Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD Tweede B!sJ Maandag 21 Februari 1938 KERK- EN 5CH00LNIEUWS DAGBLADRECLAME RECHTZAKEN /CUEEP/ miNCINj Vergadering Chr. Middenstandsvereeniging. In de Kleuterschool hield de onlangs op gerichte Chr. Middenstandsvereeniging haar eerste vergadering. Na opening door den heer J. Hoogstraten, sprak de heer H. de Mooy Az. over de Vestigingswet en de vele vraagstukken, welke daaraan zijn verbon den. Vervolgens werd het bestuur gekozen, dat thans als volgt is samengesteld: H. de Mooy Az.. voorzitter; J. Hoogstraten. P. Ra- vensbergen. Alb. den Haan en J. Oudwater. Daarna sloot de heer de Mooy deze druk bezochte en belangrijke vergadering. Bij het verrichten van haar werkzaam heden in de openbare school had mej. D. R. het ongeluk te vallen en zich zóó ernstig aan den arm te verwonden, dat zij oo advies van dr Jonker naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd moest worden. SASSENHEIM. In het K S.A.-gebouw gaf de tooneel- vereeniging „St. Pancratius" voor een zeer goed bezette zaal haar 22e opvoering. Opgevoerd werd het kluchtspel „Amor en Bananen'' dat goed vertolkt werd. De spe lers oogstten veel bijval. Voor het examen E.H.B.O.. afgenomen door dr. J. A. Molhuijzen van den Haag, slaagden de dames A. Berg, A. Bisschops, G. Bots, D. Colijn, te Voorhout, A. Dankel- man, M. de Ligny en J. v. d. Voort, alsmede de heeren C. J. de Bruijn, P. Ciggaar, P. L. van der Geest, H. C. den Hollander en H. Kortekaas te Warmond. Waar geen woonplaats vermeld is, zijn de geëxamineerden alhier woonachtig. VALKENBURG. Jaarvergadering Burgerwacht. De voorzitter, de heer M. H. van Stijn opende en heette in het bijzonder welkom den heer N. van Beelen, van Katwijk. De secretaris las de notulen en het jaarverslag, waarna bij de bestuursverkiezing gekozen werden de heeren D. Rosmolen en A. Gro tendorst. Het bestuur bestaat nu uit de hee ren M. H. van Stijn, voorz.; P. Noort, secr P. Kort, pen. Commdt. D. Rosmolen en A. Grotendorst, commissaris. Vervolgens gaf de heer v. Beelen een mooie serie lichtbeel den. welke hij op zijn eigen geestige wijze toelichtte. Met een hartelijk dankwoord aan den heer v. Beelen sloot de voorzitter. VOORHOUT. Vergadering der K. J. M. V. De voorzitter opende deze bijeenkomst, waarna de heer A. Schouten uit Arnhem het onderwerp.. De Ziektebestrijding in de bloembollengewassen en den grond" in leidde. In het eerste deel werden meer de ziek teverschijnselen in de verschillende bollen behandeld met daarnaast de bestrijdings middelen, het tweede deel werd voorname lijk in beslag genomen door de z.g. „kwaaie grond-ziekte". Na een aangename gedachtenwisseling dankte de voorzitter den heer Schouten voor zijn interessante lezing, die niet alleen voor den bloembollenkweeker, maar ook voor den buitenstaander van belang was. In navolging van andere vereenigin- gen ten vorigen jare hebben de Chr. Gem. Zangvereeniging en de Tooneelcub der Chr. Jongemannenvereeniging het idee op gevat om een uitvoering te geven voor de werkloozen en hun vrouwen op 24 Februari a.s. in het Parochiehuis. Er zal natuurlijk worden gezongen en een mooi tooneelspel zal de hoofdschotel van den avond vormen. WASSENAAR. Propaganda-feestavond „Wassenaarsche Reddingsbrigade". In het gebouw