LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 Februari 1938 VFSSCHERIJ BERICHTEN PARLEMENTAIR OVERZICHT GEMENGD NIEUWS Uit de Omstreken AGENDA —r^c— VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 23 Febr. Tarbot 128—108 ct.; Tong 132—92 ct.; Heilbot 92—72 ct. per kg.; Griet f.35—20; Groot* schol f.1513.50; Middel schol f.1816; Zetschol f.29—20; Kleinschol f.24—7.30; Bot f. 13—6; Schar f.13—4.60; Tongschar f.46—25; Poontjes f.850—7.50; Groot* schelvisch f.26—15; Middel schel vise h f. 26—13; Kleinmiddel schelvisch f. 19.5012; Kleine schelvisch f.147.60; Groote gul f.8.50—6.60; Kleine gul f.10—6.90; Wijting f. 6—1.20 per 50 kg. Kabeljauw f. 35—15 p. 125 kg.; Vleet f.4.60— 3.50; Leng f. 1.85—0.90; Koolvisch f. 0.63—0.15 p. stuk; Rog f. 19 per koop. Visch uit de Witte Zee: Jumbo's f.3.203; Groote schelvisch f.4—3.30; Middel schelvisch f. 4.103.30; Kleinmiddel schelvisch f. 5.403.70; Kleine schelvisch f. 5.104.90; Baars f. 4.90; Groote gul f. 3.80; Kleine gul f. 3.90—3.80 alles per 50 kg.; Wolf f.17—13.50; Kabeljauw f. 8—7 per 125 kg. (eveneens wolf». Aan den afslag 11 trawlers' IJm. 116 met f.3590; IJm. 6 restant 800 m. f.2120; IJm. 64 met f.2060; IJm. 50 met f.1890; IJm. 107 met f. 1320; IJm. 10 met f.2350; IJm. 165 met f.2700; IJm. 196 met f.3280; RO. 53 met f.2480; RO. 16 met f.2100; KW. 103 met f.1600 en 6 loggers: KW. 19 met f.800; KW. 52 met f.490; KW. 41 met f.580; KW. 29 met f.540; KW. 108 met f.400; KW. 166 met f.380. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderöagmarkt: ..Prontimus" IJm. 85. vangst 600 kilo tong. 10 m. tarbot. 25 m. groote schol. 25 m. kleine schol. 25 m. wijting en schar, benevens 225 stuks stijve kabeljauw. „Derica VII", IJm. 417. vangst: 160 m. gul., 15 m. platvisch, 15 m. varia. Totaal 190 manden, benevens 1750 stuks ijs-kabeljauw en 350 stuks stijve kabeljauw. ..Maria R. Ommering". IJm. 7. vangst: 40 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 125 m. gul. koolvisch. 25 m. radio. 45 m. wijting en schar. 5 m. platvisch. 15 m. varia. Totaal 320 manden, benevens 445 stuks stijve kabeljauw. „Jij zei toch, dat ik nooit iets schiet!" WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 775. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 773.8 te Lerwick. Laagste Stand 743.5 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: In het Noorden meest zwakke veranderlijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Weinig ol geen neerslag. Weinig verandering in tempera tuur. In het Zuiden zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts. Overdag weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANOSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk nam weer verder in beteekenis af. Het Noordoostelijke deel van het waarnemingsgebied verkeert onder in vloed van passeerende secundaire depressies. Het waait hier krachtig tot stormachtig uit het Noordwesten, met zware bewolking en plaatselijk regen of sneeuw. In het hoogedrukgebied, dat zich uitstrekt tot over de Britsche eilanden, onze omgeving en Zuidwest Dultschland, is de wind zwak en de bewolking vrij zwaar, met in West-Duitschland veel mist. In het Zuidweste lijke deel van het waarnemingsgebied waaien matige Zuidoostelijke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht en ook veel nevel of mist. De vorst nam in Frankrijk en Zuidwest Dultschland af. Zij breidde zich echter verder over Noord- Duitschland uit. In Noord-Scandinavië werd het veel warmer. De temperatuur is op IJsland en in geheel Scandinavië aanzienlijk boven nor maal. in Zuid-Engeland. Frankrijk en over het algemeen ook in Dultschland