Rie van Veen verbetert wereldrecord LEIDSCK DAGBLAD - Derde Blad Maandag 28 Februari 193! Prachtige prestatie op de 200 meter borstcrawl Van de spelers. Onze nabeschouwing van den wedstrijd kan kort zijn. De groote overwinning moge sommigen misschien geflatteerd voorkomen en de krachtsverhouding in het veld over dreven in ons voordeel weergeven, in wer kelijkheid is dit toch niet zoo. Het Belgische elftal in dezen vorm spelend, verdiende niet beter. Zijn voorhoedespelers missen stuk voor stuk doortastendheid, een factor, die nu eenmaal den doorslag geeft en zonder welke het maken van doelpunten is uitge sloten. Dit verklaart tevens het succes van onze nationale aanvalslinie. die van de vele zwakke plekken in de Belgische defen sie kordaat gebruik maakte. Van Male toonde zich een betrouwbaar doeh'erdedi- ger. die zich goed opstelde en resoluut in greep. wanneer dat noodig was. Hij is geen bravour-speler zooals Leo Halle. doch ziin plaats volkomen waard. Het backstel Cal- denhove-Weber hebben wij wel eens beter gezien. Een meer agressieve voorhoede dan die der Belgen zou de fouten van dit duo waarschijnlijk met eenige doelpunten heb ben afgestraft. De middenlinie was na een zwak begin, voortreffelijk. Van Heel, de jubileerende captain was de tacticus als steeds,, Anderiessen deed verdedigend zoo wel als aanvallend uitnemend werk en Bas Paauwe sloot zich daarbij prachtig aan. De voorhoede als geheel was het beste deel van het elftal. Mijnders werd voor de rust te veel verwaarloosd, doch deed bijna altijd iets goeds met den bal. Alleen waren zijn voorzetten af en toe te scherp. Smit was de ster van het veld, een onvermoeid speler, die bergen werk verzette en vier prachtige doelpunten scoorde. Vente toonde zich de Oranjetrül ruimschoots waard. Hij stond voor de moeilijke taak de plaats van Bak' huys te vervullen, doch heeft zich van die opdracht kranig gekweten. Spaendonck was misschien de minste van het vijftal, maar toch zeker alleszins voldoende en Wels ten slotte was de handige buitenspeler, die door zijn tactische voorzetten zijn binnentrio tot scoren in staat stelt en zelf ook zijn kans weet te benutten. Bij de Belgen trad niemand op den voor grond, behalve Raymond Braine door zijn bewonderenswaardige techniek. Scheidsrechter Thompson volgde het spel voortreffelijk, doch ondér- brak het naar onze meening te veel en on- noodig. Zijn eenige fout signaleerden wij hierboven. De balans van de HollandBelgië-ont- moetingen luidt nu aldus: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Nederland 52 29 8 15 66 132—91 België 52 15 8 29 38 91—132 In de kleedkamers Een speciale A.N.P.-verslaggever meldt nog: De stemming in de kleedkamer der Oranjehemden was na afloop, hoe zou het anders kunnen, zeer opgewekt. Uitgelaten zijn deze spelers niet, daarvoor hebben de mees ten van hen, zoo niet allen, te veel overwinningen in hun internationale voet balloopbaan meegemaakt. De „oudjes" hebben het toch maar weer goed gedaan! roept Anderiessen ons toe. En Kick Smit glundert nog, als hij aan dat eerste doelpunt denkt. Maar och, zoo redeneert hij, je moet geluk hebben met schieten en dat had ik vandaag. In de kleedkamer der Belgen was de stemming niet zeer opgewekt. Maar de heer van Kesbeeck, de voorzitter van den Belgischen Voetbalbond, beurde zijn man nen op zooveel hij kon: zij hadden ten slotte hun best gedaan en het was hun ook niet altijd meegeloopen De heer van Kesbeeck, wiens oordeel wij vroegen, vatte zijn meening zeer kort sa men in de woorden: „De cijfers zijn duide lijk genoeg: de Belgen zijn overspeeld". De heer van Kesbeeck was vol lof over het Nederlandsche spel. dat hij verrassend en productief noemde. Het Oranje-elftal had geen zwakke plekken, het was een homo gene ploeg. „Als ik dan toch uitblinkers wil .noemen, moet