Buitenland Zomerzorg wordt gesloten 't Hangt ook van U Wanneer Waarom wr- Zie annonce morgenavond ELTAX 666 ai of onze toren zal zingen of zwijgen DE NOOD DER WERKLOOZEN. met 6 PERSONEN naar: Noord wijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdam f. 5. Amsterdam f. 6. Utrechtf. 7.40 4556 (Inge*. Med.) Een bidstond in de Luthersche Kerk. In de goed bezette Luthersche Kerk werd gisteravond een bidstond gehouden voor den nood der werkloozen. In dezen dienst, die het karakter droeg van de In de Week der Gebeden gehouden samenkomsten, uit gaande van de Evangelische Alliantie, voer. den het woord dr. J Riemens, Herv prea. en ds. H. A. Wiersinga, Geref. pred. te dezer stede Dr. J. Riepens las bij opening Ps. 102. waarna hij een korte uiteenzetting van het doel van dezen avond gaf, om dan aan de hand van Hand 27 15 stil te staan bij den zielstoestand en het levensgebeuren van velen, die in dezen benauwden tijd leven. Spr zette hierbij uiteen, dat God in deaén tijd vele menschen treft met den genei der werkloosheid. Voor velen raakt den an van het leven verloren. Ook keeren vfcle werkloozen de Kerk den rug toe. Zij zién geen uitweg meer en drijven heen op de onrustbarende golven van dezen tijd. Sten mist ten eenenjnale den moed om nog tfe trachten met energie aan het werk te gaan De mensch is het slachtoffer gewor- c„n -. den van zijn eigen uitvindingen De "J™ gefluit. stationschef Bob machine neemt het werk van vele arbeiders vr°°de pet. geeft het sein tot uR de hand. j ,"_ï!de.rOT! A het. bekende Voortgaande wees dr. Riemens er op. dat J5; Jce. dat zooveelste de Christelijke gemeente vooral in dezen r>A d V ENTHOUSIASTE A.V.R.O. BIJEENKOMST. De „Bonte-Woensdag"avondtrein trok voorbij Centraal-station: StadsgehoorzaalDrukte van belang: honderden en honderden feestelijk gestemde a.V.R.o.-passagiers stappen ditmaal nu eens géén Dinsdag avond- maar een Woensdagavondtrein in, die vanavond een Dondendagavondtrein zal zijn en. waarvoor ook reeds zoo goed als alle plaatsen besproken werden. >1^-41 «l-lr 1 DE ALGEMEENE TOESTAND De Engelsch-Italiaansche besprekingen. De Italiaansche gezant te Londen, Grandi, gaat einde dezer week naar Rome om de vergadering van den grooten fascistischen raad bij te wonen, die Dinsdag wordt gehou den. Mede echter ongetwijfeld, om de EngelschItaliaansche betrekkingen toe te lichten en instructies te krijgen. Italië, zoo schrijft de diplomatieke redac teur van de Evening News, heeft aan den vooravond der besprekingen met Engeland zijn kaarten op tafel gelegd. Lord Perth j heeft, alvorens uit Rome te vertrekken, een onderhoud van twee uur met Ciano gehad. Italië is volkomen bereid te erkennen, dat Engeland zijn doorgangswegen in de Mid- dellandsche Zee moet beschermen, doch het voert aan. dat het voor Italië even belang rijk is. zijn verbindingslijnen met zijn Afri- kaansche rijk te beschermen. Het wenscht derhalve de erkenning, dat het in dezelfde positie als Engeland en Frankrijk verkeert en er zijn gegronde redenen, aan te nemen tijd iets te prediken heeft en dat is: God. Jezus Christus, die meegaat door alle stor men. De gemeente des Heeren weet niet den dag en het uur, wanneer God zal zeggen ..tot hiertoe en niet verder" maar zij fhag daarentegen wel wijzen op het woord van cjen psalmdichter: ,,'k Ben gewoon in bange dagen, mijn benauwdheid U te klagen" Deze „tiredngè'cadhte" heeft ons ia,nd Italië ™'komei1 y,lootpariteit m.et Frauk" overal veroverd en ditmaal \var°n Hp Tm wenscht en volkomen pariteit met de denaars ni». Britsche Middellandsche Zee- denaars niet naar Hilversum getogen, maar kwamen de A.V.R.O.