Uit de Rijnstreek 1EID5CH DAGBLAD - Tweede Blad - Woenrdag 16 Februari 1938 ,ij?ze tentoonstelling is voorzeker een be- LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD G. Buitenhuis en den heer P. Verheul. De voorz. dankte mej. G.. Diephout, die we gens vertrek naar Ned.-Indië de groep gaat verlaten, voor hetgeen zij drie jaar lang als bestuurslid heeft gedaan. De voorzitter ging tenslotte voor in dankgebed. Bijeenkomst „Schrift en Historie". De A.-R. propagandaclub „Schrift en Historie" vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer C. Bejaards, die woor den wijdde aan de geboorte van prinses Beatrix. De heer H. van den Berg behandelde hierop het urgente militaire vraagstuk. Vooral in onze dagen eischt de internatio nale spanning groote paraatheid van onze weermacht, aldus spr. Er zal nog véél meer gedaan worden voor uitbreiding en toe rusting, zoowel voor zee- als landstrijd krachten. Het nieuwe leger eischt een sterke uitbreiding van kader en manschap pen, er zal langer geoefend moeten worden in verband met de groote toename der tech niek. Onze strategische positie werd bespro ken en ook wat onze weermacht in de schaal van het evenwicht vermag. Ook wer den Volkenbond en Landsverdediging be licht en de terugkeer tot meer zelfstandig- heidspolitiek door leden buiten en in den Volkenbond. Breedvoerige bespreking volg de. De heer G. de Wilde gaf internationale beschouwingen: Spr. stond vooral stil bij het belangrijkste, waarom onze natie zich concentreert „Het Oranjekind". Hierna werden twee coupletten van ons Wilhelmus gezongen. Het verdere van den avond werd bijzonder gezellig doorgebracht. Nadat de voorzitter deze feestelijke vergadering had gesleten, ging de heer H. v. d. Berg voor in dankgebed. Uitvoering van „Hou Vast". De Chr. Gymnastiekver. „Hou Vast" hield voor een goed gevulde zaal haar uitnemend geslaagde winteruitvoering. De opening ge schiedde door den voorzitter, den heer M. Jansen, die tot steun aan de vereeniging opwekte. Den directeur, den heer de Jong van Alphen a/d. Rijn werd een bouquet bloemen overhandigd, als dank voor zijn uitnemende leiding. Begeleid door muziek werden de goed ver zorgde oefeningen uitgevoerd, w.o. meerdere keurige prestaties te zien waren. Een en an der zal niet nalaten, dat velen zich als lid zullen opgeven. Ringvergadering Ch. Hist. Jongeren. Alhier is door de Ring „Rijnstreek" van de Chr. Hist, Jongeren een ringvergadering gehouden, onder leiding van den voorzitter van de „Rings" den heer A. Fortgens van Voorschoten die na een welkomstwoord Gez. 2 1 en 5 deed zingen. Na een korte inleiding over: „Eischt deze tijd activiteit van ons Jongeren voor de politiek" door den voorzitter, gaf deze het woord aan den heer C. E. Klink van Voor burg, die een uitstekende inleiding bracht over „De les die de Kamerverkiezing 1937 ons bracht en de taak der Jongeren" waar op spr. verschillende vragen beantwoordde. De heer Fortgens dankte hem, waarna men ovet ging tot het nuttigen van een gemeen- schappelijken broodmaaltijd. Het 2e gedeelte bracht als inleider de heer G. Verschuur van Sassenheim, die sprak over: „Het bevolkings. en emigratie- vraagstuk". Na gedachtenwisseling en een dank woord van den voorzitter tot den spreker volgden eenige luimige voordrachten. De heer Verschoor sloot met dankgebed. Verbetering van de Torenstraat. De Torenstraat zal binnenkort geheel worden gerestaureerd, zoodat daarmede een einde zal komen aan den daar menigmaal heerschenden onhoudbaren toestand bij overvloedlgen regenval. De heer J. Dekker, Gemeente bouw kundige alhier is door den Burgemeester benoemd tot hoofd van de luchtbescher ming alhier. Bij de administratie der