Centraal werd door de Wassenaarsche Reddingsbrigade haarjaar- lijksche propaganda-feestavond gegeven. De Voorzitter de heer D. van Barneveld, sprak, nadat door allen de drie coupletten van het clublied was gezongen, een ope ningswoord, Hij begroette in het bijzonder de afgevaardigden van de Katwijksche Reddingsbrigade. Hij hoopte, dat velen zich genoopt zullen voelen het mooie werk der W R B. als donateur of donatrice te steu nen. Het werk der brigade is mooi, doch eischt een goede training, dus wanneer men zich voor het mooie doel wenscht te geven, dan zal de W.R.B. zorgdragen dat het noodige onderricht zal worden gegeven aan de ad- spirant-redders opdat zij de noodige be kwaamheid en vaardigheid zullen bekomen, hetgeen alleen te bereiken is door de noo dige oefening en deskundige instructie. Hierop werd het amusements gedeelte overgedragen aan den heer en mevr. Timm, die er met hun cabaretnummers direct de vereischte stemming in wisten te brengen, waartoe ook niet weinig bijdroeg de muziek van de „Fellow Band". Van een en ander is bijzonder genoten. Na afloop volgde een geanimeerd bal, dat tot 2 uur in den morgen duurde. Het was een succesvolle avond! ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: G. v. Baren naar Leiden M. Jansen naar Ter-Aar J. Steijn naar Werk hoven. Gevestigd: R. Daalder uit Den Helder. Burgerlijke Stand. Geboren'. Teunis, Z. van R. Kool en T. P. Hulsman. Aan de fa. van Gasteren en van Scheppingen in wijk Amstel. is gegund de bouw van een met metselwerk omkleede betonnen brug over de Ringvaart aan de Thamerlaan voor de gemeente Uithoorn voor f. 2800. e ruggegiaal van elk goed re lame-plan ALPHEN. LEDENVERGADERING KON. NED, MIDDENSTANDSBOND. Bespreking der electriciteitstarieven. De Kon. Ned. Middenstandsbond afd. Alphen aan den Rijn vergaderde in hotel Centraal. Deze vergadering was druk be zocht. Na diverse mededeelingen. werd overgegaan tot de verkiezing van een be stuurslid. De heer D. van Dien had als zoodanig bedankt. De voorzitter dankte hem voor het zeer vele dat hit als bestuurslid gepresteerd heeft. De heer P. Tuiin werd in zijn plaats benoemd. De plaatselijke electriciteitstarieven kwa. men hierna aan de orde. Een der bestuurs leden gaf over dit onderwerp een heldere uiteenzetting. Een onderwerp waarvoor wü midden standers allen belangstelling hebben is toch zeker wel het electriciteits-tarief hier ter plaatse, aldus spr. Wil allen zijn afneme.s van één leverancier, nl. de Gem. Water en Lichtbedrijven. onze plaatselijke over heid welke over ons en over onze mede- inwoners gesteld is om ons te regeeren naar recht en billijkheid. Dat wü als middenstanders hierop eenige critiek moeten leveren zal u duide lijk worden, terwijl vanzelfsprekend alle politiek hierbuiten gehouden zal worden. Achtereenvolgens besprak spr. uitvoerig d? volgende punten- Wat zijn onze Dlaat- selijke electriciteitstarieven? Hoe zijn deze voor de middenstanders? Wat is er voor ons te bereiken bü een billijkere tarieven politiek? waarbij spr. diverse volgens hem onbillijkheden uiteenzette. Tenslotte stelde spr. het volgende voor: 1. Alle winkeliers worden verbruikers op vastrecht-tarief 2. Wü beginnen allen onze verlichting te laten branden tot 9 uur. 3. Benoemen van een kleine commissie die al onze