STADSNIEUWS De Leidsche Stadhuisbouw VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 No. 23902 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt 78sfe Jaargang Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD Architect Blaauw over zijn schepping verwacht LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van' ons Blad gevestigd zün, Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen, gevestigd zljni per 3 maanden. f. 2.3$ per week f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden 4- portokostenj (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.)' „Princevlag"-avond. Een druk bezochte en welgeslaagde samenkomst. De Vereeniging „De Princevlag", die reeds vele malen op nationale feestdagen op zulk een fleurige wijze naar buiten op trad, had gisteravond iin de groote zaal van „Den Burcht" een prince-vlag-avond belegd teneinde het nationaal besef leven dig te houden en verder om meerdere be kendheid aan haar streven te geven. Onder de zeer vele aanwezigen de zaal ■was gelheel bezet, terwijl velen zich met een standplaats tevreden moesten stellen merkten wij o.rn. op afgevaardigiden van het L.S.C en de V.V.S.L. en verder van de Contact-Commissie, de 3 October- Vereeniging, de Ver. Koninginnedag, Ohr. Oranje-Ver., De Graal, de Oranje Garde, het Nat. Jongeren-Verbond, de Ver. van Ees.-Officieren en voorts een groot aantal Prlnce-vlaggers uit Bodegraven en Leid- schendam. Het H.B. van de Princevlag was vertegenwoordigd door de heeren Berlot en JJinnen. De groote zaal. welke geheel met oranje doek en vele vlaggen versierd was, bood een feestelijk aanzien Br heerschte een prettige stemming, hébgeen meermalen in woord en lied tot uiting kwam. Bij afwezigheid van den plaatselijken voorziitter, ds. E. L. Nauta, legerpredikant, stond deze samenkomst onder leiding van dr. J. W. Wicherink, bestuurslid van de afdeeling. Deze heette allen hartelijk wel kom in het bijzonder den bondsvoorzitter, den heer Berlot van 's-Gravenhage, aan wien „De Princevlag" en Oranje-lievend Nederland volgens spr. zooveel te danken heeft In aansluiting op dit welkomst woord werd het Wilhelmus gezongen. Nadat de vaandelgroet was gebracht, voerden tamboers en pijpers enkele mar- jchen uit, Het was een „levendige" inzet van een gevarieerd programma, dat als volgende nummer het vertrek naar Baarn van de Princevlag-kleuters uitbeeldde. Dit uitstapje, dat onder leiding van den heer P. van Wijk stond en waarbij men over veer veel fantasie moest beschikken, bracht ons tenslotte voor het Paleis Soestdijk. Rhythmische gymnastiek van de dames cn enkele gymnastische oefeningen van de meisjes en jongens gaven vervolgens een Indruk, dat deze tak van sport ook bij de Princevlag niet wordt vergeten. Het meest geslaagde nummer van den avond was de daarop volgende vlaggen- parade, eindiigende in een hulde aan Koo- ningin Wilhelmina, Prinses Juliana, Prins Bernhard en de jonge Prinses Beatriix. Terwijl de vlaggen in carré stonden opge steld, verschenen achtereenvolgens de let ters W„ J. en B. en tegelijkertijd werd een speciaal voor deze gelegenheid vervaar digd gedicht opgezegd, waarin hulde aan het Koningshuis gebracht werd. Daarop volgde nog een Kabouterspel, waarna de heer Berlot in een enthousiast cpeechje in het kort een overzicht gaf van den stainboon van het Huis van Oranje, waaraan op 31 Januari weer een nieuwe loot is gekomen. Ook wees spr op het Universeel karakter van de Princevlag, waaraan hij de opwekking verbond als lid toe te treden. Tenslotte heeft de heer Berlot In een tan waardeering getuigende toespraak de gouden medaille van verdienste uitgereikt aan den heer en mevrouw Cebol en de zilveren medaille aan den heer