-prominenten, bü wie de plicht berust voor lichte ont spanning zorg te dragen, naar de Sleutel stad om er de zorgelooze lach te brengen, de daverende pret, de opgewekte gezellig heid, kortom een avond te geven, de Bon- te-Avondtreinen. die sinds maanden Ne- zullen het hebben te wagen met Jezus i der,VnTdoorto^ëm vo^HEStfiT Christus en Dien gekruisigd, dan krijgt ons En het m al dadeIljk u leven en ook het even van den werkloozedaarin W6dercm intaiuntend geslaagd weer zm. God waakt over de werken Zijner Hot tevi-ederjlsteld, z-> w.iuo 10115 IrCVl handen en al wordt het levensschip dan maar ook het oog wil wel wait. Daarom -» is het juist gezien oen de velen, die ge trouw door den aether beluisterd worden, ook letterlijk met de A.V.R.O.-familie in contact te brengen. Zoo zagen wij dan ook Guius Wettzel, Kovacs Lajos en zijn mannen, de „Hcngaarsche" Nina Dolce met haar sprankelende vloolsoli en Koos Koen in zijn meesterlijke transformaties onder den titel „Tien ln één". Voorts de merkwaardige capriolen van den Arabd- schen volbloed Alfred tijdens de voorstel ling van het circus Ajvrolini en na de pauze de non-stop revue „Allen Instap pen", die gedragen wordt door Piet Muy- selaar en Willy Walden, welke zicih na tal van alleraardigste scènes, onder onbe daarlijk gèladht uiteindelijk ontpop pen als de jufrouwen Snip en Snap. Hun praatjes vervullen den voorzitter van de Eerste Kamer wel met afgrijzen, maar in een minder „ernstige" omgeving bevorde ren zij ln bijzonder hooge mate de luimige stemming! In het kort dus een programma om van te watertanden, dat het grootst moge lijke succes bi) een uitermate welwillend auditorium heeft geoogst. Als hoogtepunten van' dit A.V.R.O. fes tijn, waaron de „De Koning van den Lach' wel het sterkst triomfeerde, mogen wij zeker memoreeren de toespraken van Koos Koen tijdens het BruHoftediner, waarbij intonatie, gebaar en grime telkens ln een snel tempo wisselden en dan die nonsen- sikale, maar toch pakkende kout van de dames Snip en Snap, dit eerst o.a. in de schetsen van den verzekeraar en den ver zekerde. alsmede van den dokiter en zijn wonderlijken patiënt al lachstormen had den opgeroejjen. Piet Muyseflaar bleek ook een voortreffelijk chansonnier en confé render te zijn. Nog vermelden wij het optreden van den zanger Jean du Bela en zijn vrouwelijke partner Tini Marvon. Tct slot een potpourri van oude en mo derne liederen door het Kovacs-ensemtole: al met al dus een programma, waarin het „elck wat wils" hoogtij vierde. De directeur der A.V.R.O., de heer Vogt heeft in een kort speechje op gemoedelijke wijze tot steun aan de A.V.R.O. opgewekt en in het bijzonder gewezen op de nood zaak van het onmiddellijk contact tus schen luistervinken en artisten, in een land, waarin de om roeporgandsaties, in tegenstelling tot het buitenlanduitslui tend afhankelijk zijn van de genegenheid hunner aanhangers. lïij memoreerde voorts de geweldige be- lamgrtelling voor de Bonfe-Avondtrelnen. in het bijzonder op het oogenblik te Led den. Wij houden er ens van overtuigd, dat de Luistervinken zich vanavond evenzoo uitstekend zullen amuseeren. als wij en met ons een stampvolle Stadszaal - het gisteravond deden! Dat deze trein ook hl de Sleutelstad een paar maal stopt, stamt tot dankbaar heid. Daarvoor hebben we zelfs enkele