arbeidsbemid. deling staan heden 145 werkloozen inge schreven, waarvan 84 steuntrekkend. Sedert onze vorige opgaven is het aantal werk loozen met 16 verminderd en het aantal steuntrekkend met één. Tot voorzitter van het -college van Kerkvoogden der Ned. Herv gemeente is herkozen, de heer T. Wezelenturg Kzn. en tot secretaris, de heer A. Heesterman. Een dochtertje van den heer A. Harkes op den Voorweg, geraakte toen zij per rij wiel uit de school kwam. bij de ouderlijke woning te water. De heer van R. begaf zich gekleed te wa ter en redde het kind van een wissen dood. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Herv. School bedraagt 138'/!, zoodat aan voorschot kan worden uitgekeerd f. 1640.56. Volgde een voorstel om toekenning sub sidie ten behoeve van voor- en nazorg van krankzinnigen ad f. 18.werd na toelich ting z.h.st. aangenomen. Benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim, wegens aftreding der heeren J. van Ommering, N. P. Slegten- horst, A. Mlcog, H. Verburg en A. J. Lieverse De aftredenden werden allen herbenoemd. Hierna komt in behandeling het voorstel tot wijziging der verordening op het be heer van het waterleidingbedrijf en de wij ziging van de instructie van den gemeente- Ontvanger. Z.h.st. wordt overeenkomstig de concepten besloten. De voorzitter deelde mede, dat hij met de Lichtfabrieken te Lelden onderhandelingen heeft gevoerd over verlaging van de elec- triciteitstarieven. Ofschoon deze onderhan delingen nog niet beëindigd zijn, kan spr. reeds mededeelen, dat deze er gunstig voor staan. De heer Oppelaar zeide, dat hij de straat verlichting op sommige avonden te spaar zaam vindt. De voorzitter antwoordde, dat deze verlichting verband houdt met den stand van de maan en volgens een voorat vastgesteld rooster wordt ontstoken. Uiter aard kan dan met de bedekte lucht geen rekening worden gehouden. Be heer Lieverse vroeg of B. en W. ai gevorderd zijn met toegezegde indiening van een nieuwe politieverordening. De voorzitter antwoordde, dat deze waar schijnlijk in de eerstvolgende vergadering kan worden aangeboden. De heer de Jong zeide, dat er nogal klach ten zijn over de wisselende tijdstippen van het stempelen en over de strenge toepas sing daarvan. Spr. heeft speciaal op het oog, die werkloozen, die nog geen zekerheid hebben of zij wel tewerk gesteld kunnen worden en dan dikwijls niet meer op het op het stempeluur tijdig aanwezig kunnen zijn. De voorzitter antwoordde, dat in deze ge vallen steeds soepel wordt opgetreden, ook bij ziekte enz. De heer van Vegten achtte den tijd van stempelen te kort en zag dien gaarne wat langer gesteld. De voorzitter is van oor» deel. dat men op het aangegeven tijdstip zonder bezwaar aanwezig kan zijn en kan niet toezeggen, dat daarin verandering wordt aangebracht. Na nog eenige bespre kingen volgde sluiting. De collecte voor de Diaconie heeft in Januari opgebracht f. 92.22 en voor de Ge nerale kas f. 15.53'/i. Voor de kerk ls ge collecteerd f. 69.42 en het Restauratiefonds f. 55.08. Het busje plaatsengeld hield in f. 18.03. LEIDERDORP. Jaarvergadering „De vier Dorpen" De afd. van den C.B.T.B. „De vier Dor pen" hield haar jaarvergadering in de Chr. School alhier. De voorzitter, de heer A. Roest, opende en las Matth. 