M. A. v. d. Berg, tamboer-maitre van de Leidsche af deeling. aan mej. M. v. d. Steen en aan het adspirant-lid W. v. d Berg, die zich allen op de een of andere wijze voor de afdeeling zeer bijzonder onderscheiden hebben. Enkele Niels-Bukh-oefeningen werden hierop uitgevoerd, waarna op een wel zeer geestige wijze propaganda voor de Leidsche afdeeling werd gemaakt. En hiermede kwam de pauze, waarin gelegenheid was zich als lid of donateur op te geven. Ook werd een verloting gehouden. Het 'tweede gedeelte van den avond hracht naast het optreden van de tam boers en pijpers enkele kleine tooneel- stukjes, waarna een stand de prachtig ge slaagde samenkomst besloot. De Princevlag kan met groote voldoening op dezen avond terug zien. R.K. VROUWENBOND. Vastenavond feestviering .De RK. Vrouwenbond afd. Leiden vierde Bhieravond in de Stadszaal het jaarlijk se vastenavondfeest. De presidente mevr. Manders opende den avond met een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen, in het bijzonder tot den merwen geestelijken adviseuir kapelaan Benneveld. Het vroolijke gedeelte van den avond word verzorgd door het gezelschap Mr. y®JJ®r. die in bet bijzonder met zijn spre kende pop veej sUCc.es had ook vertoonde ril aardige goocheltoeren, zoodat het. een Sn ?e avond werd. In de pauze werd een collecte gehouden me, het doel etensbussen te? te schaffen en spoedig met de uit zending van warm exen aan behoeftige Mm? en kraamvrouwen te beginnen Mevr. aumri Sb^k aan het eind van den li een dankwoord en spoorde aan tof. cl ;e doen toenemen, waarna deze avond 1 den chr. groet gesloten werd. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Jaarverslag der afdeeling Leiden 1937. De afdeeling Leiden der Ned. Ver. van Huisvrouwen hield gistermiddag onder lei ding van mevr. T. J. Vriend,van Hoorn haar jaarvergadering. Aan het jaarverslag van de secretaresse mevr. S. KoertBouman is het volgende ontleend: Op den avond van 29 Januari werd het 20-jarig bestaan der afdeeling op intieme wijze gevierd. Hoogst dankbaar is het bestuur feest commissie en leden, die zich zoo ingespan nen hebben, om dit feest goed te doen slagen. Op 23 October werd een tweede feest ge vierd en wel het 25-jarig bestaan der veree niging. Naast deze feestelijkheden werd er ech ter ook hard gewerkt. Behalve in de vacanties werd er éénmaal in de veertien dagen door het bestuur ver gaderd, bovendien werden er 5 ledenverga deringen gehouden. Als afgevaardigde, respectievelijk plaats vervangend afgevaardigde naar de Algem. Vergadering te Zeist gingen de dames van Gilse en Koert. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Het ledental liep eenigszins achteruit; het bestuur dringt er daarom bij de leden op aan, dat ieder in eigen kring propaganda maakt voor de vereeniging. Lezingen werden gegeven, zoowel op huis houdelijk als op cultureel, folkloristisch en litterair gebied. Muzikale middagen en de monstraties voltooiden het programma. Voor den gymnastiekcursus. die zoowel in Leiden als in Oegstgeest gehouden werd, was veel animo, evenals voor den cursus in leerbewerking, waarvoor zich zooveel dames opgaven, dat twee cursussen moesten wor den georganiseerd. Het bestuur had zitting in de commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting, in het Carillon-Comité en in het comité Oranje~en Jong Nederland. In de redactie-commissie van het Maand bericht kwam verandering door aftreden van mevr. Lignac. In deze vacature werd voorzien door be noeming van mevr. Metz. Met dankbaarheid gedenkt het bestuur het werk der verschillende sub-commissies, die het werk van het bestuur in hooge mate verlicht hebben. Als opvolgster van mej. mr. Hoogenboom werd als rechtskundig adviseuse benoemd mevr. mr. H. KruysseBonemeijer. Dit verslag, dat van een opgewekt veree- nigingsleven getuigt, eindigt met den wensch, dat het contadt tusschen bestuur en leden hechter moge worden en dat steeds meer huisvrouwen zich geroepen mogen ge voelen, zich aan te sluiten bij de vereeni ging, opdat de leuze: „Eendracht maakt macht" bewaarheid moge worden. