LAATSTE BERICHTEN tEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 21 Februari 1938 Redactie 1507 Directie en Adminisfr. 2500 Dagbladreclame Stadsnieuivs Binnenland jBuitenland RECHTZAKEN Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) BEURSOVERZICHT is niet te vervangen MARKT De politie alhier heeft een 22-jarigen stadgenoot, W. de M- aangehouden, die nog j maanden gevangenisstraf moest onder gaan. 0e in friesland gelande duitsche vliegtuigen. Hedenmiddag hebben wij te Heerenveen sen onderhoud gehad met een der autorite i- Kn van het departement van defensie, die naar Friesland zijn gekomen voor het in stellen van een onderzoek inzake de nood landing van de drie militaire Duitsche vlieg tuigen. Ons werd medegedeeld dat het onderzoek teelt uitgewezen, dat van opzet, spionnage I iets dergelijks geen sprake is en dat de vliegers gewoon uit den koers zijn geraakt, mede als gevolg van het feit dat zij alleen koers gevlogen hebben op het kompas en dat zij zich niet naar den grond hebben leorlenteerd. De machtiging om naar Dultschland te rug te vertrekken, zal dan ook zeker gege ven worden. vrachtauto van den weg gegleden. Twee gewonden te Grijpskerk. In Nlezdjl, gemeente Grijpskerk, is van ochtend om negen uur een ernstig auto ongeval geschied. Een Frlesche vracht wagen, die aldaar moest uitwijken voor een 0. A. D. O.-bus, is door de gladheid van den weg naar den berm van den weg ge gleden. Op dat oogentolik bevonden zich op het rijwielpad drie wielrijders. Twee van hen. de 58-jarlge heer Hoek en zijn 13-ja- tigen zoon Jan, wonende te Kommerzijl, werden door den wagen gegrepen. De heer Hoek werd ernstig gewond. Hij heeft o.a. «n hersenschudding en zware hoofdwonden opgeloopen. Nadat hij door twee dokteren voorloopig verbonden was, is het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Zijn zoon bekwam Ucbte verwondingen en kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. De derde wielrijder bekwam geen letsel HET conflict in de textiel industrie. Vanochtend om negen uur is te Losser i eerste stakingsvergadering In verband ut het conflict bij de n.v. Textielmaat- iapplj L. van Heek en zonen, in het ftikliedenvereeniglngsgebouw, gehouden. Uze vergadering ging uit van de drie arb eidersorganisaties en zij was zeer druk «zocht. Ruim tweehonderd personen wa- ren aanwezig. De heer A. Middelhuis, hcofdbestuurder van ,.St. Lambertus", hidde de vergadering. Allen, zoowel onge- erganiseerden als georganiseerden. ver haarden zich bereid, de raadgeving van te besturen te zullen opvolgen. Commls- ses uit de arbeiders werden benoemd om interne aangelegenheden te regelen. Voorts rerd uit de arbeiders een bestuur geko- Kr. om de steunregeling der ongeorgani- .«.erden te behartigen. De bonden hebben dïzen commissies allen steun toegezegd, dien zij bij machte zijn te doen. Woensdag om negen uur wordt in het- Mlfde gebouw een vergadering gehouden, uitgaande van de drie organisaties. FRANKRIJK Wapenopslagplaatsen ontdekt. In een steengroeve, nabij het plaatsje onnet sur Marne, in het departement Seine ei Marne. heeft men een verlaten wapen depot ontdekt, waar zich o.m. bevonden 18 mitrailleurs, 20 machinegeweren, 3 anti- ankkanonnen, pistolen, geweren, ontplof bare stoffen en duizenden patronen. Het lotale gewicht der wapenen is niet minder dan drie ton. Naar het schijnt, is de her komst van deze opslagplaats gelijk aan die 'an de in het Parijsche gebied in beslag genomene. In het Bois de