6 vers 9 tot 34; daarna ging hij voor in gebed. Spr. wees op de roeping en de noodzaak van eiken Chr. land- en tuinbouwer om lid te zijn dezer organisatie. Uit de jaarverslagen bleek o.m dat het ledental constant gebleven was en de kas een klein batig saldo te boeken had. De aftr. bestuursleden, de heeren B. Kapteijn, G. Goedhart en M. Noordam, werden her kozen. De kas werd gecontroleerd en in orde bevonden. De heer Biemond van Bleiswljk besprak hierop de nieuwe consumptie-melk regeling en gaf een overzicht van het ver loop der crisismaatregelen in de jaren, die achter ons liggen, speciaal ten opzichte van de zuivel, om vervolgens de nieuwe regeling, zooals dN? door de organisaties ontworpen werd, voor de leden uiteen te zetten. Spr. merkte op, dat het ai of niet slagen der nieuwe regeling grootendeels ofhankelijk is van de medewerking der boe ren zelf. Hierna volgde een geanimeerde bespre king, waardoor spr. gelegenheid had op en kele detail-punten nader in te gaan. Na dat de heer Biemond was voorgegaan i» gebed, sloot de voorzitter de vergadering. Meer werk in het Bouwbedrijf. Werd het vorige jaar in de gemeente zoo goed als niet gebouwd, thans begint hierin weer verbetering te kernen. Mopienteel zijn op verschillende punten twintig woonhui zen in aanbouw. Mochten de plannen tot het soepeler maken van de voorwaarden voor het bouwen op het gemeenteterrein in vervulling gaan, dan laat het zich aan zien, dat ook hier wel intensiever zal wor den gebouwd. De Speciale Narcissenten- toonstelling in „Bloemlust". Opening door prof. van Slogteren. Waardeerende woorden tot de kweekers. Zooals wij reeds meldden, is gistermiddag deze tentoonstelling onder zeer groote be langstelling van de zijde der kweekers en exporteurs geopend. De voorz. van de commissie voor „Bloem- Must", de heer A. Frijltok, heette bij deze jde „Bloemlust-show" in dit seizoen allen hartelijk welkom. Speciaal prof van Slogte ren, aan wien het niet voor een gering deel te danken ls, dat de gezondheidstoestand ran de narcissen thans zóó in orde is Over deze tentoonstelling mogen wij tevreden zijn, de kwaliteiten zijn prima. Toen bekend werd, dat de Winterflora te Haarlem, gelijk met deze gehouden zou worden, werd eerst gedacht haar te ver- jetten, maar na overleg werd besloten de tentoonstelling te deen doorgaan, daar het bier gebodene een zuivere „vaktentoon stelling" is. Ha gememoreerd te hebben dat reeds 15 Jaar narclssententoonstelingen worden gehouden, bracht spr. dank aan de schen kers der prijzen en de Jury voor de zeer moeilijke taak, die zij had verricht. Hierna gaf hij het woord aan prof. van Slogteren, voor het uitspreken der ope ningsrede, waaraan wij het volgende ont- leenen; Rede van prof. van Slogteren. 6pr. merkte tot de aanwezige kweekers op: „Wij hebben samen heel wat zorgen over ie Narcissencultuur, die ons allen zoo lief is, doorgemaakt. Eerst aan het ziekbed en daarna in de reconvalescentiejaren, toen de herstellende patient in de .struggle for lite" aan sterke stormen het hoofd moest hieden. Wanneer we nu rond ons zien, dan geloof ik, dat we beiden tevreden mogen lijn. Onze pleegkinderen zien er echter niet alleen zeer welvarend uit, we weten ook, da' ze inderdaad zóó gezond zijn, dat zij het strengste onderzoek van elk controlee- rend geneesheer glansrijk kunnen door staan. En dit laatste geeft ons het onmis bare zelfvertrouwen voor den strijd om het bestaan, die ons in de toekomst te wachten staat. Wij weten immers, dat wij onze zorgen nooit zullen mogen laten verslappen en dat wij alleen door I de handhaving en zoo hoog mogelijke opvoering van de kwaliteit van ons exportproduct den concurrentiestrijd I met het buitenland ook op den duur zullen kunnen volhouden. Dat we dit gunstige resultaat hebben kunnen bereiken, ls in de eerste plaats I te danken aan U Narcissenkweekers, I hetgeen spr. nader toelichtte. 