Uit de Rijnstreek 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 Februari 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS dankt: 5 gezinnen met 13 leden. Het „peratiefonids telt 695 gezinnen. Het aantal verpleegdagen bedroes 2138. verdeeld over 109 patiënten. Van de ziekenauto werd 17 maal gebruik geniaakt van een personen auto 144 maal. Door het operatiefonds wer den 9 patiënten geholpen. 70 foto's wer den gemaakt, wat f. 305.25 heeft gevorderd. Deh secretaris wend dank gebracht voor zijn uitvoerig verslag. Uit het verslag van den penningmeester, den heer D. v. Biezen, bleek, dat de finan- ciéele toestand van de vereeniging gezond is De inkomsten bedroegen f. 7471.84: de Agaven f. 7392.51; zoodat er een batig salao is van f. 79.33. Bedroeg dit saldo het vorig jaar f. 1193.97. beteekent dat dus een achteruitgang in kas van f. 1114.84.. De reserve bedroeg f, 1247.18. Blijft de toestand zich zoo ontwikkelen, dan zal het bestuur andere maatregelen moeten beramen om de inkomsten te vergrooten. De commissie tot het nazien der boeken bevond alles in orde. zoodat den penning meester volledige déchaoixe werd verleend. De aftredende bestuursleden de heeren Jac. Kromhout. P. Kort Sr. en P. v. d Mey Sr werden herkozen. Tot leden van de controle-commissie werden gekozen de heeren H v. d. Pol. A. Driebergen en J. Wesel en im de plaats van den eersten, die bedankte de heer de Jong. De firma Dieben te Leiden zal voortaan zorgen voor het vervoer per ziekenauto. Na rondvraag en het zingen van Ps. 84 3 sloot de voorzitter met dankgebed. Ernstige aanrijding. Aan de Oegstgeesterweg ter hoogte van de garage Dijksman werd de heer W. R. aangereden door een auto en zeer ernstig verwond. In bewusteloozen toestand werd lüj op advies van dr. Jonker, die de eerste hulp verleende, naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. Tot kweekelinge met akte aan de Juliana school Is benoemd mej. vermolen te 's Gravenhage. Van gemeentewege ts thans een 12- tal werkloozen ln de werkverschaffing ge plaatst. Dit wenk omvat voornamelijk bag- gerwerken en grond verplaatsen op het gemeenteterrein in de Waard. Op de alhier gehouden Landstorm- avond ts aan den dirigent van het muziek corps als herinnering en blijk van waar dering een sierlijke dirigeerstok aange- SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Rutgerus Henricus, zn van P W. M. Rotteveel en I. D. A. Huhg Theodora Johanna, dr. van J. A. Zwaan en H. M van Dorp Johannes Cornells Maria zn van F. H. Homan en S. J. van Wlnsen. Getrouwd: N. J. van Bohemen, 25 J. en W. M. Smit 25 J. Overleden: H. J. van den Berk 76 j. wedn. van P. van Alkemade E. Meiboom, 68 J. echtge- noote van A. Lugttgheld. Loep der bevolking. Gevestigd: G. van der Linden, Rijksstraatweg W. van Eibergen. Vertrokken: Th. J. Louwers. Hoofdstr. 232 n Hazerswoude C. Fllippo, Berkenlaan 37 naar Hillegom W. M. Smlt, Ttjllosstraat 13 naar Voordwtjk E. A. Joh. de Groot, Warmonder-- jam 41. naar Castrlcum H. Honderj. Zand- ilootkade 41, naar Lelden. VALKENBURG. Jaarvergadering Chr. Scholen. De voorzitter, de heer D. de Vries Sr. opende door te laten zingen Ps. 119 1 en schriftlezing Rom. 12 en ging voor in ge tob De secretaris las de notulen en het jaarverslag; 40 nieuwe leden zijn toegetre den. De penningmeester deelde mede, dat ontvangen is f. 11.292.51Vi en uitgegeven f. 11.251.23, saldo f. 41.28'/,. Door de kas- commissie werd voorgesteld deze rekening onveranderd vast te stellen, waartoe be sloten werd. De aftredende bestuursleden A. Zandbergen en L. Bloemendaal werden nerkozen, In de vacature H. Lnthorn werd gekozen de heer Ten Hake. De voorzitter deelde mede dat het gem. bestuur geen bezwaar meer heeft tegen aansluiting bij den sohoolaxtsendienst. De alg. verg. gaf algemeene instemming. Hier na sluiting met gebed. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. Onder leiding van den voorzitter, den nefer J. D. v. Cuilenburg, vergaderde de n-R. Kiesvereeniging. De notulen, jaarverslagen van den pen ningmeester en secretaris werden goedge keurd. Inplaats van de aftr. bestuursleden, de heeren L. J. Los en J. D. v. Cuilenburg, Werden gekozen de heeren H. N, van toierom en G. Bins. Tot voorzitter werd benoemd de heer G. C. Verrips. Nog volgde een aangename gedadhtenwissellng. Vergadering der Pluimvee-Vereeniging. In hotel Deurloo heeft de Voorschoten- oeghe Pluimvee-vereeniging V.P.V. haar jaarvergadering gehouden onder leiding S® den heer W. T. Lekkerkerker, voor- 2itter. De Voorzitter herdacht het overleden be stuurslid de heer K. C. Lagerwey. en wekte "s leden op zooveel mogelijk de wekelijk- sphé veilingen te steunen met hét zenden vaJ} eieren en pluimvee. U't het. Jaarverslag van den secretaris, "leek, dat de vereeniging nog slechts 40 'eden telt en 2 eereleden. In het afgeloopen jaar zijn geveild 'J595 eieren en 250 stuks pluimvee df ko- Jijnen. De grootste aanvoer had plaats op «1 April 1937 met 3107 stuks eieren en de Kleinste op 20 October met 230 stuks. Tot slot vermeldde het verslag, dat een controleur der warenwet een bezoek aan de ™'!hg had gebracht en verschillende aan- "langen had verstrekt. commissie voor het nazien der boe- w bd'es Ln orde bevonden en stelde rL den Penningmeester te déchargeeren lJ* aftr. bestuursleden werden herkezen. in de vacature wijlen de heer K. C. t 'brwey werd gekozen de heer H. v. d. "wg. Na verloting volgde sluiting. Sedert meer dan 30 jaarwordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een bot rouw* baar geneesmiddel tor bestrijding van HARDNEKKIGE HOEST. BRONCHITIS en andere aandoeningen der ademhalingsorganen WASSENAAR. Loop der bevolking. Baas en gez.. Papeweg 1; H. J. tn te. Eikenlaan 14; A. G. H. C. Dutler A ry. Gr- Haesebroekscheweg 41; H. G. J. iüu? eus- Vijverweg 21; A. W. van Goelst i7'v rfe&. Hartman; P. C. He^nis. Vijverweg Kaszal, Bremhorstlaan 10; J. L. Kölmel, KLEINE FLACON ƒ1.15 GROOTE FLACON ƒ1.90 9589 (ïngez Med.) Bloemcamplaan 57; H. Korrelboom. Storm van "s Gravesandeweg 77; E. Klinisch. Rijksstraat weg 36; H. Messemaker en vrouw, Raaphorst- laan 5; M, de Meij, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 64; J. W. van Reigersberg Versluys, Acacacia- laan 13; M. Th. C. van Reigersberg Versluys, idem; Wed. J. H. Luyten, geb. Romljn, Lange Korkdam 41; J. Rotteveel en vrouw. Rijks straatweg 36; P. A. M. Bakker, geb. Rehm, Cro- cusstraat 40; F. Smit en gez.. Prinses Marie- laan 18; J. Smit, v, Calcarlaan 30; L. B. Venis, wed. van Kcfalopoulos. Rijksstraatweg 795; J. J. Vlugt, Wittelaan 23; E. A. A. E. Weihert Gen. Wiesekopp Sieker. Buurtweg 8. Vertrokken: O. R. Buys, n. Ede, Inf. Schiet kamp Harskamp; G. J. Nell, n. Den Haag. Hugo de Grootstraat 17; M. F. van Putten, n. Den Haag. Bezuidenhoutscheweg 