Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 Februari 1938 YISSCHERIJ BERICHTEN OPENING NIEUWE PAND COÖPERATIE WEERBERICHT. Herv. Schoolbestuur teekent geen beroep aan. Algemeene vergadering van V. V. V. AGENDA MUSEA. CARNAVAL MASKERS Tarbot f. 1.28—1.14 per K.G.: Tong f. 1.22— 0.80 Idem: Heilbot; f. 1.000.60 idem; Griet 1. 3520 per 50 K.G.: Groote schol f. 1210.50 idem; Middel schol f. 1513 Idem; Zetschol i. 2014 idem: Kleinschol f. 187 idem; Bot f. 74.50 idem; Schar f. 10—4 idem; Tong schar f. 35—20 idem; Poontjes f. 11—10 idem: Groote schelvisch f. 2618 idem; Middel schelvisch f. 21—18 idem: Kleinmiddel schel visch f. 1613 idem: Kleine schelvisch f. 15 —7.60 idem; Groote gul f. 6.50—4.80 idem; KI. gul f. 7.50—5.20 idem; Wijting f. 6.50—1.20 idem; Versche haring f. 5 idem; Kabeljauw f. 39—13 per 125 K.G.: Vleet f. 1.40—1.00 per stuk: Leng f. 1.600.38 per stuk: Koolvlseh f. 0.58—0.20 idem; Rog f. 17—13.50 per koop. Aan den afslag 7 trawlers: IJM. 417 met f. 2530; IJM. 7 met f. 3070; IJM. 111 met f. 1670; IJM. 130 met f. 3240; IJM. 85 met f. 1800; IJM. 103 met f. 1920: SCH. 61 met f. 1390: 8 loggers met versche visch: KW 78 m. f. 1940: KW 1 met f. 530: KW 56 met f. 520 SCH. 196 met f. 660; SCH. 69 met f. 430; KW 56 met f. 690; KW 38 met f. 550; KW 59 met f. 450. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 775. Hedenmiddag 2 uur; 775. BINKENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.9 te Neurenberg. Laagste barometerstand 746.5 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Temperatuur om het vriespunt tot liohte vorst des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLAND SCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk verplaatste zich Zuid-Oostwaarts en nam weer in beteeke- nis toe. De kern ligt thans met standen boven 7.75 m.M. over Zuid-Duitschland. De depressie in het Noord-Oosten trok af, die in het Zuid- Westen kwam iets dichter bij en verplaatste zich Noordwaarts. Als gevolg hiervan is de luchtdruk op IJslana aanzienlijk gedaald en daar nog dalende. In Noord-Scandinavië waait nog een krachtige tot stormachtige Westelijke wind. overigens is in het geheele waarnemingsgebied de wind slechts zwak tot matig. De bewolking is zwaar in Scan dinavië en op de Britsche eilanden, overigens is het meest helder tot licht bewolkt, echter komen vrij groote gebieden met ochtendnevel voor. De vorst nan. in Scandinavië verder af, plaatselijk is de temperatuur nog onder het vriespunt, doch over het algemeen is de tem peratuur er boven. Op het vasteland van West-Europa was de temperatuur hedenmorgen overal onder het vriespunt met ln West-Dultschland en Midden- Frankrijk gebieden van matige vorst. Op IJs land en in Noord-Scandinavië valt eenige neerslag, overigens is het overal droog weer. Voor onze omgeving wordt verwacht, dat ae wind naar Zuid-West of Zuid zal ruimen en in kracht tot matig zal toenemen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O. wind. 2 gr. C., fraai. Londen: O. wind, —2 gr. C., mist. Berlijn: W.N.W. wind, 0 gr. C., goed. Nice: WLndst., 7 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. -2 gr. C. '28 gr. F.). 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.). 12 uur 's middags: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 11 uur 26 min.; nam. te 0 uur 10. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag: 5.58 n.m. tot 6.27 v.m. HAARLEMMERMEER. Teneinde toezicht te houden op de uitvoering van verschillende openbare werken, Ls tot opzichter der gemeente Haarlemmermeer in lossen dienst be noemd de heer W. J. Ma assen te Schie dam, die zijn arbeid als zoodanig inmid dels heeft aanvaard. HILLEGOM. Ouderavond Boazschool. De ouderavond van de Sohobl met den Bijbel is gehouden in het lokaal Patri monium, Het onderwijs ln natuurkennis op de chr. scholen is besproken door den heer H. A. Littooy. onderwijzer der school. Het werk der leerlingen werd bezichtigd door de ouders. Toenemende werkloosheid. De laatste staat van de Arbeidsbeurs ver meldt 611 werkloozen terwijl er een week daarvoor 589 waren. De werkloosheid nam dus in één week toe met 22. Op initiatief van de Kon. en de Chr. Middenstandsvereeniglngen alhier is be sloten een cursus te organiseeren voor middenstanders. Deze cursus leidt op voor het diploma handelskennis, dat vereischt wordt ingevolge de Vestigingswet kleinbe drijf. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Ned. Herv. Mannenverecniging. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering. De voorz. ds. E. Warmol'ts opende op de gebruikelijke wijze, waarna een Bijbelbespreking volgde. De tweede voorzitter sprak over Oalvïjn en het Cal vinisme. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat de ver. 29 leden telt. De aftr. bestuursleden werden herkozen. De penningmeester kon zijn boeken met een klein batig saldo sluiten. De vlce-voorz, sloot met dankgebed. Mej. Leuntje Korpelshoek, t Overleden is alhier mej. Leuntje Kor pelshoek in den ouderdom van 97 jaar en 7 maanden. Zij behoorde tot de oudste in gezetenen onzer gemeente. Zaterdag 26 Februari 1938, 's middags te 4.30 uur zal het moderne pand van boven genoemde Vereniging worden geopend; dus niet om 4 uur zoals per circulaire was mede gedeeld. Uw speciale aandacht vragen we voor onze nieuwe afdeling „Huishoudelijke artikelen" en onZfr ruime sortering in de meest gevraagde sigaren. Vriendelijk nodigen we U uit tot een bezoek. 6668 HET BESTUUR. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 24 Febr. op: 3 uur 31; onder 11 uur 44. WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Adelboden: —3 gr. Cd sneeuw dal 70 c.M. en m. d. 100 cM. Grindelwald: —9 gr. C.; sneeuw resps. 70 en 90 c.M. Gstaad: —13 gr. C.; sneeuw resp. 80 c.M. en m. d. 100 cM. KI. Scheidig: —6 gr. C.; sneeuw resp. m. d. 100 c.M. en m. d. 100 cM. Arosa: 13 gr. C.; sneeuw resp. m. d. 100 c.M. en m. d. 100 c.M. Davos: —14 gr. C.; sneeuw resp. 100 c.M. en m. d. 100 c.M. Füms-Waldh: 6 gr. C.; sneeuw resp. 80 c.M. en m. d. 100 c.M. Lenzerheide: —14 gr. C.; sneeuw resp. 90 cM. en m. d. 100 c,M. Pontreslna: 17 gr. C.; sneeuw resp. 60 c.M. en 90 c.M. St. Moritz: 15 gr. C., sneeuw resp. 50 cH. en 90 c.M. Unterw.-Wildh.: 12 gr. C.; sneeuw resp. 90 c.M. en m. d. 100 c.M. Caux ob Montreaux: 5 gr. C.; sneeuw resp. 50 c.M. en m. d. 100 c.M. Leysin: —4 gr. C.; sneeuw resp. 90 c.M. en m. d. 100 c.M. Montala-Vermala-Crans: 4 gr. C.; sneeuw resp. 90 c.M. en m.d. 100 c.M. Zermatt: —12 gr. C.; sneeuw resp. 90 c.M. en m.d. 100 c.M. Anclerrnatt: 13 gr. C.; sneeuw resp. m. d. 100 c.M. en m. d. 200 c.M. Engelberg: —13 gr C.: sneeuw reap. m.d. 100 c.M. en m. d. 200 c.M. In alle plaatsen is het weer zeer mooi. KATWIJK AAN ZEE. Tegen raadsbesluit. Het Bestuur van de Herv. Scholen heeft gisteravond vergaderd en beslo ten niet in beroep te gaan bij Ged. Staten tegen het Raadsbesluit, om geen gelden toe te staan tot het bouwen van een nieuwe Hervormde School in het Zuiderkwartier, maar het zal een afwachtende houding aannemen. Uitvoerig jaarverslag en besprekingen Gisteravond hield de Ver. v. Vreemde lingenverkeer haar al®. vergadering in hotel „Du Rhin". De voorzitter de heer B. G. Lammens heette allen welkeen en sprek heit volgen de openingswoord: De wintermaanden van het jaar 1937 zijn voor ons bestuur een periode geweest van veel werk en veel zorg, aldus spr., die nogmaals uitvoerig de plannen van de Leidsche Duinwater Maatschappij en de daartegen gevoerde actie besprak. Inzonderheid herdacht spr. de mede werking wan B. en W. Door deze een drachtelijke samenwerking heeft het be stuur de voldoening kunnen smaken, dat voorloopig aiMians, de grootste gevaren afgewenteld zijn. Het bestuur blijft ten opzichte van deze kwestie paraat. De secretaris de heer J. Huijanan, las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Jaarverslag van den heer J. Huysman. Dit bespreekt de twee groote