minuten méér overwegaluiting graag over! door ruwe stormen voortgedreven, eens zal God het veilig de haven binnenloodsen. Dr Riemens eindigde met er op te wijzen dat wij in dezen donkeren tijd vertrouwen moeten hebben op God, in het geloof, dat voor hen die God befhe'oben, alle dingen medewerken ten goede. Nadat Gez. 193 6 en 7 waren gezongen, wees ds. H. A. Wiersinga, Geref. predikant alhier, er op. dat nu wij bijeen zijn geko men om voor den nood der werkloozen te bidden, wij ons hebben te verootmoedigen voor God. Ons gebed zal moeten beginnen met verootmoediging en tevens moeten er kennen en beloven, dat wij geen dag voor bij zullen laten gaan om voor dezen ern- stigen nood te bidden. Ootmoedig zullen wij schuld belijden en opnieuw onze belijdenis bévestigen In aansluiting op dit korte woocd heeft ds. Wiersinga ih een ernstig gebëS voor den nood der werkloozen gebeden en Gods zegen afgesmeekt om der. werkloozen in het geloof staande te doen blijven. Met het zingen van het Gebed des Hee ren (de verzen 3 en 9) werd deze bijzondere ure gesloten. Aan den uitgang werd een collecte ge houden door het comité voor Chr. Werk- loozenzorg. VISCHWEDSTRIJD L. O. V. Bovengenoemde vereeniging hield gister morgen een onderlingen vischwedstrijd aan de Sassenheimerpont Begunstigd door fraai weer werden des morgens om plm. 8 uur de hengels te water gebracht. Er werd twee maal 2 uur gevischt, waar na de uitslag was als volgt: lste prijs P. de Haas, tevens 2 extra prij zen. resp. voor het grootste aantal en de grootste visch; 2e prijs T. Eradus; 3e prijs H Rooyakkers: 4e prijs Straathof: 5e prijs B Mieloo; 6e prijs C. Nieuwendijk; 7e prijs T Herreur; 8ste prijs B. de Roo; 9e prijs W. Schouten; 10e prijs A. Lens; 11e pr.js J. Schuchhard; 12e prijs J. de Koning. Er werd gevischt om levensmiddelen. De L.O V. kan met voldoening terugzien op dazen zeer geslaagden wedstrijd. Hebt gij Uw bijdrage al overgeschre ven op postrekening no. 302400 ten name Penningmeester Carillon-Comité Stadhuis Leiden HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. Elec.ro-Technisch Bureau P. Kaayk, Voorstraat 25, Voorschoten, aanleg van electr. installaties, handel in electr. appa raten enz radio-artikelen, exploitatie radio centrale Wijziging handelsnaam in: Tech nisch Bureau P. Kaayk. Bijvoeging uit geoefend bedrijf: installaties voor gas en sanitair. vloot. De ver binding tusschen Italië en Abessynie leidt over het Suez-kanaal en daarom zouden ook kwesties ter sprake kunnen worden ge bracht. die met dit kanaal verband houden. Dit vindt weerslag in Frankrijk Volgens de „Oevre" blijken de Italiaansche eischen moeilijk te vereenigen met het leer stuk der Britsche belangen in de Middel- landsche Zee. Het blad verneemt, (lat Italië vloot- gelijkheid in de Middellandsche Zee eontrole in het Suezkanaal. de mogelijk heid zich nog ecnige jaren op de Balea ren te handhaven en een leening van 30 millioen pond sterling eischt. De on derhandelingen zullen dus wel moeilijk zijn. In Frankrijk blijft een zekere onrust merkbaar. Delbos' positie heet niet sterk meer te zijn. Zelfs verluidt, dat hij reeds ontslag zou hebben gevraagd hetgeen is ge weigerd. In Japan wil men blijkbaar ook trachten profijt te trekken van de wisseüng in En geland. Het blad „Tsjoegai Sjogyo" gelooft niet, dat het op het oogenblik, nu de BrltschJapansche betrekkingen weer een beter aanzien verkregen hebben, onmoge lijk ls, te denken aan een verbetering der