Vincenncs zijn acht lichte mitrailleurs van Dultsch fabrikaat gevor- den. JAPAN. bezetting der partijgebouwen te Tokio. Eenige leden der Seijoekai-parlU hebben den minister van binnenlandsche zaken ocetsoegoe in de Kamer geïnterpelleerd over de bezetting der partijgebouwen te 'okio zij beschuldigden den minister er ill' cenfascistische beweging te leiden. Hij Mwoordde. aanvankelijk van meening te J® Mweest dat de bezetting een interne 'ooomzenheid der partijen was. doch op 0 der Dartijl^'ders heeft hij bevel »ot cler gebouwen gegeven. Hij for,, e er naar te zullen streven dat °euike gebeurtenissen zich niet herhalen ZWITSERLAND Referendum-uitslagen. 2™ de erkenning van het Italiaanseh bracvïfta? 'aa' van Zwitserland zijn uitge- 55nno 63t) ()0() stemmen, tegen werden 5«0 stemmen uitgebracht, industi Sra'e c°ntrole op de particuliere stenui»!1 werd aangenomen met 392.000 Het o 149.000 stemmen. "'elk yjï^^nistische voorstel, volgens het- leóerai tecIerale wetten en algemeene 'endum eslulten voorwerp van een refe- 165ion ,zouden moeten vormen, werd met tegen 77.400 stemmen verworpen. met een mes gestoken. In de Herderinnestraat te Den Haag is hedennacht om half twee de 26-jarlge G. S„ wonende op den Zuid West Buitensingel met een mes in de borst gestoken. De genees kundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. 'sMans toe stand ls ernstig, maar niet levensgevaarlijk. Hij kon nog niet gehoord worden. Als dader gaf hij echter op den 61-jarigen C. H. M„ die door de politie gezocht wordt. Tusschen beide mannen zou een veete be staan De politie verhoorde eenige omstan ders, die echter van het steken niets gezien zouden hebben. aanrijding met ernstigen afloop te den haag. Vannacht omstreeks één uur zijn op den Scheveningscheweg te Den Haag twee auto's tegen elkaar .gebotst met he t gevolg, dat drie personen ernstige verwondingen oplie pen en in het ziekenhuis aan den Zuidwal zijn opgenomen. Hun toestand was heden ochtend ernstig, maar niet levensgevaarlijk. De toedracht van dit ongeval was onge veer als volgt de 21-jarige J. S. V., wo nende op den Schenkweg, nam met zooda nige snelheid de bocht Frankenslag-Sche- veningscheweg, dat hij op het linker ge deelte van den Scheveningscheweg uitkwam Daardoor reed hij de auto van den 30-ja- rigen C. B. aan, die op de Soestdij'kschekade woont en van Den Haag naar Scheveningen reed. V.'s borstkas werd Ingedrukt, B. kreeg een hoofdwond en verloor het be wustzijn Van den 49-jarigen J. J van B., uit de Neptunusstraat, die in B.'s auto zat, werd de rechtervoet afgekneld. De geneeskundige dienst vervoerde de drie gewonden naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. UIT NED. OOST-INDIË ernstig auto-ongeluk bij bandoeng. Twee dooden. BANDOENG. 21 Febr. (Aneta/AN.P.). Gisteren heeft een zeer ernstig auto-onge luk plaats genad op den dr. De Groot-weg. Hier reed met groote vaart de auto van den heer de Ruyter de Wildt; employé van de onderneming Simboengoer In den bocht sloeg de wagen om. Van de drie inzittenden werden mevrouw Krijgsman en de heer de Ruyter de Wildt op slag gedood. De heer Krijgsman, correspondent van „de Koerier" te Bandoeng werd niet ernstig verwond. Hij werd naar het Borromeus-ziekenhuis overgebracht. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN BIJ SOERABAJA. Beide inzittenden zwaar gewond. SOERABAJA. 