ik van een Caldenhove en een Smit spreken". De Belgische aanval, aluus de heer van Kesbeeck. werd onpro ductief gemaakt, doordat het samenspel steeds maar in de breedte werd uitgevoerd. De voorzitter van de Keuzecommissie van den KJf.V.B., den heer H. W. H. Herberts, constateerde, dat na het. overweldigend be gin van de Belgen de Oranjehemden hun tegenstanders „kapot" gespeeld hebben. De Belgen zijn tegengevallen, ook te oordeelen naar hun spel in den wedstrijd tegen Frankrijk. Ik ben, aldus de heer Herberts, geen bewonderaar van dit type spel. Dat doelpunt van Braine, het was voortreffe lijk, zeer zeker, maar dat lukt je niet een paar maal ln een wedstrijd. En de Nederlanders? Geen zwakke plek ken. Smit overweldigend goed. Mijnders Iets minder dan verwacht mocht worden. Frank Wels voortreffelijk. Maar we hadden hem ook gewaarschuwd. Denk er om, Frank was tegen hem gezegd, je bent je plaats kwijt als je zoo door blijft spelen als de laatste wedstrijden het geval is geweest. Ik geloof wel, dat die waarschuwing uit werking heeft gehad. Vente was zeer be wegelijk, maar toch niet bepaald gevaar lijk. En ook Anderiessen wordt geprezen en ledereen krijgt een beurt De verkeersregeling Hoewel er eenige kleine wijzigingen in de ontworpen verkeersregeling zijn aange bracht. is deze toch in hoofdlijnen gelijk gebleven aan vorige keeren en men kan niet anders zeggen, dat alles zeer vlot is verloopen. Het verkeer van en naar het stadion is in vlot tempo heen en weer ge leid. Om kwart over twee stonden alle 2100 auto's voor het stadion geparkeerd en een goed uur, nadat de automobilisten hun wagens van de diverse terreinen hadden gehaald, was de normale toestand in de stad hersteld. Het grootste gedeelte van de trampas sagiers was een half uur na afloop van den wedstrijd al weg en. binnen het uur waren ook de laatsten vertrokken. De automobi listen hebben ook niet te klagen gehad. Binnen een uur hadden zij allen het par keerterrein verlaten. Zij waren echter wel .vat gehandicapt door een aantal automo btlisten, die er blijkbaar niet van op de hoogte waren, dat zij op de Willemsbrug ge makkelijk de trams konden passeeren. Ve len bleven achter de trams rijden en daar door kwam er vaak geen schot in, terwijl de weg tot in de stad breed open lag. Behalve particuliere geparkeerde auto's Rond Nederland België. Holland zegeviert over alle linies. RotterdamAntwerpen 32 I speeld. Het ploeg verband was bij de Am sterdammers meerendeels zoek. bij de Brusselaren viel af en toe een fraai staal tje van samenspel te bewonderen. Verras send was het spel niet. het was te door zichtig. zoodat de verdedigingen, aan bei- Ten aanschouwe van ongeveer 8.000 per- de zijden gesteund door de spillen van het 3onen heeft Rotterdam Zaterdagmiddag op net Sparta terrein om den Maas- en Schel- debeker tegen Antwerpen gespeeld en wat sinds 1935 niet meer was gebeurd, geschied de thans: Rotterdam heeft den wedstrijd met 32 gewonnen. Daarmede kan Rot terdam stellig dubbel tevreden zijn. daar c".e oloeg lang geen grooten indruk gemaakt neeft. De verdediging met uitzondering van Damme was lang niet sterk en in de middenlinie bleek alleen Poulus voor zijn taak berekend. De Korver gaf af en toe wel blijk het nog niet verleerd te zijn. maar een uitblinkende partij gaf hij toch niet te zien. In de voorhoede speelde La- genaaal een waarlijk fraaie partij, die aan zijn allerbeste dagen deed herinneren. Hij schoot hard en zuiver, maakte prachtige openingen voor zijn partners en produceer de zelf twee mooie doelpunten. Jammer was het. dat Voormolen en Kantebeen slecht op dreef waren. Eerstgenoemde scoorde het winnende doelpunt. Van Wal- sum wisselde goede met slechte momen ten af en eigenlijk had Lagendaal alleen voldoenden steun van Linssen. Wanneer de Antwerpenaren