverstand te bestaan, doordat er eenige wijziging in de regeling is gekomen die voor de belanghebbenden niet van be lang ontbloot is. De werkgevers, die aan hun arbeiders een stukje aardappelenland, al of niet gratis, In gebruik geven, zullen geacht worden zelf verbouwer te zijn van die aardappelen, Indien de betrokken ar beiders geen hoofden van gezinnen of kostwinners zijn. In tegenstelling met vroeger moeten de werkgevers dus in 1938 op hun eigen naam een teeltvergunning bezitten voor het aardappelenland, dat zij aan bedoelde ar beiders, (geen hoofden van gezinnen of kostwinners! in gebruik geven. Deze laatste groep is, evenals voorheen telf aansprakelijk voor de eventueel ver schuldigde teeltiheffing f. 50 per H.A. In zeer bijzondere gevallen kan van het bovenvermelde worden afgeweken. De uitvoering gegeven ten bate van het Parochiehuis, heeft netto f. 86.90 op bracht. De heer J. v. d. Nouweland bedankte nis leider van de K.C.C. Daar hij in deze functie zitting in het bestuur van ..Katho liek Katwijk" had. komt ook deze be stuursfunctie vacant. KATWIJK AAN ZEE. Het nieuwe gebouw van „Helpt Elkander" geopend. Onder zeer groote belangstelling is Za terdagmiddag het nieuwe winkelgebouw in de Voorstraat van de Coöperatie „Helpt El kander" G. A., geopend. Het pand heeft een oppervlakte van 220 M2 en een gevel breedte van 16'/» M. De beide winkels me ten 8 bij 9 M. Gesproken werd door den heer J. C. Zuyderduin, voorz. van „Helpt Elkander", den heer v. d. Klaauw, den ar- W lAKrt qeicAlM&eM. 6860 Ongez. Med.) Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 771. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779,3 te Lyon en Toulouse. Laagste barometerstand 733,3 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krach tige, tljdelbk wellicht stormachtige, Zuid-Wes telijke tot Zuidelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Later wellicht opklarend. Tijdelijk regen. Aanvankelijk zacht. Later iets kouder. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag voltrok zich een snelle ver andering in het weertype. De actieve Oceaan- depressie trok Oost en NoordoosLwaarts. tege lijkertijd echter steeg de luchtdruk in het Zui den en ontwikkelde zich een langgerekt ge bied van hoogen luchtdruk van de Azoren tot de Alpen. Het luchtdrukverval van Zuid naai Noord nam toe en tengevolge daarvan wordt de wind veel krachtiger. Op een eerste regen front ln den nacht van Zaterdag volgden op den Zondag een tweede en een derde, geschei den tot een kort durende opklaring. Heden morgen lag een uitgebreid regengebied over Schotland en Ierland, dat snel onze omgeving nadert. In het Westen werd het zeer zacht en steeg de temperatuur tot ver boven de nor male waarden. In het centrum van den hoogen druk over Zuid-Frankrijk en Zwitserland daal de de ochtendtemperatuur tot even beneden het vriespunt. Op IJsland blijft de tempera tuur om het vriespunt In Noord-Scandlnavië en in het Oosten komt nog lichte tot matige vorst voor. In de Alpen ls de lucht licht bewolkt en heerscht matige wind uit West tot Noord. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. Z. W., 8 gr. C., betrokken. Londen: Z. W., 10 gr. C., lichte regen. Beriyn: Z. W., 4 gr. C„ zw. bewolkt. Nice: 8 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 13 uur "smldd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 3 uur 27 min.: nam. te 14 u. 32 m. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 6.05 nam. tot 6.19 voorm. c'nilect, den heer Mandersloot, afgevaar digde van de Handelskamer te Rotterdam, den heer W. Vooys, die namens de aan nemers, de heeren Vooys en Verdoes sprak, den heer van Sluis van den Coöp. Bond te den Haag. den heer de Hollander en door vertegenwoordigers van de coöperaties uit den Haag. Leiden en Noordwijk. VER. VOOR VRIJWILLIGE BIJDRAGEN NED. HERV. KERK. Jaarvergadering. De Vereenlging voor vrijwillige bijdra gen ten bate der Hervormde Kerk alhier, kwam in jaarvergadering bijeen ln het Diaconiegebouw Voorstraat. De voorzitter, ds. P. Pras, opende met het lezen van een gedeelte uit Spr. 3 en gebed, waarna een kort openingswoord werd gesproken. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd. Daarna bracht de penning- i meester jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat de netto-ontvangsten over het jaar 1937 ongeveer gelijk waren aan die over 1936. Dit geeft reden tot voldoening, daar sinds 1931 de ontvangsten steeds te rugliepen. Het rapport der kascommissie luidde zeer gunstig, de penningmeester werd onder dankzegging gedechargeerd. De heeren C. Bloot en G. van Diggele werden benoemd in de kascommissde 1938. Hierna hadden de periodieke verkiezin gen plaats. Aan de beurt van aftreden waren de heeren G. van Diggele en P. v. Rijn, terwijl het bestuurslid J. Houwaard zijn functie had neergelegd. De aftr. bestuursleden, de heeren G. v. Diggele en P. van Rijn, werden met nage noeg alg. stemmen herkozen, terwijl even eens met groote meerderheid ln de plaats van den heer J. Houwaard, de heer L. Kruyt werd benoemd. De voorz deelde een en ander mee over een kerkelijke gids voor Hervormd Kat wijk aan Zee. die door de vereeniging zal worden uitgegeven. Voorts werd van ge dachten gewisseld over den wijk-arbeid. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 28 Febr. op: 5 u. 39; onder 16 uur 01. LISSE. Ds, Tichelaar weer ongesteld. Naar wij vernemen, is ds. G. Tichelaar, Ned. Herv. pred. alhier, weer ongesteld en ter observatie opgenomen in het Diaco- nessenhuis te Lelden. In de zaai achter Avondrust, hadden de beide Ned. Herv. Jongel. Ver. en de Meisjesver. „Doroas" en „Niet in eigen kracht" een Jeugdavond belegd. Na ope ning door den heer J. Kromhout, sprak de heer Heimans uit Leiden over: „Is de Bijbel Waar". Nadat breedvoerig van ge dachten was gewisseld, sloot de neer P. de Bruyn met dankgebed. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor Westerwoudt. De gezondheidstoestand van pastor Wes terwoudt van de Victorkerk, ahier, geeft reden tot tevredenheid. Het zal echter nog geruimen tijd duren, eer hij weer in zijn parochie zal kunnen terugkeeren. RIJNSBURG. Afscheid echtpaar Cnosse. In verband met het vertrek van het echtpaar Cnosse naar Wageningen, had den de Jongelinsver. en Meisjesver. een af scheidsavond belegd. Hartelijk dank werd gebracht aan den heer en mej. Cnosse voor alles wat zij voor de verpleegden in Avondrust hebben gedaan. Een boekwerk en bloemen werden aangeboden. Na een dankwoord van den heer Cnosse, slo:t de heer W. Kralt na gemeenschap pelijk gezang met dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten Johannes, Z. van C. Colijn en Kl. Joh. v. d. Zwam Aljjda Hendrlka, D. van W. J. Brugmans en H. J. van Dekkum. Ondertrouwd: Adr. Schoneveld jm. 20 J. en F. van Iterson Jd. 20 j. VOORSCHOTEN. Geref. Knapen- en Meisjesvereeniging. In het gebouw voor Chr. Belangen hiel den de Geref. Knapen- en Meisjesveree niging haar feestelijke jaarvergadering on der leiding van den heer G. C. Verrlps. Het geheel gevulde gebouw heeft kunnen genieten van het veelzijdige werk van de meisjesen jongens. Opstellen werden af gewisseld door zang van de meisjes, onder leiding van mej. A. Eggink. Door zuster- vereen. werden gelukwenschen aangebo den. De heer J. Pen sprak als lid der ouder commissie. Bij den voordrachtwedstrijd, waarbij ook de ouders moöhten meedoen, had de heer A. de Wit een boekwerk als prijs in ontvangst te nemen. Demonstratie Nederlandsche Padvindstergllde. Zaterdagmiddag gaf de afd. Wassenaar van het Nederl. Padvindstersgilde een de monstratie in het gymnastieklokaal achter het Raadhuis, om. indien mogelijk, tot de oprichting te komen van een pi. afdeeling. Mevr. LandbergWaller, districts