21 Febr. fAneta/A.N.P.) Gistermiddag Is nabij de vrcegere suiker fabriek Waroe een auto. bij het uitwijken voor een dogear tegen een boom gereden en zeer zwaar beschadigd. De inzittenden, mej. Valkenburg en de heer Soumokil, substituut-griffier bij den raad ran justitie, werden ernstig gewond. De milicien-ma troos Bodenhoff werd lichtgewond. De ern stig gewonden werden naar de centrale burgerlijke ziekeninrichting vervoerd. Zij konden nog niet worden verhoord. Grandi bij Chamberlain. lord halifax minister ad interim Op uitnoodiging- van Chamberlain heeft de Italiaansche ambassadeur. Grandi, omstreeks 11 uur vanmorgen een bezoek aan Downingstreet ge bracht. Bij het onderhoud waren ook lord Halifax, die ad interim is belast met het departement van buitenland- sche zaken, en de permanente onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Alexander Cadogan, aanwezig. Eden heeft talrijke telegrammen uit alle deelen der wereld ontvangen. Hij werkte vanmorgen aan een rede. die hij in het Lagerhuis moet houden en ontving bezoek van Vansittart. chineesch protest te berlijn. De Chineesclie regeering zal haar am bassadeur te Berlijn heden opdracht geven te protesteeren tegen de erkenning van Mandsjoekwo door Duitschland. In offi- cieele kringen neemt men een gereserveer de houding aan ten aanzien van de rede van Hitler. Wel geeft men toe, dat de rede diep teleurstellend is geweest. oostenrijk erkent franco. Officieel wordt medegedeeld, dat de Oostenrijksche consulaten in Madrid. Bar celona en Valencia zlin gesloten en dat in plaats daarvan verscheidene consulaten zullen worden gevestigd in het rechtse he Spanje. De Oostenrijksche gezant te Parijs, die reeds sinds verscheidene jaren de diplomatieke aangelegenheden ten aanzien van Spanje waarnam zal bii de regeering Franco geaccrediteerd worden. mogelijkheid, dat Eden door Halifax zal worden opgevolgd, wordt met voldoening, vermeld; de bladen herinneren er aan, dat Halifax Donderdag nog verklaard heeft: „Engeland heeft niet de gewoonte een in ternationaal geschil te laten voortbestaan, wanneer de omstandigheden, die tot dat geschil leidden, niet meer bestaan". Overigens is men van meening, dat uit de besprekingen tusschen Chamberlain en Grandi blijkt, dat niets meer Britsch- Itallaansche onderhandelingen verhindert, wanneer de denkbeelden, ontsproten aan de Engelsche politiek jegens Italië sedert de Abessijnsche kwestie, verdwenen zullen zijn. betoogingen in weenen. Gisteravond hebben zich in de Weensche straten wanordelijkheden voorgedaan. Te gen negen uur dertig trok een stoet van ongeveer duizend studenten langs den ring naar de universiteit, schreeuwende: „hen Hitler, Sieg Hell" en betoogende ten gunste van den Aflschluss. De stoet begaf zich naar het gebouw van het Vaderlandsche Front. Op enkele passen afstand van dit gebouw, op het Freyungplein stieten de be- toogers op een politieafzetting. Spoedig ar riveerde uit de naburige straat een hon derdtal politiemanschappen in uniform van het Sturmcorps, de kortgeleden door Schuschnigg In het leven geroepen burger wacht. De mllitiemanschappen. gesteund door de politie, voerden een krachtige charge uit met den gummistok en ver spreidden de betoogers. Het publiek juichte hen toe, terwijl ook afkeurende kreten ge hoord werden. Verder hebben eenige honderden natio naal socialisten bij het Westerstation be toogd. Overigens ziet de stad er rustig uit, het verkeer is normaal en de bevolking houdt zich ter zijde. In Innsbruck is een belangrijke betooging gehouden door eenige duizenden nationaai- socialisten. die uit verschillende