wat minder gecombineerd maar wat beter geschoten hadden, zouden zij zeker niet verloren heb ben, ook al brachten zij ditmaal geen al ie sterk elftal binnen de lijnen. Doelman Gedopt, Boogaerts. Devries en Wagner wa ven hun beste spelers. AmsterdamBrussel 30 Na een reeks nederlagen en enkele ge lijke spelen is het Amsterdamsch elftal er Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion in geslaagd een 30 overwinning op een Brusselsche ploeg te behalen. In de eerste helft werd niet "gedoelpunt. Een mooie wedstrijd is het niet gewor den. Vooral voor de rust. ontbrak er span ning, er werd zonder eenige geestdrift ge- elftal, de aanvallen meestal van een even tueel gevaarlijk cachet wisten te ontdoen. Het plaatsen was over het algemeen aan Amsterdamsche zijde slecht, in de voor hoede kon Bijl zijn taak als spelverdeeler maar zeiden vervullen, daar Teuninck hem schaduwde. Aan Brusselsche zijde was de vleugel LamootVlaminck het gevaarlijkst terwijl Mondele onverwachte schoten loste, welke evenwel vrijwel alle te hoog gericht waren. De gasten hadden een lichte veld- meerderheld. maar tot doelpunten brach ten zij het toch niet. In de tweede helft kwam er meer schot in den wedstrijd, zoo wel figuurlijk als letterlijk. Slot en Bijl (2 x) maakten de doelpunten. NederlandBelgië Jun. 73. In de morgenuren vond gisteren op het Overmaasterrein te R'dam een wedstrijd plaats tusschen de junloresploegen van Nederland en België, welke ontmoeting door onze landgenooten met 73 gewon nen werd. Deze zege is voornamelijk te danken aan het goede voorhoedespel onzer landgenooten, die beter het maken van doelpunten verstonden dan hun tegen standers. De achterhoede van het Neder landsche junioreselftal maakte evenwel niet zoo'n sterken indruk en daarmede zijn dc drie doelpunten tegen reeds verklaard. De Belgen volhardden vrijwel steeds in het korte samenspel, waaraan elke verras sende wending ontbrak. Onze landgenoo ten gooiden het spel meer over de vleu gels en dank zij het feit, dat de beide bui tenspelers fraai spel lieten zien en de Boer op schot was. kwam van dien kant een serie doelpunten welke alle van goed ge halte waren. De doelpunten zijn in deze volgorde gemaakt: van den Eijnde (01); de Boer (21)de Boer (31)Cop (3—2) de Harder (42); Van Veen (52); Cop (53); Colthof (63) en de Boer (73). zijn er ditmaal nog 167 touringcars, 110 motorfietsen en 626 taxi's geweest. De thans getroffen verkeersregeling is ruimschoots voldoende gebleken, ook al neemt men in aanmerking, dat er van de 60.000 plaatsen in het stadion, in tegenstelling met den wedstrijd in Mei van het vorige jaar, toen nagenoeg alles was uitverkocht, slechts ruim 46.000 waren bezet. Wat anderen ervan zeggen. De „Crt." brengt nog de volgende meeningen van anderen: ..Een zeer goede Hollandsche ploeg", aldus zegt de Engelsche scheidsrechter Thompson, na afloop in de kleedkamer. „De Hollanders ver staan het prachtig om den Engelschen en Schotschen voetbalstijl te combineeren. Ik heb er werkelijk even verwonderd over gestaan hoe keurig zij dit deden. Goed open spel werd prachtig afgewisseld met through-passes en vooral cross-passes. Daarbij benutten zij uitste kend iedere scoringkans, die zich voordeed ..Ik heb het niet bijzonder lastig gehad, want het was een all-gentlemen-gatne". ..Maar dat ééne Hollandsche doelpunt dan, dat u vóór de rust afkeurde?" ..Maar dat was geheel onreglementair. De Hollandsche aanvaller sprong met de vuisten vooruit op den keeper toe en wierp hem, vooi hij den bal nog had op den grond!" De ..Gazette van Antwerpen" noemt den goalgetter Smit. die zoo puik zijn schiet talenten toonde, den bezieler van de Nederlandsche voorhoede en daardoor den grooten bewerker van de daverende zege der Oranje-hemden. Dit blad roemt van de eigen spelers den voortref