138; L. Mostert, n. Rotterdam. Hoek van Holland. Tulnderstraai 24; J. C. Massizzo. geb. Simhoffer, n. Den Haag, v. Boetzelaerlaan 64; S. Korneba. n. Den Haag, Zydelaan 26; G. C. Olsthoorn, n. Leidschen- dam; Wed. D. Muyderman. geb. C. E. van Es. n. Brussel. België. Rue de la Lol 200; L. Hoog duin, geb. Ammerlaan, n. Den Haag. IJssel- straat 51; M. C. A. M. Muysen, géb. Arts. n. Amsterdam. Leldschegracht 18; J. Th. Parle- vliet, n. Pinacker, Hoofdstraat 38; H. Jullens. id. ld.; G. Bink. n. Leiden. Molenstraat 41: H. H. Bosgraaf, n. Opsterland. Molenwal 158; D. v. d. Marei. n. Den Haag, Loosduinen, Wester straat 50; L. M. Boncser, n. Voorburg, Park weg 278; M. Dempewoif, n. Den Haag, Zee straat 73; J. W. C. M. Verheyen, n. Voorburg, Parkweg 34c; G. P. M. van Holstein, n. Den Haag. Stationsweg 117; E. Mathias, n. Den Haag, Laan Copes van Cattenburgh 48: S. Hyzg, n. Den Haag. Wilhelminastraat 146; M. Dengg, n. Den Haag, Bronovolaan 6; A. M. Langeraar. n. Den Haag. Zijdelaan 27; T. L. Slings, geb. Voorham. n. Kapelle, Brcederweg B 89: C. R. S. Snijders en gez.. n. Den Haag. v. Neckstraat 20; M. A. D. H. Schalekamp. n, gez., n. Den Haag, 2e Schuytstraat 72. Burgerlijke Stand. Geboren: Wieger. z. van T. v. d. Veen en A. Stob; Maria Margaretha. d. van H. J. Jansen en M. M. Weening; Elisabeth Johanna, d. van H. J. C. ThiJssen en E. A. Tak. Overleden: Apolonla Adriana Vis, 45 Jaar, echtg. van C. van Wissen. Ondertrouwd: P. H. Boukema en C. L. v. d. Werff. Getrouwd: J. A. Scheltes en R. de Borst; J. T. Parlevlict en H. Jullens; P. C. Hoogduin en L. Ammerlaan; H. A. J. C. Munser en M. C. A. M. Arts. Verg. Ver. van Oud-Leerlingen van Tuinbouwcursussen. In café van der Zalm vergaderde de afd. Wassenaar van bovengenoemde ver eeniging onder voorzatte rsohap van den 'heer H. Schipper. De secr. de heer P. Kelderman, las de notulen, die onveranderd werden vastge steld. De voorzitter dankte de heeren van Linsdhooten, Ter Burg, Hermsen en Ver- lind voor het organiseeren van het fees telijk gedeelte der jaarvergadering, dat zoo uitstekend slaagde. Het bestuur heeft besloten een medaille beschikbaar te stellen aan den Bond ter bekroning van de Ingekomen prijsvragen, uitgeschreven door den Bond. De voorzitter zelde, dat het bestuur had gemeend voor de afd. een prijsvraag té moeten uitschrijven voor de door de lieden in dit jaar te houden lezingen. Dit wedd aangenomen. De heer G. VerliLnd hield een lezing over „De cultuur van Euphorbia Fuloherrims, Ps. Poinsettia". Deze heesterachtige plant is afkomstig uit Mexico en werd oorspron kelijk genaamd „de Vlam van Mexico", later werd deze verdoopt in Poinsettia en weer later In Euphorbia, doch de kweekers noemen, de plant eenvoudig Poinsettia. Ook wordt er wel den naam van Kerstster aan gegeven. Na een prettige gedechtenwisseiing dank te de voorzitter. De heer W. C. van Zetten bracht een heester tak ter tafel genaamd Hall moden- dron Haiodendron syrn. Caraigana argen- tia, die besproken werd. Hierop volgde sluiting. Legaat van Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar. Wijlen jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, in leven oud-burgemeester van Leiden, heeft gelegateerd aan de Ned. Herv. Gem. alhier voor haar kerkvoogdij, een bedrag van drie duizend gulden, tijdelijk belast met vruchtgebruik. Het bestuur van de Ver. „Wassenaar Vooruit" heeft aan den directeur van het p.T.T. kantoor verzocht te willen bevorde ren, dat in de omgeving van de van Calcar laan. Groot Hoefijzerlaan, Witten burger- weg, Zijdelaan e.a. een paar postzegel automaten worden geplaatst. ALPHEN. Het conflict bij de firma Boot opgelost. Betreffende het verloop van de loonactie der metaalbewerkers werkzaam bij de .