Uit de Rijnstreek [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 Februari 1938 MtebKÜL Heeft U jicht of rheuma... URODONAL OOM BROM GAAT VIT RIJDEN ALPHEN. Propaganda-avond der R.K. Sportver. „Wilskracht". De R.K. Sportver. „Wilskracht" gat in het gymnastieklokaal aan de Paradijslaan een propaganda-feestavond, waarmede zij hoopt te bereiken, dat haar ledental, dat nu reeds de 100 gepasseerd Is, dit jaar nog moge groeien, opdat zij haar twintigjarig bestaan in het aanstaande najaar zonder llnancieele zorgen kan tegemoet gaan. „Wilskracht" heeft door dezen avond, I harerzijds, gedaan wat zij kon. De groote, I hoog gewelfde turnzaal was voor dezen I feestavond smakelijk met vlaggetjes ver sierd. „The Ocean Band" verleende, onder I leiding van den heer G. de Mild, medewer- I king. I De feestavond werd bijgewoond door I deken J. M. Hellegers en door den gseste- llij'k-adviseur kapelaan C. M. Broers. Later I op den avond gaf ook kapelaan C. M. Iklaver van zijn belangstelling blijk. De dir. Ivan Wilskracht de heer P. Zuidam, open- |de en deelde mede, dat de voorzitter, de heer C. Y. Ponsoen, zoomede de secretaris Ide heer Adr. van Leeuwen Bzn., door huise. Ilijke omstandigheden verhinderd waren aan de feestelijkheden deel te nemen. De leiding van het programma, dat met zorg |door een commissie, was samengesteld, be- isttte bij den heer H. van Deuren, die als Iconferencier optrad. Het muziekgezelschap wist op beschaafde ijze den vroolijken toon onder de aanwc- igen ten top te voeren en zij had meer- lere malen bij het vertolken van het betere brt muziek algemeene bijval. Ten hoogste [werd gewaardeerd, het optreden van het ardeon duo. De leden hielden verschil lende wedstrijden en brachten ten tooneele |„Jacob Hamei's Kinderkoor" onder leiding van den heer Zuidam Dit gaf voor velen een moment van uitbundige hilariteit, waartoe, tezien de personen, die reeds den jeugdi- |en leeftijd gepasseerd waren en een kin- krliedje voor de microfoon moesten zin- ren en daarvoor een kleine belooning ont gingen, in den vorm van speelgoed etc. fUeshns aanleiding bestond. Vergadering „Door Plicht tot Recht". De Ring Zuld-Holiand van den Ned. mei van Chr. Prot. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „Door Plicht tot Recht" leid in ..Concordia" een alg. ledenverga- De vooratter de heer N. v. Vliet ette bijzonder de hoofdbestuurders en voorzitter van het bondsbestuur wei- li. Het bondsbestuurslid, de heer J. H. v. _k, belichtte op duidelijke wijze zijn on twerp „Is organisatie wel noodlg?". Hij s op het verkeerd of niet georganiseerd 1 en de roeping die de Chr. leden heb- I, om zich ook bij het organiseeren ach- r de banier van Joning Jezus te scharen, tens besprak hij verschillende Interne gelegenheden omtrent het werk van de emissie van overleg etc. Na de pauze 1 de film van het C.N.V. „Opgang" ver ted. werd benoemd mr. dr. H. de Boer te Noord- wijk. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: C. van Veen en mr. C. M. Loef, ter wijl de heeren KI. Kromhout Kz., J. van Oosterom en H. 't Hart werden benoemd tot leden, belast met het nazien der boeken en bescheiden der vereeniging. BODEGRAVEN. De dames Zuster Ida van Dijk, C. de |raaf, M. Hensen, L. Hoogeveen, J. Kap- L. Kolner, R. Voordouw en C. de allen leerlingen van de naaischool in de eerw. Zusters alhier, slaagden voor it diploma Lingerie. I - Een kruidenier deed bij de politie Aangifte van het feit, dat door een zwer ft bij hem een flesch Schilletje was ge- olen. terwijl even later een manufactu- r melding kwam maken van den diefstal i wol. Onmiddellijk werd ln alle rlch- n een onderzoek ingesteld, tot zelfs r -J logementen te Woerden en de hooi bergen onderweg toe. 