Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 17 Februari 1938 WEERBERICHT. AGENDA Uit de Rijnstreek AALSMEER. Ouderavond. In de openbare lagere school aan de Columbialaan (Plan Zuldi werd een zeer druk bezochte ouderavond gehouden. De heer L Statema hoofd der school opende en hield een voor de ouders zeer leerzame causerie over ..Het kind".. Notulen en laar. verslag, gelezen door den secretaris, den heer G. Maarsen, werden vastgesteld. In de plaats van de heeren D van Leeuwen en G. Maarsen (niet herkiesbaar) werden ge kozen: J. v. d. Zwaard en A. Tas Nadat gepauzeerd was. werd door den heer M de Jonge de film van de in den vorigen zomer gehouden kinderfeesten vertoond. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Annigje Jacoba. D. van Stmon de Jong en Maartje Kok. Gevonden. Een paar handschoenen, een kindermuis len een sjaal. Inlichtingen bij de politie Tot tijdelijk onderwijzeres aan de OL. school is benoemd mej. A A M. van Os. kweekellnge alhier. HAARLEMMERMEER. Beroepen. De heer H. W Wierda. candidaat te Haarlem is door de Geref. Gemeente te Vijfhuizen beroepen. HILLEGOM. Wedstrijd in Ziekzoeken. Gistermiddag is in het Veilinggebouw aan de van Tetsstraat de derde bekwaam heidswedstrijd in het ziekzoeken van hya cinthen begonnen. Behalve het veilingbe- stuur en de organisator, de heer D. van Egmond, waren verscheidene genoodigden uit het bloembollenbedrijf aanwezig, als mede het dageliiksch bestuur der gemeente en ir. Volkersz. De heer J. B. Meskers sprak een inleidend woord. De heer D. van Eg- mond Jr. zette het doel van den wedstrijd uiteen, n.l. het vormen van bekwame vak- menschen. Aan den vorigen wedstrijd na men ongeveer 500 personen deel. Ir. K. Volkersz sprak als tuinbouwconsu- lent zijn warme sympathie voor den wed strijd uit. De voorzitter der vereeniging „De Hya cinth" zinspeelde in zijn toespraak op de kunst om bloembollen goed te behandelen Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 773. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 780.3 te Lerwick. Laagste barometerstand 752,3 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt tot lichte dooi. BUITENLAND SCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De hooge drukking is in de kern over Noord- Noord-Schotland tot boven 780 m.M. toegeno men en heeft zich over de Oostzee naar Oost- Duitschland uitgebreid. In Noord-Scandinavië verscheen een vry diepe depressie, die in de Middellandsche Zee bleef afnemen. Een kleine secundaire bracht lichte sneeuw hier te lande. Een vrij warme Westelijke stroom trok over IJsland en Noord-Scandinavië en bracht daar zwaren regen. Alleen in Midden-Scandinavië kwam plaatselijk strenge vorst voor, maar de geheele Oostzee heeft dooi. In Duitschland nam de vorst af. in Oostenrijk viel dooi in, in Zuid- Frankrijk hield de matige vorst aan. die echter overdag in dooi overgaat. De Britsche eilanden hebben betrokken lucht met dooiweer en plaat selijk lichten regen. Aan de Noorsche kust waait een Westelijken storm .op de Noordzee en in Het Kanaal waait het krachtig uit Ooste lijke richting. De temperatuur is in de boven lucht vrij veel gestegen en in Duitschland plaatselijk tot 1800 M. boven nul graden. De Alpentoppen hebben helder weer met veertien tot twintig graden vorst. en wenschte den wedstrijd veel succes toe. Burgemeester van Nispen tot Pannerden sloot de rij van sprekers en verklaarde den wedstrijd voor geopend. Uitvoering Muziekschool. Gisteravond hebben het Hilleg. Accor deon Ensemble, het Mandolinegezelschap en het gemengd koor Entre Nous een uit voering gegeven in de Nutszaal. De drie ge zelschappen werden gedirigeerd door den heer H. van Marsbergen, die zich met de leden gezamenlijk beijverd heeft den avond te doen slagen. Het programma was uiteraard zeer af wisselend en had bij het talrijke publiek veel succes. Het doel was te doen uitko men. welk muziekonderricht op deze school wordt gegeven. „HULP IN NOOD". Financieele moeilijkheden. De Vereeniging „Hulp in Nood" hield haar jaarvergadering onder leiding van len heer Th. Paase. De jaarverslagen wer den uitgebracht, terwijl een toespraak is gehouden over het Sanatoriumfonds. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f. 1920.—. terwijl het kapitaal is ge slonken tot f.4000.—. Deze cijfers waren aanleiding tot een voorstel om de uitkee- ïingen en de contributies te wijzigen. Dit voorstel werd aangenomen. Vrijwillig zal 1 cent per week en per lid afgestaan wor den voor het Sanatoriumfonds. De heeren Walkers en Wassenaar zijn in de controle commissie benoemd. De Hillegomsche Zwemvereen. H.Z.V. heeft in hotel Sistermans een feest gege ven. Er was naar gestreefd een programma met veel afwisseling samen te stellen, en daarin is men goed geslaagd. Er heerschte een uitstekende stemming. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst.. 1 gr. C.. betrokken. Londen, N.O.. 2 gr. C.. betrokken. Berlijn. O.. 3 gr. C.. bewolkt. Nice: N., 7 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. —2 gr. C. (28 gr. F.). 9 uur voorm.: 1 gr. C. (30 gr. F.). 12 uur 's middags: Vi gr. C. (33 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a, ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 5 uur; nam. te 17.10 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag van 5.45 uur n.m. tot 7.42 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Febr.: op 21.19 uur; onder 7.48 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ouderavond Geref. School. In de zaal der Geref. Kerk werd de jaar- lijksche Ouderavond gehouden der Geref. Schoolvereeniging Deze avond stond onder leiding van den voorzitter, ds. H Meijerlng. Vooraf was er. zoowel des middags als des avonds in de school, gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtmgen en met het personeel de belangen der leer lingen te bespreken. De avond werd door ds. Meijermg ge opend Spr. wees er op. dat er nauw contact behoort te bestaan tusschen huisgezin en school. Daaraan kunnen ouderavonden medewerken Hierna werden door de leerlingen der 7e klasse enkele gedichten voorgedragen. Na een korte pauze, waarin ververschin- gen werden aangeboden, hield de heer W. van Veen. hoofd der school, een boeiende causerie over „Vaderlandsliefde". In zijn inleiding herinnerde spr. aan de historische dagen, die we beleefd hebben bij de ge boorte van Prinses Beatrix. Vervolgens ging hij uitvoerig na. wat we onder vaderlands liefde hebben te verstaan en hoe huisge zin en school deze liefde kunnen bevorde ren en in de juiste banen kunnen leiden. Het onderwijs op de Chr, scholen geeft de beste waarborg voor het aantaweetoen van vaderlandsliefde. Vervolgens gaf de heer J. de Kreek, on derwijzer aan de school, in de plaats van mei. I. de Keijzer, die door familie-omstan digheden niet aanwezig kon zijn. een op voedkundige schets ten beste over „Offers zonder wijsheid". De voorzitter dankte aan het emde der samenkomst allen, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. In het bijzonder de heeren C. Zwaan en P- de Vries Sr.. die voor de verslering met bloe men hadden gezorgd. De heer P. A. Schoneveld bracht namens de ouders dank aan het onderwijzend per soneel voor de zorgen aan de kinderen besteed. Door den heer W. v. Veen werd met dankgebed gesloten. CHR. JONGEL. VEREENIGING. Lezing