plaatsen.in Tirol gekomen waren. De politie bleef hier lijdelijk. de italiaansche pers over eden's heengaan. De bladen maken met veel ophef melding van het aftreden van Eden en wijden even veel ruimte aan dat feit als aan de rede van Hitier. De ..Popoio dl Roma" schrijft, dat Cham berlain den strijd gewonnen heeft en ver klaart, dat er reeds gedurende een half jaar een onevenwichtigheid bestond tus schen de „statische" politiek van Eden en een „realistische" van Chamberlain. De Londensche correspondenten dei' bla den hoeden er zich echter voor, zich op het terrein der voorspellingen te begeven. De HAAGSCHE POLITIERECHTER. Inkomsten verzwegen. M. B. uit Alphen had niet juist opgege ven aan den dienst der steunverleening, wat zijn gezinsinkomsten waren geweest. Volgens mededeeling van den officier was daardoor in totaal f. 129 verzwegen. Een ambtenaar uit Alphen zei dat ver dachte al tweemaal was gewaarschuwd, 4och dit had dan niet geholpen. De officier vond dit geval ernstiger dan anders, en eischte drie maanden gevange nisstraf. De verdachte hield een wat verward be toog over straffen, welke hij aan zijn zoon uitdeelde, die de inkomsten niet juist had opgegeven. De politierechter vonniste tot f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis, en voorwaarde lijk vier maanden gevangenisstraf. Voor de tweede maal „voorwaardelijk" A; v. d. R. uit Leiden was al eerder ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Ten spijt hiervan beging hij opnieuw een strafbaar feit, door ten nadeele van een Werkloozenvereenlging een bedrag van f. 2.90 te verduisteren. Verdachte bekende. De Officier persls- Leerde bij zijn reeds eerder gestelden eisch van drie maanden. De Politierechter wil de verdachte in verband 'met het geringe bedrag nog een kans geven en legde de gevraagde straf voorwaardelijk op. Kwestie over een moto* Er was iets aan de hand geweest met een motor die D. F. uit Leiden had. Die motor was eigendom van v. D. uit Lelden, maar F. zou die verkocht hebben, zonder dat v. D. er toestemming voor gegeven had. Verdachte betwistte de vraag omtrent de eventueele opdracht tot verkoop. Boven dien is de motor nog steeds ter beschik king van den getuige v. D, Deze laatste zei dat verdachte al meer beloofd had den motor te geven, maar dat was niet gebeurd De Politierechter wilde alsnog die kans ge ven binnen een week, en daartoe hield hij de verdere behandeling van het geval veertien dagen aan. Ruzie in de buurt. „Ik ben hier geroepen, en ik hoor hier niet," zoo meende verdachte, mej. H. H. Z. uit Alphen. Ze hield vol niet de klap te heb ben gegeven, die mej. v. d. S. uit die ge meente. te incasseeren zou hebben gekregen tijdens een algemeene ruzie. Er was een buurtgenoot, die gezien had dat juffrouw Z. de klap gaf. maar niettemin hield verdachte haar onschuld vol. De officier vroeg f5 boete. De politierechter vond tegenspraak in de getuigen-verklaringen en sprak de juffrouw vrij. Nog een steunkwestie te Alphen. Terzake het verzwijgen van gezinsinkom sten, bij de opgaven van de steunverlee ning, stond A. van R. uit Alphen terecht. Verdachte bekende. Een ambtenaar der gemeente deelde mede, dat de verdiensten van een zoon van ver dachte niet waren opgegeven. De officier wees erop. dat verdachte aan vankelijk had ontkend: een totaal bedrag van f. 200 bleek verzwegen te zijn. Daarom eischte hij 2 maanden gevangenisstraf. De politierechter vonniste tot f.25 boete subs. 50 dagen hechtenis, en