's Avonds vond ech- fr een bewoner van de Wilhelminastraat lea man slapende in zijn tuin vanwaar lij door de politie werd opgehaald. BOSKOOP. verslag der Ver. Boom- en Plantenbeurs bovengenoemd verslag ontleenen wil volgende: Het afgeloopen jaar is voor de vereen. :uk geweest. De internationale omstandtg- Klen maakten het railverkeer zeer moei- ons bedriif moest dit nog steeds on- winden. Uitvoerig wordt voorts uiteen- iet. dat de aansluiting bii de N.TB. de leniging reeds vele diensten heeft be- jn, werd medewerking verleend om tot wede oplossing te komen inzake de «regeling met de 3 werknemersorgani- wat door den neutralen patroonsbond «ogelijk gemaakt werd. zoodat ivu de leering regelend optreedt. Medewerking werd verleend bil het orga- "■eren der Rozententoonstelling. In het irborgfonds werd voor een bedrag van geteekend. terwijl f. 20 werd bijgedra- om het gebouw bezet te krijgen. Het onderging geen verandering. De Jienwerking wsas in alle opzichten goed. spijt ons daarom des te meer, dat de r G. de Ruiter (Hazerswoude) wegens herkiesbaar zijn, ons gaat verlaten, de rozencommissle onderging geen ■ndering. In het scheidsgerecht werd —I'e plaats van den heer D. Oosterwijk, Bv r C. P de Ruyter benoemd. economische wereldomstandigheiden 1 voor de toekomst nog weinig hoop. L jjrthikken in deze meenen. dat de tijd P "eden blijvend zal zijn en dat ordening f alle bedrijfstakken noodig zal blijven, voor het. kweekersbedriif zal in deze gewerkt moeten worden, wat zeggen A/™ werk voor de vereeniging.. lil? ?e samenwerkende organisaties den Bond van Plantenhandelaren met hen in deze te willen samen- i ,„,u w?t zeker in het belang zou zijn «heel Boskoop. werd hierop nog geen gunstig wd ontvangen Ja„arverk- „Alg. Ver. voor Ziekenhuisverpleging" ^vengenoemde vereeniging hield in iiwï haar jaarvergadering, geo- e ïüo voorz- heer W de Ruyter. fticltïi eri' jaarverslag, alsmede het u Hedeelte werden onder dank *0 Besloten werd tot aansluiting Riilt^ ntarief van het streekver- ijniand. Tot controleur geneesheer HAZERSWOUDE. Ledenvergadering van Ger. Bonden. De afd. van den Ger. Bond en de Hulp- vereeniging va nden Geref. Zendingshond hield in de bovenzaal van het Oude Raad- huls een gecombineerde ledenvergadering. Na schriftlezing en gebed, opende de voorzitter, de heer A. A. Matze, waarna de secr., de heer Jac. van Pijlen het jaarver slag uitbracht, en de penningmeester, de heer M. Noordam rekening deed van den stand der financiën die sloot met een ba tig saldo. De belde aftr. bestuursleden, de heeren M. Noordam en Jac. van Pijlen werden met alg. st, herkozen. Tot afgevaardigden naar den Bondsdag te Utrecht werden gekozen de heeren Adr. van der Linde en J. Blij leven en tot plaats vervangers de heeren M. Noordam en T. van Veen. Nog werden de zaken behandeld betref fende de Hulpvereeniging van den Geref Zendlngsbond, waarbij de voorzitter, de heer J. Blijleven een overzicht gaf over den arbeid dezer hulpvereeniging. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering „Onderzoekt de Schriften". De Hervormde Mannenver. op G.G. „On derzoekt de Schriften" hield haar jaar vergadering. De voorzitter de heer L. Matze opende met gebed, las een gedeelte der H. Schrift, en sprak naar aanleiding van Joh. 15 14 „Gij zijt mijne vrienden". De heer W. van Veen gaf aan de hand van Hand. 12 een leerzame inleiding waar op een geanimeerde bespreking volgde. Afgevaardigden van Katwijk en van de Knapen- en Jongelingsver eeniging alhier voerden het woord, de heer T. van Veen gaf een referaat over „Calvijn", waarna de heer J. C. Gaarkeuken een voordracht hield over „De Paradijsroos". De voorzitter dankte de medewerkenden waarop met dankgebed gesloten werd. Uitvoering „De Harmonie" De Chr. Muziekver. „De Harmonie van Hazerswoude" gaf in het gymnastieklokaal van de Chr. school op het dorp, een open bare uitvoering. De eere-vöorzitter. burgemeester A. War- naar. opende met gebed. Spr. wees er op. dat de muziekvereeniging, voornamelijk op nationale feestdagen onmisbaar is. Hij drong daarom op krachtigen steun aan. Een afwisselend programma, dat getuig de van ernstige studie volgde onder de bekwame leiding van den dirigent, den heer Wakka van Leiden, wien door den burgemeester namens de vereeniging een prachtigen bloemenmand werd aangebo den. Ter afwisseling trad een declamator op. De eere-voorzitter sloot deze geslaagde uitvoering met dankgebed. De Tooneelver. „Ontwikkeling en Vreugd" gaf een uitnemend geslaagde uit voering. Onder leiding van den heer J. Brugman werden verschillende stukken op gevoerd, die den aanwezigen een genoegc- lijken avond bezorgden. Het 3 j. zoontje van den heer H. H. had het ongeluk bij het weghalen van een pin een raam op zijn duimpje te krijgen, waardoor het bovenste lid van den duim, verbrijzeld werd. Dr. J. C. K. Zoete verleen de heelkundige hulp. Het ventje zal waar schijnlijk dit lichaamsdeel moeten missen. Op de 6e Nationale Slagersvakten toon stelling te Rotterdam heeft „De Rijnstreek" alhier een len prijs getaegen in de afd. Fijne Vleeschwaren, alsmede verschillende tweede en derde prijzen. In de afd. Conserven behaalde .De Rijn streek" een 2en prijs. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Uitvoering Koudekerk s Gem. Koor. In de Ned. Herv. Kerk gaf het Koude- kerk's Gem. Koor haar 22ste uitvoering onder leiding van den heer P. de Rook, met medewerking van mevr. Spaargaren De Roode van Oegstgeest als pianiste. Ds. Odé opende met het zingen van Ps. 95 1 en heette in het bijzonder den burgemees ter en diens echtgenoote alsmede de afge vaardigden van den Ring v. Leiden en Omstreken en plaatselijke vereenlglngen welkom. Het programma bestond uit koornum mers. afgewisseld door enkele soli's, goed gezongen door den heer v. d. Broek uit Leiden en door mej. L. Boer. Ds. Odé werd als eere-voorzitter een ca deau aangeboden namens leden der ver eeniging, ln verband met zijn a.s. vertrek. Het hoofdnummer was Ps. 95, van Men delssohn. dat zoowel door koor als solisten voortreffelijk vertolkt werd. De pianobege leiding was als a' .ijd goed Verzorgd door mevr. SpaargarenDe Roode. De dirigent, de heer P, de Rook. heeft zich weer van een niet gemakkelijke taak uitstekend ge kweten. Ds. Odé verrichtte de sluiting. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Een nieuwe brandspuit Binnenkort opening van het verbouwde Raadhuis. De Raad vergaderde. Afwezig zonder kennisgeving, de heer W. Koot. In zijn nieuwjaarsrede, zelde de voorzitter, dat het bedrag, in 1937 aan werkloozensteun uitgegeven, belangrijk lager is dan in 1936. Het stemt den voorzitter tot buitengewone vreugde, dat het gemeentehuis geheel ver bouwd is. De ambtenaren kunnen thans rustig werken in een omgeving, waar licht en lucht komt. Spr. wees voorts op de groote beteekenis voor het Nederlandsche volk van de ge boorte van Prinses Beatrix. Van het Centraal Bureau voor Verifica tie en Financieele Adviezen der Ver. van Nederlandsche Gemeenten, was toegezon den de jaarrekening van de Bouwver. Ge meentebelang per 18 Juli 1937. De winst op complex I der woningen bedroeg f.496.