gebeur tenissen, die het leven van V.V.V. be- heeraciiten. n.l. de herdenking van het 40-jarig bestaan der vereeniging en de geslaagde actie tegen de plannen van de Leidsche Duinwater Maatschappij. Het afgeloopen zomerseizoen ls voor Kat wijk aan Zee zeker niet beneden de ver wachting gebleven. Het aantal gasten be droeg 14845 d.i. 1284 meer dan het vorige seizoen. Kenmerkend was het feit, dat de Duit- sehers, ondanks de nog steeds bestaande belemmerende bepalingen, in ruimere ge tale naar nier zijn gekomen. Uitvoerig besprak spr. het nut van het Informatiebureau en van de verspreiding der gidsen en van den fraalen folder. Dank werd gebracht aan de administra trice mej. G. van Duyveuvoorde voor haar veelomvattend en arbeid. Verschillende be sprekingen met den inspecteur van politie werden gereleveerd. Door bedanken en wanbetaling gingen 54 leden verloren, doch er traden 98 nieu we leden toe. Hel totaal aantal leden be draagt thans 551. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: Voorzitter B. G. Lammens; vice-voorzitter K. J. C. Mat- thijs; secr. J. Huijsman; 2de seor. L. Hueting; pennlngm. P. C. Bloot Pzn. De bode. de heer B. J. Dijfcdrenth heeft blijk gegeven van een juiste opvatting van zijn taak. In herinnering werd gebracht het overlijden den heer Heidoorn, die tal van jaren de vereeniging trouw heeft gediend. De voorzitter bracht den secretaris har telijk dank voor zijn versla®. Apolaus i De heer B. G. Lammens, die tijdelijk het penningmeesterschap op zich had ge nomen, bracht het financieel verslag uit van den bazaar. De ontvangsten bedroe gen f. 744.72. de uitgaven f. 437.41. Het baitdg saldo van f. 304.31 werd bewaard voor de feestweek. De uitgaven der feestweek waren f. 470.52. Uit de V.V.V. kas moest f. 52.12 worden genomen ter dekking der onkosten. Het. financieel verslag van V.V.V. wees een batig saldo aan van f. 11.59. Inkom sten: f. 2833.88, uitgaven f. 2746.58; batig saldo f. 87.30. De heer C. van Rijs verklaarde de boek houding in orde. De heeren J. Huysman en L. Hueting werden als bestuurslid herkozen. Tot le den der kascommissie 1938 werden geko zen de heeren C. vam Oeffelen en J. G. Schoneveld en tot reserve-leden de hee ren L. van Duyven'ocde en Lafeber. De heer C. van Rijn drong er op aan, pogingen aan te wenden, cm personen zich hier blijvend te laten vestigen. Nog werden besproken de kwestie der zomerhuisjes en het gemis aan tennisba nen. De voorzitter deelde mede, dat hier voor reeds terreinen gereserveerd zijn en dat plannen geprojecteerd zijn, die veel mooier zijn dan in Noordwijk en dat hier wellicht in de toekomst internationale wedstrijden gehouden kunnen worden. De heer Schoneveld bepleitte de stich ting van sportvelden waarmee de heer Boekhoven volkomen instemde. Ter sprake kwam het openstellen van een tweede loket op het Postkantoor en het vrije ba den. Dit moet streng verboden blijven tusschen de Watering en de Willem Beu- kelszstraat. De voorzitter deelde mede. dat er langs de duinstreek rijwielpaden zullen komen, waarvoor Prov. Staten een post van f. 100.000 hebben uitgetrokken. De heer Boekhoven zedde, dat hierover met Ged. Staten spoedig een vergadering zal plaats hebben. De heer Mooyetónd dankte namens de vergadering den voorzitter en zijn mede bestuursleden voor hun werkzaamheden en voor de correcte leiding, waarna sluiting volgde. LEIDSCHENDAM. Teraardebestelling van wijlen den heer Joh. Al. Onder groote belang stelling had op de R.K. begraafplaats St. Agatha, de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen cl- n heer Joh. Al, in leven secretaris en ooriohter der Eiervei- lingsvereeniging „Het Wapen van Veur". Voor de uitvaart werden door pastoor Kammers, in de R.K. Kerk St. Petrus en Paulus. welke stampvol was, een tweetal missen opgedragen. Op het kerkhof waren aanwezig de hee ren A. H. van den Akker Johzn., J. de Rid der, C. Hulsman. C. van Santen bestuur ders van de eierveilingsver. Het Wapen