betrekkingen tusschen de belde landen. Wanneer Engeland de feiten ln het Verre Oosten onder oogen ziet en er toe komt de Japansche positie in het Verre Oosten te begrijpen, is een streven naar een weder aanpassing der BritschJapansche betrek kingen niet moeilijk. Het blad schrijft: „Het ls hoog tijd, dat zoowel Japan als Groot-Brlttannië zich beraden op maat regelen tot wederaanpassing der onder linge betrekkingen, door een wederzijdsch begrip voor elkanders posities. De verstan digste manier voor beide landen om hier toe te'geraken, is het voeren van een vrije gedachtenwlsseling over elkanders bedoe lingen ten opzichte van den status in het gebied van Sjanghai, waar Groot-Brittan- nië geweldige belangen heeft. Dit zou on vermijdelijk leiden tot een spoedige toena dering tusschen beide landen." 6676 ttngez. Med.) RUSLAND REDE VAN WOROSJILOF. Jegorof in ongenade? In het groote theater te Moskou heeft de sovjet van Moskou met vertegenwoor digers van het leger en van verschillende organisaties den twintigsten verjaardag herdacht van het roode leger BU de re gelegenheid 1 reeft maarschalk Worosjilof om gezegd: Sind3 de eerste dazen van hun bestaan werden het roode leger en de roode vloot opgebouwd in den geest van het ware internationalisme. Zij bes.aan niet om agressief op te treden, doch zij zijn geroepen om den Sovjetstaat te beschermen Onze strijdmacht ls niet slechter geme chaniseerd dan die van welk kapitalistisch land ook. De infanterie is volkomen modern bewapend en ln voldoende mate Zij zal ook voortaan de betrouwbare behoedster der Sovjetrepubliek zijn. De artillerie blijft, ondanks de nieuwe strijdmiddelen, zooals tanks en vliegtuigen, in den modernen oor log een der belangrijkste legeronderdeelen. Dat is uit berichten uit de bladen over den oorlog ln Spanje en den strijd ln het Verre Oosten duidelijk te lezen De artillerie der Sovjetunie ls volkomen voor haar taak be rekend. Over de benoeming van Fedko ij tot dusver geen offlcieele mededeeling gepu bliceerd. EEN GEVAARLIJKE „GRAP". Gis.ermiddag omstreeks halfvier was de 12-jarige H. van der H.. wonende in de Diefsleeg met eenige vriendjes op het Gerecht aan het voetballen. Een van hen had daarbij de „aardigheid" te doen alsof hli d'ïn jeugdigen van der H. den hal toe wierp. doch in werkelijkheid gooide hii een flinken steen De niets kwaads vermoeden de jongen wilde den bal op zijn hoofd op vangen en v rd daarbij door den se n aan zijn neus getroffen en bloedend ver wond. De politie nam den knaap ter behande ling mee naar het Acad. Ziekenhuis ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Doctoraal examen Rechten, de heer J. Barents, Den Haag. Aan de N V. Leidsche Zand- en Grond- Maatschappij vil. J. M. Samson alhier, werd opgedragen de levering van 156000 Rivierzand voor een aan te leggen weg nabij Giesscndam. Ook werd aan bovengenoemde N.V. ge gund de uitvoering der grondwerken voor nieuw aan te leggen sportvelden Oer Voet bal- en t. f biet iekvereeniging UV.S. alhier aan den Wassenaarscheweg. De politie heeft den 50-jarigen N. A. B aangehouden wegens overtreding van artikel 246 bis Wetboek van Strafrecht, Od verzoek van de .politie alhier is te Amsterdam aangehouden de 22-jan ge C. P. L. M. van E uit Den Haag. die eenige Leidsche ingezetenen had opgelicht tot ccn totaal bedrag van f 35. Na verhoor is hij od vrije voeten gesteld. Naar wii vernemen is de aanvankelijk od morgen vastgestelde soiree ten bate van den opbouw der