LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 17 Februari 1938 Derde Blad No. 23895 PARLEMENTAIR OVERZICHT De gevluchte Russische diplomaat KERK- EN SCHOOLNIEUWS 78sfe Jaargang Interview met Boetenko FINANCIEN GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN (Van onzen parlementairen medewerker). Eerste Kamer. BEGROOT1NG VAN JUSTITIE. De Kamer heeft gisteren voor de pauze de Justitle-begrooting afgedaan. In zijn antwoord heeft Minister Gosellng geen schokkende dingen gezegd; het meeste was herhaling. Inzake het zoo veelbesproken echtschel- dings-vraagstuk deelde de Minister nog maals mede, dat de Regeering aan uitbrei ding der echtscheidingsgronden niet denkt. Daarmee Is deze zaak dus voorloopig prac- tisoh van de baan. Wel wil hij (en ook dit was reeds bekend) een eind trachten te maken aan de 2-j. verstek-procedures: de scheiding op grond van gefingeerde beken tenis, d. w. z. bekentenis van een niet- gepleegd overspel. Aan deze „onwaarach tige practljk" wil de Minister een eind maken, zonder den toestand te verergeren. Aan verdere afglijding op dit gebied moet een eind komen. De Minister ontkende, dat er in deze houding iets specifieks katho lieks zou liggen, doch hij wil de christe lijke nonnen op dit terrein handhaven. Zijn voorstellen zullen vermoedelijk nog gedu rende dit zittingjaar inkomen. Inzake een andere belangrijke zaak, een eventueel verschoonlngs-recht voor den journalist, neemt de Minister een afwach tende houding aan. Hij zal namelijk wach ten op het Rapport van de {commissie uit den Nederlandschen Journalisten-Kring, alvorens zijn houding te bepalen, maar hij maakte toch bij voorbaat eenige reserves. Mag een journalist zwijgen vroeg hij ook als hij zijn inlichtingen had van iemand, die daardoor een strafbaar feit pleegde? En hoe kan men eigenlijk een regeling maken, waar ieder zich journalist kan noemen? In dit laatste (wij doelden er gisteren op) ligt Inderdaad een moeilijk heid. Maar die is zeker niet onoplosbaar, wanneer men de medewerking der organi saties op het terrein der dagbladpers inroept. De Minister heeft eveneens in deze Kamer toegezegd, te zullen zorgen voor een krach tige handhaving van het gezag, ook ten aanzien van de verspreiding van ongeoor loofde geschriften. Zoo ls de invoer der geschriften van den Flchtebund belem merd, doch alvorens, wat dit betreft, een stap te doen bij de Duitsche Regeering, moet over meer gegevens worden beschikt. Een nieuwe regeling van het vreemdelin genrecht acht de Regeering in de gegeven omstandigheden niet noodig en ook niet wenschelijk. Tegen een te grooten toevloed van vreemdelingen naar ons land wordt gewaakt. Inzake de baldadigheid der jeugd zal ioo verklaarde de Minister het mogelijke worden gedaan, doch hij moest niets heb ben van een recht tot lichte kastijding door de politie. Wel meende hij dat con tact met en medewerking van het onder wijzend personeel van belang was. De Minister heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat het uniform-verbod goed heeft tewerkt Er zijn wel eens moeilijkheden, raar hij zag toch geen reden voor een sleuwe aanschrijving van de parketten. De benoeming van vrouwelijke kinder rechters wees de premier met nadruk af. Daartoe zou wetswijziging noodig zijn, maar zulk een wijziging zal de Minister niet indienen. Evenmin ziet hij aanleiding, op dit oogenblik over te gaan tot codifica tie van het Arbeidsrecht, nu er een streven merkbaar is om te decentraliseeren en te regelen in eigen kring. Daarentegen ver klaarde de Minister zich wel bereid een regeling van de administratieve recht spraak tot stand te brengen,en hij deelde mede, dat hij op het euvel der zaakwaar nemers zijn aandacht gevestigd heeft. Ook voor nationallseering van de balie (alleen Nederlanders