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd evenals het financieel verslag van de pennlngmeesteresse mevr. A. Groen- Nieuwenhuizen Segaar. De aftredende bestuursleden, de dames Vriend, Groen en Koert werden herkozen. Brutale inbraak. CHR. FRÖBELSCHOOL HEERENSINGEL. Ouderavond In de Chr. Fröbelschool aan den Hee- rensinigel is een ouderavond gehouden. De lokalen, welke een feestelijk aanzien had den. waren geheel gevuld. De heer Goslingn. voorzitter der vereeni ging opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Na een korte openings rede verkreeg mej. de Rave, hoofd der school, het woord, die o.a. uiteenzette, waarom er met klas I en n geen openbare les was gehouden. Gememoreerd werd, dat de aanvraag om opname van leerlingen zóó groot is. dat verbouwing der school drin gend noodzakelijk is. De plannen hiervoor zijn reeds tn vergevorderd stadium, zoo dat verwacht mag worden, dat de uitbrei ding per 1 September a.s. gereed zal zijn. Vervolgens vermeldde het. progTamma „Persberichten", die op komische wijze ten gehoore werden gebracht en waarbij de poppenkast goede diensten bewees. Door dit stukje kwam de stemming er al spoedig in. In de pauze, die hierna volgde, werden dg aanwezigen onthaald op een kopje thee en bestond er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na de pauze had een filmvoorstelling plaats, bestaande uit enkele reclame, en andere films, welwillend afgestaan door de Lichtfabrieken en ten slotte de groote verrassing van dezen avond, een eigen filmopname van de school. Vooral voor de ouders, die hun eigen kleuters zoo vroolijk in actie zagen, was dit het glanspunt van den avond. Na afloop der vertooning werd de film het bestuur aangeboden, hetgeen onder grooten dank door den voorzitter werd geaccepteerd. Deze stelde tevens voor om de school, die tot heden naamloos was. de „Prinses Beatrix-school" te noemen, waar toe e?n verzoek tot H K.H Prinses Juliana en Prins Bernhard zal worden gericht. Dit voorstel werd door de aanwezigen met luid applaus begroet. Na het zingen van den Avondzang sloot ds. Bouwman dezen wel geslaagden avond met dankgebed. Van een auto werden de vier wielen gedemonteerd en meegenomen! In den algeloopen nacht is ingebroken in een garage van de aannemersfirma L. P. van der G. en A. Th. S staande aan den Zoeterwoudscheweg nabil de Lammebrug De inbrekers zijn vermoedelijk door een raam binnengekomen en hadden toen geen moeite om de deur aan de binnenzijde te ontsluiten. Zij zijn daarna met groote brutaliteit te werk gegaan door op hun gemak van een groote vrachtauto de vier wielen welke alle voorzien waren van bijna nieuwe banden, te demonteeren en mede te nemen. Bovendien ontvreemdden zij nog twee velgen met buitenbanden, een zestal bin nenbanden benevens een 5-tons kelder- winde. in totaal een waarde vertegenwoor digende van ongeveer f. 500. De politie stelt een onderzoek in. DE KERK EN HET SOCIALE LEVEN. Lering van den heer J. de Groot. Op uitnoodiging van den Leidschen Chr. Besturenbond sprak gisteravond de heer J. de Groot, godsdienstonderwijzer te dezer stede over ,De kerk en het sociale leven". Deze vergadering, die in het gebouw „Na- tbanaël" werd gehouden, stond onder lei ding van den voorzitter, den heer Hordijk, die met een kort woord den heer De Groot inleidde. Deze wees er