Chtneesche Universiteiten uitgesteld tot Maandag 7 Maart. In de maandelijksche vergadering der Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde zal a s. Vrijdag 4 Maart. prof. dr. D. F, Malherbe, een voordracht houden over 'n Woord oor die Afrikaanse dlgkuns. Op het concert, dat gisteravond in Zeist werd gegeven do~r het Leidsch Har monica Gezelschap D.V.V. onder leiding van den heer W Velden en waarvoor zeer groote belangstelling bestond, mocht D.V.V. het genoegen hebben een prachtige her- inneringsmedallle, geschonken door dr. Carl Hohner uit Duitschland ln ontvangst te nemen. Van deze medailles zijn er nog slechts vier in ons land uitgereikt. Voor D.V.V. een succes! L. D. V. te L. U zult twee maal moeten stempelen. Maarschalk Goering heeft gisteroch tend te Warschau bezoeken gebracht aan minister-president Skladkowski en minister van buitenlandsche zaken. Beek. en aan gezeten aan een te zijner eere door den Duitschen ambassadeur, von Moltke, aan geboden noenmaal, 's Middags heeft Goe ring een bezoek gebracht aan maarschalk Smigly Rydz en aangezeten aan een te zij ner eere door Beek aangeboden diner. Gisteravond ls hij naar het jachtterrein vertrokken. Te Warschau wordt spoedig ook bezoek verwacht van den nieuwen Roemeenschen premier Miron Cristea. OOSTENRIJK Vóór Schuschnigg's rede. De belangstelling voor Schuschnigg's heden te houden rede, is groot en er zijn tal van maatregelen genomen om te ma ken. dat iedereen in de gelegenheid is, Schuschnigg's woorden te beluisteren. Winkels en kantoren sluiten vroeg, zoodat ai het personeel vroeg naar huis kan gaan, of naar elders, waar de radio-rede ten hoo- ren is. De staatstheaters en opera's zijn gesloten en de particuliere theaters heb ben het verzoek gekregen, Iriin program ma later te doen beginnen en luidsprekers te instalieeren. zoodat hun publiek de rede kan hooren. Voorts zal in geheel Oosten rijk den geheelen dag, niet alleen door de openbare gebouwen, maar ook door par ticuliere woningen gevlagd worden. „Liever dood dan gelijkgeschakeld, leve de rood-wit-roode vlag", riepen de deelne mers aan den dubbelen optocht van jeug dige Weensche vrouwen en burgerwachters in uniform, die gisteravond door de stad trokken en betoogden ten gunste van bondskanselier Schuschnlgg. In een der ge houden vergaderingen hield de Weensche burgemeester, Schmitz, die altijd reeds een strijdbaar patriot geweest is, een toe spraak, waarin hij de Oostenrijkers opriep, op christelijke wijze de hand te reiken aan de vijanden van gisteren en tevens uit drukking gaf aan den wil van het Vader- landsche Front zijn stem te doen hooren ln Oostenrijk ..het land welks groote meer derheid een onafhankelljkheldsjjolitlek wenscht". De minister zonder portefeuille, Rott. heeft het voorzitterschap op zich genomen van de organisatie der Oostenrijksche ar beiders. Minister Zematto, de leider van het Vaderlandsche Front, die bij de plech tigheid aanwezig was, hield een toespraak waarin hij o.a. zeide, dat op het huidig oogenblik noodzakelijk ls, dat ieder bewust Oostenrijker al het mogelijke bijdraagt, en dat de ondeelbare verwerkelijking van het program van Dollfuss, op den grondslag van vrijheid en onafhankelijkheid van Oostenrijk, vooral afhankelijk ls van een tot. rust gekomen arbeidersklasse, die be reid is zich in dienst daarvan te stellen. In zijn antwoord zeide minister Rott, dat thans alle elementen van verdeeldheid uit geschakeld moeien worden en dat alle ails