Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBUD - Tweede Blad Zaterdag 19 Februari 1938 LUCHTVAART WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. DE ZWARE BOMMENWERPERS TE BUENOS AIRES. De Boemys van het Amerikaansche leger, die eergisteren een vlucht van 5000 K.M. hebben gemaakt ran Miami naar Lima in Peru zijn gisteren in een ruk van Peru naar Buenos Aires gevlogen BH aankomst od El Palomar zijn de vliegers luide toegejuicht. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 7 uur vertrok van Schip hol de „Oehoe" met gezagvoerder Hulsebos naar Indlë. Meegenomen wordt 160.231 KG. vracht. 462616 KG. briefpost, 38,215 KG. pakket- post, Negen passagiers maken de reis mede. De „Valk" is hedenochtend van het vliegveld Tjililltan vertrokken met mede neming van 229 KG. post, 12 KG. pakket- post en 99 KG. goederen. Eén passagier maakt den tocht Batavia Amsterdam mede. Voor tusschentrajecten zijn tien passagiers ingeschreven. Verdraaid, waar zijn mijn haren geble ven?....,. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 775. Hedenmiddag 2 uur: 776. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 782,1 te Thorshavn. Laagste stand 740,3 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind. Aan vankelijk licht, later toenemend bewolkt. Waar schijnlijk nog droog weer. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zelfde tempera tuur. HAARLEMMERMEER. Ouderavond Chr. School. Te Abbenes werd onder «roote belang stelling de ouderavond gehouden in de Chr. srhool. De heer v. d. Meer liet zingen Ps. 25 6 waarna hij voorging in gebed. De penningmeester en de secretaris lazen hun jaarverslagen, waarna van Iedere klas een leerling een keurige voordracht hield, waarvoor leder kind met luid applaus be loond werd. Mej. Weggemans (onderwijze res der school) hield een keurig referaat, waarop het werk der kinderen bezichtigd werd. Een dubbel gemengd kwartet, onder leiding van M. Kroon zong verdienstelijk eenige liederen, waarna het hoofd der school, de heer G. Dorgelo oen inleiding gaf. waarna het dubbel gom. kwartet nog maals vergastte op twee keurige zangnum mers Na een dankwoord aan alle mede werkenden. sloot het hoofd der school met dankgebed. HILLEGOM. Gecombineerde vergadering. De C.J.V. Psalm 119 9 en de Chr. Meis- jesvereenlging ..Dorcas" hebben een gecom bineerde vergadering gehouden. De heer W. Peet Jr. was de voorzitter en wees er op. dat voor de eerste maal gecombineerd vergaderd wordt. Inleidingen zijn gehouden door mej. E. Haitsma en den heer G. Verkerk. Een gedachtenwissellng volgde op beide inleidingen. De leerzame avond is goed geslaagd en met dankgebed gesloten door ds. Eerhard. eere-voorzitter van beide vereeniginigen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie tusschen 7 en 8 u. n.m. een plank, een taschje met gereedschap, een werkjas, handschoenen. Aan den Rijksweg zijn drie parkeer plaatsen gemaakt, gemerkt met een bord en een P. Zij zijn bestemd voor auto's, die onder weg gerepareerd moeten worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der Chr. Jong. Vereen. De C.J.V. Jer. 13 16a hield haar 57ste drukbezochte jaarvergadering onder leiding van den eere-voorzitter ds. E. Warmolts. Deze sprak naar aanleiding van het ge lezen schriftgedeelte Efez, 6 10—13. waar. in hij o.a. zeide: „ziet thuis te raken in dit arsenaal Godis, opdat- ,ga.j daaruit de wa penen moogt piutten. die gil in den strijd, die u in het leven wacht, nooddg hebt". Na de Bijbellezing volgden de jaarver slagen. die ditmaal in een orlgineelen vorm gegoten waren. Uitbreiding van het ge bouw aan de Voorstraat blijft een der wenschen Een keurig uitgebreid programma, waarin ernst en luim elkaar afwisselden' werd vlot afgewerkt. Vooral het stuk ..Novemberstorm" werd mooi uitgevoerd en «af blijken van ernstige voorbereiding. Namens de Dameskrans werd een ènve- .met inhoud ails een steentje voor de uitbreiding van het gebouw overhandigd. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking heeft zich nog verder uit IJsland uitgebreid en vormde opnieuw een rug over Noord-Duitschland. De nieuwe depressie werd in Noord-Scandinavië diep en breidt zich Zuidwaarts uit. In Noord-Scandinavië waait een zware Westerstorm met regen en natte sneeuw. Nergens in Scandinavië is vorst van beteekenis. In Noord-Duitschland kwam lichte vorst terug, maar het gebied van matige vorst trok Oostwaarts terug en uit Frankrijk wordt slechts lichte vorst gemeld. De Alpentoppen zijn nog helder met zeven tot tien graden vorst. Duitschland heeft over het algemeen zonnig weer. waarbij overdag de temperatuur tot bo ven het vriespunt zal sty gen. In Frankrijk is de bewolking afgenomen en zal de middag- temperatuur vry hoog worden. Op de Britsche eilanden blijft het weer somber met eenigen regen in Schotland. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: N.O. wind, 1 gr. C., mooi. Londen: N.O. wind, 2 gr. C.. goed. Beriyn: N.O. wind. 1 gr. C.. mooi. Nice: Windstil. 4 gr. C., mooi, bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (36Vt Sr. F.). 12 uur 's middags: 6 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 6.18 uur: nam. te 18.33 uur. Voor Maandag. Voorm. te 6.56 uur; nam. te 19.15 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Zaterdag van 17.49 uur n.m. tot 6.38 uur v.m, MAANS- OP- EN ONDERGANG. Zondag van 17.51 uur n.m. tot 6.36 uur v.m. KATWIJK AAN ZEE. JAARVERGADERING DER CHR. WIJK VERPLEGING KATWIJK. Een opgewekt en dankbaar jaarverslag. Deze jaarvergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter ds. R. p. A. Rutgers las een gedeelte uit 2 Kor. 8 en ging voor in gebed. Hij sprak een hartelijk welkomstwoord o.a. tot de zusters Meijering en Pieters, de le den van het dames-comité en de leden van het comité van bijstand. Nadat spr. het werk der vereeniging uit eengezet en tot steun daaraan opgewekt had, las de secr. ds. H Meijering de notu len en zeide, dat bericht van verhindering was binnengekomen van ds. Ingwersen en van de doktoren Hueting. Ds. Meijering bracht het Jaarverslag uit. Het vorige jaar betrof dit nog de „Kat- wijksche Ziekenverpleging", nu veranderd in „Chr. Wijkverpleging Katwijk". Vele zegeningen heeft onze vereeniging in het afgeloopen jaar mogen ondervinden, van daar dat dit in opgewekte en dankbare stemming kan worden uitgebracht. Het verslag dankt den gemeente-secre taris den heer Boekhoven en notaris Mat- thljs voor de diensten bewezen bij de ver krijging van de Kon. goedkeuring op de gewijzigde statuten. Een verzoek aan de af- deeiing van het Groene Kruis om verhoo ging van de toelage van f. 400 op f. 600 werd afgewezen De zusters werkten weer hard Zij brach ten in 1937 niet minder dan 9822 bezoeken ter verpleging van 144 patiënten, een cijfer dat nimmer te voren werd bereikt. Boven dien werden door haar 5 patiënten met 111 verpleegdagen in het ziekenhuis verzorgd, terwijl ten dienste van het Groene Kruis door de zusters niet alleen het magazijn van verplegingsartikelen werd verzorgd en geadministreerd en zij beurtelings eiken Donderdagmiddag op het Consultatie bureau van zuigelingen assisteerden, maar tevens nog 312 bezoeken aan de moeders ten dienste van dit bureau aflegden. Een woord van bijzonderen dank aan de zusters is hier dus zeker op zijn plaats. Zuster Pieters slaagde voor het examen voor enquetrice voor T.B.C.-bestrijding, zoodat onze beide zusters thans ook hier voor gediplomeerd zijn. Dank werd gebracht aan me]. Haasnoot vcoï de wijze, waarop zii ljaar taak als juf frouw van de huishouding vervult. Even als vorige winters wordt ook thans in het ziekenhuis door dr. Cleveringa vanwege het Roode Kruis cursus gegeven voor E.H.B.O. De voorzitter dankte ds. Meijering voor zijn verslag, dat hij nu reeds van de op richting af 30 maal heeft mogen uitbren- een. Aan het verslag van den penningmees ter den heer G. B. Werther ontleenen wij, dat inkomsten- en uitgaven-rekening slo ten met een bedrag van f. 4199.99'/!. De heer D. C. O. Boekhoven vond het een mo- reele plicht van het bestuur, dat het moest zorgen voor een bescheiden pensioen voor de zusters. Ook de heer P. v. d. Laan vond dit zeer urgent. Het bestuur zou zulks gaarne doen maar de financiën laten het niet toe. Bepaald werd, dat het bestuur bij een solide levensverzekeringmaatschappij een onderzoek zal instellen om deze kwestie te overwegen. Notaris Matthljs verklaarde de boeken volkomen in orde. