Een dag van voetba l-ve r ras si ngen LEKDSCH DAGBLAD, Maandag 21 Februari 1938 Derde Blad No. 23898 Alphen definitief op de laatste plaats 78sie Jaargang Positie van Heracles en Be Quick bedreigd Alphen moet degradatieivedstrijden spelen Lugdunum—Postduiven 3-1 Een 3-1 nederlaag tegen Vriendenschaar Waf de West. 1ste klassers deden Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Afdeeling I: le klasse: AjaxVUC 43; VSVExcelsior Pr2. 2e klasse A: ZVVHRC 3—2; DWV—Alcm. Vlctrix 7—1; WFCSpartaan 13; OSVZFC -1; KennemersWest Frisia 22. 2e klasse B: BFC—Zeeburgia 16; DOSEDO HVCAFC 1—2. Afdeeling: II: lste klasse: DHC—HAARLEM 3—7. 2e klasse A: NeptunusHVV 0—5; Emma— Hoek van Holland 60; QuickBEC 11; DCL- Hollandiaan 14. 2e klasse BUnitasOvermaas 01Gouda Slledrecht 111; AlphenVriendensch. 13. klasse ALugdunum—Postduiven 3—1 BiMT—EVC 2—1. 3de klasse C: Bodegraven—Laakkwartier 3—5; MiLvchen—Steeds Hooger 1—1; VFC—VOC 2-3. 4de klasse A: TONADVS 02; Boskoopsche Boys—GS V 1—3. 4de klasse B: VDS—Alphia 1—1; LDWS— Oranje Blauw 81. 4de klasse C: De JagersDe Ooievaars 90; WD—SOA 3—1; Te Werve—BTC 1—3. Res. 2de klasse A: Gouda 2Olympia 2 21; ADO 3HBS 2 2—4. Res. 3de klasse A: LFC 2—UVS 2 1—3; Lug dunum 2HVV 3 54; AlphiaLaakkwartier 3 0-2. A/deeling III: le klasse: Go Ahead—NEC 4—2; Tubantia— ZAC 3—2; Wageningen—Heracles 4—2; PEC— Hengelo 5—2; AGOVV—Enschedé 1—2. Afdeeling IV: le klasse: Juliana—Eindhoven 10; Roer- mond-PSV afg.; NAC—Willem II 5-3; LONGA- Bleijerheide afg.; NOAD—BW 14. Afdeeling V: le klasse: GVAV—Be Quick 3—2; Hoogezand- Sneek2—0; Achilles—Heerenveen 1—2; Leeuwar den—Velocitas 03. VAN OVERAL. Er waren vele onverwachte resultaten gisteren. Heracles, dat de kampioens- vlag al klaar had liggen, zag zich ge slagen door Wageningen, waardoor haar positie zeer ernstig bedreigd wordt, en ook Be Quick werd door een concurrent, namelijk G.V.A.V., ter zijde gestreefd. Plotseling komt er dus in Oost en Noord nog de spanning, waarop men zoo lang heeft gewacht. Ajxa bleef in afdeeling I de baas over V.U.C. Daar had ieder op gerekend, maar *at heeft de Amsterdamsche ploeg zich te gen de kwieke zwart-witte Hagenaars moe- Jen Inspannen om het zoover te brengen, pe eindspurt moet intusschen de beslissing brengen. 6 Het degradatie-spook schijnt zich tot Excelsior te hebben gekeerd. De moed is er Jit bij deze Rotterdammers, die gisteren joor V.S.V. met 92 verpletterd werden, en ligt thans voor Sparta een wel zeer goede kans op redding! In de tweede afdeeling is de stand tus- Khen de leiders: Feyenoord en Haarlem, precies gelijk aan die in afdeeling I. Ook nier een verschil van 3 punten na 16 wed strijden, ook hier moeten de concurrenten nog tegen elkaar spelen! Haarlem heeft zich psteren de laatste kans op den titel niet laten ontnemen en D.H.C. in Delft met 7—3 geslagen. Niet minder dan vier strafschop pen werden daarbij genomen, drie door j C., dat er twee benutte, en één door oe roodbroeken niï den staart kwam geen wijziging. uii.C. moet nog spelen, thuis tegen C.V.V. Sir tegen Xerxes. terwijl HDVS op eigen »eid tegen Blauw-Wit en in Hilversum tegen Gooi zal uitkomen. Hen gansch ander aspect heeft plotseling ae Oostelijke competitie gekregen! Nóg kan neracles kampioen worden en zijn haar kan sen mooier dan die van Go Ahead, dat twee Ponten achter staat, maar de 43 neder- l6gen. Wageningen zal toch aan het optimisme in het Almelosche kamp een zeer narden slag hebben toegebracht. Trouwens: zijn dit kampioensprestaties? Verleden