hierbij) veklaarde de Minister veel te voelen. Wij gelooven hiermee het voornaamste uit 's Ministers rede in het kort te hebben vermeld. De begrootlng is goedgekeurd. BEGROOTING VAN DEFENSIE. Na de pauze is de Kamer begonnen met de zaken van Defensie: de begrooting en tegelijk de wijziging der Dienstplichtwet. Reeds de eerste rede, die van den libe ralen heer van Rappard, was er één van groote instemming met het beleid en met de voorstellen. Hij juichte toe, dat er zulke verstrekkende voorstellen worden gedaan om de weermacht te verbeteren, maar vond het jammer, dat de sociaal-democraten nog geen vaste lijn volgen, en wél de begroo tlng, maar niet de voorstellen hebben aan vaard. De heer van Rappard kwam er tegen op, dat er een tegenstelling wordt gemaakt tusschen de militaire uitgaven en die voor andere doeleinden. Vrijheid en onafhan kelijkheid des lands gaan bovenal! Zoowel inzake de samenstelling der vloot als wat de wijziging der Dienstplichtwet betreft verklaarde de heer van Rappard geheel achter den Minister te staan, wiens beleid hij zeer prees. De sociaal-democraat Wiardl Beekman heeft ook van zijn kant de noodzakelijk van weermacht-versterking erkend, in welk verband hij er op wees, dat de achter stand niet alleen aan de sociaal-democra ten, maar ook aan de burgerlijke partijen te wijten is, die In latere jaren herhaal delijk hebben bezuinigd. De afgevaardigde gaf toe. dat de sociaal-democraten met hun ontwapenings-politiek de nederlaag hebben geleden en van front zijn moeten veranderen, maar zei hij dit was een nederlaag „van het beste in den mensch", omdat zij zich vergist hebben in hun ge loof aan de mogelijkheid van ontwapening. Intusschen, al erkende de heer Beekman namens de socialistische fractie de nood- zakelijkheid van weermacht-versterking. ?'i kunnen (evenals ai hun geestverwanten de Tweede Kamer i niet voor de wijzi ging der Dienstplichtwet stemmen, omdat deze voorstellen hier te ver gaan en te ouur zijn: zij gaan de draagkracht van ons volk te boven. In deze omstandigheden hu- nu de socialisten toch tegen stem men) had het weinig beteekenls meer, dat de hem- Beekman geen bezwaar had tegen vernooging van het contingent, maar wel jegen de verlenging der eerste oefening, dnrvoor hij 6 maanden voldoende acht. Dut voor de keuze tusschen deze beide standpunten geplaatst, de heer Blomjous va?61].5 de katholieken zich aan de zijde ,iw j n lieer van Rappard, dus aan de der Regeering, plaatste, ligt voor de a™- Hij wees niet alleen op de noodzake- FIRMA TONNEMA CIE. FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK 6253 (Ingez. Med.) Zooals kort reeds gemeld, bevindt zich de onlangs op zoo geheimzinnige wijze te Boekarest verdwenen en dood gewaande Russische zaakgelastigde, Boetenko gezond en wel te Rome. In een interview, dat hij aan de „Gior- nale d'Italia" heeft toegestaan, heeft Boe tenko medegedeeld, dat hij de diploma tieke loopbaan had gekozen, omdat hij van meening was, dat deze keuze hem de eenige mogelijkheid bood. om te vluchten uit sovjet-Rusland, waar het leven steeds wreeder en ondragelijker wordt. Boetenko. „Toen ik het opleidingsinstituut voor den diplomatieken dienst had verlaten", aldus Boetenko, „werd ik geplaatst als at taché m het sovjet-Russische paviljoen van de in 1937 te Parijs gehouden inter nationale tentoonstelling. Daar heb ik ge constateerd, dat alle statistieken over de groote prestaties van sovjet-Rusland, die in het paviljoen werden vertoond, bluf en leugen waren". Na een verblijf te Moskou werd Boetenko naar de legatie te Boekarest gezonden, waar hij, naar hij zeide, direct het gevoel kreeg, door agenten van de Gepoe te wor den bespied. Intusschen vernam hij, dat te Moskou een onderzoek werd ingesteld naar ziïf1 verleden, omdat men daar