Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 Februari 1938 UIT DE RAADZAAL ff] l\GlZlNLt\ ÏL /TIJKKIN het begrootingsdebat. De Leidsche begrooting is met algemeene stemmen aangenomen, een wijziging heeft „iet plaats gevonden. Ziedaar het resultaat van de wekelijk sehe begrootings-race, dit ditmaal weer 9 zittingen eischte, tegen vorig Jaar 8. Op zich zelf genomen ligt in den afloop van het begrootingsdebat reeds wat ieder ingewijde van tevoren wist. De omstandig heden zijn Immers momenteel van dien aard, dat een gemeente geen armslag meer heeft, al blij is, wanneer het met moeite zonder al te groote lasten de eindjes aan elkaar kan knoopen. Geldt dit in het algemeen, het geldt voor Leiden niet min- Aan de sluitende begrooting viel niet te tornen, wilde men geen gevaar doen ontstaan voor niet-sluiten. Het college van 3 en W. was er in geslaagd om zonder verdere lasten dan de verhooging der elec- triciteitstarleven het evenwicht tusschen uitgaven en inkomsten te bewerkstelligen 1 daarvoor verdienen zij alle hulde. Men kan het opsoupeeren van potjes be treuren. maar wie zal durven beweren, dat daaraan, gelet op de huidige situatie, niet de voorkeur gegeven moet worden boven belastingverhooging, die de gemeente bo vendien een stap nader zou brengen tot tc rijks-hegemonie? Zelfs de heer De Reede, die een groote rede hield over de linancieele politiek durfde thans een voorstel tot belastingverhooging niet aan! Wethouder Verwey heeft het trouwens glashelder uiteengezet en wij hebben daaraan niets meer toe te voegen. Moeilijk is het B. en W. niet gemaakt, het kon niet anders en daarmede is alles ge- zegd.Over het algemeen is het college zelfs geprezen door politieke tegenstanders Opnieuw rijst, sterker nog dan vroeger, de vraag, of dan zulke ellenlange debatten noodig zijn en wij danken den burgemees ter voor de wijze, waarop hij partij koos voor het door ons altijd verdedigde prin cipe. Ook wij erkennen, dat een debat zijn goede kanten kan hebben, doch dan moet waarde van hetgeen wordt opgemerkt, ook naar zijn. Dat de gemeenschap waar voor haar geld heeft gekregen in deze week-serie van de batten, kunnen wij nog steeds niet inzien, handhavend, dat juist de democratische gedachte geregeld aan waarde inboet door dit gebrek aan zelfbeperking. Het ergste maakte het wel den heer Snel, die zich blijkbaar in de Tweede Kamer waande en voorts toonde de heer Schiiller weer eens niet de beteekenis te kennen van het gei rtgde: wie te veel wil bewijzen enz. Zelf beperking en nog eens zelfbeperking is de leus, die voor de openbare lichamen zaak is geworden in het tijdsbestek van het ieden. Gelukkig bleef over het algemeen de kon goed. Alleen de heer De Reede liet !?h één oogenblik verleiden in de hitte un den .strijd" den heer Groeneveld het jrd „leugenaar" toe te voegen, doch hij ft dit later ruiterlijk teruggenomen. Er dan ook geen schijn van bewijs voor jt beschuldiging. Dat de schoolstrijd in veler gemoed nog rtleeft, het is gebleken uit het geval- llnga. Wethouder Tepe heeft thans ge soord op des heeren Goslinga's felle lippica van Januari en afdoende. Nooit igen wij dezen wethouder zoo scherp. De Goslinga moest dan ook hals over fop retireeren en na de verklaring van «n heer De Reede bleef van het heele toog van den heer Goslinga, om althans een aftocht te dekken, ook niets meer rer. Overigens kunnen wij gerust naar het verslag vedwijzen: de begrooting was ilechts te aanvaarden en is aanvaard. Merkwaardig klein was dit jaar ook het eantal voorstellen, waarbij de oude stok paardjes, die ook nu weer sneuvelden. De nieuwe zijn bijna alle in praeadvies geno men. Bij de eigenlijke begrooting waren ills maar 2 voorstellen! Een eigenaardig geval is de kwestie- 'urtz. die oi. echter aan zijn eigen gewe en dient te worden overgelaten. Minder ielukkige termen werden daarbij gebezigd, 'och later ook ingetrokken. Een suggestieve vogelverschrikker. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Mr. BRIËT VERGIST ZICH. Onlangs bevatte een der Leidsche bladen een? nagezoncJen aanvulling op een verslag a^btenaa°heldSrede van een Pens*onneeren Onerih ou^ was een aanva* °P Leidsche .aar Onderwijs, doch eenigszins onwaar- en zeker te vaag. om er verder aan- Jhijnlijk dacht Dat aan te schenken, mr. Briët niettemin in de Eerste Kamer gLynval op de socialistische onderwijzers 'iJtoï kwaIul(*eren. Jnaerzoek, '.dervA illen er echter prijs op, na nauwkeurig >an kunnen verklaren, dat de inhoud op bpj? f°°r mr Briët aangehaalde artikeltje Passing kan socialistische onderwijzers van toe- Xe? ïaar artikeltje handelt over 'n vraag- held n waarbij kinderen van groote onwetend- ëenis hu b. sebied der Vaderlandsche geschie- i^uwkpi! gaven> kunnen wij, we herhalen, na v'an op'pn. onderzoek verklaren, dat de klasse dftRelük socialistische onderwijzers in een *eest. V1"aa8gesprek ooit betrokken is ge- HET BESTUUR v. d. AFDEELING LEIDEN VAN DEN BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. 6494 (Ingez. Med.) AALSMEER. De Bloemenhandel. De veilingen van snijbloemen in deze ge meente hadden gedurende de afgeloopen week geen onbevredigend verloop. Door de Koude weersomstandigheden kromp het aanbod van verschillende bloemsoorten meer of minder in. wat zeker van gunstl- gen invloed zal zijn geweest op de notee ringen. Van seringentakken was de aan voer nog steeds van groote beteekenis. niet alleen van witte doch ook van gekleurde variëteiten. Voor de betere takken golden veelal slechts matige prijzen, doch een ge lukkige omstandigheid was, dat geregeld nog flinke hoeveelheden lichtere kwalitei ten voor de Engelsche markt werden ge kocht, welke in verhouding tot eerste koo- pen, zeker goed betaald werden, waardoor de algemeene opbrengst ongetwijfeld nog wel meeviel. Bij uitzondering werd voor hoofdtakken van Mad. Fl. Stepman tot 30, Marie Legraye tot 15 en gekleurde tot pl.m. 22 et. betaald. Van het artikel rozen bleef ook in de afgeloopen week. zoowel ter Cen trale Veiling als Bloemenlust", het aan bod nog zeer beperkt en daar deze bloemen tegenwoordig tamelijk goed in verschillen de landen haar weg kunnen vinden, lag hot voor de hand. dat de prijzen hierdoor gunstig werden beïnvloed. Voor de beste voor export geschikte rozen werd tot pl.m. 25 ct. per stuk betaald, terwijl ook de min dere kwaliteiten in verhouding heel bevre digende prijzen opbrachten. De geldelijke opbrengst van de Am. anjers was den laat- sten tijd teleurstellend en ook in de afge loopen week trad geen verbetering in. Deze bloemen ontbeerden veelal het voor haar _unstige ontplooiing zoo noodige zonlicht, waardoor de kwaliteit thans van menige partij niet is zooals de handel die wenscht en noodig heeft om ze met succes te kun nen verkoopen. wat zeker op de prijzen van invloed is. Naar gelang van kwaliteit en variëteiten werd voor de Am. anjers van 514 ct. per stuk betaald. De Jap. kersen- takken. voor wat de betere kwaliteit be treft, bleven uitstekend op prijs: dit pro duct werd tot pl.m. f. 1.betaald. Sneeuw- baltakken, waarvan een groot aanbod, no leerden van 1220 ct., prunustakken. wel ke geregeld nog bij flinke hoeveelheden werden aangevoerd, werden in prijzen van 511 ct. verhandeld. Jap. leliekelken brachten van 1821, calla's van 1220 en amaryllis tot 10 ct. op. Bolbloemen bleven vrij vast op prijs; tulpen noteerden van 18 —37 per 12 stuks: hyacinthen van 35'/t ct. per