week jen draw tegen Hengelo, thans een neder ig tegen Wageningen! De moed zou pn°P.deze wijze wel eens uit kunnen gaan n dat kan Go Ahead, dat Heracles nog op in? slechts prikkelen tot extra- t. Panning! De Deventenaren moeten ver- v lrA°e naar ZAC> terwijl Heracles op eigen >e|a bezoek krijgt van Tubantia. pvo - de hekkesluiter PEC is de toestand ven iets beter geworden doordat zij met situ i?Ver HenÉtelo zegevierde. Wel blijft de tuatie voor de Zwollenaren zeer precair. Aor^TTT ns^°tte kan één overwinning (op Hen i of Enschedé) den achterstand op im,geheel doen verdwijnen. Onmoge- Is het per saldo niet..,. t en NAC zijn in het Zuiden in de afw n.g SeMeven, terwijl PSV door terrein- ™nng yrijaf had. Practisch dus geen ornrt.e' 00'c n'e' onder aan de ranglijst, dumir de degradatie-candidaten allen ge- TOgen rust hadden gekregen. Daar zege op Be naar men meende, kampioenschap der ernstig gevaar is gekomen. WwSa*ie was er in hot Noorden! JJ? GVAV een verdiende Sk. Waardoor het, m. viUiB gestelde GVAV™. C'n 'n - - Be O, ?eft nog één vërliespunt meer dan iane pC maar de competitie is nog vrij Ein,o« er Bunnen zich nog meerdere wijzi- !ram v voordoen- Vooral omdat het pro- ï(.°.:'an Be Quick met tegenstanders als Van GVAven Ac'liUes zwaarder lijkt dan iaa»? stelde teleur door een 20 neder- teu. „.Beri Hoogezand, dat over haar suc- .P'engens niet al te blij behoeft te zijn üe concurrente Heerenveen eveneens won (met 21 van Assen) zoodat de ach terstand der hekkesluiters nog altijd drie punten bedraagt. In de tweede klasse A duurt de wed loop tusschen HW en Emma met on verminderde felheid voort, terwijl Hoek van Holland intussehen de laatste plaats van BEC heeft overgenomen. In 2 B viel een beslissing en Alphen werd het slachtoffer. De Rijnstreekbe woners namelijk gingen met 31 ten onder tegen Vriendenschaar en het staat daardoor vast dat zij degradatie wedstrijden moeten spelen. Natuurlijk ligt daarin nog een behoor lijke kans op redding, maar het is toch jammer dat het zoover gekomen is. Lugdunum heeft in 3 A dan eindelijk eens weer van zich afgebeten. De 3—1 overwin ning op Postduiven was verdiend en het gevaar is er voor een groot deel door be zworen. Voorloopig zal het degradatiespook alleen vat kunnen hebben op Celeritas en ASC. De Leidsche groen-witten dienen ech ter te bedenken dat de competitie nog heel wat surprises met zich mee kan brengen en dat meerdere goede resultaten noodig zijn om de positie van Lugdunum volkomen vei lig te stellen! In 3 C veroverde Steeds Hooger gisteren een puntje, waardoor de achterstand op Bodegraven, dat tegen Laakkwartier ten onder ging, tot twee punten werd beperkt. Dat Rouwkoop en SSDS in 4 A precies ge lijk zijn gekomen, doordat laatstgenoemde twee protesten tegen Roodenburg won, werd reeds door ons vermeld. Bijzondere feiten deden zich hier dezen Zondag niet voor. Wél echter in 4B. waar Alphia aan het leidende VDS een zeer kost baar puntje ontfutselde, zoodat LDWS, dat met groote cijfers over Oranje-Blauw zege vierde, thans nog slechts één punt op VDS ten achter staat. De match LDWSVDS zal zonder twijfel een beslissend karakter krij gen In 4 C is Te Werve vrijwel uit den strijd om de eerste plaats door een nederlaag te gen BTC. Hoogstwaarschijnlijk zal óf LFC of BTC promotie-wedstrijden mogen spelen. Groen-wit wint verdiend. De wedstrijd tegen de Postduiven heeft Lugdunum gisteren twee winst punten rijker gemaakt, waarmee nu het degradatiespook vrijwel is verdreven. Op hoog