gegevens nauwkeurig nagaat en aan de hand daarvan de benoodigde stappen doet. Na een krachtig applaus dankt de voor zitter den inleider voor zijn betoog en geeft gelegenheid tot vragen stellen, waarvan veelvuldig gebruik gemaakt wordt. Mede gedeeld werd dat op de ledenvergadering van de R.K. Middenstandsvereeniging hier ter plaatse het zelfde onderwerp is behan deld en om samenwerking verzocht is, waaraan gevolg zal worden gegeven. Thans werd overgegaan tot vorming van een commissie die bestaat uit de heeren M. v. d. Hoek. H. Laros en P. Vellekoop. Hierop volgde stuiting. Verkoop van grond. Aan den heer N. Rietveld q.q. alhier is destijds door het gem. grondbedrijf ver kocht een perceel bouwgrond, gelegen aan de Brederodestraat, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Aarlanderveen, Sectie C enz. groot 375 M2. Bij het desb. raadsbesluit werd o.m. be paald, dat binnen 2 Jaren na den datum van overdracht van den grond ten minste de buitenbouw van de op den grond te stichten opstallen gereed moet zijn. Deze grond moet thans overgedragen worden aan den kooper n.l. de fa. E. de Vries en Zoon. alhier. Deze kooper heeft verzocht genoemde termijn van 2 jaar te willen ver anderen in 5 Jaar. B. en W. stellen den raad voor deze termijn te beperken tot 4 jaar. Bijeenkomst Ger. Jeugdcentrale. In „Concordia", hield de Ger. Jeugd centrale een druk bezochte en uitstekend geslaagde cursusvergadering. Na opening door ds. Bosch hield de heer Hoornenborg een rede over: „Kerk en Jeugd". Spr. stelde in het licht de groote beteekenis van het kerkelijk instituut in het leven van jonge ren en ouderen. Velen klagen in onze dagen over de kerk en willen de waarde van het instituut wel wegcijferen, maar dit ge schiedt veelal om eigen geestelijke armoede te maskeeren. De kerk is de vergadering der geloovigen, maar tevens ons aller moe der. Zij zorgt voor ons geestelijk leven van de wieg tot het graf; zij biedt ons het voed sel voor de ziel, zij vermaakt en waar schuwt ons in liefde. De jeugd heeft veel critiek. veelal voortspruitend uit den drang naar zelfstandigheid. Als de jeugd tot be zinning en nadenken gebracht wordt, zal zij de beteekenis der kerk erkennen. Spr. drong aan op nauwe aaneensluiting van jongeren en ouderen, tot samenwerking en waardeering. Ambtsdragers hebben in de leer tegaan bij den apostel Johannes, die zulk een groote liefde voor jongeren aan den dag legde. Liefdevolle toenadering tot de jeugd wordt van de ambtsdragers dan ook verwacht. Na behandeling volgde een uitvoerige bespreking en verrichtte spr. ook de sluiting. Feestavond H.D.C. De damverg. H.D.C. herdacht in het ge bouw Jonathan feestelijk haar 5 j. bestaan. De eere-voorzitter werd benoemd tot eere lid van den Dambond „De Rijnstreek". Een en ander ging gepaard met de aan bieding van een schilderij, terwijl zijn echtgenoote een bloemstuk in ontvangst had te nemen. De heer Boeienga voorz. van den Dambond hield een kernachtige pro- pagandarede. H.D.C. opgericht met 8 leden telt thans 80 leden. Een aangename afwis seling was de muziek en declamatie van de bekende heeren Stafleu en v. Reijden uit Leiden; bijzonder veel succes had het blij spel: Schuiven gaan ze! Door het bestuur van de afd. Alphen van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" werd