op. dat de klacht dat de kerk zoo weinig invloed uitoefent op het volksleven, algemeen is. Komende tot de behandeling van de vraag, welke de roeping der kerk ten opzichte van het so ciale leven is, merkte spr. op dat de sociale kwestie niet met een handomdraaien is opgelost. Wij kunnen de maatschappij niet in twee groepen verdeelen: kapitaal en proletariaat. Dit zijn maar twee zijden van het groote geheel, dat maatschappij heet en dat veelzijdig is. Met vele voorbeelden lichtte spr. vervol gens toe hoe de sociale kwestie is ontstaan. De verhouding tusschen patroons en ar beider was en Is ook nu nog verre van ideaal te noemen. Vele misstanden roepen ook nu nog om herziening. Wat is hiervan de oorzaak? Het niét erkennen van het goddelijk gezag, nog aan de zijde van den werkgever noch aan den kant van den werknemer. Wat is in deze de roeping der kerk? vraagt spr. De kerk heelt niet alleen te verkondigen, dat er bij God vergeving van zonde is, maar ook dat er bij Hem leniging is van stoffelijken noode Darwin en Niet- sche leerden dat aUeen het sterke recht van bestaan had. Jezus daarentegen is over het zwakke met ontferming bewegen. De kerk heeft te luisteren naar het woord van haar Meester. Niet dat de kerk als lieerschende macht in het maatschappelijk leven mag ingrijpen, zooals de Roomsche kerk dat doet. De maatschappij heeft een eigen teven, dat zich naar den eisch der omstandigheden, zelfstandig moét ont plooien. Evemin als de staat mag de kerk zich als heerschende macht openbaren. De kerk heeft, aldus spr., alleen door de ver kondiging van het Woord de richtlijnen aan te geven waarlangs het maatschappelijk leven zich heeft te ontwikkelen. Zij is draagster van het evangelie, dat zijn licht doet schijnen over geestelijk en stoffelijk leven. Natuurlijk kan de kerk zich niet al leen inlaten met de regeling van het soci als leven. Zij zou daarin haar bevoegdheid te buiten gaan. Maar wel heeft de kerk de roeping ook in haar prediking de ge rechtelijkheid als eisch te stellen voor het sociale leven. Daarvoor is volgens spr. noodig, dat de dienaren des Woords zoowel theoretisch als practisch onderlegd zijn. Dan zal het Koninkrijk Gods voorop staan, maar dan zullen ook de stoffelijke nooden niet wor den vergeten. Dan zal de kerk t.o.v. het sociale leven als toeschouwster fungeeren maar. voor zoover toelaatbaar, actief zijn. En dan zal de kerk bij het woord de daad dienen te voegen. Geen indeeling zal er dan zijn van zitvakken in de kerk voor ar men en beter gesitueerden. Geen klassen ook bij de huwelijksbevestiging. Wanneer, aldus de heer De Groot de kerk het doet hooren, dat in haar midden geen verschil van stand mag worden geduld, dan zullen de medelevende lidmaten der kerk het naar financieel mogelijk maken haar leer te be leven. Dan zal door ware broederschap, die geestelijk en stoffelijk tot uiting komt, Gcds naam warden verheerlijkt. De heer De Groot eindigde met aan te toonen, dat de kerk op deze wijze, door prediking en daad, haar roeping heeft te vervullen en de voetstappen te volgen van Hem, die den geheelen mensch zijn liefde schonk. Er volgde op dit referaat eenige bespre king, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. „Een reis naar Indië". Voor de K. J. M. V. St. Peter Kanis sprak de heer Peter van Rooyen gisteravond in het Eigen Huis over het onderwerp: „Een reis naar Indië", voor welke causerie groote belangstelling bleek te bestaan. De spreker heeft zijn onderwerp weer op de hem eigen amusante manier behandeld. Duizend en één grepen uit het leven in de Oost; het was missohien een betere titel geweest voor zijn voordracht; immers aan de hand van de prac- tijk heeft de heer van Rooyen Indië