cam- missaresse heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder Jkvr. L. H. baronesse Sohintmelpenninok v. d. Oye en de dames Fortgens. Vlveen en In 't Veld. De padvindsters voerden „Het padvind- stershart" op. Het spel stond onder leiding van mej. J. W. C. Snijder van Wissenker- ke. Na afloop van het spel. sprak de spel- leidster nog een propagandistisch slot woord. de ouders opwekkende hun kinde ren bij de te vormen club te laten aan sluiten. Zaterdag 26 Februari jJ. werd door B en W. aanbesteed het aanleggen van rioleering met bestrating, ter lengte van ongeveer 400 M., met bijkomende werken, langs den Leidscheweg nabij de R.-K. Kerk. Ingeschreven werd door: J. P. v. d. Haak Amsterdam f.28000; W. Aafjes. Assendelft f.25500; A. Knijff. Sohiebroek f.22400; H. E. v. Deest, Gouda f. 21300; H. v. Dijk, Edam f. 20800Aart Keizer, Ridderkerk f.20750; J. P. Killiam en Co.. Gorkum f.20490; G. Hoeke en W. J. Monshouwer, Nieuwendijk-Sleeswijk, f.20437; W. Visser, Wassenaar f.20190; fa. A. J. Verjaal, Dred- schor (Z.), f.20037; T. P. de Geus en J. T. Stamraat, Letdschendam f. 19900; P. C. Langeveld, Hardinxveld f. 19900; N.V. „Bo- bine" Voorburg f. 18963; D, v. Stuivenberg, Den Haag f. 18877; G. A. Koning. Voor schoten f. 18500; P. H. Meijers en Zn., Oegstgeest f. 18249; J. Ouwehand en M. Bolsebroek. Bloemendaal f. 18000; Gebr. Schouls, Leiderdorp f. 17674; fa. v. Halem en Doornink, Leiden f.17534; W. J. Odts- hoorn. Voorschoten f.17500; P. J. en H. Visser, Wassenaar f.17490; Gebr. G. en P. Nlersman, Voorschoten f. 16890, De gun ning werd aangehouden. WASSENAAR. Twee fietsen gestolen. Door V. uit Leiden werd aangifte ge daan dat men zijn fiets van een bouw werk aan de Backershaegenlaan had ont vreemd, terwijl van T. alhier het rijwiel werd meegenomen staande op het terrein van de manege aan de Berkheistraat. ZEVENHOVEN. Een collecte voor de openbare les der chr. school bracht ruim f. 32 op. Aan de gemeente ls voor de tweede verdeeling der opbrengst voor het Wee ding-, dekking- en schoelselfonds een be drag van f. 26.42 toegekend. EEN BUITENKANSJE VAN EEN GESPREK MET JAVA, MADOERA, BALI SUMATRA EN MAKASSER GESPREKSDUUR 3 MIN GEEN ZAKELIJKE AANGELEGENHEDEN AANVRAGEN AAN ALLE TELEFOONKANTOREN 6843 (Ingez. Med.) 13. Nu hebben ook Thijs en Sim de boerderij bereikt en zij zijn natuurlijk erg gerustgesteld nu hun blijkt, dat oom Brom in de pap was aangeland; dat was tenminste zacht, hij heeft zich heele- maal geen pijn gedaan en ook niet eens zijn neus verbrand. „Maar", zei Brom-oom, „het was wel een benauwd cogenbilk". „En ik", zei de boerin, „sta nog te beven van den schrik". „Kom, kom, komaan",, sprak oom Brom, „nu, hier is een beetje geid. dan zal de schrik wel overgaan En ik loop vlug naar huis en drink een halve flesch met levertraan". Ds. L. Kleisen. Het was voor de Ohr. Ger. Gemeente van Boskoop gisteren een bijzondere dag, want na ln de morgenuren door ds. Hoogen- doorn van Zlerikzee bevestigd te zijn, deed ds. L. Kleisen 's avonds zijn intrede. De bevestiger had tot tekst: Joh. 1:43a „En hij leld.de hem tot Jezus". Het thema was „Het heerlijk werk van den die naar des Woords, welke gedachte spr. ln een 4-tal punten n.L: Wat er toe be kwaamt; hoe gewichtvol het is; welke liefde het erkent en hoe het Gods wijs heid verheerlijkt; nader uiteenzette. Na de bevestiging zong de gemeente ds. Kleisen staande toe de zegenbede uit Ps. 134 3. Was het kerkgebouw des morgens vol, des avonds was het tot ln alle hoeken be zet. De nieuwe leeraar wees er op. dat de Heere hem van zijn vorige gemeente had losgemaakt en aan de gemeente van Bos koop had verbonden. Ruim zes Jaar had hij in Vlisslngen mogen arbeiden en nu komt er een nieuwe periode. Daarom wil hij in deze bijzondere ure wijzen op de kracht van het gebed. Spr. koos tot tekst: Ps. 121 1 en 2 en bepaalde zijn gemeen te bij: 1. Dit uitzien naar de hulp en kracht des Heeren. 