voorwaardelijk vier maanden gevangenisstraf. Ze wachtte op haar dochter! Mej. A. V. uit Alkemade. had in een groot confectie-magazijn reeds eerder de aandacht getrokken door haar zonderling gedrag. Dit scheen reden te hebben, want op zekeren dag had een verkoopster gecon stateerd, dat de juffrouw een japon van den hanger nam, en die in haar tasch stak. Terzake diefstal stond zij nu terecht. Verdachte hield evenwel vol dat zij de ja pon niet wilde stelen, doch zij wachtte op haar dochter die zou komen om een japon te koopen. Nadat de directrice van het magazijn en een agent van politie uit Leiden waren ge hoord, zeide de officier dat hier het goede werk der recherche uit Leiden in deze zaak blijkt. Toen bij het eerste verhoor de juffrouw zei op haar dochter te wachten, heeft zij zich dadelijk in verbinding gesteld met de poHtie te Alkemade. en die verhoorde de dochter, waarbij bleek, dat deze .Jets wist van een reis naar Leiden en zelfs niet wist dat haar moeder daar was!. De Officier vroeg twee maanden gevan genisstraf. Het vonnis werd f. 50 boete subs. 25 d. hechtenis en nog voorwaardelijk vier maan den gevangenisstraf met een proeftijd van drie Jaar. Zwagers onder elkaar. H. J B. uit Noordwijkerhout, mishan delde C. A. B. uit die gemeente. Tóen dit tweetal elkaar passeerde, waren onvriende lijke woorden gewisseld, die er toe geleid hadden, dat verdachte B. in dreigende houding op den anderen B. toeijwam, waarop een vechtpartij volgde. Verdachte ontkende het gevecht niet, maar wees op de bijkomstige ruzie-omstan digheden. De Officier wees erop, dat het hier een sjevige kwestie tusschen twee zwagers be- 'rof en de verdachte is al eerder veroor deeld. Daarom vroeg de Officier f. 40 boete subs 40 dagen hechtenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. Het verzoek van schoonmoeder. G. B uit Stompwijk onderteekende een formulier ter dienste der steunverleening met den naam van een ander. Hij deed dit op verzoek van zijn thans overleden schoonmoeder. Het bleek boven dien, dat de gegevens, in het formulier op genomen, onjuist waren, zooais een ambte naar uit Stompwijk mededeelde. Verdachte beriep zich erop, dat hij wegens zwakte van zijn schoonmoeder, op haar verzoek het formulier onderteekende. De Officier achtte de schuld van de schoonmoeder het grootste, en daarom vol stond hij met f, 10.boete of 10 dagen hechtenis te vragen. De Politierechter leg de een week hechtenis voorwaardelijk op. In gevecht. G. A. B. uit Noordwijkerhout maakte zich aan mishandeling schuldig; hij gebruikte daartoe een wapenstok. De verdachte had bij de politie betoogd, dat hij uit noodweer handelde, doch ait achtte de Officier niet juist. Wel vond de Officier dat het slachtoffer, B. uit Noordwijkerhout niet bepaald als zachtzinnig bekend staat, en daarom het gebruik van den wapenstok niet onbegrijpe lijk was. In verband hiermede vroeg de oi- flcier f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De Politierechter legde, in verband met financieele omstandigheden, f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis voorwaardelijk op, en liet den wapenstok verbeurd verkla ren. Hij had een motor noodig. H uit Katwijk aan Zee had een start motor in zijn auto laten monteeren. en die motor was afkomstig van v. d. V. uit Kat wijk aan den Rijn. Terzake diefstal moest H. terecht staan, doch hij liet verstek gaan. Na verhoor van den benadeelde en den monteur, die den motor in de auto had ge plaatst. zei de