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld op f 3720. De voorzitter dankte den heer Werther voor zijn verslag en beheer. Met nagenoeg alg. st. Werd het aftr. be stuurslid de heer D. Gesink herkozen. Tot leden der kascommlssie 1938 werden benoemd de heeren P. v. d. Laan en J. de Kreek en tot plaatsverv. de heeren J. Par- levliet en D. van Leeuwen. Uit het verslag van het Comité van Bij stand bleek, dat de inkomsten van de bus jes f. 517.59'/! bedroegen. Het „vrije bed" werd door 4 personen gedurende 139 dagen gebruikt, wat f. 177.50 eischte. De ontvang sten waren f. 60.43: zoodat het saldo op 1 Januari 1938 bedroeg f. 1497.87. De voorzitter bracht dank aan het Comité van Bijstand en aan de meisjes, die met busjes langs de hulzen gaan. Na een slotwoord van den voorzittel', sloot ds. Meijering met dankgebed. In de zaal voor prot. Belangen werd een propaganda-bijeenkomst en filmver- looning gegeven voor „Bartlmëus", ver. tot bevordering van Chr. opvoeding en onder wijs voor blinde kinderen en jongelieden. De heer C. Wiegel uit Haarlem vertelde van het werk dezer vereeniging, die een internaat te Zeist heeft. HIJ wekte op tot flnancleelen steun. Nog werd een interessante propaganda film vertoond. Des middags waren twee bijeenkomsten voor kinderen gehouden. LEIDSCHENDAM. Candidatenlijsten voor de Raadverklezing. BIJ de offlcieele candldaatstelllng voor de op 7 April te houden gemeenteraads verkiezing, noodig door de samenvoeging van Stompwljk en Veur, zijn de volgende lijsten ingeleverd: Kath. Dem. PartijC. van den Broek, K. van der Zwaan, J. W. Koot. Lib. Klesver. Gemeentebelang: J. Koerts aftr., J. van den Dool, B. Langendoen, mevr. D. J. van der Leur—Sdhulte, H. van den Berg, A. J. Koert. B. van der Kloet. S.D.A.P.: G. Kerkhof f aftr., mevr. E. Vis serVan der Linden aftr., A. Visser, H. A. Booman, G. Rosbergen, N. Oele. Anti-Rev. en Christ,-Hist.: J. ten Hoopen C.-H. aftr., K. Vink A.-R. aftr., G. Kranen burg C.-H., T. Borst A.-R. aftr., L. G. Hoo- gendoom C.-H., P. van ELswijk A.-R., S. P. Visser C.-H., H. de Ruyter A.-R, P. J. Bregman C.-H., H. G. van Kampen A.-R., A. van Mullem C.-lt, A. G. Slingerland A.-R., C. Doelman C.-H., H. C. van den Ak ker A.-R. R.K. Staatspartij: L. C. de Koning aftr., A J. Schrader aftr J. C. van den Bosch aftr., Th. Blokland aftr., J. de Langen aftr., H. Smits aftr., N. J. M. Willemsen aftr., J. C. M. van Wijk aftr., W. G. Blonk Wzn aftr., F. J. Zuidwijk aftr., A. Waayer aftr., Th. H. Raaphorst. A. Langeveld, C. Havik. C. J. Nleuwenbroek, J. B. Uytenhout aftr. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. C. Arkesteyn en M. C. Nieu- wenbroek; J. F. Beekman en C. M. Boer. LISSE. NOORD WIJKERHOUT. Lering over de Narciseenoultuur. In Hotel Gouwenberg had een belang rijke vergadering plaats. De afd. Land- en Tuinbouw (L.T.Bi organiseerde deze bij eenkomst hoofdzakelijk voor de narcissen- kweekers. Als spreker trad op de heer D. van Egmond uit Hlllegom met het onder werp „Narclssencultuur en haar ziekte bestrijding", dat zeer actueel was in ver band met de nieuwe wet op de ziekte bestrijding. Ook de vakgroep van R.K jonge kweekers was aanwezig. Het was een leer zame avond. f. 8000 als tulnbouwcrlsissteun. Het bestuur van de bekende tuinders- vereen „De Eendracht" was in staat ge steld dezer dagen aan haar leden uit te betalen ruim f. 8000 als tulnbouwcrisls- steun. Alle leden, die in het afgeloopen sei zoen tuinbouwproducten door „De Een dracht" lieten vellen, ontvingen thans een flinken toeslag op de gemaakte prijzen. Onder leiding van kapelaan De Kleer maker gaf de Maria-congregatle „St. The- resia" 2 feestavonden in café „De Zwaan". Belde avonden was de groote zaal geheel gevuld met ouders en genoodigden. De Marta-congregatle telt ruim 50 dames leden. RIJNSBURG. De collecte voor het werkloozen ont spanningslokaal heeft f. 30 opgebracht. SASSENHEIM. Bijeenkomst Ned. R. K, Volksbond. Onder leiding van den heer. Kortekaas kwam de afd. Sassenhelm der R.K. Volks bond in het K.S.A.