van ds. Dijkstra. Voor de CJ.V. hield ds. R. Dijkstra uit Amsterdam een rede over: „De onsterfelijk heid der ziel". Wij menschen, aldus stir., houdien wat we zien voor de werkelijkheid en gaan zelfs zoo ver, dat we gaarne zouden willen, dat de dingen, die we gelooven meer reëel wer. den. vandaar het spreken over visioenen, het gelooven aan genezing na gebed enz. Ds Dijkstra kantte zich tegen de bevin delijkheid als grond voor onze denkbeelden en houvast voor ons geloof. De H.S. gaat er van uit. dat de mensch geschapen is naar lichaam en ziel en ln zijn ziel de afspie geling is van God. In onzen tijd van afval komt het wezen der ziel weer in het geding. De professoren Bavink en Hoekstra leeren. dat de ziel een reëele werkelijke substantie ls, de drager van onze zieleversohijnselen. ens denken, ons voelen en ons wezen. De schrift zegt: Er is een opwekking van ziel en lichaam. Geen conditioneele onsterfelijkheid dus. maar zij die in Christus gelooven als de Reiniger hunner zielen, weten, dat hun ziel zal leven tot ln eeuwigheid. De dood als het afsterven van den ouden mensch is de doorgang tot het eeuwige leven. Door Christus. Die Zijn ziel gesteld heeft tot een rantsoen zullen we onzen geest bevelen in de handen des Vaders, waar wij naar lichaam en ziel veilig zul len zijn. LISSE. HET BESTAAN DER C-O.V. BEDREIGD. Laatste poging om nieuwe leden te winnen. In de Ned. Herv. Kleuterschool hield de CO.V. een pronaganda-avond onder leiding van den voorzitter, ds G. Tichelaar. Deze zette het doel van den avond uiteen, n.l. om te trachten de Chr. Oranje Vereeniging weer nieuw leven in te blazen Een woord van lof richtte sor tot den secretaris, den heer W. A. Schouten Door zijn activiteit toch bleef de C O V. bestaan De secretaris gaf een overz'cht van het vereeniglngsleven In de a'-e'oo'en laren Uit dit alles bleek, da* ln den Iood der jaren vee! werd grJ an met de begaande middelen. Er wordt wel eens critiek uitge oefend, doch deze komt dan vaak van die zijde, die zelf nooit iets doet. Helaas liep het ledental steeds terug en bedraagt thans nog slechts 60. Dit is weinig Dr. Ruys stelde voor. dat allen hun krachten zullen inspannen om nieuwe leden te winnen. Het ligt in de bedoeling om op of na 30 April a.s. een vergadering te be leggen en het resultaat dezer actie te be spreken. Het al of niet voortbestaan der C.O.V. hangt dus nu af van de actie die tot 30 April zal duren. Vervolgens werd door den heer Smelik uit Den Haag een causerie gehouden over Suriname en haar bevolking. Jaarvergadering voetbalvereeniging „Lisse" Onder leiding van den voorzitter, den heer J. C. de Haan, werd een feestelijke jaarvergadering gehouden door de voetbal ver. „Lisse". De voorzitter heette allen hartelijk wel kom. Een woord van welkom werd ln het bijzonder toegeroepen aan den heer Hoo- gervorst als afgevaardigde van het district Leiden. De avond werd vervolgens op ge zellige wijze doorgebracht. Een muziekge zelschap verleende zijn medewerking. R.-K. Volksbond. Door den R.-K. Volksbond werd in het Bondsgebouw wederom een ontwikkellngs- avond gehouden, waarin de districtsbe stuurder de heer Ant. Angenent sprak over: „De R.-K. Volksbond als beschavingsfac tor". In zijn rede zette spr. uiteen, dat de R.