volkstype en de volksaard en dit alles pret tig verteld, verlucht met tal van anek doten naar de historie en geïllustreerd met een serie Iraaie snelteekeningen en lest best Indische zang en muziek. Het was reeds laat, toen de voorzitter een woord van dank sprak, waarin hij wenschte den heer van Rooyen binnenkort weer eens te mogen welkom heeten, doen voor velen was het nog te vroeg. Het was een genotvolle avond De K. J. M. V. heeft in haar winterprogramma den besten wijn wel tot het laatst bewaard! BINNENLAND. Tien jaar filmkeuring; de heer Van Stave ren gehuldigd. (Binnenland, 3e Blad). Ons Parlementair overzicht. (3e Blad). Gevaarlijke vondst te Bolnes. (Gemengd, 4e Blad). Driejarig jongetje te Enschedé bij brand om het leven gekomen. (Gemengd, 4e Blad) BUITENLAND. Schuschnigg's rede een warm pleidooi voor Oostcnrijk's onafhankelijkheid. (3e BI. en Buitenland, 2e Blad). Rumoerige zitting van den Japanschen Landdag. (4e Blad). Na Eden's aftreden. (3e Blad en Buiten land, 2e BI.). Hitier opnieuw tegen de buitenlandsche pers. (Buitenland, 2e Blad). Wil Chautemps in Frankrijk naar een kabi net op breederen grondslag? (Buiten land, 2e Blad). De stemming in Roemenië over de grond wet. Bijna 100 pet. voor.... (BuitenL, 2e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Voor de leden der Ver. tot bevordering der Bouwkunst. In de gisteravond gehouden maandelijk- sche vergadering van de Ver. tot bevorde ring der Bouwkunst heeft de architect van ons nieuwe Stadhuis, ir. C. J. Blaauw, een uiteenzetting gegeven van ontwerp en bouw. welke werd toegelicht met lantaarn plaatjes, terwijl in de zaal vele teekeningen waren opgehangen. Er bestond voor deze lezing groote belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer C. Ponsen, de vergadering geopend had, gaf hij direct het woord aan architect Blaauw. Deze zeide de verhouding te willen schetsen waarin de Stadhuisbouw staat tegenover den modernen tijd. Over de bouwkunst van onzen tijd is spr niet op- timastisoh. Onze tijd is rijk aan critiek en arm aan leidende gedachten. Dat is ook een kenmerk van onze bouwkunst. Wie de moderne bouwkunst bevorderen wil, zal zijn subjectief oordeel tegenover de groote serieuze bouwwerken wat op den achter grond moeten stellen. Al is onze bouw kunst arm aan leidende gedachten, dat wil niet zeggen, dat er geen bouwkunste naars zouden zijn, die er leidende begin selen op na houden. Spr. noemt bijv. Ber- lage en de Bazel van welken laatsten bouw meester hij veel geleerd heeft, zonder zich nu bepaald een leerling van dezen bouw meester te willen noemen. Verschillende stroomingen en scholen laat spr. de revue passeeren, o.a. de nieuwe zakelijkheid .Daarin zitten wel goede ele menten, doch de bouwkunst"® geen zake lijkheid zonder meer, doch een uiting van cultuur Ook de Leidsche stadhuisbouw is niot louter zakelijkheid, doch daarin wordt wel degelijk uitgedrukt wat er leeft onder de Leidsche bevolking. In het behoud van den ouden gevel uit zich een wensch van de geheele bevolking. Dat is het leidende beginsel bij, dezen stad huisbouw. Voors spr. was het wel altijd een moeilijkheid, hoever hij zou kunnen gaan met de aanpassing van den nieuwbouw aan den ouden gevel, maar aan den anderen kant had hij ook houvast aan dit leidende beginsel. Het restaureeren van oude monumenten is een daad van cul tuur, waardoor men de traditie van het voorgeslacht overbrfengt naar het nage slacht. De restauratie van dezen ouden gevel is wel een uniek geval in de historie der bouwkunst, want deze restauratie is een onderdeel geworden van het bouwplan. Spr. laat daarna aan de hand van licht beelden zien, hoe het bouwplan in har monie is gebracht met de indeeling van