13pr. herdacht het feit, dat zoo velen van ■(rooi mij zoo goede leermeesters hebben Iflen zijn Ook herdacht hij met weemoed Ik met groote dankbaarheid hen, die door I ten dood onze rangen hebben moeten ver- I~:enals Beerhorst Sr., Wout Koning, Her- tui Frylink en zoo vele anderen, die voor Ife Narcissencultuur zooveel hebben gedaan hr. door hun enthousiasme in zijn moeilijk- de dagen er ook bij spr. den moedi in heb ben gehouden. Indien we zien. wat op het gebied van tet winnen van nieuwe en steeds mooiere larieteiten in de laatste 20 jaar is bereikt, coor u mannen van de praktijk, dan moe ien we vol respect den hoed afnemen en Uil doen we gaarne, beseffende, dat U meestal intuïtief een beter Inzicht hebt in het samenstel der erfelijke eigenschappen, dan de wetenschap ook met de beste microscopen kan openbaren. Met waardeering besprak spr. vervolgens de snelheid, waarmee de koeling van nar issen bij de kweekers ingang heeft gevon den. Een verrassende verandering van het beeld in onze kassen en op onze tentoon stellingen in de allereerste maanden van bet broeiseizoen is daarvan het gevolg ge veest. Er wordt in de bollenstreek hard gewerkt Zelfs in de moeilijkste tijden hebt U den moed niet laten zakken en dat U dit in de toekomst ook niet zult doen, daarvoor staat mij borg de drijfveer van Uw werk. Deze is de liefde voor Uw cultuur en niét in de eerste plaats de zucht naar winst. Deze liefde voor ons product is de drijfveer tot de courage, welke onmis baar is voor de welvaart van onze cul tuur en export, waarop ons geluk moet werden opgebouwd. Het was déze cou rage, die de pioniers van onzen Narcis- senexport, als van Leeuwen Sr. en Beer horst er toe dreef om, zonder één woord Engelsch te kennen, naar Amerika te reizen om een ruimer afzetgebied voor hun product te veroveren. Deze werklust en courage van onze narcissenkweekers geven spr. de vaste overtuiging, dat, wélke moeilijkheden nog voor den boeg staan, de toekomst der narcissencultuur bij de vakgenooten 'n goede handen ls cuihW11 heilwensch voor de Narcissen- jntuur en hare beoefenaren verklaarde pr' <ie tentoonstelling voor geopend. v,®®rna reikte prof. van Slogteren de be- ™nde onderscheidingen uit (deze zijn JT~door ons vermeld - Red.), waarna een maakt"'' langs het geëxposeerde werd ge- overwaard VOORSCHOTEN. R.-K. Vrouwenbond. V,?f,„a'deeling Voorschoten van den R.-K. tr .nb°nd vierde gisteren haar pa- Ja s'eest. 's Morgens werd een H. Mis w*,,„raSen tot intentie der leden van den iiJu'ebhond en naderden de leden ter Rmesne H. Communie. 's Avonds had in het R.-K. vereeniglngs- gebouw een feestavond plaats voor de le den met medewerking van de R.-K. too- neelvereeniging St. Geneslus. Mej. N. van Geest, presidente der afdeeling, opende dezen feestavond met gebed, waarna het eerste couplet van het Wilhelmus werd gezongen ter eere van de geboorte van Prinses Beatrix, waarna het lied Roomsche Blijdschap werd gezongen. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot en maar zeidén hebben wij de zaal zoo vol gezien. De tooneelvereeniging St. Genesius voer de op het tooneelspel In drie bedrijven, ge titeld „Het hoogste goed". De inhoud van dit tooneelspel is zeer leerzaam en doet zien wat het gemengde huwelijk te betee- kenen heeft. De aanwezigen hebben ge noten van het werkelijk mooie spel Het was een prachtavond. De pauzen werden aangevuld met pianomuziek door den heer W A J Mens Op het einde van dezen goedgeslaagden avond sprak de presidente een woord van hartelljken dank tot de tooneelisten en bood aan de spelers als extra belooning een tulband aan, waarna sluiting met gebed plaats had. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Fillppina Johanna, d. v. A. K. Duljzers en W. J. Besuijen. Overleden: Karei van Eijk, 48 jaar, echtg. v. J. van Os; Fredenk Hermanus Langeveld. 