felijk werkenden vleugel Raymond Braine Voorhoof, die echter, althans in den beginne, zeer te lijden had onder de hopelooze onpro- ductiviteit van den midvoor Capelle. Er wordt dan nog aangestipt, dat de Nederlandsche spe lers minder dan de Belgische last schenen te ondervinden van het gladde veld. Ook het Brusselsche blad „Het Laatste Nieuws" komt in het verslag in zijn Zondag avond-editie niet tot diepgaande beschouwingen over spel en spelers. Men leest, dat de Oranje mannen in het begin der tweede helft overwe gend in de meerderheid waren, terwijl ten aan zien van de eerste speelhelft aan de verdedigin gen van beide partijen meer lof toegezwaaid wordt dan aan de respectievelijke aanvalslinles. De ..Soir" spreekt haar teleurstelling uit over het uitermate zwakke spel van de twee Belgi sche kant-halves en van doelman Braet in het tweede deel van den wedstrijd. En ofschoon de Soir" geen kwaad zegt van het samenspel tus schen de Belgische aanvallers, noemt ook dit blad den middenvoor Capelle werkelijk slecht. Maar de Nederlandsche voorhoede, zeker na de doel wisseling, was prachtig. Vente en vooral Smit waren kanonniers van de groote klasse, terwijl de Nederlandsche vleugelspelers, als ge volg van het zwakke spel der Belgische half- spelers, de gelegenheid hadden zich te onder scheiden en deze situatie zoo uitbuitten, dat zij een doorloopend gévaar voor de Belgische defen sie vormden. Voor de Keuze-commissie van den Konink lijken Belgischen Voetbalbond, besluit de ..Soir" haar korte bespreking, kan het niet moeilijk zijn, voor den revanche-wedstrijd van 3 April een team samen te stellen, dat in staat is, niet slechts beter, doch zelfs veel beter te spelen dan de ploeg, die het publiek in het Feyenoord- stadion zoo bitter ontgoochelde. De „Dernière Heure" en het „Handelsblad van Antwerpen" beperken zich voorshands tot een gedetailleerd relaas van den wedstrijd. Het „Handelsblad van Antwerpen" wijst nog op de groote geestdrift, waarmede beide ploegen tot de laatste minuut gestreden hebben. Wat Braine's spel betreft, kan de tweede helft de vergelijking met de eerste niet doorstaan. Naast de pluimen, die „De Dag" het Holland sche elftal op den hoed steekt, gewaagt dat Antwerpsche blad er van. dat er gebleken is, hoe voorbarig sommigen de Nederlandsche voet balploeg 1938 afgeschilderd hebben als een team, dat zijn besten tijd gehad heeft. In den strijd van Zondagmiddag deed de vorm van de negen Oranje-mannen, die reeds drie jaar geleden hun aandeel hadden in de vergruizeling van het Belgische elftal van 1935. niets of weinig onder voor dien. welke zij toen demonstreerden. Ook voor ..De Dag" was Smit een ster onder de sterren en Caldenhoven een rots, waarop de aanvallen der Belgen steeds te pletter sloegen. Maarde cijfers, waarmede België de ne derlaag leed, waren toch een tikje te geflat teerd. KON. NED. VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Afd. IV, le klasse: BleyerheideN.A.C. 03. DE ENGELSCHE LEAGUE. Dg uilslagen van de Zaterdag in de Engel sche league gespeelde voetbalwedstrijden luid den: Eerste afdeeling. BirminghamSunderland 22 Charlton AthleticBrentford 1—0 ChelseaBlackpool l3 Grimsby TownHuddersfleld Town42 Leeds UnitedEverton 4- LiverpoolWolverhampton Wanderers 01 MiddlesbroughDerby County 42 PorthsmouthArsenaal 00 Preston North EndBolton Wanderers 22 Stoke CityManchester City 32 West Bromwich AlbionLeicester City 13 A. S. C.