had ontdekt, dat hij op 14-jarigen leeftijd had deelge nomen aan de nationalistische beweging, toen Wrangel met zijn leger Zuid-Rusland binnenrukte. Te Boekarest, aldus Boetenko heb ik ge wacht op mijn vrouw en zesjarig doch tertje, die zich te Leningrad bevonden, zij arriveerden echter niet en zoo begreep ik, dat zij gearresteerd moesten zijn. Boetenko vertelt dan, dat kort vóór het vertrek naar Moskou van den sovjet-ge zant te Boekarest, Ostrofski, „een verdacht individu", uit Weenen was aangekomen en in de legatie zijn intrek had genomen. Dat was op 3 Februari. „Niemand wilde mij zeggen, waarom deze man was gekomen. Op 5 Februari hebben dat individu en twee andere agenten der Gepoe, die in de legatie woonden, me laten roepen en tot driemaal er bij mij op aangedrongen, dat ik met hen naar Sinaja zou gaan. Ik wei gerde, omdat ik mij niet erg wel voelde, maar de agenten bleven aandringen. Ik sprak nog over mijn chauffeur, maar men antwoordde, dat diens aanwezigheid niet noodig was, omdat de uit Weenen overge komen man een auto kon besturen. Ik begreep toen, dat men mij in een hinderlaag wilde lokken en voornemens was mij te dooden of mij re ontvoeren. Op 6 Februari verliet ik de legatie, doch eerst op 10 Februari vertrok ik uit Boe karest en kon ik de grens overschrijden". Boetenko schijnt zich sinds Dins dag te Rome te bevinden, waar hij door de Itallaansche politie wordt beschermd. Hij is ontvangen door Ciano en Buffarini Guidi, onderstaatssecretaris van binnen- landsche zaken. 0 Behalve dat interview publiceert de „Giornale" een artikel, getiteld: „Memoires van het oude Rusland", waarin Boetenko afrekent met het sovjet-regime. „Het oude Rusland", aldus de schrijver, „leeft, ondanks alle gebreken, die het oude regime aankleefden, tot op den dag van heden voort in den geest van het Russi sche volk, ais de herinnering aan een tijd perk van overvloed, van vrijheid, even wicht, arbeid en initiatief. Het bolsjewisme heeft onder de boerenbevolking een sla vernij ingevoerd. Afschuwelijker dan de geschiedenis der menschheld ooit heeft ge kend. De beloften, den arbeiders en boeren ge daan, werden niet nageleefd. Het eens zoo schoone land van de' Oekraine is een prooi geworden van roovers, die hét volk onder drukken en martelen. Een soort kolonie van Moskou is de Oekraine thans. Het bolsjewistisch experiment, dat ik van nabij gevolgd heb, heeft mij ervan over tuigd. dat de socialistische ideologieén een dwaling zijn, die in de practijk des daag- schen levens geen stand kan houden. Ik ben thans belang in' een wereld, waar cultuur en beschaving en recht bloeien en ik ben vast besloten, al mijn krachten in dienst te stellen van den menschelijken vooruitgang. VERZEKERINGSBANK DER „OUDE HAAGSCHE VAN 1836". Aan het jaarverslag van de N.V. Verze keringsbank der ..Oude Haagsche van 1836" over 1937 is het volgende ontleend: De resultaten, in het twaalfde boekjaar gemaakt in de branches ongevallen-, brand-, bedrijfs-, wettelijke aansprakelijk heids- en ziekteverzekeringen waren zeer bevredigend. De premie-ontvangst bedroeg f. 442.711.—waarvan f. 100.349.— aan her- verzekeraars werd betaald. Voor uitkee- ringen was benoodigd een bedrag van f. 99.075.—. De exploitatie- en verdere on kosten bedroegen f. 205.287.De premie- reserve werd op 40°/o der voor eigen reke ning ontvangen jaar- en kwartaalpremiën gesteld en bedraagt thans f. 114.278.ter wijl voor in 1937 aangemelde, maar nog niet afgewikkelde schaden f. 49.337.werd gereserveerd. Na uitkeering van een divi dend van 15 pCt. of f. 22.500.— werd uit de winst voor tantièmes en gratificaties be stemd f. 30.000.—de extra reserve ver hoogd met f. 50.000.—de exploitatiereser ve met f. 10.000 en het pensioenfonds met f 2 000 De vrije reserves bedragen thans f. 790 000.