is zij onder nor maal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O.N.O.. —2 gr. C., mooi. Londen: O.. —1 gr. C.. licht bewolkt. Berlijn: N.N.W., 0 gr. C.. mooi. Nice: Windstil, 4 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 31/2 gr. C. (38 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 9 u. 53 min.; nam. te 22 u. 47 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 5.56 n.m. tot 6.30 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 Febr. op: 2 u. 43; onder: 10 u. 53. Kolendiefstallen opgehelderd. Acht personen door de Rotterdamsche rivierpolitic gearresteerd. De brandstof, werd van schepen gehaald. De rivierpolitie te Rotterdam heeft zes personen aangehouden, die gedu rende ongeveer .wee maanden er hun werk van maakten des nachts met een roeiboot er op uit te trekken om kolen te stelen van diverse met steenkolen geladen Rijnschepen. Bovendien zijn twee mannen gearresteerd, van wie men weliswaar niet kan bewijzen, dat zij bij deze diefstallen zijn betrokken, doch d:ze lieden hebben zich aan het einde van het vorige jaar aan ilzordiefstallen schuldig gemaakt. Alle acht zijn be schikking van de justitie gesteld. Het na de eerste aangifte van kolendief- s al ingestelde onderzoek leidde tot aan houding van den 26-jarigen varensgezel J. C. N.. alsmede drie broers, den 39-jarigen los-werkman G. van der V., den 26-jarigen koperslager H van der V en den 27-jarigen W. van der V.. die geen beroep heeft. Het viertal ontkende, ondanks hun zon- denregisteir. zich aan andermans kolen te hebben vergrepen. De eerste twee vielen echter spoedig door de mand, toen de politie hun voorhield, dat de 45-jarige vrachtrijder H. L. S. eveneens was aange houden. Deze gaf namelijk toe. da. hij voor verscheidene personen en ook voor enkelen van de gearresteerden kolen had vervoerd, waaiwan hij vermoedde, dat zij van diefstal afkomstig waren. De gebroeders H. en W. van der V. bleven echter ontkennen en ten slotte moesten zij wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Uit het verdere onderzoek bleek echier. dat de gebroeders van der V. een zwager hadden, n.l. den 24-jarigen koopman A. V. Een huiszoeking bij dezen zwager leverde resultaat op. Er werden kolen aangetroffen, welke waarschijnlijk afkomstig zijn van de schenen. Tevens werd vastgesteld, dat een zekere G. V. in combinatie met een ander de kolen verkocht, on. in de Hillelaan. G. V. werd aangehouden. Inmiddels was uit de verhooren komen vast te staan, dav ook W. van der V. bii de diefstallen aan wezig was geweest en ook hij is gearresteerd Voorts heeft de politie de hand gelegd op den mede-verkooper van G. Vden 41- jarigen klinker L. de H. Hoewel deze beiden ontkenden, iets met de diefistallen uit staande te hebben, werden ook zij ter be schikking van de justitie gesteld. Het grootste gedeelte van die steenkolen is voor eigen gebruik bestemd geweest. Auto met drie inzittenden te water gereden. Een meisje verdronken. Gisteravond om elf uur kwam de heer van der Biggelaar uit Roosendaal, juist toen hij met zijn auto de Sluisbrug te Dordrecht was gepasseerd met een vracht auto, bestuurd door B. V. uit Barendrecht, in botsing. De schok van de aanrijding was zoo hevig, dat het portier open sloeg en de bestuurder uit don wagen werd geslingerd Hij bekwam geen letsel. Stuurloos reed de auto met drie inzittenden op de Kalk— haven toe en stortte in het water. De ze ventienjarige zoon van den heer van der Biggelaar en de zeventienjarige dochter Nelly van den ijzerfabrikant Konings uit Roosendaal konden zich onder water uit de auto bevrijden en zich zwemmende in vei ligheid brengen. De