den ouden gevel en hoe de gevel zelf ook gemaakt is tot een meer evenwichtig ge heel dan vroeger het geval was. In onderdeelen werd het plan bekeken, vergemakkelijkt door duidelijk geprojec teerde schema's, doorsneden en platte gronden. Het verschil met den ouden chaotisehen toestand was frappant. Wij zouden in herhalingen vervallen, wanneer wij de onderdeelen van het bouw plan opnieuw zouden noemen; zonder tee keningen zou dat trouwens cok een onbe gonnen werk zijn. Architect Blaauw liet verschillende fraaie foto's zien van de meest kenmer kende gedeelten, van het bestaande be- tor.frame,waardoor men reeds een globalen Indruk krijgt van de structuur van het nieuwe en inposante gebouw. Het is nog slechts een skelet, de schoorie uiterlijke vorm zal nog moeten worden aangebracht door de bekleeding van baksteen en zand steen. Hoe het worden zal, toonden reeds de fraaie perspectief teekeningen, welke de heer Blaauw op het witte doek liet zien. Vooral voor de leden van „Bouwkunst" en de talrijke genoodigden, die alten min of meer op dit gebied deskundig zijn, was het een interessante avond, temeer daar de bouwmeester van het stadhuis niet na liet om zijn gehoor speciaal te wijzen op technische details. Naar de voorzitter in zijn dankwoord mededeelde, heeft architect Blaauw toege zegd in Mei of Juni van dit jaar een excur sie voor de leden der Vereeniging te leiden. Hierna ging men over tot de afwerking van het meer huishoudelijk gedeelte. In onze omgeving zpl de Zuide lijke wind krachtiger worden, ter wijl de bewolking zal toenemen. Neerslag van beteekenis is niet waarschijnlijk. De temperatuur zal geleidelijk blijven stijgen, zoo dat de vorst vannacht geen be teekenis meer zal hebben. „UIT VRIENDSCHAP KUNST", Geslaagde tooneelavond. In de uitstekend bezette groote zaal van Zomerlust gaf „Uit vriendschap Kunst" gisteravond een zeer goed geslaagden too neelavond. Een welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter, den heer G. Zitman, die zijn vreugde uitsprak over de groote belang stelling, die voor dezen avond bestond en daaruit concludeerde dat de opvoeringen van „U.V.K." door velen zeer worden ge waardeerd. Tenslotte deelde spr. mede. dat de in Januari gehouden Bonte Avond de vereeni ging 40 nieuwe donateurs heeft bezorgd. Nadat de „Harmony Boys", die ook de korte pauzes vulden, zich hadden laten hoo ren, ging het doek op voor het eerste be drijf van „Scherven". In „Scherven" zien we de geschiedenis van een door verschil van stand uiteenge rukte familie, die tenslotte, wanneer de on ruststokers hun kwaad inzien, weer bijeen komt. Het is een verhaal dat sterk tot de verbeelding spreekt en dat het dan ook uit stekend deed. „Scherven" werd door de U.VJC.'ers zeer goed opgevoerd. De rollen waren goed ingestudeerd en allen wisten zich uitstekend in de sfeer van het stuk in te leven. Speciaal de drie hoofdrollen waren bij mevr. KramersBeurze en de heeren H. Kramers en G. Zitman in goede handen, doch ook aan de kleinere rollen was veel zorg besteed en de aanwezigen wisten het opge voerde zooals uit hun langdurig en luid applaus bleek op de juiste waarde te schatten. Bovendien geschiedde de opvoering in een vlot tempo, er werd nagenoeg op tijd be gonnen iets waaraan de meeste amateur- tooneelvereenigingen een voorbeeld kunnen nemen wat tot gevolg had. dat de avond niet eindeloos lang werd: om kwart over elf viel het doek voor de laatste maal. DE EERSTKOMENDE RAADSZITTING. Ter kennis van de leden van den ge meenteraad is gebracht, dat de eerstvol gende vergadering van den Raad hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maandag 14 Maart 1938 a,s.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1