Donderdag 17 Februari 1938 [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad VfiAGENRUBRIEK rfuursleden de heeren C. Dusoswa en G. Weijers werden herkozen. Het bestuur werd (evens uitgebreid met 2 damesleden; geko- ,en werden mevr. J. Soeteman en me], T. goate. De technische commissie werd sa mengesteld uit mej. T. Bonte, en de heeren q Kaltenecker en J. Raaphorst. Besloten werd met 2 zeventallen aan de ,s competitie der K.N.Z.B. deel te nemen ju zoo mogelijk met 1 zevental aan de Goudsche Z.K. De dames zullen eveneens enkele polo-wedstrijden gaan spelen. De sohoolwedstrljden en de onderlinge wed strijden voor leden zullen dit jaar ook wor den gehouden. Getracht zal worden ver schillende bekerwedstrijden te houden tus- schen A.Z.C. I en andere zeventallen uit de K.N.Z.B. vjadat allen aangespoord werden om zoo veel mogelijk propaganda te maken en le den en donateurs te werven sloot de voor- itter deze prettige vergadering. Bij de te Den Haag gehouden examens Machineschrijven slaagden oa. mej. J. den Ouden en de heer F. M Bocxe, opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok alhier. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. KOGMAALS DE WATERLEIDINGKWESTIE f. 375.000 als overnamesom geboden. Opnieuw werd gistermiddag een verras sende vergadering van den gemeenteraad gehouden. Ingekomen was n.l. het schrijven van de NV Bodegraafsche Waterleiding, waarin medegedeeld werd dat op het ver zoek van den Raad om nieuwe voorstellen niet kon worden Ingegaan, maar de N.V. bereid bleef, nieuwe voorstellen van den Raad te overwegen. De meerderheid van B. en W„ bestaande uit den Burgemeester en weth. Batelaan. had uit dit antwoord aan leiding gevonden, om. nu nóch de Raad, nóch de N.V. in staat gebleken waren tot het doen van voorstellen, zélf een voorstel in te dienen. Dit bevatte vrijwel woordelijk, wat reeds door de Commissarissen op de aan- deelhoudersverg. was voorgesteld en daar verworpen. O.a. bevatte het een ultkeering van f. 5000 p. J. en een overname van 1,215000 na 20 jaar, benevens vrij water en dergelijke. De minderheid, weth. v. d. Poll stelde rich op het standpunt van den Raad in de vorige verg. Toen was uitgesproken,.dat de KV. nog 14 dagen tijd kreeg om voorstellen te doen, zoo niet, dat dan de zaak „uit" zou ajn. Hij achtte het beneden de waardigheid vin den Raad nu op dat besluit terug te llómen en meende bovendien, dat er geen aanleiding toe was, omdat hij toch mocht unnemen dat de Raad het besluit tot 'trername in volle verantwoordelijkheid ge lamen had en wist, dat het bedrijf op de Iveorwaarden van toen rendabel te maken Ins. Nu, bij den lageren rentevoet gaat het beter en dus hoeft de Raad geen spijt hebben van zijn besluit. Is de W.L. dan 1 zoo gecharmeerd op het behoud van de Mcessie, dan móet zij voorstellen doen, ït de Raad. Spr. diende een voorstel in om rsn de behandeling van verdere voorstellen if te zien. Dit voorstel was preamatuur en tvam dus eerst in behandeling. Het vona alleen steun bij den heer Jongeneel, die den aderen leden, die wel voor onderhandeling bereid waren, hun inkonsekwentie verweet. Achtereenvolgens verklaarden echter de heeren Beijen. de Mars, v. d. Marei, Burg graaf en Noordhoek, dat zij de zaak belang rijk genoeg achtten, om nog eens te praten. De heeren v. d. Marei en Burggraaf achtten met B. en W. de overname zeer riskant en prefereerden concessie. De anderen waren tot concessie bereid, maar niet op de ge stelde voorwaarden Wel werd echter ge vraagd, of het zin had met voorstellen te komen, aangezien de aandeelhouders een gelijkluidend voorstel hadden afgewezen en «lts een veel minder voordeellg voorstel niet hadden