derde inzittende, me juffrouw A. H. M. •Konings, eveneens een dochter van den fabrikant, verdronk. Het lijk werd later met een dreg opgehaald-, Schok gevoeld op Urk. Deuren sprongen open. Tweede Kamer. EVENREDIGE VRACHTVER- DEELING EN SURINAME. De eerste vergadering van de Tweede Kamer na het Kerstreces is gistermiddag gehouden. Als nieuwigheid kon een luid sprekerinstallatie worden begroet, welke welke wel een aanzienlijke technische ver betering beteekent. De meeste sprekers van gistermiddag schuwden echter het spreek gestoelte, zoodat het resultaat nog zeer onvolledig was. Een der eerste agendapunten vormde een ontwerpje. dat de geldigheidsduur van de wet van 1933 op de evenredige vraoht- verdeeling voor zes maanden verlengt. Deze wet bevat namelijk een bepaling, dat vóór genoemden datum een nieuw ontwerp moest zijn ingediend, regelende den over gang naar den „normalen toestand". Dit ontwerp was uitgebleven, en ook het thans aanhangige overbruggingsontwerp was te laai" ingediend om voor Kerstmis door de Kamer behandeld te kunnen worden. Van verschillende zijden er waren heel wat sprekers werd deze overgang van zaken in de Kamer gelaakt. De Minister van Wa terstaat. de heer Van Buuren, die het ont werp verdedigde en vóór Juli de indiening van een nieuwe wet op de evenredige vvachtverdeeing aankondigde, zag het overbruggings-ontwerp na uitvoerig debat zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met de bespreking van de begroeting van 's lands zorgenkind. Suriname, is een aan vang gemaakt. De heeren IJzerman '<S.D.) en Joekes (V.D.) oefenden kritiek uit op de houding van den gouverneur jegens de koloniale staten. De heer Van Lidth de Jeude (Lib.) zag, behalve de bauxietwin- ning, geen lichtpunten bij zijn beschou wing over den economischen toestand van dit gewest. Vandaag gaat de Kamer verder. Zij zal in het begin van haar vergadering beslissen of de interpellatie zal worden toegestaan, welke de heer Wijnkoop (Comm.i heeft aangevraagd over de erkenning de facto van den Italiaanschen koning als keizer van Abessynië en over de buitenlandsche politiek in het algemeen. Verschijnsel viel niet te verklaren. Gisteravond omstreeks kwart over zeven is te Urk op duidelijke wijze een aardschok waargenomen. Het was het geluid als van een dof gerommel zooals wel gehoord wordt bij onweer uit de verte dat on geveer twee seconden duurde. De schok was zoo hevig, dat alle ramen rinkelden en deuren opensprongen. Toen de inwoners van het eiland dit geluid hoorden, wisten zij eerst geen verklaring te geven van dit zonderlinge voorval. Doch toen de be volking, die uit de huizen was geloopen, op straat het geval druk besprak, kwam men tot de conclusie dat het een aardschok moest geweest zijn. Vrijwel over het geheele eiland is het feit geconstateerd, doch voor al was de schok duidelijk waar te nemen op het hoogste gedeelte van het eiland. Dit is het Westelijk gedeelte, dat ongeveer vijf meter boven den zeespiegel ligt. In de school, die op dat gedeelte staat en waarin juist les werd gegeven, sprongen de ramen open. Voorloopig is van schade ten gevolge van den schok nog niets bekend. Bij navraag aan het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bilt zeide prof. Van Everdingen aan het Hbld. van dit ver schijnsel geen nadere verklaring te kunnen geven.) AUTO BOTST TEGEN TREIN. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg in den weg de L/ichtmls-Nleuw- leusen een auto, bestuurd door den heer G. P. Biekart uit Zwolle, tegen den snel trein uit Groningen opgereden. Hoewel het uitzicht ter plaatse goed is, had de be stuurder te veel zijn aandacht aan het verkeer links van hem besteed, zoodat hij den van rechts komenden trein niet heeft opgemerkt. Het voertuig werd van voren geheel in elkaar gedrukt. Doordat hij door de botsing van den trein werd afge worpen, bleef de bestuurder gespaard. De trein had ongeveer tien minuten vertraging. SLACHTOFFERS VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING. In den St. Annapolder te Rockanje is het echtpaar 't Mannetje in den nacht van Maandag op Dinsdag door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De aanvoer op de gebruiksvee-afdeelingen wa ren begin dezer week iets toenemende doch ble ven toch nog verre beneden het niveau van andere jaren. Vooral hoogdrachtige koeien ko men momenteel zeer weinig aan de markt. De aanvoer van gustweidevee is trouwens ook nog maar matig. De handel had over de geheele linie weer een sleepend verloop met onveranderd hooge prijzen. Ook voor het Jonge vee bleven de prijzen zeer vast. De slachtveemarkt was over het algemeen weer flink bezet en. het viel op. dat er een bui tengewoon groot kwantum mestossen uit Zee land werd aangeboden. Hier komt dus reeds tot uiting dat er een ruimere gelegenheid tot het aanhouden van ossen voor de mest*rij is gege ven, waarvan speciaal in Zeeland en Oostelijk Brabant de bietenstreken dus een dank baar gebruik is gemaakt. Er komt dus op de slachtveemarkt uit deze streken, zooals vroeger, veel concurrentie. Aanvankelijk is alles deze week wel prijshoudend ingezet, doch de Dins- dagmarkten gaven algemeen eenigen teruggang te zien. In het bijzonder liep de Rotterdamsche markt slecht af; want er was aan de abattoirs ook nog een flinke hoeveelheid Deensch rundvleesch aangevoerd. De Kalverenmarkt was voor vette Kalveren gemiddeld 2—3 cent per pond lager en ook de nuchtere Kalverenmarkt ging weer iets terug bij groote aanvoeren. Op de wolveeafdeelingen constateerden wij een zeer kalme gang van zaken. Men wacht op de uitgifte van de nieuwe Fransche invoer vergunningen. waarvan het kwantum in de eer ste 3 maanden voor ons land is vastgesteld op 218 ton. Dit is ongeveer 40 ton minder dan in het laatste kwartaal van 1937. Hoogstwaar schijnlijk komen de exporteurs nog niet in het bezit der consenten. De netto varkensmarkt is tot nog toe kalm prijshoudend. De broer van den man, die In het naast gelegen huis woont, kwam tot deze ont dekking, toen hij gistermorgen om zes uur zijn broer, die in den regel om vijf uur reeds buiten is, nog steeds niet gezien had. Hij ging het huis binnen en trof daar het echtpaar levenloos in nachtgewaad aan. Uit het feit, dat de man met een lantaarn in de hand werd gevonden, kan worden afgeleid, dat hij den kolendamp moet heb ben bemerkt. Waarschijnlijk heeft hij niet meer de krachten gehad verder dan de deur van de slaapkamer te komen, waar men ook zijn vrouw heeft gevonden. Een kind van vier maanden werd nog in leven aangetroffen. (Msb.) SPOORWEGARBEIDER TUSSCHEN BUFFERS BEKNELD. Bij het rangeeren op het stationsempla cement te Broek op Langendijk geraakte gistermiddag de 47-jarige arbeider-telegra fist D. v. d. Wijngaarden bekneld tusschen de buffers. De rechterschouder van den man werd geheel verbrijzeld. Hedenmorgen is v. d. W. in het zieken huis te Alkmaar overleden. MHTENLANDSCH GEMENGD. EEN SMULPARTIJ. In het dorpje Bacsalmas in het zuiden van Hongarije is dezer dagen het huwelijk voltrokken tusschen twee leden van rijke boerengezinnen. Het huwelijksfeest, dat vier dagen heeft aangehouden, werd door het geheele dorp bijgewoond, en in den lóóp van de feestdagen hebben de gasten o.m. verorberd één os, twee kalveren, 120 kippen, 120 