- Het verlies op de woningen van complex II f. 367.38. Op voorstel van B. en W. werd art. I der verordening op de heffing eener straat belasting zoodanig gewijzigd dat ook in de toekomst de gebouwde eigendommen ln Vriesekoop in de straatbelastingzaak kun nen worden betrokken. Diverse ingekomen stukken, w.o. goed keuringen van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de ge meenteraad, wat de hondenbelasting be treft. door den Raad der gemeente ln de reclames A. van Poelgeest en J. van Velzen in het ongelijk ts gesteld De burgemeester ls, wat de beslissing in het geval A. van Poelgeest betreft, in cassatie gegaan bij den Hoogen Raad der Nederlanden. De heer Visser vond het nocdig, om toch de verordening opheffing van honden belasting te herzien. Den secretaris werd opgedragen een nieuwe verordening, die beter is als de thans geldende, te ontwer pen. Ged. Staten wijzen er op, dat het voor rekening der gemeente komende tuinders- credlet niet 10 pet., maar 30 pet. bedraagt. De Raad kan zich met het verlangen van Ged. Staten vereenigen het bedrag ad. f. 344, noodig voor de verbetering der W.C.'s en urinoirs in de Bijz. School met den Bijbel over 5 jaren te verdeelen. De Minister van Binnen! Zaken zond de beschikking omtrent afrekening van de extra bijdrage uit het werkloosheidssubsi- diefonds over het dienstjaar 1936 toe. De restantuitkeering bedraagt f. 327.68. In ver band met deze uitkeering wordt op ver zoek van Ged. Staten de begrooting dienst 1937 gewijzigd. Schrijven van den Min. van Binnen! Zaken waarbij wordt toegezonden de beschikking, nopens de verleening van een voorschot op de over 1937 te verleenen bijzonderen steun uit het werkloosheids- subsidiefonds. Het voorschot is vastgested op f. 1345. Op voorstel van B. en W. werd besloten de overeenkomst met het N.V. Destructie bedrijf Gekro te Overschie opnieuw aan te gaan gedurende liet tijdvak 1 Jan. 1939 t/m. 31 Dec. 1941. De gemeente zal cent per inwoner en l'/i cent per H.A. blijven betalen voor de verleende diensten. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f. 6000 rente Z'/i pet. af te lossen in 10 jaren met de N.V. Mij. voor Gemeente-Crediet te Amsterdam voor den aankoop van een nieuwe autobrand spuit. In het rapport van den.Z.-H. Prov. Brandweerbond wordt in overweging gege ven om de opdracht tot levering te ver leenen aan de fa. Bikkers N.V. te Rotter dam. De totale kosten van aanschaffing zullen f. 5691.92 bedragen: hierbij wordt toegevoegd een bedrag van f. 300 voor het aanschaffen van kleeding; rond f. 6000 zal dus noodig zijn. De Raad besloot aldus. De Raad besloot voorts tot het aangaan van een geldleening groot f. 6000 met de N.V. Mij. voor Gemeente-Crediet koers 100 pet. rente rente 3'/a pet. af te lossen in 10 jaren. Besloten werd het toezicht tijdens den bouw op te dragen aan den Z.-H. Prov. Brandweerbond. Aan de orde komt dan de financieele re geling inzake den raadhuisbouw. Voor den bouw is indertijd ef*< geldleening aange gaan van f. 12.000 t.w. f. 11.000 voorden verbouw gemeentehuis en f. 1000 voor de politiewoning. Het blijkt dat door bijwerk en onvoorziene werkzaamheden het ge deelte, noodig voor het gemeentehuis, met f. 3800 verhoogd moet worden, terwijl voor den verbouw van het brandspuitenhuis en de cellen een meerder bedrag noóöig was van f. 1700. De Raad besloot'de geldleening te verhoogen met f. 5500. Besloten werd deze geldleening groot f. 5500 aan te gaan bij de N.V. Mij. voor Gemeente-Crediet, rente 3'/, pet. koers 100 pet. af te lossen in 20 jaren. De Raad stond eveneens een cre- dïet