van Veur. C. Scholtes voorzitter van de biljart- vereeniging K.D.O., Meyer van de wieler- vereeniging 's-Gravenhage, P. Verlaan, agent van de N.V. Amsteibrouwerij, Schra- der oud-weth. van Veur, G. C. Scholtes, voorzitter van de pl. afd. van de Hanze. Zandwijk bestuurder van het Wit-Gele Kruis. N. J. M. Willemse, voorzitter van de R.K. Kiesvereeniging e.a De baar werd gedekt door een viertal kransen w.o. van de Eierveilingsvereeniging het Wapen van Veur en van de biljartver- eeniging KD.O. De beaarding geschiedde door pastoor Kammers. De afd. buurtschap van dc K.J.M.V. Vereeniging hield haar Jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen van secretaris en penningmeester. Het batig slot bedraagt f. 31.58. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren F. Beekman, B. Dijseldorp, P. J. Hoogeveen, L. Luiten, N. van Maren en A. Waayer. Voor de verleende medewerking werd dank gebracht aan de heeren L. van den Bosch. J. Juffermans en N. Stynma. Inplaats van mevrouw Ooms van der Valk welke naar Den Haag is vertrokken is tot bestuurslid van de afd van den Ned. Chr. Vrouwenbond gekozen mevr. Koerts— Flinterman. LISSE. Jaarvergadering Prot. Coöp. Ver. „Ons Belang" In hotel „De Witte Zwaan" werd de jaarvergadering gehouden der Prot. Coöp. Bakkerij en Verbruiksvereen. „Ons Belang". De voorzitter, de heer J. Balkenende, opende en wees er op, dat er gelukkig weer eenig perspectief ln de conjunctuur valt waar te nemen. Het nieuwe Jaar gaan wij met nieuwen moed in. Door Gods goedheid mogen wij, wat onze zaken betreft, van een gezegend jaar spreken; er werd een mooi winstsaldo behaald. De secretaris, de heer H. van der Pol, las de notulen en het Jaarverslag. Het leden tal is stabiel gebleven. De voorzitter, de heer J. Balkenende, mocht in het afgeloo pen jaar zijn 25-jarig bestuursjubileum vieren. Spr. hoopt, dat het den Jubilaris gegeven mag zijn, om nog vele jaren zijn krachten aan de vereeniging te wijden. Hiermede stemde de vergadering met ap plaus in. De penningmeester, de heer J. M. de Graaf, las het finantieel verslag, waaruit bleek, dat er een zeer voorzichtige oedrljfs- politiek wordt gevoerd. Er valt bij bestuur en bedrijfschefs een eendrachtig samen werken waar te nemen, waardoor een gun stig resultaat verkregen werd. De balans staat met tellingen aan debet- en credit zijde van f. 61.881.92'/.-. Er werd ln het af gesloten jaar een winstsaldo gemaakt van f. 8374.94'/). Gezien de moeilijke tijds omstandigheden een mooi resultaat! De omzet bedroeg in 1937 in tct.nal f. 131.825,87 hetgeen ruim f 4300 meer is dan in 1938 Het bestuur stelde voor om de winst all volgt te verdeelen: f. 2610 voor afschrijvin gen, f. 1100 toe te voegen aan de reserve, waardoor deze tot ruim f. 20.000 zal stijgen. Het restant der winst zal bestemd worden voor uitkeering aan dividend. Het dividend- percentage staat in het teeken van opgang. Voor 1937 zal het percentage als volgt zijn: afd. bakkerij 5°/» iv. j. 4°/o), afd. winkel 3°/o (v.j. 2'/j®/o)Verbruikers nlet-leden ge nieten de helft dezer percentages. De voorzitter huldigde het administra tieve en het bedrljfspersoneel onder leiding van de chefs voor hun trouw en ambitie. Namens den raad van toezicht bracht de heer A. Boot een gunstig rapport uit, waar voor de voorzitter dank bracht. De aftr. bestuursleden, dc heeren J. M. de Graaf, A. Beukers en Joh. v. Dijk wer den herkozen, evenals de heer B. W. Hage- man ats commissaris. Daar de heer C. Koorder. chef der afd. bakkerij, wegens zijn leeftijd de zaak gaat verlaten, richtte de voorzitter zich namens bestuur en leden tot hem met een harte lijk wcord van afscheid en wenschte hem een gezegenden levensavond toe De heer Koordes dankte voor deze har telijke woorden. Ruim 21 jaar heeft hij de zaak met trouw gediend. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarfeest L.U.T.O. De biljartvereen. L.U.T.O. hield in het bondsgecouw onder groote belangstelling een feestvergadering De voorzitter schetste het verloop ln het afgeloopen seizoen. Vele successen werden behaald, o.a. werden vijf fraaie bekers, vele lauwerkransen, lauwertakken en een aan tal medailles gewonnen. L.U.T.O. neemt een vooraanstaande plaats in. De heer Duivenvoorden kreeg voor zijn vele bemoeiingen een mooien bloemen mand. terwijl den bode, den heer G. van Eik, een enveloppe met inhoud werd aan geboden. Men bracht den avond verder ln gezel lig samenzijn door. Voor beroep bedankt. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Ger. Gem. alhier heeft voor het beroep naar Tholen bedankt. NOORDWIJKERHOUT. Verkooping. In café „De Zwaan" had de verkooping bij afslag plaats van zes perceelen, ten overstaan van notaris mr. C. Punt. De uitslag was als volgt: perceel I: koo- per de Boerenleenbank voor f. 2900; per ceel II en III: bij combinatie, kooper J. van Parera voor f.5000; perceel IV en V: bouw- en teelland bij combinatie, kooper C. Ledel te Sassenheim voor f. 5700; per ceel VIkooper mr. K. Brants q.q. te Noord wij k voor f.2650. Aan den Gooweg had nabij den Vier sprong een aanrijding plaats van vier naast elkaar rijdende fietsers, waarnam er een door een Rotterdamsohe auto werd aangereden. Het slachtoffer, J. v. Schoo- ten, werd met een hoofdwonde naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie roept thans getuigen van dit ongeluk op en verzoekt hun zich bij haar te willen melden. NOORDWIJK BINNEN. Uitvoering van „Crescendo". In de concertzaal van hotel Royal gaf de Harmoniekapel „Crescendo" alhier voor de matig bezette zaal een goed geslaagd concert. De voorzitter de heer J. Hoogendam heet te inzonderheid de afgevaardigden der zustervereenigingen welkom, daarbij allen dankend die hadden medegewerkt dezen avond te doen slagen. Hierop was de leiding aan den directeur, den heer W. Smolders uit Lelden. Het zorgvuldig samengestelde program ma werd onder diens bekwame leiding heel goed uitgevoerd, zoodat een warm applaus telkens opklonk. Daar er door voortdurend toetreden van nieuwe leden gebrek aan instrumenten was gekomen, werd een tombola gehouden. „Crescendo" kan met voldoening terug zien op een fraaie uitvoering. OEGSTGEEST. Propaganda-avond „Oegstgeester Jeugdgilde". Uitgaande van het Oegstgeester Jeugd gilde is in „Irene" een propaEanda-avond gehouden, waaraan medewerkten de leden van de afd. Oegstgeest der Ned. Meisjes Club en van de Meisjesver. „Maria en Maitha". Het programma werd ingezet met een opmarsch van de leden der N. M. C., waarna gemeenschappelijk werd gezon gen „Lof zij den Heer". Ds. T. J. Jansen Schoonhoven verwelkomde inzonderheid de afgevaardigden van het Centr. Jeugd- Comité en de Leiderscommissie. Ons doel, aldus spr., beoogt het contact te zoeken van de jeugd met de gemeente. Hierna ging spr. voor ln gebed. Daarop gaf een groep Voortreksters een mooie voorstelling van het „vlagselnen", gevolgd door een 10- tal „streepjes" die met de opvoering van een „poppenspel" zeer veel succes oogstten. Keurig uitgevoerd werd een rhythmisch gymnastieknummer door een 9-tal voor- ticksters. Costuums en kleurenbelichting vormden een mooi geheel. Zeer bijzonder viel een „Boerendans" in den smaak, uit gevoerd door een 8-tal Streepjes. De uit voering was zóó perfect dat deze kleuters met een daverend applaus werden beloond. Dc Lintenlans, uitgevoerd door 8 in het wit gekleede Voortreksters met haar rood en witte linten, was eveneens een succes. Eenige leden van „Maria en Martha" trachten de revue „Op je plek", waarbij de vrouwelijke jeugd een wijze les in ont- Atjehstraat 26: Knipdemonstratles, 2—6 4,, 710 uur nam. Den Burcht: Uitvoering ..De Prlncevlag" j uur nam. Evang. Gem.: Opwekkingsavond te 8 u. nam. Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr. G. A. Jan. sen van R'dam, 8 1/4 uur nam. In den vergulden Turk: Ver. tot bev. d(r Bouwkunst. Spr. ir. C. J. Blaauw over Leiden') Stadhuis, 8 uur nam. Prediker: Hulpvcr. G.Z.B. Spr. ds. Doornenbj! van Woubruggc. 