huwelijkstaarten, één varken en tallooze vaten wijn, NIEUWE STRAF VOOR VERKEERS- OVERTREDERS. Een rechter van het opperste gerechts hof in dc Ver. Staten, Allen, heeft een nieuwe straf uitgedacht voor bestuurders van motorvoertuigen, die een overtreding hebben begaan. Hun wagens zullen n.l. be schilderd worden met tien centimeter breede roode strepen, en dien bestuurders zal het niet toegestaan zijn hun wagens te parkeeren in autoparken, die op min der dan honderd meter afstand van eenige gelegenheid, waar alcoholische dranken verkocht worden, gelegen zijn. Vooral per sonen. die onder beschuldiging hebben ge staan van dronkenschap of roekeloos rij den zullen het risico loopen „gestreept" te worden. AALSMEER. Burgemeester herbenoemd. Bij K. B. is de burgemeester, de heer J. Kastelein, als zoodanig herbenoemd. Vergadering „Het Oostcrbad". Deze vereeniging hield haar alg. verg. in „Bloemenlust", onder voorzitterschap van den heer J. v. Zijverden. De voorz. begroet, te het eere-lld, mevr. RydesBaarse en den film-operateur, den heer Jb. Verbeek. Het badseizoen 1937 is voor de vereeniging financieel uitstekend geweest. De laatste weken van het seizoen waren teleurstel lend, toen het bad gesloten moest worden door bedorven water en stank, veroorzaakt door landaanplemperlj met afvalproduc ten. Deze zaak was in den minne geschikt: het bestuur had f. 100 schadeloosstelling ontvangen. De se er., de heer Buisma, las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer J. Harting, bleek, dat in 1937 was ontvangen f. 2173.03, uitgegeven f-1769.80, batig saldo f. 403.23. Per 1 Januari j.l. be schikte de vereeniging over een totaal saldo van f. 829.70. Gehoord het rapport der fin. commissie dankte de voorzitter den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Als leden der fin. commissie 1938 werden benoemd de heeren L. H. Trommel, L. Mus en S. Hazenberg. Uit het jaarver slag bleek o.m.. dat „Het Oosterbad" 387 leden telt; in 1937 verwierven van de 80 leerlingen 75 het diploma. Dit jaar hoopt men het 10-jarlg bestaan te herdenken. Als bestuursleden werden herkozen mevr. M. ItterzonJongkind en de heeren Jc. v. Ouwerkerk en C. Been Dz. Hierna had de uitreiking plaats van den wisselbeker, door dames van „Het Oosterbad" in 1935, 1936 en 1937, dus definitief gewonnen te Hoofddorp. Door dr. Zuyddam werd, als vertegen woordiger van de zustervereen. „Hoofd dorp" de beker met een hartelijke toe spraak aan de dames uitgereikt. De voor zitter dankte dr. Zuyddam voor zijn vrien delijke woorden en zeide, dat de beker met toestemming der dames, een plaats krijgt in het kantoor van „Het Oosterbad". De avond is besloten met het vertoonen van verschillende films door den heer Ver beek. waarvan veel genoten werd. De voorzitter sloot met dank aan allen, de vergadering. Te water. Gistermiddag wachtte een bloemenhan delaar uit Boskoop met zijn bakfiets, waar mee hij potbloemen vervoerde, bij de pont alhier om overgezet te worden. De bak fiets ging echter op de schuine helling plotseling aan het glijden, den handelaar, die het vervoermiddel nog tegen trachtte te houden, in haar vaart meeslepend, de Ringvaart in. De man en zijn bakfiets waren spoedig op het droge gebracht. Hij werd bij de pontwachter van droge klee- ren voorzien. De schade was echter be langrijk, daar de bloemen veel geleden hadden. BENTHUIZEN. Jaarvergadering „Ziekenhuisverpleging". De vergadering van „Draagt elkanders lasten" werd in de openbare school ge opend wegens vertrek van den voorzitter den heer A. Verheul Azn door den heer W. C. Diephout. Deze heette speciaal den burgemeester welkom. Ook herdacht