toe, voor het meubileeren van de raad zaal en voor het afbreken van de oude secretarie. Deze gelden zijn reeds in het bedrag van f. 5500 begrepen. De Raad besloot om, als de raadzaal klaar is, in een oificieele raadzitting het gemeentehuis op bescheiden wijze te openen. Een dag zal bepaald worden, waarop hei, geheele gebouw door belangstellenden kan worden bezichtigd. Besloten werd aan het bestuur van de School met den Bijbel een voorschot te ver leenen van f.500 op de vergoeding over eenkomstig art. 101 bis der L.O. Wet 1920 over 1938. Het voorschot wordt op f. 500 vastgesteld in verband met het feit. dat het schoolbe stuur de schoolgelden zelf int. Behandeld werd een schrijven van Ged. Staten in verband met de begrooting, dienst 1938. Het overleg met de regeering had tot resultaat dat de kosten „onderhoud burge meesterswoning", „kosten van voorziening tegen gladheid der wegen", „kosten bouw- politie" en „verbetering der dorpsslooten'" resp. met f. 60, f. 50. f. 75 en f. 150 moeten worden verlaagd. Aldus besloten. Voorts werd besloten een onderzoek in te stellen of de post. ondersteuning aan be hoeftlgen in vergelijking met de jaren 1936 en 1937 niet te laag geraamd is, evenals de overige kosten der werkverschaffing ad f. 1000 over 4 j. te verdeelen. De heer Rietdijk dankte den voorzitter voor zijn waardeerende woorden bij den aanvang der vergadering gesproken. Vastenavondvertooning van St. Genesius. De R.-K. Tooneelclub St. Genesius gaf een vastenavonduitvoering in de groote zaal van mej. Sneeboer. Opgevoerd werd het blijspel „.Hallo met Mars", van W. van Willige. De zaal was geheel bezet. Pastoor Speet en de geestelijk adviseur kapelaan de Wit, waren mede aanwezig. De rallen waren goed ingestudeerd. De spelleiding berustte bij den heer S. de Graaf, wien daarvoor dank gebracht werd. De tooneel club oogstte een zeer groot succes. De gri meering was in handen van den heer Van Leeuwen te Leiden en prima in orde. Tot slot volgde een gezellig samenzijn met mu ziek van een orkest uit Hoofddorp. Ik ben begonnen met Urodo- nal te nemen en reeds bij de 2e flacon voelde ik verbetering. U kunt deze verklaring publiceeren M. A... te Volmont (Seine-lnf.) Urodonal bevat de meest werkzame bestanddeelen, waardoor op de volmaakste wijze het urinezuur, dot zooveel ongesteldheden veroorzoakt en vroegtijdig oud maokt, wordt verwijderd. Verzuim niet eiken ovond een lepel Urodonal te nemen, dot U oplost in een half glas water. Het beste middel tegen rheuma 6317 'Ingez. Med.) In Café Schreuder werd door het Oranje-Comité een feestmiddag gegeven aan de schoolkinderen, dit nog ter gElegen- heid van de geboorte van Prinses Beatrix, Het feest ls uitnemend geslaagd. OUDE-WETERING. Aan den heer N. van Wieringen, aan nemer alhier zijn twee belangrijke op drachten verstrekt. De eerste opdracht be treft den bouw van een villa te Wasse naar voor f. 45.000 voor rekening van den heer P. J. van Ommeren te Parijs, terwijl de tweede opdracht betreft den nieuw bouw van een boerenwoning te Leimuiden voor rekening van de St. Alysius-Stichting te Amsterdam. TER AAR. De baby-uitzetten zijn opi De laatste van de serie, ter gelegenheid van de prinselijke geboorte aangeschafte baby-uitzetten is uitgereikt. Nu de Januari- baby's uitbleven tot medio Februari, ont stond op het laatste moment een ware run tusschen gelukkige vaders om nog een van de keurige uitzetjes te bemachtigen. Het comité heeft zioh echter moeten beperken tot uitreiking aan hen. die zich ter be stemder tijd hadden aangemeld. Dc eerste spinazie. Aan de velling ls de eerste spinazie aan gevoerd door den heer J. van Èijk Lzn. De prijs, die de kweeker maakte, bedroeg f 0.25 per K.G. De bazar voor de Chr. zangvereeni- glng „Looft den Heer", in het gymnastiek lokaal van de Chr. Nat. School, is door ds. C. Heemskerk geopend. Er is een aantal fraaie stands te bezich tigen en voorts 'vullen diverse attracties de zaal. t_ WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Frederlk Petrus Alphonsus Otte. 31 j. en Anna Cornelia Christina van der Voorn. 