stuk. Narcissen" werden goedkooper en van 1220 ct. per 12 verhandeld. La thyrusbloempjes noteerden per bos van 45 ■70 ct., plumosus-ranken van 2038 cent. In het algemeen werden de potplanten min of meer goedkooper verhandeld. Voor de beste azalea's werd tot f. 2.50; cinera ria's 75 ct.; hortensia's f. 1.25; genista's 55 ct.; clivia's f. 1.25 en cyclamen tot 90 ct. betaald. Gouden echtvereeniging. Het echtpaar W. BlootshoofdA. Spaar garen, aan den Uiterweg alhier, hoopt op 1 Maart a.s. den dag te herdenken, waarop het 50 jaar geleden in den echt werd ver toonden. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. benoemde tot regentes van .Rustoord'" in de plaats van wijlen mevr. H. v. d. Maal Vreeken, mevr. F. KoningenSpaargaren. De familie Hofmann verzorgde wederom bet programma op een wijze, zooals wij dat van deze artisten gewend zijn. Vooral de gezusters Truus en Jeanne hadden met haar muzikale intermezzo's een dankbaar applaus. Na afloop deed de band van den heer E. Paap weer van zich hooren en onder de vlotte muziek bleven de feest gangers nog eenige uren gezellig bijeen. Te vroeg kwam dan ook het einde Van dezen zooals steeds, uitstekend geslaagden feestavond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing. Met z'n ttenen togen zij op weg. per fiets, de jongelui, naar de bloemententoonstel ling. Zij reden voorzichtig achter elkaar, uit veiligheid. Het is tegenwoordig zoo druk op den weg. Desondanks had een auto bestuurder de onvoorzichtigheid te dicht langs de wielrijders te manoeuvreeren. Hij pikte de fiets van v. D Het rijwiel werd geheel vernield, doch wonder boven wonder kwam v. D. er goed af. De autobestuurder vond het raadzaam v. D. direct schade loos te stellen. De Voorstraatmisère. Voor velen Is het een raadsel waarom de Voorstraat, waar begin September 1937 de boomen reeds gerooid zijn en welke straat nog in desolaten toesrtand verkeert, in dien toestand blijft liggen. Wij kunnen daaromtrent mededeelen dat 't gemeente bestuur nog steeds waoht op de goedkeu ring hiervoor van Ged. Staten. Na de eer ste goedkeuring is immers in de plannen aanzienlijke wijziging gebracht, met aan merkelijke verhooging van kosten. Te 's-Gravenhage slaagde voor het diploma costumière mej. Rie Ferrnes Nicd. alhier. Zij werd opgeleid door mej. H. M. Goddijn te Leiden HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum. De heer J. Bremer, brienbesteller bij de P.T.T. te Hoofddorp, herdacht onder veel blijken van belangstelling den dag waarop hij 25 jaren geleden bij den dienst der Posterijen in functie trad. De jubilaris werd door den waarn. postdirecteur, den heer G. Slootweg, hartelijk namens het ge- heele personeel gecomplimenteerd. Hem werd dank gebracht voor de ijver, trouw en toewijding. waarmede hij zijn taak teeds heeft vervuld. Het gesprokene ging met de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering gepaard, terwijl aan de echtgenoote van den heer Bremer bloemen overhandigd werden. Onder hen, die ver der in den loop van den dag hun geluk- wenschen kwamen aanbieden, werd om. ook opgemerkt de Kerkeraad der Herv. ge meente Haarlemmermeer, waarvan de heer Bremer deel uitmaakt. 