aanvaard. De voorz. kon geen rekerheid geven, maai- achtte een redelijk voorstel van den Raad wel kansbiedend. De wethouder wees op den schijn van overleg tusschen de meerderheid van het college en de Waterleiding, getuige de eensluidend heid van de voorstellen, waarvan hij en de andere leden eerst later kennis namen, na dat B. en W. ze voorgesteld hadden, uit de Pors. De voorz. wilde dat niet toegeven. De "«dragen waren al eerder genoemd. Het be sprokene op de aandeelhouders-vergadering ?erd door weth. v. d. Poll fel becritiseerd Zijn voorstel werd echter verworpen met j-6 St.. waarop overgegaan werd tot de be handeling van het meerderheldsvoorstel. Daarop kwamen echter talrijke amende menten binnen. De heer Noordhoek wilde ?a. het bedrag verhoogen tot f. 6000.de haar v. cl. Heijden tot f7000.de heer de Mars stelde afzonderlijk voor een bedrag van f 375000.aan te bieden als vaste nyernamesom voor het bedrijf buiten ar- Wters om. Met talrijke cijfers bestreed de heer Jongeneel al deze voorstellen, die hij strijdig achtte met het gemeentebelang, nmaat de meest sobere raming van de winst aanwijst, dat er gemiddeld f.10000.— p. j. kan overblijven. Al die cijfers zijn uit de incht gegrepen, meende hij. De voorzitter erkende dit, door te zeggen dat elke bere kening speculatief is, omdat de overname- a® niet te berekenen valt. Weth. v. d.Poll wam op grond van een uitvoerige becij- •enng tot een gemiddelde winst van min- «ens f. 12000na afschrijven van f. 10000 J- Men zou dus f.5000.weggeven en wvendien bij een aangenomen overname- var> f. 400.000.die hij veel te hoog w' nog maar f. 200.000— als boekwaarde neoben staan na 20 Jaar. terwijl nu 'khJ.OOO— als overnamesom over 29 jaar ï°™t geboden. Wél is hij voorstander van GJ5 aanbieden van een vaste overnamesom °°k het door den heer de Mars voor- Kraelde bedrag achtte hij te hoog, maar hij 'aardde het. om eindelijk een eind aan bil aak te maken. Om diezelfde reden zal tfflinl voorstel v. d. Heijden acceptee- dtlrT Jongeneel was door deze woor- Tlv,l?leurgesteld en meende, dat nu ook de Tïatpii r cadeautjes wil geven aan de biot.'Img- Dat is tegen het gemeente van ze st<elde daartegenover dat hij Ande u kwac*en het minst kwade kiest. ™rs komt er een voorstel dat hij nog tom 'te'' belang van de gemeente acht tan» sPr-'5 voorstel tot nietaanbiedlng Nnorriu11 voorstel verworpen is. Ook de heer on J, k baseerde zijn eisch van f. 60Ó0— hike!! v 1,10 echter niet publiek wil v». Er ontstond even discussie over de vraag welk voorstel het eetst in stemming moet komen, aangezien een zuivere stem ming vrijwel onmogelijk is. De voorz. wilde eerst over het Voorstel stemmen dat het minst biedt, dat van B. en W. Uitgemaakt werd echter, dat de andere voorstellen amendementen zijn en dus voorgaan. Deze wijze van stemmen bracht mee dat enkele voorstanders van concessie ook voor de gevraagde f. 7000— stemden, evenals de tegenstanders van alle concessies, die een voudig den hoogsten eisch vroegen, in de hoop, dat de Waterleiding dien eisch te hoog zou vinden. Daardoor werd het voorstel met 85 st. aangenomen. Vervolgens werd met 112 als overnamesom aangeboden f.375000; afgewezen werd de opname van een billijkheidsclausule in de concessie. Aan de Waterleiding wordt 14 dagen tijd gege ven om te beslissen. Ze moeten accepteeren of verwerpen. Verder onderhandelen ge schiedt niet meer. Daarna werd het ge amendeerde voorstel van B. en W. met alleen den heer Jongeneel tegen aangeno men, waarna sluiting. Tot hoofdonderwijzer aan de R.K. Jongensschool, in de vacature ontstaan docr het overlijden van den heer E. A. Bcogaawt. is benoemd de heer T. M. J. Vla ming, onderwijzer aan de St. Josephschool te Den Haag BOSKOOP. Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden raadsverga dering hield de voorzitter een nieuwjaars rede. waaraan wü het volgende ontleenen; Spr. wees op den slechten toestand der gemeente-flnanclén, ontstaan door de tal rijke regeeringsmaatregelen. Na de geboorte van Prinses Beatrix te hebben gememoreerd, keerde spr. zich tegen de Jeugdbaldadlghetd en spoorde de bevol king aan belangstelling te toonen voor den luchtbeschermingsdienst De heer P. Loef Az. dankte den voorzit ter namens den raad Een aantal aanvragen van besturen van bijz. scholen, om toekenning van de ge meentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 der LO.-wet over het iaar 1937. werden in handen gesteld van B. en W. De toekenning van voorschotten aan de besturen van scholen, werd goedgekeurd evenals hec ver- leenen van medewerking aan het R K. Parochiaal schoolbestuur voor het aan schaffen van een kast en leermiddelen ten behoeve van de onder hun beheer staande school voor uitgebreid L.O Hierna kwam ln behandeling een voor stel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de ge meente Gouda voor de toelating van leer lingen tot de openbare school voor uitge breid LÖ. in die gemeente, zulks ter op leiding voor het diploma B. Na ampele besprekinz keurde de raad de regeling goed. Met de N.V. „Gekro" te Overschle werd een nieuwe overeenkomst aangegaan. Ook een voorstel tot wijziging der algem. politie verordening betreffende de sluiting van drarïklokalltelten, bli oorlog of oorlogs gevaar. werd zonder discussie aangenomen. Tot slot kwam ln behandeling een voor stel van B en W. om bij wijze van werk verschaffing over te gaan tot het uitbag geren van slooten. In hun voorstel zeggen B. en W. daaromtrent het volgende: Doordrongen van het groote belang, dat voor werkloozen gelegen is ln werkgelegen heid heeft ons college gezocht naar een object voor werkverschaffing, waarbij de loonpost hoofdzaak en de zg. bijkomende kosten geen groote rol spelen Aan die voorwaarde, voldoet het object; uitbaggeren van slooten. Bij een loonpost van f. 10 000, inclusief kosten van toezicht en van sociale verzekering, wordt geraamd wegens bijkomende kosten een bedrag van f. 1100. Bij dezen opzet kunnen de belangrijkste slooten in de gemeente radicaal worden uitgebaggerd, terwijl deze maatregel mede zal kunnen strekken tot bevordering van de openbare gezondheid. Hierover ontstond een breedvoerige discussie waaraan bijna alle raadsleden deelnamen. De heer van Kleef noemde het bedroevend, dat de ge meente den rommet van een ander moest opruimen. Spr. zou voorstemmen, doch verzocht als het werk gereed was streng politie toezicht, De heer Boekraad, had bezwaren op het gebied van het eigen domsrecht. voorts hadden ook de heeren die Ruyter. v d. Staak en Noest diverse bezwaren, doch allen waren het er over eens. dat uit een oogpunt van werkver schaffing het uitbaggeren der slooten wel aanbeveling verdiende. Tenslotte werd het vooTStel van B en W. met alg st. aangenomen. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag as. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. p. du Buy, Teief. 40. Het oude bestuur der ver. „Ar'corl- cuitura" is geheel afgetreden, In de plaats daarvoor zijn gekozen de heeren A J. Slikker, voorzitter: L. J. Wychers. secreta ris: W. P M. Nolet. penning-meester: J. P. van Voorst van Beest, bibliothecaris en P. A. van Dongen, commissaris. De tooneelclub „Amicltla" gaf in ho tel „Klaassen" een tooneeluitvoerlng. Op gevoerd werd „CupidoMerourius 10", welk spel op vermakelijke wijze door „Ami- citia" voor het voetlicht werd gebracht. Na de pauze werd opgevoerd, de komische een- acter „Arme Rijken", die eveneens goed in sloeg. Een gezellig bal besloot den avond. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Zoer. Vrlesekoop No. 375 Joh. van Ewljk. Amstelkade No. 410 H. Luursema. Nieu—rweg No. 178 C. Vertrokken: Naai Leiden. Vliet No. 41, H. J. Stipdonk Naar Hazerswoude D No. 69. J. C. van Graas. Propaganda-avond der E.H.B.O. Vanwege de afd. Leimulden van de E.H.B.O. werd ln de groote zaal van mej. Sneeboer een propaganda-avond gehouden, welke bestond in de vertooning van de Iilm voor het onderwijs ten behoeve van de E.H.B.O. ten dienste van de Kon. Ver. „Oranje-Kruis". De voorzitter van de afd. Leimulden, de heer K. Lissenburg opende waarna de film vertoond werd, die een duidelijk beeld van de werkzaamheden der E.H.B.O, gaf. Men heeft dan ook een leerrijken avond bijgewoond. De heer Lis senburg sloot met dank dezen geslaagden propaganda-avond. Ingelanden-vergadering van den Kalslagerpolder. Onder voorzitterschap van den heer H. Schelllngerhout vergaderden de Ingelanden van Kalslagerpolder in het café Roos te Bllderdam. Medegedeeld werd dat den machinist W. Braam op diens verzoek eervol ontslag was verleend met Ingang van 1 April a.s. Als zün opvolger werd benoemd de zoon van den heer Braam, de heer T. Braam. De commissie van onderzoek der rekening bracht verslag uit over 1937. De Inkomsten bedroegen f. 3294.94, de uitg. f.3754.941/;. De rekening werd goedgekeurd. Bij monde van den heer van Andel werd dank gebracht aan den secretaris, den heel de Ren voor de prettige wijze waarop hij de commissie heeft bijgestaan. De begrooting over het dienstjaar 1933 werd vastgesteld met een bedrag van in komsten en uitgaven op f. 3798.46'/«. De polderlasten werden wederom bepaald op f. 8 per Hectare. Voor het nazien der reke ning 1938 werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren M. van Andel, W. van Dijk en G. de Jong. Besproken wordt het rapport Inzake de installatie van de bemaling. Ingekomen zijn rapporten van het Technisch Advies bureau van Waterschapbonden en van het Ingenieursbureau Ir. C. G. van Steenis en J. v d. Boogaard. Na breedvoerige toelich ting werd het eerste aangenomen. Besloten wordt de Dieselmotor te vervan gen docr een electromotor. De kosten hier van worden geraamd op f. 1200. Hiervoor wordt een geldleening aangegaan van f. 1200 tegen 3'/. per jaar. De heer Roest brengt bij den rondvraag hulde aan den voorzitter voor het vele werk door hem ln het belang van den pol der verricht. Bij deze hulde sloot de ge- heele vergadering zich aan. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertrui, D. van P. Wouters en R. Blom. Propaganda-avond Ned. Chr, Blindenbond. In de Chr. School hield de Ned. Chr. Biindenbond een muziek- en propaganda- avond. Ds. A. J. van. Wijngaarden opende met gebed en sprak een inleidend woord, waarna de heer C. Ahles. die eenige jaren geleden door blindheid werd getroffen, een hoofdstuk uit den Bijbel in brallle-schrift voorlas. De blinde heer C. Wagenmaker tut Rotterdam, lid van hep hoofdbestuur, hield een propaganda-rede over: Wat er voer e:t door blinden gedaan wordt. Voor het 2'/i cents per week-fonds gaven zich 47 per sonen op. De avond werd opgeluisterd door mej. Annie Bos. viool en den heer K. Bou- wens. orgel, die beiden blind zijn Ds. van VMneaarden sprak een slotwoord. Bij de geboorte van Prinses Beatrix. Bij de geboorte van Prinses Beatrix heeft het gemeentebestuur f. 10.beschikbaar gesteld voor elk der drie kinderen, die ach tereenvolgens in deze gemeente in een be hoeftig gezin geboren worden. Twee keeren is dit bedrag thans uitbetaald. De rietland verbetering. Het