08 Jaar, echtg. v. J. M. Verbaan. Loop ter bevolking. Gevestigd: mej. M. v. d. Kleb, Duivem001de 4; A. Happé. Leidscheweg 191; M. A. Otte en gez., Haagweg 10; mej. M. J. Wolff, Veu/sche- weg 74; mej. E. H. Schiwlj, Leidscheweg 179; Jhr. Th. J. L. Kraaijenhoff. Leidscheweg 191; F. R. Ru ijs, Leidscheweg 191. Vertrokken: H. Messemaker en gez.. naar Duitschland; J. H. Lammerman. n. Den Haag, Llonnestraat 59; J. v. d. Meer. n. Leidschen- dam. Westvlietweg 118; mej. C. L. J. v. d. Krogt. n. Den Haag, Insingstraat 12; C. H. J. Staats en gez., n. Leiden, Valdezstraat 13; mej. A. J. Ouwerkerk. n. Wassenaar, Rozenstelnstr. 72; mej. J. G. E. Hoogteijllng, n. Den Haag, Insingstraat 90; A. Hogervorst en gez., naar Oegstgeest. Soembastraat 1; I. Baart en gez., n. Leiden, Schoolstraat 6 b. Gevonden: Een jongensjasje; een R.- K. Kerkboekje; een portemonnaie met in houd. Inlichtingen bij de politie op werk dagen van 9—10 uur. WARMOND. Burgerlijke Stand. Overleden: Johanna Schrama, oud 57 Jaar, gehuwd met G. v. d. Lans. Geboren: Hendrlka, d. van E. F. Knoppert en F. K. Hageman. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd in het openbaar onder georganiseerde aannemers aanbesteed: het verbouwen van de open bare Ulo-school aan de Amazonelaan. In geleverd waren 48 biljetten. Hoogste in schrijver was J. van Limburg te Apeldoorn voor f. 28.728; laagste Ohr. Pet te Leiden voor f. 18.333 (niet georganiseerd). Het werk ls opgedragen aan den laagsten inschrijver op één na. G. J. Evers te Bloe- mendaal voor f. 21.300. Verder is aanbesteed het bouwen van een transformatorenstation aan den Storm van 's-Gravensandeweg. Hiervoor waren Ingekomen 6 biljetten Hoogste Inschrijver G. J. Evers te Bloe- mendaal voor f. 1397; laagste wed. H. C. J. Looijestein en Zonen alhier voor f. 974, aan wie het werk is opgedragen. Gevonden voorwerpen. Diverse handschoenen; broche; das; da mesrijwiel; gouden armbandje; sleutel; overschoen; snoelschaar; dameshoed; hond; armbandhorloge; handpomp; rozen krans; gebedenboekje; armband. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken naar Ter Aar: M. Jansen. In de Geref. Kerk had een ringver gadering plaats van den Bondsring Aar- en Amstelstreek van Jongel. Ver. op Geref. Grondslag. C. van Harten van Nleuwveen gaf een inleiding over „De Statenvertaling" en C. Visser van Noorden over „Onze Ringorga- nisatie", waarop een leerzame bespreking volgde. Mej. van Vliet bespeelde het orgel. Mede was aanwezig ds. W. van Dijk, Geref. pred. en de heer T. Visser hoofd der Ohr. school. Beroepen te Oudewater ds. W. v. Dijk alhier. De collecte in de Herv. Kerk voor de kerkrestauratie bracht f. 26.op. De R.K. Meisjes-naaivereen. gaf haar tweede uitvoering in het RJï. Bondsgebouw Een driebal stukken werd opgevoerd, welke uitstekend zijn geslaagd. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL. Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. I. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. VAN SAVOYEN. Noordeinde 36. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD, t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. ALPHEN. De revue „Daar gaat ie weer Door de Ver. Alphensche Revuespelers werd in de St. Jozelzaal onder regie van den heer W. v. d. Louw, tevens auteur, op gevoerd de revue „Daar gaat ie weer". In verband met het succes dat dit gezel schap het vorige jaar niet alleen in eigen gemeente maar ook in omliggende plaatsen mocht boeken, was de belangstelling zeer groot. De revue bestond uit niet minder dan 13 nummers. Het tafreel: „Volendam bij K.L.M." was wel tot het mooiste van den avond. Mej. C. v. Gils oogstte met de zeer popu- paire refreinen een groot succes! Door het gezelschap werd gced en vlot gespeeld en besloten met een tableau als „sluitingsvuurwerk" der revue. Feestavond