Uit de Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD Zesde Blad Zaterdag 19 Februari 1911 Officieele Crisispublicaties LOSSE NUMMERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD OOM BROM GAAT VIT RUBEN DE HERVATTING DER RATTEN BESTRIJDING. Aansluiting: tot het „anti-ratten" front wenschelijk. Het mag als bekend worden veronder steld. dat in 1937 een drietal gemeenten Óegstgeest, Warmond en Alkemade, omvat tende het Zuidhollandsche merengebied, gezamenlijk de rattenbestrijding ter hand heeft genomen, met een zeer gunstig resul taat. Deze dagen wordt wederom een bestrij- dingspoging gedaan. Het aantal medewer kende gemeenten is thans met Leimuiden uitgebreid, terwijl toetreding tot den kring is toegezegd door de gemeenten Voorscho ten, Leidschendam, Rijnsburg en in begin sel Katwijk. Van Sassenheim en Wou- brugge wordt verwacht dat zij zich even eens spoedig zullen aansluiten. De bestrijding, welke geschiedt door het uitleggen van een praeparaat, dat alleen voor knaagdieren schadelijk is staat onder hoofdleiding van den heer L. P. Wiertsema, te.chnisch hoofdambtenaar van den Pro vincialen Waterstaat te Alphen a. d. Rijn. Plaatselijk geschiedt de bestrijding onder leiding van de gemeentelijke technische diensten. Het uitleggen vindt plaats door gemeentewerklieden, bijgestaan door par ticulieren. De kosten worden gedragen door de be trokken gemeenten; particulieren kunnen daarin bijdragen. Op het groote nut van een dergelijke Intercommunale bestrijding, die voor 1937 practisch heeft geleid tot geheele ontrat- ting van de Kager- en Brasemermeren, wij wijzen slechts op het gevaar van de ziekte van Weill, behoeft niet nader te worden gewezen. Het is daarom van het grootste belang, dat ook de nog niet aan gesloten gemeenten in de omgeving tot het anti-ratten front toetreden, terwijl be langhebbende corporaties en personen door het verleenen van steun tot het welslagen kunnen medewerken. AALSMEËR. Burgerlijke Stand. Geboren: Dina Adriana, d. van A. v. Hoek en X. piet Veronica, d. van C. L. Scholte en E. Ubink. Ondertrouwd: A. Cazemier. 27 j. en G Griek- spoor 25 j. C. Buis. 27 j. en A. Maarsen. 22 j. Getrouwd: C. Vos. 28 j. en D. Berlijn, 23 j. R J. Eekhoff. 30 j. en I. Harms 29 J. Overleden: J. P. Buskermolen. 2 j.. z. van G. Buskermolen en J. H. Bergkamp T. Eveleens 66 i..echtgenoote van J. Tas C. Spaargaren. 60 j.. ongehuwd. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. dezer Maatschappij hield haar Jaarvergadering in ,,De Oude Veiling" onder voorzitterschap van den heer G. Oud. De secr., de heer C. J. Augustijn, las de notu len welke overeenkomstig werden vastge steld. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling in 1937 weer zeer actief was ge weest- Gememoreerd werd het overlijden van het bestuurslid, den heer C. Keessen A Wzn.. in wien de afdeeling veel had ver loren. Het ledental was Iets vooruitgegaan, terwijl de toestand der financiën reden tot tevredenheid geeft. De voorzitter deelde mede, dat de tentoonstellingscommissie de finitief besloten heeft, dat Aalsmeer met een collectieve inzending bloemen zal uit komen op de Gentsche Floraliën. Spr. riep daarvoor de medewerking der kweekers in. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren: D. Keessen Cz„ J. Baardse Jzn. en C. J. Augustijn. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer D. Jongkind bleek, dat de ontvangsten over 1937 hadden bedragen f1728.11 t waar bij f 629.51 batig saldo 19361, de uitgaven f. 1239.87, batig slot op 1 Januari 1938 f. 488,24. De heer A. Noordam dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Met een hartelijke toespraak reikte de voorzitter het diploma en de medaille der Maatschappij uit aan den heer J. Stevens, in verband met diens 40-jarigen dienst als bloemistknecht bij de fa. Gebrs. Jongkind. Zijdstraat alhier. Hierna vertoonde de heer J. Verbeek Czn. films op het gebied der plaatselijke anjercultuur, een kleurenfilm van diverse bloemen, de Aalsmeersche an- ierkeuring en het bloemencorso 1937, ter gelegenheid van het zilveren jubileum der watersportvereenigmg „De Nieuwe Meer". De heer B. Mantel dankte namens de familie voor de huldiging van den heer J. Stevens, waarna sluiting volgde. Aalsmeersche Inzending op de Gentsche Floraliën. De voorzitter van de afdeeling Aalsmeer van de Kon. Nód. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft medegedeeld. dat de Nederlandsche kweekers een collectieve ui zending zullen verzorgen op de Floraliën te Gent. welke op 14 April worden geopend. Ook Aalsmeer zal met een collectieve in zending vertegenwoordigd zijn. Bovendien zullen de Aalsmeersche kweekers afzon derlijk inzenden, Een en ander gaat met hooge kosten gepaard. De Aalsmeersche inzending zal om. be staan uit seringen, prunus. Japansche sier- kers en sneeuwballen. .Aalsmeers Koorvereeniging" en „Aals meers Kleinkoor" hebben o.l.v. den heer W. Keessen, een concert gegeven in ,De Oude Veiling". Door beide koren is een mooi programma vertolkt en van de ten géhoare gebrachte liederen is veel genoten. Er whs flinke belangstelling. „Aalsmeers Harmonie" met haar jeugddorps en dat van „Ons Genoegen" uit Wormerveer (gecombineerd), hebben onder .veel belangstelling een concert gegeven in „Bloemenlust". Ol.v. directeur Meijns werd een mooi programma afgewerkt. De voor zitter van A.H., de heer D. Jongkind Mz., heeft hartelijke woorden gesproken en mee gedeeld, dat in April een bazar wordt ge organiseerd, mede in verband met het 25- jarig bestaan in Juni a.s. gaard. Lisserdyk 25 Gerarda E. M. Vaneman. HuigsloterdUk 167 Lambertus A van Joolen, Marialaan 29 Bernardus F. Soederhuijzen, Eikenlaan 49 Paul M. F. Humplg, Roerdomp straat 43 Leendert Hofmann. IJweg 81 Jan de Waard. Esschenlaan 17. Vertrokken: Andreas J. Moleman. Wierlngen. Den Oever, Gesterweg Wed. Jan de Jong, Llsse. Kanaalstr. 117 Hendrik Rlp. Nieuwer- Amstel, Hovystr. 5 Acilko de Boer. Alblasser- dam. Ruigenhildijk 173 Willem Swart. Am sterdam, Cliffordstr. 4 hs. Johannes Schelck, Amsterdam. Torresstraat 15 lhg. Johannes J. van Roode. Amsterdam, van Woustraat 68. lhg. Hendrikus M. Geels. Amsterdam, van Ktnsbergenstr. 34. lhg. Annechien Welp. Haar lem. Zuidpolderstr. 33 zw. Aart van de Kraats Oostzaan, Zuideinde A. 245 Bernardus A. M. Schilder. Haarlem. Bastiaanstr. 47 Gerrit Klapper, Amsterdam. Jb. van' Lennepkade 74 Martlnus J. Brouwer. Hlllegom. Burg. Pont- str. 81 Hermanus J. A. de Boer. Amsterdam. Hoofdweg 195 3hg. Ebele Mulder, Abcoude- Baambrugge. Rijksstraatweg B. 52 Willem C. Aarse, Amsterdam. Llndengracht 92 2hg. Jo hannes Biesheuvel. Aalsmeer. Kastanjelaan 4 Johan H. Heierman. Niewer-Amstel. Da Cos- talaan 10 Hendrik van der Weerdt. Amster dam. Jb. van Lennepstr. 323. 2hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Anna. d. v. J. T. P. H. Bisschop en E. C. van Zanten Anna. d. v. D. A M. van der Fluit en A. H. Ton Con stance. d. v. G. van Beem en H. W. Spiering Johannes Adrianus, z. v. C. G. van Egmond en M. G Heemskerk Sietse. z. v. J. K. Kerzaan en C. van Hekezen Theodora Elisabeth, d. v. D Stoker en M Mafalt Annigje, d. v. P. Evel eens en W. M. de Vos Antje Dina, d. v. B. G. de Vries en J. P. van der Wel Tom, z. v. J. Lanser en A Kuperus Cornelia Antonia Ma ria. d. v. N. P. J. Olsthoorn en A A. Stokman Johannes, z. v. H. Verbaas en A van Nieuwkoop Margaretha Maria. d. v. E. van der Meer en M. M Hoogvorst Steina Johanna Cornelia, d. v. J. Staring en P. de Jong. Ondertrouwd: Joost Kok 24 j. en Hermina H. M. Vogelsang 21 j. Gehuuwd: Wilhelmus Janssen 23 j. en Geer- tuuida Veen 24 j. Daniël J. M. van der Heij den 27 j. en Hendrika J. C. Post 22 j. Overleden: Jan Visser. 23 j. ongeh. Slentje Johanna. 3 j., d. van J. v. d. Stelt en G. v. d. Steen Johanna Geertruida Hoogvorst. 65 j. geh. met P. de Jager Wijpkje Rienstra. 69 J. wede. van G. Baljet Immetje Heijn, 70 j. geh. met. G. Boogaard Petrus Leonardus Marie van der Helm, 47 j. ongeh. Dirkje van Oostrom. 37 j. geh. met C. Tates Jan de Vries 41 j. ongeh. Coöp. Verbruiksvereeniging „Samenwerking". In de Beurs te Hoofddorp hield de Coop. Verbruiksver. „Samenwerking" een goed geslaagden feestelijken propaganda-avond, met medewerking het „Ned.-Radio-Caba- ret-Ensemble". Na opening door den voorzitter, den heer C W. Daams, hield de heer v. d. Sluijseen rede. O.a. werd opgevoerd „Beelden uit de Studio" een humoristische Radio-Parodie. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wede H. R. J. Ambergen—Wessel. Ambachtstraat 7 J. de Wolff, Brouwerlaan 14 S. Faas. Leidschestraat 178 M. J. Brouwer met gezin. Burg. Pontstraat 81 S. J. Eveleens. Leidschestraat 195 A. M. B. Zuure, Hoofd straat 206 B. Vetrokken: W. van der Meulen naar Helllo. Nijenburgerlaan B 69 C. W. Huisman, naar Den Haag. Laurierstraat 10 W. J. Vijfhuizen naar Lisse, Wilhelminastraat 6 C. V. Bakker met gezin naar Noordwijkerhout, Zilkerduinweg 73 T. A. Hoeijenbos naar Heemstede, Haem- stedeplein 19 E. Brink met gezin naar Haar lem, Lange Poellaan 18 P. Versluis naar Haemstedeplein 19 C. M. G. Janssen naar Bergen iN.H.). Loudelsweg 20 A. Pauw n. 's Gravenhage. Charlotte de Bourbonplein 2 A. Schoneveld naar Noordwijkerhout, Zilkerduin weg 78 k J. B. Leiten naar Breda, Kazerne van het lie reg. Huzaren. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Jacob, z. v. J. Bijlo en J. Keijzer Engelbértus Johannes, z. v. E. J. Ruig- rok en J. Verhoeven Hendrika Johanna, d. van E. J. Ruigrok en J. Verhoeven Leonardus Gerardus, z. v. B. P. Mense en P. Onderwater Jacobus Andries, z. v. M. de Groot en J. C. van der Slot Gerardus Hendrikus Anthonius, z. van W. N. A. van der Steen en D. C. van der Vossen. Ondertrouwd: W. C. Wijngaarden en N. J. van der Starre G. de Rooij en A. Dol. Overleden: A. Veldhuijzen van Zanten, wede van J. Kraaij, 67 j. J. van Schooten wede van B. Senne. 94 j. Het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling heeft een bijeenkomst in het gebouw „Vereenigt U" gehouden, met den heer J. G Suurhoff uit Amsterdam als spreker. Zijn onderwerp was „De omwenteling op verschillend gebied in Amerika". Hij be sprak de nieuwe bedeeling van president Roosevelt, den maatschappelijiken zorg voor werkloozen en de vakbeweging wat betreft ontwikkeling en strijd-methoden. toege licht door lichtbeelden. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Cornells J. Hermanides. Hermina M. Dijklaan 26 Cornelia Oomen Zilvermeeuw straat 26 Maria B. Meijer. IJweg 1518 Maartje A. van der Vaart, Kruisweg 869 Theodoor W. Tuijnder. Kruisweg 1003 Geesje Schuite. G oote Poellaan 79 Elisabeth Dence- rink, Kruisweg 636 Leendert D, Uit den Boo DE KAAG. Onder groote belangstelling werd ln het pakhuis van den heer Overdorp een film-voorstelling gehouden. Kapelaan Brandts sprak een welkomstwoord, waarna enkele filmpjes werden vertoond. In de pauze werd een verloting gehouden, waar voor aardige prijzen disponibel gesteld wa ren. Na de pauze werd de hoofdfilm ver toond. n.l. ..Charlie Chaplin in City Lights", die zeer ln den smaak viel. 's Middags was er een kindervoorstelling. De Josef-gezellen kunnen op een welgeslaagden avond terug zien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Damclub „Steeds Hooger". De Damclub .Steeds Hooger" hield haar j aarlij kschen feestavond voor leden en do nateurs in het Parochiehuis onder leiding van den voorzitter den heer J. Fennes. Er werd een simultaan seance gegeven door de kampioenen 1ste en 2de tiental, resp. de heeren R. de Lange en W. Wou ters. Het resultaat was voor R. de Lange 911 en voor W. Wouters 79. Na een gratis verloting zonder nieten volgde een gezellig samenzijn. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zingen „Op bergen en in dalen" op het orgel begeleid door mevr. Verhagen en sprak een kort openingswoord. Mej. Pos wees er op, dat Italië een spe cifiek Roomsch land is. In de vele Katho lieke landen is de vrouw de minderwaar dige van den man. een groot verschil met ae positie van de vrouw in Protestantsche landen. Hoe dieper men naar het Zuiden trekt, des te achterlijker is de toestand voor de vrouw. Deze moet dan mannenwerk verrichten, vooral is dit het geval op het platteland. Er zijn in Italië vele ongehuwde vrouwen, voor wie veel gedaan wordt. In 1848 kregen de Waldenzers, de Protestan ten in Italië, vrijheid van bewegen. Eeuwenlang waren zij onderdrukt en haast uitgeroeid, maar uit grotten en holen kwamen zij weer te voorschijn. Nu zijn zij een schare van vijftigduizend, te midden va.n veertig millioen Katholieken. De Wal- denzer vrouwen hebben een sterk vereeni- gingsleven: hoewel zeer arm. doen zij on eindig veel goed. In Portugal, de tuin van Europa, heer- schen wantoestanden voor de vrouw. Het communisme moet zich daar wel baan- breken. De mannen zijn er werkloos, de vrouwen zwoegen. Eén ding behouden ze: het geloof. Men vindt er gouden altaren en hemelschreiende armoede. In Portugal zijn de vrouwen levende aanklachten tegen de Katholieke Kerk. Ook in Rusland werken de vrouwen als havenarteidster. in ijzergieterijen en des nachts als tramconducteurs in snerpende koude. Jonge vrouwen van 18 a 20 jaar hebben tunnels onder Moskou gegraven. Het leger slokt de mannen op, of zij zijn bannelingen. Spr. heeft er geen goed paar schoenen gezien. Een paar schoenen kost 200 roebel, terwijl niet meer dan 150 roebel per maand wordt verdiend De woningtoe standen zijn er verschrikkelijk. De vrouw leeft er in voortdurenden angst. Spr. is er objectief heengegaan, maar dit land kweekt haat in vrouwenharten. Het geloof wordt er doodgetrapt. Jonge vrouwen hebben geen geloof meer, maar gelooven in de toekomst van Rusland: het leven is alles en met den dood is het uit. In Amerika hebben de vrouwen een be voorrechte plaats. Zij zijn er zelfstandig en sluiten zich af in clubs. Maar de blinde en doove Helène Keiler vertrouwde spreek ster toe, dat de vrouwen in Nederland ge lukkiger zijn dan daar, want gezinsleven bestaat in Amerika bijna niet. Bij ons bestaat het gevaar, dat we het te goed hebben. Wij hebben ruime wonin gen en wetten tot bescherming der vrouw. En nóg zijn wij afgunstig. Jezus heeft echter afgunst den wortel van alle kwaad genoemd. Wij moesten automatisch zon laten schijnen op een anders pad. De voorzitster dankte de spreekster en eindigde met dankgebed. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Winterlezing v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond. De bekende schrijfster mej. Mary Pos trad in „Irene" op met het onderwerp: .Italië, de Wald?nzervrouwen en Rusland". De presidente, mej. A. N. de Voogd, liet LEIDSCHENDAM. Samenwerking tusschen C. H. en A. R. Voor de as. gem.raadsverkiezing is samen werking tot stand gekomen tusschen de A.R. en Chr. Hist. De Chr. Hist, hebben hun zin gekregen, zoodat als no. 1 op de officieele lijst zal worden geplaatst een Chr. Hist. In een goed bezochte vergadering van Kath. Jongeren Middenstandsvereen. sprak pastoor W. Nolet van Amsterda. over ..De juiste keuze". Spr behandelde in dit ver band, de liefde, het huwelijk, de voortplan ting, bezien van uit katholiek oogpunt. Tot slot keerde spr. zich tegen de gemengde huwelijken. INWISSELING IDENTITEITSBEWIJZEN 1938. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat voor de inwisseling van de identiteitsbewijzen 1938 een regeling is getroffen afwijkend van de vorige. Bepaald is namelijk, dat de identiteitsbewijzen 1938, welke zijn verstrekt voor kalveren, ge schetst bij een gewicht van 175 Kg. of meer, te gelegener tijd slechts ter inwisseling kunnen worden aanvaard, indien: le. Een zoodanig identiteitsbewijs ter in wisseling wordt aangeboden door den ge organiseerde, aan wten dit bewijs oor spronkelijk werd uitgereikt. 2e. Dit identiteitsbewijs voorzien is van een verklaring van een keuringsdienst of veearts, waaruit deugdelijk en duidelijk blijkt, dat het betreffende kalf gestorven of geslacht is. Te dien einde zullen de identiteits bewijzen 1938 voor kalveren, welke bij 175 Kg. of meer werden geschetst, van een speciaal merkteeken, n.l. de letter Z. wor den voorzien. 6432 Koopers van kalveren dienen hiermede dus terdege rekening te houden. Overigens is in de regeling voor de in wisseling geen verandering gekomen, be halve dat voor identiteitsbewijzen 1938, waarbij het teeken Z niet voorkomt, geen „doodsverklaring" meer geëischt wordt. TEELTVERGUNNINGEN TUINBOUW. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- Centrale maakt bekend, dat aanvragen voor nieuwe teeltvergunningen, voor over dracht van teeltvergunningen en voor om wisseling van teelt, ingekomen na 31 Maart 1938 als regel eerst met ingang van 1 Sep tember 1938 in behandeling zullen worden genomen. Uitzondering kan alleen worden gemaakt in spoedeischende gevallen. 6433 DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding, voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 14 tot en met 19 Februari 1938, f. 1,20 per 100 Kg. zal bedragen voor groene erwten, door han delaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C. en f. 0,70 per 100 Kg. voor voedererwten, door telers gedenatureerd. 6431 De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd ln genoemd tijdvak zal f. 2.20 per 100 Kg. bedragen. In een slecht bezochte vergadering van de afd. Jongeren der R.K. Staatspartij is na een uiteenzetting van den voorzitter, den heer L. de Koning besloten, gezien de weinige medewerking der leden, tot ophef fing der afdeeling., LISSE. Samenloop van omstandigheden Te Bennebroek werd controle gehouden voor rijwielbelastingplaatjes. Een wielrij der had het plaatje niet op zijn fiets doch in zijn zak. Hij moest dit toonen, doch hierbij bleek, dat de naam