krachten aan het vaderland moeten worden gegeven. Worosjilof. Jegorof. Jegorof is de vijfde plaatsvervangende commissaris van oorloe en de tweede sovjet-Russische maarschalk onder de in den loop van enkele maanden terechtge stelde of verdwenen legerleiders. In het oude Russische leger bekleedde Ml reeds den rang van kolonel en ln 1918 stelde hji zich ter beschikking van de bolsjewisten. Pas in 1930 trad Jegorof als chef van den eeneralen staf van het roode leger tot de communistische partij toe. Hij was bevriend met Toechatsjefskl BELGIË Spr. betwist, dat de beteekenis der ca valerie ln een volgenden oorlog niet zoo groot meer zal zijn als vroeger het geval was. De roode cavalerie is niet weerloos tegen Vliegtuigen en tanks en zij kan zoo wel in samenwerking met andere wapens als zelfstandig optreden De grenzen der unie zijn onmetelijk en de Sovjetraad heeft niet weinig vijanden. De roode ruiterij zal daarom de gelegen heid hebben door haar daden te bewijzen, dat zij. zooals vroeger, een zegenrijke cn vernietigende kracht is, die aan alle striid- froneen haar taak kan vervullen. Quantitatlef en ook qualltatief beschikt de Sovjetunie over tamelijk aanzienlijke gemotoriseerde afdeelingen en tanktroepen. Na fascistische en andere provocateurs en spionnen er voor gewaarschuwd te heb ben. dat hun handelingen onherroepelijk met een smadelljken dood zullen eindigen, waarbij hii herinnerde aan het lot. dat Toechatsjefski en anderen heeft getroffen, besprak Worosjilof de defensieve beteeke nis van het gaswapen. In dit verband zei Worosjilof, dat de chemische troepen gelijken tred houden met de andere wapens en dat. indien het ooit een agressieven vijand zou invallen de Russische troepen met chemische middelen te 'bestrooien hij opzijn eigen hoofd dezelf-«n uum ui «- de verschikkelijke chemie als antwoord zou wereld geenszins heeft verminderd en dat Minister Spaak over de buitenlandsche politiek. De algemeene raad der Belgische werk liedenpartij heeft onder voorzitterschap van senator Jauniaux een belangrijke zit ting gewijd aan een bespreking van de buitenlandsche politiek van België, Afgevaardigde Buset heeft het debat ge opend en levendige critiek geoefend op de Belgische onafhankeUjkheldspolltlek. Hij verweet der regeering haar medewerking te verleenen aan een politiek welke leidt tot een versterking der strijdkrachten te: wereld Hij deed uitkomen, dat de door d( werkliedenpartij aan deze politiek gehechte goedkeuring verwarring stichtte bij de arbeidersklasse. Herinnerende aan vroegere resoluties der partij kantte spr. zich tegen de erkenning van de annexatie van Abes synie door Italië. Hij zeide, dat de werk liedenpartij veeleer uit de regeering zou moeten treden, dan haar steun te blijven verleenen aan een buitenlandsche politiek, welke zij niet tot de hare kan maken. In zijn antwoord verdedigde minister Spaak de buitenlandsche politiek der re geering. Hij bevestigde zijn vertrouwen In de beginselen, die de basis vormen van de Volkenbondsactie, doch is van meening, dat deze zich onmachtig heeft betoond haar te laten gelden. De minister van buitenlandsche zaken heeft de politiek veroordeeld van hen, die van een politiek van collectieve veiligheid afglijden naar een politiek van militaire bondgenootschappen en onderstreept, dat de handhaving van den vrede de alles over. heerechende aandacht dient te hebben onder de tegenwoordige omstandigheden. Vervolgens betoogde minister Spaak, dat de