peil stond de wedstrijd niet, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak in het zeer gladde speelveld gevonden zal hebben, waarop glij- en valpartijen her haaldelijk voorkwamen. Lugdunum's spel was gedurende het grootste deel van den wedstrijd van beter gehalte en groen-wit gaf dan ook den toon aan. De 31 zege was daardoor volkomen ver diend. Met een invaller voor van der Heijden iWeerlee) die heel goed voldeed was de thuisclub in de eerste helft bijna voortdu rend in den aanval. Voor het doel wilde het echter niet lukken en was men er door, dan waren de schoten te zacht of te onzuiver gericht om succes te kunnen opleveren. Postduiven bracht in die periode slechts éénmaal gevaar voor de Lugdunum veste toen Koet was uitgeloopen en van Berkel den bal nog juist voor de doellijn kon weg trappen. In de tweede helft ging het spel aanvan kelijk gelijk op. De Postduiven zitten vin niger op den bal, doch technisch bleef Lug dunum de meerdere. Als na tien minuten Lugdunum de eerste corner krijgt te nemen ontstaat een doelworsteling; de bal belandt bij den teruggetrokken Gressie, deze plaatst naar Pauw die mooi vrij maakt en uit zijn afgemeten voorzet knalt Weerlee onhoud baar in de touwen; een keurig doelpunt. 1-0. Als de gasten een bezoek aan 't groen witte doel hebben gebracht, waar zij Koet op zijn post vinden, onderneemt Lugdunum een goeden aanval, waaruit Vermond een pas van Koolloos onberispelijk benut en den voorsprong vergroot. De Postduiven keeper was inmiddels wegens een blessure door een invaller vervangen. De gasten geven nog niet gewonnen en gaan enkele malen ten aanval. De midvoor weet den achterstand met een goed schot tot 21 te verkleinen. Er komt dan meer spanning in den strijd. Postduiven zwoegt om den gelijkmaker, ter wijl bij de aanvallen van Lugdunum alles wordt benut om doelpunten te voorkomen. Dat laatste wordt den gasten noodlottig, daar de scheidsrechter bij een der aanval len van de thuiscub een overtreding in het strafschopgebied constateerde, die hij slechts met een penalty kon bestraffen. Hieruit maakt Lugdunum 31. HillinenScheveningen 0-2. Fortuinlijke doelpunten. In een wel bijzonder spannenden, doch niet bijster fraaien wedstrijd, hebben de Schevenin- gers dezen voor hen zoo lastigen wedstrijd weten te winnen. Tot tien minuten vóór tijd was de stand nog steeds 00 en toen had Hillinen een serie aan vallen opgezet, waaruit elk oogenblik een doel punt kon worden verwacht. Tot driemaal achtereen ranselde de uitste kende doelwachter Tap den bal uit het doel, maar tenslotte moest hij toch zwichten voor een harden kogel van Scholte, die door scheidsrech ter Voogd werd geannuleerd wegens buitenspel. De Hillinen-verdediging die den geheelen wed strijd zulk prima werk had geleverd, werd even van haar stuk gebracht en kort achtereen scoor de Scheveningen twee niet mooie doelpunten, die van beslissenden invloed waren op het ver dere verloop. Het was voor Hillinen jammer en een gelijk spel was zeker verdiend geweest. De verdedigingen van beide elftallen waren het sterkste deel, met de doelverdedigers als uit blinkers. De andere uitslagen luiden: Hillegom II—Zandvoort III afgek. Hillegom III—I.V.O.D.W.O. II afgek. Hillegom IV—E.H.S. IV afgek. DeCeo Adsp.—Hillegom Adsp. 8—1. BodegravenLaakkwartier 35. De groote strijd tegen het leidende Laak kwartier is op een eervolle nederlaag voor Bodegraven uitgeloopen, waarbij de gasten zelfs nog iets meer kregen, dan hun toe kwam. Laakkwartier nam vrij spoedig de leiding, doch uit een keurig opgezetten aanval, waarbij van der Voorn het leder doorkopte naar den middenvoor, maakte deze op zeldzaam fraaie wijze gelijk. 