-K. Volksbond veel voor zijn leden heeft gedaan op cultureel, sociaal en economisch gebied. Wij hebben daardoor, aldus spr., een plaats veroverd en die plaats moeten wij zien te behouden. JUBILEUM VAN „TROU MOET BLYCKEN". Mooie feestavond. Ter gelegenheid van het 40-Jarig bestaan der Harmonie „Trou moet Blycken" werd in gebouw „De Vereeniging" een feestavond georganiseerd. Deze feestavond stond wel ln een bijzonder teeken, daar het 40-jarig bestaan werd herdacht en bovendien een viertal heeren, die 40 jaar lid van de har monie zijn, werd gehuldigd. De voorzitter, de heer Lampe, opende de vergadering. In het bijzonder richtte hij zich tot den directeur, die door zijn be kwame leiding de vereeniging tot onschat- baren steun ls geweest. Na het officieele ving het meer feeste lijke gedeelte aan. De voorzitter der feest commissie, de heer J. de Leeuw, sprak een inleidend woord. Er werd op 21 Jan. een huldigingscomité gevormd om op dezen avond eenige medailles uit te reiken. De heer De Leeuw richtte zich speciaal tot de heeren A. H. Schrama, A. Mastenbroek en C. Kulk, die vanaf de oprichting der ver eeniging lid zijn geweest. Met een goed ge kozen speech heeft de heer De Leeuw aan deze heeren een medaille uitgereikt, hun kwaliteiten voor de Harmonie in verleden en heden op Juiste waarde schattend. De heer Schrama ontving een gouden medaille en de twee andere heeren een verguld zil veren draagmedaille. De heer Nederpelt. die reeds eerder werd gehuldigd, waarbij hem een rookstel werd aangeboden, werd eveneens toegesproken. Thans werd hem aog egn verg. zilveren me daille aangeboden door een gever die onbe kend wenscht te blijven. Hierna bleef men ln gezellige feeststem ming bijeen. Een woord van hulde werd nog gebracht aan het adres van het Oranje-Comité, voor de wijze waarop het de feesten organiseerde pvf U Naar men ons mededeelde is de op brengst van de collecte in de feestzaal van „De Hobaiho" niet alleen bestemd voor de plaatselijke vereeniging „Herwonnen Levenskracht" doch ook voor de navol gende vereenigingen „Santos", „Draagt elkanders Lasten", „Zonnestraal" en „Groene Kruis". De opbrengst was ruim f. 100. Mej. B. de Jone slaagde te Den Haag voor het examen lingerie-naaister. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: J. den Hoed en gezin, Balistraat 10 A. M. Mooyekind en gezin, Soembastraat 9 M. Maat, Terweeweg 50 A. J. Leeuwenburgh, Geversstr. 83 B. Elvé, Wilhelminapark 34 D. den Heijer en gezin, Soembastr. 7 H. ZuidiJk, Soembastraat 7 inw. T. de Neijen- huis, Oegstgeesterw. 11 S. J. C. Gottmer, Emmalaan 71 H. A. Backer en vr„ Emma- laan 3 N. van Breda, Rhijnzichtw. 43 P. G. Mulder. Endegeest C. A. Bontje, Rhjjn- geesterstraatweg 20 G. J. M. Raaphorst, Abtspoelweg 19 F. A. H. Bernefeld. kapelaan, Rhijngeesterstraatweg 35. Vertrokken: H. H. Merkelyn naar Leiden, Leeuwerikstraat 12 A. W. Timmermans, naar Katwijk, Kon. Wllhelminastraat 8b K. de Blanken, naar Leiden. Schelpenkade 38 A. van der Have. naar A'dam, Prinsengr. 71 M. J. Voorbij geb. Lagas, naar Voorschoten. Leid- scheweg 429 M. A. U. Frison. geb. Engelbert, naar Leiden, Haagweg 56 F. Oppelaar naar Hazerswoude. Zonneveldstr. 10 J. Ket, naar Leiden. Bloemistefilaan 10 M. Sneller naar Rotterdam, Heemraadsingel 327a J. B. Bur gemeester naar Leiden. Tollensstr. 13 M. C. L. Rietveld naar Lelden, Rijnsburgerweg 144 M. R. Koops naar Leiden, Bilderdijkstr. 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Christlaan. Z. van K. Hollander en E. Janse. Floresatraat 2. Overleden: M. P. de Wit 76 J. Ondertrouwd: J. F. van Kampenhout 28 j. en G. Boezaard 19 j. A. de Kloet 23 j. en J. Momberg 24 J. C. Mechelse 32 J. en E. van den Hoonaard 29 j. Th. J. Damsté 24 J, en W. S. L. Peletier 18 j. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus. Z. van W. H. Haasbroek en Antje Jeroena van der Mey. Gehuwd: Cornells Hoogeveen 29 j„ te Nieuw - Vennep en Elisabeth Johanna Petronella Bo- gaards 30 j. Bastiaan Star 25 J. en Cornelia Kromhout 24 j„ te Katwijk. Ondertrouwd: Pieter Glasbergen 29 J. en Metta van der Spijk 28 j. Marinus Adrianus Kagenaar 21 J. en Maria Jacoba van Amster dam 18 j te Leiden. Overleden: Adriana van Ees 83 j.. weduwe van Jan v?.n der Sleet Jan van Egmond 79 j., weduwnaar van Neeltje van der Kwaak. Tot onderwijzeres aan de Chr. school uhier is benoemd mej. B. Heukels te den Haag. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephus Johanna z. van P. Th. Koet en Th. H. Verkerk; Nlcolaas Gérard Luur- dinus z. van G. M. Broekstra en J. van Zonne veld; Petronella Cornelia Antoinette d. van Q. J. E. Eikhuizen en C. G. Bader. Overleden: P. M. Luca, 75 jaar wonende te 's-Gravenhage, weduwnaar van M. F. Ahlborn. Loop der bevolking. Gevestigd: M. C. Tromp. Hoofdstraat 188; M. M. J. Speet, Hoofdstraat 167; J. van Biert, Hoofdstraat 114; D. J. Clggaar, Leidschevaart 2. Vertrokken: A. Stans naar Maasland: W. van Oosten en gezin, naar Leiden. VALKENBURG. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer P. Korpcrs- hoek Jr., de vergadering had geopend, las de secretaris de notulen en het jaarverslag. De penningmeester deelde mede, dat 1937 een nadeelig saldo opleverde van f. 197,60. Er waren 19 patiënten met 476 verpleeg- dagen. Het verplegingsfonds zal worden bestendigd, met dien verstande, dat beide kassen door het bestuur beheerd worden en gescheiden blijven. Het aantal verpleeg- dagen blijft op 50 vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Ouwersloot en G. van Dijk werden her kozen. VOORSCHOTEN. Bij de politie hebben R. B. en E. v. d. H. aangifte gedaan dat van hun land aan den Rijndijk spruitkool is gestolen. Dc da der van dezen diefstal, W. v. Y., te Lelden is aangehouden. WARMOND. B. V. L. Teneinde de saamhoorigheid onder de leden te bevorderen, heeft de B.V.L. een feestdag georganiseerd, die schitterend ge slaagd is. Des middags werd met een twee tal autocars naar Schiphol gereden, waar de vheghaven werd bezichtigd. Aan dezen tocht werd o.m. deelgenomen door den burgemeester en den heer G. Kalemlnk, secr. der plaatselijke commissie. Op den terugweg werd den leden in Hotel de Stad Rome een koffietafel aangeboden, waaraan ook overste Boots en kapitein Karres aanzaten. In enkele hartelijke toespraken werd de nadruk gelegd op de kameraadschap die in de afd. Warmond heerscht. De prijzen, behaald bij den ln het afge- loopen seizoen gehouden schietwedstrijd werden uitgereikt. De herinnerlngs-wlssel- beker werd gewonnen door den heer W. Roest. De werkloosheid. Op 1 Februari jl. werden in deze ge meente gesteund 35 personen. Op 1 Fe bruari van het vorige jaar bedroeg het aantal gesteunde werkloozen 52. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bennema, Waldeck Pyrmont- laan 13; J. Biesot, Tulpweg 9; M. Bischof, Bloemcamplaan 57: D. S. de Boer, Barakken kamp Waalsdorp; M. Bootsma, Eikenlaan 3; J. Bos, v. Z, v. Nfjeveltstraat 142; M. J. A. van Dalen, Eikenlaan 3—5; H. C. van Diggele, Lang straat 75; T. G. van Dorth. Jonkerlaan 25; A. D. E. Gerritsen. Amazonelaan 9; S. G. de Groot Langstraat 35; C. Heemskerk en gezin, Storm v. 'sGravensandeweg 68; J. S. Heinsdjjk, Meijen- dell 2; F. A. van Heusden, Eikyiaan 5; A. M. E. Hollmann, Bloemcamplaan 28; M. A. Juffer mans. Tulpweg 13; T. Kiemel. Adrlanastraat 25; W. Koops. de Lus 24; N. H. J. Koster, v. Z. v. Nljeveltstraat 18g; J. Lackner. Schouwweg 78; H. F. Maaldrlnk. Wlttenburgerwcg 134; J. J. Matschnig, Teyllngerhorstlaan 19; A. Muller, Nachtegaallaan 1; A. H. Nefkens, Eikenlaan 3—5; A. Nevels, Meyboomlaan 1; J. C. E. G. Oskam. Meyendell 2; G. Ouweband, Oranjelaan 20: A. J. Ouwerkerk. Rozensteinstraat 72; P. C. B. van der Peet en gezin. Molenweg 23; H. F. van Poeteren, Eikenlaan 35; F. D. J. Rietveld Schoolstr. 