-•cheepsbouwwerven en motorenfabriek van de Fa. Boot. vernemen wij. dat gistermid dag een conferentie heeft plaats gehad tusschen hoofdbestuurders en directie. Na afloop hiervan hebben de verschillende or ganisaties vergaderd. Omtrent het resul taat zij gemeld, dat de directie het groot ste deel der eischen van de metaalarbei ders heeft ingewilligd en dat de organi saties de tegenvoorstellen der Directie heeft aanvaard, zoodat het conflict als op gelost beschouwd kan worden. Feestvergadcring „De Hanze". De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" gaf in de St., Josephzaal een geslaagde fcestvergadering. Geopend werd door den voorzitter, den heer C. IJ. Ponsioen. die op het belang van het organiseeren van den Middenstand wees. De voorzitter der feest commissie. de heer Winninghof. dankte voor den steun, welke het mogelijk had ge maakt dezen avond te organiseeren. Nadat ook de geestelijk adviseur, kapelaan Kla ver, een toespraak had gehouden, werd het geheel verchenstelijk afgewisseld door Wil ly Albert, die met zijn uitgebreid goochel- ïejiertoire veel amusement wist te bren gen, dat nog belangrijk werd verhoogd door de muziek van het trio De Mild. Het geheel had een geanimeerd verloop! Jaarvergadering Schaakclub „Inter Nos" Onder voorzitterschap van den heer W. de Ruyter hield de schaakclub „Inter Nos" in hotel „Neuf" haar Jaarvergadering. De notulen en het financieel verslag werden onveranderd vastgesteld. Uit het Jaarver slag bleek, dat er een opleving is ln het Bonskoopsche Schaakleven, hetgeen zich speciaal manifesteert in het groeiend aan tal leden der Boskoopsche Schaakclub. De aftr. bestuursleden werden herkozen. Na enkele besprekingen vingen de onderlinge wedstrijden aan. Jaarvergadering Chr. Middenstands- vereenïging. De Chr. Middenstandsvereenlging hield in het Vereenigingsgebouw Julianastraat haar 4e Jaarvergadering. De belangstelling was zeer bevredigend. Na gemeenschappelijk zingen van Ps. 43 34. las de voorzitter de heer G. A. Bos een kort schriftgedeelte en ging in ge bed voor. Spr. wees er op, hoe in tegenstelling met het vorig jaar toen hij meer optimistisch kon zijn, helaas van de teekenen van op leving in handel en industrie thans weinig meer is te constateeren, terwijl helaas de werkloosheid ook vooral in eigen gemeente nog steeds van groote afmeting blijft, waardoor mede de Middenstand ernstig wordt getroffen. De heer W. v. Galen bracht zijn jaarver slag uit. Het ledental is weder toegenomen en bedraagt thans, 84. Deze memoreerde de beteekenis voor ons volk van de geboorte van prinses Beatrix. De Ama-actie had een gunstig verloop; de „meer-werkactie" heeft helaas geen re- resultaten opgeleverd. Voor den georgani- ceerden cursus i.z. de vestigingswet bestaat veel animo. Uit het verslag van den penningmeester den heer Voskuilen bleek, dat financieel het jaar niet ongunstig is geweest. De reke ning ontvangsten en uitgaven sloot op een bedrag van f. 389.32 met een klein nadeelig saldo. Door de kascommissie waren boeken