11. Deze stand bleef tot 5 minuten voor rust gehandhaafd, al moet worden toegegeven, dat in de eerste speelhelft de gasten aan zienlijk meer kansen hadden gehad dan Bodegraven. Toen echter maakte de links buiten van Laakkwartier een fraaie goal en nog was Bodegraven niet van den schrik bekomen, of de middenvoor vergrootte met een vliegend schot den voorsprong tot 31. Heftig viel Bodegraven in de tweede helft aan, met als gevolg, dat de middenvoor na 5 minuten een schuiver van den uitstekend spelenden linksbuiten kon benutten. 3—2. Jammer was het daarom, dat twee fouten van de Bodegravenbacks den gasten twee goedkoope doelpunten opleverden. Eerst haalde Freije uit een corner op het Bo- degravendoel een bal, die reeds achter was, nog weer voor het doel en had Laakkwar tier slechts in te trappen, terwijl even later Vermeulen verzuimde een Haagschen aan valler af te houden. (52). Nog gaf Bode graven zich niet gewonnen en wederom nas het een voorzet van Jongeneel, die door den middenvoor benut werd. 53. Een belegering van het Laakkwartierdoel volg de, doch met veel geluk voor de gasten ble ven doelpunten uit Bodegraven kreeg een strafschop toegewezen, doch de Jong schoot keihard in de handen van den keeper. D.V.S. II—L.D.W.S. III 3—6. Reeds in de eerste helft boekten de gasten een 30 voorsprong, welke D.V.S. na de rust tot 32 verkleinde. L.D.W.S. werd daarna weer sterker en bracht den stand op 52. Beide ploegen scoorden hierna elk een doelpunt, zoo dat L.D.W.S. tenslotte verdiend met 63 won. RouwkoopA.S.C. 12. Het bezwaar van oefenwedstrijden blijft altijd, dat de spelers zich niet voldoende geven. Er blijft dan weinig van de oefening over en daarom kon RouwkoopA.S.C. ai evenmin een krachtmeting zijn tusschen een kampioenscan- didaat van de vierde en een degradatiecandidaat van de derde klasse. Gisteren viel de vergelijking zonder twijfel in het voordeel van A.S.C. uit, want het volledige Rouwkoop speelde een zeer onsamenhangend spelletje van trappen en ren nen, waarin een opbouwend element bijna steeds ontbrak. Deze ploeg zal het er in de competitie zonder twijfel beter afbrengen en dat de Voor schotenaren het wel kunnen, lieten zij bij vleu gen zien in de tweede helft. Er werden toen zeer verdienstelijke aanvallen opgezet, waaraan voor het doel echter de afwerking ontbrak. Want schieten was niet het sterkste punt, zelfs niet van den oud-A.S.C.'er Oskam. De wit-zwarte voorhoede scheen ons toch het sterkste deel van het elftal. Achter haperde er zoo nu en dan wat en de goed spelende doelman kreeg dan ook volop gelegenheid de fouten van de andere ver dedigers goed te maken. De achterspelers dron gen dikwijls ver naar voren op. Een onjuiste taktiek, omdat het aanvalsspel van Rouwkoop daardoor te gedrongen werd, maar daarenboven misten de wit-zwarte verdedigers dikwijls de snelheid om zich te herstellen. Nu was. wat AS.C. liet zien. ook niet zoo veel bijzonders. Er waren weer ontstellende misver standen tusschen middenlinie en de achter hoede. die tegenover wat doortastender aanvals spel doelpunten zouden hebben veroorzaakt. De afwezigheid van Secrève geldt misschien eeniger mate als verontschuldiging, hoewel Zwanenburg individueel geen onverdienstelijk werk deed en in trapvastheid ver uitstak boven zijn medespe lers. Het plaatsen van de halflinie was zeer zwak en dit trio speelde vooral na de rust in een veel te teruggetrokken positie. De voorhoede was dan ook doorgaans aan zich zelf overgelaten. Aniba nam de plaats van Zwanenburg in en deed als rechtsbuiten wel aardige dingen al ontbrak aan zijn spel dikwijls overleg. Het mee spelen van dr. Goslings beschouwen wij als een belangrijke versterking van de A.S.C.