ligt in de bedoeling a.s. Maandag te beginnen met de riettandverbetermg. Zooals bekend zal daft werk in werkver schaffing worden uitgevoerd. De opperbrandmeester de heer H Mol heeft met Ingang van 1 Mei a.s. om leef tijd- en gezondheidsredenen ontslag ge vraagd. Naar wij vernemen wordt ruim een halve hectare rietland, behoorende tot het gemeentelijk ontginningsbedrijï bepoot met elzen- en berkenhout om daarvan een landelijke bebossching te maken. OUDE-WETERING. HET WEGDEK IN HET NOORDEINDE Vergadering van belanghebbenden. In hotel van den Bosch had een bijeen komst plaats van eigenaren van aan den Dorpsweg vanaf de brug bij Rotteveel tot den Stationsweg gelegen perceelen. in ver band met de plannen tot het aanbrengen van een nieuw wegdek. Het initiatief tot deze besprekingen is uitgegaan van de heeren G. Meyer. P. Vesseur en P. v. d. Velden. De belangstelling was vrij groot. In de Inleiding, welke door den voorzit ter van het voorloopig comité werd gehou den, werd gewezen op de onrust welke er heerscht ten aanzien van de uitvoering van de aanhangige plannen. Gewezen werd op het peil. waarop het niveau der straat voor de kerkgebouwen reeds is gebracht. Indien dit peil voor den geheelen weg wordt aan gehouden zullen de gevolgen ten aanzien van talrijke hpizen funest zijn. De voorstellers meenen dat het ge- wenscht is, om tot den gemeenteraad een request te richten met het dringend ver zoek om bij de uitvoering van bovenbe doelde werken met de belangen der inwo ners rekening te houden. Met algemeene sftmmen werd daartoe besloten. TER AAR. DE ORANJE-COMMISSIE. Blijft bestaan. Ten gemeentehuize vergaderde de com missie uit de ingezetenen, die zich gevormd heeft bij gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. De voorzitter, de heer G. D. Verhoef, bracht de zeer geslaagde feestvie ring op den dag der geboorte en op den Nationalen Feestdag ln herinnering en sprak woorden van dank voor de groote medewerking van de Ingezetenen en de commissieleden ondervonden. Ook de dames, die collecteerden en de bakkers, die krentenbroodjes beschikbaar stelden, heb ben zeer tot het welslagen bijgedragen. BIJ de ingekomen stukken kwam een schrijven, van den Burgemeester ln behan deling, waarin dank aan de commissie werd gebracht voor al haar bemoeiingen, die het mogelijk hadden gemaakt, dat de geheele bevolking op zoo spontane wijze aan de feestviering deelnam. Verzocht werd zoo mogelijk de commissie een per manent karakter te geven, teneinde bij bij zondere gebeurtenissen in het Oranjehuls, b.v. bij het a.s. Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, een passende feestvie ring te organiseeren. De commissie besloot met a!g. stemmen een permanente com missie te vormen met uitbreiding van het aantal leden van 16 tot 20. Voorts besloot men ln principe tot het organiseeren van feestelijkheden op den Nationalen Feest tij op 6 September as. In Mei zal een nieuwe bijeenkomst worden gehouden. Lezing voor de N. H. Jongelingsvereeniging. In de Ned. Herv. Kerk trad op uitnoodi- ging van de Ned. Herv. Jongel. Vereen. „Jo nathan" op Ds. de Geus van de Bildt. Na opening leidde spr. zijn onderwerp in met te herinneren aan de geboorte van een Prinses van Oranje. Gretig werd in die dagen naar de kranten gegrepen. Moest het zoo ook niet zijn met het Boek der Boeken God heeft Zijn Zoon aan de wereld gege ven, opdat wij het eeuwige leven zullen hebben. Jezus geeft zoo dringend den raad: „Onderzoek de Schriften". Niet alleen moet worden gelezen, doch er moet worden na gedacht. Ook de jongelingsvereeniging is een plaats waar over deze dingen gespro ken wordt en daarom moeten zooveel mo gelijk alle