50-jarig bestaan Geref. Kerk. Op Woensdag 16 Maart a.s. zal het 50 jaren geleden zijn, dat de Geref. Kerk Haarlemmermeer (Oostzijde! geïnstitueerd werd. Het ligt in de bedoeling dit feit in de Kerk te herdenken, waarbij ds. W. Breu kelaar, em. predikant te Santpoort, een rede zal houden en ds. J. v. d. Leek een historisch overzicht zal geven. Aanranding. Op den Kruisweg nabij de Cruquius al hier. is weder een tweetal wielrijdsters door een daar plotseling te voorschijn treden den man aangehouden en van de fiets ge trokken. Zij slaagden er gelukkig in, uit de handen van den onverlaat vandaan te komen. Het is te hopen dat de politie hem spoedig in handen zal krijgen, opdat de omgeving van dergelijke verkeerde elemen ten worde verlost. HILLEGOM. Feestavond V.V. „Hiliinen". De V.V. „Hiliinen" hield haar jaarlijk- schen feestavond in de groote zaal van .Flora", die tot de laatste plaats was be zet, toen de voorzitter der vereeniging, de heer v. Wonderen, den aanwezigen een woord van welkom toeriep. Reeds daarvoor hadden de „Zandvoortsche Visschers" met populaire muziek de stemming er in weten te brengen. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering C. J. M. V. Op deze vergadering, die in het Jeugd huis gehouden werd, hield de tweede voor zitter, de heer A. Ouwehand. een Bijbelbe spreking. De aftr. bestuursleden, de hee ren J. van Duyn en F. Haas werden her kozen. De secretaris, de heer D. v. d. Plas. bracht zijn verslag uit, dat getuigde van ccn opgewekt vereenigingsleven. Er werd opgemerkt, dat het ledental wel grooter kon zijn. De pennirtgfneester, de heer Jac. Meyvogel kon mededeelen, dat zijn beheer met een batig saldo sloot. Deze goed be zochte bijeenkomst werd door den voorzit ter met dankgebed besloten. De extra-collecte in de Herv. Kerk voor de Chr. Jeugdorganisatie gehouden, heeft opgebracht f. 143.95. De verjaardagsbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie brachten in Januari op f. 11.78"/*. LEIDSCHENDAM. Een wapen voor de nieuwe gemeente. De volontair ter secretarie de heer J. Scherpenhuyzen heeft voor de nieuwe ge meente een wapen ontworpen, dat volgens deskundigen aan de gestelde eischen vol doet, waarom B en W. dan ook den raad voorsteller, aan den Kroon tie verzoeken dit wapen te mogen vaststellen. De heer Johannes Al. t Zaterdagavond is hier na een kortston dige ziekte plotseling overleden in den ouderdom van 63 jaar de heer Johannes Al, eigenaar van het bekende café Het Wa pen van Veur. De overledene was met de heeren A. H. van den Akker Johzn. en C. Huisman in 1915 oprichter van de bekende Eierveilings- vereeniging Het Wapen van Veur en gedu rende dien tijd le secretaris. In de j.l. ge houden jaarvergadering was hij weder voor den tijd van 2 jaar, met vrijwel alg. st. als zoodanig herkozen. Op 10 dezer maakte de overledene nog dfel uit van de delegatie, welke namens de vereeniging een kist eieren heeft aangebo den aan H.KH. Prinses Juliana. Bij de teraardebestelling welke zal plaats hebben Woensdagochtend 11 uur op de R.K. begraafplaats St. Agatha, zal het bestuur aanwezig zijn. Raadsagenda. De raad komt Donderdagavond om 7.15 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen; notulen; ingekomen stukken; voorstel tot vaststelling vergoeding voor 1938 bijz. lager onderwijs; voorstel tot ver- leenen van voorschot op vergoeding 1938 bijz. lager onderwijs; voorstel verleenen aanvullingssubsidie burgerlijk armbestuur voorm. Veur; voorstel goedkeuring reke ning 1937 burgerlijk armbestuur voorm. Veur; voorstel tot vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering van keurloonen; voorstel tot vaststelling van een wapen voor de nieuwe gemeente Leid- schendam; wijziging begrooting 1937 voorm. Veur; voorstel tot verzekering van de ge meentegelden tegen Iraude enz.; voorstel tot wijziging en opnieuw vaststelling van de gemeenschappelijke regeling t. a. v. de exploitatie van een drinkwaterleiding en tot benoeming van gewone leden en pl.- vervangers in het alg. bestuur van de N.V. Drinkwaterleiding de Vlietstreek; voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Destructiebedrijf de Gckro te Over- schie; voorstel tot verdeeling van de werk zaamheden van de ambtenaren van den burgerlijken stand; voorstel inzake een adres van de afdeeling van het Roode Kruis over gebruik van een lokaal der ge meente; verder voorkomende zaken. Gevonden. 