spr. den oud-burgemeester (voorzitter) De notulen, gelezen door den secretaris, den heer M. Idema, werden vastgesteld. Uit diens jaarverslag bleek dat het leden aantal nog steeds stijgend is. dat 27 per sonen werden verpleegd, welke 516 dagen uitkeering ontvingen Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. v. d. Walle bleek, dat het jaar begonnen was met een tekort van plm. f. 50. De ontvang sten hadden over 1937 bedragen f. 1374.61, de uitgaven f. 1485.57 alzoo een nadeelig saldo van f. 110.96. Nog te goed van leden plm. f.20 (achterstallige contributie). De commissieleden P. Franken en P. Spij ker bevonden alles in goede orde. De voorzitter dankte den secretaris en penningmeester voor hun uitstekend be heer, zoo ook de commissieléden voor hun gedane werkzaamheden. De voorzitter stelde namens het bestuur voor. gezien het jaarlijks tekort enkele artikelen van het reglement te wijzigen, waarop een lang durige discussie ontstond; besloten werd alles in handen van het bestuur- te geven ter afdoening. De contributie werd verhoogd van f. 2.50 op f. 3 per lid boven de 16 jaar. Tot bestuurslid werd de heer Idema bij acclamatie herkozen en tot voorzitter bur gemeester mi. J. A. S. Holland. Deze dankte voor het in hem gestelde vertrou wen. Na rondvraag volgde sluiting. Door het indrukken van een ruit heeft men zich des nachts toegang ver schaft tot de directiekeet van de Reefs Aannemers Mij., staande aan den Hooge- veenscheweg alhier. Men vermist verschil lende voorwerpen. De politie stelt een on derzoek in. HAARLEMMERMEER. Op het te den Haag gehouden con gres van den Bond van Jong Liberalen, werd mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp, tot lid van het hoofdbestuur gekozen. KATWIJK AAN ZEE. JAARVERGADERING VAN „DE VERPLEGING" KATWIJK. Uitgebreid verslag der werkzaamheden. Deze zeer druk bezette vergadering werd in hotel du Rhin gehouden. De voorzitter de heer D. C. van Leeuwen heette allen welkom. Deze maand bestaat „de Verple ging" 15 iaar. Genoegzaam is. aldus spr., gedurende dat tijdsverloop de onmisbaar heid van een organisatie als de onze ge bleken. De secretaris de heer K Dijkdrent is van de oprichting af onafgebroken als zoodanig in functie geweest, wat wel een blijk is van het groote in hem gestelde ver trouwen. Spr. zette met groote waardecring het veelomva tende werk van den secre taris uiteen, van een organisatie, die 7/9 deel van het aantal inwoners van onze gemeente tot ziin leden heeft. Had de ver eeniging elk jaar een beduidend overschot, HEDEN. Evang. Gem.: Spr. dr. Theeuwissen met filmj 8 uur nam. Harmonie; Knipdemonstratie 8 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk)Gemeente Gods 8 uur nam. Zoeterwoude (Patronaatsgebouw): Feest- avond Mobilisatiekruis, 8 uur nam. Donderdag. Atjehstraat 25: Knipdemonstraties, 2—5 en 7—10 uur nam. Bellevue: Aandeelhouderverg. Potman's Wo ningmaatschappij N.V., 2uur nam. Den Burcht: Uitvoering „De Prlncevlag". uur nam. Evang. Gem.: Opwekkingsavond t* 8 u. nam. Gerecht 10: Theosofische Ver. Spr. G. A. Jan sen van R'dam, 8 1/4 uur nam. In den vergulden Turk: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. ir. C. J. Blaauw over Leiden's Stadhuis. 8 uur nam. Prediker: Hulpver. G.Z.B. Spr. ds. Doornenbal van Woubrugge. 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering van U.V.K.. 8 u. nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref. Bond Spr. ds. Cuperus, 7 1/2 uur nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk): Blindenmu- ziekavond, 8 uur nam. Vrijdag. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling ..George en Margaret", 81/4 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Carnaval „Nut en Vermaak", 9 u, namiddag. Den Burcht: Selskip Fryslan, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/i11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consuitatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/2 uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Gravin Alexandra". Woensdag-, Donderdag- en .Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het leven van Emile Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling, Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Een dag op de renbaan". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „De Kribbebijter". van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t/m. Vrijdag 25 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel. 502, en G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136, en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. de twee laatcte jaawi is eT een te kort; daarom zal de vergadering een voorstel bereiken om voorziening daarin. De secretaris, de heer Dijkdrent bracht zijn jaarverslag uit. Het ledental breidt zien nog steeds uit; einde 1937 waren er 14833 ledei. waarvan 9465 betalende boven de 16 jaar en 4513 kinderen beneden de 16 jaar. Er zijn 100 leden niet aangestoten bij het operatiefonds, wat veel gevaren voor hen kan meebrengen. Er overleden in het af- geloopen jaar 11 leden in een der Leidsche ziekenhuizen. De ziekenauto's blijven nog steeds druk in gebruik; er werden 618 leden mee vervoerd, 43 particulieren maakten er gebruik van en er werd 16 keer eerste hulp mee verleend. Het operatie-fonds telde einde 1937 13980 leden, een vermeerdering met 204 leden, ook dit fonds heeft een groot nadeelig saldo. Het verslag geeft tenslotte de nood zakelijkheid van contributie-verhooging weer; anders zou men zich aan het maxi mum van de zes weken verpleging moeten houden. Dank wordt gebracht aan de boden den chauffeur en aan allen, die in het be lang der vereeniging gewerkt hebben. De penningmeester de heer Jer. Varke- visser bracht zijn zeer uitvoerig financieel verslag uit. De winst- en verliesrekening van „de Verpleging" sloot met f. 31.327.01, waarin een saldo verlies van f. 1661.53. De winst- en verliesrekening van het operatie fonds sloot met f. 4704.13. waarin een, saldio verlies van f. 828.21. De heer Varke- vi-sser concludeerde, dat contributie-ver hooging noodzakelijk was. Door de kas- commissie was alles in uitstekende orde bevonden. Tot leden der kascommissie 1938 werden benoemd de heeren C. A. Veltkamp. C. van Rijs en B. van der Bent. De aftredende bestuursleden D. C. van Leeuwen. K. Dijkdrent en D. v. d. Plas wer. den met groote meerderheid herkozen. De heer Koelewijn bepleitte eendrachte lijke samenwerking en sprak hartelijke woorden tot den secretaris Dijkdrent. Het aftredend lid van de commissie van toezicht notaris J. R. C. Matthfjs werd bii accl. herkozen. Nadat de voorzitter uitvoerig het voorstel tot contributie-verhooging met 1 cent P6* week per lid boven 16 jarigen leeftijd had verdedigd en dit met de noodige cijfers had verduidelilkt. werd besloten dat dit voor loopig voor 1938 zal gelden. Het voorstel om ais proef alleen voor Röntgenfoto^ te betalen bij „klinische" hulp. werd aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. G. P. werd door een auto aangere- aen, viel van zijn flets brak een been en Lep nog meer verwondingen op. Per zie kenauto is hij naar huls vervoerd, waar dr. Hueting hem behandelde, en hem naar het Ac. Ziekenhuis £e Leiden liet ver voeren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6