Jongelingen daarheen gaan. Laat ■het echter niet zijn zooals bij de Farizeeërs en Schriftgeleerden, die de schriften onder zochten, doch Jezus verwierpen. De Geref. Kerk droeg f. 8.75"-/= af voor de Theol. Fac. der Vrije Universiteit. ZWAMMERDAM. Jaarvergadering R.K. Vrouwenbond. De afd. van den R.K. Vrouwenbond hield ln het Patronaatsgebouw alhier haar Jaar vergadering. De notulen en jaarverslagen werden voor gelezen en onder dank goedgekeurd. De penningmeesteresse had een batig saldo van f. 2.de ontvangsten bedroegen f. 712. en de uitgaven f.710.Het ledental be draagt thans 330. Door de dames Hak en Knallmann, waren de boeken en bescheiden nagezien en accoord bevonden. De presidente deelde mede. dat een moe der-cursus gegeven zal worden en een kook cursus in de avonduren. De aftredende bestuursleden mej. J. P. de Koning en mej. G. Th. de Bie werden her kozen. Besloten werd in Juni een gemeenschap pelijk vacantiereisje te maken. In Maart zal nog een missie-Iilm worden vertoond. De presidente, mejde Koning, sprak nog over het leeken-apostolaat, dat vooral door de katholieke vrouwen moet worden be oefend. Pastoor Luhn, die mede de druk bezochte vergadering bijwoonde, wenschte de herko zen bestuursleden geluk en onderstreepte hetgeen de presidente had gezegd omtrent de noodlge katholieke actie en het leeken- apostolaat. Kon. Ned. Stoomb. Mij. JUNO, 16 Febr. van Malta te Alexandria EUTERPE. 16 Febr. van A'dam tc Bordeaux BODEGRAVEN, uitreis, 14 Febr. te Talcahuano COSTA RICA. uitreis, 14 Febr. van Barbados ACHILLES, R'dam naar Oran. was 14 Febr. 8 uur 10 n.m. 65 mijlen O.Z.O. van Lands End. MARS. 16 Febr. van Oran naar Genua IRIS, Hamburg naar Kopenhagen, pass. 16 Febr. n.m. 4 uur Holtenau VENUS, 16 Febr. van A'dam naar Hamburg. ALKMAAR, thuisr.. was 16 Febr. 12 u. 's mid dags 300 mijlen N. van de Azoren CRYNS- SEN. 16 Febr. n.m. 11 u. van Plymouth naar Havre FAUNA. 16 Febr. v. Napels n. Tra- pani HERCULES. Mlddf. Zee n. R'dam. pass. 16 Febr. n.m. 5 u. Dungeness ME- ROPE Middl. Zee n. Amst., pass 16 Febr. n.m. ■1 u. Ouessant OBERON. 16 Febr. van Piraeus te Calamata ORION, 16 Febr. van Algiers n. Amst. PERSEUS. 16 Febr. van Odcnse te Gdynia VULCANUS, 16 Febr. v. Dartmouth n. Antwerpen. Halcvon L(jn MAASBURG. Vlaardlngen n. Narvik. 16 Febr. uit den N. Waterweg STAD SCHIEDAM. 15 Febr. van Pepel. Mi). Oceaan PHRONTIS. 16 Febr. van Java te Amsterdam. RotterdamZ. Amerika Lijn ALHENA, thuisreis, pass. 15 Febr. Fernando Noronha. ALWAKI. 18 Febr. v.m. 8 u. v. B. Aires te R'dam verw. Mij. Nederland TABINTA, 16 Febr. Van Suez naar Djeddah SEMBILAN. 16 Febr. van A'dam te Batavia MADOERA. thuis reis. pass. 15 Febr. Gibraltar. SINGKEP. 17 Febr. v. Londen n. Amst. ENGGANO. uitr.. 17 Febr. v. Suez JOHAN DE WITT. uitr.. 17 Febr. te Southampton SIMALOER. thuisr., 16 Febr. v. Port Said. Holland—O. Azië Lijn GAASTERKERK. 16 Febr. van Japan te R'dam. Rott. Lloyd SOEKABOEMI. thuisreis. 16 Febr. te Genua. HollandAmerika Lijn DELFTDIJK. R'dam naar Pacific Kust. 16 Febr. uit den N. Wa terweg LEERDAM. 14 Febr. van Houston te New Orleans. BEEMSTERDIJK. 15 Febr v. R'dam te New Orleans LEERDAM. 16 Febr. v. New Or leans n. R'dam. Kon. Pakctv. Mij. ROGGEVEEN. 14 Febr. van Hongkong te Batavia TASMAN. 14 Febr. van Monlha naar Saigon NIEUW HOLLAND. 14 Febr. van Adelaide n. Singa pore. Java-China-Japan Lijn TJIKARANG. 14 Febr. van Macassar te Batavia TJISON- DARI. 14 Febr. van Hongkong te Batavia TJ1BADAK. 15 Febr van Saigon naar Sema- rang. Sllver-Java-Pacific Lijn BENGALEN. 16 Febr. van Calcutta te Singapore. BENGKALIS. 17 Febr. v. Cebu n. Calcutta. Kon. Holl. Lloyd SALLAND, thuisreis. 