29 j. Petrus Cornells van Leeuwen. 30 j en Jo hanna Baak. 19 jaar. De verlofhouder De B. deed bij de politie aangifte van het feit, dat ln zijn consumptietent, staande aan den Kruisweg in den polder Vlerambacht, was ingebro ken. Een hoeveelheid bier, melk, sigaren en sigaretten was medegenomen. ZOETERMEER. Loop der bevolking. NIEUWVEEN. Uitvoering „Inter Nos". De RK. Tooneelver. „Inter Nos". hield een welgeslaagde uitvoering in café Schreu der, geopend door den voorzitter, den heer L. de Boer, waarna opgevoerd werd het blijspel „Pantoffelpijn". waarbij men zich kostelijk heeft vermaakt. Nog volgde een humoristische klucht „De Roode en de Baron", dat eveneens een uit bundig succes oogstte! De heer L. de Boer dankte allen voor hun medewerking: met een gezellig bal werd deze uitvoering be sloten. Vertrokken: B. Intvcen, geb. Luiten naar Hil- legersberg F. W. v. Soest naar 's-Graven- hage. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van J. Hoogendam en A. van Atten Jannetje, d. van R. Klos en G. van Tol Ietje, d. van M. de Roode en T. de Jong. Ondertrouwd: G. de Graaf, 29 j. en J. Kreft. 31 Jaar. Op de 6e Nationale Slagersvaktentoon. stelling te Rotterdam heeft de heer J. A. Vollebregt alhier verschillende 3e prijzen behaald in de afd Fijne Vleeschwaren. Voor den medischen cursus, die alhier door dr. Palte gegeven wordt, hebben zich 20 deelnemers aangemeld. De cursus wordt eiken Maandagavond gehouden in het Spaarbankgebouw. VOOR ZATERDAG 19 FEBRUARI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 u. vjn. en 7.30—8.00 u. n.m. VPRO 8.00 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitz. v. arbeiders in de continubedr. 12.00 Gram. muziek 12.30 VARA-orkest I.151.45 Gram. muziek 2.00 „Bij de 70ste verjaardag van Henri Polak", causerie 2.15 Zang, piano en gram. muziek 2.45 Amateurs- uitz. 3.15 Schaakles 3.45 Residentie-orkest en solisten (gram. opn.i 4.30 Esperanto- uitz. 4.50 Gram. muziek 5.40 Boekbespre king 6.00 Orgelspel en zang 6.30 De Wie lewaal en causerie 7.00 Filmland 7.30 Bijbellezing 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten 8.03 Berichten A.N.P.. VARA-varia 8.15 Gram. muziek, declamatie en het Noviteiten orkest en solist 9.15 „En nuOké!" 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Orgelspel II.00 Gram. muziek 11.15 C. Steyn's accor deonorkest m.m.v. solist 11.45 Berichten 11.5012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. KRO-uitz. 8.00 9.15 en 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO- melodisten m.m.v. solist en gram. muziek 2.00 Voor de jeugd 2.30 Gram. muziek 3.00 Kinderuurtje 4.05 KRO-orkest en gram. muziek 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO-Nachtegaa!tjes 6.15 Gram. muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram. muziek 7.00 Belichten 7.15 „Het zien van de natuur", causerie 7.35 Actueele aether- flitsen 8.00 Berichten A.NP., mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 Gevarieerd programma 10.30 Berich ten A.N.P. 10.40 Sportoverzicht 10.55 12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 H. 11.20 B.B.C.