1 velg van luxe auto. 1 dameshocdje. Adres bureau van politie. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. P. Ammerlaan. geb. Tas. d.; J. M. H. Blonk. geb. de Vreede. d.: M. H. v. d. Sande. reb. van Rhyn d. Ondertrouwd: D. Riethof en J. Stysingor. Overleden: M Kragt, geb. Ruch'.y. vrouw, .,7 jaar; A Rehling, man. 49 jaar: w. Olst- hoorn. man, 83 Jaar; H. Th. van Breoht. man 3 Jaar. Aan den Stompwijkscheweg reed een auto geladen met zand door van B. uit Gouda, tegen de leuning van de ophaal brug voor de Knipiaan, welke geheel werd vernield. De Onderlinge Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging schreef over de maand Januari 87 nieuwe leden in, waardoor het totaal is gestegen tot 11.102. Over dezelfde maand werden 70 leden voor rekening van de vereeniging in verpleging opgenomen. In hotel de Zwaan gaf het Leidschen- damsch Salonorkest onder leiding van den heer H. P. Heydt een goed geslaagde uit voering. Medewerking verleenden de heeren L. J. Óudshoom piano. L. en K Hooymans fluit en klarinet, Keeve cello en mej. E Niesslng viool. Verder werkte mede het Haagsch Vocaal Kwartet ,.Con Amore" Tot het succes van den avond droeg niet weinig bij de heer J. Oostdam. die op ver dienstelijke wijze levensliedjes vertolkte. Mej. E. Niesslng kreeg tot besluit bloemen. Het echtpaar den Baars, aan den Damlaan. hetwelk op 31 Januari jj. een dochtertje werd geboren, dat den naam Beatrix kreeg, is verblijd met een geluk- wensch van het Prinselijk Paai'. Daarnaast schonk de rijwiel en kinderwagenfabriek G van Werven N.V. te Meppel een fraaie kinderwagen. De RiK. Tooneelvereeniging St. Tar- cisius heeft met groot succes in het Blesse Paard opgevoerd de klucht „Het kan nou lije". Medewerking verleende het R.K. Fanfarecorps Juliana onder directie van den heer B van Veen. dat oa. ten gehoore bracht de hiuldigingsmarsch ter gelegenheid van het 25 iariz bestaan, gecomponeerd door den heer C. Wijsman. LISSE. OPENING DEK BLOEMENTENTOONSTELLING. Een prachtcollectie! Zaterdagmiddag had in het verenigings gebouw aan de Beekburg- en de Boud- straat, de officieele opening plaats van de Bloemententoonstelling van in huis getrokken bolgewassen. De ruime zaal was keurig versierd met het product der bloembollenstreek. Vele stands waren opgesteld om den velen inzen dingen, die op hoog peil stonden, een plaats te kunnen geven. Na een kort openings- en welkomstwoord opende de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan namens het gemeente-bestuur de tentoonstelling. Hij wees er op, dat er het vorig jaar ge sproken werd van nieuwe perspectieven, die zich in het bloembollenvak openden en dat het vooral voor de jongeren zaak was hun tijd te benutten. Dat was geen profetie, doch een voor ieder duidelijk waarneem baar verschijnsel in de ontwikkeling der zich wijzigende tijdsomstandigheden. Vooral in het bloembollenvak is in het verschenen jaar meerdere activiteit ontwikkeld en nu moge nog wel geen normale verhoudingen zijn ingetreden, de richting, waarin deze zich beweegt, is duidelijk. Alleen voor de geschoolde arbeidskrach ten is daarin plaats. Men hoort wel eens beweren, dat aan geschoolde arbeidskrach ten niet meer zoo'n groote behoefte be staat als vroeger, omdat de wetenschap een groot gedeelte van die taak heeft overge nomen. Zij, die aldus redeneeren, zijn op verkeerd terrein en de toekomst zal hun kortzichtigheid wreken. Zonder twijfel is de wetenschap een belangrijke steun voor de bedrijven, doch haar toepasing is ge vaarlijk zonder bekwaamheid