-gebouw in boetplichtige vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede. dat de penningmeester, de heer Langelaan het feit herdacht, dat hij 25 jaar bestuurslid is der afd. Spr. schetste den penningmeester als een man van trouwe plichtsbetrachting. Hij dankte hem voor het vele werk voor den bond gedaan, wees op zijn accuraat werk en vooral op zijn eenvoud. Daarom meende het bestuur in zijn geest gehandeld te hebben door aan dit jubileum tevoren geen ruchtbaar heid te geven. Uit blijk van waardeering werd den jubilaris een fauteuil aangebo den. De geestelijk adviseur, kap. Redeker, sloot zich bij deze gelukwenschen aan, zoo ook de heer Stelnmetz die daarop sprak over „Volksbond als Beschavingsfac tor". VALKENBURG. Uitvoering „Valkenburgs Harmonie". „Valkenburgs Harmonie" gaf onder lei ding van haar directeur, den heer H. J. A. Bokhoven uit Den Haag, een goed ver zorgde uitvoering. De voorzitter, de heer M. Gravekamp, opende, waarna men over ging tot afwerking van het zorgvuldig samengesteld programma, dat zuiver en in prachtige tempi werd uitgevoerd, zoodat een warm applaus opklonk als welverdiende hulde aan directeur en leden. Na de pauze werd met een toepasselijk woord het eere-insigne der .Harmonie" uitgereikt aan het eerelid, den heer J. v. d. Zwart, die hiervoor hartelijk dankte. .Ter afwisseling gaven de leden enkele voordrachten ten beste, die zeer gewaar deerd werden De „Harmonie" kan weer op een zeer geslaagde uitvoering terugzien! VOORHOUT. HET HEENGAAN VAN BURGEMEESTER G. BULTEN. De Oranjefeesten en de behoeftigen. Naar wij vernemen is vanwege het Oranje-Comite aan totaal ruim 500 perso nen worst, spek en vet uitgereikt. Daaren boven kon aan de armbesturen der ver schillende kerkelijke gezindten nog in to taal 369 pond worst, spek of vet en 100 pond rijst worden verstrekt ter uitreiking aan behoeftigen, die aan de feesten niet konden deelnemen. Niet minder dan 1421 pond worst, spek en vet is zoodoende aan de behoeftigen ten goede gekomen. De winnaars van de wedstrijden ontvin gen waardebons, die men bij de Lissesche winkeliers kon besteden. In totaal zijn 76 waardebons tot een bedrag van f. 13z.— uitgereikt. Aan de daarvoor in aanmerking komende ouders, in wier gezin de eerste helft van Febr. een blijde gebeurtenis plaats had, konden eveneens waardebons tot een be drag van f. 10 per gezin worden uitgegeven. Ook de kinderen zijn welbedacht. Ruim 2600 kinderen werden op zeer royale wijze getrakteerd, terwijl het optreden van den Hof-artist Henri Nolles de leuze „schept kindervreugd" wel zeer goed tot haar recht deed komen. NOORDWIJK BINNEN. Jaarfeest der Chr. Meisjesvereenigingen. In hotel Royal" had het jaarfeest plaats van de Chr. Meisjesver. „Bid en Werk" en „Zonnebloem", De leister der belde vereeni- gingen mevr. Slddré opende met het liturgisch gedeelte, waarna ds. Siddré een gebed uitsprak, gevolgd door een kort openingswoord. De Meisjesvereeniging zong correct het .Bondslied", begeleid op orgel door mej. A. Meijrink. Ter afwisseling volg de „Pelgrim bij de Mijlpaal" een boeiend spel met gepasten ernst voorgedragen. De Meisjesver. ,3id en Werk" zong eenige lie deren, waarna de secr.se en penningm.se mej. C. Kloos de verzorgde jaarverslagen van 1936 en 1937 voorlas. Hieruit bleek oa. dat de Meisjesver. „Zonnebloem" de laatste jaren een onderdeel van „Bid en Werk" is gqjvorden en ook onder vertrouwde leiding staat van mevr. Siddré. Om de kas te sterken had een verloting plaats. Nadat een aardig programma was uitgevoerd dankte ds. Siddré v. de geschen ken, waarna de