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering van U.V.K., 8 u. nam Katwijk aan Zee (Casa Cara); Geref. Bond Spr. ds. Cuperus. 7 1/2 uur nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk): Blindenmu- ziekavond, 8 uur nam. Vrijdag. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „George en Margaret". 8 1/4 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDIndagsen 's Vrijdags van 10—12 1/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op dqn dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.23, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. KM uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-l April 104 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée; 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30— 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. R^ksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 ep 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum j (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen vaa 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie I 'Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 cd 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). 1 Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en I 1 Oct.—1 Nov.), van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/s11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees-1 kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. I 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge-1 neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inentiijfl tegen diphterie. 3«/« uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve GenefcI kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—i I uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Gravin Alexandra", Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uup nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Het leven van Emile Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Een dag op de renbaan". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „De Kribbebljter". zon-ag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t/m. Vrijdag 25 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. tel. 502, en G. F. Reyst. Steenstr. 35. tel. 136, en mej. f Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 27t De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „TotHuip der Menschheid", echter van nam. 8 uur toe voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. E R A T O, OUDE SINGEL 14, TELEF. 889 in alle prijzen en uitvoeringen W' Klederdrachten. Historische costuums. (Ingez. Med.) vangst kwam nemen bij „Mevrouw Goc- denraad". Ook werd het Leekenspe' „Strijd" opgevoerd, dat veel indruk maas- Ie. Ds. Jansen Schoonhoven heeft ten slotte zijn groote ingenomenheid betulltt met het vertoonde, dat een uitstekend propaganda voor het jeugdgilde was. De avond werd besloten met het zui gen van den „Avondzang", waarna ds. Jan sen Schoonhoven voorging ln dankgeneo. RIJNSBURG. Bijeenkomst Ver. „Draagt elkanders lasten Deze vereeniging vergaderde Avondrust. Na het zingen van Ps. gin® de voorzitter, de heer F. Vletter. in gebed en las Ps. 8. Deze deelde me. dat in het afgeloopen jaar zeer veel uv» de vereeniging voor de zieken ls sefflu» Dat heeft zware eischen aan de kas ge« Gelukkig vormt de belangrijke toename het aantal leden een tegenwicht .egen al te groote uitgaven. De secretaris, dr. H G. Jonker, las notulen, welke onveranderd werden gekeurd. Vervolgens bracht hij het verslag uit. waaraan wij on leenen' De vereeniging telt 3814 leden. v«™ over 834 gezinnen: de toename Ww-2 556 leden over 92 gezinnen, heigeen »o zakelijk veroorzaakt wordt doordat de meente een derde deel van de brem de workloozen en armlastigen vergoed'^, nieuw werden 107 gezinnen met 452 leden. Overloden: 16 leden; ren: 64 leden; vertrokken 76 leden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6