van hen, die haar in practijk moeten brengen. Voor het verkrijgen van die bekwaamheid is aller eerst liefde voor het vak noodig. Niet beter kan die liefde en kennis worden aange kweekt dan door den huisbroei. Dat die liefde voor en de kennis van de bolbloem hier bestaat, bewijst deze tentoonstelling, die voor de gezamenlijke deelnemers een succes is geworden. Dat die liefde ook voor henzelf tot succes leidt, zal de toekomst bewijzen. Moge steeds meerderen dit inzien, vooral zij, die voor de toekomst verant woordelijk zijn. Spr. eindigde met dank te brengen aan jury, commissieleden en ouders voor de vele moeite en zorg die, zij zich hebben willen getroosten tot het welslagen dezer mooie tentoonstelling. Hierna werd een rondwandeling gemaakt langs de stands. Het is een prachtcollectie! Samen deelen Iemand vond een bankbiljet van f. 10 en zou dit samen deelen met iemand die het gezien had. De politie kwam het echter ter oore en zij zorgde er voor dat deze verdeeling niet tot stand kwam. De Geitenfokvereeniging hield onder leiding van den heer C. J. v. Tol een goed bezochte vergadering. De heer J. M. v. d. Moolen uit Leiden hield een leerzame lezing over „Gebreken en ziekten van geiten en lammeren". Het was voor de geitenfokkers een nuttige en leerzame avond. De R.K. Vrouwenbond hield haar fees telijke jaarvergadering waarin de „Ver- eenigde Haagsche spelers" het blijspel „Amor in de Pastorie-' opvoerden. Mej. Sam pion leverde verdienstelijk pianospel. NOORD WIJKERHOUT. Geslaagde Ouderavond der Ned. Herv. School. Onder groote belangstelling hield de Ned. Herv. School haar Ouderavond. Vooraf was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en met het perso neel te spreken. De gang was in een bloe menhof herschapen. Hier waren n.l. honder den potten bloeiende tulpen, narcissen en hyacinthen opgesteld, door de leerlingen der school thuis zelf opgekweekt. Een prach tig gezicht! De voorzitter, ds. J. van Noort, opende met het laten zingen van Ps. 89 7, waarna hij voorging in gebed. Naar aanleiding van het woord uit Psalm 32, zeide de voorzitter welk een groote blijd schap er in het leven van den Christen kan zijn. Mej. Mos. onderwijzeres der school, hield een referaat over „Het aanvankelijk onder wijs". Veelzeggende uitspraak van het Berlijnsche Hooggerechtshof. Onlangs heeft men in de couranten kunnen lezen dat het Berlijnsche ge rechtshof bepaalde, dat het de plicht van lederen zakenman is, regelmatig de courant te lezen. 6496 Een firma had nl. tegen haar chef een klaoht ingediend, omdat hij geld van de zaak had gebruikt om het abonnement op zijn dagblad te be talen. Het hof sprak den chef vrij, omdat het van oordeel was, dat het in het belang van de firma was, dat haar chef een courant las. Hoe men ook over deze uitspraak moge denken, in elk geval wijst het duidelijk op het feit, dat in Duitsch- land evengoed als in Nederland wordt beseft, dat het lezen van een dagblad een dagelijksche behoefte is voor be drijfsleiders. Vandaar, dat reclame logischerwijs in dagbladen op haar plaats is, n.l. in dat publiciteitsmid- del, aan welks lezing men zich niet wil en niet kan onttrekken. Uitvoerig zette spr. hierna uiteen, dat de ouders van den eersten dag af, dat hun kinderen de school bezoeken, tot den laat ste dat zij er van af gaan. met hun kin deren moeten meeleven en hun belangstel ling toonen. Vervolgens hielden eenige leerlingen van alle klassen, zelfs van de eerste, de ouderen uitstekend bezig met muziek, zang en voor drachten. Uit het applaus bleek hoe een en ander op prijs werd gesteld. Het hoofd der school sloot, na het zingen van den Avond zang, met dankgebed dezen mooien avond. Nog werden de bloemen der tentoonstel ling verkocht. De opbrengst werd voor het a.s. schoolreisje bestemd. De uitslag van de keuringscommissie luidde: klasse 1 en 2: le pr. Bartel Berrevoets. 