-ploeg. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende. In de eerste helft was A.S.C. in de meerderheid. Na tien minuten scoorde De la Bije uit een goed door Mooten aangegeven bal. Mooten bracht den stand op 02. Na de pauze was Rouwkoop meer aanvallend. De Voorscho tenaren brachten het echter slechts tot één doelpunt, uit een ver schot, dat Freyser ver keerd beoordeelde. L.D.W.S.Oranje Blauw 81. Een geflatteerde overwinning. Velen zullen uit den uitslag een overwegende meerderheid voor de thuisclub afleiden, maar ondanks beter spel en hooger tempo bij de dit maal in het rood gestoken Leidenaars. was van een eenzijdigen strijd geen sprake. L.D.W.S. was in elk opzicht de meerdere van de Hagenaars, die vooral wat taktiek betreft, bij de thuisclub ten achter stonden, maar des ondanks speelden de gasten in het veld lang niet onverdienstelijk. Liepen de oranje-blauwe aanvallen meestal dood op de hechte L.D.W.S.-defensie, de Leid sche voorhoede wist tallooze malen het verde- digingsblok van de gasten voor moeilijk op te lossen situaties te plaatsen, waarbij ook vele malen geen oplossing mogelijk bleek. Zoo was v. Egmond reeds spoedig na het begin door zwak wegwerken, een zoo mooie kans geboden, dat de L.D.W.S.-linksbuiten niet veel moeite had om voor de leiding te zorgen. Ook het tweede doelpunt kwam van den voet van dezen speler, die even later zelfs met een kopbal den stand op 30 bracht. Wel hadden de gasten tusschen de bedrijven door enkele niet onverdienstelijke aanvallen ondernomen, maar behalve dan een schot van rechts, dat keeper De Rooy op sublieme wijze uit zijn doel hield, brachten de Hagenaars het niet. Gevaarlijker waren de aanvallen aan de an dere zijde, waar Rfjsbergen tweemaal mooi doorbrak en beide malen met een goed schot succes had. 50. Pas enkele minuten voor de rust scoorde Oranje-Blauw tegen, toen v. Houten onhoud baar voor den Leidschen doelman in het net sprong. 51. Na de hervatting vatte L.D.W.S. de zaken kalmer op en het duurde dan ook geruimen tijd alvorens de thuisclub de score kon verhoogen, Mieremet omzeilde verschillende Haagsche ver dedigers. den uitgeloopen doelman incluis en kon toen kalm in het verlaten doel plaatsen en even later verhoogde dezelfde speler den voor sprong wederom toen invaller Siera, die na de rust Stane had vervangen, het leer had vrij gemaakt. De weinige Oranje-Blauwe aanvallen konden door de Leidsche verdediging vrij gemakkelijk worden bedwongen, en enkele minuten voor het einde bracht Siera uit een voorzet van links den eindstand op 81. BOSK. BOYS I—G.S.V. I 1—3. De Gouwenaars hadden er niet veel moeite mee om dezen wedstrijd in een overwinning om te zetten. In de eerste plaats was de voorhoede van de Boys schotloos, terwijl zij telkens in het bekende buitenspel-valletje liep. Het is te dan ken aan het schitterend keepen van den Boys doelman. dat de .stand 31 is gebleven. Voor de rust was de score 10 voor G.S.V. Na de thee brachten de gasten den stand op 30, doch even voor het einde wisten de Boys de eer te redden 31. De thuisclub heeft de laatste en kleine kans om de laatste plaats nog te ontvluchten niet