—. zijnde meer dan 230 pCt. van het premie-inkomen voor eigen reke ning. LEVENSVERZEKERD! G „OUDE HAAGSCHE VAN 1836". Aan het jaarverslag over 1937 van de le vensverzekering maatschappij „Oude Haag sche van 1836" te 's-Gravenhage is het volgende ontleend: Wegens de aanhoudende rentedaling tot 3 pCt.. een enkele maal zelfs tot 2'/s pCt., ls het een gebiedende eisch geworden, bij lijkheid van weermacht-versterking, maar ook op het feit, dat een goede weermacht er toe kan meehelpen de rust in dit deel van Europa te bewaren. De militaire uit gaven zijn zoo betoogde hij primair. De heer Blomjous noemde het in de Tweede Kamer aangenomen amendement van zijn partijgenoot IJsselmuide, volgens hetwelk na 5 jaar de lichtings-sterkte zal verminderen, geen verbetering. Het debat over Defensie wordt heden voortgezet. ■hui foto- 1qeicAitoAe* 6266 (Ingez. Med.) de reserveberekening geen hoogere rente voet dan 3 pCt. te gebruiken, terwijl het tevens ongewenscht voorkwam, andere dan tot de hoogste reserve leidende sterfteta- fels aan te wenden. Ook de berekening met netto-premiën werd aangehouden, waarbij echter de netto-premie nooit hooger werd gesteld dan de bruto-premie. verminderd met een ruim berekenden opslag voor on kosten. De op deze wijze verkregen pre miereserve is de met 3 pCt. berekende ma ximaal netto-reserve. Aan de premiereserve, welke per 31 Dec. 1937 f. 13.355.154— bedraagt, moest wegens dezen overgang naar 3 pCt. basis extra worden toegevoegd f. 1.063.000.welk be drag uit de winst over 1937 en enkele stille reserves is verkregen. De vrije reserves ad f. 850.000.zijn onaangetast gelaten. De gemiddelde rente bedraagt nog 4.51 pCt., zoodat nu de rente-marge nog 1.51 pCt. is. Met verdere afbrokkeling der rente is ruimschoots rekening gehouden. Het to taal verzekerd kapitaal bedroeg op 31 Dec. j 937 f. 51.577.304— Het voordeelig saldo der winst- en ver liesrekening bedraagt, nadat de premlere- serve is toegenomen met f. 443.708.en ex tra is toegenomen met f. 1.063.000.en na dat op gebouwen en meubilair f. 21.052. is afgeschreven f. 79.646.Hiervan wordt 1.14.173.toegevoegd aan het pensioen fonds, terwijl voor dividend en tantièmes f. 65.000— werd besteed. Het dividend is in de algemeene verga dering van aandeelhouders van het waar- oorgkapitaal vastgesteld op 25 pCt. (onv.) Sociëteit te Krommenie in asch gelegd. Geheele gebouw door het vuur vernield. Gisteravond te kwart over zeven is te Krommenie brand uitgebroken in de so ciëteit „Ons Genoegen" eigendom van den heer J. Bogte. Het vuur ontstond in de groote zaal door het in brand geraken van den schoorsteen. Terstond daarna vatte het plafond vlam, dat geheel uit riet en kalk bestaat. Korten tijd later sloegen de vlammen uit het dak fel naar buiten. De brandweer rukte met twee auto spuiten aan, doch zij slaagde er niet in ook maar een gedeelte van het circa vijftig meter diepe en zes meter bree- de, geheel uit hout opgetrokken pand, te redden. De koffiekamer en de ouder - wetsche kort geleden gerestaureerde kolfbaan, welke ook als vergader-, too- neel- en danszaal dienst deed, bene vens het woonhuis, brandden geheel af. Vele vereenigingseigendommen, vaandels en trofeeën gingen mede ver loren. De belendende perceelen wist de brand weer met moeite te sparen. Verzekering dekt de schade. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Boskoop Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. D. Henstra van Haarlem. Lisse Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Nam. 7 uur. ds. Ligtenberg. Oud-Geref. Gem.: Nam. 7 uur leesdienst. VOOR VRIJDAG 18 FEBRUARI. Alphen-aan-den-Rijn Kemp's boekhandel: Nam. 7«/4 uur, de heer Schoonerbeek van Eder- veen. Nieuwe-Wetering Chr. School: Nam. half acht, ds. Van Vliet van Utrecht. Sassenheim Gemeente Gods: Nam. 8 uur, paster v. d. Wouden van R'dam. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Jutphaas, G. J. Geurtse, cand. en hulpprea. te Brummen. DE ZENDINGS-HOOGLEERAAR AAN DB THEOL. SQHOOL TE KAMPEN. DUITSCH VLIEGTUIG GELAND. Bestuurder was uit den koers geraakt. Gistermiddag is te Beek bij Zeddam een Duitsch vliegtuig geland, waarvan de be stuurder, een 28-jarige leerling van de vliegschool te Gelsenkirchen. verklaarde uit zijn koers te zijn geraakt. Hij was te Gelsenkirchen opgestegen met Bremen als bestemming. Het toestel is m beslag genomen. Dê vlieger zelf vertoeft thans in de marechaussee-kazeme te 's-Heerenberg in afwachting van de beslis sing van de regeering, die met het gebeur de is in kennis gesteld. De vlieger was niet in het bezit van eenig foto-toestel. TRAGISCH EINDE. De 89-jarige van de R.. die zeer slecht van gezicht is. is gistermiddag op de Turf markt te Haarlem, toen hij aan den water, kant vogels wilde voeren, in het Spaaroe gevallen. De aan de Weteringschans te Amsterdam wonende heer Nagel, die juist passeerde, sprong hem na. en wist den ouden man. die reeds bewusteloos was. od den wal te brengen. De drenkeling werd naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht, waar hij na enkele uren is overleden. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND TE ENKHUIZEN. Gisteravond omstreeks half elf is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ont staan in de groote. met riet gedekte boer derij van den heer P. Stelling aan het Westeinde te Enkhuizen Teen de bewoners zich tegen dien tijd te ruste wilden begeven hoorden zii geknet. ter. Tegeliikertijd zagen twee voorbij fiet sende jongelieden rook en weldra vlammen uit. het dak komen. Een van hen opende een deur in het achterhuis en staarde in een feilen vuur gloed. Onmiddellijk sloot hij de deur. Niet temin nam de brand binnen enkele oogen- blikiken een aanzienlijken omvang aan Aan alle kanten sloegen de vlammen uit het dak. Toen na tien minuten de gewaar schuwde brandweer ter Diaatse verscheen, stond het geheele pand in lichter laaie. De krachtige oostenwind wakkerde de uit het dak en vensters slaande vlammen hevig aan. De brandweer tastte het vuur met vier stralen aan. Een belendend huis van de gebroeders Stelling, dat ook had vlam ge vat. wist zii eerst veilig te stellen en na tien minuten was het gevaar voor uitbrei ding van den brand geweken. De bewoners van de boerderij, vader, moeder en zoon, alsmede een 70-jarige vrouw, die ziek te bed lag. moesten zich overhaast in veiligheid stellen. Er was geen vee op de boerderij. Alhoewel omtrent de oorzaak niets vast staat, mee- nen de bewoners, dat de brand in den hooiberg is begonnen. Verzekering dekt de schade. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ZOON VAN TROTSKY OVERLEDEN. De zoon van Trotsky. Leon Sedof. is overleden tengevolge van een operatie, welke hij heeft ondergaan in een zieken huis te Parijs. Begin Februari werd hij in het ziekenhuis opgenomen. AL CAPONE. De benoeming spoedig te wachten. Gelijk bekend is de jongste Generale Synode der Geref. Kerken in Sept. 1936 te Amsterdam slee hes provisorisch gesloten met het oog od het feit dat zii weer zou moeten bijeenkomen voor de benoeming van een hoogleeraar in de zendingsvakken aan de Theol. School te Kampen. Deze zaak moest eerst vele stadia doorwandelen, maar ds. W. Breukelaar. em. predikant te Sant poort. deelt in het zooeven uitgekomen Februari-numimer van het Zendingsblad der Geref. Kerken mede. dat curatoren van de Theol. School te Kampen met het mode- Tamen van de generale zendingsdeputaten nu binnen zeer korten tijd gereed zullen zijn met de voordracht, die daarna ter kermis van het moderamen van de Synode zal worden gebracht, waarna laatstgenoemd