16 Febr. v.m. 3 uur van Bahla. Holland—Afrika Lijn ALGORAB, thuisreis. 17 Febr. n.m. te Marseille verw. HEEMS KERK, uitr.. pass. 16 Febr. Gibraltar BLOEMFONTEIN, uitr., 17 Febr. te Kaapstad verw. HollandBritsch Indlë Lijn HOOGKERK. uitr., 17 Febr. v. Suez. HollandWeat-Afrika Lijn JAARSTROOM, 16 Febr. v. W. Afrika te R'dam. Rott. Lloyd KOTA NOPAN. thuisr.. pass. 16 Febr. Ouessant SOEKABOEMI. thuisreis. 16 Febr. n.m. 7 u. van Genua BRASTAGI, uitr., 17 Febr. te Belawan. Diverse Stoomvaartbcrichten VEENEN- BURGH, 16 Febr. van Middlesbro n. R'dam AUGUSTINA. 12 Febr. van Pladjoe te Soerabaya HONTESTROOM. 16 Febr. van Londen n. A'dam VECHTSTROOM. 18 Febr. van Huil naar A'dam HOOGLAND. 15 Febr. van Grangemouth naar Marley NIEUWLAND. 16 Febr. v. Alios te Hamburg BEVERWIJK. Morphoubaai n. Hamburg, pass. 16 Febr. Ouessant MARISA. 10 Febr. van Swansea te Tampico MOORDRECHT. Abadan n. Oslo. pass. 15 Febr. Dover SCHOKLAND, 16 Febr. van A'dam te Goole TRITO. 16 Febr. v. Dublin te Belfast T30EKEL0. Marseille naar R'dam. pass. 16 Febr. Ouessant ENA. 21 Febr. van A'dam te Curasao verwacht GENOTA. n. Curasao was 14 Febr. 6 uur 15 n.m. 95 mijlen Z. van Lands End APOLLONIA13 Febr. van Constanza tc Thessaloniki HERMES, Constanza naar Malta, pass. 11 Febr. Instan- boul ANASTASIA. 11 Febr ran Singapore naar Soesoc ANGELINA, ;4 Febr. van Singapore te Saigon JUNO. 12 Febr. van Singapore naar Pladjoe ALDEGONDA. 14 Febr. van Singapore n. Pladjoe ROTULA, 11 Febr. van Suez te Soesoe MANVAN- TARA, 9 Febr. van Balik Pappan te Soera baya JOZEFINA. 12 Febr. van Soerabaya naar Batavia PAULA. 10 Febr. van Mlri naar Batik Pappan AGATHA. 11 Febr. v. Batavia te Batik Pappan EULOTA, 10 Febr. van Trinidad naar Dakar ERINNA, 10 Febr. van Curasao naar Gibraltar v.o. AGNITA. 10 Febr. van Curasao n. Engeland NANSENVILLE. 14 Febr. van Oslo te Seattle IJSELHAVEN. Libreville n. R'dam, pass. 14 Febr Madeira JONGE ANTHONY, 15 Febr. v. R'dam te Dakar ST. PHILTPS- LAND. 15 Febr van IJmulden te Shields. JONGE ELISABETH, 16 Febr. v. Gambia n. Airhuus JONGE JOHANNA, Cardiff naar Casablanca pass. 16 Febr. Ouessant WEST- PLEIN. R'dam n. Oxelosund. pass. 16 Febr. Brunstuttel ZIJPENBERG. R'dam n. B. Aires. pass. 16 Febr. Madeira BRITSUM, 13 Febr. v. B. Aires n. Rosario OOTMAR- SUM, 16 Febr. v. R'dam te B. Aires BUS- SUM. R'dam n. B. Aires. pass. 16 Febr. St. Vlrcer.t AALSUM. Bahla Blanca n. Ant- '"ernen. oass. 16 Febr. Ouessant EMMA- PLEIN. Narvik n. R'dam, pass. 16 Febr. Ud- slri. Abonné te K. a. Z. In deze rubriek kun nen wij U onmogelijk uitvoerig den gang van zaken in een dagbladbedrijf beschrijven. Indien U ons echter Uw adres op geeft, zullen wij U bij de eerstvolgende excursie die naar ons be drijf gemaakt wordt, gaarne een uitnoodiging zenden. J. T. O. te L. Wendt U tot de Ned. Jeugdherberg Centrale, Plantage, Franschen- laan 14. Amsterdam. Voor een reis naar Dultschland is een pas poort noodig. (Kost f. 7.50). De heer P. Kingma, Lijsterstraat 12. alhier la secretaris van de Leidsche Zweefvliegclub. V. M. te A. Waar U niet opgeeft, van welke stof dc japon is, is het antwoord moeilijk. Probeer U eens met verwarmde alcohol. VOOR VRIJDAG 18 FEBRUARI. Hilversum I 1875 en 415.5 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.00 Gramo- foonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.30 Alt en Piano 11.10 Ver volg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 pra- mofoonmuziek 12.30 Eolistenconcert 1.30 Lyra-Trio 2.15 Causerie „De tuin in Februari" 2.35 AVRO-Dansorkest, de Croaking Nigh tingales en declamatie 4.05 Gramofoonmu- ziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Esmeralda- Septet 6.00 Optreden van amateurs 