in beginsel besloten in verband met het a.s. 40 jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, deel te nemen aan het dan door de afd. Amsterdam te organisee ren défilé. De R.K. Bond van spoor- en tramweg personeel „St. Raphael" hield in de St. Josephzaal haar jaarvergadering. De notu len en jaarverslagen werden onveranderd vastgesteld. Het financieel verslag gaf een klein batig saldo aan. Uitgebracht werd het verslag van de centrale raadsvergadering. Na behandeling van ingekomen stukken volgde een aangename gedachtewisseling enksic andere punten moesten worden ver aaagd tot de volgende vergadering. De opbrengst van de collecte in de N.H Kerk. Julianastraat ten bate van de afd. van den Ger. Zendingsbond bedraagt f. 71.43. De Geref. Meisjesverg. „Lentebloesem" hield in de Ger. Kerk aan de De Ruijter- straat haar 5e jaarvergadering, welke een uitstekend verloop had. Na een mooie bijbelinleiding volgden eenige goede voor drachten en een aardig gedicht op rijm van een der dames, waarin het wel en wee der vereeniging gedurende het le lustrum werd weergegeven. Voer de afd Alphen v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond trad als spreekster op de bekende schrijfster Mary Pos met alls on derwerp: „Vrouwen in verschillende lan den", over welke interessante lezing wij reeds verslag gaven. In verband met zijn 25 j. lidmaatschap van de Chr. muziekver. „Arti" is de heer J. Kleijn door voorzitter en directeur gehul digd onder aanbieding van een fraaie boe kenkast. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Lambertus, z. van J. van Leeuwen en G. Wilschut; Frans z. van A. de Pater en M. Poot; Cornells Antonius z. van A. Zandbergen en R. S. Raateland. Ondertrouwd: L. Gelderblom en G. van Tol. Dezer dagen meldde zich een meisje bij de familie Z. aan de Burg. Colijnstraat aan, die voorgaf, geld in te zamelen voor de schoolkindervoeding. Het gelukte haar 60 cent in handen te krijgen. Toen nu echter later een ander meisje, dat daar werkelijk mede belast was, zich voor het zelfde doel ten huize van bovengenoemde familie ver voegde kwam het bedrog uit. Een der damescomitéleden heeft toen een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat eerstgenoemd meisje, een bewoonsters uit een in deze gemeente liggende woonschuit, het ontvangene ten eigen bate had aan gewend. Gevonden: mesje, grijze en een groene hoed, ring met blauwe steen, portemonnaie met inh„ paar glacé handschoenen. Voorts diverse sleutels en handschoenen. Inlichtingen op het politiebureau. TER AAR. Geref. Jeugd-Centrale. Onder leiding van Ds. Warner vergaderde de Geref. Jeugd-Centrale. Na een inleiding van mej. Marskamp over „Filemon" en eenige voordrachten van andere aanwezi gen, behandelde de heer M. Heijns het on derwerp „Zondagsheiliging en Zondagsrust". Een bespreking van beide onderwerpen werd. zooals gebruikelijk gehouden. De heer C. van Vliet sloot met gebed. Bijeenkomst der R.K. Kiesvereeniging. In het Parochiehuis te Langeraar verga derde de R.K. Kiesvereeniging, afd. van de R.K. Staatspartij. De heer M. Roberts opende, waarna de secretaris, de heer H. Volgering en de heer P. den Haan penning meester hun verslagen uitbrachten. De ont vangsten hebben f. 231.29 en de uitgaven f. 160.52 bedragen, alzoo een