2. Dit uitzien open baart een vast vertrouwen en 3. Dit uit zien geeft kracht en moed voor de toe komst. Ieder mensch heeft een verwach ting van de toekomst. De mensch der zonde verwacht zijn hulp van aardsche kracht en van het geweld. De pelgrim verwacht zijn hulp van den Heere. De grootste belangen zijn aan den dienaar des Woords toevertrouwd. Het bloed der zielen, die hij hier onder zijn hoede heeft, zal eenmaal van zijn hand worden ge- lescht. Op den dag des oordeels zal zijn werk door het vuur worden beproefd. In eigen kracht kan een dienaar des Woords dit zware en moeilijke werk niet verrich ten. Hij ls afhankelijk van den Heere. Wanneer hij dat weet, mag hij ook het oog des geloofs richten op Hem, die hem tot dat moeilijke werk riep. Zijn hulp is alleen van den Heere, Maar die God, Die hemel en aarde gemaakt heeft, zal hem ook kracht geven om het Woord Gods te prediken. In zijn uitzien om hulp van den Heere ligt dan ook het vaste vertrouwen, dat de Heere helpen zal. God heeft om zondaren te zaligen zijn eenigen Zoon op aarde ge zonden en de Heere geeft ook dienstknech ten om zijn Woord te prediken. Die dienst knechten werken biddend, wanneer zij zichzelf krachteloos weten en zij werken in stil vertrouwen, wanneer hun oog is ge slagen op den Heere. Wie in gemeenschap met God mag leven zal niet bedrogen uit komen. Wie biddend zijn werk verricht zal door den Heere worden gesterkt. En de prediker èn de hoorder hebben een zware verantwoording. Daarom moet beider verwachting zijn van den Heere. Voorts richtte spr. het woord tot den kerkeraad, de gemeente,, de catechisanten en de vereenigingen. Ook sprak hij zijn bevestiger, ds. H. Hoogendoorn, van Zie- rikzec hartelijk toe. Aanwezig waren B. en W. van Boskoop, en het bestuur der Nat. Chr. Schootver- eeniging. Tenslotte sprak namens den ker keraad en de gemeente ouderling A. Keij zer een woord van welkom en liet zingen Ps. 133 3. De bevestiger, ds. Hoogen doorn, sprak tot slot nog een enkel woord als vertegenwoordiger der classis Middel burg, waarop het dankwoord volgde van ds. Kleisen. ALPHEN. 25-jarig bestaan Meisjesver. „Tabitha". In het gebouw „Jonathan" werd het 25- Jarig bestaan voor de Meisjesvereeniging Tabitha feestelijk herdacht. Precies om haJfacht opende de wijk-predikant ds. G. Ph. Scheers, de bijeenkomst en sprak een kort woord naar aanleiding van den tekst: „De lofzang is in stilheid tot U o God!". Hierna nam de heer G. Zwaan de leiding van de vergadering over. Mevr. Zonneveld bracht namens al de zustervereenlgingen de felicitaties over, waarna de heer C. A. Bos, namens de Zondagschool sprak. Deze bood aan de jubileerende vereeniging een prachtig bloemstuk aan en feliciteerde speciaal de dames M Zwaan en M. Over- vliet. Deze twee dames mochten onafgebro ken voor de vereeniging werken en dus ook aan de belangen van de Zondagschool. Ver_ volgens werd een revue .25 jaar Tabitha" opgevoerd. Deze was op rijm gesteld. We kregen hierin verschillende herinneringen te zien op een manier die zeer in den smaak viel van het publiek. Na de pauze werden er nog enkele samen spraken opgeveerd, die eveneens veel bijval verwierven. Het geheel werd afgewisseld met zang en muziek. Met een kort woord bracht tenslotte de heer Zwaan dank aan de aanwezigen. Amlcitla: Ned. Mfj. voor Nijverheid cn Han del dept. Leiden. Lezing mr. G. H. c. Hart* 8 uur nam. Jeruël: Bidstond te 8uur nam. N.V. Dubbeldeman's Boekhandel: Alg. vere van aandeelhouders. 10 uur voorm. 6' Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiover. 8»/« uur namiddag. StaalwUk: Chr.-Hist. Jongerengroep. Spr. de heeren Snoeck Henkemans en Wilbrink. 8 uur nam. Stadszaal: Reprise-ultvoering van „Concor. dia". 