officier dat verdachte zon der meer den motor had weggehaald, „om dat hij het noodig had". De officier vroeg f. 50 boete subs. 50 da gen hechtenis, hetgeen ook het vonnis werd. Toen de kerk uit ging. Volgens verdachte, had hij A, J. de V. alleen een duw gegeven, doch de dagvaar ding vermeldde een mishandeling die hij zou hebben gepleegd. Het was op den Heerensingel te Leiden, juist op het moment toen de kerk uit ging, dar I. v. d. V. uit Leiden met zijn autopas seerde. Nu betoogde verdachte, dat de V. op zettelijk plagend voor zijn auto bleef loo- pen en daardoor maakte hij zich zóó kwaad, dat hij den jongeman een duw gaf. Daarentegen zei laatstgenoemde en ook een getuige, dat verdachte had gescholden en hem wel degelijk op het hoofd had ge timmerd. Verdachte had nog een getuige zei hij. en om die alsnog te hooren, hield de Politie rechter de beslissing aan. In dronkenschap. Volgens den los-werkman C. van R. uit Leiden was hij dronken, toen hij verzet pleegde toen een politieman hem naar het bureau wilde brengen. De Officier zag daar aanleiding in om drie maanden gevangenisstraf te vragen, gezien ook het strafblad van verdachte. De Politierechter legde f. 15.boete subs. 30 dagen hechtenis op, en voorwaar delijk vier maanden gevangenisstraf. „Ja, onze portier heeft vandaag zijn vrijen dag!" AMSTERDAM. 21 Februari. Vaste markt. Kalme handel. Meerendoel# hooger koersen. Beleggingsmarkt weinig veran derd. Amerika goed prijshoudend. Ten opzichte van de effectenbeurs werd we derom een afwachtende houding aangenomen en de handel bleef van geringe afmetingen. De ontwikkeling van de politieke situatie wordt met gespannen aandacht gevolgd, doch op de toe komst wenscht men klaarblijkelijk niet te anti- cipeeren. De stemming was heden desniettemin vast. In ae eerste plaats werden de Amerikaan- sche fondsen in navolging van Wallstreet alge meen hooger afgedaan, waarbij zich nogal wat affaire ontwikkelde in Anaconda's, Bethlehem Steels en U.S. Steels. Nadat bij de opening reeds op een hooger peil werd gehandeld, kon onder beurstfjd nog een kleine verbetering wor den waargenomen. Met den handel in de locale fondsen was het poover gesteld. Voor diverse fondsen echter bestond eenige vraag en waar daartegenover vrijwel geen aanbod bestond, volg den de koersen een opwaartsche richting. Van de industrieleen liepen de Philipsaandeelen op tot 300°/ot waarna echter een kleine redactie intrad. Aku's en Unilevers werden iets hooger afge daan. voor Rubberfondsen was de stemming veel verbeterd. Amsterdam Rubber alsmede de meeste incourante soorten konden enkele pro centen avanceeren. De Tabaksafdeeling lag ver laten; Deli Batavia's werden een paar punten hooger genoteerd. Senembah's golden iets lager, terwijl de aandeelen Dell Maatschappij zich omstreeks 300 pCt. bewogen. Op de Scheep- vaartafdeeling ging het meeste om in de aan deelen en de lappen Koninklijke Stoomboot- Maatschappij. die een kleinigheid aantrokken. Scheepvaart-unies waren vast gestemd. Van de Petroleumfondsen bewogen Koninklijken zich op eenigszins verhoogd peil. De Suikermarkt trok nauwelijks eenige belangstelling. H.V.A.'s wer den evenwel hooger genoteerd. De belangstel ling voor beleggingsfondsen was bekoeld. In de koersen van de Ned. Staatspapieren kwamen geen of geen noemenswaardige veranderingen. De provinciale en gemeentelijke obligatiën ble ven op peil. Fransche fondsen werden op kleine schaal verhandeld en waren zoo goed als ongewijzigd. Hetzelfde kon worden gezegd van de Duitsche waarden. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 7/8. Berlijn 72.30. Parijs 5.871/2. Brussel 30.40. Zwitserland 41.53. Kopenhagen 46.22 1/2. Stockholm 46.22 1/2. Oslo 45.07 1/2. New-York 1.79. Praag 6.28 j. Oost. Bankpapier 313/4. Lire Bankpapier 7.15. Prolongatie 1/2. Part. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Register marken 36 3/4. Crediet Sperr- marken 10 1/8. Effectensperrmarken 8 1/4. Reismarken 50 1/2. Bankpapier 33 1/2. AMSTERDAM, 21 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 460 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7480 cent per kg, slachtgewicht; 2e kwal. 66—72 cent: 3e kwal. 5264 cent; 97 melk- en kalfkceien f. 180—250 per stuk: 41 vette kalveren: 2e kwal. 70—78 cent per kg. levendgewicht; 3e kwal. 60—68 cent; 126 nuchtere kalveren f. 69 per stuk: 78 scha pen f. 2232 p. stuk: 487 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg., 71—72 cent per kg.'slachtgewicht; zware varkens 6970 cent; vette varkens 6068 cent; 9 paarden f. 100140 per stuk. LEISCHENDAM, 19 Februaria Vrije vei ling. Aangevoerd 7513. Kippeneieren van f. 3.454.15 per 100 stuks; kippen 4585 cent; konijnen f. 0.401.45: duiven 13—24 cent per stuk. Blesse Paard. 19 Februari. 2175 kip eieren, prijs f.3.30—3.9C; eendeieren f.2— 2.10; ganseieren f. 7 per 100 stuks. ROTTERDAM, 21 Februari. Aanvoer to taal 2240. Vette runderen 560, vette kalve ren 209. nuchtere kalveren 17. schapen en lammeren 869. varkens 585. Prijzen per KG.: vette koeien le lrwal. 76 cent, 2e lrwal. 66 cent. 3e kwal. 5256 cent; vette ossen 71 65. 5256 ct.: vette kalve ren f1.20. 1.05, 0.700.75; varkens (levend gewicht) 59. 58. 57 ct.; schapen 50. 45, 40 ct., lammeren 60. 55. 50 cent. Prijzen per stuk: schapen le lrwal. f.20, ?e kwal. 1. 26, lrwal. f. 22; lammeren f. 21, f. 18, f. 15. ROTTERDAM, 21 Febr. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij iStemming flauw. Rogge (per 100 K.G.) Bahia Blanca 74/75 Ko. aange komen f. 9.50. Russische 76/77 Ko. disp. f£.60. Zuid idem diso. f8.60, No. 2 Amerj- kaansche disD. f. 7.75. Gerst 'per 2000 K.G.) No. 2 Amerikaansche diso. f. 149. No. idem disp. f. 148, stoomend f. 147. No. 4 idem stoomend f. 143. La Plata 64/65 Ko. aangekomen f. 15:1. Idem 60 Ko. disp. f 157. Russische 66/67 Ko. disp. f. 156. Turksche 6G/67 Ko. stoomend f. 148. Haver (per 100 K.G.) La Plata CliDoed 55/56 Ko. aan gekomen f.6.60. Mals (per 2000 K.G. Gele La Plata disp. f. 155. La Plata Cin- quantino disp. f. 161. No. 2 Gele Amerik. aangekomen f. 128.50, stoomend f. 129.50. No. 2 Amerik. Mixed aangekomen f. 128, stoomend f. 129. No. 2 witte platte Afrik, disp. f. 136. No. 3 idem diSD f. 135. No 8 idem disp. f. 134. Gele Braziliaansche dwo. f.52, stoomend f. 144. Boekweit oer 100 K.G.Amerik./Can. disp. f8.90. Febr. afl. f. 9. Poolsche Herrschafts diso. f. 8.65. Binnenlandsche granen (per 100 K.G.i Ha ver f. 6—6.60. Gerst Chevalier 1.7.507.90. Rogge tot f 7.50. Peulvruchten 'Der 100 K.G.) Erwten, kleine groene f. 8.5011. Schokkers f. 1316. Bruine boonen f. 8 10.75, extra kwaliteit daarboven. WESTLAND, 19 Februari. Coöp. Centr. Westl. Sntibloemenveiling. Azalea 4.680 c.; Hortensia 5580 cent: Clivia 4565 c.; Cineraria 15 -36 c.,- alles per pot; Copland 19—24 c.; Bartigon 22 34 c.: Mr. v. d. Hoeff 2436 c.; Theeroos 26 c.; Will. Pitt 20—27 e.: Freesia 12—18 c.; Narcissen 1113 c., alles per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3