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Orgelspel 7.00 Causerie „Herinneringen aan de „Nieuwe School" (II) 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cau serie ..Lezen in den Bijbel" 8.00 Pianovoor dracht 8.30 Causerie „Modern Gezondheids verlangen" 9.00 Gramofoonmuziek 9.30 Reportage 10.00 Religieus-socialistische uit zending 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding 11.00 Viool en piano 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmu ziek. Hilversum II 301.5 M. Algemeen program ma. verzorgd door de KRO 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.00 Berichten 12.15 Modern Kleinorkest en Gramofoonpl. 2.00 Orgelconcert en Gra mofoonmuziek 3.00 Gramofoonmuziek 3.10 KRO-Kamerorkest en solist 4.05 Gramo foonmuziek 4.15 KRO-orkest 5.00 Gramo foonmuziek 5.15 De KRO-Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Causerie „In vloed van de huidige conjunctuur op de ar beidsmarkt" 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 Berichten ANP 8.00 le Helft v. d. revue ..Neerlands Bloed" 10.30 Berichten ANP 10.40 José de Sousa Pinto en zijn Portugeesch orkest 11.1512D0 Gramofoonmuziek. Droitwich. 1500 M. 11.40—11.50 Piano voordracht 12.10 Orgelconcert 12.50 Jack White en zijn collegians 1.35—2.20 Viola en piano 4.20 Dansmuziek (gram. platen) 4.50 Variété-programma 5.20 Charles Brill en zijn orkest m.m.v. soliste 6.20 Berichten 6.45 Fred Hartley's sextet 7.20 „Die ver- kaufte Braut", opera 9.20 Berichten 9.40 Interview „Efficiency and Liberty: Germany" 10.00 B.B.C.-orkest 10.55 Parijsch half uurtje 11.30 Jack Harris en zijn band -- 11.5012.20 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 7.50. 8.55, 10.40 en 11.20 Gram. muziek 12.20 Jane Eyrard's orkest 1.50 Zang 2.05 Vervolg concert 3.05 en 3.20 Zang 3.55 Gram. muziek 4.35 Zang 5.20 Gentil-kwartet en soliste 8.35 Viool-voordracht 8.50 Radiotooneel 10.50 Gram. muziek 11.2012.50 Nachteoncert. Keulen. 456 M. 5.50 Trompetterkorps 7.50 Schrammelensemble 11.20 Bedrfjfs- orkest 12.35 Omroeporkest en solist 1.35 Gram. muziek 3.20 Omroeporkest, solisten, Keulsch pianoduo en vroolijk instrumentaal kwartet 6.30 Mandoline-orkest 6.50 H.J.- ensemble en het Omroeporkest 8.30 Amuse mentsorkest 9.5011.20 Omroepkleinorkesfc en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram. muziek 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 Gram. muziek 5.20 Omroeporkest 6.20 en 5.40 Gram. muziek 7.20 Zang 8.20 Radio tooneel met muziek 10.3011.20 Omroepkoor en orgel 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Omroepsalonorkest 1.302.20 Gram, muziek 5.20 Omroepsalonorkest 6.35 Gram, muziek 6.50 Trioconcert 7.10 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroepkleinorkest 10.10 en 10.3011.20 Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.20 Carl Woit- schachs orkest 8.20 Berichten 8.35 Ka mermuziek 9.20 Berichten 10.2011.20 Otto Kermbach's orkest (Om 10.30 Sport- reportage) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Vrijdag 18 Februari. lsic Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord of div. 12.20 Parens R. 13.20 Brussel VI. 13.35 Keulen 14.20 Radio P.T.T. Nord of div. 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen 16.20 Droitwich 16.50 Keulen 17.20' Brussel Fr. 18.20 Brus sel VI. 18.35 Brussel Fr. 19.20 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.35 Boedapest of div, 22.05 Keulen 23.20 Parijs R. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 Londen Reg. 12.50 Droitwich T- ,13.20: Londen Reg. 17.20 Droiwich 20.20 Gram.muz. G.R.D. 22.00 Droitwich 22.55 London Reg. 23.30 Droitwich. WUrigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7