politiek van onafhankelijkheid van België het aanzien van dit land ln de bekomen Over het luchtwapen zei de maarschalk, dat dit niet alleen een hulpmiddel ls. doch ook een groote opera-leve taak heeft te vervullen Sovjet Rusland grenst aan ver scheidene kapitalistische landen en ls daarom verplicht steeds op zijn hoede te zijn. Wij zijn verplicht, aldus Worosjilof. de ontwikkeling ran de luchtvaart in an dere landen aandachtig te volgen. Hoewel wii niet deelnemen aan den bewapenings wedloop. zün wii toch niet blind voor het- I zeen aan de andere zijde van onze gren- zen geschiedt. Onze vliegers zijn de trots van het volk der Sovjetunie. Ons land is over een afstand van tien duizenden kilometers omgeven dooi zeeën en oceanen. Daarom is de bescherming der sovjetkusten geen kleine taak. De marine was steeds het beste strijdende deel der gewapende krachten der sovjetunie. Nu de sovjetmarine een zelfstandig volkscommis sariaat heeft gekregen, zal alles worden gedaan om binnen den kortst mogclijken tijd groote resultaten te bereiken bij den bouw van een machtige roode oorlogsmarine. Het leger der roode arbeiders en boeren en de oorlogsmarine beschikken thans over twaalf speciale instellingen voor hooger onderwiis. die Jaarlijks duizenden comman deurs. ingenieurs, dokters en andere spe cialisten op militair gebied afleveren. De militaire scholen hebben in de laatste tien jaren het leger en de vloot tiendui zenden commandeurs en technici afge leverd. Diverse onderscheidingen zijn uitgereikt, wo. de Lenin-orde aan Worosjilof. Bluecher en Fedko. hij, voor wat hem betreft daarvan een bij drage tot den vrede verwacht Spr. heeft verklaard, dat hij tegen de afvaardiging van een Belgisch vertegen woordiger bij generaal Franco ls. doch da: hij van meening is, dat de kwestie van de erkenning van den koning van Italië ah keizer van Abessynië moest worden opge lost, waarbij rekening dient te worden ge- hcuden met de leiten en noodzaken voor een algemeene politieke ontspjanning. Spr. besloot met te verklaren, dat indien de partij zijn politiek niet 70u goedkeuren, hij bereid was zich uit de regeering terug te trekken. De volgende week Woensdag zal het debat worden voortgezet. Het vermoeden, dat Maarschalk Jegorof, die tot dusver eerste plaatsvervanger van den volkscommissaris van oorlog was. aan de „zuivering" ten offer Ls gevallen, word» versterkt door een in de .Prawda" versche nen artikel van de hand van Fedko. tot dusver opperbevelhebber van het militaire district Kief. die als „plaatsvervanger van den commissaris van oorlog" wordt aan gediend. DUITSCHLAND Het proces Nicmocller. Men blijft de strengste geheimhouding in acht nemen ten opzichte van het proces- Nlemoeller. De politie heeft de Naumbure het oplë'- dtnsscollege voor predikanten, da» in stond gehouden werd door aanhangers van N"* moeller gesloten. Uit Hatle word- cemeld. dat tiwee belijdende predikanten rt31' resteend zijn. zoodat thans in het sehef twintig belijdende predikanten in aires- zitten. Te Berlijn heeft de poli'ie eaiMr toestemming verleend tot heropenlns va" verscheidene adminis.ratieve bureaux van de belijdende beweging, welke in de atje* loopen maanden gesloten waren. Naar Havas uit particuliere bron 'e Btf" lijn verneemt zou de versterking van oe Dultsche weermacht deze brengen op divisies. Het leger zal dan 15 legercorpsen niet divisies omvatten en 7 gemotoriseerd divisies. 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2