2e pr. Paul v. d. Zwart, 3e pr. Truus Marijnus; klasse 3 en 4: le pr. Rie Parlevliet. 2e pr. Simon Bouwmeester, 3e pr. Frans v. d. Zwart klasse 5, 6 en 7: le pr. Elly Eecen, 2e pr. Albert Koudijs, 3e pr. Nel Hogendoorn. Vrije inzending: le pr.: Simon Bouw meester, 2e pr. Gerard Bouwmeester L.zn., 3e pr. Paul Marijnes. OEGSTGEEST. Oud-Pastoor P. M. de Vetten t Een plotseling onverwacht verscheiden. Zaterdag werd de droeve mare in onze gemeente bekend dat de zoo algemeen ge achte oud-pastoor der R.K. Parochie de heer P. M. de Vetten plotseling is overleden. Pastoor de Vetten, die sedert 1 Januari j.l. met emeritaat was gegaan en zich had ge vestigd in het St. Jeroens-gesticht te Noord- wijk. bereikte den leeftijd van 67 jaren. In 1894 tot priester gewijd, is hü als kape laan werkzaam geweest te Wevershoel, Kra- lingen en Lisse. Hij werd in 1910 pastoor te Hoek van Holland, ging vandaar in 1915 naar Hazerswoude en diende van 1924 af de Willebrordus-parochie te Oegstgeest. Bij zijn afscheid op 26 December van het vorig jaar is de groote liefde welke hij zijn parochianen toedroeg, wei heel duidelijk tot uiting gekomen. De plechtige teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot zal plaats hebben Woensdag a.s. op de R.K. begraafplaats al hier. Algemeene vergadering van het R.K. fonds voor Ziekcnhuisverpleging. In het Patronaatsgebouw is de alg. jaar vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer F. Blonk, die zijn teleurstelling uit sprak over de geringe opkomst van de leden. Spr. merkte op, dat er over het ge heel reden tot tevredenheid is. Althans is besloten een restitutie vast te stellen van 15 Het rapport van de Reglements commissie is binnengekomen, waaruit is komen vast te staan dat het geheele regle ment zal worden herzien. Spr. dankte den raad van Commissaris sen voor zijn veelomvattenden arbeid in het afgeloopen jaar verricht De secretaris bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Het ledental is thans 641 en 375 kinderen. In diverse inrichtingen zijn 31 leden ter verpleging opgenomen met een aantal van 56 verpleegdagen. De heer J. v. d Post bracht het finan cieel verslag uit; de ontvangsten bedroegen f. 4052.59. de uitgaven f. 3269.25. Alzoo een overschot van f. 783.34. Aan contributie is gerestitueerd f. 553.16, zoodat het saldo is f. 230.18. De reserve is gestegen tot f. 4876.61. Bij de verkiezingen werd herkozen de heer J v. d. Post als bestuurslid en de heer J. Smit als lid van den raad van commis sarissen. Voor het eerste halfjaar van 1938 werd een bedrag van f. 500 gereserveerd. Na bespreking van enkele interne zaken, volgde sluiting. RIJNSBURG. Jaarvergadering H.G.S. In de zaal achter „Avondrust" kwam de plaatselijke afdeeling van de H.G.S. in jaar vergadering bijeen. Na gemeenschappelijk gezang, gebed en schriftlezing, sprak de voorzitter, de heer W. Kralt, een kort ope ningswoord. waarna de secretaris, de heer Bloemendaal, de notulen der vorige verga dering las en het jaarverslag 1937 uitbracht, dat o.a. een terugblik op de verkiezingen bevatte. Al is ds. Lingbeek niet herkozen, Gods Woord is gebleven en de resultaten zijn Gods werk. De aftr. bestuursleden, de heeren W. Kralt en A. Philipsen werden herkozen. De penningmeester, de heer D. v.-d. Mey. gaf een overzicht van de finan ciën en hield een inleiding over „De Kerk en haar belijdenis". Na bespreking sloot de heer Bloemendaal, na het zingen van Psalm 89 1 deze bijeenkomst met dankgebed. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7