die op het plaatje stond niet klopte met de opgegeven naam aan de politie. Een onderzoek werd ingesteld. Het resultaat was, dat de jas die de aangehoudene aan had, ook zijn jas niet was doch bleek te zijn van zekeren B. uit Noordwijkerhout, die zijn jas tijdens de feesten alhier miste. De aangehoudene was zekere I. uit Hil- legom. Hij is naar hier overgebracht, waar de zaak verder afgewikkeld werd. Vergadering Wit-Gele-Kruis. „Het Wit-Gele-Kruis" vergaderde onder leiding van den heer N. J. Rotteveel, die een openingswoord sprak, waarna de secretaris het jaarverslag uitbracht. Daar uit bleek, dat de zuster in het afgeloopen jaar in totaal 1600 bezoeken had gebracht en 1500 bezoeken had ontvangen. Het aan tal bezoeken vermeerderde met 500. De penningmeester deelde mpde dat er een batig saldo is van f. 138.92. Beiden functionarissen werd dank ge bracht voor hun verslagen alsmede den zus ter voor haar veelvuldig werk, dat steeds blijft toenemen. De aftr. bestuursleden wer den herkozen. 6. Oom Brom riep nog: ,,'k Probeer het maar eens even, hoor!" en toen ging hij er onverwacht van door. Sim gaf van schrik een gil en Thijsje riep: „Oom Brom! Oom Brom! Sta stil!" Maar Brom-oom gaf twee harde trappen en ging toen zóó snel, dat hij niet meer durfde af te stappenHet ging toöh niet zóó erg gemakkelijk als hij wel had gedacht en hij had ook het stuur niet in zijn macht. Maar denk niet, dat dit alles was het ergste komt nog pas! Want je ziet wel, dat de weg waar Brom-oom nu op rijdt, heel steii-recht naar beneden leidt en als hij nu niet héél vlug remmen zal, vliegt hij den heuvel af, met fiets en al!" Uitvoering „Sparta". De gymnastiekvereeniging „Sparta" haar jaarlijksche uitvoering onder belangstelling. Na een openingswoord van den voo ter kregen wij mooie demonstraties en keurige vrije oefeningen van de derde deeling. Vervolgens prachtige acrobatische ren van de grooteren. welke aller be dering afdwongen. Het werken op de door de grooteren getuigde van gest en volhardende oefening. Tijdens de pauze werd een verloting houden van mooie prijzen. De aanwezigen genoten van de m prestaties van „Sparta". Vergadering „Stile Omgang". De afd. Lisse van het Genoo „Stille Omgang" hield onder leiding den heer Chr. v. d. Eist een ledenverga; ring. De secretaris en de penningmc brachten de jaarverslagen uit. Het led tal bedraagt thans 435. terwijl het a loopen jaar een voordeelig saldo afwi De aftredende bestuursleden werden kozen. Burgerlijke Stand. Geboren: Magchellna Johanna. D. van van Dijk en L. S. van Loenen Martha garetha Theresia. D. van J. A. Ruigrok en van Rijn Johanna Christina. D. van F. Baars en C. M. Mesman Cornells, 2. va de Vogel en D. van Harskamp Francisc van J. van Schooten en W. S. Simons. Gehuwd: L. A. Blsschops en J. M. Bakke G. van der Ploeg en A. van Opzeeland. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. M. Moltjn, Heereweg 10 Mej. N. de Wilde, le Poellaan 56 Mej. A. van der Tang, Heereweg 210 Mej. J. J. J- sen. Heereweg 258. Vertrokken: W. Montagne n. 's-Gravenhag J. Knetsch en gezin, n. Katwijk Mej. A. Maanen. n. Haarlem N. Hulzer. n. Haarl* MeJ. C. J. M. Verburg. n. 's-Hertogenbosc' Mej. A. Duivenvoorden, n. Haarlem, NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. M. Kramer, Langeveld 29 A. M. Oehl, geb. Rodenburg, Voorstraat 79 G. Verheugd en fam., Stijntjesduinstraat 30 G. G. Bosman, St. Duinstr. 