—L. F. C. deed soms erg fantastische dingen. Kok als partner van Seccève trapt te zacht voor een achterspeler en hij gaf L.F.C. het twee de doelpunt cadeau door onverwacht te rugspelend. nu wel keihard in eigen doel te schoppen. De middenllnie, bestaande uit Abrahams, Bronsgeest en Van Nierop deed verdedigend wel aardig werk, al gaven Bronsgeest en Van Nierop het te gauw op. maar het plaatsen was weer zeer matig en wij zagen geen keer het spel met een langen trap openen. De wind was echter een zeer ongunstige factor. In de voorhoede met Aniba en Zegers op de buitenplaatsen vermocht Van Goor als center-voor geen gang te brengen. Het spel werd veel te kort in het midden gehouden, waarbij de bal steeds te hard werd aangespeeld. L.F.C. won den wedstrijd met 31 en liet twee strafschoppen onbenut. Naar de cij fers te oordeelen zou men denken, dat L.F.C. belangrijk beter speelde dan A.S.C. Toch is dit niet juist, want voor de rust, toen A.S.C. den wind mee had. is L.F.C. er nagenoeg niet aan te pas gekomen en zelfs in de tweede helft warerr de rood-zwarten meer in den aanval dan de bezoekers. L.F. C. speelde belangrijk sterker dan wij ver leden week van Rouwkoop zagen, maar toch is het spel der wit-zwarten ons niet meegevallen. Individueel werd wel eens aardig werk gedaan en zoo ontstond het eerste doelpunt na een keurig dribbelpar tijtje. Uit een vlotte combinatie op den lin kervleugel werd verder het derde doelpunt geboren, maar in het algemeen zat er toch weinig samenhang in het aanvalsspel van L.F.C. De verdediging werkte goed, afgezien van het feit, dat de doelman soms raar stond te schutteren, waarbij zijn heiligdom meer door geluk dan door wijheid aan doorboring ontkwam. Leidsche Voetbalbond Uitslagen van Zaterdag en gisteren. Zaterdagcompetitic. le klasse: SCO 1Ons Clubje 1 20. 2e klasse A: Sleutels 1Ter Leede 2 32. 2e klasse B: Katwijk 2—LRC 3 2—4; Quick B. 3—MSV 1 2—0; SLF 2—ASC 0—1. 4e klasse: Ons Clubje 3—Ter Leede 3 2—3. Adspiranten: Quick B.—ARC 22. Zondagcompetitie. 2e klasse A: Roodenburg 2LDWS 3 37. 3e klasse A: Lugd. 6ASC 4 46. 3e klasse B: Morschkw. 2ASC 5 03. 4e klasse A: LDTS 3—ASC 6 3—7. 4e klasse B: Zuiderkw. 4LDWS 6 02. Slappe vertooning. Als oefening was de wedstrijd A.S.C. L.F.C. opnieuw Yan alle waarde ontbloot, want de rood-zwarten deden er maar heel weinig aan en kwamen daarenboven met een combinatie in het veld, welke belang rijk afwijkt van de samenstelling der laat ste weken. Pranger stond in het doel en ROODENBURG II—L.D.W.S. III 3—7. De gasten bleken reeds dadelijk sterker, het geen al spoedig in een drietal doelpunten werd uitgedrukt. Roodenburg scoorde een tegenpunt, maar nog voor de thee werd de stand 14. De tweede helft kenmerkte zich door forsch spel aan beide zijden. Een vrije trap even bulten het beruchte gebied, leverde L.D.W.S. een vijfde doelpunt op. toen de thuisclub-doelman het leer liet glippen. Wel werd Roodenburg daarna ster ker en verkleinde zij den achterstand maar met een geweldig schot van den rechtsbinnen werd het 62, terwijl uit een strafschop de score nog maals werd verhoogd. Even voor het einde bracht de thuisclub den eindstand op 37. De leiding was matig. ZUIDERKWARTIER IV—L.DW.S. VI 0—2. Gesteund door den wind was L.D.W.S. gedu rende de eerste helft overwegend sterker en alleen aan het bijzonder goede werk van den Zuiderkwartier-keeper was het te danken dat L.D.WB. met rust slechts een 20 voorsprong had. Na de thee was Zuiderkwartier aan bod. maar ondanks verschillende goede kansen kon den zy er niet ln slagen de goed op dreef zijnde LD.W.S.-verdediging te passeeren. S.C.O.—ONS CLUBJE I 2—0. Na een gelijk opgaanden strijd in de eerste lo minuten, kreeg de S.C.O.-rechtsblnnen een mooie kans bij het uitloopen van den O. C.-kee- per van welke gelegenheid hy gebruik maakte i—0. Daarna kwam ook de voorhoede der gasten in actie, doch de S.C.O.-verdediging hield krachtig stand. Voortdurend bleef de voorhoede der gastheeren gevaarlijk. Eenmaal ging de S.C.O.-rechtsbulten er tysschen uit en telde iedereen reeds een doelpunt, doch het keiharde schot ging net naast. Even later gaf dezelfde speler een afgemeten voorzet waaruit de mid voor met een harde schuiver den stand op 2-0 wist te brengen. Na de rust was S.C.O. voortdurend sterker en dwong S.C.O. om haar doel met man en macht te verdedigen. Telkens moest de O. C.