12; T. Rodenhuis en gezin, Schouw- laan 15; Th. Schellingerhout. Rijksstraatweg 469; E. Schorghofer. Rijksstraatweg 681; F. N. Schröder, Tuinpad 6; H. M. Steffhaan, v. Z. v. Nljeveltstraat 18g: Ch. Ubbeda. Persijnlaan 9; P. Verboon, Langstraat 113; L. Vometh, Eiken laan 35; J. A. Vriesman en gezin. Eikenlaan 10; L. P. Vljfvlnkel en gezin, v. Z. v. Nljevelt straat 244; J. H. Zaeyen. Eikenlaan 3. Vertrokken: M. Goversc naar Wlerlngerwerf, openbaar lichaam „De Wieringermeer", Stern- straat 40; J. G. Rubay Bouman n. Samarang: C. J. Lengbeek naar De Bilt <U.). Lassuslaan 79- H. Th. Kooy en vrouw n. Hlllegersberg, Bergslngel 21: J. A. Oele geb. Verbeek n. Den Haag, Neuhuyskade 80; W. H. Y. G. Oele naar Idem; M. Kerschbaumer n. Den Haag. Willem- straat 15; A. Fischer, geb. Csömör n. Den Haag. Marthahuis, Nieuwe Havenstraat 74: E. S. Potjer n. Amsterdam. Nic. Maesstraat 78b: D. P. Teensma geb. Ruhaak naar Schiedam. Buys Ballotsingel 11a; F. M. Dekker naar Bussum. Mecklenburglaan 52; M. van der Veldt geb. Ley naar Noordwljk. Huls ter Duinstraat lb; Th. J. Dijkstra geb. v. d. Lee n. Utrecht, Schröder v. d. Kolkstraat 11; E. C de Weger naar Gouda, Bogen 25; E. E. Klatt n. Dusseldorf. Did.; A. Kvarda (ovai naar Den Haag. Nieuwe Haven straat 74; A. J. M. Bljnevelt naar Lochem, Zwlepscheweg 13; J. H. Kloosterman n. Zeist, odtjkerweg 35a; F. Winkel, naar Haarlemmer meer, Nieuwe Meerdljk 451; E. Wolter n. Den Haag. Sweellnckstraat 37; M. L. Buijck naar Den Haag. Ternootstraat 38c; A. Schrubba n. Den Haag, Schenkweg 294: J. M. v. d. Vlekkert en gezin naar Voorschoten. Donklaan 58; J. Pot naar Rotterdam. Gcuzenlaan 10b; A. C. Cardinaal naar R'dam, Schiekade 80; S. C. Monshouwer n. Noordwljkerhout, Havenstr. 56. Burgerlijke Stand. Geboren; Reiner Barend Bastiaan. z. van B. C. Slotemaker en C. J. Lagerwaard: Hermanus, z. van W. J. HUgeman en L. Vlieland. Overleden: Petronella Gerarda Verwoerd. 72 jaar. echtgenoote van A. Gordijn; Jacobus Cornells Hletink, 74 jaar. weduwnaar van A. E. Lammerink; Jannetje Pietcrnella Polderman, 59 jaar. weduwe van J. Manhave: Willem de Roos. 59 jaar. echtgenoot van M- P. H. Lamo raal Wichers. Ondertrouwd' T. v. Wissen en C. Spreider: A. van Weideren Baron Rengers en M. E. Baro nesse van Pallandt. Getrouwd: K. H. Bosman en A. A. Ubbens; B. D. Teenstra en D. P. Ruhaak: N. G. v. d. Veldt en M. Ley. ZEVENHOVEN. Halte-Station wordt afgebroken. Naar wij ve'iïen zal het haltestation der voormalige spoorlijn worden afge broken. De collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. school bracht ruim f.4.op. H. Morschweg 12: Bijbellezing J. de Groot, I uur nam. Rapenburg 61: Ledenvergadering Ned. Gen tot zedelijke verbetering der gevangenen, 8 inir namiddag. Stadszaal: Uitvoering van „Nieuw Brunhllde" 8 uur nam. Katwijk a. Zee (du Rhin)Spr. J. siece- laar, 8 uur nam. Vrijdag. In den Vergulden Turk. Spr. mevr. J. Verhoor 81/4 uur nam. h' Jeruël: Spr. ds. Monsma. 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Uitvoering van „Concordii" 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstvereeniglng. Ten- toonstelling van caricaturen door Corn. Veth DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9*/211 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Geneu- kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inentinz tegen diphterie. 3«/t uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—s uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam- .De modelechtgenoot". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstellin? en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het leven van Emlle Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam: „Men gaf hem een geweer". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hooge woerd 49: 8 uur nam. „De familie van mijn vrouw". Zon_ag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Dc avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 12 t/m. VrUdag 18 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt. Breestraat 74, tel. 552, en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", eohter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. ZOETERWOUDE. Openbare verkooping. Door notaris Ruizeveld zijn publiek ge veild de huizen en erven van wijlen den heer G. Groenendijk. Hoogste bieders zijn: perceel 1: E. de Jong te Leiden voor f. 1440; 2. W. van Dokkum te Hazerswoude voor I f.4300; 3. H. v. d. Velden te Leiderdorp I voor f.2850; 4. L. J. v. d. Poel voor f. 930; I 5. dezelfde ;voor f.2900; 6. dezelfde voori f. 2900; 7. H. den Blanken te Warmond voorl f.2250; 8. dezelfde, voor f.2250; 9. dezelfde! voor f.2450. ALPHEN. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Dc leiderg benoemd. Dezer dagen zijn door den burgemeester I het hoofd, de leiders en plaatsvervangende leiders van den luchtbeschermingsdienst ln onze gemeente benoemd. De heer C. J. Milo is benoemd tot chef van den geheelen dienst, terwijl de heer W. den Hertog, Hoofdstraat 164, belast is met den alarmeeringsddenst, de heer H. v. Beek v. Boetzelaarstraat 55 met den politiedienst, dr. L. W. Hildenisse. Julianastraat 46, met den geneeskundigendienst, J. F. AJlart, Raadhuisstraat 206 met den gasverken- nlngs- en ontsmettlngsdienst, M van Muis winkel, Stationsstraat 40 met den verlich- tings- en waterleidingsdienst en ir. J. D. j Waardenburg met de brandweer- en oprui mingsdienst. Zij die daadwerkelijk aan den luchtbe- scherminsdienst willen medewerken kun nen zich bij bovengenoemde adressen aan melden. "De Opbouw van Gods Tempel". Voor de afd. Alphen v. d. Geref, Zen- dingsbond trad in de N.H. Kerk Juliana straat als spreker op ds. Doornebal van Woubrugge. Na gebed, schriftlezing koos spr. als tekstwoord Zach. 4 67 met als hoofdgedachte: „De opbouw van Gods tempel". Spr. wees op het eigen werk van God, die geen menschenhanden noodig heeft, om zijn tempel te herbouwen, want niet door kracht, noch door geweld, maar alleen door Gods geest zal het geschieden. God wil echter wel menschenhanden ge bruiken en daarom mogen de handen niet slap in den schoot liggen. Zoo zal het gaan met het werk der zending in de Heiderüanden. Voorts wees hij op het weg ruimen der bezwaren Ook wanneer nat bij ons bezwaren opdringen, zal de Heen die alleen weg kunnen nemen. Ais de mensch denkt, dat al de arbeid tevergee» is, maakt Hij ons beschaamd, en kan h« boven bidden en denken wonderlijk maken. De opbouw van Gods tempelwow bemoeilijkt door den duivel. Maar de Heem beschermt zijn Zion, Door Christus Zijn Kerk bouwt, zullen alle benwn bezwaren worden weggevaagd. De Heer zal niet rusten, voor zijn werk voltooid zijn en dan zal het volk er bij iVlc;fj door genade Alle levende steenen die eeuwigheid zijn uitverkoren, zullen wow toegebracht door Christus. De bijeenkomst werd gesloten met dans gebed en gemeenschappelijk gezang. Jaarvergadering A.Z.C. De Alphensche Zwemclub A.Z.C. hieMJ I hotel „Toor" haar jaarvergadering oh voorzitterschap van den heer P. v. Leen- Notulen en jaarverslag van den secr, heer J. A. Jansen werden goedgekeurd, mede het verslag van den pennlngmyL, den heer C. Dusoswa, dat sloot m«v nadeelig saldo van f. 135.57. De aim 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6