afgevaardigden der Zuster- vereenigingen „Jonge Kracht" te Sassen- heim, .Dient elkaar tot liefde" te War mond en „Maria Martha" te Oegstgeest de vereeniging complimenteerden. Namens de beide vereenigingen alhier werd door het kleinste meisje mevr. Siddré een bloemenmand aangeboden. Na de pauze volgden nog verschillende nummers. Nadat de prijzen waren uitgereikt sloot ds. Siddré dit prettig gestemde jaarfeest. Wat hij voor de gemeente beteekende. Als aanvulling op ons bericht van giste ren, melden wij nog het volgende over den loopbaan van burgemeester Bulten in onze gemeente. De gemeente Voorhout ziet thans een burgemeester heengaan, die nu ongeveer 17 Jaren geleden haar eerste en eigen burge meester werd, d.w. z., hij was niet tegelij kertijd burgemeester van een andere ge meente. Want ruim 115 Jaren werd de ge meente Voorhout bestuurd door burge meesters van de gemeente Oegstgeest. Dat burgemeester Bulten alléén burgemeester van Voorhout werd, werd met vreugde vernomen, daar door de combinatie met andere gemeenten, de maatschappelijke vooruitgang der gemeente, wel wat ge stagneerd werd. waaraan door deze benoe ming een einde kon komen. Burgemeester Bulten heeft getoond een ware burgervader te zijn. Een burgemeester die vooruitstrevend was en veel werk heeft gedaan in het belang der gemeente. On danks de waarlijk slechte tijden, welke de gemeente in zijn laatste periode mede- maakte, bleef hij steeds een groot opti misme behouden voor den opbouw en den bloei der gemeente. Immers, onder zijn bestuur kwamen verschillende groote wer ken tot stand o. m. de moderniseering der wegen, Hoofdstraat, Jacoba van Beleren- weg, 's Gravendamsche weg en Teyllnger- laan, welke alle van een betumen wegdek werden voorzien, hetgeen het aspect der gemeente ten zeerste verhoogde en waar door ook het verkeer, dat door den grooten bloei van het bloembollenbedrijf, groote eischen ging stellen werd bevorderd. Door den snellen aanwas der be volking in de jaren der gunstige conjunctuur van het bloembollenbedrijf, werd het groote vraagstuk der volkshuis vesting ter hand genomen, waaruit ook onder zijn beheer is voortgevloeid, de tot standkoming van den bouw van een com plex van 70 middenstands- en arbeiders woningen, het thans gemeentelijk woning bedrijf. Een en ander bracht weer mee. een groote uitbreiding van het electrische net, waarbij ook de gemeente voorzien werd van een gasleiding. Intusschen bleek ook de volksgezondheid waarvan burgemeester Bulten een groot voorstander was, de aandacht te vragen, met als resultaat, de drinkwatervoorziening Om financleele en technische redenen kon door de omliggende gemeenten en evenmin door de Leidsche Duinwatermaatschappij in de drinkwatervoorziening der gemeente worden voorzien. Daarom was het gemeen te-bestuur op eigen hulp aangewezen en onder de optimistische leiding van burge- meesten Bulten heeft het vastberaden den belangrijken stap gedaan, een eigen water leidingbedrijf te stichten. In 1927 weiden deze plannen geopperd en het behoeft ver- HEDEN. Stadszaal: Uitvoering van „Concordia" 8 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 u. vjn en half zeven nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 u. vm en half vier en half acht n.m. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelisatlepredlkin* 8 uur nam. 1 Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 u. nm. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en half zeven nam. Nutsgebouw: Splritisch Genootschap. Spr de heer Muls, 7 1/2 uur nam. Oegstgeest (Willem de Zwygerkerk)- Gem. Gods 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDlnd&Mpn 's Vrijdags van 10—12 1/2 en 2—6 uur. Toeiane kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Bin- gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, Anrll Mel en October van 10—4 uur en ln Juni Juli Augustus en September van 10—6 uur: od dt Zondagen, de Tweede Faasch- en Pink- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beidt Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge. sloten op den dag waarop Leiden's OnUet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f 025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 25 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—I Nov. I0_i' uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr—I April 10—4 uur. 