batig slot van f.70.11. De heer Roberts bracht als afge vaardigde van de afd. naar de Statenkring- en Kamercentralevergaderingen verslag uit. Bij de bestuursverkiezing vereenigden de heeren P. den Haan. L. Hoogervorst, C Kroft, G. Versluys, H. Volgering. B. Zwirs, J. A. Koeleman, W. Vis en A. C. Hoogervorst de meeste stemmen op zich. De eerste 6 heeren hadden reeds zitting in het oude bestuur. Als voorzitter koos de vergadering den heer H. Volgering. Deze nam zijn be noeming aan, doch zeide het te betreuren, dat hij moest plaats nemen op den zetel van den heer Roberts, met wien hij alUjd op zoo hartelijke, eerlijke wijze heeft mogen sa menwerken. De heer Roberts sloot hierop de vergadering met den chr. groet. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Cornelia, d. van J. J. van der Zwet en Cath. de Vos; Maria Petronella. d. van J. H. A. Koeleman en M. P. Mol; Krjjna, d. van G. van Harten en A. Vis; Helena Maria d. van W. van Os en A. Hillje. Gevestigd: Johannes van Tricht van Bode graven; Cornells van Dam v. Kamerik. WADDINXVEEN. Veel orders! Aan de carrosseriefabriek „Verheul" is men overstelpt met orders, in dit bedrijf vinden thans ongeveer 200 personen werk. In deze gemeente worden thans ruim 200 werkloozen door de rijkssteunregeling gesteund; het werkioozencijfer is nog nooit zoo hoog geweest. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eerste helft van Februari gecollecteerd, voor de diaconie f. 164.06 en voor de kerk f. 139.06 terwijl 1.1. Zondag twee bankbiljet ten werden gecollecteerd voor de diaconie. B. en W. stellen den Raad voor een gedeelte van het thans nog geldende uit breidingsplan te wijzigen, door het afvoe ren van een geprojecteerden weg en op heffing van een bouwverbod. De eigenaar van een oud perceel aan den Henegouwerweg wenscht ter plaatse eenige burgerwoonhuizen te bouwen. B. en W. stellen den Raad voor een beschoeiing te maken langs de sloot aan den Kerkweg aan de Zuidzijde tusschen het Post- en Telegraafkantoor tot aan de Oranjelaan: De kosten worden begroot op f. 600. WOUBRUGGE. Ouderavond Chr. Nat. Onderwijs. In de lokalen van de bijz. school hield de Ver. voor Chr. Nat. onderwijs een druk be zochten ouderavond Ds. Dronkert hield een referaat over „Twee vijanden van het Chr. onderwijs". Hierna bracht het personeel eenige zang nummers ten gehoore, waarop een tractatie volgde. Verschillende bijdragen werden ten beste gegeven door het onderwijzend perso neel en het bestuur en in de pauze kreeg een ieder gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. Daarna werd door het hoofd der school, de heer Hoekstra, een referaat gehouden over „Enkele gedachten over het tucht-vraagstuk". De zaak tegen den oud-burge meester van Ouddorp. Wegens verduistering tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het Haagsche gerechtshof wees heden arrest in de strafzaak tegen den oud-burge meester van Ouddorp, den 46-Jarigen G. J. F. G. du S„ die wegens verschillende knoeie rijen in zijn functie van burgemeester ge pleegd, door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld is tot een gevangenisstraf van zes maanden, van welk vonnis de procu reur-generaal bevestiging heeft gevorderd. Verscheidene gevallen van omkoopbair- heid en verduistering waren hem ten laste