college de Synode weer te Amsterdam m vergadering zal bijeenroepen. We herinneren er aan dat de zaak van den zendingshoogleeraar aan de Theol. School te Kampen reeds eenige jaren in de Geref. Kerken aan de orde is. waarom reeds de Synode van 1930 te Arnhem provisorisch gesloten werd. De zaak kon echter toen haar beslag niet krijgen en ook de gewone generale synode van 1933 te Middelburg ge houden kon tot de benoeming nog niet overgaan. Thans staat een sinds jaren ge koesterde wensch in vervulling te gaan. DS. J. A. RAABE. Woensdag 23 Febr. as. viert ds. j. A. Raabe. Ned. Herv. predikant te Zwartsluis zijn zilveren ambtsjubileum. KANTONGERECHT TE DELFT. De „jongachtige mijnheer". J. van H. uit Zoeterwoude. had in een vorige zitting nadrukkelijk betoogd, dat hij ten parkette te "sGravenhage was geweest en daar getracht had een schikking tc kriigen voor het proces-verbaal, dat hij ontvangen had. Van H. had n.l. met een auto gereden, die aan de achterzijde geen behoorlijke varlichting voerde. Od het parket te Den Haag. was hij te woord gestaan door een „jongachtige mijn heer" zoo had verdachte aan den ambte naar van het O M verteld, die er niets van begreep, maar het geval zou onderzoeken. Dat onderzoek had plaats gevonden en gisteren vertelde de ambtenaar, dat er een verzuim op het parket had plaats gevonden in deze aangelegenheid. De kantonrechter zag in dit verzuim aanleiding, om den ambtenaar niet ont vankelijk te verklaren in zijn vordering, hetgeen dus een meevaller voor verdachte fceteekende. De man op klompen. H. v. d. H. uit Zoeterwoude had de be palingen der motor- en rijwielwet over treden. toen ziin auto gesleept werd. Dit had hem een bekeuring bezorgd en evenals de verdachte uit de vorige zaak. was ook hij naar Den Haag gegaan, om op het parket den ambtenaar te spreken over het geval. Maar de ambtenaar was met vacantie en degene die van H, te woord had restaan deed niet hetgeen hij had moeten doen „Ik ben er heusch geweest", zei van H ..rk was nog od mijn klompen". 'gelooven we best", zei de kanton rechter, vooral toen de ambtenaar had gezegd hoe de fout ontstaan was En evenals zijn mede-dorpsgenoot, kwam ook deze verdachte zonder straf vrij omdat ook hier de kantonrechter den ambtenaar niet ontvankelijk verklaarde Het Amerik. departement van justitie heeft thans bevestigd, dat Al Capone in de gevangenis van Alcatras lüdt aan een geschokten geestestoestand, maar verklaart, dat dit in geen enkel opzicht het gevolg is van zijn opsluiting. de redding van papanin. Een der vliegtuigen in de nabijheid van het kamp geland. Een vliegtuig van den ijsbreker Moerman is geland nabij het poolsta- tion der vier Russische geleerden. De landing geschiedde gisteravond om 21 uur 35 Greenvvichtijd. Men verwacht, dat de geleerden elk oogenblik door het vliegtuig aan boord kunnen worden opgenomen en naar den ijsbreker wor den gebracht. Het vliegtuig werd bestuurd door Tsje- revehny, die vergezeld was door nog twee piloten. Het toestel was om 21 uur 45 van de Moerman vertrokken en had na vijftig minuten het kamp op de ijsschots bereikt. Bijne gelijktijdig slaagde een ander vlieg tuig er in om in de buurt van het kamp te landen. Het was de machine van dé Tajmyr, bestuurd door den piloot Wlasof. Aangezien hij echter geen contact met de geleerden kon krijgen, keerde Wlasof terug en begaf zich naar de Moerman. BRAND IN MILITAIRE MAGAZIJNEN. Door een zwaren brand zijn de graan voorraden in de militaire mavaz'inen te Eeyroath, in Syrië geheri vernis':' Het vuur tastte dee-n? co'- -a- zijnen voor kleeding en schoeisel -.n :<a verscheidene uren konden de soldaten en de brandweer het vuur beperken. De scha de zou meer dan een millioen frank be dragen.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9