30 M. Pr Zwarteweg 20 Chr. H. van der Stok, Wil minastraat 16 Th. Pasman, privé-secre' Noord Boulevard 3 C. Verplancke. Lange 29 G. van der Putten, db.. Wilheli 10 M. L. Genton, Huis ter Duinstraat J G. G. Hus, Hoogeweg 15 Marg. van Veldt, geb. Ley, Huis ter Duinstraat 15 Valentgoed en fam.. Oude Werf 87. Vertrokken: A. A. J. Spruit, naar Lei Noordeinde 24 H. Gasthuis, naar Loe Huize Beek en Hof G. W. Harink, i Loenen, Huize Beek en Hof M. A. C. C. K keler. naar Loenen. Huize Beek en Hof M. H. Ritzen, naar Loenen, Huize Beek en G. G. Steggink, naar Loenen, Huize en Hof M. C. H. Stokman, naar Loe Huize Beek en Hof F. L. C. Terstappen, Loenen, Huize Beek en Hof H. E. ten kei, naar Loenen. Huize Beek en Hof M. Zimmerman, naar Loenen, Huize Beek en J. van Dusschoten. naar Amersfoort. Ad Kazerne M. Waterland, naar Hlllegom, 177 J. Th. Verboom, naar Rotterdam. Sc kade 80 C. Barendsen, naar Tilburg. T gerlosche Hoefstraat 173. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna Elisabeth, van L. H. Smorenburg en W. G. van den 1 Jan Maarten, Z. van A. Haasnoot en P. Hoek Cornells, Z. van Th. Admiraal en Heemskerk Hendrikus Johannes, Z. van Ruigrok en S. M. van Rhyn Leentje, d. A. Plug en M van den Engh Trijntje, d. W. van der Meulen en N. van Duin Neel D. van W. v. d. Meulen en N. van Duin. Ondertrouwd: J. D. van der Luijt en Elsgeest. Overleden: Jacob Laurens Wassenaar, 40 geh. met W. Hogervorst. Gevonden: een sleutel; twee mu'" twee rozenkransen; een damestaschje inhoud: een gebreide heerenhandsch een armband; een kerkboek; een foxt rier; een wollen handschoen: een witkw en een verfkwast. In lichtingen over venstaande voorwerpen worden uitsluit" verstrekt des Woensdags en des Zaterd an 18 tot 19 uur ten politiebureele Noordwijk Binnen. Het gemeentebestuur van 's-Grav hage besteedde aan de uitbreiding van telefoongebouw aan de Marnixstraat daar Laagste inschrijf.ster was de „Erika" alhier voor f. 60.741. RIJNSBURG. Ver, van Veehouders en Melkhandelarë In de zaal van den heer Verbree een vergadering belegd van Veehouders Melkhandelaren om te trachten een v eeniging op te richten, welke ten doel hebben in verschillende categori meer organisatie te brengen en daard zoo noodig gezamenlijk actie te voeren, voorloopig comité had dé leiding op - genomen. De heer C. van Vliet heette lalrijke aanwezigen hartelijk welkom, heer H. v. d. Meer gaf een uitgebreid v slag van de tot dusver gevoerde actie. Rijnsburg buiten het wettelijk gebied houden. Voor een groot deel is dat gelu De Minister van Soc. Zaken heeft bepa" dut Rijnsburg wel valt onder de Zuivelc trale, maar dat de bepalingen en maat gelen voorloopig opgeschort worden. E ter hangt het zwaard van Damocles steeds allen boven het hoofd. Warme dank werd gebracht aan a Burgemeester en mr. Nord Thomson v den verleenden steun. Na uitgebreide d cussies werd met alg. st. tot oprichting v een Vereeniging besloten. Gekozen W tot voorzitter de heer H. v. d. Meer; uit afd. boeren werden gekozen de heeren ae Vink en T. Hoogeveen; uit de afd. me venters de heeren C. van Vliet en Alb. d Haan; uit de afd. zelf ventende boeren heeren Alb Kromhout en J. Wijsman, functies zullen onderling verdeeld word terwijl met spoed een reglement zal w den behandeld. De heer van Vliet sloot a opgewekte bijeenkomst. In verband met de weersomstan heden is van eenigen arbeid in het la of tuinbouwbedrijf nog niet veel te besp ren. Thans staan 168 werkloozen ln schreven. Tot bestuursleden van de Ned. He Jongelingsver. Noord zijn herkozen heer H. den Hoed (voorz en tot alge"1 adjunct de heer W. v. d. Kwaak. 2—6

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18