-Northern nrkest 12.20 Gram. muziek 1.20 Bobby Howell en z\jn band 2.20 B.B.C. Schotsch orkest 3.05 Orgelspel 3.35 Gram. muziek 4.05 Reportage 5.05 Gram. muziek 5.20 Brian Lawrence en zijn orkest 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 B.B.C. Theater orkest 7.50 Radio-journaal 8.20 Variété programma 9.20 Berichten 9.40 Ameri- kaansch nieuws 9.55 Causerie ..Can the stars foretell?" 10.40 B.B.C. zangers 11.00 Declamatie 11.15 Ambrose en zijn band 11.50 Orgelspel 12.10—12.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 7.50. 8.55. 10.40 en 11.20 Gram. muziek 12.20 Pianovoor dracht 12.35 Giardino-orkest en zang 3.20 Zang 4.05 Pian^voordracht 6.05 Zang 6.20 Gram. muziek 8.35 Duetten 8.50 Radio- looneel 9.30 Gevarieerd programma 10.25 Symphonie-concert 11.201.20 Jo Bouillon's orkest. Keulen. 456 M. 5.50 Hans Raue's orkest 7.50 Danziger Landesorkest 8.50 Cembalo- muziek a quatre mains 11.20 Omroepklein- orkest 1.35 Solistenconcert 3.20 Omroep orkest. vroolijk trio, vocaal sextet en solisten 5.30 Pianovoordracht 6.30 Fritz Weber en ziin ork°.-t 7.20 CarnavalsDrogramma 9.5012.20 Frd Berd en Hans Joachim Fierke en hun orkesten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1.50 2.20 Gram. muziek 2.50 Kamermuziek 3.20 Zang en pianomuziek k quatre mains 4.20 Gram. muziek 4.50 Omroepsalonorkest 6.35 en 7.20 Omroenkleinorkest 8.20 Gram. muziek 8.35 -Mechelsch Conservatorium orkest, koor „Arti Vocali" en solisten 11.05 Populair concert 11.35—12.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Weensch orkst 1.502.20 Gram. muzieke 3.20 Zang 3.35 Brr.ziliaansch programma 4.35 Om- roepdansorkest 5.35 Omroepkleinorkest en solisten 6.35 Pianovoordracht 6J50 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Bonte avond 10.30 Omroepdansorkest 11.2012.20 Gram. muziek Deutschlandsnder. 1571 M. 7.20 Robert Gaden en Carl Woitschach en hun orkest, m.m.v. een dubbelmarmenkwartet en solisten 9.20 Berichten 10.2012.15 Eugen Jahn's orkest en pianoduo (Om 10.30 Sportreportage). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 19 Februari, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara, enz, 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00 Keulen Pl.m. 9.20 Pa rijs R. 9.40 Radio P.T.T. Nord 10.35 Parijs R 11.05 London "Reg. 12.35 Keulen 13.20 Brussel VI. 15.20 Keulen 17.20 Brussel Tl. 17.50 Radio P.T.T. Nord of dlv. 18.20 Keulen 21.20 Motala of div. Pl.m. 21.50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 Droitwich 21.55 Boedapest of div. 23.20 Droitwich. ZWAMMERDAM. In het Patronaatsgebouw gaf de afd. van de St. Jozefgezellen een uitvoering voor ouders en donateurs. Kapelaan de Lange opende den drukbezochten avond met een woord van welkom, inzonderheid tot pastoor Luhn, die mede aanwezig was. Opgevoerd werd de klucht Aaron Slootjes in de knel", die onder regie van den heer C. Twaalfhoven voortreffelijk wend ge speeld. De band „Musik musz sein", hield er mede de vroolijke stemming in. 5. Terwijl Simmie nog met Thijsje praat, denkt Brom-oom: „Ik wil toch eens zien hoe zooiets .gaat! Terwijl die twee daar praten met zijn beiden, ga ik er éventjes op rijden dat kan toch niet zoo moeilijk zijn en 't lijkt mij wel eens fijn Oom Brom is dus heel onverwacht nu op de fiets geklommen; hij hijgde luid en dat lawaai deed Thijs' en Sim's gesprek verstom men. Zij keken vol verbazing om en ja.daar ging oom Brom Hij wankeldede fiets ging heen en weer en heel'maal scheef, en 't was een wender dat de dikke Brem-oom zitten bleef! Maar nee hij hield zich goed en ging hard trappen met één voet 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7