weten te benutten. En laten wij het hier direct maar neer schrijven: zooals er gistermiddag ge speelt werd, verdient het elftal niet beter. Zeker het zeer moeilijk te be spelen terrein, het harde, onbesuisde spel van Vriendenschaar was voor de meeste Alphenspelers een geduchte handicap, doch al houden wij hier dan ook rekening mede, toch bleef het elf tal stukken beneden haar kunnen. Het feit, dat het elftal beduidend beter kan doet ons de degradatiewedstrijden met vertrouwen tegemoet zien. Aile spelers zullen dan evenwel goed dienen te be seffen wat er op het spel staat en met veel meer enthousiasme moeten spelen dan gisteren. De wedstrijd op zichzelf was weinig aan- tiekkelijk; verschillende spelers trachten door individueel spel succes te bereiken, wat natuurlijk tegen een ploeg als Vrien denschaar geen schijn van kans heeft. De gasten speelden een tikje beter dan Alphen en waren ook in techniek juist zooveel be ter om de overwinning verdiend te maken. Scheidsrechter Everstein leidde den wed strijd op voortreffelijke wijze. Om precies half drie wordt het leder aan het rollen gebracht en reeds direct zitten de gasten voor het doel van Britsemmer. Er wordt flink en stevig gespeeld door de Culem- borgers, waartegen de veel kleinere Alphen spelers, enkelen uitgezonderd, niet op kun nen. De gasten weten eenigen tijd in den aanval te blijven en door goed opengooien van het spel, krijgt Hesseling, die uitste kend wordt geassisteerd door de Graaf het zwaar te verduren. Ook de Alphensche voor hoede komt dan wat los en als eenmaal het leder hard is overgeschoten, kopt bij een volgenden aanval Mulder den bal door naar Tuinenburg die op zijn beurt in snelle ren hard inschiet. 10, Alphen blijft dan eenigen tijd sterker doch weet niet meer te scoren. Aan de andere zijde zijn de aan vallen van de bezoekers steeds gevaarlijk, ook door het harde spel. Britsemmer moet dan ook enkele malen ingrijpen wat hem goed afgaat. Toch duurt het niet lang of den stand is gelijk: bij een algemeenen Vriendenschaaraanval belandt de bal bij den rechtsbinnen die zwaar gehinderd door Bezemer, toch nog Britsemmer weet te passeeren. 11. Tot de rust blijft Vrienden schaar daii vrijwel steeds in den aanval. Na de thee zetten de bezoekers er direct een heftig tempo in teneinde blijkbaar zoo spoedig mogelijk een voorsprong te ver krijgen. Succes blijft echter nog geruimen tijd uit en ware het niet dat de achter hoede, voornamelijk de rechtsback der gas ten, veel te forsch speelde, zeker zou Tui nenburg Alphen de leiding weer hebben gegeven. Thans werd hij tot tweemaal toe op den rand van het strafschopgebied te gen den grond geloopen met een vrij veld voor zich. De hiervoor toegestane vrije trappen leverden niets op. Dan nemen de gasten betrekkelijk onverwachts de leiding als de middenvoor op een hard naar vo ren geplaatsten bal doorloopt en dezen langs den uitgeloopen Britsemmer inschiet (12). Hierdoor moreel gesteund gaan de gasten steeds beter spelen en weten even later zelfs den voorsprong te vergrooten door haar rechtsbuiten die uit een hard schot den bal van richting ziet veranderen door een der Alphenbacks en hoog over den Alphendoeiman £een verdwijnt de bal in het net. 13. Alphen zet hierna nog wel een heftig offensief in, doch de be zoekers trekken enkele spelers terug in de verdediging, teneinde daardoor den voor sprong te kunnen consolideeren. AJAX—V.U.C. 4—3. De strijd was zeer aantrekkelijk door de snel wisselende kansen en het open spel. Na een kwartier kopte Blomvliet een prachtigen voor zet van Aukema in het V.U.C.