en bescheiden in orde bevonden, zoodat den penningmeester décharge werd ver leend. Tot leden der nieuwe kascommissie wer den benoemd de heeren H. Kloon en K. v. Donk, terwijl de aftr. bestuursleden de hee ren J. Kanis en A. Nagtegaal Mm. werden herkozen. Het verdere van den avond, dat een zeer gezellig karakter droeg, werd o„a. afgewis seld door etnige mooie nummers declama tie van den declamator den heer Staal, ter wijl verschillende afgevaardigden hun ge- lukwensohen overbrachten. Namens de chr. besturenbond was aanwezig de heer W. Geerlof, die hoopte op samenwerking te kunnen rekenen. Door de politie is aangehouden de 33-j. weTklooze H. L. alhier, verdacht van het smokkelen van sigarettenpapier. Bij fouilleering bleek L. nog 33 pakjes in bezit te hebben. Hij werd op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was op straat aan iemand een pakje te verkoopen. Het door wijlen mej. C. A. v. Nood al hier aan de Salatiga-zending gelegateerde woonhuis, wordt bestemd voor woonhuis voor zendingsarbeiders. ALKEMADE. ZEVENHOVEN. Tot hoofd der Ohr. school in wijk Amstel is benoemd de heer L. W. Stronk horst, onderwijzer te Wllnls. De ollebollendag ten bate van de ouden van dagen heeft circa f. 80 opge bracht. Een prachtig resultaat. ZOETERWOUDE. Verkooping. Notaris S J. Ruizeveld verkocht bij af slag de vaste goederen bestaande uit 9 woningen, zijnde de nalatenschap van wij len den heer G. Groenendijk te Leiderdorp. Perc. 1, huis, tuin en garage voor f. 2540, kooper K. Mol to Leiderdorp; perc. 2, huis en werkplaats voor f. 9500, kooper de heer Hennepman te Leiderdorp; perc. 3, huis en erf voor f. 3350, kooper de heer den Hertog te Alphen a. d. Rijn; perc. 4, huis en erf voor f. 930, kooper de heer L. J. v. d. Poel te Leiden; perc. 5 en 6, gecombineerd, 2 hui zen en erven voor f. 5890, kooper de heer Uitten-bogaard te Rotterdam; perc. 7, 8. 9, drie huizen veor f. 7181. kooper de heer H. den Blanken te Warmond, Geslaagde Vastenavond- uitvoeringen. De Vastenavond-uitvoering, die de R.-K. Tooneelvereenlging St. Theodulfus in ho tel Van den Basen, gaf kan weer aan de reeks van succes-volle avonden worden toegevoegd. De zaai was zeer goed bezet. Na een kort openingswoord, werd aange vangen met de vertolking van „Saimson en Moot in de Politiek" met medewerking yiaai de onmisbare Juffrouw Radder, alitös mevr. Pelllkaan. Dit stuk lean wericeiijik met geen ander ctoel geschreven zijn dan om de toeschouwers lustig bezig te hou den. De spelers gaven zich tot liet uiter ste en zoo werd het een succes. Na de pauze ging het wat kalmer toe. De jeug dige kraohiteh van het gezelschap gaven blijk van hun aanleg in ..De Leugenaar in de Knel". Na afloop bleef men nog wat gezellig bijeen, onder de vroolijfce muziek vuil het duo Koek. Het slotwoord van den voorzitter, waar in hulde werd gebraoht aan regisseur, spelers en den grimeur Thoblen te Lei den, bleek de instemming van alle aan wezigen te hebben. De tooneelclub St. Pancratius gaf haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was ge heel gevuld. Met het tooneelspel „Revo lutie" werd begonnen. Het groote tooneel- stuk Scherven" stond zeer hoog. Dr club heeft er een zeer groot succes mee be haald. BOSKOOP. Jaarvergadering „Arboricultura". De ver. „Arboricultura" hield onder voor zitterschap van den heer N. F. Weyer uit Rotterdam alhier In hotel „Klaassen" haar jaarvergadering. Na de verslagen van di verse functionarissen had de bestuursver kiezing plaats. Bij ace. werd het bestuur herkozen, bestaande uit de heeren: N. F. Weyer, voorz.: H. G. Dekens, 2e voorz.; Th. Bians. sect.; C. van Groot, pennlngm.: J. D. den Hengst, houder van het informatie bureau; S. G. A. Doorenbos; A. N. Ballego; A. J. van Pesch en J. Dijkhuis Jr.. com missarissen. Na de verdere periodieke werkzaamheden, wees de voorzitter op de belangrijkheid van het Jaar 1938 n.l. het 40-jarig bestaan der Rijkstumbouwschool alhier, waarvoor SDr. de volle medewerking inriep, teneinde dit jubileum schitterend te doen slagen. Hierna sluiting. Bouwbedrijvigheid. De bouwbedrijvigheid is in onze gemeen te in vollen gang. Behalve het bouwen van een tweetal groote panden aan de Burg. Colljnstraat en een vijftal burgerwoonhui zen aan den Zljdeweg, Is men thans met het helen bezig voor een negental arbei derswoningen aan het einde der Juliana straat. Voorts zullen, naar wij vernemen, aan den Zijdeweg, t.o. de Boskoopsche vei ling een drietal winkelhuizen gebouwd worden. De Arb. Geheel Onth. tooneelclub ..Den Zwakke tot Steun" gaf in hotel „Klaassen" een tooneelavor.d. Opgevoerd werd hgt tooneelspel ..Het licht in den nacht", dat keurig en vlot gespeeld werd. Het hartelijk applaus was danook ten zeer ste verdiend. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden avond. Zondag 27 Febr, zal de Zondagaienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, Telef. 38. De .heer D. Veerman Sr. alhier, die 50 Jaren onafgebroken de functie van se cretaris heeft vervuld van de A. R. Kies vereeniging „Nederland en Oranje" heeft thans wegens vergevorderden leeftijd deze functie neergelegd. Bij monde van den voorz.. den heer W. Eelderink, werd de heer Veerman hartelijk todgesproken en dank gebracht voor het vele. dat hij voor de vereeniging in deze halve eeuw heeft ver richt. In zijn plaats werd tot secretaris be noemd de heer H. den Besten. De bode H., alhier kwam tot de voor hem minder aangename en schadelijke ontdekking, dat gedurende den nacht zijn paard in de sloot van het weiland was ver dronken. PREDIKBEURTEN. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Vrijdagnam. 7 uur, ds. Bos van Den Haag. Sassenheim Gemeente Gods: Vrijdag nam. 8 uur pastor v. d. Wouden van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Rltthen (toez.) H. Bartlema, cand. en hulppred. te Markelo. Bedankt voor 's-Grevelduln-Capelle F. F. de Looze te den Ham. DS. F. J. PLAAT. Morgen herdenkt ds. F. J. Plaat, emeri- tus-Evang. Luth. predikant te 's Graven hage. den dag waarop hij voor 55 jaar het predikambt aanvaardde.. Ds. F. J. Plaar werd 15 Sept. 1857 ge boren en In Oct. 1882 proponent, om 25 Febr. 1883 zijn ambt te aanvaarden bii de Evans. Luth. Gem. van Brielle en Hellevoet- sluis. In 1886 vertrok hij vandaar naar Pur- merend, welke gemeente hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Maart 1923 eervol verleend werd. Ds. Plaat vestigde zich daarop metter woon in de Residentie, waar hij meermalen aan de Evang. Luth. Gem. hulpdiensten heeft mogen verleenen. In den kring der Ev. Luth. Gemeen en heeft ds. Plaat in vroeger jaren een vooraanstaande plaats ingenomen. In de vergaderingen van het Evang, Luth. Kerkgenootschap was hij een bekende verschijning. Meermalen trad hij in de bijeenkomsten van de Evank. Luth. Gem. predikantenvereeniging als referent op. Ds. Plaat behoort tot de oudsten onder de Evang. Luth. predikanten. Nog kort ge leden ging hij in de godsdienstoefeningen der Evang. Luth. Gem. in de Residentie voor in verband met zijn 80sten verjaardag. KOUDEKERK AAN DEN RITN. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging De A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" hield een ledenvergadering in het lokaal achter de Geref: Kerk. Na Opening dooi den voorzitter, werd door den heer P. de Jong. ingeleid het onderwerp „De Bijbel op de Openbare School". Met het oog op den tijd werd het eerste deel behandeld n.m. wat door de verschillende voorstanders op onderscheidene gronden wordt aange voerd. zelfs door enkele rechtsche poli tici, om te komen tot Christianiseering der openbare school. Wat onzerzijds daartegen wordt aangevoerd, aldus dezer vereeniging, zoowel op princioieele als practisehe gron den, daarover zal nader worden gehandeld. Na drukke discussie volgde sluiting dooi den heer P. de Jong met dankgebed. IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJENó Fl. 1M> PER FLACON 6638 (Ingez. Med.) LEIDERDORP. A. R. Kiesver. „Recht en Plicht". Bovengenoemde kiesvereeniging verga derde in .Irene". Na gemeenschappeli^: zingen las de voorz.. de heer G. Los, Psalm 20. waarna hij voorging in gebed. De heer N. J. v. d. Valk van Hillegers- berg, schetste hetgeen er was voorgeval len vóór en na de jongste kamerverkiezin gen. Hij gaf daarbij een overzicht van de wenschen en leuzen van de andere par tijen vóór de verkiezingen kenbaar ge maakt. In zelfbewuste liberale kringen was beweerd, dat Colijn uit hoofde van de voorheen gevoerde politiek eigenlijk een liberaal was en dat deze na de verkiezin gen wel weer een kabinet op breede basis zou vormen. Van A. R. zijde waren nooit oeloften gedaan en ook Colijn deed dit niet. hij toonde zich een man met ruimen blik. Toen de stembusuitslag een groot succes bleek voor de A. R. partij is er veel nagepleit over de A. R. zetels. Het huidige kabinet is volgens spr. niet rechts, het is niet een coalitiekabinet. Alleen zijn die mannen gekozen, die de waarden van het Christendom ook willen helpen schragen op staatkundig terrein. Spr. besprak dan de hoofdpunten van het regeeringsprogram met name de huwelijkswetten, de Zon dagswet en de versteviging van de weer macht. die thans meer dan ooit noodza kelijk is. Na beantwoording van vragen en het zingen van Psalm 97 vérs 1 sloot spr. met .dankgebed. De voor dit jaar nieuw samengestelde oudercommissie der Gemeenteschool ver gaderde. Tot secr. werd benoemd de heer R. Dewald en tot penningmeester de heer T. J. v. d. Wolk. Het hoofd der school, de heer Bjankenstein. besprak enkele ge- wenschte verbeteringen, ook in verband met het toenemend aantal leerlingen. Om deze verbeteringen in de toekomst tot stand te kunnen brengen werd besloten tot het vormen van een schoolfonds. hart en edel karakter ging een ieder graag met hem om en was hij de vraagbaak van velen. Velen zijner oud-collega's woonden den kerkdienst en de begrafenisplechtig heid wij, w.o. de gepensionneerde brigadier majoor van den Rijksveldwacht, de heer A. Bodaan, die meer dan 25 jaren met hem heeft samengewerkt. Onder de vele belang stellenden bevonden zich ook de gemeente secretaris en de Rijksveldwachters Bodaan en