gelegd. In de eerste plaats zou hij geld hebben aangenomen om een verduisteringskwestie te regelen, terwijl hij als hulp-officier van justitie verplicht was proces-verbaal op te maken van dit geval. Een schipper van de N V. Beurtvaartondernemlng Ouddorp had n.l. geld ten nadeele van den directeur dezer onderneming, T. Tanis, die tevens kolen handelaar ls. verduisterd en de burgemees ter had de zaak zóó geschikt, dat de familie van den schipper den directeur had scha deloos gesteld. Hiervoor heeft de directeur- kolenhandelaar een bedrag van f. 100.op de kolenrekening van den burgemeester afgeschreven. Ook had du S. als burgemeester geld aan genomen voor het verschaffen van gunstige Inlichtingen over zekeren M. Pijl, die in Ouddorp een filiaal van Albert Heyn kon krijgen en voorts zou hij den caféhouder Van den Doel aan een bedrag var. f. 15. geholpen hebben, welke deze noodlg had voor het betalen van een vergunningsrecht, waarvoor Van den Doel als tegenprestatie een bedrag van f. 60.van de rekening afschreef Ten aanzien van laatstgenoemde kwestie heeft de rechtbank den burgemeester vrij gesproken. Ten slotte zou du S. zich verschillende gelden, welke hij in zijn functie van burge meester onder zich had, verduisterd hebben. Het betrof hier gelden van een stichting, bestemd voor bijslag op pensioenen en on gevallenrenten, welke de burgemeester aan de rechthebbenden moest uitbetalen. Later, toen de zaak echter al aan het rollen was, heeft hij deze gelden terugbetaald. Na het vonnis van de rechtbank ls de burgemeester uit zijn ambt ontslagen. Het gerechtshof heeft het vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank vernietigd en, opnieuw rechtdoende, den oud-burgemees ter ook vrijgesproken van omkoopbaarheid in de zaken Pijl en Tanis en van verduis7 tering van aan hem als ambtenaar toever trouwde gelden. Wegens verduistering inlet als ambte naar i legde het gerechtshof een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden op, o.m. overwegende, dat verdachte inmid dels zijn ambt als burgemeester heeft ver loren, dat de verduisteringen reeds gerui- men tijd geleden gepleegd zijn en dat uit eindelijk door die verduisteringen niemand schade heeft geleden. „Wil je nu nog vertellen dat we het hier niet goed hebben? Ik ben hier 35 pond zwaarder geworden!" Van de onderwijzeres, mej. van Dqk, die het onderwijs wegens huwelijk gaat verla ten, werd hartelijk afscheid genomen, waarna deze zeer geslaagde bijeenkomst werd gesloten. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is met ingang van 21 Februari benoemd de heer C. J. A. Heinrich te 's-Gravenhage, thans werkzaam ter gemeente-secretarie te Voorburg. ZWAMMERDAM. Ds. Damstc over „De Bijbel". Op uitnoodiging van de Chr. Jongcl. Ver. „Bid en Werk" alhier, trad in de Ned. Herv. Kerk als spreker op ds. Damsté, Herv. pred. te Sluipwijk tot het houden der aan gekondigde 2e winterlezing over het onder werp „De Bijbel". Spr. zeide de geheel eenige waarde van den Bijbel te willen schetsen voor het leven van den Christen. Aan de hand van tal van voorbeelden uit de geschiedenis het leven rondom ons, verschillende uitspraken en geschriften, alsmede ervaringen uit de ambtelijke prak tijk, wees spr. op de noodzakelijkheid, de hoofdinhoud en het nut van den Bijbel, om ten slotte op te wekken tot biddend onder zoek van den Bijbel, die alleen bij het licht van den Heiligen Geest verstaan en als een onuitputtelijke bron van wijsheid en zalig makende kermis kan worden gekend. De leerzame rede werd door de goed op gekomen schare met aandacht beluisterd. Beroepen. In de vergadering van Kerkeraad en Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is besloten beroep uit te brengen op ds. G. de Vries te Heerde. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham. Z. van Cornells Verheul en Francina Bakker Jan Pieter. Z. van Jan Adrlaan Hooftsman en Teuntje Pietertje Huis man. Kon. Ned. Sloomb. Maatschy. ACHILLES, R'dam n. Alexandrië. pass. 19 Febr. Gibraltar TITUS PALERMO, naar Lissabon, pass. 1. Febr. Gibraltar VSCHA, 19 Febr. ven Alexandrapolis n. Limni. AGAMEMNON. R'dam n. Lissabon, pass. 20 Febr. Dungeness ARIADNE, Stettin naar Amst., pass. 20 Febr. n.m. 8 u. Brunsbuttel ATLAS, 13 Febr. van Curacao n. Maracaibo - AURORA. 20 Febr. van Bari n. Tunis - BENNEKOM, uitreis, 19 Febr. te Cristobal - BREDA. 21 Febr. v.m. 1 u. van Hamburg t Antwerpen DEUCALION, 21 Febr. van San Antioco n. Palermo DIDO. 16 Febr. van Curacao n. Maracaibo DOURO, 13 Feb:. Curacao n. Maracaibo EUTERPE, 19 Febr. van La Pallice n. Amst. FAUNA, 20 Febr. van Trapani tc Catania FLORA, 18 Febr. van Curacao n. Maracaibo HERCULES, 20 Febr. n.m. 6 u. 45 Amst. to Hamburg IR13 20 Febr. van Kopenhagen te Amst. JUN0. 18 Febr. van Alexandrië te Jaffa MARS. 19 Febr. van Genua n. Malta MEROPE. 29 Febr. n.m. 5 u. 30 van Amst. te Hamburg - OBERON. 18 Febr. van Patras n. Algiers - ODUYSSEUS. naar Amst., pass. 20 Febr. n tn. 12 u. 30 Ouessant ORION, Middell. Zee a. Amst., pass. 20 Febr. v.m. 11 u. Finlsterre - ORPHEUS. Aarhuus n. Amst., pass. 20 Febr. n.m. 6 u. Brunsbuttel PERSEUS, 19 Feb:, n.m. 8 u. van Danzig n. Amst. SATURNUS, R'dam n. Middell. Zee pass. 20 Febr. Dunge. ness SIMON BOLIVAR, uitreis 19 Febr. nm, 2 u. van Dover STELLA, 20 Febr. van Cha- nek Kalessi te Varna STUYVESANT. 20 Febr. van Paramaribo n. Demerara THE« SEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 20 Febr. n.m. Holtenau TITUS, 20 Febr. van Palenio te Lissabon ULYSSES, 20 Febr. van IznA* te Istanboul VENEZUELA, 20 Febr. van Cristobal n. Cartagena VESTA, 20 Febr. te Limnl WILHELM RUSS (charter), arr. Febr. te Stettin VENUS. 21 Febr. van Ham burg te Amst. RHEA. 21 Febr. van Middell, Zee te Amst. CRYNSSEN, 20 Febr. van Amst. n. Hamburg. HollandAmerika Lijn ROTTERDAM, toe* ristenreis, 17 Febr. te Callao STATEN* DAM, toeristenreis. 17 Febr. te Kingston (J.), VOLENDAM. 19 Febr. van New-York n. R'dam DELFTDIJK, uitreis, 19 Febr. van Londen - BLOMMERSDIJK, thuisreis, 19 Februari te Londen. JavaChinaJapan Lijn TJEKARANG, 18 Febr. van Padang naar Semarang. Mij. Oceaan POLYPHEMUS, Bremen naar Java, pass. 17 Febr. Dungeness. LAERTES, Java n. Amst., pass. 19 Februari Gibraltar. My. Nederland TAWALI, uitr., pass. 18 Febr, Dungeness. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. wordt Dins dagochtend 8 u. van Batavia te IJmulden en 12 u. 's middags te Arnst. verwacht SOEMBA thuisreis, 20 Febr. van Port Said MADOERA 20 Febr. van Java te Amst. POELAU TELI/) 19 Febr. n.m. van Java te Amst. SINGKEP 20 Febr. van Amst. n. Java POELAU BRAS, uitreis, 20 Febr. van Genua CHR. HUY- GENS, thuisreis, 20 Febr. van Sabang. Kon. Paketv. Mg. ROGGEVEEN. 