-doel. terwijl zeven minuten later goed samenspel tusschen van Reenen en Bijl leidde tot een onhoudbaren kogel van laatsgenoemde <20). Nog geen minuut later echter werkte Keizer een hoogen voorzet van Van Gelder onvoldoende weg, waardoor L. de Harder den achterstand kon verkleinen (21). Na een half uur werd het mooiste doelpunt van den wedstrijd geboren uit zeldzaam fraai samenspel van de gebrs. de Harder, die de verdediging plus de middenlinie van Ajax volkomen „namen". Bonder kreeg den bal van L. de Harder gepresenteerd (22). Een minuut later echter had Aukema zijn club weer de leiding bezorgd door een kopbal uit een fraaien voorzet van Blomvliet, Direct na de rust zette Ajax een hevig offensief in, waaruit ieder oogenblik gedoel punt kon worden. Dit geschiedde echter eerst na een kwartier, toen van Reenen van de al- gemeene verwarring gebruik maakte om met een zacht rollertje den Ajax-voorsprong te ver grooten. Tien minuten later evenwel bracht L. de Harder er de spanning weer in, toen hij op een voorzet van Mieras scherp naar birrnen- zwenkte en Keizer geen kans gaf (43). D.ILC.HAARLEM 3—7. Na vijf minuten spelen reeds joeg Ninaber den bal in het net 01. D.H.C. ondernam daar op enkele uitvallen, doch bleek tegen Haarlem niet te zijn opgewassen. Nog geen kwartier was de wedstrijd aan den gang of de Haarlemmers verwierven door van der Hulst een tweede doel punt 02. Het was Ninaber. die den voorsprong der gasten vergrootte. 0—3. Kort daarop echter kreeg D.H.C. een straf schop toegewezen, welke door Buyink goed ge nomen werd, 1—3. Van een fout in de Delft- sche achterhoede maakte de Winter gebruik om den stand op 14 te brengen. Na de hervatting was D.H.C. aanzienlijk ster ker dan in de eerste helft. Zij kreeg en strafschop toegewezen, welke door Buyink werd naastgeschoten. Kort daar op was het echter Van Nellen, die succes had, waardoor de stand op 24 werd gebracht. Even later schoot 't Hart keihard tegen de lat en in de volgende minuut faalde de D.H.C.-achter hoede, waardoor Van der Hulst kon doelpun ten, 25. Vijf minuten voor het einde maakte Effern hands en Ditmars benutte toen den toegewezen strafschop 35. Van der Hulst en Kammeyer wisten toen nog in den resteerenden tijd met goede doelpunten den eindstand op 7—3 te brengen. V.S.V.—EXCELSIOR 9—2, De thuisclub speelde met hetzelfde hooge tem po als tegen Ajax en daar de verdediging van de gasten weinig tegenstand bood, waren de doelpunten niet duur. Vooral Van der Lugt was bijzonder productief. Van de negen doelpunten maakte hij er niet minder dan zeven. Hij open de reeds na vijf minuten de score met een goed doelpunt en maakte er voor de rust nog een drietal bij. Ook in de tweede helft was het Van der Lugt, die het eerste scoorde en kort daarop ook het zesde doelpunt voor zijn rekening nam. Sterk onderbrak deze unieke serie en deponeerde nummer zeven in het Excelsior-net en eerst daarna gelukte het Stolk de eer voor zijn club te redden. Van der Lugt was echter toen weer aan de beurt, Ballvers scoorde het negende doelpunt en ten slotte kreeg Excelsior nog een doelpunt cadeau, toen de achterspeler Broek den bal in eigen doel trapte. A.S.C.