8 uur nam. TurfmEirkt 8: Buitengew. alg. verg. van aan- deelhouders N.V. Leidsche Caramelfabriek vk Backer en Co. 4 uur nam. Oegstgeest (W. de ZwUgerkerk)Gemeente Gods, 8 uur nam. Dinsdag. Jeruel: Bijbelbespreking te 8 uur nam. „Nomateg" (le Binnenvestgracht 21): Bazar ten bate van wijk II en VII der N. H. Gem 35 en 7IOVj uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie 8 u. njn. Schouwburg: Hofstad-tooneel „Hilariteit in de rechtszaal". 8 1/4 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam,: „Drie handige meisjes". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Onder gele vlag". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Shall we dance". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam, „Ik ben een vluchteling". zon-ag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Zigeuner-Prin ses". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 u. nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 Febr. t/m. Vrijdag 4 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel 85, A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 1313, en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Zie ad. m.av. 6842 Ongez. Med.) Ds. IV. Maan 60 jaar predikant. Donderdag a.s. zal het 60 Jaar geledei zijn dat ds. W. Maan, Geref. predikant al hier ln het predikambt werd bevestigd. Na een 35-jarige dienstvervulling heeft Maan in 1913 om gezondheidsredenen zijn emeritaat gevraagd en is hij sindsdien al hier woonachtig. Het zal ds. W. Maan. die reed 89 jaar ls, Donderdag zeker niet aaa belangstelling ontbreken. A. R. C. In de jaarvergadering van A. R. C. werd lot voorzitter gekozen de heer M. Bezemer, tot penningmeester de heer A. Spruijt, ter wijl het secretariaat ln handen blijft van den heer H. C. v. d. Spelt. Het afgeloopen jaar kon met een batig saldo worden ge sloten. Het ledental liep iets terug door vertrek van enkele oudere leden. „St. Paulus". In de door de R.K. Propagandaclub „St. Paulus" gehouden vergadering heeft de se cretaris, de heer T. G. Varga, zijn opnieuw gestelde candidatuur aanvaard. Met alg. stemmen is hij in zijn functie herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met 2 leden nJ. de heeren C. Janmaat Jr. en B. van Leeuwen Bzn. Besloten werd het 20-jang bestaan t. z. t. op feestelijke wijze te her denken. Het éénrichtingsverkeer. Door de contactcommissie van de drie pi. middenstandsvereenigingen ls bij den gemeenteraad een adres ingediend betref fende het éénrichtingsverkeer. Gewezen wordt op de groote schade die den mid- denstand door het éénrichtingsverkeer wordt berokkend. Gevraagd wordt dezen maatregel voor wielrijders niet langer te laten gelden. De bestuursfuncties van de A. R. ides- vereen. „Nederland en Oranje" alhier, zijn als volgt verdeeld: mr. A. J. Meijer, voor zitter; A. Noomen, 2e voorz.; E. de Vries, secr.; B. F. G. Spormann, 2e secr.; W. de Graaf, penningm. en D. J. Groenhof, ze penningm. BOSKOOP. Dat viel tegen. Door een besteller werd aan de Co®P- bakkerij alhier in de avonduren een twee- tai pakketten bezorgd, inh. resp. 5 en K.G. gist. Even later was één der pakWi" ten, n.l. dat van 5 K.G. verdwenen. Zee waarschijnlijk hebben de langvingers ge dacht dat het chocolade of andere lelcker- nij inhield, zoodat zij bedrogen uitgekomen zijn. Een koopman verkocht aan een In woner alhier eenige goederen tegen voor uitbetaling. De goederen lieten echter op zich wachten. WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoote, mej. M. Krab bendam slaagde voor het examen uractijk-diploma Steno typen. Door de politie ls tegen den 26-jarig® O. alhier proces-verbaal opgemaakt we gens ontvreemding van een partij hout va de werkverschaffing te Gouda. Het nou kon in beslag worden genomen. De meubelfabrikant A. reed. toen M het stuur over zijn auto kwijt raakte gen een telefoonpaal ln het derde blok auto werd zwaar beschadigd en de P3 vernield. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6