Bottenberg. Teraardebestelling van den heer P. v. d. Knijff. Op de Geref. begraafplaats had onder groote belangstelling de teraardebestelling van wijlen den heer P. v. d. Knijff plaats, ln leven landbouwer aan de Nieuwe We tering. Van de oprichting der Chr. Schoot af was hij bestuurslid der school, later voorzitter. Ds. W. v. d. Bos sprak woorden van troost tot de familie. Ook het hoofd der school, de heer P. Hogeweg wees op de verdiensten van den overledene, die een ,\yarm hart had voor het Chr. onderwijs, .v'aarna de schoolkinderen de lievelings psalm van den ontslapene, Ps. 68 vers 10, zongen. Ó.a. was het schoolbestuur aan wezig en het raadslid, de heer J. Verwey. De oudste zoon van den overledene dank te voor de belangstelling. OUDF-V/FTERTNG. Uitvaart van wijlen de heer P. du Pau. Onder groote belangstelling vond de uit vaart en begrafenis plaats van het stoffe lijk overschot van wijlen den heer P. du Pau uit Hilversum. De overledene heeft bijna 40 jaren zijn beste krachten gegeven in dienst van de gemeente Alkemade. eerst als chef-gemeenteveldwachter en later als concierge ten Raadhuize. Na zijn pension- neering bleef hij hier nog eenige jaren wo nen en nam zeer actief deel aan het ver- eenigingsleven ter plaatse. Om zijn goed TER AAR. Spaar de beplantingen. De langs de wegen aangebrachte beplan tingen worden hier en daar van gemeen tewege weer in orde gebracht. Over het algemeen is er weinig schade aangericht, doch losloopend vee en een enkele belha mel beschadigde verscheidene langs den weg op niet afgezette plaatsen staande heestertjes. Laat ieder medewerken, opdat alles zooveel mogelijk intact blijft! Tot secr. van de afd. Ter Aar van de R.K. Staatspartij is in de plaats van den heer Volgering aangewezen de heer B. Zwirs en als penningmeester gehandhaafd de heer P. den Haan. Een'bekende landlooper, tevens bede laar van beroep, die aan verschillende in gezetenen last veroorzaakte en zich boven dien den laatsten tijd herhaaldelijk schul dig maakte aan dronkenschap, is door de politie opgeborgen en overgebracht naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage. Hij had ook nog eenige dagen hechtenis te goed. ZWAMMERDAM. Been gebroken. In het vroege morgenuur is de Utrecht- sche kellner D. D. W. met zijn motorrijwiel op weg naardenHaag op den Rijksstraatweg alhier komen te vallen en daarbij zoo onge lukkig terecht gekomen, dat hij een been brak. Dr Schr. alhier, die de eerste hulp ver leende. achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, waar heen de patiënt per ziekenauto is vervoerd. Van het eene gevecht kwam het andere. In de Schoolstraat alhier waren 2 jongens aan het vechten. De 15-J. R. J. W. sloeg zijn jonger broertje J. V. zoodanig met een ta melijk dikken stok dat deze brak en stompte hem met de vuist in het gezicht. De visch- handelaar J W. uit Bodegraven bemoeide zich met het geval, wierp den grooteran broer tegen den grond en diede hem een gevoelige afstraffing toe. Blijkbaar is W. daarbij wat te hardhandig geweest, althans de jongen klaagde over pijn in het been en bleak niet te kunnan loopen, zoodat hij door een omstander naar huis moest worden ge bracht, waar de dokter een onderbeen-frac tuur constateerde. Op aangifte van den vader van den jongen is tegen genoemden vischhandelaar proces-verbaal opgemaakt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7