der Burgerwacht. In verband met de aan den voorzitter der Burgerwacht verleende onderscheiding n.l. „Het Kruis van Verdienste", werd door de mobiele afd. der B.W. in hotel „Tooi"" een feestvergadering gehouden, waarbij de leden der mobiele garde den voorzitter har telijk toespraken en huldigden onder aan bieding van een fraaie rookstandaard. Uit de verschillende toespraken bleek de goede verstandhouding die tusschen be stuur en leden bestaat. O. m. werd besloten om uit de leden een commissie te benoe men tot stichting van een ondersteunings fonds voor werklooze of behoeftige leden. Het geheel werd aangenaam afgewisseld door den humorist den heer Kleijn uit Amsterdam, die met zijn geestig reper toire de gezelligheid uitermate wist te ver- hoogen. Zilveren jubileum. Morgen hoopt de heer J. van Soest te Aarlanderveen den dag te herdenken, dat hij vóór 25 Jaar in dienst kwam van de Mij. de Automaat. Gedurende al die jaren heeft de jubilaris in de gemeente Aarlanderveen, Ter-Aar en Zevenhoven zijn clientèle op de meest nauwgezette wijze bediend. Moge het hem geschonken worden, zijn ijverig werk nog vele jaren voort te zetten. De plannen inzake een provincialen weg. Omtrent de plannen inzake den aanleg van een provincialen weg over de voorma lige spoorbaan, vernemen wij nader, dat B. en W. zich tot Ged. Staten hebben ge wend om nadere inlichtingen, waarna B. en W. hun standpunt nader zullen bepalen en den raad prae-advies zullen uitbrengen. Gevonden voorwerpen. 1 duimstok; 1 portemonnaie met inhoud; 1 bruine jas; 1 dameshorloge; 1 vulpotlood en gouden oorbel. Inlichtingen op het po litiebureau. Een twist tusschen de kinderen van R. en V. in de Raadhuisstraat ging ten slotte over op de ouders, die elkaar te lijf gingen en bloedend verwondden. BODEGiravrar Feestavond der „Vüfjaarlijksche". De „Ver. tot Vijfjaarlijksche herdenking van de troonsbestijging van H. M. de Ko ningin" bood de helft van haar leden een feestavond aan. De andere helft wordt hedenavond verwacht. De verzorging van het programma was opgedragen aan de rederijkerskamer ,.H. K. Poot", die nadat de 2e voorz. de heer A. Aengenent geopend had de stampvolle zaal in spanning hield met het avontuurlijke spel .Hen wespen nest" van v. d. Heiden en Bakker, dat uit nemend vertolkt werd. Vooral het echtpaar Verduin, gespeeld door den heer de Klerk en mej. A. van Ingen leverde prachtig spel. En dan niet te vergeten de onverbeterlijke Amsterdam- sche aardappelenhandelaar, uitgebeeld door den heer v. d. Most, zijn snibbige vrouw (mevr. v. Dam). De hartelijke ovatie aan het slot en het huldigend woord van den voorzitter waren volkomen verdiend. Na afloop volgde een gezellig samenzijn. BOSKOOP. Een onbillijkheid weggenomen. De bewoners van den Zwartenweg onder de gemeente Reeuwijk zijn aangesloten bij de drinkwaterleiding der gemeente Bos koop. De tarieven in Reeuwijk zijn echter hooger dan in Boskoop, wat steeds als een onbillijkheid werd gevoeld. In verband hiermede hebben B en W. van Boskoop besloten het eventueel nadee- lig verschil tusschen het volgens de Reeu- wljksche tarieven verschuldigde en hetgeen verschuldigd zou zijn bij toepassing van de Boskoopsche tarieven te restitueeren aan de tot aansluiting verplichte eigenaren aldaar. Het gemeentebestuur, heeft aan den heer G. J. van der Togt, architect alhier verkocht perceel ni van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade voor de som van f. 4935. Voorts werd nog aan genoem den heer verkocht een gedeelte van perceel IV, groot 12 strekkende meter voor den prijs van f. 126 per strekkende meter. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Aafke. d. van M. M. v. d. Haven en A. Sikma: Engelbrecht. z. van H. van Rooijen en A. M. van Klaveren. Overleden: Johanna van Kleef, 47 jaren, geh. met J. E. van Ooiien: Wilhelmus Smits, 56 jaar: Hubertus van der Zwaan. 66 Jaar. geh. met M. J. Rodenburg. Jaarvergadering Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer M. Jansen. De secre taris gaf een jaarverslag, waaruit o.a. bleek dat de groep momenteel 28 leden telt, hetgeen een achteruitgang van 7 le den beteekent. Het batig saldo bleek te- ïuggeloopen te zijn. Bij de bestuursveikie- zing werden herkozen de heeren L. Plal- zier en P. Verheul en gekozen mej. G. Bui tenhuis. Als ringafgevaardlgden werden gekozen de heeren L. Plalzler en Joh. We zelenburg. Een voordrachten- en improvl- „atlewedstrijd werd gehouden, waarbij de jury de twee le prijzen toekende aan mej. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond „Koudekerk-Ha- zerswoude" kwam in het zaaltje van café De Bruin bijeen. Het samenzijn werd ge opend door den voorzitter, den heer G. P. de Jong, waarna enkele ingekomen stukken van het Chr. Nat. Vakverbond behandeld werden. Vervolgens werd een inleiding ge leverd door den heer P. de Jong No. 2 dei- ontvangen studle-sohetsen: „Nabuur en Vrijheid". In een 8-tal punten werd breedvoerig stil gestaan, vooral bij het laatste punt, n.l. bij het Liberalisme in ons land. Na eenige bespreking over Werkloozenzorg in belde gemeenten en de noodzakelijkheid tot stich ting van een afdeeling van de Ned. Chirst. Landarbetdensbond, werd de vergadering met dankzegging door den voorz. gesloten. Een korte agenda. De Raad vergaderde. De voorzitter opende met gebed, wijdde eenige woorden aan de geboorte van Prinses Beatrix. Nederland ls weer vol hope en van Godvreezend Neder land stijgt op de Innige bede om dit Prin senkind te bewaren en te beschermen. Vas ter dan ooit is de band tusschen Nederland en Oranje. Geve God dat deze nooit meer loslaat! Vaststelling vond plaats van het voor schot bedoeld in art. 101 der L.O. wet 1920 aan het bestuur der Ned. Herv. school, over 1938. De kosten per leerling zijn bij de be grooting dienst 1938 geraamd op f. 11.8452. Het gemiddeld aantal leerlingen der Ned. Ruwe Huid IPUROL Ruwe Handen 3Q cent_ Ruwe Lippen J Bij Apoth. en Drogist 6209 tlngez. Med.) Loop der Bevolking. Gevestigd; Th. v. d. Ster en gez., v. d. Does straat 35; Sleeboom, v. d. Valk Boumanweg 41; M. van Vliet, Ruige Kade 3. Vertrokken: W. H. v. d. Heide, n. Leiden, Utr. Veer 9: P. A. F. Bosschaart en gez., n. Den Haag, v. Zeggelenlaan 68; A. J. Vosselman en gez., n. Leiden, Rapenburg 44; J. L. v. d. Klugt en gez., n. Den Haag, Bakkerstraat 70; J. P. van Grinsven en gez., n. Leiden, L. Rijndijk 47. Het aantal werkloozen op 12 Februari j.l. ingeschreven, bedroeg 79. NIEUWE WETERING. Oranjevereeniging „Eensgezindheid". Deze onlangs opgerichte vereeniging hield in café Remmerswaal haar eerste leden vergadering. geopend door den voorzitter. De statuten en het huishoudelijk reglement; werden goedgekeurd. Tot bode werd ge kozen de heer M. Spring in 't Veld. Besloten werd de contributie in de maand Augustus te innen. Aan den voorzitter werd dooreen der leden een hamer aangeboden, die onder dank werd aanvaard. Op voorstel van een der leden werd met alg. st. goedgevonden dat de vereeniging als donateur zal toetreden tot de muziekvereenigmg „Door Gunst Ver kregen", ais waardeering voor de belang- looze medewerking. Velen gaven zich als lid op, zoodat thans reeds een getal van 170 ls bereikt. Een mooi succes! 3—2 uiiiuiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiinuiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiniuiiuuuittniiw

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7