'a Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f.0.26; overige dagen' f. 0.10. 5 Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werffpart Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 120- 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelilkj van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet /Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Rilksmuseum van geologie en mlnerslorlt (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstrut). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nor —16 Febr.) van 10-4 uur (16 Febr.—1 April en' 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. 0e- sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandu f 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstvereeniglng, Ten- toonstelling van carlcaturen door Com. Veth. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13Medisch Opvoedkundi Bureau. ÜV,11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genoa kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. pin 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inentiq tegen diphterle. 3'/. uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genes- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam: „Gravin Alexandra". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmlddn 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelllaf en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nsm, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Het leven van Emlle Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8,15 uur asm.: „Een dag op de renbaan Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nim. „De KrlbbebiJter". Zonuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avnod-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t/m. Vrtjdil 26 Febr, a.s, waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel. 502, en G. F. Reyst, Steenstr. 35. tel. 136, en mej. J. Doedens, Wlihelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 271 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacbt geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De geneeskundige Zondagsdienst te Leid» wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandai- morgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, de Bruyne. Hovens Grève en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. der geen betoog, dat deze stichting e® geweldige vertietering is geworden op het gebied der volksgezondheid. Hoewel het be drijf enkele jaren heeft moeten strijden met een zeker verlies, des temeer zal het voor den scheidenden burgemeester een groote voldoening zijn, te weten, dat begrooting van het waterbedrijf Jaar van zijn heengaan, de eerste begroe ting is zonder een verllesboeldng. In tegenstelling met de omliggende ge meenten. is men hier ook nooit gekome» tot den bouw van een nieuw raadhuis, ma® heeft men met een herbouwing van oude, volstaan. De heer Bulten was een waar uur» meester, ook voor zijn gemeentenat Steeds stond hij gereed voor zijn zetenen en men kon hem altijd te spr" krijgen. Men vond een gewillig o°r ^3 zijn belangen, die hij dan ook, wMf zulks vermocht, zooveel mogelijk oen»- tigde. Met den raad en de leden van college van B. en W. heeft hij, mi streden in het belang der gemedfrt®- schoon de meeningen weieens met d® j, strookten, is onder zijn leiding toch t>este verstandhouding sameigewerk'. Een groot tijdperk wordt, nu voor Jis beëindigd waarin veel is gebeuld en >- veranderd. „^i- Het moge hem gegeven zijn, van e®1i verdiende rust te genieten, na een w van veel arbeidszame levensjaren.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6