-COMBINATIEROODENBURG. Een combinatie van A.S.C. II en een aantal nieuwe leden, die nog geen overschrijving van den K.N.V3. hebben ontvangen om in com petitie-wedstrijden voor A.S.C. uit te komen, speelde gistermorgen aan de Kempenaerstraat een vriendschappelijk partijtje tegen Rooden burg. Beide ploegen namen de zaken al heel ge moedelijk op. zoodat de wedstrijd als serieuze oefening weinig nut had. Het vooral in den be ginne vrü harde veld noodzaakte daarenboven tot voorzichtig spel, aan welk consigne de spe lers zich maar al te graag hielden. Voor rust nam de thuisclub door van Duuren de leiding, waarna Ch. van Goor er 20 van maakte; in de tweede helft waren de bordjes verhangen en had Roodenburg verreweg het beste deel Van het spel. Haar voorhoede hield het spel echter te klein, waardoor slechts één van de veelvuldige aanvallen tot succes leidde. De linksbuiten was de maker van dit doelpunt t2li. Met dezen stand kwam ook het einde. V.D.S.—Alphia 1—1. Een forsche wedstrijd. In een forschen wedstrijd hebben V.D.S. en Alphia de punten gedeeld. Dat de scheidsrech ter dezen voor hem zeer moeilijken wedstrijd tot een goed einde heeft gebracht, heeft zeker niet aan de gastheeren gelegen, want het was soms ergerlijk hoe sommige spelers naar hun tegenstanders trapten. Alphia heeft In dezen wedstrijd laten zien, dat zij niet voor niets een tijdlang een ernstige candidaal voor de boven-te plaats was. Gedurende een vol uur moest zij met 10 man spelen doordat de scheidsrechter een uitlating van De Jager verkeerd opvatte en hem het veld uitstuurde. Het was prettig deze 10 jongens te zien werken en er waren perioden dat V.D.S. tot verdedigen werd gedwongen en het Haagsche doel meermalen in gevaar kwam. Het geluk was echter aan V.D.S.-zijde. Over den wedstrijd het volgende: Alphia trapt af en trekt meteen ten aanval echter zonder resultaat, V.D.S. probeert met open aanvallen, meestal door haar rechtsbui ten geleid, de achterhoede der gasten te over rompelen. maar deze is er uitstekend in en V.D.S. krijgt geen kans. Na een kwartier weet de Alphia-midvoor te scoren, doch de scheids rechter heeft buitenspel geconstateerd. Alphia is geregeld in den aanval en uit een hoekschop weet Van Rysdam keurig in te koppen, doch de Haagsche doelman redt fraai. V.D.S. komt nu wat in den aanval en speciaal de rechtsbuiten tracht er voortdurend tusschenuit te trekken, maar Van Loon heeft hem goed in bedwang. Ondertusschen is De Jager uit het veld gezon den, zoodat Alphia met 10 man verder speelt. Bij een aanval van V.D.S. krijgt de rechtsbinnen den bal in buitenspelpositie te pakken en doel punt. 10. Kort hierop wordt de Alphia-doel man door twee V.D.S.'ers besprongen en blijft eenigen tijd liggen. Alphia is clidanks met vier man in de voorhoede, steeds een gevaar voor de Haagsche achterhoede en we denken Zwaan te zien gelijk maken, doch deze schiet over. Na de rust is V.D.C. direct in den aanval, doch èn de middenlinie èn de achterhoede van Alphia is voor haar taak berekend en retour neert alles. Het spel van V.D.S. wordt steeds ruwer en natrappen is schering en inslag. Na een halfuur krijgt Alphia een strafschop toege wezen. die door Bouthoorn wordt benut tl1). Wel probeer: V.D.S. nog met gevaarlijke aan vallen den Alphia-doelman te passeeren. doch deze is ook niet te passeeren. De laatste vijf minuten zijn geheel voor Alphia. L.D.W.S. V—ROUWKOOP IV 2—0. Na veel gemiste kansen nam L.D.W.S. in de eerste helft door haar midvoor de leiding, welke voorsprong na de thee door goed spel van Rouw koop danig in het gevaar kwam. Een halve minuut voor het einde bracht L.D.W.S. uit een strafcorner de score op 20. Er werd niet meer afgetrapt.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9