-keeper ln actie treden. By een der weinige O. C.-aanvallen gaf de scheidsrechter een strafschop waaruit de S.C.O. keeper het harde schot op keurige wijze wist te stoppen. Met een welverdiende 2—0-zege voor S.C.O. kwam het einde. Ragnhild Hveger iweede. Tijdens de internationale zwemwedstrij den, welke Zaterdagavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Rotter- darasche Dames Zwemclub in het Ooste lijk zwembad te Rotterdam zijn georgani seerd, is Rie van Veen (R.D.Z.) er in ge slaagd het wereldrecord 200 Meter borst crawl op haar naam te brengen door dezen afstand in den tijd van 2 min. 24.6 sec. af te leggen. Het oude record stond sedert 8 September 1935 op naam van Willy den Ouden met een tijd van 2 min. 25.3 sec. gevestigd te Kopenhagen. Vanzelfsprekend is Rie van Veen tevens in het bezit geko men van het Europeesch- en Nederlandsch record over dezen afstand. R&gnhild Hveger tikte met slechts 0.1 sec. verschil als tweede aan en bleef dus eveneens onder den ouden wereldrecordtijd. Het eerste nummer was de 100 meter borst crawl voor dames, waarop drie Deensche en twee Hollandsche meisjes uitkwamen. Mej. Groeneweg en Mej. Sweeres konden het even wel tegen het sterke Deensche drietal niet bol- merken al zakte mej. Groeneweg pas op de laatste baan af. De uitslag was: 1. Gunvor Kraft (Denemarken) 1 min. 8.4 sec. 2. Elvi Svendsen (Denemarken) 1 min. 8.6 sec. 3. Birthe Ove Petersen (Denemarken) 1 min. 9.8 sec. Het tweede nummer van den avond, de 200 meter borstcrawl was al even sensationeel als fraai. Ragnhild Hveger kwam tegen drie Nederlandsche meisjes uit. en al verwachtte men wel feilen strijd, een overwinning op de Deensche achtte men niet waarschijnlijk, maar dat was een misrekening. Dadelijk reeds zag men. dat Rie van Veen er alles op zette om de Nederlandsche eer hoog te houden. Baan na baan hield zij haar befaamde collega goed bij en wanneer men af en toe den indruk kreeg, dat zij begon af te zakken, bleek dit in werkelijkheid geenszins het geval te zijn. Dc 100 meter legde zij af in 1 min. 9.2 sec. en steeds maar bleef zij op gelijke hoogte met Hveger. Het laatste keerpunt namen beide zwemsters gelijktijdig en het was toen reeds duidelijk, dat het wereldrecord van Willy den Ouden ernstig gevaar liep. Een adembenemende spurt volgde, de jeugdige Rotterdamsche zwemster schoot door het water en tikte juist 0.1 seconde eerder aan. Luid gejuich steeg op, toen bleek dat zij den afstand in den nieuwen wereldrecordtijd van 2 min. 24.6 sec. had afgelegd, waarmede zij het oude record met een tijd van 2 min. 25.3 sec. met niet min der dan 0.7 seconde had verbeterd. En in dien men weet. hoe scherp de records van Willy stonden, wekt deze fenomenale presta tie des te grooter bewondering. Een bijzonder fraaie prestaVle verrichtte Cor Kint op de 100 meter rugslag. Zij legde dezen afstand in den fenomenalen tijd van 1 min. 14 sec. af en bleef daarmede slechts 0.4 seconde boven het wereldrecord van Nida Senff. Behalve de IJ-zwemster Iet van Feggelen is het vrijwel uitgesloten te achten, dat op het oogenblik ook maar een zwemster op de wereld tot een dergelijke prestatie in staat is. Dit schitterende resultaat van de Rotter damsche zwemster opent fraaie perspectieven. De A.D.Z.-zwemster moest een zeer feilen strijd leveren tegen mej. Kerkmeester om de tweede plaats. Het Rotterdamsche meisje was nog juist Iets sneller en tikte met 0.1 sec. ver schil als tweede aan. 1. Cor Klnt (Rotterdam) 1 min. 14 sec. 2. Dlni Kerkmeester (R'dam) 1 min. 16.4 sec. 3. Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 16.3 sec. Het tweede record, dat dezen avond gebroken werd, was het 200 meter schoolslag record heeren en hoewel het ditmaal slechts een Nederlandsch- en geen wereldrecord betrof, was de prestatie er toch niet minder om. De A.Z. '70 zwemmer H. Smitshuyzen slaag de er voor de tweede maal in 1938 ln om dit record te verbeteren. HIJ zwom dezen afstand thans in 2 min. 46 sec. en knabbelde dus 1.4 sec. van zijn tyd af, welke hij op 30 Januari j.l. te 's-Gravenhage tijdens internationale zwem wedstrijden in het zwembad aan de Maurits- kade maakte. 1. H. Smitshuyzen (A.Z. 1870) 2 min. 46 sec. (nieuw Nederlandsch record). 2. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 48 sec. 3. Korpershoek (V.Z.C.) 2 min. 53 sec. Ten slotte werd nog een estafette 4 x 100 M. voor dames gezwommen. Hier kwam de Deen sche ploeg, bestaande uit de dames Hveger, Kraft. Svendsen en Petersen aan den start, die onlangs op zoo fraaie wijze het wereldrecord op de Nederlandsche dames had veroverd. Het was daarom jammer dat de sterkste Nederlandsche zwemsters over verschillende ploegen verdeeld waren, zoodat van een wed strijd NederlandDenemarken geen sprake was. De Jonge Birthe Ove Petersen nam al dadelijk de leiding. Elvl Svendsen vergrootte den voor sprong aanzienlijk, zoodat Gunvor Kraft en ten slotte Ragnhild Hveger het kalmer aan konden doen. Haar tijd 4 min. 40.6 sec. was dan ook voor haar doen niet zoo bijzonder te noe men. Om de tweede plaats werd hevig gestre den tusschen de R.D.Z. en de A.D.Z. daar hier r.evens de Willv Erwln beker op het spel stond, dank zij een fenomenale eindspurt van Willy den Ouden, waarbij zi) zelfs nog een stuk op Hveger inliep, won de R.D.Z. 1. Denemarken (Birthe Ove Petersen, Elvi Svendsen. Gunvor Kraft, Ragnhild Hveger) 4 min. 40.6 sec. 2. RD.Z. 4 min. 45.1. 3. A.D.Z. 4 min. 56.6 sec. QUICK BOYS IIIM.S.V. I (ZATERDAGMIDDAG) 2—0. De met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd in de 2de klasse B. der Zaterdag middag-competitie tusschen beide bovenge noemde candidaten voor het kampioenschap in deze afdeeling is in een verdiende 2—0 over winning voor Quick Boys geëindigd. Zooals be kend werd de eerste ontmoeting mede door het feit dat Quick Boys in dien wedstrijd met een zestal invallers moest spelen met 50 door de menschen van de Martha-Stichtlng gewonnen. Hoewel de Alphenaren thans nog met 1 punt voorsprong op Quick Boys de leiding ln de af deeling hebben, is de spanning toch uitermate gestegen en de kleinste struikeling in het ver dere verloop van de competitie kan voor één der belde partyen van beslissende beteekenis zijn. Quick Boys verscheen met invallers in het veld voor J. Pluimgraaff en C. van R(jn. De gasten hebben het eerst het zwakke windvoor- deel. en al direct forceeren zy een corner, die wordt weggewerkt en goed weggewerkt ook. want na eenig samenspel belandt de bal bij den vrystaanden de Mol; de keeper loopt uit, maar hy is even te laat en thans staat de Katwijk- sche middenvoor voor een geheel verlaten doel, doch zyn schot gaat tot groote vreugde van M.S.V. langs den verkeerden kant vandenpaaL De gasten werken zeer hard. doch er zit weinig samenhang in. De Quick Boys-aanvallen hoewel minder tal- ryk, zyn veel gevaarlijker en het is Kroon, die een pass van rechts in een doelpunt omzet, 1—0. Voor de rust biyven verder de verdedi gingen meester van het terrein. Ook daarna tot ongeveer 10 min. voor het einde blijft de stand ongewyzigd. Maar als dan na een afgeslagen Quick Boys-aanval de bal voor de voeten van linkshalf Kruit terecht komt. bedenkt deze zich geen oogenblik en met een keurig ver schot net onder de bovenlat, is de uitstekende Alphensche keeper voor de tweede maal gepasseerd. 20. Hoewel de gasten tot het einde toe bhjven zwoegen, tot doelpun ten en komen zij niet, zoodat met onverande- den stand het einde aanbreekt van dezen pret- tlgen en fairen strijd, waarmede H.S.V. haar eerste nederlaag te pakken heeft. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. De uitslagen waren als volgt: Aalsmeer adspirantenAmstel adspiranten (bekerwed- stryd) 1—2: Aalsmeer V—A.P.W. III 3-0; S.D.Z. III—Aalsmeer IV 1—6. L.Z.C. IKATWIJK I (ZATERDAGMIDDAG) 4—2. L.R.C. heeft zich weten te handhaven op i tweede plaats der ranglyst door Katwijk puntjes afhandig te maken. Het begin van dezen spannenden stryd is een verkenning van beide doelen, maar de verdedigingen zijn v<-v hun taak berekend. Bouwman geeft met eon ver schot L.R.C. de leiding; de LR.C.-voorhoedt zet alles in het werk om haar voorsprong te vergrooten en ziet haar streven bekroond ais Bliek doorbreekt en den Katwyk-keeper het nakyken geeft. Katwijk weet haar achtersUrd te verkleinen als de L.R.C.-doelman een bal verkeerd beoordeelt. Nog voor de rust brengt Bouwman den stand op 31. Na de thee is Katwyk wat meer in den aanval, doch vindt in de L.R.C.-verdediging haar meerdere. Uit een goed opgezette L.F.C.-aanval weet Bouman den voorsprong te vergrooten. Katwyk zet alles op den aanval en ziet kans door een weifeling in de LH.C.-achterhoede haar achterstand te verkleinen (42). In dezen stand komt geen verandering meer. S.L.F. n—A.S.C. I (ZATERDAGMIDDAG) 0-1 Reeds spoedig nam A.S.C. de leiding met een van den rechtervleugel ingeschoten bal. Hoewel S.L.F. daarna sterker werd wist Versteegen ln het A.S.C.-doel alle gevaar te voorkomen. De wedstrijd kreeg daarna een onprettig karakter er zyn spelers by beiden partyen, die natrappen en onvrlendeiyke woorden zijn er het gevolg van. Gelukkig houdt de scheidsrechter het hoofd koel en biyft de situatie meester. Na de hervatting krygen wij van het zelfde laken een pak, zoodat er van liet spel niet veel terecht kan komen. Vermelden wij tenslotte dat de A.S.C.-keeper reeds was gepasseerd, doch een der backs het leder uit het doel wist te trappen en dat S.L.F. een strafschop naast schot, zoodat het 01 was en bleef. ONS CLUBJE III—TER LEEDE III 2—3. Ter Leede trapt af en onderneemt een aan val op het Ons Clubje doel welke goed wordt afgeslagen, maar even later wordt de bal op nieuw ingeschoten en door den keeper ver keerd beoordeeld (01). Met een vrije schop maakt O.C. geiyk. Even daarna neemt Ons Clubje de leiding door een hoog schot. Als de midvoor van Ons Clubje door een back nage schopt wordt, wordt deze door den scheids rechter uit het veld gestuurd, evenals een O.C speler. Na de rust speelde Ons Clubje een verloren wedstryd! De stand werd 32 voor Terleede QUICK BOYS-ADSP.—A.R.C.-ADSP. 2—2. De a.s. kampioenen moesten tegen Quick Boys een veer laten en konden het niet verder bren gen dan een geiyk spel. Had niet de jeugd van Quick Boys geen pech gehad, de Alphenaren hadden zelfs een nederlaag geleden. rust wist eerst Quick Boys te doelpunten, doen de gasten maakten weer gelyk 11. Ook na <jc rust wist Quick Boys door Vis het eerst te doel punten, maar door missen van een der blauw witte backs, wist de kleine A.R.C.-linksbuJien de partijen weer op gelijken voet te brengen Daarna kreeg Quick Boys de beste kansen, maar gedoelpunt werd er niet meer. LAV.V.—DE LANDBOUW. Morgenmiddag halfvier L.W.V.De Landbouw Terrein Zwarte Pad. BLAUW-ZWART—AEOLUS 4—0. Voor de rust heeft Blauw-Zwart wind«j regen tegen, doch niettegenstaande dit na« weet zy den stand tot de rust blank te houa Na de thee is Bl.-Zw. voortdurend ster* Door een keurig schot van haar midvoor neemt V UV. --- zy spoedig de leiding en even later maai" zelfde speler 20. rfer(je Via een Aeolus-speler verdwynt he* a Bl.-Zw.-doelpunt in de touwen. Tensi maakt de rechtsbuiten 40. Gr. Willem n—BI. Zwart II afge'- BI. Zw. b—Rava b 0—9.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10