17 Feb: r, Batavia naar Durban. Halcyon Lyn STAD HAARLEM, 18 Febr. van Porto Ferrajo naar Morphoubaai. ROZENBURG, 20 Febr. van Les Falaisses t< IJmulden. HollandAustralië Lyn MELISKERK. ultr,j 18 Febr. van Mormugao. AAGTEKERK, uitreis, 20 Febr. te Antwe Holland-West-Afrika Lyn MAASKERK, Febr. van W.-Afrika te Amst. Rott. Lloyd BRASTAGI. 21 Febr. v. R'das te Batavia BUITENZORG, uitreis, 20 Fee:, van Suez KEDOE, uitreis, 20 Febr. te Bek- wan SITOEBONDO. thuisreis. 20 Febr. sv Port Said SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 20 Febr. Sagres BLITAR, uitreis, pass. 29 Febr. n.m. 10 u. Kaap Bon. Rottcrdam-Z.-Amerika Lijn ALPHACCA thuisreis, 20 Febr. van Santos Holland-O.-Azië Lijn GAASTERKERK .21 Febr. van Amst. te Hamburg. Kon. Holl. Lloyd EEMLAND, 20 Febr. van B.-Aires te Amst. ZAANLAND. 21 Febr. v. Hamburg te Amst. WATERLAND, uilreu. 19 Febr. van Dakar MONTFERLAND. thuis reis. 19 Febr. van Montevideo. Java-New-York Lyn TABIAN, 19 Febr. van New-York naar Java. Rottcrdam-Z. Amerika Lyn ALPHERAT, 19 Febr. van Hamburg te R'dam. Holland-Britsch-Indië Lyn STREEFKERK, thuisreis, 19 Febr. te Malta. Holland-Afrika Lyn ALGORAB, 19 Febr. nm. 6 u. van Marseille n. Antwerpen SPRING FONTEIN, 20 Febr. v.m. 9 u. van Suez naar Port Soudan HEEMSKERK. 19 Febr. nm 7 u. van Marseille n. Port Said BOSCH- FONTEIN. 20 Febr. van Hamburg te Am*,' vertrekt 22 Febr. n.m. 2 u. naar R'dam. Holland-West-Afrika Lyn AMSTELKERK. K Febr. van Lagos n. Port Harcourt. Diverse Stoomvaartberichten GANGES, sleepboot, arr. 18 Febr. te Dover NAALD WIJK. 18 Febr. van Thessaloniki te Gibraltar ANGELINA. 16 Febr. van Saigon n. Sin gapore NANSENVILLE. 17 Febr. van Oslo te Vancouver PRINS MAURITS, Bathurst naar Antwerpen, pass. 19 Febr. Las Palmas - RANDWIJK. Bayonne n. Newcastle, pass 19 Febr. Ouessant ZEELAND, 18 Febr. van Kopenhagen naar Stettin SCHELDE, sleepboot. 17 Febr. van R'dam te Las Palmes ALDEBARAN. 18 Febr. van Narvik naar R'dam LETO, 18 Febr. van Mobile naar R'dam MOORDRECHT. 18 Febr. van Aba- dan te Oslo LEKHAVEN. Mobile n. Bremen pass. 18 Febr. Bermuda INDUS, sleepb. R'dam naar Curagao, 18 Febr. te Las Palmas MARK. 15 Febr. van Susak n. Dubrovnit HILVERSUM, 19 Febr. van B.-Aires te Huil - SOESTERBERG, Port Gentil n. Hamburg, pass. 21 Febr. Ouessant OOTMARSUM-IJ Febr. van B.-Aires te Montevideo WOLSuM Rosario n. St. Vincent, pass. 20 Febr. rer* nando Noronha GROENLO, Sfax n. By pass. 19 Febr. Gibraltar MIDSLAND. Febr. van Selzaete op de Tyne sT0I^tJa' 19 Febr. van Bayonne te Newcastle T0*T' Rio Janeiro n. Maceio, pass. 19 Febr. Fernana Noronha OOSTPLEIN. R'dam n. Mg1»* pass. 20 Febr. Finisterre ALDERAMIN. Febr. van R'dam te Kirkenaes. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 22 FEBRUARI Aarlanderveen Chr. Geref. Kerk: nam. uur, de heer Geleijnse. Katwyk aan Zee Geref. Gem. (Remise5^ nam. halfacht, ds. Heijkoop van Utrecht. Waddinxveen Centrum: nam. half ach de Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Groot-Ammers en voor htf langbroek: J. J. Poot te Bunschoten. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Opheusden: A. de Gouda. Blols W 4-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8